|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
harakas
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.06.2004
|
30.06.2021 16:01:30
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| harakas kirjutas: |
Tänud! Proovin, kaablinett on majas olemas
Tehtud, "Teenuse toimimist ei õnnestunud kontrollida" |
Selge, siis ta ikkagi vastust ei anna, enne kui mingigi levi telefonis on.
Sellisel juhul 123. |
Õnneks leidsin telefoni ruuteri külge ühendamiseks, pole seda ammu kasutanud. Selgus, et Leisi mastis tõesti mingi probleem, lubasid edsstada.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miuka
HV vaatleja
liitunud: 23.05.2014
|
18.10.2021 10:54:02
|
|
|
Kas kellelgi on oma ruuteriga Telia mobiilne internet kodus?
Kas võhik saab ka selle seadistamisega hakkama või peab ikka Telia ruuteri võtma?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Inspiro
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.05.2012
|
18.10.2021 11:07:58
|
|
|
| miuka kirjutas: |
Kas kellelgi on oma ruuteriga Telia mobiilne internet kodus?
Kas võhik saab ka selle seadistamisega hakkama või peab ikka Telia ruuteri võtma? |
Paned simi ruuterisse ja vaatad, et apn oleks õige, midagi muud seadistama ei pea.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
miuka
HV vaatleja
liitunud: 23.05.2014
|
18.10.2021 13:14:35
|
|
|
| Inspiro kirjutas: |
Paned simi ruuterisse ja vaatad, et apn oleks õige, midagi muud seadistama ei pea. |
Aitäh! Praegu pakutakse Telias ruuterit ZYXEL LTE3316 aga ei tundu väga hea olevat.
Mis endal kasutusel?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaakjaak22
HV kasutaja
liitunud: 28.02.2012
|
18.10.2021 13:45:55
|
|
|
[quote="miuka"]
| Inspiro kirjutas: |
Aitäh! Praegu pakutakse Telias ruuterit ZYXEL LTE3316 aga ei tundu väga hea olevat.
Mis endal kasutusel? |
Kui võtad Telialt, siis vastutab Telia töökindluse ja optimaalse konfi eest, kui valid enda oma, siis pead ise oskama konfida, regulaarselt uuendama tarkvara jne. Mudeli valid selle järgi, millised on sinu nõudmised ja mobiilvõrgu võimalused kiiruse osas. Väiksemate kiirustega mudelid 100eur kandis, suurematega (LTE6/LTE12) rohkem, 5G võimelised kõige kallimad (~400).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
miuka
HV vaatleja
liitunud: 23.05.2014
|
18.10.2021 14:23:19
|
|
|
jaakjaak22, Kiirused on meil madalad, mitte üle 30mbs, aga vana ruuteriga (Huawei E1572) kiirus ainult kuni 5mbs, tavaliselt kolme kandis.
Konfigureerida ise tõesti ei oska, siis peab vist ikka selle Zyxeli võtma...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
18.10.2021 19:31:53
|
|
|
mis seal confida on? Inspiro ütles ju, et vaid APN
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
18.10.2021 19:37:31
|
|
|
No selleks tuleb ju sinna sisse logida ja enne ta üldse võrgust üles leida. Kui konfimine täiesti võõras siis võib takistuseks saada.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
18.10.2021 19:41:06
|
|
|
selleks on HVF
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miuka
HV vaatleja
liitunud: 23.05.2014
|
18.10.2021 19:59:33
|
|
|
Noh siis võib ju proovida
On kellelgi ruuteri osas soovitusi?
Vaja ainult paarile arvutile/telefonile (televisiooni ei kasuta), kiirus ca 20mbs. Ümber on mets ja asume kahe masti vahel, nii et tundub, et Zyxel äkki pendeldab nende vahel, sest 5ks minutiks kaob vahepeal internet ära... Telia tehnik ütles, et ei saa mingi ühe kindla masti külge kinnitada
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
18.10.2021 20:01:14
|
|
|
suundantenniga saab
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
18.10.2021 23:37:47
|
|
|
| miuka kirjutas: |
| Ümber on mets ja asume kahe masti vahel, nii et |
Kahe masti vahe võib olla paarsada meetrit või ka 10km. Mis kaugustel nad siis on? Sellest ikka sõltub millist seadet üldse kaaluma hakata.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
19.10.2021 07:34:58
|
|
|
ma olen ka metsas, siiski suundantenniga mastile suunates, teeb ühenduse söödavaks. Lähim mast 2km.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miuka
HV vaatleja
liitunud: 23.05.2014
|
19.10.2021 09:46:15
|
|
|
Maldur, lähim on 1km, aga ülekoormatud ja väga hästi meieni ei jõua. Teine on 3km, aga vähem koormatud ja Cellmapper kaardilt vaadates jääme just selle levialasse.
Kas suundantenni paigaldamiseks ja seadistamiseks on mingeid erioskusi vaja? Keda appi kutsuda?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
19.10.2021 10:18:07
|
|
|
Mikrotik LHG G on seadmesoovitus ( https://www.hinnavaatlus.ee/1966172/mikrotik-modem-lhgg-lte6-kit-rblhggrr11e-lte6/ ). G selle pärast et see on gigabitine port, võimaldab heal juhul ka üle 100M kiiruseid saada. Aga kogemusteta seda ei paigalda ega häälesta, kes võiks appi tulla ma ei oska isegi mõelda, asukohta teadmata.
Paigaldada tuleb see vigur välisena ja parem nii et teda saab horisontaalis pöörata kui vaja. 3km jaoks peaks peegel vaatama natuke alt üles 1,2 kraadi.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miuka
HV vaatleja
liitunud: 23.05.2014
|
19.10.2021 15:04:51
|
|
|
aitäh soovituse eest,Maldur!
Vaatasin kasutusjuhendit ja minu jaoks jääb see keeruline. Kui keegi oskab ja Elva kandis on valmis aitama mingi tasu eest, andke teada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
19.10.2021 15:13:47
|
|
|
| Kasutaja laurx käest võid uurida kas ja mis raha eest ta aidata viitsib.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eddvin
HV kasutaja

liitunud: 28.08.2008
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
19.10.2021 17:45:48
|
|
|
| Zyxeli antenn vahib liiga laialt, kui üks masti on 3km ja teine ainult 1km, siis hakkab see väga tõenäoliselt taas pendeldama. Mikrotik on märksa kitsama vihuga ning seepärast saab sellega kergemini õige masti välja suunata. Võib ka hoopis vajadus tekkida veelgi kitsama vihu järele, mida saab teha LDF'i ja satipanniga.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
19.10.2021 18:42:56
|
|
|
| Kas antenniga võimalikult täpselt sihtimise asemel ei oleks kergem ruuter mingile kindlale mastile lukustada (või "halb" mast blacklistida)? Või Zyxelil pole vastavat võimalust?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
19.10.2021 19:03:49
|
|
|
Mida kitsamalt suudad suunata, seda parem on nii saatmine kui vastuvõtmine. Signaali lukustamine ei paranda.
Piltlik näide - laseriga saad suht heleda täpi seina peale ja piisab vahel vaid paarist millivatist. Proovi sama taskulambiga, mis on kordades võimsam ja peab ikka üsna võimas taskulamp olema, et sinna lähedalegi saada.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
19.10.2021 19:06:37
|
|
|
| Isegi kui nii saab, siis on konkureeriva masti signaal teise suhtes segaja ja tekitab RSRQ suuremat kõikumist ning näiteks speedtestis loss'i. Seepärast on kasulik kõike ebavajalikku vältida kui vähegi saab.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
19.10.2021 19:18:51
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Mida kitsamalt suudad suunata, seda parem on nii saatmine kui vastuvõtmine. Signaali lukustamine ei paranda. |
Seda loomulikult, mida kitsama suunakarakteristikuga antenn ja mida paremini suunatud, seda parem signaal. Aga ma vastasin hoopis sellele:
| tsitaat: |
| ... siis hakkab see väga tõenäoliselt taas pendeldama |
Pendeldamisega on see asi, et see ei pruugigi otseselt signaali kvaliteedist sõltuda, masti vahetamise otsuse teeb võrk oma kriteeriumite järgi, vabalt võib juhtuda et sind lükatakse ikkagi kehvema masti külge, sest koormus või tuule suund.. ainuke kindel võimalus mingi masti külge saada on ruuter selle külge lukustada. Oleksin pidanud natuke täpsem olema ja kirjutama "enne antenniga täpselt sihtima hakkamist"
| tsitaat: |
| Isegi kui nii saab, siis on konkureeriva masti signaal teise suhtes segaja |
No natuke võib vist ikka operaatori planeerijate pädevusele ka loota, et nad kahte läheduses olevat masti teineteist otseselt segavatele sagedustele pole seadistanud.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
19.10.2021 20:34:16
|
|
|
Operaatori planeerijat tunnen isiklikult, ma ei kahtle tema pädevuses, aga füüsika on siiski seesugune et sagedused on spektris laiemad kui number ja seda laiemad kuidas on nende ribalaius avaram. Nii kujunebki tahestahtmata, et lähedase masti natuke kõrvale sageduse spekter sõidab sisse kaugemal oleva masti nõrgema signaali spektrisse kliendi asukohas mõõdetuna ning 1km vs 3km pakub selleks hea väljakutse. Raadioeetris ei ole enam ammu sellist olukorda et ühtki spektrit kuskilt mujalt miski ei häiri (no ok, ilmsel tparegu veel on 60GHz ala suht rahulik ).
Mul on endal olukord kus üks mast on alla 1km peal, otse seljataga 1,4km samaväärne mast ning küljelt 4km pealt veel kolmas. Kuigi CPE sai igas asendis head kiirused, siis mind häiris et loss oli märgatav, testisin kahe parabooliga ning ainult üks parabool mis varjas põhimõtteliselt muud suunad, tagas selle et loss on null. See on just viide spektri overlap'ile.
LTE võrk paneb kliendi ühenduvuse prioriteedi paika esmalt lingi RSRP väärtuse järgi, seejärel tulevad muud parameetrid. Kui mastis on koormus nii suur et klient jäetakse ukse taha, siis ei hakka võrk klienti ise mujale suunama, vaid kui klient suudab mõnele teisele mastile anda piisava RSRP väärtuse, siis tehakse link sinna. Kui ei suuda, siis istub niikaua uksetaga 3G's või üldse ilma kuni jälle 4G koormus on väiksem.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
19.10.2021 21:15:24
|
|
|
no jumala pärast, kui antennidega mängimine mugavam tundub kui ruuteri konfimine, siis soovin edu, igaühel oma lähenemine. Üritasin korraks endale ette kujutada, kuidas linnades on suht lähestikku kümned mastid kolmelt eri operaatorilt, lisaks veel sajad olematu antenniga kliendiseadmed, kes kõik teineteisest üle karjudes eetrit risustavad ja ikka saadakse sobivalt valitud masti küljest kuidagi vajalikud kiirused kätte, aga jätsin heaga pooleli, ilmselgelt ei saa sellist asja olemas olla
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
19.10.2021 21:32:07
|
|
|
| Kontekst on siiski hetkel foorumlase miuka küsimus, mitte linnad kümnete mastidega. Keegi pole ka öeldnud et ruuterid jäetaks konfimata - hoopis mõlemat tuleb teha.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miuka
HV vaatleja
liitunud: 23.05.2014
|
20.10.2021 13:50:46
|
|
|
Kiiruse osas oleks 10-15 Mbps juba väga hea, vana ruuteriga oli tavaliselt 3 ja vähem.
Praegu see Zyxel Teliast annabki sellist kiirust, aga probleem on selles, et mitu korda päevas lülitub nett mõneks minutiks välja. Ja kuna teen tööd online programmiga, siis on päris jama, et viskab mind välja ja ei saa tehtud tööd salvestada (copimine ei aita, ridade kaupa tagasi pastemine võtab veel rohkem aega)
Kas saab proovida kuidagi Zyxelit seadistada, et jätaks kasvõi aeglasema kiiruse, aga ei lülitaks internetti välja?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
20.10.2021 16:34:00
|
|
|
Arvuti ise on kaabliga tolle Genexis wifi tugijaama järel või kasutadki selle wifit? Kui wifiga siis kuidas levi on, samas ruumis kus seade isegi?
Zyxel ise mingeid katkestusi ei tee ja ütleme nii, et ka masti ülekoormuse ja kiiruse vähesuse korral, ei tohiks katkestusi tekkida, toitekast tuleb LAN välja ja sinna võid pista vahele switchi ka arvuti kaabliga, saad katsetada. Küll aga pole see kaasas olev EX400 Wifi AP kõige asisem, leviulatus on nõrgavõitu.
Hetkel tellitakse suurema maja puhul selle asemele SmartWifi kolme APga komplekt mis wifi igale poole viib. Väheks jääb, saab neid ükshaaval lisada.
Aga enne on mõistlik kaabliga katsetada, kas viga jääb sissepoole või väljapoole. Zyxelis pole muud seadistada kui saad ükshaaval sagedusi lukustada, et vaadata kas mõni neist annab eraldi paremat kiirust kui automaatne seadistus. Väiksem kiirusepakett ka muret ei lahenda.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
20.10.2021 16:55:38
|
|
|
| Kui selle zyxeli konf võimaldab, siis võib proovida DHCP lease time ka suuremaks keerata, teoorias võib see ka mingeid jamasid tekitada kui liiga väike panna.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miuka
HV vaatleja
liitunud: 23.05.2014
|
21.10.2021 11:56:54
|
|
|
Nüüd läheb minu jaoks juba liiga keeruliseks, tundmatuid sõnu liiga palju
Wifi levi on ok, tegu meil väikese majaga.
Kas Telia üldse laseb ise midagi seadetes muuta?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
06.11.2021 20:23:12
|
|
|
5G masti uuendus (4g seadmete upgrade sh) nüüd tehtud ka Keilas, Sauel(ark juures), Puhjas ja Rõuges.
Reede õhtuks sai ka Kiia 5G upgrade valmis.
30. Oktoober... Valkla-Salmistu kant sai ka 5g.
5. November - Kloogaranna, Oru ja Muhu saarel Liival ka nüüd 5G.
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
07.12.2021 12:33:27
|
|
|
Kas keegi oskab lollile seletada, millest tuleneb vahe speedtestil:
Kesklinnas, mastiga silmside
telefon (ip11, 2x2 cat ? lte) - 500/25
ruuter (netgear mr1100, 4x4m cat 16) - 100/63
olgu öeldud, et netgear tele2 küljes on ca 200/60.
Teab keegi soovitada midagi, mis max kiirust võimaldaks? Mõni huawei 5G purk?
_________________ eriti julm |
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
08.12.2021 12:17:48
|
|
|
Huawei 4G B818 on gramm kiirem kui 5G H112 samadel tingimustel (st 4G võrgus). H112 kohmitseb ka kuidagi kauem oma asjadega kui B818. Kui oleks võtta PÄRIS 5G võrk, siis ootaks vastupidist tulemust.
iP11 on cat16, mille UL QAM on 64 max. Netgear on QAM256 mõlematpidi. Nagu ka B818, mis on cat19.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
harakas
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.06.2004
|
21.12.2021 20:56:27
|
|
|
Mis asi on 4G+?
Vana telefon näitas mul mobiilivõrguks LTE, uuel vilgub kogu aeg ühelt teisele, kord näitab 4G, kord 4G+
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
21.12.2021 21:00:16
|
|
|
LTE ja LTE Advanced.
4G ja 4G+ ehk siis 1 sagedus või mitu sagedust korraga kasutusel telefonis.
lihtsas keeles. Võrk kiirem kui seob mitu sagedust.
Kuna energiasääst on oluline siis telefon võib + kasutada kui ta reaalselt vajab, seega vilgubki.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
harakas
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.06.2004
|
21.12.2021 21:11:36
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
LTE ja LTE Advanced.
4G ja 4G+ ehk siis 1 sagedus või mitu sagedust korraga kasutusel telefonis.
lihtsas keeles. Võrk kiirem kui seob mitu sagedust. |
Tänan! Seda ma imestasin, et mobiilne internet muutus uue telefoniga 2X kiiremaks. Varem oli heal juhul 50/20, nüüd on 100/20
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
29.12.2021 15:46:31
|
|
|
wut? üks hetk hakkavad pm kõik asjad seda pilduma. kahe erineva telia sim kaardiga. üks diili internet ja teine telia nimega lepingust pärit. elisa sim kaardiga sama riistvara töötab.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vahur
HV Guru

liitunud: 01.10.2006
|
25.01.2022 13:06:05
|
|
|
| Eile õhtul nägin Tallinna Bussijaama juures telefonil 5G märki, kuigi ei ole vastavat paketti. Paar minutit oli ja läks 4G peale ja uuesti ei tulnud.
|
|
| Kommentaarid: 458 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
388 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
25.01.2022 13:14:28
|
|
|
| Kas nii ei ole et kui on Telia Mobiilse Elu pakett, siis on sellega ka automaatselt võimalik levi ja sobiva seadme olemasolul 5G'd kasutada...
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vahur
HV Guru

liitunud: 01.10.2006
|
25.01.2022 13:17:08
|
|
|
| Alates 20GB interneti mahuga Mobiilse Elu paketiga jah. Aga mul pole Mobiilse Elu pakett telefonil.
|
|
| Kommentaarid: 458 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
388 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Joel
HV kasutaja
liitunud: 19.02.2007
|
07.04.2022 01:05:16
|
|
|
Loodetavasti see on õige teema kuhu sellest kirjutada, paremat ei leidnud.
Nimelt ühes ajutises kontoris kasutusel Telia 4G internet. Võrgus asub ka vanem MFP, mis ei toeta kaasaegseid TLS versioone. Seetõttu skännimisel saadetavaid emaile M365 kontoga otse saata ei saa, sest viimane töötab üle SMTP vaid krüpteeringuga. Seadistasin siis prooviks M365 connector'i SMTP relay kasutamiseks ning kõik töötas. Kuna see omakorda eeldab staatilist IP aadressi, et iga kord peale ruuteri restarti ei peaks uut IP-d käsitsi whitelist'ima, siis tellisin staatilise IP, muutsin ruuteri APN seaded static.emt.ee peale ja lisasin uue IP M365 connectori nimekirja. Alates sellest hetkest kirjad üle port 25 välja ei lähe. MFP-s endas mingeid seadeid vahepeal ei muutnud. Telia tehniline tugi väidab, et port 25 blokeeritud ei ole (erinevalt Elisast, kellel see on ka kodulehel tehnilistes tingimustes kirjas ja minu meelest igasuguse ühenduse otsas port 25 blokeerinud on).
Enne kui ma arvutiga kohale lähen ja käsitsi proovin debug'ida, mõtlesin uurin kas äkki siin kellelgi on samasugust kogemust olnud või teab keegi kas Telia siiski blokeerib staatilise IP korral port 25?
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
11.04.2022 14:07:06
|
|
|
porti ei blokeerita, kuid smtp relay-ga võib igast nalju juhtuda. kahtlustan pigem konfiguratsiooniviga.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Joel
HV kasutaja
liitunud: 19.02.2007
|
11.04.2022 22:58:18
|
|
|
| Pailaps kirjutas: |
| porti ei blokeerita, kuid smtp relay-ga võib igast nalju juhtuda. kahtlustan pigem konfiguratsiooniviga. |
Asi oli tegelikult lihtne. Proovisin kohapeal arvutist manuaalselt läbi selle M365 SMTP relay saata ning sain kätte täpse veateate ja koodi. Sealt edasi selgus, et IP oli mingis blacklistis (SpamHaus.org). Tellisin uue staatilise IP, mõeldes, et nii saab kiiremini korda. Selgus, et uuel IP-l sama asi, väidetavalt ISP-d ise lisavad, et keegi mobiili otsa meiliserverit püsti ei paneks. Tegin SpamHausi taotluse selle eemaldamiseks, põhjendasin ilusti miks seda vajan ning tund hiljem oli kõik töökorras.
Olen M365 SMTP relayd aastaid kasutanud vanemate MFP-dega ning kordagi pole probleeme olnud. Seegi praegu polnud kuidagi relay enda viga vaid oli tingitud sellest, et esimest korda oli see 4G võrgus.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aixi
HV kasutaja
liitunud: 13.07.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
darkside
HV veteran

liitunud: 20.05.2005
|
19.04.2022 21:31:22
|
|
|
Kunagi oli eraldi kõnekaart selle jaoks, väga vähe kasutati
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Joel
HV kasutaja
liitunud: 19.02.2007
|
20.04.2022 13:48:34
|
|
|
| darkside kirjutas: |
väga vähe kasutati  |
Arvestades Telia hindasid, siis ei ole midagi imestada.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kussu
HV veteran

liitunud: 18.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaakjaak22
HV kasutaja
liitunud: 28.02.2012
|
27.07.2022 00:29:31
|
|
|
| Ise 5G-võimelisi seadmeid ei oma, seega küsin siit, kas 5G-võrkudes on IPv6 osas mingeid edasiminekuid või ikka sama, et ainult Elisa?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
newarvuti
Kreisi kasutaja
liitunud: 24.04.2007
|
27.07.2022 22:14:41
|
|
|
| jaakjaak22 kirjutas: |
| Ise 5G-võimelisi seadmeid ei oma, seega küsin siit, kas 5G-võrkudes on IPv6 osas mingeid edasiminekuid või ikka sama, et ainult Elisa? |
Tundub sama seis. S22 Ultra ei saa IPv6 aadressi (APN seadistatud dual-stacki peale).
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raul141
HV veteran

liitunud: 17.05.2003
|
29.07.2022 16:01:05
|
|
|
Sai diili piiramatu võetud, allalaadimiskiirusega esialgu rahul, vähemalt seal kus mina seda kasutan, on hind ja teenus paigas.
_________________ dell somm ding mi poi |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|