|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas ja kuidas mõjutab teie ostuotsuseid 1.juulist lõppev käibemaksuvabastus alla 22€ kaupadele? |
| Tellin vähem. |
|
74% |
[ 659 ] |
| Tellin rohkem. |
|
6% |
[ 57 ] |
| Ei lase end sellest häirida. |
|
13% |
[ 116 ] |
| Tellin endiselt neid kaupu, mida Eesti müüjad ei paku. |
|
5% |
[ 47 ] |
|
| hääli kokku : 879 |
|
| autor |
|
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
06.08.2021 18:29:58
|
|
|
| Vahel tasub dispuudi tegemise asemel müüjaga kontakteeruda ja ostukaitse pikendust küsida esmalt.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
06.08.2021 18:40:26
|
|
|
ma nüüd ei saa aru. Sa said kauba eest raha tagasi ja tahad veel kaupa ennast ka saada? See endale pettusena ei tundu? Lase pakk tagasi müüjale saata. See kaup kuulub neile.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
06.08.2021 18:48:01
|
|
|
Kui on kirjas, et kui aja X jooksul ei saabu, siis raha tagasi. Siis ma ei ütleks, et tegu pettusega on.
Amazoni puhul näiteks tavaline, et kui õigeks ajaks ei saabu, saadavad uue, hiljem esimene ka välja ilmub, siis seda nad tagasi ei taha.
Ainuke pettus on minu arust hetkel tasumata jäänud maksud.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
06.08.2021 19:45:36
|
|
|
Selle lubatud aja jooksul kätte saamisega .... Jah, on õigus dispute teha ja raha tagasi saada. Aga alati ei ole müüja süü ka, et asjad hiljaks jäävad.
Mina olen proovinud müüjaga suhelda ja ostukaitse pikendust küsinud, kui on träckingust näha et on kusagil lähivälismaal näiteks toppama jäänud.
Kui aga tracking näitab, et näiteks kaup on müüjale mingil põhjusel tagastatud ja pole kõssandki, ootab ainult, millal ostukaitse läbi saab, siis halastust pole. Dispute. Kuna samuti ammu ei kasuta muud, kui Aliexpress Standard Shippingut, ei ole vaidlust ka pikka.
Mul on olnud täpselt 4 sellist juhtumit, kui olen raha tagasi saanud ja kaup on ka mingi aja pärast välja ilmunud.
Alati olen müüjaga ühendust võtnud ja talle sobival moel makset pakkunud. Ühel korral öeldi selgelt, et nendepoolne valearvestus ja hoidku ma oma kopikad omale. Teisel juhul jaurasime pikalt, kuidas ta ikka seda raha saab vastu võtta ja sinna see sumbus.
Teised kaks olid nõus minu pakkumisega ostuhetke maksumus ilma transata. Ja käis see nii, et tehti mulle spets müügilink, mis peale kasutamist kadus., nii et maksin nagu alis ikka.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
06.08.2021 19:48:40
|
|
|
Ei ole täpselt süvenenud, kõik asjad kätte saanud.
Välja arvatud, sama teema et müüja pole väljagi saatnud vms.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
shushlik
HV vaatleja
liitunud: 26.09.2014
|
06.08.2021 19:52:10
|
|
|
| ...On ka selline variant, et paned sama kauba, mille eest raha tagasi said, ostukorvi, kuid maksmisel valid "teine makseviis" ja jätad ostu ootele. Seejärel muudab müüja hinna samaks, mis oli eelmisel ostuhetkel ja siis tasud tavapärase makseviisiga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
06.08.2021 19:58:38
|
|
|
No see on alati kokkulepete teema.
Kõige poisim on, kui saad kauba ja raha ka ja ei kõssagi.
Nii need müüjad tekivad, kes sinna ja tänna ei saada.Ja mitte ainult alis, ebays on see vist isegi levinum teema.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wusses
mehine eesti muffin

liitunud: 31.03.2008
|
09.08.2021 23:41:17
|
|
|
Kas keegi teeks puust ja punaseks kus ma saan alist IOSS numbri?
Kui seal panen download ivonce siis seal on ainult ivonce number ja order number.
_________________ Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele. |
|
| Kommentaarid: 345 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
282 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
10.08.2021 00:08:04
|
|
|
Wusses, milleks sulle see IOSS? See kui on olemas siis liigub süsteemide vahel automaagiliselt. Peale 01.07 tehtud ostudel peaks see kõigil olema.
Deklaratsiooni täitmiseks sul seda vaja ei ole.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wusses
mehine eesti muffin

liitunud: 31.03.2008
|
10.08.2021 00:25:35
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Wusses, milleks sulle see IOSS? See kui on olemas siis liigub süsteemide vahel automaagiliselt. Peale 01.07 tehtud ostudel peaks see kõigil olema.
Deklaratsiooni täitmiseks sul seda vaja ei ole. |
Ei toimi ju. Pakk tellitud 19.07.
Mul tuli nt eile 2 pakki. Mõlemal on ilusti näha et makstud alis 20% vat-i.
Mingit ioss numbrit ma ei leia ja maksin 20% emta-s ka lisaks.
Kas mina teen midagi valesti? Või saan asjast valesti aru? Või jätan midagi tegemata?
Hetkel on miski 20 pakki tulemas ja suht nõme et pean maksma nii alis 20% kui ka eesti km 20%
Noo näide:
|
|
| Kommentaarid: 345 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
282 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
10.08.2021 07:28:08
|
|
|
| Kas sa said teate, et on vaja deklareerida või tormasid seda ise tegema?
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wusses
mehine eesti muffin

liitunud: 31.03.2008
|
10.08.2021 07:35:40
|
|
|
| avrn kirjutas: |
| Kas sa said teate, et on vaja deklareerida või tormasid seda ise tegema? |
Sain teate sms ja mail-i näol.
|
|
| Kommentaarid: 345 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
282 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
10.08.2021 07:56:53
|
|
|
Siis võta tolliga ühendust ja küsi, mis sel puhul saab, kui maks on juurde arvestatud ja nõutakse täiendavat tasu.
See võib olla hiinlaste käkk või samahästi eesti posti oma.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
10.08.2021 09:02:05
|
|
|
| Seda ma Teile rääkisingi, et see süsteem on mäda ja ioss numbrit on vaja. Alis võiks olla võimalus mitte makse maksta. Maksaks eestis ära ja saaks paki kätte aga see kuradi ioss number...
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
10.08.2021 10:06:09
|
|
|
Aga tollist küsi ikkagi.
Ja ma seda krdi omnivat ka mitte üks põrm ei usalda, need võivad ka seal midagi puterdada.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
10.08.2021 10:08:42
|
|
|
40% hakkab siis olema, niiicce!
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
10.08.2021 10:12:41
|
|
|
| asi ehk selles, et vaatamata klientidele käibemaksu hinnale otsasuramisest hiinlased siia eu-sse seda käibemaksu üle ei kanna vaid pistavad oma taskusse ...
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wusses
mehine eesti muffin

liitunud: 31.03.2008
|
10.08.2021 10:41:43
|
|
|
Rääkisin omnivaga.
Väga norm ja pädev vend tundus.
Sisuliselt on hiinlaste/saatja tegemata töö.
Selleks et pääseda 40% pead saatma screenshoti /tax pdf faili (alist) ja tuleb saata omnivasse, peaks saama sellega korda nii. Esialgu.
Aga kuna pakke on palju siis võib arvestada miski nädalaga reageerimise kiiruse suhtes.
|
|
| Kommentaarid: 345 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
282 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
10.08.2021 11:24:47
|
|
|
aliekspresi arvel leidub rida
Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited is raising this invoice in accordance to the applicable tax laws in Netherlands.
hollandlased siis ei nõua IOSS numbrit?
//huvitav on see et tulirebasega ei saa arvet kätte (linki võib kõpsida lõpmatuseni), opera laeb arve alla.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tauri94
HV vaatleja
liitunud: 19.01.2003
|
10.08.2021 16:05:03
|
|
|
Tere
Selle IOSS numbriga pead deklareerima (selleks eraldi linnuke EMTAs) siis lisa makse ei küsita. IOSS number näitab mis kontolt toll selle tasu saab välja nõuda. Aliexpress hetkel ei väljasta IOSS numbrit automaatselt, kuid kauba müüa saab selle Teile hankida. Kui saatja on viisakas/nutikas ja saadab DDP saadetisena siis küsitakse/märgitase number saadetisele. Viimast pole kahjuks paljud veel avastanud sellest ka antud probleemid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
10.08.2021 16:27:34
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
40% hakkab siis olema, niiicce!  |
Ei hakka midagi. Kõigilt asjaosalistelt tuleb aru pärida ja küll need asjad lõpuks paika loksuvad.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Wusses
mehine eesti muffin

liitunud: 31.03.2008
|
11.08.2021 19:15:44
|
|
|
true. Kuid millegi pärast omniva seda ise ei leia ja tuleb ikka ise vaeva näha. Hetkel umbes 50% pakid tulnud kus väidetavalt vaja tollimaksu maksta.
|
|
| Kommentaarid: 345 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
282 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jänes
HV kasutaja
liitunud: 16.11.2003
|
12.08.2021 21:14:36
|
|
|
Kaks esimest saadetist "uue korra järgi" jõudsid pakiautomaati. Kõik nagu vanasti, midagi täitma ei pidanud. Huvitava nüansina pandi juba mitmes kord kaks pakki üheks kokku. Esialgsed erinevad UBxxxxLV tracking koodi muutusid üheks ja samaks ROxxxxEE koodiks. Trackingu järgi tulid ikkagi läbi Läti. Kuidas toll/omniva niimoodi aru saavad, et kõik korras maksud tasutud ?
Ah ja, saatmise eest maksin muidugi mõlema pakiga eraldi.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SiMka
HV kasutaja

liitunud: 01.10.2005
|
12.08.2021 21:25:40
|
|
|
| Wusses kirjutas: |
true. Kuid millegi pärast omniva seda ise ei leia ja tuleb ikka ise vaeva näha. Hetkel umbes 50% pakid tulnud kus väidetavalt vaja tollimaksu maksta. |
| ot: |
| Kuna Omniva üldse midagi leidnud on? Ta ei leia oma laost eesti-siseseid pakkegi üles.. |
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
13.08.2021 17:14:35
|
|
|
Aliexpressist midagi kallimalt küll ei kinnita tellida.
Saadavad vigase asja, raha tagasi saamiseks tuleb see hiina tagasi saata. Kuni 2kg hiina 26€
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
13.08.2021 19:20:34
|
|
|
| Kui pole saladus, millega tegu?
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
13.08.2021 19:23:06
|
|
|
| Üks auto varuosa.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
15.08.2021 12:05:18
|
|
|
tuli teade, et pakk on pakiautomaadis, järele minnes selgus, et neid oli koguni 4, ühte kotti topitud
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
15.08.2021 15:52:43
|
|
|
Katsetasin hiljuti.. tellisin ühe paki aliexpress standard paki.. ja kaks odava postiga, ilma jälgimiskoodita.
Aliexpress näitab, et kõikidel pakkidel on üks ja seesama jälgitav kood. Tasub nüüd teha mitu tellimust koos ja enamustele valida kõige odavam post. Saadavad nagunii ühe pakiga.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
15.08.2021 16:07:41
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| Üks auto varuosa. |
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
15.08.2021 16:09:11
|
|
|
Tühjagi. Tellisin juulis 3 pakki, kõik AX std saatmisega, 2 pandi mingil hetkel kokku ja sain juba 30.07 kätte, kolmas liikus teadmata radu ja jõudis nüüd paar päeva tagasi Eestisse.
Seega mingit kindlat valemit pole pakkide liikumises.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
15.08.2021 16:19:28
|
|
|
| Wusses kirjutas: |
true. Kuid millegi pärast omniva seda ise ei leia ja tuleb ikka ise vaeva näha. Hetkel umbes 50% pakid tulnud kus väidetavalt vaja tollimaksu maksta. |
hetkel ei tea kust, selle peaks saama, arvepeal kirjas ei ole ja müüja saadab aliekspressi pidevalt esitavaid küsimusi lugema. sealgi pole kirjas kust, selle koodi saab kuid on kirjas, et seda koodi läheb vaja.
ilmselt tuleb topeltmaksustamisega arvestada.
vähemalt ebay arvel on IOSS kood olemas. (vanadel pakkumistel, vist ei arvestata maksudega)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
18.08.2021 11:49:39
|
|
|
| Wusses kirjutas: |
Rääkisin omnivaga.
Väga norm ja pädev vend tundus.
Sisuliselt on hiinlaste/saatja tegemata töö.
Selleks et pääseda 40% pead saatma screenshoti /tax pdf faili (alist) ja tuleb saata omnivasse, peaks saama sellega korda nii. Esialgu.
Aga kuna pakke on palju siis võib arvestada miski nädalaga reageerimise kiiruse suhtes. |
Said paki vabastatud?
Mul tundub et sama jama, IOSS puudu.
Rääkisin Omniva infoliiniga, need ütlesid et rääkigu ma Omniva tolliosakonnaga.
Saatsin sinna kõik saadaoleva info aga nood raiuvad, et ilma IOSS numbrita nemad ei saa ikkagi teha midagi.
Eks suhtleb siis MTA-ga edasi. Summa pole suur, miski 2€ aga järgmisel korral võib see juba suurem olla.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
18.08.2021 12:16:16
|
|
|
enda pakk hetkel hollandis ja hollandi post on kuskilt IOSS numbri saanud... vist
pakijälituses on rida: Pre-declaration of the item has been received by customs // PostNL - Netherlands Post
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Clover
HV veteran

liitunud: 26.03.2009
|
18.08.2021 12:33:01
|
|
|
Kas siis ei ole nii, et IOSS number on kõikidel AliExpressi ostudel sama? Seda ju siingi väidetud, et IOSS pole seal iga müüja põhine ju (mis oleks jabur) vaid on AliExpressil oma ja kõik. Meil siin mitmed on saanud sealsete müüjate käest IOSS numbri, võrdleks korra, kui on sama, siis palun väga, kõik võivad kasutada seda oma pakkide deklareerimisel (kui ikka ei valeta ning on tõesti tellinud peale 1.07 ja arvel näha, et maksud makstud), deklareerimisel on ju IOSS väli olemas kuhu see sisestada. Pole mõtet siin väita, et kõik peab toimuma maagiliselt ja ostja ei peagi teadma seda numbrit kui näha on ju, et see ei toimi alati ja vaidlused eri pooltega ei too mingit selgust ja kõik suunavad mujale süü.
Igatahes minule antud IOSS oli IM5280002556
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
18.08.2021 12:43:38
|
|
|
| Guugel igatahes väidab, et teistel on sama.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
18.08.2021 12:47:36
|
|
|
| Clover, kui toda numbrit googeldada siis tuleb sama number mitmetest foorumitest aliexpressi IOSS numbrina.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
18.08.2021 13:16:22
|
|
|
OK, tegin EMTA-s ise deklaratsiooni ära kasutades seda siinolevat IOSS numbrit. Igaks juhuks lisasin deklaratsioonile ka AX arve et keegi ei saaks mind hiljem maksupettuses süüdistada.
Igatahes tuli enamvähem koheselt ka teade, et "Kaup on vabastatud."
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
18.08.2021 21:27:15
|
|
|
Kaup on alati kohe vabastatud misiganes summa ja pildi sinna paned.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
18.08.2021 22:16:41
|
|
|
Alati võid see õnnelik olla kes pistelisse kontrolli satub.
9x võib ju sul vedada, 10. korral kontrollitakse kõik eelnevad deklarid ka üle ja vigade korral saad täie rauaga ja viivistega takkaotsa.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
19.08.2021 07:53:41
|
|
|
bladerunner, kas kellelgi juhtus nii?
Või lihtsalt armastad asja üle võlli keerata?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
19.08.2021 09:19:29
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
bladerunner, kas kellelgi juhtus nii?
Või lihtsalt armastad asja üle võlli keerata?  |
Miks üle võlli. Kui nähakse, et süstemaatiliselt tõmmatakse riiki tillist, siis esimesed saavad täiega, et isu kaoks. Kindlasti vorbitakse veel meediasse uudis valmis....
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
19.08.2021 13:16:50
|
|
|
nonohh, veel üks skeptik
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
19.08.2021 13:26:05
|
|
|
| No foorumis esindavad ennast kõik pailastena, tegelik elu on hoopis midagi muud.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
19.08.2021 13:44:11
|
|
|
| ot: |
| Ega inimene kes õhtul auto alla jäi ei arvanud ka hommikul kodust lahkudes et see temaga juhtuda võiks. |
5€ pakkidega millelt KM oleks 1€ tõesti keegi niisama heast peast tegelema ei hakka. Eeldatakse et mingi % on selliseid "huiareid" aga samas laekumisest tulenev summa ei pruugi nende ülesleidmiseks minevat summat katta.
Eks EMTA teeb ka oma riskianalüüse.
DVDRW, eks igaüks mõtleb ennekõike oma rikutuse tasemel. Sellest et sina üks nende "huiaritest/optimeerijatest" oled, oleme me siin juba ammu aru saanud.
Mina olen küsitud maksud senini kõik ausalt ära maksnud.
On muidugi olnud juhuseid kus riik oleks pidanud maksu küsima aga miskipärast seda ei teinud. Nii Pavlik Morozov ma ka pole et oleks vabatahtlikult seda tegema läinud.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
24.08.2021 17:31:15
|
|
|
No <piixu> küll.
https://parcelsapp.com/en/tracking/RO554308368EE
tuleb ikka valida müüja, kes pakub muud transporti kui see aliexpress standard shipping. See krdi Cainiao saatis jälle läti kaudu, nüüd ilmselt istub jälle kuu aega seal Riias kui üldse kunagi paki kätte saab
Kaks pakki juba on läinud nii kaduma, et tracking näitab Riia lennujaama ja kui aeg täis tiksub siis avan dispute ja kaks istusid seal Riias ebamõistlikult pikka aega enne kui edasi liikuma hakkasid. Aga no krt, kui juba tellisin siis ma tahaks ikka tellitud asja kätte saada mitte 2 kuu pärast raha tagasi
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
24.08.2021 22:23:01
|
|
|
miks nad seal riias nõnda istuvad siis
_________________ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
24.08.2021 23:45:50
|
|
|
| Kui teaks siis ütleks.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
26.08.2021 16:40:12
|
|
|
No eks keegi optimeerib, või konsolideerib, nagu nüüd kombeks öelda on.
Täiendus:
Sai just MTA-lehel deklareeritud saadetis, mis China Post`iga saabunud ja mida Omniva tahab kangesti ise deklareerida teenustasu eest.
Maksud alis ostuhetkel juurde arvatud. Sai kasutatud sedasama teemas olevat IOSS numbrit, allalaetud invoice deklaratsioonile kaasa ja asi toimib. Juurdemaksu ei tule ja nüüdseks kaup vabastatud. Omnivistidega ei ole vaja midagi seletada.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|