Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Mobiilne Internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 112, 113, 114  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 30.06.2021 16:01:30 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
harakas kirjutas:
indrpo kirjutas:
Äkki Online Abisse logides mobiilinumbri alt näitab?
https://www.telia.ee/abi/diagnostika

enne on sul aga netti vaja.


Tänud! Proovin, kaablinett on majas olemas

Tehtud, "Teenuse toimimist ei õnnestunud kontrollida"


Selge, siis ta ikkagi vastust ei anna, enne kui mingigi levi telefonis on.
Sellisel juhul 123.


Õnneks leidsin telefoni ruuteri külge ühendamiseks, pole seda ammu kasutanud. Selgus, et Leisi mastis tõesti mingi probleem, lubasid edsstada.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miuka
HV vaatleja

liitunud: 23.05.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2021 10:54:02 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on oma ruuteriga Telia mobiilne internet kodus?
Kas võhik saab ka selle seadistamisega hakkama või peab ikka Telia ruuteri võtma?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2021 11:07:58 vasta tsitaadiga

miuka kirjutas:
Kas kellelgi on oma ruuteriga Telia mobiilne internet kodus?
Kas võhik saab ka selle seadistamisega hakkama või peab ikka Telia ruuteri võtma?


Paned simi ruuterisse ja vaatad, et apn oleks õige, midagi muud seadistama ei pea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miuka
HV vaatleja

liitunud: 23.05.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2021 13:14:35 vasta tsitaadiga

Inspiro kirjutas:

Paned simi ruuterisse ja vaatad, et apn oleks õige, midagi muud seadistama ei pea.


Aitäh! Praegu pakutakse Telias ruuterit ZYXEL LTE3316 aga ei tundu väga hea olevat.
Mis endal kasutusel?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2021 13:45:55 vasta tsitaadiga

[quote="miuka"]
Inspiro kirjutas:

Aitäh! Praegu pakutakse Telias ruuterit ZYXEL LTE3316 aga ei tundu väga hea olevat.
Mis endal kasutusel?

Kui võtad Telialt, siis vastutab Telia töökindluse ja optimaalse konfi eest, kui valid enda oma, siis pead ise oskama konfida, regulaarselt uuendama tarkvara jne. Mudeli valid selle järgi, millised on sinu nõudmised ja mobiilvõrgu võimalused kiiruse osas. Väiksemate kiirustega mudelid 100eur kandis, suurematega (LTE6/LTE12) rohkem, 5G võimelised kõige kallimad (~400).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miuka
HV vaatleja

liitunud: 23.05.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2021 14:23:19 vasta tsitaadiga

jaakjaak22, Kiirused on meil madalad, mitte üle 30mbs, aga vana ruuteriga (Huawei E1572) kiirus ainult kuni 5mbs, tavaliselt kolme kandis.
Konfigureerida ise tõesti ei oska, siis peab vist ikka selle Zyxeli võtma...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2021 19:31:53 vasta tsitaadiga

mis seal confida on? Inspiro ütles ju, et vaid APN icon_rolleyes.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2021 19:37:31 vasta tsitaadiga

No selleks tuleb ju sinna sisse logida ja enne ta üldse võrgust üles leida. Kui konfimine täiesti võõras siis võib takistuseks saada.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2021 19:41:06 vasta tsitaadiga

selleks on HVF icon_wink.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miuka
HV vaatleja

liitunud: 23.05.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2021 19:59:33 vasta tsitaadiga

Noh siis võib ju proovida icon_smile.gif
On kellelgi ruuteri osas soovitusi?
Vaja ainult paarile arvutile/telefonile (televisiooni ei kasuta), kiirus ca 20mbs. Ümber on mets ja asume kahe masti vahel, nii et tundub, et Zyxel äkki pendeldab nende vahel, sest 5ks minutiks kaob vahepeal internet ära... Telia tehnik ütles, et ei saa mingi ühe kindla masti külge kinnitada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2021 20:01:14 vasta tsitaadiga

suundantenniga saab icon_wink.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 18.10.2021 23:37:47 vasta tsitaadiga

miuka kirjutas:
Ümber on mets ja asume kahe masti vahel, nii et


Kahe masti vahe võib olla paarsada meetrit või ka 10km. Mis kaugustel nad siis on? Sellest ikka sõltub millist seadet üldse kaaluma hakata.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2021 07:34:58 vasta tsitaadiga

ma olen ka metsas, siiski suundantenniga mastile suunates, teeb ühenduse söödavaks. Lähim mast 2km.
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miuka
HV vaatleja

liitunud: 23.05.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2021 09:46:15 vasta tsitaadiga

Maldur, lähim on 1km, aga ülekoormatud ja väga hästi meieni ei jõua. Teine on 3km, aga vähem koormatud ja Cellmapper kaardilt vaadates jääme just selle levialasse.
Kas suundantenni paigaldamiseks ja seadistamiseks on mingeid erioskusi vaja? Keda appi kutsuda? icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 19.10.2021 10:18:07 vasta tsitaadiga

Mikrotik LHG G on seadmesoovitus ( https://www.hinnavaatlus.ee/1966172/mikrotik-modem-lhgg-lte6-kit-rblhggrr11e-lte6/ ). G selle pärast et see on gigabitine port, võimaldab heal juhul ka üle 100M kiiruseid saada. Aga kogemusteta seda ei paigalda ega häälesta, kes võiks appi tulla ma ei oska isegi mõelda, asukohta teadmata.

Paigaldada tuleb see vigur välisena ja parem nii et teda saab horisontaalis pöörata kui vaja. 3km jaoks peaks peegel vaatama natuke alt üles 1,2 kraadi.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miuka
HV vaatleja

liitunud: 23.05.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2021 15:04:51 vasta tsitaadiga

aitäh soovituse eest,Maldur!
Vaatasin kasutusjuhendit ja minu jaoks jääb see keeruline. Kui keegi oskab ja Elva kandis on valmis aitama mingi tasu eest, andke teada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2021 15:13:47 vasta tsitaadiga

Kasutaja laurx käest võid uurida kas ja mis raha eest ta aidata viitsib.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eddvin
HV kasutaja
eddvin

liitunud: 28.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2021 15:41:22 vasta tsitaadiga

miuka, kui kasutad nende Koduinterneti teenust kiirusega 20/5, siis soovitan vähemalt alguses võtta Telia enda käest Zyxel 7480 väliruuter rendile. Selle seadme saab tulla Telia tehnik paigaldama mõistliku tasu eest. Selline väliruuter on - https://service-provider.zyxel.com/global/en/products/5g-nr4g-lte-cpes/4g-lte-cpes/odus/lte7480-s905 . Maksab 6,99€ kuus.
Kui on mingi muu teenus (internet arvutis, Mobiilne elu vms), siis seda ruuterit Teliast rendile ei saa.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 19.10.2021 17:45:48 vasta tsitaadiga

Zyxeli antenn vahib liiga laialt, kui üks masti on 3km ja teine ainult 1km, siis hakkab see väga tõenäoliselt taas pendeldama. Mikrotik on märksa kitsama vihuga ning seepärast saab sellega kergemini õige masti välja suunata. Võib ka hoopis vajadus tekkida veelgi kitsama vihu järele, mida saab teha LDF'i ja satipanniga.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 19.10.2021 18:42:56 vasta tsitaadiga

Kas antenniga võimalikult täpselt sihtimise asemel ei oleks kergem ruuter mingile kindlale mastile lukustada (või "halb" mast blacklistida)? Või Zyxelil pole vastavat võimalust?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2021 19:03:49 vasta tsitaadiga

Mida kitsamalt suudad suunata, seda parem on nii saatmine kui vastuvõtmine. Signaali lukustamine ei paranda.
Piltlik näide - laseriga saad suht heleda täpi seina peale ja piisab vahel vaid paarist millivatist. Proovi sama taskulambiga, mis on kordades võimsam ja peab ikka üsna võimas taskulamp olema, et sinna lähedalegi saada.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 19.10.2021 19:06:37 vasta tsitaadiga

Isegi kui nii saab, siis on konkureeriva masti signaal teise suhtes segaja ja tekitab RSRQ suuremat kõikumist ning näiteks speedtestis loss'i. Seepärast on kasulik kõike ebavajalikku vältida kui vähegi saab.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 19.10.2021 19:18:51 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Mida kitsamalt suudad suunata, seda parem on nii saatmine kui vastuvõtmine. Signaali lukustamine ei paranda.

Seda loomulikult, mida kitsama suunakarakteristikuga antenn ja mida paremini suunatud, seda parem signaal. Aga ma vastasin hoopis sellele:
tsitaat:
... siis hakkab see väga tõenäoliselt taas pendeldama

Pendeldamisega on see asi, et see ei pruugigi otseselt signaali kvaliteedist sõltuda, masti vahetamise otsuse teeb võrk oma kriteeriumite järgi, vabalt võib juhtuda et sind lükatakse ikkagi kehvema masti külge, sest koormus või tuule suund.. ainuke kindel võimalus mingi masti külge saada on ruuter selle külge lukustada. Oleksin pidanud natuke täpsem olema ja kirjutama "enne antenniga täpselt sihtima hakkamist"
tsitaat:
Isegi kui nii saab, siis on konkureeriva masti signaal teise suhtes segaja

No natuke võib vist ikka operaatori planeerijate pädevusele ka loota, et nad kahte läheduses olevat masti teineteist otseselt segavatele sagedustele pole seadistanud.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 19.10.2021 20:34:16 vasta tsitaadiga

Operaatori planeerijat tunnen isiklikult, ma ei kahtle tema pädevuses, aga füüsika on siiski seesugune et sagedused on spektris laiemad kui number ja seda laiemad kuidas on nende ribalaius avaram. Nii kujunebki tahestahtmata, et lähedase masti natuke kõrvale sageduse spekter sõidab sisse kaugemal oleva masti nõrgema signaali spektrisse kliendi asukohas mõõdetuna ning 1km vs 3km pakub selleks hea väljakutse. Raadioeetris ei ole enam ammu sellist olukorda et ühtki spektrit kuskilt mujalt miski ei häiri (no ok, ilmsel tparegu veel on 60GHz ala suht rahulik icon_wink.gif ).

Mul on endal olukord kus üks mast on alla 1km peal, otse seljataga 1,4km samaväärne mast ning küljelt 4km pealt veel kolmas. Kuigi CPE sai igas asendis head kiirused, siis mind häiris et loss oli märgatav, testisin kahe parabooliga ning ainult üks parabool mis varjas põhimõtteliselt muud suunad, tagas selle et loss on null. See on just viide spektri overlap'ile.

LTE võrk paneb kliendi ühenduvuse prioriteedi paika esmalt lingi RSRP väärtuse järgi, seejärel tulevad muud parameetrid. Kui mastis on koormus nii suur et klient jäetakse ukse taha, siis ei hakka võrk klienti ise mujale suunama, vaid kui klient suudab mõnele teisele mastile anda piisava RSRP väärtuse, siis tehakse link sinna. Kui ei suuda, siis istub niikaua uksetaga 3G's või üldse ilma kuni jälle 4G koormus on väiksem.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 19.10.2021 21:15:24 vasta tsitaadiga

no jumala pärast, kui antennidega mängimine mugavam tundub kui ruuteri konfimine, siis soovin edu, igaühel oma lähenemine. Üritasin korraks endale ette kujutada, kuidas linnades on suht lähestikku kümned mastid kolmelt eri operaatorilt, lisaks veel sajad olematu antenniga kliendiseadmed, kes kõik teineteisest üle karjudes eetrit risustavad ja ikka saadakse sobivalt valitud masti küljest kuidagi vajalikud kiirused kätte, aga jätsin heaga pooleli, ilmselgelt ei saa sellist asja olemas olla icon_smile.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 19.10.2021 21:32:07 vasta tsitaadiga

Kontekst on siiski hetkel foorumlase miuka küsimus, mitte linnad kümnete mastidega. Keegi pole ka öeldnud et ruuterid jäetaks konfimata - hoopis mõlemat tuleb teha.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miuka
HV vaatleja

liitunud: 23.05.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2021 13:50:46 vasta tsitaadiga

Kiiruse osas oleks 10-15 Mbps juba väga hea, vana ruuteriga oli tavaliselt 3 ja vähem.
Praegu see Zyxel Teliast annabki sellist kiirust, aga probleem on selles, et mitu korda päevas lülitub nett mõneks minutiks välja. Ja kuna teen tööd online programmiga, siis on päris jama, et viskab mind välja ja ei saa tehtud tööd salvestada (copimine ei aita, ridade kaupa tagasi pastemine võtab veel rohkem aega)
Kas saab proovida kuidagi Zyxelit seadistada, et jätaks kasvõi aeglasema kiiruse, aga ei lülitaks internetti välja?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2021 16:34:00 vasta tsitaadiga

Arvuti ise on kaabliga tolle Genexis wifi tugijaama järel või kasutadki selle wifit? Kui wifiga siis kuidas levi on, samas ruumis kus seade isegi?

Zyxel ise mingeid katkestusi ei tee ja ütleme nii, et ka masti ülekoormuse ja kiiruse vähesuse korral, ei tohiks katkestusi tekkida, toitekast tuleb LAN välja ja sinna võid pista vahele switchi ka arvuti kaabliga, saad katsetada. Küll aga pole see kaasas olev EX400 Wifi AP kõige asisem, leviulatus on nõrgavõitu.
Hetkel tellitakse suurema maja puhul selle asemele SmartWifi kolme APga komplekt mis wifi igale poole viib. Väheks jääb, saab neid ükshaaval lisada.
Aga enne on mõistlik kaabliga katsetada, kas viga jääb sissepoole või väljapoole. Zyxelis pole muud seadistada kui saad ükshaaval sagedusi lukustada, et vaadata kas mõni neist annab eraldi paremat kiirust kui automaatne seadistus. Väiksem kiirusepakett ka muret ei lahenda.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2021 16:55:38 vasta tsitaadiga

Kui selle zyxeli konf võimaldab, siis võib proovida DHCP lease time ka suuremaks keerata, teoorias võib see ka mingeid jamasid tekitada kui liiga väike panna.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miuka
HV vaatleja

liitunud: 23.05.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2021 11:56:54 vasta tsitaadiga

Nüüd läheb minu jaoks juba liiga keeruliseks, tundmatuid sõnu liiga palju icon_smile.gif
Wifi levi on ok, tegu meil väikese majaga.
Kas Telia üldse laseb ise midagi seadetes muuta?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2021 20:23:12 vasta tsitaadiga

5G masti uuendus (4g seadmete upgrade sh) nüüd tehtud ka Keilas, Sauel(ark juures), Puhjas ja Rõuges.
Reede õhtuks sai ka Kiia 5G upgrade valmis.
30. Oktoober... Valkla-Salmistu kant sai ka 5g.
5. November - Kloogaranna, Oru ja Muhu saarel Liival ka nüüd 5G.

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lamp
HV Guru
lamp

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2021 12:33:27 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab lollile seletada, millest tuleneb vahe speedtestil:

Kesklinnas, mastiga silmside
telefon (ip11, 2x2 cat ? lte) - 500/25
ruuter (netgear mr1100, 4x4m cat 16) - 100/63
olgu öeldud, et netgear tele2 küljes on ca 200/60.

Teab keegi soovitada midagi, mis max kiirust võimaldaks? Mõni huawei 5G purk?

_________________
eriti julm
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 08.12.2021 12:17:48 vasta tsitaadiga

Huawei 4G B818 on gramm kiirem kui 5G H112 samadel tingimustel (st 4G võrgus). H112 kohmitseb ka kuidagi kauem oma asjadega kui B818. Kui oleks võtta PÄRIS 5G võrk, siis ootaks vastupidist tulemust.
iP11 on cat16, mille UL QAM on 64 max. Netgear on QAM256 mõlematpidi. Nagu ka B818, mis on cat19.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 21.12.2021 20:56:27 vasta tsitaadiga

Mis asi on 4G+?
Vana telefon näitas mul mobiilivõrguks LTE, uuel vilgub kogu aeg ühelt teisele, kord näitab 4G, kord 4G+
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2021 21:00:16 vasta tsitaadiga

LTE ja LTE Advanced.
4G ja 4G+ ehk siis 1 sagedus või mitu sagedust korraga kasutusel telefonis.
lihtsas keeles. Võrk kiirem kui seob mitu sagedust.

Kuna energiasääst on oluline siis telefon võib + kasutada kui ta reaalselt vajab, seega vilgubki.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 21.12.2021 21:11:36 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
LTE ja LTE Advanced.
4G ja 4G+ ehk siis 1 sagedus või mitu sagedust korraga kasutusel telefonis.
lihtsas keeles. Võrk kiirem kui seob mitu sagedust.

Tänan! Seda ma imestasin, et mobiilne internet muutus uue telefoniga 2X kiiremaks. Varem oli heal juhul 50/20, nüüd on 100/20
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2021 15:46:31 vasta tsitaadiga



wut? üks hetk hakkavad pm kõik asjad seda pilduma. kahe erineva telia sim kaardiga. üks diili internet ja teine telia nimega lepingust pärit. elisa sim kaardiga sama riistvara töötab.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2022 13:06:05 vasta tsitaadiga

Eile õhtul nägin Tallinna Bussijaama juures telefonil 5G märki, kuigi ei ole vastavat paketti. Paar minutit oli ja läks 4G peale ja uuesti ei tulnud.
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 25.01.2022 13:14:28 vasta tsitaadiga

Kas nii ei ole et kui on Telia Mobiilse Elu pakett, siis on sellega ka automaatselt võimalik levi ja sobiva seadme olemasolul 5G'd kasutada...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2022 13:17:08 vasta tsitaadiga

Alates 20GB interneti mahuga Mobiilse Elu paketiga jah. Aga mul pole Mobiilse Elu pakett telefonil.
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Joel
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2022 01:05:16 vasta tsitaadiga

Loodetavasti see on õige teema kuhu sellest kirjutada, paremat ei leidnud.

Nimelt ühes ajutises kontoris kasutusel Telia 4G internet. Võrgus asub ka vanem MFP, mis ei toeta kaasaegseid TLS versioone. Seetõttu skännimisel saadetavaid emaile M365 kontoga otse saata ei saa, sest viimane töötab üle SMTP vaid krüpteeringuga. Seadistasin siis prooviks M365 connector'i SMTP relay kasutamiseks ning kõik töötas. Kuna see omakorda eeldab staatilist IP aadressi, et iga kord peale ruuteri restarti ei peaks uut IP-d käsitsi whitelist'ima, siis tellisin staatilise IP, muutsin ruuteri APN seaded static.emt.ee peale ja lisasin uue IP M365 connectori nimekirja. Alates sellest hetkest kirjad üle port 25 välja ei lähe. MFP-s endas mingeid seadeid vahepeal ei muutnud. Telia tehniline tugi väidab, et port 25 blokeeritud ei ole (erinevalt Elisast, kellel see on ka kodulehel tehnilistes tingimustes kirjas ja minu meelest igasuguse ühenduse otsas port 25 blokeerinud on).

Enne kui ma arvutiga kohale lähen ja käsitsi proovin debug'ida, mõtlesin uurin kas äkki siin kellelgi on samasugust kogemust olnud või teab keegi kas Telia siiski blokeerib staatilise IP korral port 25?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2022 14:07:06 vasta tsitaadiga

porti ei blokeerita, kuid smtp relay-ga võib igast nalju juhtuda. kahtlustan pigem konfiguratsiooniviga.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Joel
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2022 22:58:18 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
porti ei blokeerita, kuid smtp relay-ga võib igast nalju juhtuda. kahtlustan pigem konfiguratsiooniviga.
Asi oli tegelikult lihtne. Proovisin kohapeal arvutist manuaalselt läbi selle M365 SMTP relay saata ning sain kätte täpse veateate ja koodi. Sealt edasi selgus, et IP oli mingis blacklistis (SpamHaus.org). Tellisin uue staatilise IP, mõeldes, et nii saab kiiremini korda. Selgus, et uuel IP-l sama asi, väidetavalt ISP-d ise lisavad, et keegi mobiili otsa meiliserverit püsti ei paneks. Tegin SpamHausi taotluse selle eemaldamiseks, põhjendasin ilusti miks seda vajan ning tund hiljem oli kõik töökorras.
Olen M365 SMTP relayd aastaid kasutanud vanemate MFP-dega ning kordagi pole probleeme olnud. Seegi praegu polnud kuidagi relay enda viga vaid oli tingitud sellest, et esimest korda oli see 4G võrgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aixi
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2007




sõnum 19.04.2022 16:07:25 vasta tsitaadiga

https://www.telia.ee/era/mobiil/lisateenused/mahuvaba-internet

See võiks olla ka kõnekaardiga lepinguvabalt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
darkside
HV veteran
darkside

liitunud: 20.05.2005




sõnum 19.04.2022 21:31:22 vasta tsitaadiga

aixi kirjutas:
https://www.telia.ee/era/mobiil/lisateenused/mahuvaba-internet

See võiks olla ka kõnekaardiga lepinguvabalt

Kunagi oli eraldi kõnekaart selle jaoks, väga vähe kasutati icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Joel
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 13:48:34 vasta tsitaadiga

darkside kirjutas:
väga vähe kasutati icon_rolleyes.gif

Arvestades Telia hindasid, siis ei ole midagi imestada.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kussu
HV veteran
kussu

liitunud: 18.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 22:19:09 vasta tsitaadiga

Lihtsalt infoks kui keegi veel Telia 3G kasutab!

https://www.telia.ee/uudised/telia-teeb-ettevalmistusi-3g-vorgu-sulgemiseks/
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2022 00:29:31 vasta tsitaadiga

Ise 5G-võimelisi seadmeid ei oma, seega küsin siit, kas 5G-võrkudes on IPv6 osas mingeid edasiminekuid või ikka sama, et ainult Elisa?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
newarvuti
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2022 22:14:41 vasta tsitaadiga

jaakjaak22 kirjutas:
Ise 5G-võimelisi seadmeid ei oma, seega küsin siit, kas 5G-võrkudes on IPv6 osas mingeid edasiminekuid või ikka sama, et ainult Elisa?


Tundub sama seis. S22 Ultra ei saa IPv6 aadressi (APN seadistatud dual-stacki peale).
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 29.07.2022 16:01:05 vasta tsitaadiga

Sai diili piiramatu võetud, allalaadimiskiirusega esialgu rahul, vähemalt seal kus mina seda kasutan, on hind ja teenus paigas. thumbs_up.gif
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Mobiilne Internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 112, 113, 114  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.