Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 93, 94, 95  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad Linuxit või Windowsi?
Linux
30%
 30%  [ 213 ]
Windows
62%
 62%  [ 435 ]
muu..
7%
 7%  [ 50 ]
hääli kokku : 698

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
sf
Kreisi kasutaja
sf

liitunud: 24.06.2003




sõnum 14.07.2004 13:21:09 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
See LINUX on ikka päris ohtlik värk, võid oma PC nii p***e keerata. thumbs_down.gif

Peale oletava kiiruse winni ees pole mingit muud põhjust seda endale panna.


Sul on peaaegu õigus, välja arvatud ehk see, et linux on p***e keeratud w**tossi puhul asi, millega vajaliku kraami enamasti päästetud saab ja oletatav kiirus on üks viimaseid põhjusi.

_________________
pea kinni puu sees
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 14.07.2004 15:17:13 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
See LINUX on ikka päris ohtlik värk, võid oma PC nii p***e keerata. thumbs_down.gif.

Persse keerad(sid) arvuti iseenda oskamatuse tõttu.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dominus
HV Guru
Dominus

liitunud: 05.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2004 15:20:11 vasta tsitaadiga

suurem osa inimesi ei armastagi Linuxit sest ei viitsi,või ei jõua õppida sellekohast materjali...asja tuleb ikka puurida ja uurida enne kui ilusti Linuxi juurde asud 8)
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Deep Fury
Kreisi kasutaja
Deep Fury

liitunud: 13.12.2001




sõnum 14.07.2004 16:03:19 vasta tsitaadiga

Mafka kirjutas:
suurem osa inimesi ei armastagi Linuxit sest ei viitsi,või ei jõua õppida sellekohast materjali...asja tuleb ikka puurida ja uurida enne kui ilusti Linuxi juurde asud 8)


Ei tule midagi, osad juba maast madalast Linuxi peal ja ei taha M$ist või muudest tasulistest OSidest midagi kuulda.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LordVader
Lõuapoolik
Lõuapoolik
LordVader

liitunud: 19.07.2002




sõnum 14.07.2004 16:33:44 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:

... piraatlus pole vabandus ...


Enne jääd vanaks kui vabandust kuuled. Ja ei maksa nägu teha et oled uusrikas ja ostad tarkvara - ebausutav eestlase
kohta (võisiis ebausutav et veel siin kolkas elad) ja kui tegemist asutusega siis lihtsalt ollakse ilma.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 6 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2004 16:44:49 vasta tsitaadiga

LordVader kirjutas:
DigeBeni kirjutas:

... piraatlus pole vabandus ...


Enne jääd vanaks kui vabandust kuuled. Ja ei maksa nägu teha et oled uusrikas ja ostad tarkvara - ebausutav eestlase
kohta (võisiis ebausutav et veel siin kolkas elad) ja kui tegemist asutusega siis lihtsalt ollakse ilma.

... asi on suhtumises ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2004 20:01:43 vasta tsitaadiga

no9 kirjutas:
tsitaat:

ehk räägid mulle kah kuidas? ainuke linux, mis far cry yldse jooksma sai, oli xandros ja kiiruseks oli hämmastavad 5 kaadrit sekundis

Mis andmed need on? icon_eek.gif


projekt far cry: minu masin + xandros, win 98, winxp, win2k3 enterprise, suse 9.1, fedora 2, mandrake 10, linuxiga tuli kaasa ka tõsine vend, kes asjast kenalt jagab ja tulemused olid minu eelmises postis juba kirjas
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
no9
Kreisi kasutaja
no9

liitunud: 07.03.2003




sõnum 15.07.2004 13:26:51 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
no9 kirjutas:
tsitaat:

ehk räägid mulle kah kuidas? ainuke linux, mis far cry yldse jooksma sai, oli xandros ja kiiruseks oli hämmastavad 5 kaadrit sekundis

Mis andmed need on? icon_eek.gif


projekt far cry: minu masin + xandros, win 98, winxp, win2k3 enterprise, suse 9.1, fedora 2, mandrake 10, linuxiga tuli kaasa ka tõsine vend, kes asjast kenalt jagab ja tulemused olid minu eelmises postis juba kirjas

Kuhu siis gentoo, debian ja slack jäid? Ma saan aru, et ei saa kõiki distrosid proovida ja testida, aga nii mõttetut üldistust küll teha ei tohiks.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kaniyodrift
HV kasutaja
Kaniyodrift

liitunud: 03.10.2003




sõnum 15.07.2004 13:53:57 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
Peale oletava kiiruse winni ees pole mingit muud põhjust seda endale panna.

tegelikult on küll asi nii et peale mängude pole Windowsil Linuxi ega OSX'i ees praktiliselt mingeid eeliseid
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2004 21:56:29 vasta tsitaadiga

no9 kirjutas:
Scart kirjutas:
no9 kirjutas:
tsitaat:

ehk räägid mulle kah kuidas? ainuke linux, mis far cry yldse jooksma sai, oli xandros ja kiiruseks oli hämmastavad 5 kaadrit sekundis

Mis andmed need on? icon_eek.gif


projekt far cry: minu masin + xandros, win 98, winxp, win2k3 enterprise, suse 9.1, fedora 2, mandrake 10, linuxiga tuli kaasa ka tõsine vend, kes asjast kenalt jagab ja tulemused olid minu eelmises postis juba kirjas

Kuhu siis gentoo, debian ja slack jäid? Ma saan aru, et ei saa kõiki distrosid proovida ja testida, aga nii mõttetut üldistust küll teha ei tohiks.


projekt viidi ellu mõne *khõmm* delfi linuxipede jutu kontrollimiseks... mina kui tavaline linuxi lollkasutaja pidin kontrollima nende distrote peal far cryd, et näha kas mina kui tavaline jorss saan asja tööle ja tulemuse sõnastasin juba enne. xandros oli ainuke, mis suutis netist sikutatud installeriga kauge karje ka tööle panna, kõik teised nõudsid linuximehe näppu ja mõistust, misjärel nad ikkagi keeldusid käivitumast.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 15.07.2004 22:40:10 vasta tsitaadiga

Ehk räägid siis täpsemalt, mida tegid, et korralikult töötaks tuleb peale installimisele ka wine(x) korralikult seadistada (õpetus HOWTOS paar posti üleval)
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LordVader
Lõuapoolik
Lõuapoolik
LordVader

liitunud: 19.07.2002




sõnum 16.07.2004 09:24:22 vasta tsitaadiga

Kaniyodrift kirjutas:

tegelikult on küll asi nii et peale mängude pole Windowsil Linuxi ega OSX'i ees praktiliselt mingeid eeliseid


On küll:
1) ilusam graafika, paremad fondid
2) kaasaegsem opsysteem - kõrgem automatiseerituse tase
3) võimaldab "low level" drivereid laadida üksteise otsa ja kõigiga toime tulla
4) parem üdilduvus nii riistvara kui tarkvaraga
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 6 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 16.07.2004 12:19:20 vasta tsitaadiga

LordVader kirjutas:

1) ilusam graafika, paremad fondid

Ja mille põhjal selline järeldus? Kõike windowsi fonte saab kasutada ka linuxis.
LordVader kirjutas:
2) kaasaegsem opsysteem - kõrgem automatiseerituse tase

Kaasaegsem? (et ilmub jällle uusi IE bugfixe ? icon_razz1.gif)
Ok, kui pead silmas toetust uuele riistvarale saan aru, mida silmas pead.
LordVader kirjutas:
3) võimaldab "low level" drivereid laadida üksteise otsa ja kõigiga toime tulla

Miks, arvad, et linux ei suuda ?
LordVader kirjutas:
4) parem üdilduvus nii riistvara kui tarkvaraga

See oleneb konkreetsest riistvarast, kuid jah, suvalisele kaardile windowsi drivereid leida on suurem tõenäosus kui linuxile.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
no9
Kreisi kasutaja
no9

liitunud: 07.03.2003




sõnum 16.07.2004 15:15:02 vasta tsitaadiga

Teisest subjektist ka:OSX on tuntud oma graafilise kasutajaliidesega ning ühilduvus rauaga on 5+, teised punktid on rohkem mingi hämamine icon_lol.gif
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LordVader
Lõuapoolik
Lõuapoolik
LordVader

liitunud: 19.07.2002




sõnum 16.07.2004 21:06:23 vasta tsitaadiga

GETO kirjutas:

LordVader kirjutas:
2) kaasaegsem opsysteem - kõrgem automatiseerituse tase

Kaasaegsem? (et ilmub jällle uusi IE bugfixe ? icon_razz1.gif)


Kui tarkvaras pole buge.....no mis tarkvara see siis yldse on, see pole siis ju mitte _sittagi_.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 6 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DoS
HV veteran
DoS

liitunud: 19.08.2002




sõnum 16.07.2004 21:22:10 vasta tsitaadiga

Omad kogemused:
1) a) Helikaardi driverite installimine winis: tõmbad driverid, käivitad exe, vajutad paar korda nexti, reboot, heli olemas
b) Helikaardi driverite install linuxis: otsid drivereid pool tundi, leiad driverid, tõmbad, käivitad rpm, ei käivitu, sest pole õigusi antud, annad õigused, käivitad rpm, viskab erroreid, loed manuaali, üritad uuesti, installib ära, teed reboodi, helikaart ei tööta ikka, loed manuaali, konfid faile, teed reboodi, helikaart ikka ei tööta, teed reboodi ja boodid winni, kus kõik töötab nagu vaja

2) a) Msni kliendi install winis: tõmbad microsofti kodukalt installika, lased käima, teed reboodi, olemas
b) Msni kliendi install linuxis (täpsemat nime ei mäleta): tõmbad kliendi, käivitad rpm, ei käivitu, sest pole õigusi, annad õigused, käivitad rpm, vajab mingeid suvalisi librareid, et installida, otsid googlist ja tõmbad need libraryd, üritad neid installida, ei installi, sest nende libraryte installiks on vaja mingeid kolmandaid värke, otsid googlist neid, leiad, tõmbad, üritad installida, ei installeeru, sest vajavad neljandaid asju, üritad neid googli abiga asjata leida, kopp tuleb ette, reboodid, boodid winni, kus kõik töötab, nagu vaja
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2004 21:56:18 vasta tsitaadiga

... millest tuleb seesugune põikpäine suhtumine a'la - maksku, mis maksab, aga pigi peab perse minema ? Kui ei meeldi või ei saa hakkama, siis julge seda ka tunnistada, mitte ära mõtle mingit suva ibinat vabanduseks välja ! Seesugune loba tuletab meelde anekdoodi, kus juua-täis papi ei julge oma moorile tunnistada, et kaakide käst linnapeal tappa sai ja vabandab, et näh kukkus õnnetult vastu kõnniteekivi ja niimoodi 7-8 korda järjest ! Milleks on vaja pidevalt vinguda ja viriseda, kasutage seda, mida tunnete ja heaks peate, ning ärge hüpake vette tundmatus kohas ja kui seda siiski teete, siis vähemalt ärge tulge siia nutma, et pea vastu kivi lõhki lõite ...

... mis puutub MSN klienti, siis linux'i all on n. aMSN, mida ei pea isegi mitte installima, vaid piisab tarball'i lahtipakkimisest kohta, kus omatakse kirjutamisõigusi ja siis käivitada - kõik ! Kogu see tegevus eeldab vaid kõige elementaarsemaid teadmisi ja kui ka neid pole, siis pole mõtet üldse foorumisse süsteemide kallal plõksima tulla thumbs_down.gif

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DoS
HV veteran
DoS

liitunud: 19.08.2002




sõnum 16.07.2004 22:14:52 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... millest tuleb seesugune põikpäine suhtumine a'la - maksku, mis maksab, aga pigi peab <b>piix</b> minema?

Milles väljendus selline suhtumine kui küsida võib? Tõin lihtsalt kaks näidet.

tsitaat:
Kui ei meeldi või ei saa hakkama, siis julge seda ka tunnistada, mitte ära mõtle mingit suva ibinat vabanduseks välja!

Jällegi küsimus, milles seisnes "suva ibin"? Kas selles, et OS ei suuda iseseisvalt programme või drivereid installida, on kasutaja süüdi? Ennast küll oskamatuks ei pea, aga olukord, kus OS'il on vaja programmi, et installida programmi, et installida programmi, et installida programmi (ja tõepoolest nii see antud juhul oli), tundub mitte enam naljakas, vaid lausa kurb. Ei julge mitte tuttavatele soovitada, et nad pirawindowsi asemel tasuta linuxit kasutaksid.

tsitaat:
Milleks on vaja pidevalt vinguda ja viriseda, kasutage seda, mida tunnete ja heaks peate, ning ärge hüpake vette tundmatus kohas ja kui seda siiski teete, siis vähemalt ärge tulge siia nutma, et pea vastu kivi lõhki lõite ...

Kes vingus, kus vingus? Mina isiklikult pole kurtnud, et ei meeldiks või et ei tahaks või ei suudaks, aga kas tõesti peab tavaline kodukasutaja, kes pole ehk elusees commandline'igi näinud, tegelema seesuguse jandiga?

tsitaat:
... mis puutub MSN klienti, siis linux'i all on n. aMSN
Pärast libraritega juramist otsisin tõesti ka muid kliente jah oh imet, leidsin ka aMSNi, mis tõepoolest töötas

tsitaat:
Kogu see tegevus eeldab vaid kõige elementaarsemaid teadmisi ja kui ka neid pole, siis pole mõtet üldse foorumisse süsteemide kallal plõksima tulla thumbs_down.gif

icon_biggrin.gif, ma ütleks, et antud juhul plõksib süsteem minuga, mitte mina süsteemiga.
Üritasin nüüd mozillat uuendada ja ennäe, jälle miskist librarist puudus tal. Kuidas kommenteerite?
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wasist
HV kasutaja


liitunud: 19.03.2002




sõnum 16.07.2004 22:16:19 vasta tsitaadiga

olgem ausad win on lihtsam
niipalju kui omal kogemusi on jäänd sama mulje mis Dos-il
mul pole linuxi vastu mitte midagi ma hea meelga teeks sellega hoopis tööd kui talle piisavalt softi oleks, aga siiani on tundund nii et kui tahan et lnuxis midagi töötkas pean insener olema icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2004 22:26:20 vasta tsitaadiga

... sul on veel palju õppida ja mitte ainult süsteemide vallas ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wasist
HV kasutaja


liitunud: 19.03.2002




sõnum 16.07.2004 22:31:23 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... sul on veel palju õppida ja mitte ainult süsteemide vallas ...

miks ?
kui ei tegele sellega, ei ole mingit vajadust tahan lihtsalt rahus et saan oma tööd tehtud ( linuxile vastavat softi pole millega teha)
ja krt selle pärast et arvutiga saaks muusikat kuulata ei peaks küll olema vajadust mingitele astavatele kursustele minema
või sinuarust DigeBeni peaksid kõik inimesed jagama kõiksugu progemis keeli ja jumal teab veel mida et saada raaliga midagi teha ?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomson
HV veteran
tomson

liitunud: 22.08.2003




sõnum 16.07.2004 22:57:19 vasta tsitaadiga

kõige rohkem ajab mind sellistes vaidlustes nagu see siin närvi asi, et Linux'i vastu võtavad sõna s**ahädad, kes ei saa paari asja installimisega hakkama ja siis leiavad, et terve süsteem on mäda (jah, ma vihjan konkreetsetele isikutele)

ma saan ainult nendest aru, kel on vaja Win'i mingi spetsiifilise programmi käima saamiseks ning mingil määral ma saan aru ka LordVader'ist, ta on lihtsalt Microsoft'i fänn

Linux'i kasutamiseks ei pea olema insener, asi on täielikult harjumises, kõik on võimalik endale sisse harjutada, hea näide on mul üks sõber... tal praegu arvutit ei ole ja ta käib minu juures
ca. 6 kuud tagasi: "Mina ei õpi seda süsteemi iialgi selgeks, see on nii haige, Windows on ikka palju lihtsam."
praegu: "Kui läpakas käes siis ma tahan, et sa mulle ka selle süsteemi paned ja lähemalt õpetad, ma küll seda Windows'i sitta ei taha enam."
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wasist
HV kasutaja


liitunud: 19.03.2002




sõnum 16.07.2004 23:02:09 vasta tsitaadiga

Ix kirjutas:

Linux'i kasutamiseks ei pea olema insener, asi on täielikult harjumises, kõik on võimalik endale sisse harjutada."


See meenutab juba nagu kommunismi või krt teab mida
kui iga inimene oleks niiöelda harjunud ehk siis harjutanud ennast kõike tegema siis oleks ............ arenda siit ise edasi mis siis oleks icon_razz1.gif

kui linuxit võtta kui progressi siis oleks igasugune õppimine põhjendatud aga asja mis teeb senise tegevuse tegemise keerukamas ei saa ju võtta kui progresi või saab ?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DoS
HV veteran
DoS

liitunud: 19.08.2002




sõnum 16.07.2004 23:04:05 vasta tsitaadiga

Ix kirjutas:
kõige rohkem ajab mind sellistes vaidlustes nagu see siin närvi asi, et Linux'i vastu võtavad sõna s**ahädad, kes ei saa paari asja installimisega hakkama ja siis leiavad, et terve süsteem on mäda (jah, ma vihjan konkreetsetele isikutele)

Vihje mulle? icon_lol.gif
Sel juhul paluks vastata minu eelmises postis esitatud küsimustele. Ei hakka neid enam üle kordama.
Ja kui vihje on tõesti mulle, siis paluks ka näidata, konkreetselt kus on öeldud, et süsteem on mäda?

P.S. Igasugu vaidlustes ajavad mind mitte närvi, vaid naerma sellised vennad, kes ei suuda konkreetseid väiteid ega vastuväiteid tuua, vaid ajavad üleüldist mulli, mis antud olukorras üldse olulised pole, või keeravad teemat kõrvale.
P.P.S. Ma ei ole linuxi vaenlane või vastane, aga sõber ka pole. icon_smile.gif
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
acer
HV veteran

liitunud: 22.06.2002




sõnum 16.07.2004 23:12:14 vasta tsitaadiga

wasist kirjutas:

ja krt selle pärast et arvutiga saaks muusikat kuulata ei peaks küll olema vajadust mingitele astavatele kursustele minema
või sinuarust DigeBeni peaksid kõik inimesed jagama kõiksugu progemis keeli ja jumal teab veel mida et saada raaliga midagi teha ?

sinu jutust jääb selline mulje, et linuxi all muusika kuulamine on mingi hiina kunst ? tegelikult see aga nii pole. muusika töötab linuxi all vaikimisi (default). ma tahan öelda sellega seda, et linuxi all muusika kuulamine pole ka sitahädale mingiks probleemiks. mis krt siia programmeerimiskeeled puutuvad icon_question.gif
DoS kirjutas:
Omad kogemused:
1) a) Helikaardi driverite installimine winis: tõmbad driverid, käivitad exe, vajutad paar korda nexti, reboot, heli olemas
b) Helikaardi driverite install linuxis: otsid drivereid pool tundi, leiad driverid, tõmbad, käivitad rpm, ei käivitu, sest pole õigusi antud, annad õigused, käivitad rpm, viskab erroreid, loed manuaali, üritad uuesti, installib ära, teed reboodi, helikaart ei tööta ikka, loed manuaali, konfid faile, teed reboodi, helikaart ikka ei tööta, teed reboodi ja boodid winni, kus kõik töötab nagu vaja

2) a) Msni kliendi install winis: tõmbad microsofti kodukalt installika, lased käima, teed reboodi, olemas
b) Msni kliendi install linuxis (täpsemat nime ei mäleta): tõmbad kliendi, käivitad rpm, ei käivitu, sest pole õigusi, annad õigused, käivitad rpm, vajab mingeid suvalisi librareid, et installida, otsid googlist ja tõmbad need libraryd, üritad neid installida, ei installi, sest nende libraryte installiks on vaja mingeid kolmandaid värke, otsid googlist neid, leiad, tõmbad, üritad installida, ei installeeru, sest vajavad neljandaid asju, üritad neid googli abiga asjata leida, kopp tuleb ette, reboodid, boodid winni, kus kõik töötab, nagu vaja

selles ongi linuxi võlu, et pead natuke rohkem vaeva nägema. aga nii mõnelgi juhul võib lõpptulemus märgatavalt ilusam olla icon_wink.gif
DoS kirjutas:

P.P.S. Ma ei ole linuxi vaenlane või vastane, aga sõber ka pole. icon_smile.gif

mis sa närveerid siis ?
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wasist
HV kasutaja


liitunud: 19.03.2002




sõnum 16.07.2004 23:19:13 vasta tsitaadiga

sõbralikum
acer kirjutas:
wasist kirjutas:

ja krt selle pärast et arvutiga saaks muusikat kuulata ei peaks küll olema vajadust mingitele astavatele kursustele minema
või sinuarust DigeBeni peaksid kõik inimesed jagama kõiksugu progemis keeli ja jumal teab veel mida et saada raaliga midagi teha ?

sinu jutust jääb selline mulje, et linuxi all muusika kuulamine on mingi hiina kunst ? tegelikult see aga nii pole. muusika töötab linuxi all vaikimisi (default). ma tahan öelda sellega seda, et linuxi all muusika kuulamine pole ka sitahädale mingiks probleemiks. mis krt siia programmeerimiskeeled puutuvad icon_question.gif

muusika kuulamine oli lihtsalt üldistav näide
selleks et linuxis midagi teha peab ikka tunduvalt rohkem vaeva nägema kui winis
ul pole inuxi vastu midagi aegaajalt tuleb kasutada
mina väidan seda et win on tunduvalt kasutaja sõbralikum ja lihtsam


viimati muutis wasist 16.07.2004 23:20:07, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sf
Kreisi kasutaja
sf

liitunud: 24.06.2003




sõnum 16.07.2004 23:19:20 vasta tsitaadiga

Minu kogemused:
a) Helikaardi driverite installimine winis: tõmbad driverid, käivitad exe, vajutad paar korda nexti, reboot, heli olemas, aga oluliselt armetum, kui oodanud oleks. Mõni tund googeldamist, konkreetset õpetust ei leia, ainult ebamääraseid vihjeid, et olla võimalik asja parandada. Veel googeldamist, et leida programme, millega registris toimuvat jälgida, tõmbamine, install. Regedit lahti, mõned parandused katse-eksituse meetodil, ainult intuitsioon abiks. Iga muutuse järel reboot. Ühel hetkel õnnestumine, asi korras.

b) Helikaardi driverite install linuxis: Ei tõmba täiendavalt midagi, modprobe xxxxxxx ja mikserist nivoo paika. Töötab. Uuemal ajal pole see modprobe enam manuaalselt vajalik.

_________________
pea kinni puu sees
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DoS
HV veteran
DoS

liitunud: 19.08.2002




sõnum 16.07.2004 23:25:33 vasta tsitaadiga

acer kirjutas:
selles ongi linuxi võlu, et pead natuke rohkem vaeva nägema. aga nii mõnelgi juhul võib lõpptulemus märgatavalt ilusam olla icon_wink.gif

Ei tea, olen mugav inimene ja wini install on sellest ajast saati, kui ta viimati pärast esialgset "uue arvutiga" tutvumist ja klokkimismaaniat (sealhulgas oside vahetused ja paremate graafikadriverite otsingud jne..) sai rahulikult peale pandud, nii ka stabiilselt püsinud (täpselt ei mäleta, aga 1.5 aastat vast järjepanu), ilma igasugu konfliktideta või probleemideta. Siiani on winis elu ilus olnud. icon_smile.gif

tsitaat:

mis sa närveerid siis ?

Ei närveerigi icon_smile.gif, kus on näha närveerimise jälgi? Tundub hoopis, et linuxivennad lähevad tühja-tähja pärast närvi? (ei olnud kellelegi isiklikult mõeldud)icon_razz1.gif
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wasist
HV kasutaja


liitunud: 19.03.2002




sõnum 16.07.2004 23:30:29 vasta tsitaadiga

acer kirjutas:
selles ongi linuxi võlu, et pead natuke rohkem vaeva nägema. aga nii mõnelgi juhul võib lõpptulemus märgatavalt ilusam olla icon_wink.gif


Kas tänapäeval on vaevanägemine siis mingi võlu
kahtlustan et sinujaoks on siis labidaga augugaevamine ka mingi mõnu kui selle sama asja saab kopaga teha
krt elu ikka läheb mugavamaks ja lihtsamaks
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2004 23:37:20 vasta tsitaadiga

ma ei taha küll väga loll välja paista aga mis seal vahet on mida keegi kasutab ? Mina olen aru saanud nii, et linuxit oleks hea kasutada siis kui seda vaja on ... kui kodanik on rahul win - ga siis miks ta peaks linuxit kasutama ? kas seepärast et see on tasuta või seepärast et mul seda vaja on ? Yldiselt on nii et vajadus sunnib sind harjuma uute asjadega.

Minul endal on xp, mis töötab jumalast stabiilselt viimased 9 kuud ja ma olen rahul. Kui see raibe peaks mulle mingi jama kaela tooma siis luban et hakkan kohe linxit õppima icon_razz1.gif Aga niikaua kui mul pole MINGIT praktilist vajadust linuxi järgi - niikaua ma seda ka ei kasuta, niigi on aega vähe, miks peaksin seda raiskama asja peale mida mul VAJA pole ?
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
no9
Kreisi kasutaja
no9

liitunud: 07.03.2003




sõnum 17.07.2004 00:14:59 vasta tsitaadiga

kr6ll, täitsa õige jutt sul beer_yum.gif thumbs_up.gif
Sellest on aga kole kahju, et inimesed ei saa aru, et unixi keskkond (linux sealhulgas) on disainitud mitme-kasutaja süsteemiks ning turvalisus on üks tähtsamaid omadusi. Sellega kaasneb kahtlemata keerukam 'adminnimine' - süsteemi haldamine, mis nõuab ka spetsiifilisi teadmisi, kuid see kõik on selleks, et tagada turvalisus. Ses suhtes on paljudel wini kasutajatel õigus, et windows on koduarvutisse, desktopi (midaiganes) parem, sest windows on paremini ja lollikindlamalt konfitud. Imho on linuxidistrod liikumas selles vallas windowsi poole ning jõudnud päris lähedale.
Aga vaieldamatult on linuxi eelis windowsi ees paindlikkus, selle vastu ei saa keegi vaielda thumbs_up.gif
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2004 00:18:45 vasta tsitaadiga

mehed, mehed, sellest teemast on delfis 1001 + 1 postitust olemas, head lugemist icon_lol.gif

winex kohta kostan vaid seda, et loetud sai nii readme kui 10 muud faili ja ei midagi, rohkem ei kommenteeri ja projekti kah uuesti läbi ei vii, ei viitsi lihtsalt. minu seisukoht on vägagi lihtne- serveris linux, kodus xp... see päev, kui linux õpib setup.exe'st mulle drivereid ja tarkvara installima ning ei patra mulle dependancyst, ostan endale linuxi.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sf
Kreisi kasutaja
sf

liitunud: 24.06.2003




sõnum 17.07.2004 01:15:58 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
see päev, kui linux õpib setup.exe'st mulle drivereid ja tarkvara installima ning ei patra mulle dependancyst, ostan endale linuxi.


Linux ehk oskaks seda tänagi, aga kust kavatsed sa võtta sobiva setup.exe?

_________________
pea kinni puu sees
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2004 01:43:42 vasta tsitaadiga

sf kirjutas:
Scart kirjutas:
see päev, kui linux õpib setup.exe'st mulle drivereid ja tarkvara installima ning ei patra mulle dependancyst, ostan endale linuxi.


Linux ehk oskaks seda tänagi, aga kust kavatsed sa võtta sobiva setup.exe?


kui selle kysimuse vastus jõuab inimestele kohale, ostangi endale linuxi
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LordVader
Lõuapoolik
Lõuapoolik
LordVader

liitunud: 19.07.2002




sõnum 17.07.2004 02:20:30 vasta tsitaadiga

no9 kirjutas:

Sellest on aga kole kahju, et inimesed ei saa aru, et unixi keskkond (linux sealhulgas) on disainitud mitme-kasutaja süsteemiks ning turvalisus on üks tähtsamaid omadusi.
Sellega kaasneb kahtlemata keerukam 'adminnimine' - süsteemi haldamine,


Tegelikult ei ole vahet loppkasutamise ja adminnimise vahel - see koik on ainult suhteline ja oleneb kui kaugelt-lahedalt-nurgaalt asja vaadata. Raagitakse toesti et turvalisus on vaga oluline,kuid, nii ainult raagitakse et head muljet jatta, tegelikult on see savi. Tarkvara ainus eesmark on mugavus - tegelikult mangib elus esteetika yldse tahtsamat rolli kui eetika.
Progress ei tahenda toomahukust parema eesmargi nimel, vaid pigem kergemeelset lahendust
sitema tulemusega - vanasti tehti kvaliteetseid asju kasitoona, tanapaeval tehakse robotitega sittasi asju. Ja nii ongi oigem kuna paljud asjad mida me arvame et on tahtsad, ei ole tegelikult sittagi vaart. Kasvoi turvalisus ja stabiilsus kui seda vorrelda mugavusega mis
on reaalne vaartus labi aegade.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 6 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wasist
HV kasutaja


liitunud: 19.03.2002




sõnum 17.07.2004 06:06:50 vasta tsitaadiga

LordVader kirjutas:

Progress ei tahenda toomahukust parema eesmargi nimel, vaid pigem kergemeelset lahendust
sitema tulemusega - vanasti tehti kvaliteetseid asju kasitoona, tanapaeval tehakse robotitega sittasi asju. Ja nii ongi oigem kuna paljud asjad mida me arvame et on tahtsad, ei ole tegelikult sittagi vaart. Kasvoi turvalisus ja stabiilsus kui seda vorrelda mugavusega mis
on reaalne vaartus labi aegade.

täpselt sama seisukoht thumbs_up.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
no9
Kreisi kasutaja
no9

liitunud: 07.03.2003




sõnum 17.07.2004 21:05:27 vasta tsitaadiga

LordVader, õige jutt muidu, aga unixi keskkonnas on rõhk turvalisusel.
See kuidas/kas peaks olema, on juba teine jutt.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LordVader
Lõuapoolik
Lõuapoolik
LordVader

liitunud: 19.07.2002




sõnum 17.07.2004 21:22:11 vasta tsitaadiga

no9 kirjutas:
LordVader, õige jutt muidu, aga unixi keskkonnas on rõhk turvalisusel.
See kuidas/kas peaks olema, on juba teine jutt.


Jah, jah, koik raagivad UNIXi baasil tarkvara stabiilsusest ja turvalisusest - teate mis, mida rohkem ma ennast asjaga kurssi viin, seda vahem ma seda myyty usun.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 6 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 17.07.2004 21:42:21 vasta tsitaadiga

Enamikul juhtudel tekib inimestel probleem nö UNIX-süsteemides iseenda oskamatuse/viitsimise tagajärjel ning siis hakatakse asja maha tegema.
Ma ei ole windowsi vastane, kasutan isegi, helikaarti ja msni töölesaamine ei ole sugugi nii keeruline kui paistab, kui ei viitsi siis ei viitsi, mine enda windowsi juurde tagasi, igaüks teab ise, mida eelistab.
Head laupäeva õhtut beer_yum.gif
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2004 12:07:41 vasta tsitaadiga

GETO kirjutas:
Enamikul juhtudel tekib inimestel probleem nö UNIX-süsteemides iseenda oskamatuse/viitsimise tagajärjel ning siis hakatakse asja maha tegema.
Ma ei ole windowsi vastane, kasutan isegi, helikaarti ja msni töölesaamine ei ole sugugi nii keeruline kui paistab, kui ei viitsi siis ei viitsi, mine enda windowsi juurde tagasi, igaüks teab ise, mida eelistab.
Head laupäeva õhtut beer_yum.gif


kui su jutt ei annaks ära su yleolevat suhtumist wini kasutajatesse, võiks lausa sind uskuda
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ihv
HV Guru

liitunud: 17.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2004 12:09:45 vasta tsitaadiga

GETO kirjutas:
Enamikul juhtudel tekib inimestel probleem nö UNIX-süsteemides iseenda oskamatuse/viitsimise tagajärjel ning siis hakatakse asja maha tegema.
Ma ei ole windowsi vastane, kasutan isegi, helikaarti ja msni töölesaamine ei ole sugugi nii keeruline kui paistab, kui ei viitsi siis ei viitsi, mine enda windowsi juurde tagasi, igaüks teab ise, mida eelistab.
Head laupäeva õhtut beer_yum.gif


õige jutt thumbs_up.gif
Kommentaarid: 88 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skoop
Kreisi kasutaja
skoop

liitunud: 17.02.2002




sõnum 18.07.2004 13:26:39 vasta tsitaadiga

Ihv kirjutas:
GETO kirjutas:
Enamikul juhtudel tekib inimestel probleem nö UNIX-süsteemides iseenda oskamatuse/viitsimise tagajärjel ning siis hakatakse asja maha tegema.
Ma ei ole windowsi vastane, kasutan isegi, helikaarti ja msni töölesaamine ei ole sugugi nii keeruline kui paistab, kui ei viitsi siis ei viitsi, mine enda windowsi juurde tagasi, igaüks teab ise, mida eelistab.
Head laupäeva õhtut beer_yum.gif


õige jutt thumbs_up.gif

minu meelest ei ole küsimus üldse selles, et Unix-i süsteemis midagi viga oleks. Lihtsalt mulle meeldibki olla oskamatu/viitsimatu arvutikasutaja, kelle jaoks asjad oleks lihtsaks tehtud. Pealegi on vaba aega niigi vähe, et ma parema meelega ei kuluta seda linuxi hingeeluga tutvumiseks, kui windowsis saab samad asjad lihtsamini tehtud. (ja igast draiverite installiga on linuxis ikka oluliselt rohkem jama kui windowsis).
Arvutiga ma vabal ajal mängin+vaatan filme+kuulan muusikat+olen netis. minu meelest ei ole see 1,4k kulutus winxp home oem'i peale küll liiga suur mugavuse eest.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 18.07.2004 14:57:43 vasta tsitaadiga

Nagu ennegi ütlesin on kõigil omad eelistused, kes tahab olla viitsimatu või laisk, kes tahab olla täpne ja on valmis selle nimel vaeva nägema.
Windowsist tuntud click-click tegutsemist annab ka linuxis teha, selleks on olemas kõiksugu lindowsid ja xandrosed, kus on püütud võimalikult windowsi sarnaseks asi teha.
Kõike nö vabaaja tegemisi (olgu need siis film, muusika, internet) teen sama edukalt ka linuxis.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2004 15:10:39 vasta tsitaadiga

GETO kirjutas:
Nagu ennegi ütlesin on kõigil omad eelistused, kes tahab olla viitsimatu või laisk, kes tahab olla täpne ja on valmis selle nimel vaeva nägema.
Windowsist tuntud click-click tegutsemist annab ka linuxis teha, selleks on olemas kõiksugu lindowsid ja xandrosed, kus on püütud võimalikult windowsi sarnaseks asi teha.
Kõike nö vabaaja tegemisi (olgu need siis film, muusika, internet) teen sama edukalt ka linuxis.


ja taaskord näide ehtsast linuxikasutajast, kelle jaoks kõik teised on madalamad olevused. saaks nad ykskord aru, et arvuti pole mitte 24/7 systeemi häkkimiseks, vaid sellega töö tegemiseks ja ka lõbutsemiseks, poleks seda teemat siis yldse olemaski
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ZAndlamb
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2004 15:19:21 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
GETO kirjutas:
Nagu ennegi ütlesin on kõigil omad eelistused, kes tahab olla viitsimatu või laisk, kes tahab olla täpne ja on valmis selle nimel vaeva nägema.
Windowsist tuntud click-click tegutsemist annab ka linuxis teha, selleks on olemas kõiksugu lindowsid ja xandrosed, kus on püütud võimalikult windowsi sarnaseks asi teha.
Kõike nö vabaaja tegemisi (olgu need siis film, muusika, internet) teen sama edukalt ka linuxis.


ja taaskord näide ehtsast linuxikasutajast, kelle jaoks kõik teised on madalamad olevused. saaks nad ykskord aru, et arvuti pole mitte 24/7 systeemi häkkimiseks, vaid sellega töö tegemiseks ja ka lõbutsemiseks, poleks seda teemat siis yldse olemaski

Ma küll ei leia et ta midagi oleks rääkinud 24/7 süsteemi häkkimisest, vaid sellest millised linux distrod on lihtsamad kasutada ja et nendega saab ka igapäevaseid asju teha, kuigi mina ise ei kasuta linuxit tekib küll tunne et windowsi kasutajad on kuidagi ebaausad linuxi kasutajate vastu, eriti esineb seda delfis kus pärast paari posti "proffidelt" ei soovi kommentaare edasi lugeda.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 18.07.2004 15:32:14 vasta tsitaadiga

Hmm.Ei pea ennast jumalaks, et kõik teised minust madalamad oleks, et arvuti pole 24/7 häkkimiseks saan aru küll, ma ei ole mingi häkkerihakatis, teen arvutiga tööd ja kasutan ka lõutsemiseks.

*lihtsalt natuke imelik on, kui mõned nö IT-mehed ei tea mis on linux ning neid huvitab ainult see, kuidas rohkem 3dmark punkte saada.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2004 15:37:22 vasta tsitaadiga

GETO kirjutas:
Hmm.Ei pea ennast jumalaks, et kõik teised minust madalamad oleks, et arvuti pole 24/7 häkkimiseks saan aru küll, ma ei ole mingi häkkerihakatis, teen arvutiga tööd ja kasutan ka lõutsemiseks.

*lihtsalt natuke imelik on, kui mõned nö IT-mehed ei tea mis on linux ning neid huvitab ainult see, kuidas rohkem 3dmark punkte saada.


selge, võtan sõnad sellel juhul tagasi! enamasti on siiski teemaks, kui 1337seks ennast igasugused linuxiäkkerid peavad jne ja samuti usun, et enamik siinsetest kõnelejatest ei oma probleeme linuxi kasutamisel, kui tekib vajadus või soov icon_wink.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LordVader
Lõuapoolik
Lõuapoolik
LordVader

liitunud: 19.07.2002




sõnum 18.07.2004 19:03:30 vasta tsitaadiga

Windowsi ja Linuxi (voi Unixilaadsete) vordlemisel on minu arvates siiski koige tahtsam
see, et kumb neist on uuem, kaasaegasem, tehnoloogia aretuse aastaarv on uuem.
Unixi tehnoloogia on Windowsi omast (isegi DOS'i omast) tunduvalt varasem. Paljud Unix'i
fannid pohjendavad asja sellega et systeem on lihtsalt nii taiuslik et seda polegi vaja sisuliselt
ymber teha (ainult pindmised kohendused on kasuks).
Niiiii, ja nüüd ma kysin - "Kas ma pean sellist ebausku-okultismi uskuma ka?"
Ja seda veel arvutustehnika valdkonnas kus toimub pidev areng iga paevaga, iseasi kui
keegi vaidab et inimese seksuaalses kaitumises ei juhtu eriti midagi sisuliselt uudset - seda ma jah usuksin.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 6 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
no9
Kreisi kasutaja
no9

liitunud: 07.03.2003




sõnum 18.07.2004 19:58:39 vasta tsitaadiga

Unixi tehnoloogia - mis sa selle all mõtled? Kui näiteks auto leiutati/ehitati, oli sellel neli ratast, mootor ja juhtimisseadmed - on ka praegu, ainult et neid osi on täiustatud.
Unixi vanus ja see, et teda kasutatakse ka praegu, näitab pigem tema küpsust.

tsitaat:

*lihtsalt natuke imelik on, kui mõned nö IT-mehed ei tea mis on linux ning neid huvitab ainult see, kuidas rohkem 3dmark punkte saada.

icon_lol.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LordVader
Lõuapoolik
Lõuapoolik
LordVader

liitunud: 19.07.2002




sõnum 18.07.2004 21:01:14 vasta tsitaadiga

no9 kirjutas:
Kui näiteks auto leiutati/ehitati, oli sellel neli ratast, mootor ja juhtimisseadmed - on ka praegu,

Kusjuures ei tarvitse kaugeltki enam olla uutel katsemudelitel.
no9 kirjutas:

Unixi vanus ja see, et teda kasutatakse ka praegu, näitab pigem tema küpsust.

Ma ei nae siin mingit sellist seost. Kui seda loogikat edasi arendada, siis peaksid tegijamad
olema vanurid ja pensionarid.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 6 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 93, 94, 95  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.