Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Mängukonsoolid ja konsoolimängud »  Steam Deck arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kavatsed osta Steam Deck?
Jah - 64GB variant
5%
 5%  [ 9 ]
Jah - 256GB variant
10%
 10%  [ 17 ]
Jah - 512GB variant
18%
 18%  [ 29 ]
Jah - ei oska öelda milline variant
7%
 7%  [ 11 ]
Ei
40%
 40%  [ 63 ]
Ei oska öelda / pole otsustanud
17%
 17%  [ 27 ]
hääli kokku : 156

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2021 21:24:20 Steam Deck arutelu vasta tsitaadiga



Info: https://www.steamdeck.com/en

Tuleb välja Detsember 2021

Kui palju huvilisi HV Foorumi kasutajaskonnast on?


viimati muutis heretic666 17.07.2021 21:27:38, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2021 02:02:24 vasta tsitaadiga

256GB mudel reserveeritud hetkel.

https://videocardz.com/newz/steam-deck-has-m-2-2230-ssd-slot-but-valve-does-not-recommend-upgrading-it

Sahinate järgi ilmselt kõikidel variantidel 64GB eMMC peale joodetud ning M.2 pesa, selles SSD vastava suurusega lisaks. Hinna hüpped sellised, et ehk tasuks võtta odavaim mudel. Lisada oma SSD ning kokkuhoid. Ilmselt Valve'i marginaali arvelt.
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2021 19:16:48 vasta tsitaadiga

Esimese 90 minuti reserveeringute arvud saadi kätte -
https://arstechnica.com/gaming/2021/07/html-holes-provide-a-glimpse-of-steam-decks-initial-preorder-numbers/

https://twitter.com/thexpaw/status/1416095435316473858
tsitaat:

Last numbers we saw:
NA 512gb: 55k
NA 256gb: 28k
EU 512gb: 9.6k
EU 256gb: 5k
UK 512gb: 7k
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuccu
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2021 19:53:31 vasta tsitaadiga

ninzor kirjutas:

Sahinate järgi ilmselt kõikidel variantidel 64GB eMMC peale joodetud ning M.2 pesa, selles SSD vastava suurusega lisaks. Hinna hüpped sellised, et ehk tasuks võtta odavaim mudel. Lisada oma SSD ning kokkuhoid. Ilmselt Valve'i marginaali arvelt.


Kui lihtne seda 2230 suurusega ssd leida on? Enamikus poodides, kaasaarvatud meie enda HV-s pole selle filtritki. Googlisse m2 ssd 2230 sisse toksata ka palju variante just vastu ei vaata. Kuskil redditis jäi silma, et eriti odavad need ka pole.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2021 20:30:10 vasta tsitaadiga

kuccu kirjutas:
ninzor kirjutas:

Sahinate järgi ilmselt kõikidel variantidel 64GB eMMC peale joodetud ning M.2 pesa, selles SSD vastava suurusega lisaks. Hinna hüpped sellised, et ehk tasuks võtta odavaim mudel. Lisada oma SSD ning kokkuhoid. Ilmselt Valve'i marginaali arvelt.


Kui lihtne seda 2230 suurusega ssd leida on? Enamikus poodides, kaasaarvatud meie enda HV-s pole selle filtritki. Googlisse m2 ssd 2230 sisse toksata ka palju variante just vastu ei vaata. Kuskil redditis jäi silma, et eriti odavad need ka pole.


Aegajalt liiguvad HinnaVaatluses, olles uutest masinatest tulnud tihti. Ilmselt läheb suurema mahuline kohe asemele. Ehk nõudluse tõusuga tekib neid rohkem müüki ka uutena. Nii mõneski seadmes on 2242 väikseim suurus mis toetatud hetkel.
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2021 23:44:36 vasta tsitaadiga

ninzor kirjutas:
256GB mudel reserveeritud hetkel.
https://videocardz.com/newz/steam-deck-has-m-2-2230-ssd-slot-but-valve-does-not-recommend-upgrading-it
Sahinate järgi ilmselt kõikidel variantidel 64GB eMMC peale joodetud ning M.2 pesa, selles SSD vastava suurusega lisaks. Hinna hüpped sellised, et ehk tasuks võtta odavaim mudel. Lisada oma SSD ning kokkuhoid. Ilmselt Valve'i marginaali arvelt.


Vägagi võimalik, et 64GB eMMC on M.2 2230 kujul pesas.
Midagi sellist aga 2230 formaadis:
https://www.parts-people.com/index.php?action=item&id=29951
Loodetavasti ei maeta M.2 pesa väga sügavale või liimitud komponentide alla.

IGN'ilt tuleb ilmselt lähikuu jooksul veel Deck'i content'i. Paistab, et kedagi teist siiani Valve'i kutsutud pole prototüüpi uudistama.
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2021 08:18:24 vasta tsitaadiga

Omamoodi üllatus oli see seade, arvutimängurina ei oska kohe isegi näppu peale panna, milleks see üldse hea peaks olema. Puldiga mängin harva ja nii väiksel ekraanil mängimine tundus äge viimati ikka väga-väga ammu.

Isegi, kui peaks tekkima huvi midagi väikses seadmes mängida, siis on selleks juba taskus täitsa võimekas seade olemas. Jah, telefonil päris täisväärtuslikke PC mänge ei mängi, kuid kas tahakski?

Aga ega ma otseselt ei kritiseerigi, kui firmal raha jagub sellisteks katsetusteks, siis andku minna, järsku sünnib sellest ikkagi midagi huvitavat. Peale kasvava uue põlvkõnna eelistusi ja soove ongi juba kohati natuke keeruline hoomata icon_rolleyes.gif

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pankook
HV kasutaja
Pankook

liitunud: 05.01.2011




sõnum 19.07.2021 10:05:51 vasta tsitaadiga

Dj-E kirjutas:
hkurujo88r kirjutas:
Switch ju täis peldik selle kõrval. Diivanil või reisil hea sellisega mängida. Ei viitsi koguaeg suurt ekraani vahtida.

Mängi siis. Mulle selline tilulilu ei meeldi. Teades Steami riistvara (v.a VR) lühikest eluiga siis ilmselt see junn saab kiiresti unustatud ajalooks.

Kui selle hind oleks max 250€ siis oleks päris ok katsetamiseks.

Suht madalalaubaline lähenemine asjale, kui sa pole asja sihtgrupp siis on kohe mõttetu junn ja liialt kallis? icon_lol.gif

Arvestades kui populaarne Switch on, siis sellele asjale kindlalt on turgu ja kallis ta kaugeltki ei ole võttes, et Switch on riistvaralt põhimõtteliselt aegunud telefon, mis maksab 300 euri, Deck on ise niipalju võimsam, et saab neid Switchi mänge emulaatoris mängida icon_biggrin.gif
See on ju riistvara poolest tavaline PC ja kui tulevikus enam AAA mänge ei kannata selle peal mängida, siis võid kasutada toda HTPC/Serveri või lihtsalt neti arvutina.
Hind on sellel väga hea, sest siiani on taolistel asjadel hind olnud 2x kõrgem ja põhjus miks see veel odavam ei ole on see, et erinevalt Sony/MS konsoolidest ei müü nad neid kahjumiga, ja miks peaks?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rewer
HV Guru
rewer

liitunud: 31.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2021 11:24:22 vasta tsitaadiga

Ise ei osta, pole huvi nii väikse ekraani peal/kuskil teel olles mängida. Samas kindlasti on inimesi kellele sobib, eks ta rohkem nišitoode ole. Hind tundub ka ok sellise aparaadi kohta. Võrreldes Steam Boxiga tundub igatahes mõistlikum toode ja arvan et leiab endale kasutajaskonna.
Switchiga kõige loogilisem võrrelda aga natuke erinevad siiski, ei osteta neid ainult käsikonsooliks(sama ka SD kohta aga arvan et siiski kõvasti vähem läheb teleka taha) + Nintendo mängud.

2230 SSDd suht vähe levinud ja kallid, 512GB ~100, 1TB ~200 kanti https://www.ox.ee/est/search?query=2230&categoryId=8795
Kommentaarid: 1310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 922
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2021 13:07:55 vasta tsitaadiga

Mobiilse elustiiliga mängurile tundub asjalik seade. Loodetavasti on saadavust ja ei kordu scalpimine.
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t2ring
Kreisi kasutaja
t2ring

liitunud: 26.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2021 13:27:52 vasta tsitaadiga

Hetkel broneerisin 256gb isendi ära, kas ka reaalselt ostuks läheb, on juba iseasi. Reservimise eest tasutud raha saab hiljem tagasi, (kui ei osta, saad kontole, kui ostad, võetakse lõpphinnast maha) seega probleemi pole.
Pikemalt kodust eemal olles (nt reisil) tundub täitsa okei asi. monkey.gif
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2021 13:50:59 vasta tsitaadiga

Switch ilma Nintendo'ta, saab ka suurema vaevata kasutada Win/Linux masinana. Hind handheld PC'de maailmas on konkurentsitu, eriti võttes arvesse graafika poolt. Ilmselt kuna Valve plaanib neid toota suuremates kogustes kui praegused tegijad turul. Ilma selleta oleks ka hind teisest puust. Lisaks veel see, et olematu-minimaalse marginaali puhul on lootus, et muu Steam'i pool teeb tasa. Puldi toega PC mängud kaasa handheld formaadis. Hinna ning võimekuse poolest ehk pisut nišitoode aga hetkel ei saa paremat loota ei saa. Minu jaoks on tegu plussiga, et tegu on justkui Nintendo'ta Switch'iga. Ilmselt nii mõnegi teise jaoks Nintendo mängude valik on plussiks aga isegi nende jaoks peaks olema laiem valik turul ning mingil määral konkurentsi suurenemine plussiks.

rewer kirjutas:
2230 SSDd suht vähe levinud ja kallid, 512GB ~100, 1TB ~200 kanti https://www.ox.ee/est/search?query=2230&categoryId=8795


55 eurot samal lingil WD SN530 512GB:
https://www.ox.ee/est/product/1601777

HV's 25 eurot AH 256GB:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=804999

Kuna neid on nii vähe liikvel ning nõudlus väike, siis ka pakkumisi vähe. Küll neid hakkab liikuma rohkem kui nõudlus tekib.
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dj-E
Aeg Maha 2a

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2021 15:07:02 vasta tsitaadiga

Pankook kirjutas:
Dj-E kirjutas:
hkurujo88r kirjutas:
Switch ju täis peldik selle kõrval. Diivanil või reisil hea sellisega mängida. Ei viitsi koguaeg suurt ekraani vahtida.

Mängi siis. Mulle selline tilulilu ei meeldi. Teades Steami riistvara (v.a VR) lühikest eluiga siis ilmselt see junn saab kiiresti unustatud ajalooks.

Kui selle hind oleks max 250€ siis oleks päris ok katsetamiseks.

Suht madalalaubaline lähenemine asjale, kui sa pole asja sihtgrupp siis on kohe mõttetu junn ja liialt kallis? icon_lol.gif

Arvestades kui populaarne Switch on, siis sellele asjale kindlalt on turgu ja kallis ta kaugeltki ei ole võttes, et Switch on riistvaralt põhimõtteliselt aegunud telefon, mis maksab 300 euri, Deck on ise niipalju võimsam, et saab neid Switchi mänge emulaatoris mängida icon_biggrin.gif
See on ju riistvara poolest tavaline PC ja kui tulevikus enam AAA mänge ei kannata selle peal mängida, siis võid kasutada toda HTPC/Serveri või lihtsalt neti arvutina.
Hind on sellel väga hea, sest siiani on taolistel asjadel hind olnud 2x kõrgem ja põhjus miks see veel odavam ei ole on see, et erinevalt Sony/MS konsoolidest ei müü nad neid kahjumiga, ja miks peaks?
No selle teema hääletuse tulemus näitab juba ära kui "populaarseks" see kole käkk saab siin. icon_razz.gif Mõni entusiast tellib. Edu. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nolifer
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2021 15:46:12 vasta tsitaadiga

Dj-E kirjutas:
Pankook kirjutas:
Dj-E kirjutas:
hkurujo88r kirjutas:
Switch ju täis peldik selle kõrval. Diivanil või reisil hea sellisega mängida. Ei viitsi koguaeg suurt ekraani vahtida.

Mängi siis. Mulle selline tilulilu ei meeldi. Teades Steami riistvara (v.a VR) lühikest eluiga siis ilmselt see junn saab kiiresti unustatud ajalooks.

Kui selle hind oleks max 250€ siis oleks päris ok katsetamiseks.

Suht madalalaubaline lähenemine asjale, kui sa pole asja sihtgrupp siis on kohe mõttetu junn ja liialt kallis? icon_lol.gif

Arvestades kui populaarne Switch on, siis sellele asjale kindlalt on turgu ja kallis ta kaugeltki ei ole võttes, et Switch on riistvaralt põhimõtteliselt aegunud telefon, mis maksab 300 euri, Deck on ise niipalju võimsam, et saab neid Switchi mänge emulaatoris mängida icon_biggrin.gif
See on ju riistvara poolest tavaline PC ja kui tulevikus enam AAA mänge ei kannata selle peal mängida, siis võid kasutada toda HTPC/Serveri või lihtsalt neti arvutina.
Hind on sellel väga hea, sest siiani on taolistel asjadel hind olnud 2x kõrgem ja põhjus miks see veel odavam ei ole on see, et erinevalt Sony/MS konsoolidest ei müü nad neid kahjumiga, ja miks peaks?
No selle teema hääletuse tulemus näitab juba ära kui "populaarseks" see kole käkk saab siin. icon_razz.gif Mõni entusiast tellib. Edu. icon_biggrin.gif
sest siin on pc mehed ja suurem osa konsoolid ei koti
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dj-E
Aeg Maha 2a

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2021 17:13:55 vasta tsitaadiga

nolifer kirjutas:
Dj-E kirjutas:
Pankook kirjutas:
Dj-E kirjutas:
hkurujo88r kirjutas:
Switch ju täis peldik selle kõrval. Diivanil või reisil hea sellisega mängida. Ei viitsi koguaeg suurt ekraani vahtida.

Mängi siis. Mulle selline tilulilu ei meeldi. Teades Steami riistvara (v.a VR) lühikest eluiga siis ilmselt see junn saab kiiresti unustatud ajalooks.

Kui selle hind oleks max 250€ siis oleks päris ok katsetamiseks.

Suht madalalaubaline lähenemine asjale, kui sa pole asja sihtgrupp siis on kohe mõttetu junn ja liialt kallis? icon_lol.gif

Arvestades kui populaarne Switch on, siis sellele asjale kindlalt on turgu ja kallis ta kaugeltki ei ole võttes, et Switch on riistvaralt põhimõtteliselt aegunud telefon, mis maksab 300 euri, Deck on ise niipalju võimsam, et saab neid Switchi mänge emulaatoris mängida icon_biggrin.gif
See on ju riistvara poolest tavaline PC ja kui tulevikus enam AAA mänge ei kannata selle peal mängida, siis võid kasutada toda HTPC/Serveri või lihtsalt neti arvutina.
Hind on sellel väga hea, sest siiani on taolistel asjadel hind olnud 2x kõrgem ja põhjus miks see veel odavam ei ole on see, et erinevalt Sony/MS konsoolidest ei müü nad neid kahjumiga, ja miks peaks?
No selle teema hääletuse tulemus näitab juba ära kui "populaarseks" see kole käkk saab siin. icon_razz.gif Mõni entusiast tellib. Edu. icon_biggrin.gif
sest siin on pc mehed ja suurem osa konsoolid ei koti
No see pole klassikaline konsool. Handheld sobib ka pc meestele. Ja Steam on nagunii pc meeste pärusmaa ja see konsool ongi ju Steami konsool pc meestele. Konsoolimehi just ei huvita Steam.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2021 17:16:59 vasta tsitaadiga

Steam Deck on samapalju konsool kui Lenovo Thinkpad T480 või ise kokku laotud PC arvutikast.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dev Grex
HV Guru

liitunud: 29.07.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2021 17:42:45 vasta tsitaadiga

Miks arvuti ei või olla konsooli eest?
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 19.07.2021 18:36:46 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Steam Deck on samapalju konsool kui Lenovo Thinkpad T480 või ise kokku laotud PC arvutikast.
Steam Deck on rohkem ikka konsooli poole kaldu. Mina pole küll kunagi näinud läpakate või PC kasti külge integreeritud analoogpulti... või mängimiseks optimeeritud operatsioonisüsteemi. Võiksid lahti seletada, mis teeb konsoolist õige konsooli.
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2021 18:53:57 vasta tsitaadiga

Keegi ei keela sul seda konsoolina kasutada, ka ei blokeerita sind installimaks sinna kas või windowsi peale, või ajada usb hub kaudu külge ssd väliseid kettaid / displayport monitori jne.
Tegu pole lukus süsteemiga xbox/ps/nintendo switchiga vaid miniatuurse PCga
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 19.07.2021 19:06:35 vasta tsitaadiga

heretic666, Ookeii... et siis konsooliks saamiseks peab PC olema "lukus"? Kust selline tõde pärit on? Kui minu mälu ei peta, siis Playstation kolmele sai Linuxi selga lükata, kas PS3 kaotas sellega konsoolistaatuse? Xboxile saab ametlikult igasuguseid asju peale ajada, isegi RetroArchi ja mängida nintendo mänge. Kas Xbox ei ole konsool?
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2021 19:40:50 vasta tsitaadiga

Tootja ise nimetab ka antud seadet handheld gaming PCks, kui selle aparaadi keevitad sahtli külge et rack mountable oleks ja serveriks tahad nimetada anna minna.

Aga point taken, üpris ähmane see piiritletus jah kui mõtlema hakata.

Uus video ka

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 19.07.2021 19:52:28 vasta tsitaadiga

Tableteid juba ammu selliste puldi junnidega tehtud. Miks see siis etem peaks olema? Ei kujuta ette, et sellega on mugav rts- ja fps-sse mängida.
Ja miks on aint k6ige kallimal mudelil anti glare klaas?

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pankook
HV kasutaja
Pankook

liitunud: 05.01.2011




sõnum 19.07.2021 19:57:47 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
heretic666, Ookeii... et siis konsooliks saamiseks peab PC olema "lukus"? Kust selline tõde pärit on? Kui minu mälu ei peta, siis Playstation kolmele sai Linuxi selga lükata, kas PS3 kaotas sellega konsoolistaatuse? Xboxile saab ametlikult igasuguseid asju peale ajada, isegi RetroArchi ja mängida nintendo mänge. Kas Xbox ei ole konsool?

PS3 Linuxi support kaotati suht kohe peale reliisi ära ja Xboxil ei saa ametlikult RetroArchi, selle install eeldab developer mode aktiveerimist jne ning ametlikult piirdub kõik UWP äppidega.
PS/Xboxi puhul sa samuti sinna tavalist Windowsi või Linuxit mitte kuidagi ei installi ilma, et teeks mingit häkkimist ehk ühesõnaga on nad mõlemad lukus platvormid kuigi tegelt riistvara poolest on nad peaaegu, et tavalised PC'd ja kui lukke poleks siis see ka jookseks.

Ehk jah konsoolid on lukus platvormid.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2021 20:01:40 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ei kujuta ette, et sellega on mugav rts- ja fps-sse mängida.

RTS ma kujutan ette isegi, touchpad toimib ju hiirena. Shooter puldiga on nagu on, ilmselt palju harjumist vajav aga samas on the go ma väga teist varianti ei kujuta ette ka. Kui oled stationary siis ühenda lihtsalt sinihamba või usb klavi/hiir külge.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 19.07.2021 20:17:02 vasta tsitaadiga

Pankook kirjutas:
Vondur kirjutas:
heretic666, Ookeii... et siis konsooliks saamiseks peab PC olema "lukus"? Kust selline tõde pärit on? Kui minu mälu ei peta, siis Playstation kolmele sai Linuxi selga lükata, kas PS3 kaotas sellega konsoolistaatuse? Xboxile saab ametlikult igasuguseid asju peale ajada, isegi RetroArchi ja mängida nintendo mänge. Kas Xbox ei ole konsool?

PS3 Linuxi support kaotati suht kohe peale reliisi ära ja Xboxil ei saa ametlikult RetroArchi, selle install eeldab developer mode aktiveerimist jne ning ametlikult piirdub kõik UWP äppidega.
PS/Xboxi puhul sa samuti sinna tavalist Windowsi või Linuxit mitte kuidagi ei installi ilma, et teeks mingit häkkimist ehk ühesõnaga on nad mõlemad lukus platvormid kuigi tegelt riistvara poolest on nad peaaegu, et tavalised PC'd ja kui lukke poleks siis see ka jookseks.

Ehk jah konsoolid on lukus platvormid.
Maksad Microsoftile mingi paarkümmend eurot developeri litsentsi eest ja ongi kõik, täiesti ametlik ju, aga minu point polnud selles, ma tahtsin pöörata tähelepanu asjale, et ainuüksi lukus süsteem ei tohiks PC-st või tahvlist teha konsooli. Minu jaoks on konsool asi mis võimaldab mängida mänge "out of the box", olgu ta siis lukus või avatud ja seda Steam Deck ju on. Tõmbad selle pihuliisu käima, logid oma Steami kontoga sisse ja annad tuld...
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.07.2021 23:20:52 vasta tsitaadiga

bronnisin 256-se ära. sellise raha eest ei paku keegi praegu mitte midagi. arvestades turuolukorda siis pigem selliste asjade hind tõuseb, scalperid jne. impordimaksud ilmselt peab juurde maksma, mis on halb.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuccu
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2021 02:24:13 vasta tsitaadiga

DeTHiCa. kirjutas:
impordimaksud ilmselt peab juurde maksma, mis on halb.


Pakuks, et asi pannakse teele EU siseselt.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2021 07:46:05 vasta tsitaadiga

Kui kunagi sai Link ja Controller tellitud, siis pandi see Hollandist teele
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R3negadeX
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2021 10:41:10 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
Tableteid juba ammu selliste puldi junnidega tehtud. Miks see siis etem peaks olema? Ei kujuta ette, et sellega on mugav rts- ja fps-sse mängida.
Ja miks on aint k6ige kallimal mudelil anti glare klaas?


Sest see võimaldab sul mängida Steamis olevaid mänge, mida teiste sarnaste puldi junnidega tabletid ei võimalda? (Paranda, kui ma nüüd eksin).
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FatCat
HV kasutaja
FatCat

liitunud: 26.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2021 17:48:50 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Switch ju täis peldik selle kõrval. Diivanil või reisil hea sellisega mängida. Ei viitsi koguaeg suurt ekraani vahtida.



Mille poolest peldik? Võin tuua mitu põhjust miks steam deck just switchi kõrval peldik on, alustades mängudest kuni rauani. Ise jätan esialgu vahele (vähemalt selle esimese generatsiooni), eks tulevik näitab mis loom see reaalsuses on icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2021 17:53:14 vasta tsitaadiga

FatCat kirjutas:
hkurujo88r kirjutas:
Switch ju täis peldik selle kõrval. Diivanil või reisil hea sellisega mängida. Ei viitsi koguaeg suurt ekraani vahtida.



Mille poolest peldik? Võin tuua mitu põhjust miks steam deck just switchi kõrval peldik on, alustades mängudest kuni rauani. Ise jätan esialgu vahele (vähemalt selle esimese generatsiooni), eks tulevik näitab mis loom see reaalsuses on icon_biggrin.gif

Switchil pole midagi peale super mario mängude. Fps mänge ja rallit väga midagi pole. Poisil ja tuttavate poistel pidevalt probleemid joycon driftiga, just ostsin uued puldid talle. Ei usu, et ka need uued puldid kaua kestavad.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nolifer
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2021 18:01:52 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
FatCat kirjutas:
hkurujo88r kirjutas:
Switch ju täis peldik selle kõrval. Diivanil või reisil hea sellisega mängida. Ei viitsi koguaeg suurt ekraani vahtida.



Mille poolest peldik? Võin tuua mitu põhjust miks steam deck just switchi kõrval peldik on, alustades mängudest kuni rauani. Ise jätan esialgu vahele (vähemalt selle esimese generatsiooni), eks tulevik näitab mis loom see reaalsuses on icon_biggrin.gif

Switchil pole midagi peale super mario mängude. Fps mänge ja rallit väga midagi pole. Poisil ja tuttavate poistel pidevalt probleemid joycon driftiga, just ostsin uued puldid talle. Ei usu, et ka need uued puldid kaua kestavad.
metroid on ka ja bioshock seeria sai nüüd hiljuti, aga muidu on nintendo suht mõttetu ost.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2021 20:49:32 vasta tsitaadiga

Ei tembeldaks mõttetuks ka, first party mängud (nagu zelda) on nintendol ikka head mis minu silmis ka main reason switchi omada, teleka taga switchi kasutades lased pro controlleriga kus drift hädasid olla ei tohiks.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2021 21:06:07 vasta tsitaadiga

Ehk umbes sellist võimekust võiks oodata Deck'ilt:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2021 15:10:46 vasta tsitaadiga

heretic666, võtsin bronnimisel 512gb ligi. Mingi suht alguses, vähem kui 15 minutiga, pmst esimene kord kui leht reageeris peale maha jooksmist tänu avamisele. Ja Q1 2021 ei saanudki Detsembrikuu shipmenti. Kui väike siis sellest shipmendist on Detsembri oma? Ning mis see monthly production tuleb? 90 minuti peal oli usas juba 512GB Q3 2021 juures järjekorraga.

ninzor, See anty glare eching on suht cutting edge tehnoloogia, ei imestaks kui seda ekraani vaid spets riidega puhastama peaks nagu Apple toodetel sama anti glarega on (https://support.apple.com/en-us/HT210229). Lisaks saab mingit digitaalset nodi ja lahedama carring case. Isiklikult loodan, et see carring case kuidagi puhastab ekraani sinna sisse panemisel.

DeTHiCa., kust sa impordimakse võtad? Kõik maksud on tasutud selle hinna sees.

Vondur, PC eeldab siiski suhtelist vabadust teha mida iganes sa tahad. Konsoolid on see vastu reeglina lukus ega lase sul teha midagi väljaspool lukustatud aias oleva pakkumise.

Dj-E, vaata korra GPD Win 3, Aya Neo hindasid. Alates 700€ ja tavaliselt ikka kusagil 1000€+ kandis vingemad mudelid. Pigem on Steam Deck kriminaalselt odav, keskmiselt poole võrra võrreldes konkurentidega pakkudes 2x rohkem võimsust.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2021 16:28:29 vasta tsitaadiga

Nimede viitamisega läks ilmselt puusse aga võib ka anti-glare'ist rääkida. Graveeritud klaasi asemel soodsamad mudelid saavad peegeldusi vähendava kile/katte. Graveerimine küll kallim aga põhiliselt selleks, et hindasid võrreldes ei paistaks, et maksaksid 260 eurot rohkem vaid 512GB SSD eest. Väga cutting edge tehnoloogiat antud seadmest kindlasti ei leia. Antud hindade ning ilmselt müügi koguste juures kindlasti mitte. Apple'i hullust vaevalt nägema hakkab. Klassikaline mikrofiiber lapp + IPA segu ekraani puhastuseks. Parimal juhul trackpad'id ja LPDDR5. Võimalik, et APU on väljapraagitud Playstation 5 - Xbox Series S/X kaup või vähemalt sarnaste juurtega.

Juba ammu ennem kui reserveerimised avati, näitas kõigile algselt "Expected order availability: Q1 2022 ". Valikute kohal näitab siiani "Steam Deck is available to reserve now in select regions, and will begin shipping in December 2021. "

Konkurentidest madalam hind on ilmselt võimalik vaid seetõttu, et 64GB mudel on ilmselt olematu marginaaliga või sellele väga lähedal. Samuti, planeeritud tootmismaht võimaldab lisaks hinda kõvasti alla saada võrreldes konkurentidega. Konsoolidega võrreldes ilmselt kogused väikesed aga handheld PC'dega üüratud. GPD mudelid, Aya NEO ning One Xplayer on väga nišikaup.
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2021 16:54:29 vasta tsitaadiga

d3t, ma võtsin 512GB isendi bronni next day ja arvasin et ise loll võinuks rutem bronnida ,saanuks see aasta. Niipalju siis sellest icon_biggrin.gif

Tuletan meelde et 256 vs 512GB NVMe isendite puhul on pooleterane ketas kiirem kui veerandterane, see on tootja enda lehel ka kirjas. Ma küll ei usu et see kiirusevahe gamingus enam loeb muidugi.

Koomiline on see et see käes hoitav steam deck seadme memory on quad channeliga ja enda laua all istuv kobakas power house siis dual channel icon_lol.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2021 19:39:25 vasta tsitaadiga

Kohe kui avati, hakkasin reserveerima. Loopis erroreid mitmesuguseid pisut üle 40 minuti ennem kui raha võtsid vastu. Steam error, payment processor error, konto liiga uus (ilmselt üle 10a vana ning hiljuti ostusid ka teinud) ning liiga palju ostukatseid teinud viimasel ajal. icon_lol.gif Kui makse kinnitasin, viskas kinnituse lehe asemel avalehele. Raha broneerisid aga kinnitamata jäi tehing. Support leht kohe ei näidanud midagi, korduvalt refresh'ides tekkis sinna toode. Siis tekkis ka teine, mõlemal summa broneerimise katse ebaõnnestunud. Pakkus valikut, et broneerimine kukkus läbi aga hoititakse 72h vms. akent sama ostu taasüritamiseks. Uuesti 4 euri broneeringusse ja sellega seiklused lõppesid selleks korraks.

Kogu seiga jooksul näitas aga Q1 2022 kõikidel mudelitel. Päev-kaks tagasi EU regioonis läks 64GB mudel Q2 peale, 256GB ja 512GB jäid Q1. Mujal näitab pigem hilisemalt.

SSD'del nagu ikka, mahu kasvades kiirused tõusevad aga praktikas ei tohiks vahet olla 256GB vs 512GB. eMMC aga vähe teisest puust. icon_redface.gif
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2021 20:50:11 vasta tsitaadiga

Arvestades kui suur võib olla inimestel Steam'is mängude nimekiri siis see seade on päris ahvatlev. Ostad ja saad kohe mängima hakata, ei pea olema eraldi porti selle jaoks. Päris üllatav uudis, saab huvitav olema. Mul pani küll kulmu kergitama, äkki nüüd ostaks ...
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeathCry
HV vaatleja

liitunud: 10.02.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2021 20:57:18 vasta tsitaadiga

bugbrake, noh eks skalperitelt ikka saab paari tuhandega osta icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2021 21:26:04 vasta tsitaadiga

Steam Deck: Valve Talks Hardware Power, Controller Comfort, and More

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2021 22:33:33 vasta tsitaadiga

256GB ja 512GB mudel EU's läksid täna Q2 2022 peale uutele tellijatele. Jõudis siinne nõudlus ka vist järgi.
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2021 11:44:54 vasta tsitaadiga

DeathCry kirjutas:
bugbrake, noh eks skalperitelt ikka saab paari tuhandega osta icon_biggrin.gif

Ega minul ei ole kiiret selle ostmisega. Ei ole enam seda vajadust et nüüd ja kohe aega oodata küll.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2021 13:28:32 vasta tsitaadiga

Pisut OT, kuid kui natuke edasi mõelda, siis see odavaim seade on ideaalne häkkeri mänguasi, default süsteem on ju linux, mis tähendab, et kogu riistvara on ideaalselt linuxi jaoks toetatud ja võid sellega rahulikult kuskil KAPO kontori akna all istuda ja teha näo, et mängid bruatal doomi vms. aga tegelikult teed nende taristus võsaraiet icon_lol.gif
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2021 17:12:01 vasta tsitaadiga

ninzor, need nishiseadmed jäid just rahast ilma, ma olin peaaegu Aya Neo'd ostmas kui Steam Deck announcmendi tegi. Redditis ja mujal näeb nii mõndagi postitust, ju ikka Detsembri kuuse sai ka tellimusi, lihtsalt väga väga piiratud number. Ja neid anti glare kilesid ja klaase olen proovinud, need on ikkagi suhteliselt masendavad, samamasendavad nagu paperlike katted ipadile.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2021 18:12:25 vasta tsitaadiga

Konkurentidel teeb elu kindlasti keerulisemaks kui neil kunagi ka toode pakkuda on. Ise paigaldatavad kolmandate osapoolte anti-glare kiled/klaasid on tavaliselt pakendatud prügi. Kui midagi soodsamatel mudelitel üldse pakutakse, on see seadmesse sisse töödeldud, mitte eemaldatava kile kujul seadme pinnal. Täna suurt vahet väga pole mida lubatakse, praktikas hiljem selgub mida ja millal hakkab saama.
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2021 19:19:02 vasta tsitaadiga

Steam Deck: Valve Demos its Unique Trackpad and Gyroscopic Controls

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2021 20:27:54 vasta tsitaadiga

Gabe Newell Talks Steam Deck's Origin, Goals, and Future
Spoiler Spoiler Spoiler


Steam Deck: Valve Explains How it Learned from Past Mistakes
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 232 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2021 20:38:53 vasta tsitaadiga

LinusTechTips teinud väga hea video Steam Decki kohta, sai ka käpad külge

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2021 18:16:19 vasta tsitaadiga

Nice website: https://isthesteamdeckoutyet.herokuapp.com/
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Mängukonsoolid ja konsoolimängud »  Steam Deck arutelu mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.