Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 11 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 94, 95, 96  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2021 10:22:16 vasta tsitaadiga

🤝
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2021 10:26:23 vasta tsitaadiga

Scott, siitki jooksis just läbi õpetus ,kus tuleb võtta w10 installikas, w11 installikas, tõsta kaust ringi ja installib nigu mees. mul on hetkel kõik mälleripulgad mingi hetkel vajaliku soga all kinni, muidu teeks ühe ja katsetaks. mind ikka häirib, et see d620 ära põlgas icon_razz.gif
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
firemark
HV Guru
firemark

liitunud: 11.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2021 10:41:53 vasta tsitaadiga

Hetke näpin seda Virtual Machines ning jookseb hästi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2021 13:27:36 vasta tsitaadiga

firemark kirjutas:
Hetke näpin seda Virtual Machines ning jookseb hästi.


Mis põhimasinas mitte? laisk ,et proovida? Settingute alt saab tagasi kolida ja ongi vana os tagasi ilma ,et midagi oleks juhtunud pigem mina näen seda saamatusena kus ei tahetagi proovida ka reaalses arvutis. Kuskile pulgapeale ei pea midagi panema käivitad setup.exe ja kogu lugu. SSD pealt installigi winnis ei mingeid pulkasid. OSi installimine on ajalugu kuskilt usb pulgalt kui iso saab mountida ja kas lahti pakkida ssd peale või lihtsalt käivitad virtuaal mountina kiviajas elate. Upgraidi kui teete saate tagasi kolida kui ei meeldi kogu asi võtab aega 5 minutit jä jätkad kust pooleli jäid oma win 10nes. Kogu see usb peale ajamine siis installimine võtab tohutu aja kus lihtsalt ootad milleks? Teete elu ise raskemaks endale kogu see uuesti installine ja mässamine.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2021 13:54:42 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
firemark kirjutas:
Hetke näpin seda Virtual Machines ning jookseb hästi.


Mis põhimasinas mitte? laisk ,et proovida? Settingute alt saab tagasi kolida ja ongi vana os tagasi ilma ,et midagi oleks juhtunud pigem mina näen seda saamatusena kus ei tahetagi proovida ka reaalses arvutis. Kuskile pulgapeale ei pea midagi panema käivitad setup.exe ja kogu lugu. SSD pealt installigi winnis ei mingeid pulkasid. OSi installimine on ajalugu kuskilt usb pulgalt kui iso saab mountida ja kas lahti pakkida ssd peale või lihtsalt käivitad virtuaal mountina kiviajas elate. Upgraidi kui teete saate tagasi kolida kui ei meeldi kogu asi võtab aega 5 minutit jä jätkad kust pooleli jäid oma win 10nes. Kogu see usb peale ajamine siis installimine võtab tohutu aja kus lihtsalt ootad milleks? Teete elu ise raskemaks endale kogu see uuesti installine ja mässamine.


Trollid või oled loll? Ideaalis võivad need asjad ju nii käia kui kirjeldad, aga praktikas tuleb selliste katsetuste jaoks ikka enne ketta image teha ja kui see juba teha, siis on puhas install lihtsam ja kiirem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2021 14:25:25 vasta tsitaadiga

napoleon, Margus jah lahmib pidevalt mitmetes teemades ja ei saa aru, et lekkinud build nõuab rauda mida lauaarvutites tavaliselt pole. Enne võiks proovida kui midagi nii lolli öelda.
Pealegi VM testimine on kiirem ja ohutum. Eriti kui lekkinud buildi allikas pole teada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2021 15:22:31 vasta tsitaadiga

Ma ise tegin nii ja toimis probleemideta aga jah ma ei hakka vaidlema kuna paljud kes proovind pole sõimavad lolliks ilma et veenduda asjas ja ise proovida. Need foormid pole minujaks koht kus olla kui midagi poetan teistsugust kohe trollimine või loll.
Ma olen avutitega tegelenud aastast 1990 kui peate lolliks või trollimiseks siis pole midagi teha.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kaarta
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2021 15:27:50 vasta tsitaadiga

Võib olla mõnele abiks, kel installiga probleemid.

tsitaat:
To avoid setup TPM error, you need to download the appraiserres.dll on the website dllme.com and exchange it with the one in the "sources" folder of the iso image.


Teine variant.
tsitaat:

- Copy any Windows 10 64 bit ISO content (excluding install.wim) to bootable USB media .
- Copy the install.wim from Windows 11 ISO to bootable USB media sources folder.
- Boot from USB and install the OS.


viimati muutis Kaarta 19.06.2021 16:15:04, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2021 15:29:59 vasta tsitaadiga

Margus, kui tegemist on masinaga mida kasutada ka töö tegemiseks, siis on sellised eksperimendid OS-ga, mis pole ametlikult veel väljagi tulnud üsna riskantsed. Jääb sul näiteks poole installi peal rippu ja ei saa enam edasi ega tagasi.
Kui oled juba aastast 1990 arvutitega tegelenud, siis peaksid ise hästi teadma, et igasuguseid asju juhtub ehk see, et sinul seekord ei juhtunud, ei tõesta veel mitte midagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2021 15:43:16 vasta tsitaadiga

Arvuteid pole teil vä?
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 19.06.2021 17:04:35 vasta tsitaadiga

Microsoft olekes võinud kasvõi tulevase Win 11 prooviversiooni hashi kuhugi üles riputada. ISO't tõmmates pole vahet kust tõmbad, peaasi, et hash klapib.
_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2021 17:06:17 vasta tsitaadiga

Longero, win11 pole ju ametlikult väljast ehk need ISO-d ongi lekkinud. Või siis insider preview vms. mis polegi igaühe jaoks mõeldud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 19.06.2021 17:12:41 vasta tsitaadiga

Jah mõistan, aga vahel ju lekitatvad tootjad infot meelega kuigi ametlikul saidil pole... ma muidugi ei te kas microsoft sellist võtet kasutanud. Niikaua kui ametlikku hashi v usaldusväärsest kohast tõmmatud intallikat pole on tõesti mõistlik virtukaga v katsetamise jaoks mõldud arvutiga mässata.
_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2021 19:30:15 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Longero, win11 pole ju ametlikult väljast ehk need ISO-d ongi lekkinud. Või siis insider preview vms. mis polegi igaühe jaoks mõeldud

Ei ole insideri lehelt.
See 21996.1.210529-1541.co_release_CLIENT_CONSUMER_x64FRE_en-us.iso sai alguse hiinast:
https://tieba.baidu.com/index.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2021 19:49:16 vasta tsitaadiga

Nüüd oleme osa hiina botnetist.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2021 20:09:17 vasta tsitaadiga

Mina sain selle iso twitterist adguardi oma kuid jah paar tundi vaatasin ja rollback iso failis kuupäevad olid esimese pilguga korras. Kuid jah eks need asjad ole riskiga.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2021 04:41:07 vasta tsitaadiga

Mis siis paremat on uues programmis?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2021 07:04:35 vasta tsitaadiga

Muhekas, Jaanipäeval saab täpsemalt teada kui MS ametlikult Win 11 välja kuulutab. Hetkel näeme ainult väliseid muudatusi aga isiklikult mind huvitavad "kapotialused" muudatused vähemalt sama palju kui mitte rohkemgi. Hetke märgid justkui viitaksid sellele, et on muudetud "kergemaks", et ei kulutaks nii palju CPU ressursse aga see on rohkem oletus ja ei pruugi kehtida selle kohta mida järgmine nädal (24.06) näidatatakse. Igatahes hetkel olen positiivselt meelestatud.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2021 15:57:57 vasta tsitaadiga

Duh-duh. Ping! icon_lol.gif
https://www.zdnet.com/article/i-showed-a-diehard-microsoft-user-the-new-leaked-windows-11-she-let-rip/

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2021 12:16:46 vasta tsitaadiga

Läbimurre - akendele on pandud R10 ja tegumirea ikoonid on centered. Huvitav, palju see maksma läks ja palju see turvalisust juurde annab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2021 13:00:08 vasta tsitaadiga

ilmselt lendab " classic shell" korralikult livesse jälle.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inch
HV kasutaja

liitunud: 12.01.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2021 18:00:03 vasta tsitaadiga

Ehk saame targemaks...
https://www.microsoft.com/en-us/windows/event
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrisVr
HV Guru

liitunud: 27.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2021 18:10:41 vasta tsitaadiga

Nujah, 2 min mängis seal Microsofti lehel, siis algas bufferdamine ja nüüd ei mängi üldse. Päris hästi Microsoft thumbs_up.gif kopp.gif

Engadget Youtubeis kannab ka üle õnneks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Amdfan
HV Guru

liitunud: 23.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2021 18:12:56 vasta tsitaadiga

Twitteri feed ka töötab: https://twitter.com/Windows/status/1408069904155119635?s=20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kaarta
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2021 18:50:42 vasta tsitaadiga

https://www.theverge.com/2021/6/24/22546801/microsoft-windows-11-free-upgrade-details
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2021 20:01:40 vasta tsitaadiga

Mnuarust too 11 suunatud läptopidele TPM mooduli nõuded on jama eriti kui pressid lauarvutisse. MS lehel on nõuded TPM moodul on vajalik.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2021 20:06:59 vasta tsitaadiga

Milleks see TPM üldse vajalik on kui ei kasuta bitlockerit ega biomeetria kaudu sisselogimist?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 24.06.2021 20:24:37 vasta tsitaadiga

Millal see üllitis siis välja tuleb ? icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV Guru
Ramones

liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2021 20:30:56 vasta tsitaadiga

Gap, millalgi 2022 alguses.
Siin vähe pikemalt, millised featuurid muutunud või kadunud on: https://www.microsoft.com/en-us/windows/windows-11-specifications
W10 Home nõuab installimise käigus internetiühendust ja MS konto on kohustuslik.

https://aka.ms/GetPCHealthCheckApp - ütleb minu raua kohta, et pole kompatiibel. Ilmselt TPM2.0 mooduli puudumise tõttu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 24.06.2021 20:39:08 vasta tsitaadiga

aa niikaua peab ootama jälle icon_biggrin.gif Videot vaadates nägi muidugi ilus ja kihvt välja iseasi jälle mis vead ja bugid juures on icon_lol.gif siis peaks selleks ajaks uue ssd ketta kuidagi hankima saaks kohe puhtalt peale. icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrisVr
HV Guru

liitunud: 27.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2021 21:03:00 vasta tsitaadiga

Ramones, Vähemalt minu ASUSe emaplaadil on bioses fTPM, selle sisse lükkasin, siis äpp näitas kõik korras.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2021 23:12:40 vasta tsitaadiga

Gap, no poes neid müüakse..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fru1t
HV vaatleja

liitunud: 13.07.2018




sõnum 24.06.2021 23:24:46 vasta tsitaadiga

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/compatibility/windows-11/

Miinimum TPM >=1.2 ( will receive a notification that upgrade is not advised. )

Soovituslik TPM >=2.0

PC Health Check jälgib soovituslikke nõudeid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV Guru
Ramones

liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2021 23:26:42 vasta tsitaadiga

KrisVr kirjutas:
Ramones, Vähemalt minu ASUSe emaplaadil on bioses fTPM, selle sisse lükkasin, siis äpp näitas kõik korras.

Uurisin natuke ja selgub, et Intel kutsub sama asja "Intel Platform Trust Technology (PTT)" nimetusega.
Lükkasin selle seade BIOS-st sisse, device manageri alla ilmus Security Devices alla Trusted Platform Module 2.0 ja nüüd näitab PC Health Check, et ka minu masin on Windows 11 paigalduseks valmis thumbs_up.gif.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fru1t
HV vaatleja

liitunud: 13.07.2018




sõnum 24.06.2021 23:43:17 vasta tsitaadiga

Mõtlesin, et mis teema on... icon_lol.gif

Secure boot ja TPM 2.0 mõlemad olemas, aga Pc Health check viskas ikka teksti, et masin ei suppordi windows 11.
Nüüd tuleb välja, et probleem hoopis minu i7-6700k prosega.

Siit saate näha, mis protsessorid toetavad windows 11:

INTEL - https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-intel-processors
AMD - https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-amd-processors
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 24.06.2021 23:54:07 vasta tsitaadiga

Selline asi on vist esimest korda, et "maailma enimkasutatavaim" OS ei hakka tööle "karbist välja" kaasaegse lauaarvuti emaplaadiga, vaid nõuab lisamooduli paigaldamist. Suuremal osal lauaarvuti emaplaatidest pole ju TPM moodulit, on ainult pesa selle jaoks. Väga imelik lüke. Lisaks muidugi protsessori tugi, kõlbavad vaid viimaste aastate prosed. Windows aga paneb WIN 10 toe kinni juba mingi viie aasta pärast... Mis toimub? icon_biggrin.gif
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...


viimati muutis Vondur 24.06.2021 23:59:05, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV Guru
Ramones

liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2021 00:02:04 vasta tsitaadiga

Vondur, nagu ülalpool kirjas, siis BIOS-st Inteli PTT või AMD fTPM sisse ja korras thumbs_up.gif
Mõningate brändikatega võib ilmselt probleeme tekkida, kui tootja ei võimalda vastavat seadet BIOS-st muuta.

Kui näiteks 21H1 vaadata, siis see toetab ka ametlikult alates 6gen Inteli prosesid ainult. Samas toimetab edukalt ka C2D peal. Ei tasu väga tõsiselt võtta seda nimekirja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 25.06.2021 00:06:27 vasta tsitaadiga

Ramones kirjutas:
Vondur, nagu ülalpool kirjas, siis BIOS-st Inteli PTT või AMD fTPM sisse ja korras thumbs_up.gif
Pole sellist, on ainult TPM toe sisse või välja lülitamine, lülitasin sisse, loomulikult ei mõika. Moodulit ennast või integreeritud kiipi emaplaadil ju pole, on ainult pistik mooduli jaoks. Emaplaadiks siis Gigabyte B450 I AORUS PRO WIFI
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV Guru
Ramones

liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2021 00:10:19 vasta tsitaadiga

Vondur, emaplaadi manuali järgi peaks Periferals sektsioonis kohe esimene valik olema "AMD CPU fTPM", mis vaikimisi on disabled, aga tuleks enabled panna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 25.06.2021 00:20:34 vasta tsitaadiga

Ramones, ongi! Mina susisin sealt altpoolt, Trusted Computingu alt, pime nagu ma olen. icon_biggrin.gif
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2021 05:58:54 vasta tsitaadiga

Peab kah vaatama biose üle äkki on kah midagi.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2021 07:33:27 vasta tsitaadiga

Fru1t kirjutas:

INTEL - https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-intel-processors
AMD - https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-amd-processors


TL;DR:

Inteli prosed alates Comet Lake (8000 seeria) ja AMD prosed alates Zen+ (2000 seeria Ryzen ja 3000 seeria APU).
Seda siis tavakasutaja poolel. Serveri ja HEDT prosesid eriti ei vaadanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2021 07:42:09 vasta tsitaadiga

no siis see WIN7 aegsed ja üles jutt on paras BS. Ikka hetkel poes müüdavad vaid pmst.
_________________
Hapud viinamarjad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2021 08:02:51 vasta tsitaadiga

Olen üsna kindel, et see on suht kunstlik piirang. Tehniliselt ei tohiks suurt takistust olla, et ka vanemad prosed suudaks seda jooksutada.
Lisaks lõpetatakse lõpuks ära 32bit versioonide tegemine. Win11 tuleb ainult 64bit. See ei tähenda siiski, et 32bit programmid ja mängud poleks toetatud läbi wow64 emulatsioooni nagu senimaani.

Õnneks paljud on liikunud edasi native 64bit peale niikuinii. Ja kui pole, siis see on tavaliselt hüljatud arendus niikuinii.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrisVr
HV Guru

liitunud: 27.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2021 09:20:37 vasta tsitaadiga

Windows 11 nõuded jagatud kaheks. "Hard floor"...ehk siis nõuded mis kindlasti peavad olema täidetud ja "Soft floor", milleta ei ole soovituslik....aga ilmselt lastakse installida uus Windows ikka. Soft floori alla käivad ka vanemad protsessorid mida pole Fru1t linkides mainitud.
tsitaat:
Hard Floor:
CPU: Core >= 2 and Speed >= 1 GHz
System Memory: TotalPhysicalRam >= 4 GB
Storage: 64 GB
Security: TPM Version >= 1.2 and SecureBootCapable = True
Smode: Smode is false, or Smode is true and C_ossku in (0x65, 0x64, 0x63, 0x6D, 0x6F, 0x73, 0x74, 0x71)

Soft Floor:
Security: TPMVersion >= 2.0
CPU Generation
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 25.06.2021 11:04:59 vasta tsitaadiga

i7 7700k prose on liiga nõrk selle windowsi jaoks ?? icon_rolleyes.gif icon_cry.gif prose ka veel uuendama hakkama ?

https://www.guru3d.com/news-story/check-if-your-pc-is-compatible-with-the-microsoft-windows-11-tool.html

vaatan järgi . mis ei ? icon_smile.gif


viimati muutis Gap 25.06.2021 11:06:04, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2021 11:05:33 vasta tsitaadiga

Ei.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karl80038
HV vaatleja

liitunud: 08.06.2020



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2021 13:07:35 vasta tsitaadiga

See TPM 2.0 ja UEFI/Secure Boot nõue on minu arvates ebavajalik. Pea kõik minu majas olevad arvutid Windows 10-ga ei toimi enam Windows 11 peal (TPM 2.0 hakkas ilmuma arvutitel alates aastast 2016). Väike lootus, et ehk nad muudavad süsteeminõuded "leebemaks".
Hetkel on sellest piirangust võimalik mööda hiilida, asendades Windows 11 installimeedial kõik failid peale install.wim ja install.esd. Need kaks faili peavad samaks jääma (muidu paigaldatakse Windows 10 icon_biggrin.gif )
Ent see nipp ei ole kindlasti tulevikukindel, sest me ei tea milline lõppversioon saab olema. Samas lubab MS Windows 10-t toetada kuni aastani 2025.
Parandus: paistab, et TPM 1.2 masinatel saab ka paigaldada Windows 11 op.süsteemi (Soovitatav oleks siiski TPM 2.0). Siiski peab see BIOS'is lubatud olema ning paljudel vanematel "kodukasutaja" arvutitel puudub see sootuks. Samuti peab BIOS olema UEFI režiimis (legacy boot ei ole enam toetatud) ning Secure Boot lubatud olema.


viimati muutis karl80038 25.06.2021 13:14:36, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2021 13:11:47 vasta tsitaadiga

Miks peaks seda uut windowsit üldse kaaluma?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2021 13:46:46 vasta tsitaadiga

katsetamiseks.
b tassib sulle kui arvutitega tegelejale mõni oma ära käkitud asja ja pead hakkama lahkama aga pole üldse kokku puutnud. ma olen kümneid kõimneid elustanud aga omale olen ainult ühte netimasinasse selle toppinud.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 11 mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 94, 95, 96  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.