|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas kavatsed osta Steam Deck? |
| Jah - 64GB variant |
|
5% |
[ 9 ] |
| Jah - 256GB variant |
|
10% |
[ 17 ] |
| Jah - 512GB variant |
|
18% |
[ 29 ] |
| Jah - ei oska öelda milline variant |
|
7% |
[ 11 ] |
| Ei |
|
40% |
[ 63 ] |
| Ei oska öelda / pole otsustanud |
|
17% |
[ 27 ] |
|
| hääli kokku : 156 |
|
| autor |
|
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
17.07.2021 21:24:20
Steam Deck arutelu |
|
|
Info: https://www.steamdeck.com/en
Tuleb välja Detsember 2021
Kui palju huvilisi HV Foorumi kasutajaskonnast on?
viimati muutis heretic666 17.07.2021 21:27:38, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ninzor
HV veteran
liitunud: 15.06.2008
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kuccu
HV kasutaja
liitunud: 11.09.2006
|
18.07.2021 19:53:31
|
|
|
| ninzor kirjutas: |
Sahinate järgi ilmselt kõikidel variantidel 64GB eMMC peale joodetud ning M.2 pesa, selles SSD vastava suurusega lisaks. Hinna hüpped sellised, et ehk tasuks võtta odavaim mudel. Lisada oma SSD ning kokkuhoid. Ilmselt Valve'i marginaali arvelt. |
Kui lihtne seda 2230 suurusega ssd leida on? Enamikus poodides, kaasaarvatud meie enda HV-s pole selle filtritki. Googlisse m2 ssd 2230 sisse toksata ka palju variante just vastu ei vaata. Kuskil redditis jäi silma, et eriti odavad need ka pole.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ninzor
HV veteran
liitunud: 15.06.2008
|
18.07.2021 20:30:10
|
|
|
| kuccu kirjutas: |
| ninzor kirjutas: |
Sahinate järgi ilmselt kõikidel variantidel 64GB eMMC peale joodetud ning M.2 pesa, selles SSD vastava suurusega lisaks. Hinna hüpped sellised, et ehk tasuks võtta odavaim mudel. Lisada oma SSD ning kokkuhoid. Ilmselt Valve'i marginaali arvelt. |
Kui lihtne seda 2230 suurusega ssd leida on? Enamikus poodides, kaasaarvatud meie enda HV-s pole selle filtritki. Googlisse m2 ssd 2230 sisse toksata ka palju variante just vastu ei vaata. Kuskil redditis jäi silma, et eriti odavad need ka pole. |
Aegajalt liiguvad HinnaVaatluses, olles uutest masinatest tulnud tihti. Ilmselt läheb suurema mahuline kohe asemele. Ehk nõudluse tõusuga tekib neid rohkem müüki ka uutena. Nii mõneski seadmes on 2242 väikseim suurus mis toetatud hetkel.
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ninzor
HV veteran
liitunud: 15.06.2008
|
18.07.2021 23:44:36
|
|
|
Vägagi võimalik, et 64GB eMMC on M.2 2230 kujul pesas.
Midagi sellist aga 2230 formaadis:
https://www.parts-people.com/index.php?action=item&id=29951
Loodetavasti ei maeta M.2 pesa väga sügavale või liimitud komponentide alla.
IGN'ilt tuleb ilmselt lähikuu jooksul veel Deck'i content'i. Paistab, et kedagi teist siiani Valve'i kutsutud pole prototüüpi uudistama.
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
19.07.2021 08:18:24
|
|
|
Omamoodi üllatus oli see seade, arvutimängurina ei oska kohe isegi näppu peale panna, milleks see üldse hea peaks olema. Puldiga mängin harva ja nii väiksel ekraanil mängimine tundus äge viimati ikka väga-väga ammu.
Isegi, kui peaks tekkima huvi midagi väikses seadmes mängida, siis on selleks juba taskus täitsa võimekas seade olemas. Jah, telefonil päris täisväärtuslikke PC mänge ei mängi, kuid kas tahakski?
Aga ega ma otseselt ei kritiseerigi, kui firmal raha jagub sellisteks katsetusteks, siis andku minna, järsku sünnib sellest ikkagi midagi huvitavat. Peale kasvava uue põlvkõnna eelistusi ja soove ongi juba kohati natuke keeruline hoomata
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pankook
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2011
|
19.07.2021 10:05:51
|
|
|
| Dj-E kirjutas: |
| hkurujo88r kirjutas: |
| Switch ju täis peldik selle kõrval. Diivanil või reisil hea sellisega mängida. Ei viitsi koguaeg suurt ekraani vahtida. |
Mängi siis. Mulle selline tilulilu ei meeldi. Teades Steami riistvara (v.a VR) lühikest eluiga siis ilmselt see junn saab kiiresti unustatud ajalooks.
Kui selle hind oleks max 250€ siis oleks päris ok katsetamiseks. |
Suht madalalaubaline lähenemine asjale, kui sa pole asja sihtgrupp siis on kohe mõttetu junn ja liialt kallis?
Arvestades kui populaarne Switch on, siis sellele asjale kindlalt on turgu ja kallis ta kaugeltki ei ole võttes, et Switch on riistvaralt põhimõtteliselt aegunud telefon, mis maksab 300 euri, Deck on ise niipalju võimsam, et saab neid Switchi mänge emulaatoris mängida
See on ju riistvara poolest tavaline PC ja kui tulevikus enam AAA mänge ei kannata selle peal mängida, siis võid kasutada toda HTPC/Serveri või lihtsalt neti arvutina.
Hind on sellel väga hea, sest siiani on taolistel asjadel hind olnud 2x kõrgem ja põhjus miks see veel odavam ei ole on see, et erinevalt Sony/MS konsoolidest ei müü nad neid kahjumiga, ja miks peaks?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rewer
HV Guru

liitunud: 31.08.2004
|
19.07.2021 11:24:22
|
|
|
Ise ei osta, pole huvi nii väikse ekraani peal/kuskil teel olles mängida. Samas kindlasti on inimesi kellele sobib, eks ta rohkem nišitoode ole. Hind tundub ka ok sellise aparaadi kohta. Võrreldes Steam Boxiga tundub igatahes mõistlikum toode ja arvan et leiab endale kasutajaskonna.
Switchiga kõige loogilisem võrrelda aga natuke erinevad siiski, ei osteta neid ainult käsikonsooliks(sama ka SD kohta aga arvan et siiski kõvasti vähem läheb teleka taha) + Nintendo mängud.
2230 SSDd suht vähe levinud ja kallid, 512GB ~100, 1TB ~200 kanti https://www.ox.ee/est/search?query=2230&categoryId=8795
|
|
| Kommentaarid: 1310 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
922 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
19.07.2021 13:07:55
|
|
|
Mobiilse elustiiliga mängurile tundub asjalik seade. Loodetavasti on saadavust ja ei kordu scalpimine.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
t2ring
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.03.2007
|
19.07.2021 13:27:52
|
|
|
Hetkel broneerisin 256gb isendi ära, kas ka reaalselt ostuks läheb, on juba iseasi. Reservimise eest tasutud raha saab hiljem tagasi, (kui ei osta, saad kontole, kui ostad, võetakse lõpphinnast maha) seega probleemi pole.
Pikemalt kodust eemal olles (nt reisil) tundub täitsa okei asi.
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ninzor
HV veteran
liitunud: 15.06.2008
|
19.07.2021 13:50:59
|
|
|
Switch ilma Nintendo'ta, saab ka suurema vaevata kasutada Win/Linux masinana. Hind handheld PC'de maailmas on konkurentsitu, eriti võttes arvesse graafika poolt. Ilmselt kuna Valve plaanib neid toota suuremates kogustes kui praegused tegijad turul. Ilma selleta oleks ka hind teisest puust. Lisaks veel see, et olematu-minimaalse marginaali puhul on lootus, et muu Steam'i pool teeb tasa. Puldi toega PC mängud kaasa handheld formaadis. Hinna ning võimekuse poolest ehk pisut nišitoode aga hetkel ei saa paremat loota ei saa. Minu jaoks on tegu plussiga, et tegu on justkui Nintendo'ta Switch'iga. Ilmselt nii mõnegi teise jaoks Nintendo mängude valik on plussiks aga isegi nende jaoks peaks olema laiem valik turul ning mingil määral konkurentsi suurenemine plussiks.
55 eurot samal lingil WD SN530 512GB:
https://www.ox.ee/est/product/1601777
HV's 25 eurot AH 256GB:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=804999
Kuna neid on nii vähe liikvel ning nõudlus väike, siis ka pakkumisi vähe. Küll neid hakkab liikuma rohkem kui nõudlus tekib.
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dj-E
Aeg Maha 2a
liitunud: 19.01.2004
|
19.07.2021 15:07:02
|
|
|
| Pankook kirjutas: |
| Dj-E kirjutas: |
| hkurujo88r kirjutas: |
| Switch ju täis peldik selle kõrval. Diivanil või reisil hea sellisega mängida. Ei viitsi koguaeg suurt ekraani vahtida. |
Mängi siis. Mulle selline tilulilu ei meeldi. Teades Steami riistvara (v.a VR) lühikest eluiga siis ilmselt see junn saab kiiresti unustatud ajalooks.
Kui selle hind oleks max 250€ siis oleks päris ok katsetamiseks. |
Suht madalalaubaline lähenemine asjale, kui sa pole asja sihtgrupp siis on kohe mõttetu junn ja liialt kallis?
Arvestades kui populaarne Switch on, siis sellele asjale kindlalt on turgu ja kallis ta kaugeltki ei ole võttes, et Switch on riistvaralt põhimõtteliselt aegunud telefon, mis maksab 300 euri, Deck on ise niipalju võimsam, et saab neid Switchi mänge emulaatoris mängida
See on ju riistvara poolest tavaline PC ja kui tulevikus enam AAA mänge ei kannata selle peal mängida, siis võid kasutada toda HTPC/Serveri või lihtsalt neti arvutina.
Hind on sellel väga hea, sest siiani on taolistel asjadel hind olnud 2x kõrgem ja põhjus miks see veel odavam ei ole on see, et erinevalt Sony/MS konsoolidest ei müü nad neid kahjumiga, ja miks peaks? |
No selle teema hääletuse tulemus näitab juba ära kui "populaarseks" see kole käkk saab siin. Mõni entusiast tellib. Edu.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nolifer
Kreisi kasutaja
liitunud: 24.05.2008
|
19.07.2021 15:46:12
|
|
|
| Dj-E kirjutas: |
| Pankook kirjutas: |
| Dj-E kirjutas: |
| hkurujo88r kirjutas: |
| Switch ju täis peldik selle kõrval. Diivanil või reisil hea sellisega mängida. Ei viitsi koguaeg suurt ekraani vahtida. |
Mängi siis. Mulle selline tilulilu ei meeldi. Teades Steami riistvara (v.a VR) lühikest eluiga siis ilmselt see junn saab kiiresti unustatud ajalooks.
Kui selle hind oleks max 250€ siis oleks päris ok katsetamiseks. |
Suht madalalaubaline lähenemine asjale, kui sa pole asja sihtgrupp siis on kohe mõttetu junn ja liialt kallis?
Arvestades kui populaarne Switch on, siis sellele asjale kindlalt on turgu ja kallis ta kaugeltki ei ole võttes, et Switch on riistvaralt põhimõtteliselt aegunud telefon, mis maksab 300 euri, Deck on ise niipalju võimsam, et saab neid Switchi mänge emulaatoris mängida
See on ju riistvara poolest tavaline PC ja kui tulevikus enam AAA mänge ei kannata selle peal mängida, siis võid kasutada toda HTPC/Serveri või lihtsalt neti arvutina.
Hind on sellel väga hea, sest siiani on taolistel asjadel hind olnud 2x kõrgem ja põhjus miks see veel odavam ei ole on see, et erinevalt Sony/MS konsoolidest ei müü nad neid kahjumiga, ja miks peaks? |
No selle teema hääletuse tulemus näitab juba ära kui "populaarseks" see kole käkk saab siin. Mõni entusiast tellib. Edu.  |
sest siin on pc mehed ja suurem osa konsoolid ei koti
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dj-E
Aeg Maha 2a
liitunud: 19.01.2004
|
19.07.2021 17:13:55
|
|
|
| nolifer kirjutas: |
| Dj-E kirjutas: |
| Pankook kirjutas: |
| Dj-E kirjutas: |
| hkurujo88r kirjutas: |
| Switch ju täis peldik selle kõrval. Diivanil või reisil hea sellisega mängida. Ei viitsi koguaeg suurt ekraani vahtida. |
Mängi siis. Mulle selline tilulilu ei meeldi. Teades Steami riistvara (v.a VR) lühikest eluiga siis ilmselt see junn saab kiiresti unustatud ajalooks.
Kui selle hind oleks max 250€ siis oleks päris ok katsetamiseks. |
Suht madalalaubaline lähenemine asjale, kui sa pole asja sihtgrupp siis on kohe mõttetu junn ja liialt kallis?
Arvestades kui populaarne Switch on, siis sellele asjale kindlalt on turgu ja kallis ta kaugeltki ei ole võttes, et Switch on riistvaralt põhimõtteliselt aegunud telefon, mis maksab 300 euri, Deck on ise niipalju võimsam, et saab neid Switchi mänge emulaatoris mängida
See on ju riistvara poolest tavaline PC ja kui tulevikus enam AAA mänge ei kannata selle peal mängida, siis võid kasutada toda HTPC/Serveri või lihtsalt neti arvutina.
Hind on sellel väga hea, sest siiani on taolistel asjadel hind olnud 2x kõrgem ja põhjus miks see veel odavam ei ole on see, et erinevalt Sony/MS konsoolidest ei müü nad neid kahjumiga, ja miks peaks? |
No selle teema hääletuse tulemus näitab juba ära kui "populaarseks" see kole käkk saab siin. Mõni entusiast tellib. Edu.  |
sest siin on pc mehed ja suurem osa konsoolid ei koti |
No see pole klassikaline konsool. Handheld sobib ka pc meestele. Ja Steam on nagunii pc meeste pärusmaa ja see konsool ongi ju Steami konsool pc meestele. Konsoolimehi just ei huvita Steam.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
19.07.2021 17:16:59
|
|
|
| Steam Deck on samapalju konsool kui Lenovo Thinkpad T480 või ise kokku laotud PC arvutikast.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dev Grex
HV Guru
liitunud: 29.07.2012
|
19.07.2021 17:42:45
|
|
|
| Miks arvuti ei või olla konsooli eest?
|
|
| Kommentaarid: 361 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
303 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vondur
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.01.2006
|
19.07.2021 18:36:46
|
|
|
| heretic666 kirjutas: |
| Steam Deck on samapalju konsool kui Lenovo Thinkpad T480 või ise kokku laotud PC arvutikast. |
Steam Deck on rohkem ikka konsooli poole kaldu. Mina pole küll kunagi näinud läpakate või PC kasti külge integreeritud analoogpulti... või mängimiseks optimeeritud operatsioonisüsteemi. Võiksid lahti seletada, mis teeb konsoolist õige konsooli.
_________________ Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte... |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
19.07.2021 18:53:57
|
|
|
Keegi ei keela sul seda konsoolina kasutada, ka ei blokeerita sind installimaks sinna kas või windowsi peale, või ajada usb hub kaudu külge ssd väliseid kettaid / displayport monitori jne.
Tegu pole lukus süsteemiga xbox/ps/nintendo switchiga vaid miniatuurse PCga
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vondur
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.01.2006
|
19.07.2021 19:06:35
|
|
|
heretic666, Ookeii... et siis konsooliks saamiseks peab PC olema "lukus"? Kust selline tõde pärit on? Kui minu mälu ei peta, siis Playstation kolmele sai Linuxi selga lükata, kas PS3 kaotas sellega konsoolistaatuse? Xboxile saab ametlikult igasuguseid asju peale ajada, isegi RetroArchi ja mängida nintendo mänge. Kas Xbox ei ole konsool?
_________________ Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte... |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
19.07.2021 19:40:50
|
|
|
Tootja ise nimetab ka antud seadet handheld gaming PCks, kui selle aparaadi keevitad sahtli külge et rack mountable oleks ja serveriks tahad nimetada anna minna.
Aga point taken, üpris ähmane see piiritletus jah kui mõtlema hakata.
Uus video ka
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
486
HV Guru
liitunud: 19.04.2004
|
19.07.2021 19:52:28
|
|
|
Tableteid juba ammu selliste puldi junnidega tehtud. Miks see siis etem peaks olema? Ei kujuta ette, et sellega on mugav rts- ja fps-sse mängida.
Ja miks on aint k6ige kallimal mudelil anti glare klaas?
_________________ zero |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pankook
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2011
|
19.07.2021 19:57:47
|
|
|
| Vondur kirjutas: |
| heretic666, Ookeii... et siis konsooliks saamiseks peab PC olema "lukus"? Kust selline tõde pärit on? Kui minu mälu ei peta, siis Playstation kolmele sai Linuxi selga lükata, kas PS3 kaotas sellega konsoolistaatuse? Xboxile saab ametlikult igasuguseid asju peale ajada, isegi RetroArchi ja mängida nintendo mänge. Kas Xbox ei ole konsool? |
PS3 Linuxi support kaotati suht kohe peale reliisi ära ja Xboxil ei saa ametlikult RetroArchi, selle install eeldab developer mode aktiveerimist jne ning ametlikult piirdub kõik UWP äppidega.
PS/Xboxi puhul sa samuti sinna tavalist Windowsi või Linuxit mitte kuidagi ei installi ilma, et teeks mingit häkkimist ehk ühesõnaga on nad mõlemad lukus platvormid kuigi tegelt riistvara poolest on nad peaaegu, et tavalised PC'd ja kui lukke poleks siis see ka jookseks.
Ehk jah konsoolid on lukus platvormid.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
19.07.2021 20:01:40
|
|
|
| tsitaat: |
Ei kujuta ette, et sellega on mugav rts- ja fps-sse mängida.
|
RTS ma kujutan ette isegi, touchpad toimib ju hiirena. Shooter puldiga on nagu on, ilmselt palju harjumist vajav aga samas on the go ma väga teist varianti ei kujuta ette ka. Kui oled stationary siis ühenda lihtsalt sinihamba või usb klavi/hiir külge.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vondur
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.01.2006
|
19.07.2021 20:17:02
|
|
|
| Pankook kirjutas: |
| Vondur kirjutas: |
| heretic666, Ookeii... et siis konsooliks saamiseks peab PC olema "lukus"? Kust selline tõde pärit on? Kui minu mälu ei peta, siis Playstation kolmele sai Linuxi selga lükata, kas PS3 kaotas sellega konsoolistaatuse? Xboxile saab ametlikult igasuguseid asju peale ajada, isegi RetroArchi ja mängida nintendo mänge. Kas Xbox ei ole konsool? |
PS3 Linuxi support kaotati suht kohe peale reliisi ära ja Xboxil ei saa ametlikult RetroArchi, selle install eeldab developer mode aktiveerimist jne ning ametlikult piirdub kõik UWP äppidega.
PS/Xboxi puhul sa samuti sinna tavalist Windowsi või Linuxit mitte kuidagi ei installi ilma, et teeks mingit häkkimist ehk ühesõnaga on nad mõlemad lukus platvormid kuigi tegelt riistvara poolest on nad peaaegu, et tavalised PC'd ja kui lukke poleks siis see ka jookseks.
Ehk jah konsoolid on lukus platvormid. |
Maksad Microsoftile mingi paarkümmend eurot developeri litsentsi eest ja ongi kõik, täiesti ametlik ju, aga minu point polnud selles, ma tahtsin pöörata tähelepanu asjale, et ainuüksi lukus süsteem ei tohiks PC-st või tahvlist teha konsooli. Minu jaoks on konsool asi mis võimaldab mängida mänge "out of the box", olgu ta siis lukus või avatud ja seda Steam Deck ju on. Tõmbad selle pihuliisu käima, logid oma Steami kontoga sisse ja annad tuld...
_________________ Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte... |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
19.07.2021 23:20:52
|
|
|
| bronnisin 256-se ära. sellise raha eest ei paku keegi praegu mitte midagi. arvestades turuolukorda siis pigem selliste asjade hind tõuseb, scalperid jne. impordimaksud ilmselt peab juurde maksma, mis on halb.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kuccu
HV kasutaja
liitunud: 11.09.2006
|
20.07.2021 02:24:13
|
|
|
| DeTHiCa. kirjutas: |
| impordimaksud ilmselt peab juurde maksma, mis on halb. |
Pakuks, et asi pannakse teele EU siseselt.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
20.07.2021 07:46:05
|
|
|
| Kui kunagi sai Link ja Controller tellitud, siis pandi see Hollandist teele
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
R3negadeX
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.10.2010
|
20.07.2021 10:41:10
|
|
|
| 486 kirjutas: |
Tableteid juba ammu selliste puldi junnidega tehtud. Miks see siis etem peaks olema? Ei kujuta ette, et sellega on mugav rts- ja fps-sse mängida.
Ja miks on aint k6ige kallimal mudelil anti glare klaas? |
Sest see võimaldab sul mängida Steamis olevaid mänge, mida teiste sarnaste puldi junnidega tabletid ei võimalda? (Paranda, kui ma nüüd eksin).
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
FatCat
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2010
|
20.07.2021 17:48:50
|
|
|
| hkurujo88r kirjutas: |
| Switch ju täis peldik selle kõrval. Diivanil või reisil hea sellisega mängida. Ei viitsi koguaeg suurt ekraani vahtida. |
Mille poolest peldik? Võin tuua mitu põhjust miks steam deck just switchi kõrval peldik on, alustades mängudest kuni rauani. Ise jätan esialgu vahele (vähemalt selle esimese generatsiooni), eks tulevik näitab mis loom see reaalsuses on
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hkurujo88r
HV Guru
liitunud: 25.02.2011
|
20.07.2021 17:53:14
|
|
|
| FatCat kirjutas: |
| hkurujo88r kirjutas: |
| Switch ju täis peldik selle kõrval. Diivanil või reisil hea sellisega mängida. Ei viitsi koguaeg suurt ekraani vahtida. |
Mille poolest peldik? Võin tuua mitu põhjust miks steam deck just switchi kõrval peldik on, alustades mängudest kuni rauani. Ise jätan esialgu vahele (vähemalt selle esimese generatsiooni), eks tulevik näitab mis loom see reaalsuses on  |
Switchil pole midagi peale super mario mängude. Fps mänge ja rallit väga midagi pole. Poisil ja tuttavate poistel pidevalt probleemid joycon driftiga, just ostsin uued puldid talle. Ei usu, et ka need uued puldid kaua kestavad.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nolifer
Kreisi kasutaja
liitunud: 24.05.2008
|
20.07.2021 18:01:52
|
|
|
| hkurujo88r kirjutas: |
| FatCat kirjutas: |
| hkurujo88r kirjutas: |
| Switch ju täis peldik selle kõrval. Diivanil või reisil hea sellisega mängida. Ei viitsi koguaeg suurt ekraani vahtida. |
Mille poolest peldik? Võin tuua mitu põhjust miks steam deck just switchi kõrval peldik on, alustades mängudest kuni rauani. Ise jätan esialgu vahele (vähemalt selle esimese generatsiooni), eks tulevik näitab mis loom see reaalsuses on  |
Switchil pole midagi peale super mario mängude. Fps mänge ja rallit väga midagi pole. Poisil ja tuttavate poistel pidevalt probleemid joycon driftiga, just ostsin uued puldid talle. Ei usu, et ka need uued puldid kaua kestavad. |
metroid on ka ja bioshock seeria sai nüüd hiljuti, aga muidu on nintendo suht mõttetu ost.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
20.07.2021 20:49:32
|
|
|
| Ei tembeldaks mõttetuks ka, first party mängud (nagu zelda) on nintendol ikka head mis minu silmis ka main reason switchi omada, teleka taga switchi kasutades lased pro controlleriga kus drift hädasid olla ei tohiks.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ninzor
HV veteran
liitunud: 15.06.2008
|
20.07.2021 21:06:07
|
|
|
Ehk umbes sellist võimekust võiks oodata Deck'ilt:
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
22.07.2021 15:10:46
|
|
|
heretic666, võtsin bronnimisel 512gb ligi. Mingi suht alguses, vähem kui 15 minutiga, pmst esimene kord kui leht reageeris peale maha jooksmist tänu avamisele. Ja Q1 2021 ei saanudki Detsembrikuu shipmenti. Kui väike siis sellest shipmendist on Detsembri oma? Ning mis see monthly production tuleb? 90 minuti peal oli usas juba 512GB Q3 2021 juures järjekorraga.
ninzor, See anty glare eching on suht cutting edge tehnoloogia, ei imestaks kui seda ekraani vaid spets riidega puhastama peaks nagu Apple toodetel sama anti glarega on (https://support.apple.com/en-us/HT210229). Lisaks saab mingit digitaalset nodi ja lahedama carring case. Isiklikult loodan, et see carring case kuidagi puhastab ekraani sinna sisse panemisel.
DeTHiCa., kust sa impordimakse võtad? Kõik maksud on tasutud selle hinna sees.
Vondur, PC eeldab siiski suhtelist vabadust teha mida iganes sa tahad. Konsoolid on see vastu reeglina lukus ega lase sul teha midagi väljaspool lukustatud aias oleva pakkumise.
Dj-E, vaata korra GPD Win 3, Aya Neo hindasid. Alates 700€ ja tavaliselt ikka kusagil 1000€+ kandis vingemad mudelid. Pigem on Steam Deck kriminaalselt odav, keskmiselt poole võrra võrreldes konkurentidega pakkudes 2x rohkem võimsust.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ninzor
HV veteran
liitunud: 15.06.2008
|
22.07.2021 16:28:29
|
|
|
Nimede viitamisega läks ilmselt puusse aga võib ka anti-glare'ist rääkida. Graveeritud klaasi asemel soodsamad mudelid saavad peegeldusi vähendava kile/katte. Graveerimine küll kallim aga põhiliselt selleks, et hindasid võrreldes ei paistaks, et maksaksid 260 eurot rohkem vaid 512GB SSD eest. Väga cutting edge tehnoloogiat antud seadmest kindlasti ei leia. Antud hindade ning ilmselt müügi koguste juures kindlasti mitte. Apple'i hullust vaevalt nägema hakkab. Klassikaline mikrofiiber lapp + IPA segu ekraani puhastuseks. Parimal juhul trackpad'id ja LPDDR5. Võimalik, et APU on väljapraagitud Playstation 5 - Xbox Series S/X kaup või vähemalt sarnaste juurtega.
Juba ammu ennem kui reserveerimised avati, näitas kõigile algselt "Expected order availability: Q1 2022 ". Valikute kohal näitab siiani "Steam Deck is available to reserve now in select regions, and will begin shipping in December 2021. "
Konkurentidest madalam hind on ilmselt võimalik vaid seetõttu, et 64GB mudel on ilmselt olematu marginaaliga või sellele väga lähedal. Samuti, planeeritud tootmismaht võimaldab lisaks hinda kõvasti alla saada võrreldes konkurentidega. Konsoolidega võrreldes ilmselt kogused väikesed aga handheld PC'dega üüratud. GPD mudelid, Aya NEO ning One Xplayer on väga nišikaup.
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
22.07.2021 16:54:29
|
|
|
d3t, ma võtsin 512GB isendi bronni next day ja arvasin et ise loll võinuks rutem bronnida ,saanuks see aasta. Niipalju siis sellest
Tuletan meelde et 256 vs 512GB NVMe isendite puhul on pooleterane ketas kiirem kui veerandterane, see on tootja enda lehel ka kirjas. Ma küll ei usu et see kiirusevahe gamingus enam loeb muidugi.
Koomiline on see et see käes hoitav steam deck seadme memory on quad channeliga ja enda laua all istuv kobakas power house siis dual channel
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ninzor
HV veteran
liitunud: 15.06.2008
|
22.07.2021 19:39:25
|
|
|
Kohe kui avati, hakkasin reserveerima. Loopis erroreid mitmesuguseid pisut üle 40 minuti ennem kui raha võtsid vastu. Steam error, payment processor error, konto liiga uus (ilmselt üle 10a vana ning hiljuti ostusid ka teinud) ning liiga palju ostukatseid teinud viimasel ajal. Kui makse kinnitasin, viskas kinnituse lehe asemel avalehele. Raha broneerisid aga kinnitamata jäi tehing. Support leht kohe ei näidanud midagi, korduvalt refresh'ides tekkis sinna toode. Siis tekkis ka teine, mõlemal summa broneerimise katse ebaõnnestunud. Pakkus valikut, et broneerimine kukkus läbi aga hoititakse 72h vms. akent sama ostu taasüritamiseks. Uuesti 4 euri broneeringusse ja sellega seiklused lõppesid selleks korraks.
Kogu seiga jooksul näitas aga Q1 2022 kõikidel mudelitel. Päev-kaks tagasi EU regioonis läks 64GB mudel Q2 peale, 256GB ja 512GB jäid Q1. Mujal näitab pigem hilisemalt.
SSD'del nagu ikka, mahu kasvades kiirused tõusevad aga praktikas ei tohiks vahet olla 256GB vs 512GB. eMMC aga vähe teisest puust.
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006

|
22.07.2021 20:50:11
|
|
|
Arvestades kui suur võib olla inimestel Steam'is mängude nimekiri siis see seade on päris ahvatlev. Ostad ja saad kohe mängima hakata, ei pea olema eraldi porti selle jaoks. Päris üllatav uudis, saab huvitav olema. Mul pani küll kulmu kergitama, äkki nüüd ostaks ...
_________________ Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid. |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeathCry
HV vaatleja
liitunud: 10.02.2021
|
22.07.2021 20:57:18
|
|
|
bugbrake, noh eks skalperitelt ikka saab paari tuhandega osta
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
22.07.2021 21:26:04
|
|
|
Steam Deck: Valve Talks Hardware Power, Controller Comfort, and More
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ninzor
HV veteran
liitunud: 15.06.2008
|
22.07.2021 22:33:33
|
|
|
| 256GB ja 512GB mudel EU's läksid täna Q2 2022 peale uutele tellijatele. Jõudis siinne nõudlus ka vist järgi.
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006

|
23.07.2021 11:44:54
|
|
|
| DeathCry kirjutas: |
bugbrake, noh eks skalperitelt ikka saab paari tuhandega osta  |
Ega minul ei ole kiiret selle ostmisega. Ei ole enam seda vajadust et nüüd ja kohe aega oodata küll.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
23.07.2021 13:28:32
|
|
|
Pisut OT, kuid kui natuke edasi mõelda, siis see odavaim seade on ideaalne häkkeri mänguasi, default süsteem on ju linux, mis tähendab, et kogu riistvara on ideaalselt linuxi jaoks toetatud ja võid sellega rahulikult kuskil KAPO kontori akna all istuda ja teha näo, et mängid bruatal doomi vms. aga tegelikult teed nende taristus võsaraiet
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
23.07.2021 17:12:01
|
|
|
ninzor, need nishiseadmed jäid just rahast ilma, ma olin peaaegu Aya Neo'd ostmas kui Steam Deck announcmendi tegi. Redditis ja mujal näeb nii mõndagi postitust, ju ikka Detsembri kuuse sai ka tellimusi, lihtsalt väga väga piiratud number. Ja neid anti glare kilesid ja klaase olen proovinud, need on ikkagi suhteliselt masendavad, samamasendavad nagu paperlike katted ipadile.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ninzor
HV veteran
liitunud: 15.06.2008
|
23.07.2021 18:12:25
|
|
|
| Konkurentidel teeb elu kindlasti keerulisemaks kui neil kunagi ka toode pakkuda on. Ise paigaldatavad kolmandate osapoolte anti-glare kiled/klaasid on tavaliselt pakendatud prügi. Kui midagi soodsamatel mudelitel üldse pakutakse, on see seadmesse sisse töödeldud, mitte eemaldatava kile kujul seadme pinnal. Täna suurt vahet väga pole mida lubatakse, praktikas hiljem selgub mida ja millal hakkab saama.
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
26.07.2021 19:19:02
|
|
|
Steam Deck: Valve Demos its Unique Trackpad and Gyroscopic Controls
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ninzor
HV veteran
liitunud: 15.06.2008
|
30.07.2021 20:27:54
|
|
|
Gabe Newell Talks Steam Deck's Origin, Goals, and Future
Spoiler 
Steam Deck: Valve Explains How it Learned from Past Mistakes
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
06.08.2021 20:38:53
|
|
|
LinusTechTips teinud väga hea video Steam Decki kohta, sai ka käpad külge
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|