|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kuidas pooldaksid kanepi legaliseerimist Eestis? |
| Pooldaksin meditsiinilistel põhjustel kasutamist |
|
17% |
[ 53 ] |
| Pooldan täielikku legaliseerimist |
|
36% |
[ 107 ] |
| Ei poolda |
|
33% |
[ 99 ] |
| Olen erapooletu |
|
12% |
[ 36 ] |
|
| hääli kokku : 295 |
|
| autor |
|
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
28.07.2021 19:49:24
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Arstidele meeldib vererõhku ja veresuhkrut niisama mõõta selleks, et see on lihtne. Igasugused muud uuringud ja analüüsid maksavad ju raha ja neid päris naljaviluks tegema ei hakata. |
Ma ei tea, kuidas teistega on, kuid mina vahetaksin sellise suhtumise peale, et uuring on kallis vms, perearsti.
K6igepeal loobub ta oma sissetulekust, kuid mis k6ige olulisem, suhtub hooletult patsiendi omasse.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
28.07.2021 19:54:16
|
|
|
| degrass kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
| Arstidele meeldib vererõhku ja veresuhkrut niisama mõõta selleks, et see on lihtne. Igasugused muud uuringud ja analüüsid maksavad ju raha ja neid päris naljaviluks tegema ei hakata. |
Ma ei tea, kuidas teistega on, kuid mina vahetaksin sellise suhtumise peale, et uuring on kallis vms, perearsti.
K6igepeal loobub ta oma sissetulekust, kuid mis k6ige olulisem, suhtub hooletult patsiendi omasse. |
Ma räägin mingist rutiinsest kontrollist. Või siis lähed hoopis mingi muu murega, aga ikka mõõdetakse vererõhku ka.
Kui patsiendil on mingid kaebused siis loomulikult tehakse vajalikud uuringud ja analüüsid et välja selgitada mis selle täpne põhjus on. Mõtlesin pigem seda, et kui sul on näiteks kõhuvalu, siis igaks juhuks sind ju kopsuröntgenisse ja kõrvaarsti juurde ei saadeta.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
28.07.2021 20:11:43
|
|
|
napoleon, ma m6tlengi rutiinset kontrolli mis tehakse kord aasta-paari tagant
Mis mind häirib on häirib, on see p6him6te, üldine suhtumine asjadesse, kuna on kallis, siis me ei tee seda vms
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
28.07.2021 20:14:19
|
|
|
| Noh jah. Mina arvan et kui mul midagi viga pole, siis mida vähem mind torgitakse ja väntsutatakse seda parem. Isegi verd ei käi ma andmas kuna ei meeldi mulle see torkimine ja väntsutamine. Ainuke erand on vaktsiinid, neid ikka vajadusel lasen teha kuigi loomulikult mitte kõikide maailma hädade vastu vaid ainult nende vastu millega on reaalne võimalus, et võin kokku puutuda.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
28.07.2021 21:47:17
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
oma jorri käige korra aastas näitamas ka ikka  |
Arstile või kellele?
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
28.07.2021 22:07:57
|
|
|
Naisele
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
28.07.2021 22:12:49
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
Naisele  |
Kord aastas võõrale naisele ka.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
metskotkas
HV kasutaja

liitunud: 05.02.2013
|
29.07.2021 13:09:39
|
|
|
Mürk tuleb kehast välja lasta vähemalt kord nädalas.
_________________ “We hardly ever realize that we can cut anything out of our lives, anytime, in the blink of an eye.” |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
29.07.2021 13:15:26
|
|
|
| ot: |
Massimõrvarid  |
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kyrvas
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2005
|
29.07.2021 17:19:17
|
|
|
A man is at a doctor's office about to have his prostate checked.
The doctor says "Okay, Steve, let's not get an erection again during the procedure."
The man looks at the doctor confused, and says "My name isn't Steve, it's Dave."
The doctor says "I know. I'm Steve."
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
29.07.2021 21:44:45
|
|
|
käin aeg-ajalt doonoriks, et mõningaid teste tehtaks ning vererõhku ja hb d teada saada. kui migni haigus on tuld, lubati helistada. siiani pole helistatud. oleks sportlane, peaks kõrge hb (keskmiselt 160, max mõõdetud 180) pärast tõendama, et loomulik on. vererõhk on kah ideaalne olnud siiani... niisama perearsti aega raiskama s ei käi,
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
01.08.2021 22:19:23
|
|
|
https://www.reuters.com/investigates/special-report/health-china-bgi-dna/
Ja kohalik vaatenurk:
https://epl.delfi.ee/artikkel/94174835/kaarel-krjutskov-tahelepanu-hiinlased-noolivad-eesti-rasedate-ja-loodete-geeniandmeid
| tsitaat: |
Loote NIPT uuring maksab Haigekassa kulupõhise piirhinna järgi 250 eurot. Nädal enne esimest COVID lainet kohtusin Tartus BGI esindajaga, kes pakkus koostöövõimalust. BGI oleks meile DNA testi müünud 100 euroga ning meie oleks kõigile Eesti naistekliinikutele selle edasi müünud 250 euroga. Vahetasime viisakusi ja saatsin ta ilma kokkuleppeta ja taksoga tagasi bussijaama. Tegelikult ma ei tea, kas ta bussijaama läks, sest just ühes Tartu erakliinikus soovitatakse patsientidele nimelt hiinlaste NIFTY testi.
|
| tsitaat: |
Hiina NIFTY testiga käib lisatasu eest kaasa kindlustus, mille kohaselt on patsiendil väidetavalt õigus taotleda 50 tuhande euro suurust hüvitist, kui peale testimist sünnib kromosoomhaigusega laps. Neil ongi seda vaja, sest Hiinlaste NIFTY test jätab alus-uuringute kohaselt iga sajanda(!) Downi sündroomiga loote leidmata. NIPT test kui äärmiselt täpne meditsiiniteenus ei maga ideaalsel juhul Downi sündroomiga loodet üldse maha või seda juhtub harvem kui 1:10 000 kõigist Downi sündroomiga loodetest.
|
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
07.08.2021 23:03:42
|
|
|
| Ei loe küll artiklist välja, et see II sambaga seotud oleks. Vastutuskindlustus on ju midagi muud kui teine sammas või mis iganes muu enda kindlustamine
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
07.08.2021 23:13:14
|
|
|
Seost on täpselt niipalju, et kindlustusseltsid on ettevaatlikud toimetama turul kus seadusandja võib ootamatult 180 kraadiseid pöördeid teha.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
11.08.2021 12:58:24
|
|
|
| tsitaat: |
Millest sa järeldad et sind mingi "naturaalne immuunsus" aitas? Viibisid 24h mitme aktiivse gripihaigega samas ruumis kus ülejäänud kõik haigestusid?
Mul on siis ka tugev "naturaalne immuunsus" nagu sadadel tuhandetel teistelgi inimestel kes pole kunagi elu jooksul grippi haigestunud. |
Olen olnud, lisaks on kahtlaselt pikk perood see, kus ma ei ole mitte ühtegi viirushaigusesse nakatunud (need, mis levivad õhu kaudu), tõenäosus räägib muude võimaluste vastu
| tsitaat: |
| Tundub, et sa ei pese käsi ja/või sööd igast räpast jura sisse. |
Lapseeas käis suust läbi igasugu kraami, enamus taimi, mis kusagil kasvas, tsink, seatina, inglisetina, vask, elavhõbe, igasugu muud tundmatud asjad, vahel ajas oksele ka Kesse lapsena siis käsi pesta viitsis ? Leivatükk kukkus õues tänavale, sitta kah, võtsid üles, puhusid peale ja sõid edasi. Siis meeldis mulle validoolitablette krõbistada, hea värske, nagu piparmündikomm. Tänapäevaste standardite järgi on ime, et ma veel elus olen.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
11.08.2021 13:16:12
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Väga arukas jutt, erinevalt siinsetsest usuvendadest. |
Selle teema kõige suurem usuvend räägib siinsetest usuvendadest.
WTF nagu, sa räägid ju iseendast jälle.
Skisofreenia on ikka väga levinud.
| Markos kirjutas: |
Lapseeas käis suust läbi igasugu kraami, enamus taimi, mis kusagil kasvas, tsink, seatina, inglisetina, vask, elavhõbe, igasugu muud tundmatud asjad, vahel ajas oksele ka |
See seletab nii mõndagi.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
11.08.2021 13:26:39
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Siis meeldis mulle validoolitablette krõbistada, hea värske, nagu piparmündikomm. |
Ma sõin ka oma vanatädi ravimikapi neist lagedaks. Tolajal ju polnud mentoseid ja tic-tace jne. Mingid piparmündidražeed vist olid, aga ma ei tea, kas neid polnud saada või oli neid kallim mulle osta kui lasta mul ravimikappi harvendamas käia... Validool pole mingi ravim, vaid sisuliselt mentoolimaitseline suhkrutablett. Tänapäeval müüaksegi seda "toidulisandi" nime all.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
11.08.2021 15:11:49
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Markos on mingi üliinimene nagu näha. Isegi suvalt sisse söödud ravimid teda ei tapa. Ju siis oli õige mõtteviisiga ega polnud laisk, et ära surra
Edit: foorumis on mingi Antifa filter peale pandud, et "üliinimene" saksa keelest otse meie keelde korrigeeritakse?  |
Suhkrutabletiga on isegi üliinimest raske tappa..
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
11.08.2021 15:37:52
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
Markos on mingi üliinimene nagu näha. Isegi suvalt sisse söödud ravimid teda ei tapa. Ju siis oli õige mõtteviisiga ega polnud laisk, et ära surra
Edit: foorumis on mingi Antifa filter peale pandud, et "üliinimene" saksa keelest otse meie keelde korrigeeritakse?  |
Suhkrutabletiga on isegi üliinimest raske tappa.. |
Kui ta just diabeetik pole…
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
11.08.2021 15:50:53
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| netcat kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
Markos on mingi üliinimene nagu näha. Isegi suvalt sisse söödud ravimid teda ei tapa. Ju siis oli õige mõtteviisiga ega polnud laisk, et ära surra
Edit: foorumis on mingi Antifa filter peale pandud, et "üliinimene" saksa keelest otse meie keelde korrigeeritakse?  |
Suhkrutabletiga on isegi üliinimest raske tappa.. |
Kui ta just diabeetik pole…  |
aga sel juhul ta ei mahu Betamaxi übermenschi mõiste alla
Leedu otsus on üsna jõuline
https://www.err.ee/1608304284/leedu-ei-luba-vaktsineerimata-inimesi-enam-suurtesse-poodidesse
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
11.08.2021 16:41:56
|
|
|
| Mnator kirjutas: |
| Etz kirjutas: |
| netcat kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
Markos on mingi üliinimene nagu näha. Isegi suvalt sisse söödud ravimid teda ei tapa. Ju siis oli õige mõtteviisiga ega polnud laisk, et ära surra
Edit: foorumis on mingi Antifa filter peale pandud, et "üliinimene" saksa keelest otse meie keelde korrigeeritakse?  |
Suhkrutabletiga on isegi üliinimest raske tappa.. |
Kui ta just diabeetik pole…  |
aga sel juhul ta ei mahu Betamaxi übermenschi mõiste alla
...
|
See üliinimese ja naturaalse immuunsuse teooria on natuke vildakas. Kui mingi noroviirus ja parasiidid külge hakkavad, siis miks ei peaks koroonaviirus neist erinev olema?
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
11.08.2021 16:45:40
|
|
|
| degrass kirjutas: |
| Mnator kirjutas: |
| Etz kirjutas: |
| netcat kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
Markos on mingi üliinimene nagu näha. Isegi suvalt sisse söödud ravimid teda ei tapa. Ju siis oli õige mõtteviisiga ega polnud laisk, et ära surra
Edit: foorumis on mingi Antifa filter peale pandud, et "üliinimene" saksa keelest otse meie keelde korrigeeritakse?  |
Suhkrutabletiga on isegi üliinimest raske tappa.. |
Kui ta just diabeetik pole…  |
aga sel juhul ta ei mahu Betamaxi übermenschi mõiste alla
...
|
See üliinimese ja naturaalse immuunsuse teooria on natuke vildakas. Kui mingi noroviirus ja parasiidid külge hakkavad, siis miks ei peaks koroonaviirus neist erinev olema?  |
ei peagi
tuleb õige mutatsioon ära oodata lihtsalt
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
12.08.2021 00:39:00
|
|
|
| tsitaat: |
| See üliinimese ja naturaalse immuunsuse teooria on natuke vildakas. Kui mingi noroviirus ja parasiidid külge hakkavad, siis miks ei peaks koroonaviirus neist erinev olema? icon_rolleyes.gif |
Levikumeetodid, HIV ei nakka ka ei sisse hingates, ega ka suu kaudu mitte, on vaja verelist kokkupuudet. Noroviirus siseneb suukaudu, hepatiit samamoodi, entsefaliit tuleb vere kaudu jne. Teooria on väga viis, kui inimesel pole senist kogemust ülemiste hingamisteede viirusnakkustega, siis a) tal on lihtsalt vedanud b) midagi on teistmoodi. Inimesed on erinevad.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
12.08.2021 00:52:32
|
|
|
| anubis kirjutas: |
Äkki see elavhõbe mida sa sisse sõid aitas? Seega peaks sa ju vaktsineerimist kahe käega toetama ja iga võimaliku doosi kiirkorras laskma endale manustada (noh, booster vms), või kardad, et sinusuguseid supemehi tekib liiga palju?
Spoiler 
Kuna vaktsiinid ju sisaldavad kõik elavhõbedat /s
|
Sissesöödud elavhõbe ei tee tegelikult suurt midagi, me ju teame, et mürgised on selle aurud, mitte metall ise. Tuleb väga kiiresti välja ka, aga see selleks. Mine toetan vaktsineerimist täpselt niipalju, et igaüks teab, kas vaktsineerib või mitte, ma ei räuska kellegi kallal, kui ta otsustab seda mitte teha, misiganes põhjusel. Igaüks ikka ennekõike iseenda eest.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
12.08.2021 01:29:16
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| anubis kirjutas: |
Äkki see elavhõbe mida sa sisse sõid aitas? Seega peaks sa ju vaktsineerimist kahe käega toetama ja iga võimaliku doosi kiirkorras laskma endale manustada (noh, booster vms), või kardad, et sinusuguseid supemehi tekib liiga palju?
Spoiler 
Kuna vaktsiinid ju sisaldavad kõik elavhõbedat /s
|
Sissesöödud elavhõbe ei tee tegelikult suurt midagi, me ju teame, et mürgised on selle aurud, mitte metall ise. Tuleb väga kiiresti välja ka, aga see selleks. Mine toetan vaktsineerimist täpselt niipalju, et igaüks teab, kas vaktsineerib või mitte, ma ei räuska kellegi kallal, kui ta otsustab seda mitte teha, misiganes põhjusel. Igaüks ikka ennekõike iseenda eest. |
Siis jah kui igaüks elab nagu munk ja kellegagi kokku ei puutu. Kui sa tahad ühiskonnas elada kus teiste inimestega kontakte on siis vaktsineerimata tolad tekitavad kõigile probleeme, eriti sellised tolad, kes oma õiguste tagaajamise juures ei saa aru oma kohustustest.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
12.08.2021 08:46:58
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| anubis kirjutas: |
Äkki see elavhõbe mida sa sisse sõid aitas? Seega peaks sa ju vaktsineerimist kahe käega toetama ja iga võimaliku doosi kiirkorras laskma endale manustada (noh, booster vms), või kardad, et sinusuguseid supemehi tekib liiga palju?
Spoiler 
Kuna vaktsiinid ju sisaldavad kõik elavhõbedat /s
|
Sissesöödud elavhõbe ei tee tegelikult suurt midagi, me ju teame, et mürgised on selle aurud, mitte metall ise. Tuleb väga kiiresti välja ka, aga see selleks. Mine toetan vaktsineerimist täpselt niipalju, et igaüks teab, kas vaktsineerib või mitte, ma ei räuska kellegi kallal, kui ta otsustab seda mitte teha, misiganes põhjusel. Igaüks ikka ennekõike iseenda eest. |
ära sellist lollust küll laiemalt levita !!!
enam absurdsemat väidet annab välja mõelda - metalli aur mürgine ja ühtäkki metall ise mitte ---- iga vähegi keemiat tundev inimene ilmselt jahmub taolist lollust lugedes
Hg on ise mürgine ja ka enamus ühendeid on mürgised!
imepisikestes kogustes satub teda küll ka tavatoitudega inimorganismi ja ei suuda kahju teha aga ainult seni kuni kogus püsib imeväike
näiteks elavhõbedaga saastunud kalast võid saada tugeva mürgituse jms.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
12.08.2021 11:10:44
|
|
|
| Mnator kirjutas: |
| Markos kirjutas: |
| anubis kirjutas: |
Äkki see elavhõbe mida sa sisse sõid aitas? Seega peaks sa ju vaktsineerimist kahe käega toetama ja iga võimaliku doosi kiirkorras laskma endale manustada (noh, booster vms), või kardad, et sinusuguseid supemehi tekib liiga palju?
Spoiler 
Kuna vaktsiinid ju sisaldavad kõik elavhõbedat /s
|
Sissesöödud elavhõbe ei tee tegelikult suurt midagi, me ju teame, et mürgised on selle aurud, mitte metall ise. Tuleb väga kiiresti välja ka, aga see selleks. Mine toetan vaktsineerimist täpselt niipalju, et igaüks teab, kas vaktsineerib või mitte, ma ei räuska kellegi kallal, kui ta otsustab seda mitte teha, misiganes põhjusel. Igaüks ikka ennekõike iseenda eest. |
ära sellist lollust küll laiemalt levita !!!
enam absurdsemat väidet annab välja mõelda - metalli aur mürgine ja ühtäkki metall ise mitte ---- iga vähegi keemiat tundev inimene ilmselt jahmub taolist lollust lugedes
Hg on ise mürgine ja ka enamus ühendeid on mürgised!
imepisikestes kogustes satub teda küll ka tavatoitudega inimorganismi ja ei suuda kahju teha aga ainult seni kuni kogus püsib imeväike
näiteks elavhõbedaga saastunud kalast võid saada tugeva mürgituse jms. |
Jah ? https://www.terviseamet.ee/et/uudised/purunenud-kraadiklaasi-elavhobedaaurud-tervisele-ohtlikud
| tsitaat: |
| Allaneelamisel on termomeetris sisalduv elavhõbe suhteliselt ohutu – kogusest imendub vaid 0,01%, mis tervisekahjustust ei põhjusta. Imendumist võib suurendada soolekäärudesse pidama jäämine. Kui on kahtlus, et laps on kogu termomeetris sisalduva elavhõbeda alla neelanud, tuleks olukorra hindamiseks teha röntgenpilt. |
Äkki kirjutad siis terviseametile ka kirja, et nad oma lolluse ära koristaksid, tarkpea. Kirjeldatud moel seda Hg'd ka omal ajal lapsena manustatud sai.
| tsitaat: |
| Siis jah kui igaüks elab nagu munk ja kellegagi kokku ei puutu. |
Aga miks see kokkupuutuv siis enese eest hoolitsenud ei ole ja vaktsineerinud ?
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
12.08.2021 11:12:16
|
|
|
| ahoioi kirjutas: |
| Huvitav, kui nüüd ühel hetkel tuleb kolmandat korda vaktsiini saada, kas siis peab sama saama, mis kahe esimese süstiga või võib midagi muud saada. Võimalus on muidugi ka see, et selleks ajaks pole nende vaktsiinidega enam midagi peale hakata ja on hoopis mingi uus vaktsiin. |
sama
katseid on tehtud erinevatega aga miskipärast peale esimesi paljulubavaid tulemusi on järgnenud suur vaikus sel teemal
Markos, veelkord, lõpeta lauslolluste levitamine vähemalt Hg suhtes
ega ilmaasjata elavhõbedat sisaldavad asjad eriti ohtlike jäätmete hulka ei arvata ja nende korrektne kogumine toimub eraldi
see, kui aurustumine toimub aeglaselt ja vedelal kujul organismist suhtkergelt eemalduda võib, pole mingi näitaja
aurud on ohtlikud oma raskuse tõttu, jäävad kopsudesse pikalt toimima
ega see, et korrapealt maha ei kärva
"Elavhõbeda mürgitus väljendub mitmesuguses vormis. Äge elavhõbeda mürgitus põhjustab peavalu, kõrget palavikku, kõhulahtisust, oksendamist ja mõni päev hiljem - suurenenud verejooks, stomatiidi tekkimine suuõõne haavandite tekkega. Komplitseeritud juhtudel võib esineda südamepuudulikkus, neerupuudulikkus.
Kergema elavhõbeda mürgistuse esimesed sümptomid võivad sarnaneda tavaliste toidumürgitustega: iivelduse, mõnikord oksendamise, pearingluse häirimisega. Ohvri seisund on ebarahuldav. Võib liituda metallilise maitsega suus, valu allaneelamisel."
taolised on jutud elavhõbedamürgituse kohta, kui sa ise nii ülimannetu oled, et asja uurida ei suuda
viimati muutis Mnator 12.08.2021 11:24:35, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
12.08.2021 12:01:02
|
|
|
| Mnator kirjutas: |
| ahoioi kirjutas: |
| Huvitav, kui nüüd ühel hetkel tuleb kolmandat korda vaktsiini saada, kas siis peab sama saama, mis kahe esimese süstiga või võib midagi muud saada. Võimalus on muidugi ka see, et selleks ajaks pole nende vaktsiinidega enam midagi peale hakata ja on hoopis mingi uus vaktsiin. |
sama
katseid on tehtud erinevatega aga miskipärast peale esimesi paljulubavaid tulemusi on järgnenud suur vaikus sel teemal
Markos, veelkord, lõpeta lauslolluste levitamine vähemalt Hg suhtes
ega ilmaasjata elavhõbedat sisaldavad asjad eriti ohtlike jäätmete hulka ei arvata ja nende korrektne kogumine toimub eraldi
|
Mulle ei meeldi, et ma pean jälle Markose kaitseks välja astuma, aga puhas, elementaalne elavhõbe tõesti ei imendu terve inimese seedetraktist peaaegu üldse. See võib mürgistust tekitada ainult juhul kui seal on mingeid haavandeid või see mingisse sopistusse - ka pimesoolde - pidama jääb ja seal orgaanilisi ühendeid moodustama hakkab. Sellekohast infot võid "ise uurides" leida nii eesti- kui võõrkeelsest meditsiinikirjandusest ja teadusartiklitest, niisamuti kui kinnitust selle kohta, et kraadiklaasis leiduv kogus on allaneelamisel mittetoksiline normaalses olukorras. See ei tähenda, et ma soovitaks seda kellelgi süüa või mis veel hullem, kuskile tuppa vedelema jätta või loodusesse loopida. Loomulikult on see väga mürgine, kui see kuskile aure või ühendeid moodustades vedelema jääb.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
12.08.2021 12:07:10
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Meil on meditsiiniteema olemas, arutage seal elavhõbeda joomist. |
Ravimifirmad ei taha, et sa seda teaksid seda väga tõhusat nippi koroona raviks.
/s
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
12.08.2021 12:37:24
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Mnator kirjutas: |
| ahoioi kirjutas: |
| Huvitav, kui nüüd ühel hetkel tuleb kolmandat korda vaktsiini saada, kas siis peab sama saama, mis kahe esimese süstiga või võib midagi muud saada. Võimalus on muidugi ka see, et selleks ajaks pole nende vaktsiinidega enam midagi peale hakata ja on hoopis mingi uus vaktsiin. |
sama
katseid on tehtud erinevatega aga miskipärast peale esimesi paljulubavaid tulemusi on järgnenud suur vaikus sel teemal
Markos, veelkord, lõpeta lauslolluste levitamine vähemalt Hg suhtes
ega ilmaasjata elavhõbedat sisaldavad asjad eriti ohtlike jäätmete hulka ei arvata ja nende korrektne kogumine toimub eraldi
|
Mulle ei meeldi, et ma pean jälle Markose kaitseks välja astuma, aga puhas, elementaalne elavhõbe tõesti ei imendu terve inimese seedetraktist peaaegu üldse. See võib mürgistust tekitada ainult juhul kui seal on mingeid haavandeid või see mingisse sopistusse - ka pimesoolde - pidama jääb ja seal orgaanilisi ühendeid moodustama hakkab. Sellekohast infot võid "ise uurides" leida nii eesti- kui võõrkeelsest meditsiinikirjandusest ja teadusartiklitest, niisamuti kui kinnitust selle kohta, et kraadiklaasis leiduv kogus on allaneelamisel mittetoksiline normaalses olukorras. See ei tähenda, et ma soovitaks seda kellelgi süüa või mis veel hullem, kuskile tuppa vedelema jätta või loodusesse loopida. Loomulikult on see väga mürgine, kui see kuskile aure või ühendeid moodustades vedelema jääb. |
ja see su jutt6 teeb elavhõbedast mittemürgise aine ??? Jättes samas täpselt sama aine aurud mürgiseks???
Ma pole poole sõnagagi väitnud, et vedelal kujul olevana kärmelt imenduks. Isegi mainisin, et aurustub väga aeglaselt. Minu teada purunenud kraadiklaasist pärit Hg tilgakesi on aastaid hiljem leitud põrandapragudest.
Tanel, tõsta palun kogu see hullude jutt elavhõbeda mittemürgisusest pigem prükkarisse kogu täiega. Aga võid ka med-teemasse lükata ehki mul on juba tüdimus peal teemat arendada. Hullumeelsus pole ravitav...
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
12.08.2021 14:59:06
|
|
|
| Kuskohast elavhõbedat osta saab? Kas need mms-i ja torusiilijoojad seda ka müüvad?
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahoioi
HV kasutaja
liitunud: 22.11.2017
|
12.08.2021 15:33:19
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
| Kuskohast elavhõbedat osta saab? Kas need mms-i ja torusiilijoojad seda ka müüvad? |
Tahad hakata kulda tegema? Siis on sul vaja veel võimast laserit või peotäis neutroneid.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
12.08.2021 17:48:25
|
|
|
| Mnator kirjutas: |
ja see su jutt6 teeb elavhõbedast mittemürgise aine ??? Jättes samas täpselt sama aine aurud mürgiseks???
Ma pole poole sõnagagi väitnud, et vedelal kujul olevana kärmelt imenduks. Isegi mainisin, et aurustub väga aeglaselt. Minu teada purunenud kraadiklaasist pärit Hg tilgakesi on aastaid hiljem leitud põrandapragudest.
|
Tähenduslik rõhk oli lause esimesel osal
| tsitaat: |
| Sissesöödud elavhõbe ei tee tegelikult suurt midagi |
See on tõsi.
Ülejäänu on juba semantika ja väljendusviisi lohakus. Teaduslikus mõttes ebatäpne, aga vaevalt tasub ära sellist ärritust, nagu sa üles näitasid. Point oli ju selles, et kraadiklaasi jagu elavhõbedat alla neelates ei juhtu tavaliselt midagi hullu. Ei pruugi juhtuda ka oluliselt rohkem alla neelates.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5001828/
| tsitaat: |
Background:
The oral ingestion of elemental mercury is unlikely to cause systemic toxicity, as it is poorly absorbed through the gastrointestinal system. However, abnormal gastrointestinal function or anatomy may allow elemental mercury into the bloodstream and the peritoneal space. Systemic effects of massive oral intake of mercury have rarely been reported.
Case Report:
In this paper, we are presenting the highest single oral intake of elemental mercury by a child aged 3 years. A Libyan boy aged 3 years ingested approximately 750 grams of elemental mercury and was still asymptomatic.
Conclusion:
The patient had no existing disease or abnormal gastrointestinal function or anatomy. The physical examination was normal. His serum mercury level was 91 µg/L (normal: <5 µg/L), and he showed no clinical manifestations. |
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
12.08.2021 18:05:41
|
|
|
mine ja harrasta siis seda iga päev /s
muud pole selle jutu kohta öelda
ja kogu aeg sa ignoreerid neid küsimusi: "ja see su jutt teeb elavhõbedast mittemürgise aine ??? Jättes samas täpselt sama aine aurud mürgiseks???"
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
12.08.2021 18:09:42
|
|
|
| Mnator kirjutas: |
mine ja harrasta siis seda iga päev /s
muud pole selle jutu kohta öelda
ja kogu aeg sa ignoreerid neid küsimusi: "ja see su jutt teeb elavhõbedast mittemürgise aine ??? Jättes samas täpselt sama aine aurud mürgiseks???" |
Mina ei ole väitnud, et elavhõbe on mittemürgine aine. Ka ei tee seda selleks minu jutt. Seega ma ei oska niiviisi esitatud küsimusele tõepoolest vastata.
Miks sa ikkagi nii närvis oled? Chill ometi. Maohaavad tulevad sedasi ja siis on juba ka elavhõbedat ohtlik alla neelata..
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
12.08.2021 18:18:14
|
|
|
ära muretse, ma olen tegelikult suht rahulik
ainult see hull jutt, et ükssamaaine on ühes agregaatolekus mittemürgine ja teises mürgine sundis soovima, et sellist jama vähemalt siin foorumis ei esitataks tõe pähe
sina seda õigustades kipud toda väidet kaudselt ka kinnitama märka seda nüanssi
piisab vaktsiinivastasusestki hädapärast talumiseks, see vähemalt on natukenegi mõistetav, et mõnel liiga suured kahtlused vaktsiinide suhtes
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
12.08.2021 18:25:01
|
|
|
Mnator, noh see on ju selge, et aine ohtlikus või mitteohtlikus sõltub manustamise viisist. Tavaline H2O võib sind ka edukalt maha tappa kui seda vedelal kujul sisse hingad, samas juues on täiesti ohutu kui sa seda just nii palju sisse ei joo, et magu lõhki läheb.
Näiteks hambapasta jälle on ohutu kui seda sihipäraselt kasutad, aga kui seda lusikaga sisse sööma hakkad, siis ei pruugi enam nii ohutu olla.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
12.08.2021 18:27:14
|
|
|
| Mnator kirjutas: |
ära muretse, ma olen tegelikult suht rahulik
ainult see hull jutt, et ükssamaaine on ühes agregaatolekus mittemürgine ja teises mürgine sundis soovima, et sellist jama vähemalt siin foorumis ei esitataks tõe pähe
sina seda õigustades kipud toda väidet kaudselt ka kinnitama märka seda nüanssi
|
No mina märkasin natuke teist nüanssi, ehk seda mida ta tegelikult tahtis öelda - kuna see puhtal kujul seedetraktist eriti ei imendu, siis see ei "mürgita" inimest sel kujul eriti tõenäoliselt, vastandina aurude sissehingamisele. Kui sa nüansse tähele paned, siis oma jutus ma ilusti tõin välja, millisel kujul see on inimesele seespidiselt manustades mürgine - kui sel õnnestub mingi vigastuse kaudu vereringesse imenduda, või kui see jääb organismi piisavalt kauaks pidama, et hakata moodustama orgaanilisi ühendeid. Järelikult aine ise ON mürgine, kuidas saaks kahelda et ei ole?
Diskleimer eriti lollidele ja tähenärijatele: ärge sööge elavhõbedat. Isegi kui see teid, teie venda või naabrit lapsena ära ei tapt.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
12.08.2021 18:31:51
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Mnator, noh see on ju selge, et aine ohtlikus või mitteohtlikus sõltub manustamise viisist. Tavaline H2O võib sind ka edukalt maha tappa kui seda vedelal kujul sisse hingad, samas juues on täiesti ohutu kui sa seda just nii palju sisse ei joo, et magu lõhki läheb.
Näiteks hambapasta jälle on ohutu kui seda sihipäraselt kasutad, aga kui seda lusikaga sisse sööma hakkad, siis ei pruugi enam nii ohutu olla. |
jälle kõrvalehiilimine
jutt oli sama aine eri agregaatolekute mürgisusest/mittemürgisusest
(ja mis manustamise viisi puutub, siis Hg sissesöömisel on määrav pigem, kas ta tuleb n.ö. jooksujalu sealt torustikust läbi või jääb pahandust tegema näiteks mõne haavandi või sopistuse juurde
sellega paistis isegi Netcat nõus olema...)
Aga täna ma rohkem siin sõna ei võta
jahuge omavahel
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
12.08.2021 20:01:45
|
|
|
| Inimesel puudub funktsionaalne lugemisoskus muud midagi, teised said aru, tema mitte. Bensiin ka ei plahvata, aurud aga küll, järeldus ? Bensiini sisse saab tuletiku ära kustutada !!
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
12.08.2021 21:33:09
|
|
|
Spoiler 
| ot: |
| Markos kirjutas: |
| Bensiini sisse saab tuletiku ära kustutada !! |
Hmm, aga ma toon kanistri 98-t ja toosi tikke, kui õnneks läheb ja kuskilt elavhõbedat saab siis teeme fesari laiv fiidi kuidas seda jood? |
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
13.08.2021 06:43:56
|
|
|
vala see 98 põlevale tikule peale lahinal ja kustubki tikk ära
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|