|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
freestyler
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2002
|
03.09.2021 17:28:14
|
|
|
Soovitaks amazonil silma peal hoida, ise sattusin augusti alguses hea sooduka peale:
Asus Strix X570-E emaplaat 250,- €
Samsung 980pro 1TB 150,- €
Seasonic Prime GX-850 148,- €
Ryzen 9 5900X 445,- €
Kohalikus poes oleks tol hetkel üle 200 peale maksnud.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tondu
HV kasutaja
liitunud: 19.02.2005
|
03.09.2021 18:01:35
|
|
|
Tere,
Palun abi komplekteerimisel. Nimelt kast vaja kokku panna töö tegemiseks, mis kestab kindlasti 5 aastat. Kasutuses adobe programmid ja aeg ajalt mõned mängud.
Tean mis tahan:
Prose AMD Ryzen™ 9 5900X protsessor (12c/24t, kuni 4.80GHz, 64MB) - Box
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Protsessorid-CPU-Socket-AM4-protsessorid/AMD-Ryzen-9-5900X-protsessor-12c-24t-kuni-480GHz-64MB-Box-2738-549150
On olemas -
Monitor 27", 2k, 165hz (tuleb 32" ja 4k)
Video: 1080ti
Jahutus prosele NZXT CPU COOLER MULTI SOCKET/KRAKEN X62 RL-KRX62-02 NZXT:https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/NZXT-CPU-COOLER-MULTI-SOCKET-KRAKEN-X62-RL-KRX62-02-NZXT-285834
SSD 1T ja 512GB
wifi kaart (reserv internet)
Ei tea mida valida:
Emaplaat: mis kannatab järgmist 2-4 põlvokonda prosesid AMD omasid + olemas C-tüüp" + palju USB pesasid.
Mälud 32-64gb (tulevikus 128gb)
NVM 1T, kiire
Korpus võiks olla suur ja viisaks + kannataks vesijahutuse radikat või siis radikaid (hetkel ainult prose)
Toiteplokk peaks olema töökindlam kui edevam.
Olen juba tänulik ette.
_________________ Passiivselt müüa :
i5 3570k @ 4,2(4,8) + nzxt 63 AIO jahutus sellele, ASRock Z77, 4x4GB 1600mhz CL9, Seasonic 750W
SSD leiab kui vaja... Asjad valges ATX korpuses, mis kõlbab kasutada/vaadata! Küsi pilte!!! |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
03.09.2021 20:34:00
|
|
|
| WäntWõll kirjutas: |
| Mis pulgad head hinna/perfiiga on ? 32GB kokku siis. |
See on palju laiem valik. Kas soovid 2x16GB või tahad 4x8GB (juhul kui aknaga kast, mälu lisada ei plaani ja tahad, et tühje mälupesi ei paistaks aknast).
Kiiruse osas 3200-3600Mhz peaks kõik ok olema eeldusel, et CL16 latentsus või madalam (32GB CL14 on küll juba hulga kallim kui CL16).
Ühtlasi kas RGB või ilma ja hinnapiir?
| tondu kirjutas: |
Tere,
Palun abi komplekteerimisel. Nimelt kast vaja kokku panna töö tegemiseks, mis kestab kindlasti 5 aastat. Kasutuses adobe programmid ja aeg ajalt mõned mängud.
Tean mis tahan:
Prose AMD Ryzen™ 9 5900X protsessor (12c/24t, kuni 4.80GHz, 64MB) - Box
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Protsessorid-CPU-Socket-AM4-protsessorid/AMD-Ryzen-9-5900X-protsessor-12c-24t-kuni-480GHz-64MB-Box-2738-549150
On olemas -
Monitor 27", 2k, 165hz (tuleb 32" ja 4k)
Video: 1080ti
Jahutus prosele NZXT CPU COOLER MULTI SOCKET/KRAKEN X62 RL-KRX62-02 NZXT:https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/NZXT-CPU-COOLER-MULTI-SOCKET-KRAKEN-X62-RL-KRX62-02-NZXT-285834
SSD 1T ja 512GB
wifi kaart (reserv internet)
Ei tea mida valida:
Emaplaat: mis kannatab järgmist 2-4 põlvokonda prosesid AMD omasid + olemas C-tüüp" + palju USB pesasid.
Mälud 32-64gb (tulevikus 128gb)
NVM 1T, kiire
Korpus võiks olla suur ja viisaks + kannataks vesijahutuse radikat või siis radikaid (hetkel ainult prose)
Toiteplokk peaks olema töökindlam kui edevam.
Olen juba tänulik ette. |
Emaplaadi osas ei ole enam erilist tulevikukindlust oodata. Ryzen 5000 on eelvimane seeria mis on AM4 ühilduv. Järgmise aasta alguses tulevad suurema L3 puhvriga mudelid veel (XT nimetusega väidetavalt) aga see peaks ka viimane olema ja 2022 lõpupoole tuleb uus AM5 socket.
Nagu siin eespool juttu oli B550 vs X570, siis kiibistik tuleks valida sõltuvalt sellest kas on plaanis rohkem kui ühte PCIe 4.0 SSD kasutama hakata.
Mälude osas on sama soovitus mis ülevalpool, et kiiruse osas 3200-3600Mhz peaks kõik ok olema eeldusel, et CL16 latentsus või madalam. 128GB eeldab 32GB pulkade kasutamist ja seal on valik väiksem aga 128GB toetab enamus AM4 emaplaate.
Kiireimad NVME SSD'd on hetkel PCIe 4.0 ja kuskil 7000/6500 kiirustega. Palju kiiiremaks enam ei muutu, kuna 4.0 limiit on juba lähedal.
Korpuste osas on olnud palju positiivseid arenguid aga siin sõltub asi rohkem hinnapiirist ja välimusest.
Toide soovitan kas Seasonic või Corsair ja Gold või Platinum efektiiivsusega. Neid olen ise kasutanud ja julgen soovitada töökindluse ja garantii pikkuse osas. Võimsuselt 750W sobiks praegu aga kui kunagi hiljem tuleb võimsam graafika, siis tasub ehk vaadata 850-1000W vahemikku.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wusses
mehine eesti muffin

liitunud: 31.03.2008
|
|
| Kommentaarid: 345 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
282 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wusses
mehine eesti muffin

liitunud: 31.03.2008
|
05.09.2021 12:42:02
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Wusses, Kui 4400 sihid, sis need on paremad ja poole odavamad: https://www.hinnavaatlus.ee/1407314/patriot-ddr4-viper-steel-16gb-kit-2x8gb/
Ise saad muuta CL19 pealt CL16 peale. Muidugi kui sa tahad selliseid mis XMP profiiliga ise CL16 paika paneks, siis jah. Mälude voldil pole suurt vahet. DDR4 ei eralda niipalju kuumust, et peaks muretsema stockis jooksutades.
16GB hetkel piisab mängudele. Sõltub muidugi kas ja mis sul taustal jookseb. Kui taustal Chrome vms õgib ise 16GB, siis vist mitte.
5000Mhz+ ei soovita. See eeldab vastavat emaplaati ja hea mälukontrolleriga proset mis kannatavad selliseid kiiruseid. Rääkimata hinnast. |
Tänud soovituse ja põhjaliku seletuse eest
Tellisin need ära mis soovitasid
|
|
| Kommentaarid: 345 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
282 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sokimeez
HV kasutaja
liitunud: 09.11.2002
|
07.09.2021 22:34:59
|
|
|
Panin kokku endale uue arvuti komplekti.
http://arvutitark.ee/est/tellimine/HL3DLlGtUd
Küsimus, kas kõik sobib omavahel kokku või võiks midagi muuta?
Eelkõige jahutus ja mälus on teemaks.
Videokaardiks läheb GTX 1070.
Korpus sai valitud taoline, kuna vaja kaks DVD lugejat ära mahutada..
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
07.09.2021 22:48:29
|
|
|
Korpusele kuluta sellise eelarve korral rohkem, isiklikust kogemusest elavad korpused, eriti korralikud, mitu upgrade üle.
Define R6 näiteks.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sokimeez
HV kasutaja
liitunud: 09.11.2002
|
07.09.2021 23:06:02
|
|
|
| anubis kirjutas: |
Korpusele kuluta sellise eelarve korral rohkem, isiklikust kogemusest elavad korpused, eriti korralikud, mitu upgrade üle.
Define R6 näiteks. |
Tänud. Uurisin ja tõesti sobib
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
07.09.2021 23:40:48
|
|
|
Sokimeez, Arvestades seda kui surnud optilised formaadid on, siis ma ei imesta, et korpust mis toetaks mitte ühte vaid koguni kahte DVD lugejat on raske leida. Lisa siit filtreid ja otsi tootekoodi järgi HV-st: link
Hetkel paistab, et Define 7 XL on ainus mõistlik mis on ka uuem ja mahutab 2 lugejat.
Protsessori jahutuse soovitan küll ära vahetada. CM ML seeria on üks kehvemaid AIO jahutusi turul. Ja see pole isegi eriti odav. 103€ 240mm AIO eest on absurdne. Arctic Liquid Freezer II on palju asjalikum, omab paremaid vente ja maksab (240mm puhul) ligi 25€ vähem.
Sama 103€ eest saab peaaegu juba Arcticu tippversiooni 420mm AIO. Kuigi selle äramahutamisega on probleem enamus korpustes. Lisaks pole jahutusvõimsus eriti palju parem 360mm versioonist. Arctic lisas nüüd ka RGB versioonid juhul kui see on sulle oluline: https://arvutitark.ee/est/Otsing?q=liquid+freezer+II
Ainuke probleem LFII ja AM4 socketi puhul on see, et enamus neist tuleb rev3 mounting kitiga mida on küll kergem monteerida kui emaplaat juba korpuses aga mis jookseb peale esimesele M.2 slotile emaplaadil juhul kui emaplaadil või SSD'l on heatsink peal ja on soov kasutada optimaalsemat offset mount paigutust.
Arcticu käest saab rev4 kiti ja kõige uuemad peaks juba tehasest sellega tulema aga ladudes on palju rev3 isendeid veel. Andsin sellest ka Arvutitarka teada ja nad lisasid iga LFII mudeli juurde vastava info mis on väga tänuväärne.
Samas rev4 on jälle raskem korpuses (püstiselt) peale monteerida kui rev3.
Kui see mounti asi välja arvata, siis on tegu ühe parima AIO-ga hetkel. Paljuski tänu ventidele aga ka mitte RGB versioonil on ka kaablimajandus väga mugav. Mõnedel tuleb terve ussipesa kaableid kaasa. See CM ML seeria paistab üks õnnetusehunnik olema: RGB ei tööta või sureb ära, vendid teevad palju häält ja soft millega RGB kontrollida olevat väga bugine: https://www.newegg.com/cooler-master-masterliquid-ml240r-rgb-liquid-cooling-system/p/N82E16835103264
Ja üldiselt 240mm AIO ei näe väga mõtet 5900X peal. Parem siis juba asjalikum Noctua õhkjahutus võtta. 360mm AIO on juba mõistlikum sellele prosele.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
07.09.2021 23:44:32
|
|
|
Jahuti puhul soovitaks isiklikust kogemusest AIO asemel Noctua NH-D15 või NH-D15S.
Jõudlus on üldjuhul sama.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
08.09.2021 00:25:58
|
|
|
| FD korpustega pole siiiani probleeme olnud üldjuhul.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sokimeez
HV kasutaja
liitunud: 09.11.2002
|
08.09.2021 01:28:08
|
|
|
Kuna korpuseks jääb nüüd siiski FD r6. ja kui sinna panna LFII 420, siis optiline draiv tundub et üles enam ära ei mahu.
Siis jään õhkjahutuse peale.
Kumb valida, kas dark Rock Pro 4 või siis noctua d15?
Ja veel küsimus, palju reaalselt annab efekti samsung 980pro vs. 980. Hinnavahe siiski olemas neil.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
08.09.2021 02:11:13
|
|
|
Sokimeez, Noctual on parem kinnitusmehhanism aga Be Quiet jahuti välimus on parem. Jahutuselt on Noctual mingi 1-2c eelis heal juhul.
980 Pro vs 980 vahe on üsna suur. Pro omab DRAM cache mis aitab palju kaasa. Samas 980 Pro pole kiireim ega odavaim PCIe 4.0 SSD. Odavaimad (ja tsipa kiiremad) peaks olema Gammix S70 või siis Aorus 7000s
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
11.09.2021 15:39:46
|
|
|
rmc, Kas kunagi on plaanis ka GPU lisada? Kui mitte, siis odavam oleks osta AsRock X300 DeskMini ja sama 5600G koos 2x8GB 3200 CL16 Crucial SO-DIMM mäludega (parimad, enamus on CL22). Ei pea eraldi korpust, toidet ja emaplaati hakkama ostma kuigi vb on vaja vaiksem jahutus osta nagu nt Noctua L9a. Hetkel oleks gaming perf ju sama mis desktopi puhul aga X300 oleks pisem. Kogu kompott kuskil 650€.
Muidugi kui kunagi plaanis dGPU lisada, siis tuleb jah vaadata ikka täis desktopi poole kuigi 5600G poleks nii kiire siis kui 5600X.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
11.09.2021 16:43:54
|
|
|
See kast on jah selle mõttega, et vb. kunagi dGPU lisamaine või kui müük, siis leiab enda ligidalt kuskilt kergema vaevaga uue kasutaja.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
14.09.2021 15:46:14
|
|
|
Kuna otsapidi "arvutijupp", siis küsin siit - kust kõige parem lauale paigaldatavat "kaabliluuki" osta on?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ertai
HV veteran

liitunud: 11.05.2007
|
15.09.2021 14:31:15
|
|
|
32GB (2x16) RAMi soovitust?
Emaplaat: ASROCK AB450M Steel Legend
Protsessor: Ryzen 3600x
Video: Sapphire Pulse 6800 XT
Mälu: :PATRIOT Viper 4 2x8GB DDR4 3200 CL16
RGB pole oluline (ilma klaasita kast)
3200 peaks piisav olema?
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Launger
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.07.2010
|
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ertai
HV veteran

liitunud: 11.05.2007
|
16.09.2021 12:57:29
|
|
|
hea kokkuvõte tänud!
Ise jõudsin üsna samale järeldusele.
edit: mõtlesin , et teen tõsisema upgrade, andke soovitusi!
hetkel GPU: 6800 XT, see jääb. Vahetaks välja CPU, RAMi, Emaplaadi [praegused jupid jagan peresiseselt ära ]
plaanitav list:
CPU: 5800x (töötan ka arvutiga, lisatuumad annavad juurde kindlasti osade programmidega, rohkem maksta ei tahaks]
Emaplaat: ? (sobib nii atx kui matx)
RAM: 32GB, aga sihtida siis juba 3600 kui emaplaat uuem ja korralik?
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
16.09.2021 14:37:17
|
|
|
Vaata korra 5900X poole ka kui juba 5800X mõtled, hinnavahe pole protsentuaalselt nii suur ja kui töötegemisel vaja siis need lisatuumad on abiks.
Ma ise käisin 3xxx seeriaga kõik prosed läbi ning 3900/3900X olid pika puuga kõige mõistlikumad ostud. 3950X oli tore küll kuid jõudluskasv tegelikult hinda väärt polnud. 3800X->3900X oli ikka väga selgelt tunda vahet, 3900x->3950x mitte nii väga.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
17.09.2021 18:58:54
|
|
|
Vaja mingit lauaarvutit koolinoorele. Enamuses ilmselt mängimiseks (Fortnite vms).
Kas vaadata Inteli või AMD poole?
Inteli pakutavat veidi vaatasin. Ilmselt i7 viimase põlvkonna protsessor koos integreeritud videokaardiga.
AMD omadest ma ei oska midagi vaadata. Pole kunagi ühtegi nende toodetud asja olnud ka.
Mälu 16? või peaks juba 32 olema?
"Kõvaketas" 1TB.
Korpus-jahutus-toide pigem vaiksemapoolsed. Kast võiks viisakas välja näha.
Ehk siis kas oskab keegi mingi mõistliku komplekti kokku panna.
Päris videokaardi lisaks siis kui need taas mõistlike hindadega saadaval on.
Klaver, hiir, ekraan olemas. Windows olemas.
_________________ The sh*t has hit the fan. |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
17.09.2021 20:59:42
|
|
|
AMD g lõpuga protsessorid on iGPU-ga - performance-i soovitan vaadata youtubest vastavate mängude osas, kirjutad lihtsalt mudelinime ja mängu ja näitab sulle, kuidas jookseb. 100% on AMD õige tee minna iGPU poole... Mälu paneks pigem 2x8GB ja jätaks kaks pesa vabaks, ehk läheb vaja, samas ise olen alati rohkem rammi pannud kui vaja on ja praegugi 32GB peal :]
SSD 1TB on elu rahulik, mahub mänge peale panema...
See ülaltpoolt nt. on iGPU-ga komplekt:
Vt. nt. võrdluseks: https://www.youtube.com/watch?v=z-bVFBE9YVY
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Overkilla
HV veteran
liitunud: 11.04.2004
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
18.09.2021 06:04:42
|
|
|
| Overkilla, Tundub kahtlane. Uued maksavad pea poole rohkem. Lisaks pole kirjas, et oleks LHR mudel mis on veelgi kallim. Käest-kätte ehk julgeks jah osta aga ülekandega tundub nagu pettus või siis müüjal pole aimugi palju see maksma peaks ja ta on lihtsalt MSRP järgi pannud.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
18.09.2021 14:31:13
|
|
|
Ja käest-kätte peaks täielikult üle vaatama asja + riskima, et on DoA... tehasegarantiid ei ole, siis paras põrsas kotis..
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bunny
HV kasutaja

liitunud: 02.09.2018
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Overkilla
HV veteran
liitunud: 11.04.2004
|
19.09.2021 16:30:59
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
| 100% pettur, selliseid tekib aeg-ajalt sinna portaali, mõne aja pärast bännitakse/eemaldatakse kuulutus(ed). |
Tasuta portaalides on arusaadav, aga seal vaja maksta kuulutuse eest ja lisaks keelt osata vähesel määral.
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
19.09.2021 16:38:01
|
|
|
| Overkilla kirjutas: |
| 1dumbpcuser kirjutas: |
| 100% pettur, selliseid tekib aeg-ajalt sinna portaali, mõne aja pärast bännitakse/eemaldatakse kuulutus(ed). |
Tasuta portaalides on arusaadav, aga seal vaja maksta kuulutuse eest ja lisaks keelt osata vähesel määral. |
Kas soov.ee on tasuline? Mis ajast?
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
20.09.2021 13:22:35
|
|
|
| lauri kirjutas: |
Vaja mingit lauaarvutit koolinoorele. Enamuses ilmselt mängimiseks (Fortnite vms).
Kas vaadata Inteli või AMD poole?
Inteli pakutavat veidi vaatasin. Ilmselt i7 viimase põlvkonna protsessor koos integreeritud videokaardiga.
AMD omadest ma ei oska midagi vaadata. Pole kunagi ühtegi nende toodetud asja olnud ka.
Mälu 16? või peaks juba 32 olema?
"Kõvaketas" 1TB.
Korpus-jahutus-toide pigem vaiksemapoolsed. Kast võiks viisakas välja näha.
Ehk siis kas oskab keegi mingi mõistliku komplekti kokku panna.
Päris videokaardi lisaks siis kui need taas mõistlike hindadega saadaval on.
Klaver, hiir, ekraan olemas. Windows olemas. |
MSI Mainboard|MSI|AMD B550|SAM4|MicroATX|2xPCI-Express 3.0 1x|1xPCI-Express 3.0 16x|2xM.2|1xPCI-Express 4.0 16x|Memory DDR4|Memory slots 4|1xHDMI|1xDisplayPort|2xUSB 2.0|1xUSB type C|3xUSB 3.2|1xPS/2|1xOptical S/PDIF|1xRJ45|5xAudio port|MAGB550MMORTAR
1
139.90€ 139.90€
AMD Ryzen 5 5600G (6c12t, kuni 4.4Ghz, 16Mb) - Box
1
285.90€ 285.90€
KINGSTON A2000 - 1TB / 2200/2000 / M.2 NVMe [5504]
1
99.00€ 99.00€
KINGSTON 32GB 3600MHz DDR4 CL16 DIMM KF436C16RB1K2/32
1
162.48€ 162.48€
SEASONIC CORE-GM-650 650W 80Plus Gold
1
84.90€ 84.90€
FRACTAL DESIGN Meshify Mini C TG FD-CA-MESH-C-MINI-BKO-TGD
1
89.58€ 89.58€
Be quiet! Cooler CPU Dark Rock 4 BK021 / H:159mm [6251]
1
66.90€ 66.90€
Kokku: 928.66€
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
20.09.2021 14:49:48
|
|
|
anubis, tänud.
Spoiler 
| anubis kirjutas: |
| lauri kirjutas: |
Vaja mingit lauaarvutit koolinoorele. Enamuses ilmselt mängimiseks (Fortnite vms).
Kas vaadata Inteli või AMD poole?
Inteli pakutavat veidi vaatasin. Ilmselt i7 viimase põlvkonna protsessor koos integreeritud videokaardiga.
AMD omadest ma ei oska midagi vaadata. Pole kunagi ühtegi nende toodetud asja olnud ka.
Mälu 16? või peaks juba 32 olema?
"Kõvaketas" 1TB.
Korpus-jahutus-toide pigem vaiksemapoolsed. Kast võiks viisakas välja näha.
Ehk siis kas oskab keegi mingi mõistliku komplekti kokku panna.
Päris videokaardi lisaks siis kui need taas mõistlike hindadega saadaval on.
Klaver, hiir, ekraan olemas. Windows olemas. |
MSI Mainboard|MSI|AMD B550|SAM4|MicroATX|2xPCI-Express 3.0 1x|1xPCI-Express 3.0 16x|2xM.2|1xPCI-Express 4.0 16x|Memory DDR4|Memory slots 4|1xHDMI|1xDisplayPort|2xUSB 2.0|1xUSB type C|3xUSB 3.2|1xPS/2|1xOptical S/PDIF|1xRJ45|5xAudio port|MAGB550MMORTAR
1
139.90€ 139.90€
AMD Ryzen 5 5600G (6c12t, kuni 4.4Ghz, 16Mb) - Box
1
285.90€ 285.90€
KINGSTON A2000 - 1TB / 2200/2000 / M.2 NVMe [5504]
1
99.00€ 99.00€
KINGSTON 32GB 3600MHz DDR4 CL16 DIMM KF436C16RB1K2/32
1
162.48€ 162.48€
SEASONIC CORE-GM-650 650W 80Plus Gold
1
84.90€ 84.90€
FRACTAL DESIGN Meshify Mini C TG FD-CA-MESH-C-MINI-BKO-TGD
1
89.58€ 89.58€
Be quiet! Cooler CPU Dark Rock 4 BK021 / H:159mm [6251]
1
66.90€ 66.90€
Kokku: 928.66€ |
_________________ The sh*t has hit the fan. |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spothisto
HV vaatleja
liitunud: 27.07.2012
|
21.09.2021 20:49:55
|
|
|
Tere,
Paneks uue kasti kokku, ei kannata oodata kuni kunagi videokaartide hinnad langema hakkavad.
Panin, midagi sellist kokku:
Kas on OK?
Ja kas üks Seagate Barracuda ST2000DM008 2 TB 3.5" ka kasti ära mahuks?[/img]
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Overkilla
HV veteran
liitunud: 11.04.2004
|
21.09.2021 23:48:05
|
|
|
| Ainuke kaart (mida ma näinud), mis hinnas veidikenegi praegu kukub on 6600XT, see võimsam kui 3060. Saksamaalt kui hästi läheb siis 500ga tuleb ära.
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
22.09.2021 00:20:19
|
|
|
| spothisto kirjutas: |
Tere,
Paneks uue kasti kokku, ei kannata oodata kuni kunagi videokaartide hinnad langema hakkavad.
Panin, midagi sellist kokku:
Kas on OK?
Ja kas üks Seagate Barracuda ST2000DM008 2 TB 3.5" ka kasti ära mahuks?[/img] |
Kaks asja mis kohe silma hakkavad. Kui sa neid ei muuda võib vabalt juhtuda, et esiteks ei võta arvuti pilti ette ja mingi hetk võib toide ära surra ja jumal teab mille veel maha tappa (nt videokaardi). Või siis ei saagi pilti ette üldse.
B450 plate ostmisel pole mingit pointi praegusel hetkel. Lisaks peaksid tegema BIOS uuenduse ilma proseta enne kui see 5600X ära tunneb ja pildi ette võtab. Kui võtab.
Soovitan vaadata B550 plaate. MSI'l peaks olema seal samuti Tomahawk mudel olemas. B550 omab 5600X tuge karbist välja võttes (kuigi parima jõudluse huvides on iikagi vaja uusima peale uuendada). Aga vähemalt pildi saab ette ja siis saab juba normaalselt uuendada.
Mis toitesse puutub, siis just oli selle osas skandaal, et 750W ja 850W versioonid surevad ära või saabuvad surnuna. Või siis lendavad õhku ja tapavad komponente. Seetõttu see nii hea hinnaga ongi. Vaata mõne teise tootja kuld modulaarne. Näiteks Seasonic. Isegi kui on kallim. Toite pealt koonerdamine võib palju kulukamalt lõppeda.
Muus osas pole etteheiteid.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spothisto
HV vaatleja
liitunud: 27.07.2012
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spothisto
HV vaatleja
liitunud: 27.07.2012
|
22.09.2021 12:35:46
|
|
|
| Overkilla kirjutas: |
| Ainuke kaart (mida ma näinud), mis hinnas veidikenegi praegu kukub on 6600XT, see võimsam kui 3060. Saksamaalt kui hästi läheb siis 500ga tuleb ära. |
Tellisin asjad arvutitargast ära, aga huvi pärast küsiks, et mis on need usaldusväärsed välismaa lehed, kust tulevikus kannataks tellida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tondu
HV kasutaja
liitunud: 19.02.2005
|
22.09.2021 14:15:57
|
|
|
Hei,
Kas selline kooslus 5900x ümber oleks sobilik ja töötaks veatult? https://arvutitark.ee/est/tellimine/JHWfnILOrd
- emaplaat kas kannatab oc?
- ssd-ga see lugu et kas on mõistlik, väärt adobe programmidele? Igal juhul kõik andmed 100% kiirele kettale, mida praegu juba 800gb...
- mälud peaks kannatama xmp + oleme tegelikult mustad/punane
Soov kasti tulevikus kindlasti täiendada. Näiteks ssd 2-4T, GPU uuem, CPU ka - kui AM4 tuleb miskit märkimisväärset.
| Tomorrow kirjutas: |
| WäntWõll kirjutas: |
| Mis pulgad head hinna/perfiiga on ? 32GB kokku siis. |
See on palju laiem valik. Kas soovid 2x16GB või tahad 4x8GB (juhul kui aknaga kast, mälu lisada ei plaani ja tahad, et tühje mälupesi ei paistaks aknast).
Kiiruse osas 3200-3600Mhz peaks kõik ok olema eeldusel, et CL16 latentsus või madalam (32GB CL14 on küll juba hulga kallim kui CL16).
Ühtlasi kas RGB või ilma ja hinnapiir?
| tondu kirjutas: |
Tere,
Palun abi komplekteerimisel. Nimelt kast vaja kokku panna töö tegemiseks, mis kestab kindlasti 5 aastat. Kasutuses adobe programmid ja aeg ajalt mõned mängud.
Tean mis tahan:
Prose AMD Ryzen™ 9 5900X protsessor (12c/24t, kuni 4.80GHz, 64MB) - Box
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Protsessorid-CPU-Socket-AM4-protsessorid/AMD-Ryzen-9-5900X-protsessor-12c-24t-kuni-480GHz-64MB-Box-2738-549150
On olemas -
Monitor 27", 2k, 165hz (tuleb 32" ja 4k)
Video: 1080ti
Jahutus prosele NZXT CPU COOLER MULTI SOCKET/KRAKEN X62 RL-KRX62-02 NZXT:https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/NZXT-CPU-COOLER-MULTI-SOCKET-KRAKEN-X62-RL-KRX62-02-NZXT-285834
SSD 1T ja 512GB
wifi kaart (reserv internet)
Ei tea mida valida:
Emaplaat: mis kannatab järgmist 2-4 põlvokonda prosesid AMD omasid + olemas C-tüüp" + palju USB pesasid.
Mälud 32-64gb (tulevikus 128gb)
NVM 1T, kiire
Korpus võiks olla suur ja viisaks + kannataks vesijahutuse radikat või siis radikaid (hetkel ainult prose)
Toiteplokk peaks olema töökindlam kui edevam.
Olen juba tänulik ette. |
Emaplaadi osas ei ole enam erilist tulevikukindlust oodata. Ryzen 5000 on eelvimane seeria mis on AM4 ühilduv. Järgmise aasta alguses tulevad suurema L3 puhvriga mudelid veel (XT nimetusega väidetavalt) aga see peaks ka viimane olema ja 2022 lõpupoole tuleb uus AM5 socket.
Nagu siin eespool juttu oli B550 vs X570, siis kiibistik tuleks valida sõltuvalt sellest kas on plaanis rohkem kui ühte PCIe 4.0 SSD kasutama hakata.
Mälude osas on sama soovitus mis ülevalpool, et kiiruse osas 3200-3600Mhz peaks kõik ok olema eeldusel, et CL16 latentsus või madalam. 128GB eeldab 32GB pulkade kasutamist ja seal on valik väiksem aga 128GB toetab enamus AM4 emaplaate.
Kiireimad NVME SSD'd on hetkel PCIe 4.0 ja kuskil 7000/6500 kiirustega. Palju kiiiremaks enam ei muutu, kuna 4.0 limiit on juba lähedal.
Korpuste osas on olnud palju positiivseid arenguid aga siin sõltub asi rohkem hinnapiirist ja välimusest.
Toide soovitan kas Seasonic või Corsair ja Gold või Platinum efektiiivsusega. Neid olen ise kasutanud ja julgen soovitada töökindluse ja garantii pikkuse osas. Võimsuselt 750W sobiks praegu aga kui kunagi hiljem tuleb võimsam graafika, siis tasub ehk vaadata 850-1000W vahemikku. |
_________________ Passiivselt müüa :
i5 3570k @ 4,2(4,8) + nzxt 63 AIO jahutus sellele, ASRock Z77, 4x4GB 1600mhz CL9, Seasonic 750W
SSD leiab kui vaja... Asjad valges ATX korpuses, mis kõlbab kasutada/vaadata! Küsi pilte!!! |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Overkilla
HV veteran
liitunud: 11.04.2004
|
22.09.2021 16:34:06
|
|
|
| spothisto kirjutas: |
| Overkilla kirjutas: |
| Ainuke kaart (mida ma näinud), mis hinnas veidikenegi praegu kukub on 6600XT, see võimsam kui 3060. Saksamaalt kui hästi läheb siis 500ga tuleb ära. |
Tellisin asjad arvutitargast ära, aga huvi pärast küsiks, et mis on need usaldusväärsed välismaa lehed, kust tulevikus kannataks tellida. |
Selles teemas kõik kirjas, abivalmid kasutajad kõik ära kirjeldanud: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=793327
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tondu
HV kasutaja
liitunud: 19.02.2005
|
23.09.2021 14:43:42
|
|
|
Hei,
Versioon "2", mis grammike odavam ja ehk loogilisem:
Kas selline kooslus 5900x ümber oleks sobilik ja töötaks veatult? https://arvutitark.ee/est/tellimine/JHWfnILOrd
- emaplaat kas kannatab oc?
- ssd write on oluline!
- mälud peaks kannatama xmp + olema/tahan tegelikult mustad/punane
_________________ Passiivselt müüa :
i5 3570k @ 4,2(4,8) + nzxt 63 AIO jahutus sellele, ASRock Z77, 4x4GB 1600mhz CL9, Seasonic 750W
SSD leiab kui vaja... Asjad valges ATX korpuses, mis kõlbab kasutada/vaadata! Küsi pilte!!! |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
23.09.2021 15:17:24
|
|
|
Peaks töötama
Emaplaat kannatab OC
SSD write on hea
Mälud kannatavad XMP
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jonz
HV vaatleja
liitunud: 17.07.2010
|
23.09.2021 21:30:40
|
|
|
Tere, abivalmid HVlased!
Olen arvutimaailmas toimunuga julgelt 10a ajas maha jäänud ja loen ennast täielikuks võhikuks arvuti komplekteerimise alal. Seega paluksin siinsete asjatundjate abi.
Mul oli viimane PC u 10 a tagasi ja tahaks veidi vaadata mis vahepeal mängude (minu jaoks puhtalt meelelahutus) arengud olnud on. Seega kas keegi oskaks panna mulle kokku mingi kasti, millega oleks enda kallist vaba aega hea ja nauditav sisustada?
Mingit kaevanduse värki ei kavatse teha, peamine fookus võiks olla mäng ja veidikene fotomajandust. Mingeid tulesid-vilesid vaja pole, kast läheks laua alla ja keegi seda vaatama ei hakkaks.
Võiks olla võimalikult vaikne.
Eelarve kivisse raiutud ei ole, võiks jääda vahemikku 2000-3000 euri + käibemaks (ehk 2,4-3,6 raha).
Ekraanid, klaverid jne olemas, ainult kasti vaja. Kas oskate hädalise välja aidata?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Launger
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.07.2010
|
23.09.2021 22:51:30
|
|
|
| Jonz kirjutas: |
Tere, abivalmid HVlased!
Olen arvutimaailmas toimunuga julgelt 10a ajas maha jäänud ja loen ennast täielikuks võhikuks arvuti komplekteerimise alal. Seega paluksin siinsete asjatundjate abi.
Mul oli viimane PC u 10 a tagasi ja tahaks veidi vaadata mis vahepeal mängude (minu jaoks puhtalt meelelahutus) arengud olnud on. Seega kas keegi oskaks panna mulle kokku mingi kasti, millega oleks enda kallist vaba aega hea ja nauditav sisustada?
Mingit kaevanduse värki ei kavatse teha, peamine fookus võiks olla mäng ja veidikene fotomajandust. Mingeid tulesid-vilesid vaja pole, kast läheks laua alla ja keegi seda vaatama ei hakkaks.
Võiks olla võimalikult vaikne.
Eelarve kivisse raiutud ei ole, võiks jääda vahemikku 2000-3000 euri + käibemaks (ehk 2,4-3,6 raha).
Ekraanid, klaverid jne olemas, ainult kasti vaja. Kas oskate hädalise välja aidata? |
Liiga vähe tingimusi, et mingit konkreetset vastust anda.
Mis monitori kasutad, mis mänge mängida tahad, mida tähendab fotomajandus - kui palju kõvakettaruumi vajad?
Kui 1080p 60hz monitoril CSGO tahad vahest mängida ja 1TB kõvakettast piisab, saad 650€-ga suvalise kasti poest ka osta.
_________________ https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
23.09.2021 22:56:49
|
|
|
Jonz,
Tegu siis täieliku overkilliga mängimise ja kerge fototööluse jaoks.
5950X asemel 5800X. Odavam B550 emaplaat. Odavam Gold efektiivusega toide ja odavamad 3600 CL16 2x8GB mälud valides saab ilmselt ligi 1000 võrra odavamalt.
Graafika paraku on ja jääb kalleimaks komponendiks. Sellest pole pääsu, kuna hetkel on mitmel eri põhjusel (kaevandajad k.a) graafikaartide hinnad 50-150% kallimad kui peaks või võiks olla.
Pigem ma vaatasin 3600 piires, et kui võimsa raua selle raha sisse saab mahutada.
Samas pidasin silmas ka vaikust. Korpus, jahutus ja graafika said kõik seda silmas pidades valitud, et oleks võimalikult vaikne.
Inteli põhise komplekti saab üsna sarnase komplekteerida kuigi Inteli voolukulu on suurem. Lisaks tuleb Intelil Novembriks uus seeria välja mis kasutab uut socketit ja mis hetkeinfo põhjal peaks olema kiirem kui AMD 5000 seeria. Seda jällegi vist kõrgema voolukulu arvelt ja vajab ilmselt ka Windows 11 kasutamist, et maksimum välja pigistada. Seega hetkel pole Inteli kehtiva seeria (11 põlvkond ja Z590 emaplaat) ostmine enam mõttekas.
AMD toob uue aasta alguses veel AM4 socketile ühe uuenduse ja siis 2022 teises poole lähevad ka nema uuele AM5 socketile üle.
Seega mingis mõttes pole just parim aeg üle 3000€ hetkel kulutada aga kui vaja ja ei kannata oodata, siis soovitan pigem AM4 hetkel osta.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zaitz
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.07.2003
|
24.09.2021 08:46:37
|
|
|
Hei komplekteerimismeistrid,
kas 1000€ (koos monitori ja hiire/klaveriga) saab praeguste hindade juures masina, millega kannataks mängida ka?
Soovitusi?
Tänud ette
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jonz
HV vaatleja
liitunud: 17.07.2010
|
24.09.2021 09:24:15
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Jonz
Tegu siis täieliku overkilliga mängimise ja kerge fototööluse jaoks.
5950X asemel 5800X. Odavam B550 emaplaat. Odavam Gold efektiivusega toide ja odavamad 3600 CL16 2x8GB mälud valides saab ilmselt ligi 1000 võrra odavamalt.
Graafika paraku on ja jääb kalleimaks komponendiks. Sellest pole pääsu, kuna hetkel on mitmel eri põhjusel (kaevandajad k.a) graafikaartide hinnad 50-150% kallimad kui peaks või võiks olla.
Pigem ma vaatasin 3600 piires, et kui võimsa raua selle raha sisse saab mahutada.
Samas pidasin silmas ka vaikust. Korpus, jahutus ja graafika said kõik seda silmas pidades valitud, et oleks võimalikult vaikne.
Inteli põhise komplekti saab üsna sarnase komplekteerida kuigi Inteli voolukulu on suurem. Lisaks tuleb Intelil Novembriks uus seeria välja mis kasutab uut socketit ja mis hetkeinfo põhjal peaks olema kiirem kui AMD 5000 seeria. Seda jällegi vist kõrgema voolukulu arvelt ja vajab ilmselt ka Windows 11 kasutamist, et maksimum välja pigistada. Seega hetkel pole Inteli kehtiva seeria (11 põlvkond ja Z590 emaplaat) ostmine enam mõttekas.
AMD toob uue aasta alguses veel AM4 socketile ühe uuenduse ja siis 2022 teises poole lähevad ka nema uuele AM5 socketile üle.
Seega mingis mõttes pole just parim aeg üle 3000€ hetkel kulutada aga kui vaja ja ei kannata oodata, siis soovitan pigem AM4 hetkel osta. |
Launger, tahaks proovida uusi rollikaid ja muid ilusa pildi ja graafikaga mänge. Shooteri mees väga pole, vähemalt mitte hardcore. Kõvaketta mahtu samuti väga vaja pole, olemas korralik kiire NAS. Monitor on mul 4k 60Hz, aga seda daab ka alati vahetada kui ei peaks enam rahuldama.
Tomorrow, olen seda meelt, et igat juppi pole mõtet vist väga premium panna, kuna ma nende võimalusi nkn kasutama ei hakka. Ala klokkimised jne pole minu huvi. Vaja, et kast läheks power on nupust tööle ja saaks kiirelt kvaliteetaega veeta ilma suure susserdamiseta.
Kas äkki paneks veidi leebemad muud jubinad ja äkilisema GPU? Rtx3080 ainult paarsada raha kallim. Või need liiga lärmakad?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|