Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Aliexpress & teised Hiina veebikaubamajad märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 113, 114, 115 ... 123, 124, 125  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas ja kuidas mõjutab teie ostuotsuseid 1.juulist lõppev käibemaksuvabastus alla 22€ kaupadele?
Tellin vähem.
74%
 74%  [ 659 ]
Tellin rohkem.
6%
 6%  [ 57 ]
Ei lase end sellest häirida.
13%
 13%  [ 116 ]
Tellin endiselt neid kaupu, mida Eesti müüjad ei paku.
5%
 5%  [ 47 ]
hääli kokku : 879

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2021 18:29:58 vasta tsitaadiga

Vahel tasub dispuudi tegemise asemel müüjaga kontakteeruda ja ostukaitse pikendust küsida esmalt.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2021 18:40:26 vasta tsitaadiga

ma nüüd ei saa aru. Sa said kauba eest raha tagasi ja tahad veel kaupa ennast ka saada? See endale pettusena ei tundu? Lase pakk tagasi müüjale saata. See kaup kuulub neile.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2021 18:48:01 vasta tsitaadiga

Kui on kirjas, et kui aja X jooksul ei saabu, siis raha tagasi. Siis ma ei ütleks, et tegu pettusega on.

Amazoni puhul näiteks tavaline, et kui õigeks ajaks ei saabu, saadavad uue, hiljem esimene ka välja ilmub, siis seda nad tagasi ei taha.

Ainuke pettus on minu arust hetkel tasumata jäänud maksud.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2021 19:45:36 vasta tsitaadiga

Selle lubatud aja jooksul kätte saamisega .... Jah, on õigus dispute teha ja raha tagasi saada. Aga alati ei ole müüja süü ka, et asjad hiljaks jäävad.
Mina olen proovinud müüjaga suhelda ja ostukaitse pikendust küsinud, kui on träckingust näha et on kusagil lähivälismaal näiteks toppama jäänud.
Kui aga tracking näitab, et näiteks kaup on müüjale mingil põhjusel tagastatud ja pole kõssandki, ootab ainult, millal ostukaitse läbi saab, siis halastust pole. Dispute. Kuna samuti ammu ei kasuta muud, kui Aliexpress Standard Shippingut, ei ole vaidlust ka pikka.
Mul on olnud täpselt 4 sellist juhtumit, kui olen raha tagasi saanud ja kaup on ka mingi aja pärast välja ilmunud.
Alati olen müüjaga ühendust võtnud ja talle sobival moel makset pakkunud. Ühel korral öeldi selgelt, et nendepoolne valearvestus ja hoidku ma oma kopikad omale. Teisel juhul jaurasime pikalt, kuidas ta ikka seda raha saab vastu võtta ja sinna see sumbus.
Teised kaks olid nõus minu pakkumisega ostuhetke maksumus ilma transata. Ja käis see nii, et tehti mulle spets müügilink, mis peale kasutamist kadus., nii et maksin nagu alis ikka.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2021 19:48:40 vasta tsitaadiga

Ei ole täpselt süvenenud, kõik asjad kätte saanud.

Välja arvatud, sama teema et müüja pole väljagi saatnud vms.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
shushlik
HV vaatleja

liitunud: 26.09.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2021 19:52:10 vasta tsitaadiga

...On ka selline variant, et paned sama kauba, mille eest raha tagasi said, ostukorvi, kuid maksmisel valid "teine makseviis" ja jätad ostu ootele. Seejärel muudab müüja hinna samaks, mis oli eelmisel ostuhetkel ja siis tasud tavapärase makseviisiga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2021 19:58:38 vasta tsitaadiga

No see on alati kokkulepete teema.
Kõige poisim on, kui saad kauba ja raha ka ja ei kõssagi.
Nii need müüjad tekivad, kes sinna ja tänna ei saada.Ja mitte ainult alis, ebays on see vist isegi levinum teema.icon_evil.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2021 23:41:17 vasta tsitaadiga

Kas keegi teeks puust ja punaseks kus ma saan alist IOSS numbri?

Kui seal panen download ivonce siis seal on ainult ivonce number ja order number.

_________________
Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2021 00:08:04 vasta tsitaadiga

Wusses, milleks sulle see IOSS? See kui on olemas siis liigub süsteemide vahel automaagiliselt. Peale 01.07 tehtud ostudel peaks see kõigil olema.
Deklaratsiooni täitmiseks sul seda vaja ei ole.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2021 00:25:35 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Wusses, milleks sulle see IOSS? See kui on olemas siis liigub süsteemide vahel automaagiliselt. Peale 01.07 tehtud ostudel peaks see kõigil olema.
Deklaratsiooni täitmiseks sul seda vaja ei ole.


Ei toimi ju. Pakk tellitud 19.07.
Mul tuli nt eile 2 pakki. Mõlemal on ilusti näha et makstud alis 20% vat-i.
Mingit ioss numbrit ma ei leia ja maksin 20% emta-s ka lisaks.


Kas mina teen midagi valesti? Või saan asjast valesti aru? Või jätan midagi tegemata?
Hetkel on miski 20 pakki tulemas ja suht nõme et pean maksma nii alis 20% kui ka eesti km 20%


Noo näide:




Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2021 07:28:08 vasta tsitaadiga

Kas sa said teate, et on vaja deklareerida või tormasid seda ise tegema?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2021 07:35:40 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
Kas sa said teate, et on vaja deklareerida või tormasid seda ise tegema?


Sain teate sms ja mail-i näol.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2021 07:56:53 vasta tsitaadiga

Siis võta tolliga ühendust ja küsi, mis sel puhul saab, kui maks on juurde arvestatud ja nõutakse täiendavat tasu.
See võib olla hiinlaste käkk või samahästi eesti posti oma.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2021 09:02:05 vasta tsitaadiga

Seda ma Teile rääkisingi, et see süsteem on mäda ja ioss numbrit on vaja. Alis võiks olla võimalus mitte makse maksta. Maksaks eestis ära ja saaks paki kätte aga see kuradi ioss number...
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2021 10:06:09 vasta tsitaadiga

Aga tollist küsi ikkagi.
Ja ma seda krdi omnivat ka mitte üks põrm ei usalda, need võivad ka seal midagi puterdada.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2021 10:08:42 vasta tsitaadiga

40% hakkab siis olema, niiicce! icon_lol.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 10.08.2021 10:12:41 vasta tsitaadiga

asi ehk selles, et vaatamata klientidele käibemaksu hinnale otsasuramisest hiinlased siia eu-sse seda käibemaksu üle ei kanna vaid pistavad oma taskusse ...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2021 10:41:43 vasta tsitaadiga

Rääkisin omnivaga.
Väga norm ja pädev vend tundus.

Sisuliselt on hiinlaste/saatja tegemata töö.

Selleks et pääseda 40% pead saatma screenshoti /tax pdf faili (alist) ja tuleb saata omnivasse, peaks saama sellega korda nii. Esialgu.

Aga kuna pakke on palju siis võib arvestada miski nädalaga reageerimise kiiruse suhtes.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 10.08.2021 11:24:47 vasta tsitaadiga

aliekspresi arvel leidub rida

Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited is raising this invoice in accordance to the applicable tax laws in Netherlands.

hollandlased siis ei nõua IOSS numbrit?

//huvitav on see et tulirebasega ei saa arvet kätte (linki võib kõpsida lõpmatuseni), opera laeb arve alla.
tagasi üles
tauri94
HV vaatleja

liitunud: 19.01.2003




sõnum 10.08.2021 16:05:03 vasta tsitaadiga

Tere

Selle IOSS numbriga pead deklareerima (selleks eraldi linnuke EMTAs) siis lisa makse ei küsita. IOSS number näitab mis kontolt toll selle tasu saab välja nõuda. Aliexpress hetkel ei väljasta IOSS numbrit automaatselt, kuid kauba müüa saab selle Teile hankida. Kui saatja on viisakas/nutikas ja saadab DDP saadetisena siis küsitakse/märgitase number saadetisele. Viimast pole kahjuks paljud veel avastanud sellest ka antud probleemid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2021 16:27:34 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
40% hakkab siis olema, niiicce! icon_lol.gif

Ei hakka midagi. Kõigilt asjaosalistelt tuleb aru pärida ja küll need asjad lõpuks paika loksuvad.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 11.08.2021 14:19:43 vasta tsitaadiga

https://service.aliexpress.com/page/knowledge?pageId=37&category=1000021915&knowledge=1060863305&language=en

sellest annab järeldada et IOSS tuleb koos pakiga. ostja ei pea seda teadma.
tagasi üles
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2021 19:15:44 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
https://service.aliexpress.com/page/knowledge?pageId=37&category=1000021915&knowledge=1060863305&language=en

sellest annab järeldada et IOSS tuleb koos pakiga. ostja ei pea seda teadma.


true. Kuid millegi pärast omniva seda ise ei leia ja tuleb ikka ise vaeva näha. Hetkel umbes 50% pakid tulnud kus väidetavalt vaja tollimaksu maksta.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jänes
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2003




sõnum 12.08.2021 21:14:36 vasta tsitaadiga

Kaks esimest saadetist "uue korra järgi" jõudsid pakiautomaati. Kõik nagu vanasti, midagi täitma ei pidanud. Huvitava nüansina pandi juba mitmes kord kaks pakki üheks kokku. Esialgsed erinevad UBxxxxLV tracking koodi muutusid üheks ja samaks ROxxxxEE koodiks. Trackingu järgi tulid ikkagi läbi Läti. Kuidas toll/omniva niimoodi aru saavad, et kõik korras maksud tasutud ?
Ah ja, saatmise eest maksin muidugi mõlema pakiga eraldi.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SiMka
HV kasutaja
SiMka

liitunud: 01.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2021 21:25:40 vasta tsitaadiga

Wusses kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
https://service.aliexpress.com/page/knowledge?pageId=37&category=1000021915&knowledge=1060863305&language=en

sellest annab järeldada et IOSS tuleb koos pakiga. ostja ei pea seda teadma.


true. Kuid millegi pärast omniva seda ise ei leia ja tuleb ikka ise vaeva näha. Hetkel umbes 50% pakid tulnud kus väidetavalt vaja tollimaksu maksta.


ot:
Kuna Omniva üldse midagi leidnud on? Ta ei leia oma laost eesti-siseseid pakkegi üles..
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2021 17:14:35 vasta tsitaadiga

Aliexpressist midagi kallimalt küll ei kinnita tellida.

Saadavad vigase asja, raha tagasi saamiseks tuleb see hiina tagasi saata. Kuni 2kg hiina 26€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2021 19:20:34 vasta tsitaadiga

Kui pole saladus, millega tegu?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2021 19:23:06 vasta tsitaadiga

Üks auto varuosa.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2021 12:05:18 vasta tsitaadiga

tuli teade, et pakk on pakiautomaadis, järele minnes selgus, et neid oli koguni 4, ühte kotti topitud icon_razz.gif thumbs_up.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2021 15:52:43 vasta tsitaadiga

Katsetasin hiljuti.. tellisin ühe paki aliexpress standard paki.. ja kaks odava postiga, ilma jälgimiskoodita.
Aliexpress näitab, et kõikidel pakkidel on üks ja seesama jälgitav kood. Tasub nüüd teha mitu tellimust koos ja enamustele valida kõige odavam post. Saadavad nagunii ühe pakiga.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 15.08.2021 16:07:41 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Üks auto varuosa.

icon_eek.gif
thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2021 16:09:11 vasta tsitaadiga

Tühjagi. Tellisin juulis 3 pakki, kõik AX std saatmisega, 2 pandi mingil hetkel kokku ja sain juba 30.07 kätte, kolmas liikus teadmata radu ja jõudis nüüd paar päeva tagasi Eestisse.
Seega mingit kindlat valemit pole pakkide liikumises.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 15.08.2021 16:19:28 vasta tsitaadiga

Wusses kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
https://service.aliexpress.com/page/knowledge?pageId=37&category=1000021915&knowledge=1060863305&language=en

sellest annab järeldada et IOSS tuleb koos pakiga. ostja ei pea seda teadma.


true. Kuid millegi pärast omniva seda ise ei leia ja tuleb ikka ise vaeva näha. Hetkel umbes 50% pakid tulnud kus väidetavalt vaja tollimaksu maksta.


hetkel ei tea kust, selle peaks saama, arvepeal kirjas ei ole ja müüja saadab aliekspressi pidevalt esitavaid küsimusi lugema. sealgi pole kirjas kust, selle koodi saab kuid on kirjas, et seda koodi läheb vaja.

ilmselt tuleb topeltmaksustamisega arvestada.

vähemalt ebay arvel on IOSS kood olemas. (vanadel pakkumistel, vist ei arvestata maksudega)
tagasi üles
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2021 11:49:39 vasta tsitaadiga

Wusses kirjutas:
Rääkisin omnivaga.
Väga norm ja pädev vend tundus.

Sisuliselt on hiinlaste/saatja tegemata töö.

Selleks et pääseda 40% pead saatma screenshoti /tax pdf faili (alist) ja tuleb saata omnivasse, peaks saama sellega korda nii. Esialgu.

Aga kuna pakke on palju siis võib arvestada miski nädalaga reageerimise kiiruse suhtes.
Said paki vabastatud?
Mul tundub et sama jama, IOSS puudu.
Rääkisin Omniva infoliiniga, need ütlesid et rääkigu ma Omniva tolliosakonnaga.
Saatsin sinna kõik saadaoleva info aga nood raiuvad, et ilma IOSS numbrita nemad ei saa ikkagi teha midagi.
Eks suhtleb siis MTA-ga edasi. Summa pole suur, miski 2€ aga järgmisel korral võib see juba suurem olla.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 18.08.2021 12:16:16 vasta tsitaadiga

enda pakk hetkel hollandis ja hollandi post on kuskilt IOSS numbri saanud... vist

pakijälituses on rida: Pre-declaration of the item has been received by customs // PostNL - Netherlands Post
tagasi üles
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2021 12:33:01 vasta tsitaadiga

Kas siis ei ole nii, et IOSS number on kõikidel AliExpressi ostudel sama? Seda ju siingi väidetud, et IOSS pole seal iga müüja põhine ju (mis oleks jabur) vaid on AliExpressil oma ja kõik. Meil siin mitmed on saanud sealsete müüjate käest IOSS numbri, võrdleks korra, kui on sama, siis palun väga, kõik võivad kasutada seda oma pakkide deklareerimisel (kui ikka ei valeta ning on tõesti tellinud peale 1.07 ja arvel näha, et maksud makstud), deklareerimisel on ju IOSS väli olemas kuhu see sisestada. Pole mõtet siin väita, et kõik peab toimuma maagiliselt ja ostja ei peagi teadma seda numbrit kui näha on ju, et see ei toimi alati ja vaidlused eri pooltega ei too mingit selgust ja kõik suunavad mujale süü.

Igatahes minule antud IOSS oli IM5280002556
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2021 12:43:38 vasta tsitaadiga

Guugel igatahes väidab, et teistel on sama.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 18.08.2021 12:47:36 vasta tsitaadiga

Clover, kui toda numbrit googeldada siis tuleb sama number mitmetest foorumitest aliexpressi IOSS numbrina.
tagasi üles
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2021 13:16:22 vasta tsitaadiga

OK, tegin EMTA-s ise deklaratsiooni ära kasutades seda siinolevat IOSS numbrit. Igaks juhuks lisasin deklaratsioonile ka AX arve et keegi ei saaks mind hiljem maksupettuses süüdistada.
Igatahes tuli enamvähem koheselt ka teade, et "Kaup on vabastatud." thumbs_up.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2021 21:27:15 vasta tsitaadiga

Kaup on alati kohe vabastatud misiganes summa ja pildi sinna paned. icon_wink.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2021 22:16:41 vasta tsitaadiga

Alati võid see õnnelik olla kes pistelisse kontrolli satub.
9x võib ju sul vedada, 10. korral kontrollitakse kõik eelnevad deklarid ka üle ja vigade korral saad täie rauaga ja viivistega takkaotsa.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2021 07:53:41 vasta tsitaadiga

bladerunner, kas kellelgi juhtus nii? icon_razz.gif
Või lihtsalt armastad asja üle võlli keerata? icon_rolleyes.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2021 09:19:29 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
bladerunner, kas kellelgi juhtus nii? icon_razz.gif
Või lihtsalt armastad asja üle võlli keerata? icon_rolleyes.gif


Miks üle võlli. Kui nähakse, et süstemaatiliselt tõmmatakse riiki tillist, siis esimesed saavad täiega, et isu kaoks. Kindlasti vorbitakse veel meediasse uudis valmis....

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2021 13:16:50 vasta tsitaadiga

nonohh, veel üks skeptik icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2021 13:26:05 vasta tsitaadiga

No foorumis esindavad ennast kõik pailastena, tegelik elu on hoopis midagi muud.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2021 13:44:11 vasta tsitaadiga

ot:
Ega inimene kes õhtul auto alla jäi ei arvanud ka hommikul kodust lahkudes et see temaga juhtuda võiks.

5€ pakkidega millelt KM oleks 1€ tõesti keegi niisama heast peast tegelema ei hakka. Eeldatakse et mingi % on selliseid "huiareid" aga samas laekumisest tulenev summa ei pruugi nende ülesleidmiseks minevat summat katta.
Eks EMTA teeb ka oma riskianalüüse.

DVDRW, eks igaüks mõtleb ennekõike oma rikutuse tasemel. Sellest et sina üks nende "huiaritest/optimeerijatest" oled, oleme me siin juba ammu aru saanud.

Mina olen küsitud maksud senini kõik ausalt ära maksnud.
On muidugi olnud juhuseid kus riik oleks pidanud maksu küsima aga miskipärast seda ei teinud. Nii Pavlik Morozov ma ka pole et oleks vabatahtlikult seda tegema läinud. icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2021 17:31:15 vasta tsitaadiga

No <piixu> küll.
https://parcelsapp.com/en/tracking/RO554308368EE
tuleb ikka valida müüja, kes pakub muud transporti kui see aliexpress standard shipping. See krdi Cainiao saatis jälle läti kaudu, nüüd ilmselt istub jälle kuu aega seal Riias kui üldse kunagi paki kätte saab icon_sad.gif
Kaks pakki juba on läinud nii kaduma, et tracking näitab Riia lennujaama ja kui aeg täis tiksub siis avan dispute ja kaks istusid seal Riias ebamõistlikult pikka aega enne kui edasi liikuma hakkasid. Aga no krt, kui juba tellisin siis ma tahaks ikka tellitud asja kätte saada mitte 2 kuu pärast raha tagasi icon_neutral.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2021 22:23:01 vasta tsitaadiga

miks nad seal riias nõnda istuvad siis
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2021 23:45:50 vasta tsitaadiga

Kui teaks siis ütleks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2021 16:40:12 vasta tsitaadiga

No eks keegi optimeerib, või konsolideerib, nagu nüüd kombeks öelda on.

Täiendus:
Sai just MTA-lehel deklareeritud saadetis, mis China Post`iga saabunud ja mida Omniva tahab kangesti ise deklareerida teenustasu eest.
Maksud alis ostuhetkel juurde arvatud. Sai kasutatud sedasama teemas olevat IOSS numbrit, allalaetud invoice deklaratsioonile kaasa ja asi toimib. Juurdemaksu ei tule ja nüüdseks kaup vabastatud. Omnivistidega ei ole vaja midagi seletada.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Aliexpress & teised Hiina veebikaubamajad mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 113, 114, 115 ... 123, 124, 125  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.