Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks 2.0 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 47, 48, 49  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 03.09.2021 17:28:14 vasta tsitaadiga

Soovitaks amazonil silma peal hoida, ise sattusin augusti alguses hea sooduka peale:
Asus Strix X570-E emaplaat 250,- €
Samsung 980pro 1TB 150,- €
Seasonic Prime GX-850 148,- €
Ryzen 9 5900X 445,- €
Kohalikus poes oleks tol hetkel üle 200 peale maksnud.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tondu
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2021 18:01:35 vasta tsitaadiga

Tere,

Palun abi komplekteerimisel. Nimelt kast vaja kokku panna töö tegemiseks, mis kestab kindlasti 5 aastat. Kasutuses adobe programmid ja aeg ajalt mõned mängud.

Tean mis tahan:
Prose AMD Ryzen™ 9 5900X protsessor (12c/24t, kuni 4.80GHz, 64MB) - Box
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Protsessorid-CPU-Socket-AM4-protsessorid/AMD-Ryzen-9-5900X-protsessor-12c-24t-kuni-480GHz-64MB-Box-2738-549150

On olemas -
Monitor 27", 2k, 165hz (tuleb 32" ja 4k)
Video: 1080ti
Jahutus prosele NZXT CPU COOLER MULTI SOCKET/KRAKEN X62 RL-KRX62-02 NZXT:https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/NZXT-CPU-COOLER-MULTI-SOCKET-KRAKEN-X62-RL-KRX62-02-NZXT-285834
SSD 1T ja 512GB
wifi kaart (reserv internet)

Ei tea mida valida:
Emaplaat: mis kannatab järgmist 2-4 põlvokonda prosesid AMD omasid + olemas C-tüüp" + palju USB pesasid.
Mälud 32-64gb (tulevikus 128gb)
NVM 1T, kiire
Korpus võiks olla suur ja viisaks + kannataks vesijahutuse radikat või siis radikaid (hetkel ainult prose)
Toiteplokk peaks olema töökindlam kui edevam.

Olen juba tänulik ette.

_________________
Passiivselt müüaicon_smile.gif:
i5 3570k @ 4,2(4,8) + nzxt 63 AIO jahutus sellele, ASRock Z77, 4x4GB 1600mhz CL9, Seasonic 750W
SSD leiab kui vaja... Asjad valges ATX korpuses, mis kõlbab kasutada/vaadata! Küsi pilte!!!
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2021 20:34:00 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
Mis pulgad head hinna/perfiiga on ? 32GB kokku siis.

See on palju laiem valik. Kas soovid 2x16GB või tahad 4x8GB (juhul kui aknaga kast, mälu lisada ei plaani ja tahad, et tühje mälupesi ei paistaks aknast).
Kiiruse osas 3200-3600Mhz peaks kõik ok olema eeldusel, et CL16 latentsus või madalam (32GB CL14 on küll juba hulga kallim kui CL16).
Ühtlasi kas RGB või ilma ja hinnapiir?
tondu kirjutas:
Tere,

Palun abi komplekteerimisel. Nimelt kast vaja kokku panna töö tegemiseks, mis kestab kindlasti 5 aastat. Kasutuses adobe programmid ja aeg ajalt mõned mängud.

Tean mis tahan:
Prose AMD Ryzen™ 9 5900X protsessor (12c/24t, kuni 4.80GHz, 64MB) - Box
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Protsessorid-CPU-Socket-AM4-protsessorid/AMD-Ryzen-9-5900X-protsessor-12c-24t-kuni-480GHz-64MB-Box-2738-549150

On olemas -
Monitor 27", 2k, 165hz (tuleb 32" ja 4k)
Video: 1080ti
Jahutus prosele NZXT CPU COOLER MULTI SOCKET/KRAKEN X62 RL-KRX62-02 NZXT:https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/NZXT-CPU-COOLER-MULTI-SOCKET-KRAKEN-X62-RL-KRX62-02-NZXT-285834
SSD 1T ja 512GB
wifi kaart (reserv internet)

Ei tea mida valida:
Emaplaat: mis kannatab järgmist 2-4 põlvokonda prosesid AMD omasid + olemas C-tüüp" + palju USB pesasid.
Mälud 32-64gb (tulevikus 128gb)
NVM 1T, kiire
Korpus võiks olla suur ja viisaks + kannataks vesijahutuse radikat või siis radikaid (hetkel ainult prose)
Toiteplokk peaks olema töökindlam kui edevam.

Olen juba tänulik ette.

Emaplaadi osas ei ole enam erilist tulevikukindlust oodata. Ryzen 5000 on eelvimane seeria mis on AM4 ühilduv. Järgmise aasta alguses tulevad suurema L3 puhvriga mudelid veel (XT nimetusega väidetavalt) aga see peaks ka viimane olema ja 2022 lõpupoole tuleb uus AM5 socket.

Nagu siin eespool juttu oli B550 vs X570, siis kiibistik tuleks valida sõltuvalt sellest kas on plaanis rohkem kui ühte PCIe 4.0 SSD kasutama hakata.
Mälude osas on sama soovitus mis ülevalpool, et kiiruse osas 3200-3600Mhz peaks kõik ok olema eeldusel, et CL16 latentsus või madalam. 128GB eeldab 32GB pulkade kasutamist ja seal on valik väiksem aga 128GB toetab enamus AM4 emaplaate.

Kiireimad NVME SSD'd on hetkel PCIe 4.0 ja kuskil 7000/6500 kiirustega. Palju kiiiremaks enam ei muutu, kuna 4.0 limiit on juba lähedal.

Korpuste osas on olnud palju positiivseid arenguid aga siin sõltub asi rohkem hinnapiirist ja välimusest.
Toide soovitan kas Seasonic või Corsair ja Gold või Platinum efektiiivsusega. Neid olen ise kasutanud ja julgen soovitada töökindluse ja garantii pikkuse osas. Võimsuselt 750W sobiks praegu aga kui kunagi hiljem tuleb võimsam graafika, siis tasub ehk vaadata 850-1000W vahemikku.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2021 10:57:58 vasta tsitaadiga

Millised mälud osta?
Peaksin volti ka vaatama? neid on 1.2v-1.6v. Kas mängimisel piisab 16gb-st või peaks vaatama 32gb combot?


16gb cl16 1.5v 4400mhz
https://www.1a.ee/p/operatiivmalu-ram-g-skill-trident-z-rgb-black-ddr4-16-gb-cl16-4400-mhz/byu4?cat=2v9&index=1

16gb cl16 1.35v 4400mhz
https://www.1a.ee/p/operatiivmalu-ram-g-skill-ripjaws-v-ddr4-16-gb-cl16-4400-mhz/bprr?cat=2v9&index=2

16gb cl16 5066mhz 1.6v (emaplaat vist ei toeta nagu aru saan)
https://www.1a.ee/p/operatiivmalu-ram-g-skill-trident-z-royal-silver-ddr4-16-gb-cl16-5066/bstj?cat=2v9&index=1

Hetkel istuvad mingi 2400mhz junnid thumbs_up.gif

emaplaat:
https://www.msi.com/Motherboard/MAG-Z390M-MORTAR
cpu on hetkel 8600 (asendan ilmselt 9900kf-iga)
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2021 11:35:37 vasta tsitaadiga

Wusses, Kui 4400 sihid, sis need on paremad ja poole odavamad: https://www.hinnavaatlus.ee/1407314/patriot-ddr4-viper-steel-16gb-kit-2x8gb/
Ise saad muuta CL19 pealt CL16 peale. Muidugi kui sa tahad selliseid mis XMP profiiliga ise CL16 paika paneks, siis jah. Mälude voldil pole suurt vahet. DDR4 ei eralda niipalju kuumust, et peaks muretsema stockis jooksutades.
16GB hetkel piisab mängudele. Sõltub muidugi kas ja mis sul taustal jookseb. Kui taustal Chrome vms õgib ise 16GB, siis vist mitte.

5000Mhz+ ei soovita. See eeldab vastavat emaplaati ja hea mälukontrolleriga proset mis kannatavad selliseid kiiruseid. Rääkimata hinnast.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2021 12:42:02 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Wusses, Kui 4400 sihid, sis need on paremad ja poole odavamad: https://www.hinnavaatlus.ee/1407314/patriot-ddr4-viper-steel-16gb-kit-2x8gb/
Ise saad muuta CL19 pealt CL16 peale. Muidugi kui sa tahad selliseid mis XMP profiiliga ise CL16 paika paneks, siis jah. Mälude voldil pole suurt vahet. DDR4 ei eralda niipalju kuumust, et peaks muretsema stockis jooksutades.
16GB hetkel piisab mängudele. Sõltub muidugi kas ja mis sul taustal jookseb. Kui taustal Chrome vms õgib ise 16GB, siis vist mitte.

5000Mhz+ ei soovita. See eeldab vastavat emaplaati ja hea mälukontrolleriga proset mis kannatavad selliseid kiiruseid. Rääkimata hinnast.


Tänud soovituse ja põhjaliku seletuse eest thumbs_up.gif

Tellisin need ära mis soovitasid thumbs_up.gif
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sokimeez
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2021 22:34:59 vasta tsitaadiga

Panin kokku endale uue arvuti komplekti.
http://arvutitark.ee/est/tellimine/HL3DLlGtUd

Küsimus, kas kõik sobib omavahel kokku või võiks midagi muuta?
Eelkõige jahutus ja mälus on teemaks.

Videokaardiks läheb GTX 1070.

Korpus sai valitud taoline, kuna vaja kaks DVD lugejat ära mahutada..
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2021 22:48:29 vasta tsitaadiga

Korpusele kuluta sellise eelarve korral rohkem, isiklikust kogemusest elavad korpused, eriti korralikud, mitu upgrade üle.

Define R6 näiteks.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sokimeez
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2021 23:06:02 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Korpusele kuluta sellise eelarve korral rohkem, isiklikust kogemusest elavad korpused, eriti korralikud, mitu upgrade üle.

Define R6 näiteks.


Tänud. Uurisin ja tõesti sobib icon_smile.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2021 23:40:48 vasta tsitaadiga

Sokimeez, Arvestades seda kui surnud optilised formaadid on, siis ma ei imesta, et korpust mis toetaks mitte ühte vaid koguni kahte DVD lugejat on raske leida. Lisa siit filtreid ja otsi tootekoodi järgi HV-st: link
Hetkel paistab, et Define 7 XL on ainus mõistlik mis on ka uuem ja mahutab 2 lugejat.

Protsessori jahutuse soovitan küll ära vahetada. CM ML seeria on üks kehvemaid AIO jahutusi turul. Ja see pole isegi eriti odav. 103€ 240mm AIO eest on absurdne. Arctic Liquid Freezer II on palju asjalikum, omab paremaid vente ja maksab (240mm puhul) ligi 25€ vähem.
Sama 103€ eest saab peaaegu juba Arcticu tippversiooni 420mm AIO. Kuigi selle äramahutamisega on probleem enamus korpustes. Lisaks pole jahutusvõimsus eriti palju parem 360mm versioonist. Arctic lisas nüüd ka RGB versioonid juhul kui see on sulle oluline: https://arvutitark.ee/est/Otsing?q=liquid+freezer+II

Ainuke probleem LFII ja AM4 socketi puhul on see, et enamus neist tuleb rev3 mounting kitiga mida on küll kergem monteerida kui emaplaat juba korpuses aga mis jookseb peale esimesele M.2 slotile emaplaadil juhul kui emaplaadil või SSD'l on heatsink peal ja on soov kasutada optimaalsemat offset mount paigutust.
Arcticu käest saab rev4 kiti ja kõige uuemad peaks juba tehasest sellega tulema aga ladudes on palju rev3 isendeid veel. Andsin sellest ka Arvutitarka teada ja nad lisasid iga LFII mudeli juurde vastava info mis on väga tänuväärne.
Samas rev4 on jälle raskem korpuses (püstiselt) peale monteerida kui rev3.

Kui see mounti asi välja arvata, siis on tegu ühe parima AIO-ga hetkel. Paljuski tänu ventidele aga ka mitte RGB versioonil on ka kaablimajandus väga mugav. Mõnedel tuleb terve ussipesa kaableid kaasa. See CM ML seeria paistab üks õnnetusehunnik olema: RGB ei tööta või sureb ära, vendid teevad palju häält ja soft millega RGB kontrollida olevat väga bugine: https://www.newegg.com/cooler-master-masterliquid-ml240r-rgb-liquid-cooling-system/p/N82E16835103264

Ja üldiselt 240mm AIO ei näe väga mõtet 5900X peal. Parem siis juba asjalikum Noctua õhkjahutus võtta. 360mm AIO on juba mõistlikum sellele prosele.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2021 23:44:32 vasta tsitaadiga

Jahuti puhul soovitaks isiklikust kogemusest AIO asemel Noctua NH-D15 või NH-D15S.

Jõudlus on üldjuhul sama.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2021 23:52:57 vasta tsitaadiga

anubis, D15 puhul võib takistuseks saada suurus. Ega väga mugav pole kui ligi kilone kobakas kogu prose piirkonna ära katab. Ise läksin Dark Rock Pro 4 pealt LFII 420 peale üle ja sai tempid allapoole küll.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2021 00:25:58 vasta tsitaadiga

FD korpustega pole siiiani probleeme olnud üldjuhul.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sokimeez
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2021 01:28:08 vasta tsitaadiga

Kuna korpuseks jääb nüüd siiski FD r6. ja kui sinna panna LFII 420, siis optiline draiv tundub et üles enam ära ei mahu.
Siis jään õhkjahutuse peale.
Kumb valida, kas dark Rock Pro 4 või siis noctua d15?

Ja veel küsimus, palju reaalselt annab efekti samsung 980pro vs. 980. Hinnavahe siiski olemas neil.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2021 02:11:13 vasta tsitaadiga

Sokimeez, Noctual on parem kinnitusmehhanism aga Be Quiet jahuti välimus on parem. Jahutuselt on Noctual mingi 1-2c eelis heal juhul.
980 Pro vs 980 vahe on üsna suur. Pro omab DRAM cache mis aitab palju kaasa. Samas 980 Pro pole kiireim ega odavaim PCIe 4.0 SSD. Odavaimad (ja tsipa kiiremad) peaks olema Gammix S70 või siis Aorus 7000s
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2021 14:49:42 vasta tsitaadiga

Kodune allrounder (brausimine, multimeedia, töö (sh. vb. jooniseid), vb. miskit mängimistki):
https://www.hinnavaatlus.ee/963036/fractal-design-focus-g-mini-black-window/ "Korpus Fractal Design Focus G Mini Black Window"
https://www.hinnavaatlus.ee/1820128/asrock-socket-am4-b550m-pro4/ "Emaplaat ASRock Socket AM4 B550M Pro4"
https://www.hinnavaatlus.ee/2174501/amd-socket-am4-ryzen-5-5600g-box/ " AMD Socket AM4 Ryzen 5 5600G Box"
https://www.hinnavaatlus.ee/1036911/gskill-ddr4-flare-x-16gb-3200mhz-cl14/ " G.Skill DDR4 Flare X 16GB 3200MHz CL14"
https://www.hinnavaatlus.ee/1394715/samsung-970-evo-plus-500gb-m2/ "SSD Samsung 970 EVO Plus 500GB, M.2" / https://www.hinnavaatlus.ee/1394716/samsung-970-evo-plus-1tb-m2/ "SSD Samsung 970 EVO Plus 1TB, M.2"
https://www.hinnavaatlus.ee/1611368/seasonic-focus-gx-650-650w-80plus-gold/ "Toiteplokk SeaSonic FOCUS-GX-650 650W 80Plus Gold"

Mida muudaks?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2021 15:39:46 vasta tsitaadiga

rmc, Kas kunagi on plaanis ka GPU lisada? Kui mitte, siis odavam oleks osta AsRock X300 DeskMini ja sama 5600G koos 2x8GB 3200 CL16 Crucial SO-DIMM mäludega (parimad, enamus on CL22). Ei pea eraldi korpust, toidet ja emaplaati hakkama ostma kuigi vb on vaja vaiksem jahutus osta nagu nt Noctua L9a. Hetkel oleks gaming perf ju sama mis desktopi puhul aga X300 oleks pisem. Kogu kompott kuskil 650€.

Muidugi kui kunagi plaanis dGPU lisada, siis tuleb jah vaadata ikka täis desktopi poole kuigi 5600G poleks nii kiire siis kui 5600X.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2021 16:43:54 vasta tsitaadiga

See kast on jah selle mõttega, et vb. kunagi dGPU lisamaine või kui müük, siis leiab enda ligidalt kuskilt kergema vaevaga uue kasutaja.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2021 18:10:23 vasta tsitaadiga


Link


Patriot muutnud 4400 C19 kive vist. Vähemalt taimingud on osaliselt kehvemad thumbs_down.gif
Probleem on selles, et tootekood on sama. Seega inimene kes ostab selle kiti mõttega, et saab B-Die kiibid võib saada ka mingid teised kivid või kehvema B-Die.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2021 15:46:14 vasta tsitaadiga

Kuna otsapidi "arvutijupp", siis küsin siit - kust kõige parem lauale paigaldatavat "kaabliluuki" osta on?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ertai
HV veteran
Ertai

liitunud: 11.05.2007




sõnum 15.09.2021 14:31:15 vasta tsitaadiga

32GB (2x16) RAMi soovitust?

Emaplaat: ASROCK AB450M Steel Legend
Protsessor: Ryzen 3600x
Video: Sapphire Pulse 6800 XT
Mälu: :PATRIOT Viper 4 2x8GB DDR4 3200 CL16

RGB pole oluline (ilma klaasita kast)
3200 peaks piisav olema?
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2021 12:44:11 vasta tsitaadiga

Ertai kirjutas:
32GB (2x16) RAMi soovitust?

Emaplaat: ASROCK AB450M Steel Legend
Protsessor: Ryzen 3600x
Video: Sapphire Pulse 6800 XT
Mälu: :PATRIOT Viper 4 2x8GB DDR4 3200 CL16

RGB pole oluline (ilma klaasita kast)
3200 peaks piisav olema?


Hinnavaatlus.ee kõik 3200C16 Kitid hinna järgi ritta ja kõige odavam mis leiad. Või kui leiad foorumist miskit. Sellest kiiremad pigem pole väärt jah.
Näiteks 135€ eest https://www.galador.ee/1610-lauaarvutite-malud/3422184-g-skill-ripjaws-v-ddr4-32-gb-2-x-16-gb-dimm-288-pin-unbuffered

125€ eest leiad 3000C16 ka

https://www.techpowerup.com/review/amd-zen-2-memory-performance-scaling-benchmark/4.html
Siin on miski benchmark:

Kui 2400mhz CL16 on 100%, siis 3000mhz CL16 on 102.8% ja 3600mhzCL17 on 105% 1080p FPS numbreid.
Aga selle viimase <2% eest maksaksid juba 50€ juurde.
Kusjuures mõne benchiga on aeglasem RAM mingitmoodi kiiremast ka rohkem FPS andnud, ehk tegelikult on need näidud mõõtevea piires.

_________________
https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent


viimati muutis Launger 16.09.2021 12:45:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ertai
HV veteran
Ertai

liitunud: 11.05.2007




sõnum 16.09.2021 12:57:29 vasta tsitaadiga

hea kokkuvõte tänud!
Ise jõudsin üsna samale järeldusele.

edit: mõtlesin , et teen tõsisema upgrade, andke soovitusi!
hetkel GPU: 6800 XT, see jääb. Vahetaks välja CPU, RAMi, Emaplaadi [praegused jupid jagan peresiseselt ära icon_smile.gif ]

plaanitav list:
CPU: 5800x (töötan ka arvutiga, lisatuumad annavad juurde kindlasti osade programmidega, rohkem maksta ei tahaks]
Emaplaat: ? (sobib nii atx kui matx)
RAM: 32GB, aga sihtida siis juba 3600 kui emaplaat uuem ja korralik?
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2021 14:37:17 vasta tsitaadiga

Vaata korra 5900X poole ka kui juba 5800X mõtled, hinnavahe pole protsentuaalselt nii suur ja kui töötegemisel vaja siis need lisatuumad on abiks.

Ma ise käisin 3xxx seeriaga kõik prosed läbi ning 3900/3900X olid pika puuga kõige mõistlikumad ostud. 3950X oli tore küll kuid jõudluskasv tegelikult hinda väärt polnud. 3800X->3900X oli ikka väga selgelt tunda vahet, 3900x->3950x mitte nii väga.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.09.2021 18:58:54 vasta tsitaadiga

Vaja mingit lauaarvutit koolinoorele. Enamuses ilmselt mängimiseks (Fortnite vms).
Kas vaadata Inteli või AMD poole?

Inteli pakutavat veidi vaatasin. Ilmselt i7 viimase põlvkonna protsessor koos integreeritud videokaardiga.
AMD omadest ma ei oska midagi vaadata. Pole kunagi ühtegi nende toodetud asja olnud ka.

Mälu 16? või peaks juba 32 olema?
"Kõvaketas" 1TB.
Korpus-jahutus-toide pigem vaiksemapoolsed. Kast võiks viisakas välja näha.
Ehk siis kas oskab keegi mingi mõistliku komplekti kokku panna.
Päris videokaardi lisaks siis kui need taas mõistlike hindadega saadaval on.

Klaver, hiir, ekraan olemas. Windows olemas.

_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2021 20:59:42 vasta tsitaadiga

AMD g lõpuga protsessorid on iGPU-ga - performance-i soovitan vaadata youtubest vastavate mängude osas, kirjutad lihtsalt mudelinime ja mängu ja näitab sulle, kuidas jookseb. 100% on AMD õige tee minna iGPU poole... Mälu paneks pigem 2x8GB ja jätaks kaks pesa vabaks, ehk läheb vaja, samas ise olen alati rohkem rammi pannud kui vaja on ja praegugi 32GB peal :]
SSD 1TB on elu rahulik, mahub mänge peale panema...

See ülaltpoolt nt. on iGPU-ga komplekt:
rmc kirjutas:
Kodune allrounder (brausimine, multimeedia, töö (sh. vb. jooniseid), vb. miskit mängimistki):
https://www.hinnavaatlus.ee/963036/fractal-design-focus-g-mini-black-window/ "Korpus Fractal Design Focus G Mini Black Window"
https://www.hinnavaatlus.ee/1820128/asrock-socket-am4-b550m-pro4/ "Emaplaat ASRock Socket AM4 B550M Pro4"
https://www.hinnavaatlus.ee/2174501/amd-socket-am4-ryzen-5-5600g-box/ " AMD Socket AM4 Ryzen 5 5600G Box"
https://www.hinnavaatlus.ee/1036911/gskill-ddr4-flare-x-16gb-3200mhz-cl14/ " G.Skill DDR4 Flare X 16GB 3200MHz CL14"
https://www.hinnavaatlus.ee/1394715/samsung-970-evo-plus-500gb-m2/ "SSD Samsung 970 EVO Plus 500GB, M.2" / https://www.hinnavaatlus.ee/1394716/samsung-970-evo-plus-1tb-m2/ "SSD Samsung 970 EVO Plus 1TB, M.2"
https://www.hinnavaatlus.ee/1611368/seasonic-focus-gx-650-650w-80plus-gold/ "Toiteplokk SeaSonic FOCUS-GX-650 650W 80Plus Gold"


Vt. nt. võrdluseks: https://www.youtube.com/watch?v=z-bVFBE9YVY

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2021 02:47:50 vasta tsitaadiga

https://soov.ee/21499537-asus-tuf-gaming-geforce-rtx-3070-oc-graphics-card/details.html
Oskab keegi arvata? Hind on madalam kui mujal. Sularaha eest käest kätte oleksin nõus vast..
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2021 06:04:42 vasta tsitaadiga

Overkilla, Tundub kahtlane. Uued maksavad pea poole rohkem. Lisaks pole kirjas, et oleks LHR mudel mis on veelgi kallim. Käest-kätte ehk julgeks jah osta aga ülekandega tundub nagu pettus või siis müüjal pole aimugi palju see maksma peaks ja ta on lihtsalt MSRP järgi pannud.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2021 14:31:13 vasta tsitaadiga

Ja käest-kätte peaks täielikult üle vaatama asja + riskima, et on DoA... tehasegarantiid ei ole, siis paras põrsas kotis..
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2021 16:44:30 vasta tsitaadiga

100% pettur, selliseid tekib aeg-ajalt sinna portaali, mõne aja pärast bännitakse/eemaldatakse kuulutus(ed).
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Bunny
HV kasutaja
Bunny

liitunud: 02.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2021 17:56:13 vasta tsitaadiga

Google abiks ja on näha, et härra on igal pool icon_biggrin.gif https://www.google.com/search?q=ragsdalebrendan235%40gmail.com
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2021 16:30:59 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
100% pettur, selliseid tekib aeg-ajalt sinna portaali, mõne aja pärast bännitakse/eemaldatakse kuulutus(ed).
Tasuta portaalides on arusaadav, aga seal vaja maksta kuulutuse eest ja lisaks keelt osata vähesel määral.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2021 16:38:01 vasta tsitaadiga

Overkilla kirjutas:
1dumbpcuser kirjutas:
100% pettur, selliseid tekib aeg-ajalt sinna portaali, mõne aja pärast bännitakse/eemaldatakse kuulutus(ed).
Tasuta portaalides on arusaadav, aga seal vaja maksta kuulutuse eest ja lisaks keelt osata vähesel määral.

Kas soov.ee on tasuline? Mis ajast?

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2021 13:22:35 vasta tsitaadiga

lauri kirjutas:
Vaja mingit lauaarvutit koolinoorele. Enamuses ilmselt mängimiseks (Fortnite vms).
Kas vaadata Inteli või AMD poole?

Inteli pakutavat veidi vaatasin. Ilmselt i7 viimase põlvkonna protsessor koos integreeritud videokaardiga.
AMD omadest ma ei oska midagi vaadata. Pole kunagi ühtegi nende toodetud asja olnud ka.

Mälu 16? või peaks juba 32 olema?
"Kõvaketas" 1TB.
Korpus-jahutus-toide pigem vaiksemapoolsed. Kast võiks viisakas välja näha.
Ehk siis kas oskab keegi mingi mõistliku komplekti kokku panna.
Päris videokaardi lisaks siis kui need taas mõistlike hindadega saadaval on.

Klaver, hiir, ekraan olemas. Windows olemas.


MSI Mainboard|MSI|AMD B550|SAM4|MicroATX|2xPCI-Express 3.0 1x|1xPCI-Express 3.0 16x|2xM.2|1xPCI-Express 4.0 16x|Memory DDR4|Memory slots 4|1xHDMI|1xDisplayPort|2xUSB 2.0|1xUSB type C|3xUSB 3.2|1xPS/2|1xOptical S/PDIF|1xRJ45|5xAudio port|MAGB550MMORTAR
1
139.90€ 139.90€
AMD Ryzen 5 5600G (6c12t, kuni 4.4Ghz, 16Mb) - Box
1
285.90€ 285.90€
KINGSTON A2000 - 1TB / 2200/2000 / M.2 NVMe [5504]
1
99.00€ 99.00€
KINGSTON 32GB 3600MHz DDR4 CL16 DIMM KF436C16RB1K2/32
1
162.48€ 162.48€
SEASONIC CORE-GM-650 650W 80Plus Gold
1
84.90€ 84.90€
FRACTAL DESIGN Meshify Mini C TG FD-CA-MESH-C-MINI-BKO-TGD
1
89.58€ 89.58€
Be quiet! Cooler CPU Dark Rock 4 BK021 / H:159mm [6251]
1
66.90€ 66.90€

Kokku: 928.66€
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2021 14:49:48 vasta tsitaadiga

anubis, tänud.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spothisto
HV vaatleja

liitunud: 27.07.2012




sõnum 21.09.2021 20:49:55 vasta tsitaadiga

Tere,

Paneks uue kasti kokku, ei kannata oodata kuni kunagi videokaartide hinnad langema hakkavad.
Panin, midagi sellist kokku:


Kas on OK?
Ja kas üks Seagate Barracuda ST2000DM008 2 TB 3.5" ka kasti ära mahuks?[/img]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2021 23:48:05 vasta tsitaadiga

Ainuke kaart (mida ma näinud), mis hinnas veidikenegi praegu kukub on 6600XT, see võimsam kui 3060. Saksamaalt kui hästi läheb siis 500ga tuleb ära.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2021 00:20:19 vasta tsitaadiga

spothisto kirjutas:
Tere,

Paneks uue kasti kokku, ei kannata oodata kuni kunagi videokaartide hinnad langema hakkavad.
Panin, midagi sellist kokku:


Kas on OK?
Ja kas üks Seagate Barracuda ST2000DM008 2 TB 3.5" ka kasti ära mahuks?[/img]

Kaks asja mis kohe silma hakkavad. Kui sa neid ei muuda võib vabalt juhtuda, et esiteks ei võta arvuti pilti ette ja mingi hetk võib toide ära surra ja jumal teab mille veel maha tappa (nt videokaardi). Või siis ei saagi pilti ette üldse.

B450 plate ostmisel pole mingit pointi praegusel hetkel. Lisaks peaksid tegema BIOS uuenduse ilma proseta enne kui see 5600X ära tunneb ja pildi ette võtab. Kui võtab.
Soovitan vaadata B550 plaate. MSI'l peaks olema seal samuti Tomahawk mudel olemas. B550 omab 5600X tuge karbist välja võttes (kuigi parima jõudluse huvides on iikagi vaja uusima peale uuendada). Aga vähemalt pildi saab ette ja siis saab juba normaalselt uuendada.

Mis toitesse puutub, siis just oli selle osas skandaal, et 750W ja 850W versioonid surevad ära või saabuvad surnuna. Või siis lendavad õhku ja tapavad komponente. Seetõttu see nii hea hinnaga ongi. Vaata mõne teise tootja kuld modulaarne. Näiteks Seasonic. Isegi kui on kallim. Toite pealt koonerdamine võib palju kulukamalt lõppeda.

Muus osas pole etteheiteid.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spothisto
HV vaatleja

liitunud: 27.07.2012




sõnum 22.09.2021 06:51:02 vasta tsitaadiga

Kas kõik 750-sed ja 850-sed toitekad on selle veaga või just Gigabyte-i omad?
Kas https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Toiteplokid-PSU-PSU-700W-800W/750W-Seasonic-FOCUS-GX-750-80-Plus-kuld-modulaarne-4690-458516 oleks ok?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2021 07:49:04 vasta tsitaadiga

spothisto, Unustasin lisada jah, et ainult Gigabyte. Tehniliselt oleks võimatu, et see mõjutaks kõiki tootjaid. See Seasonic on ok thumbs_up.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spothisto
HV vaatleja

liitunud: 27.07.2012




sõnum 22.09.2021 12:35:46 vasta tsitaadiga

Overkilla kirjutas:
Ainuke kaart (mida ma näinud), mis hinnas veidikenegi praegu kukub on 6600XT, see võimsam kui 3060. Saksamaalt kui hästi läheb siis 500ga tuleb ära.


Tellisin asjad arvutitargast ära, aga huvi pärast küsiks, et mis on need usaldusväärsed välismaa lehed, kust tulevikus kannataks tellida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tondu
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2021 14:15:57 vasta tsitaadiga

Hei,

Kas selline kooslus 5900x ümber oleks sobilik ja töötaks veatult? https://arvutitark.ee/est/tellimine/JHWfnILOrd
- emaplaat kas kannatab oc?
- ssd-ga see lugu et kas on mõistlik, väärt adobe programmidele? Igal juhul kõik andmed 100% kiirele kettale, mida praegu juba 800gb...
- mälud peaks kannatama xmp + oleme tegelikult mustad/punane
Soov kasti tulevikus kindlasti täiendada. Näiteks ssd 2-4T, GPU uuem, CPU ka - kui AM4 tuleb miskit märkimisväärset.



Tomorrow kirjutas:
WäntWõll kirjutas:
Mis pulgad head hinna/perfiiga on ? 32GB kokku siis.

See on palju laiem valik. Kas soovid 2x16GB või tahad 4x8GB (juhul kui aknaga kast, mälu lisada ei plaani ja tahad, et tühje mälupesi ei paistaks aknast).
Kiiruse osas 3200-3600Mhz peaks kõik ok olema eeldusel, et CL16 latentsus või madalam (32GB CL14 on küll juba hulga kallim kui CL16).
Ühtlasi kas RGB või ilma ja hinnapiir?
tondu kirjutas:
Tere,

Palun abi komplekteerimisel. Nimelt kast vaja kokku panna töö tegemiseks, mis kestab kindlasti 5 aastat. Kasutuses adobe programmid ja aeg ajalt mõned mängud.

Tean mis tahan:
Prose AMD Ryzen™ 9 5900X protsessor (12c/24t, kuni 4.80GHz, 64MB) - Box
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Protsessorid-CPU-Socket-AM4-protsessorid/AMD-Ryzen-9-5900X-protsessor-12c-24t-kuni-480GHz-64MB-Box-2738-549150

On olemas -
Monitor 27", 2k, 165hz (tuleb 32" ja 4k)
Video: 1080ti
Jahutus prosele NZXT CPU COOLER MULTI SOCKET/KRAKEN X62 RL-KRX62-02 NZXT:https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/NZXT-CPU-COOLER-MULTI-SOCKET-KRAKEN-X62-RL-KRX62-02-NZXT-285834
SSD 1T ja 512GB
wifi kaart (reserv internet)

Ei tea mida valida:
Emaplaat: mis kannatab järgmist 2-4 põlvokonda prosesid AMD omasid + olemas C-tüüp" + palju USB pesasid.
Mälud 32-64gb (tulevikus 128gb)
NVM 1T, kiire
Korpus võiks olla suur ja viisaks + kannataks vesijahutuse radikat või siis radikaid (hetkel ainult prose)
Toiteplokk peaks olema töökindlam kui edevam.

Olen juba tänulik ette.

Emaplaadi osas ei ole enam erilist tulevikukindlust oodata. Ryzen 5000 on eelvimane seeria mis on AM4 ühilduv. Järgmise aasta alguses tulevad suurema L3 puhvriga mudelid veel (XT nimetusega väidetavalt) aga see peaks ka viimane olema ja 2022 lõpupoole tuleb uus AM5 socket.

Nagu siin eespool juttu oli B550 vs X570, siis kiibistik tuleks valida sõltuvalt sellest kas on plaanis rohkem kui ühte PCIe 4.0 SSD kasutama hakata.
Mälude osas on sama soovitus mis ülevalpool, et kiiruse osas 3200-3600Mhz peaks kõik ok olema eeldusel, et CL16 latentsus või madalam. 128GB eeldab 32GB pulkade kasutamist ja seal on valik väiksem aga 128GB toetab enamus AM4 emaplaate.

Kiireimad NVME SSD'd on hetkel PCIe 4.0 ja kuskil 7000/6500 kiirustega. Palju kiiiremaks enam ei muutu, kuna 4.0 limiit on juba lähedal.

Korpuste osas on olnud palju positiivseid arenguid aga siin sõltub asi rohkem hinnapiirist ja välimusest.
Toide soovitan kas Seasonic või Corsair ja Gold või Platinum efektiiivsusega. Neid olen ise kasutanud ja julgen soovitada töökindluse ja garantii pikkuse osas. Võimsuselt 750W sobiks praegu aga kui kunagi hiljem tuleb võimsam graafika, siis tasub ehk vaadata 850-1000W vahemikku.

_________________
Passiivselt müüaicon_smile.gif:
i5 3570k @ 4,2(4,8) + nzxt 63 AIO jahutus sellele, ASRock Z77, 4x4GB 1600mhz CL9, Seasonic 750W
SSD leiab kui vaja... Asjad valges ATX korpuses, mis kõlbab kasutada/vaadata! Küsi pilte!!!
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2021 16:34:06 vasta tsitaadiga

spothisto kirjutas:
Overkilla kirjutas:
Ainuke kaart (mida ma näinud), mis hinnas veidikenegi praegu kukub on 6600XT, see võimsam kui 3060. Saksamaalt kui hästi läheb siis 500ga tuleb ära.


Tellisin asjad arvutitargast ära, aga huvi pärast küsiks, et mis on need usaldusväärsed välismaa lehed, kust tulevikus kannataks tellida.


Selles teemas kõik kirjas, abivalmid kasutajad kõik ära kirjeldanud: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=793327
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tondu
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2021 14:43:42 vasta tsitaadiga

Hei,

Versioon "2", mis grammike odavam ja ehk loogilisem:

Kas selline kooslus 5900x ümber oleks sobilik ja töötaks veatult? https://arvutitark.ee/est/tellimine/JHWfnILOrd
- emaplaat kas kannatab oc?
- ssd write on oluline!
- mälud peaks kannatama xmp + olema/tahan tegelikult mustad/punane

_________________
Passiivselt müüaicon_smile.gif:
i5 3570k @ 4,2(4,8) + nzxt 63 AIO jahutus sellele, ASRock Z77, 4x4GB 1600mhz CL9, Seasonic 750W
SSD leiab kui vaja... Asjad valges ATX korpuses, mis kõlbab kasutada/vaadata! Küsi pilte!!!
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2021 15:17:24 vasta tsitaadiga

Peaks töötama
Emaplaat kannatab OC
SSD write on hea
Mälud kannatavad XMP

icon_smile.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jonz
HV vaatleja

liitunud: 17.07.2010




sõnum 23.09.2021 21:30:40 vasta tsitaadiga

Tere, abivalmid HVlased!
Olen arvutimaailmas toimunuga julgelt 10a ajas maha jäänud ja loen ennast täielikuks võhikuks arvuti komplekteerimise alal. Seega paluksin siinsete asjatundjate abi.

Mul oli viimane PC u 10 a tagasi ja tahaks veidi vaadata mis vahepeal mängude (minu jaoks puhtalt meelelahutus) arengud olnud on. Seega kas keegi oskaks panna mulle kokku mingi kasti, millega oleks enda kallist vaba aega hea ja nauditav sisustada?

Mingit kaevanduse värki ei kavatse teha, peamine fookus võiks olla mäng ja veidikene fotomajandust. Mingeid tulesid-vilesid vaja pole, kast läheks laua alla ja keegi seda vaatama ei hakkaks.

Võiks olla võimalikult vaikne.

Eelarve kivisse raiutud ei ole, võiks jääda vahemikku 2000-3000 euri + käibemaks (ehk 2,4-3,6 raha).

Ekraanid, klaverid jne olemas, ainult kasti vaja. Kas oskate hädalise välja aidata?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2021 22:51:30 vasta tsitaadiga

Jonz kirjutas:
Tere, abivalmid HVlased!
Olen arvutimaailmas toimunuga julgelt 10a ajas maha jäänud ja loen ennast täielikuks võhikuks arvuti komplekteerimise alal. Seega paluksin siinsete asjatundjate abi.

Mul oli viimane PC u 10 a tagasi ja tahaks veidi vaadata mis vahepeal mängude (minu jaoks puhtalt meelelahutus) arengud olnud on. Seega kas keegi oskaks panna mulle kokku mingi kasti, millega oleks enda kallist vaba aega hea ja nauditav sisustada?

Mingit kaevanduse värki ei kavatse teha, peamine fookus võiks olla mäng ja veidikene fotomajandust. Mingeid tulesid-vilesid vaja pole, kast läheks laua alla ja keegi seda vaatama ei hakkaks.

Võiks olla võimalikult vaikne.

Eelarve kivisse raiutud ei ole, võiks jääda vahemikku 2000-3000 euri + käibemaks (ehk 2,4-3,6 raha).

Ekraanid, klaverid jne olemas, ainult kasti vaja. Kas oskate hädalise välja aidata?


Liiga vähe tingimusi, et mingit konkreetset vastust anda.
Mis monitori kasutad, mis mänge mängida tahad, mida tähendab fotomajandus - kui palju kõvakettaruumi vajad?
Kui 1080p 60hz monitoril CSGO tahad vahest mängida ja 1TB kõvakettast piisab, saad 650€-ga suvalise kasti poest ka osta.

_________________
https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2021 22:56:49 vasta tsitaadiga

Jonz,

Tegu siis täieliku overkilliga mängimise ja kerge fototööluse jaoks.
5950X asemel 5800X. Odavam B550 emaplaat. Odavam Gold efektiivusega toide ja odavamad 3600 CL16 2x8GB mälud valides saab ilmselt ligi 1000 võrra odavamalt.
Graafika paraku on ja jääb kalleimaks komponendiks. Sellest pole pääsu, kuna hetkel on mitmel eri põhjusel (kaevandajad k.a) graafikaartide hinnad 50-150% kallimad kui peaks või võiks olla.

Pigem ma vaatasin 3600 piires, et kui võimsa raua selle raha sisse saab mahutada.
Samas pidasin silmas ka vaikust. Korpus, jahutus ja graafika said kõik seda silmas pidades valitud, et oleks võimalikult vaikne.

Inteli põhise komplekti saab üsna sarnase komplekteerida kuigi Inteli voolukulu on suurem. Lisaks tuleb Intelil Novembriks uus seeria välja mis kasutab uut socketit ja mis hetkeinfo põhjal peaks olema kiirem kui AMD 5000 seeria. Seda jällegi vist kõrgema voolukulu arvelt ja vajab ilmselt ka Windows 11 kasutamist, et maksimum välja pigistada. Seega hetkel pole Inteli kehtiva seeria (11 põlvkond ja Z590 emaplaat) ostmine enam mõttekas.

AMD toob uue aasta alguses veel AM4 socketile ühe uuenduse ja siis 2022 teises poole lähevad ka nema uuele AM5 socketile üle.
Seega mingis mõttes pole just parim aeg üle 3000€ hetkel kulutada aga kui vaja ja ei kannata oodata, siis soovitan pigem AM4 hetkel osta.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zaitz
Kreisi kasutaja
zaitz

liitunud: 08.07.2003




sõnum 24.09.2021 08:46:37 vasta tsitaadiga

Hei komplekteerimismeistrid,

kas 1000€ (koos monitori ja hiire/klaveriga) saab praeguste hindade juures masina, millega kannataks mängida ka?
Soovitusi?

Tänud ette
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jonz
HV vaatleja

liitunud: 17.07.2010




sõnum 24.09.2021 09:24:15 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Jonz

Tegu siis täieliku overkilliga mängimise ja kerge fototööluse jaoks.
5950X asemel 5800X. Odavam B550 emaplaat. Odavam Gold efektiivusega toide ja odavamad 3600 CL16 2x8GB mälud valides saab ilmselt ligi 1000 võrra odavamalt.
Graafika paraku on ja jääb kalleimaks komponendiks. Sellest pole pääsu, kuna hetkel on mitmel eri põhjusel (kaevandajad k.a) graafikaartide hinnad 50-150% kallimad kui peaks või võiks olla.

Pigem ma vaatasin 3600 piires, et kui võimsa raua selle raha sisse saab mahutada.
Samas pidasin silmas ka vaikust. Korpus, jahutus ja graafika said kõik seda silmas pidades valitud, et oleks võimalikult vaikne.

Inteli põhise komplekti saab üsna sarnase komplekteerida kuigi Inteli voolukulu on suurem. Lisaks tuleb Intelil Novembriks uus seeria välja mis kasutab uut socketit ja mis hetkeinfo põhjal peaks olema kiirem kui AMD 5000 seeria. Seda jällegi vist kõrgema voolukulu arvelt ja vajab ilmselt ka Windows 11 kasutamist, et maksimum välja pigistada. Seega hetkel pole Inteli kehtiva seeria (11 põlvkond ja Z590 emaplaat) ostmine enam mõttekas.

AMD toob uue aasta alguses veel AM4 socketile ühe uuenduse ja siis 2022 teises poole lähevad ka nema uuele AM5 socketile üle.
Seega mingis mõttes pole just parim aeg üle 3000€ hetkel kulutada aga kui vaja ja ei kannata oodata, siis soovitan pigem AM4 hetkel osta.


Launger, tahaks proovida uusi rollikaid ja muid ilusa pildi ja graafikaga mänge. Shooteri mees väga pole, vähemalt mitte hardcore. Kõvaketta mahtu samuti väga vaja pole, olemas korralik kiire NAS. Monitor on mul 4k 60Hz, aga seda daab ka alati vahetada kui ei peaks enam rahuldama.

Tomorrow, olen seda meelt, et igat juppi pole mõtet vist väga premium panna, kuna ma nende võimalusi nkn kasutama ei hakka. Ala klokkimised jne pole minu huvi. Vaja, et kast läheks power on nupust tööle ja saaks kiirelt kvaliteetaega veeta ilma suure susserdamiseta.
Kas äkki paneks veidi leebemad muud jubinad ja äkilisema GPU? Rtx3080 ainult paarsada raha kallim. Või need liiga lärmakad?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks 2.0 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 47, 48, 49  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.