Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Traadita andmeside (WiFi, 4G, LTE-A, 5G) »  Eestis langetati tähtis otsus: 5G ei tapa märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003
sõnum 11.06.2021 10:22 vasta tsitaadiga

Kui sa paned kõrvuti 2 liftisarnast tuba, millest ühes on ahju küttekeha ja teises hunnik LED dioode ja toidad mõlemat näiteks 50V pingega alalisvooluallikaga ning mõlemad toad tarbivad 200A, siis läheb mõlemal juhul see liftisuurune tuba sama kiiresti sama soojaks. 50V ja 200A annab täpselt 10KW.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2021 10:54 vasta tsitaadiga

perenoel, ära kasuta sõnu, millest sa midagi ei tea.
"Laser" on väga konkreetsete omadustega kiirgus ja fokusseerimine üksi ei tee mingist kiirgusest laserit.

Palun mine kooli, tegelt ka. Selline 6. klass peaks sobilik olema alustuseks.

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Tasuta bännerivahetus! http://adtraf.net/
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004
sõnum 11.06.2021 12:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:
10 kW valgust ei kahjusta kedagi


Kõik sõltub füüsikast ja on väga häst kirjeldatav valemitega.
10kW valgus (10x1kW lampi näiteks) 200m2 kasvuhoone laes ei tee sulle midagi. Samamoodi ei tee ka 10kW IR kiirgur (10x1kW hajutatuna) sulle samades tingimustes midagi. Samas 10kW valgust peopesa suurusel alal põletab samamoodi, nagu IR kiirgus (või mistahes muu EM kiigus) selle alal. Kahjulik efekt kehale sõltub palju rohkem võimsusest, distantsist ja fokusseeritusest, kui lainepikkusest. Eriti veel nii väikesest lainepikkuse muutuses, kui on nähtava valguse ja IR kiirguse vahel. Loomuliku elukeskkonnaga pole siin midagi pistmist. Rönken- ja gammakiirgus on meile mitte selle pärast kahjulikud, et neid looduses ei esine, või et me ei ole nendega harjunud, vaid selle pärast, et nende energiatihedus on miljoneid kordi suurem, kui valgusel ja muudel pikematel lainepikkustel. Selle tõttu suudavad nad keha läbida ja seal sees nii raku-, kui elementaarosakeste tasandil muutusi tekitada. Aatomitest elektronide väljalöömisega ei "harju" evolutsiooni käigus ükski organism. Selle vältimine nõuaks hoopis teistsugust elementaarfüüsikat, kui meil täna on. Kui prussakad vms. taluvad paremini mingit kahjulikku kiirgust, siis nad pigem võitlevad efektiivsemalt selle tagajärgedega raku tasandil.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
HV kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004
sõnum 11.06.2021 13:28 vasta tsitaadiga

netmaster, Samamoodi võitleb inimorganism ebasoodsate keskkonnamõjudega, kusjuures väiksemate varieeruvustega kohanemiseks ei ole vaja aastatuhandeid. Näiteks põhja-eurooplane, kes asub Austraaliasse, kohaneb seal esialgu täiesti vastuvõetamatu kliimaga 4-5 aasta jooksul. Prussakad on superkohanejad, kuid tõelised radiatsiooni supermehed leiame siiski bakterite hulkast. Deinococcus radiodurans suudab taluda praktiliselt kõike. Selliste eluvormide olemasolu on muidugi iseneesestmõistetav, sest kuidas muidu elu maailmaruumis kesk surmavaid kiirgusi levida võiks. Miljonid aastad vastavat keskkonda ja voila - suudamegi taluda radiatsiooni. 5g-ga muidugi sama lugu ja ilmselgelt harjume ära palju kiiremini. Võibolla juba paari-kolme põlvkonna jooksul.

Nüüd, kui pöörata pilgud tagasi meie lambijutule, siis väidan, et kui valida 1,2 kW võimsusega triikraud ning 2 kW võimsusega lavaprozhektor, siis suudame kõik vahetult prozhektori vastas oma kätt hoida palju pikemat aega, kui triikraua vastas. Väga palju pikemat aga. Andsin prozhektorile edumaa, kuna tõepoolest on ledi kasutegur väiksem, nagu mitmed on seda väljendanud. Laboritingimustes 5000K valguse puhul 80-90% vahel, kuid tavatootel muidugi mitte nii hea.

_________________
Rahapuudus on kõige kurja juur. -Mark Twain
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2021 13:55 vasta tsitaadiga

perenoel, tee video, testi ära. Ei usu eriti.
_________________
Teostan BIOS paroolide eemaldamist. HP, Lenovo, Dell, Fujitsu-Siemens, Acer, Asus, Panasonic ja paljud muud.
Kommentaarid: 317 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 255
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003
sõnum 11.06.2021 13:57 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Nüüd, kui pöörata pilgud tagasi meie lambijutule, siis väidan, et kui valida 1,2 kW võimsusega triikraud ning 2 kW võimsusega lavaprozhektor, siis suudame kõik vahetult prozhektori vastas oma kätt hoida palju pikemat aega, kui triikraua vastas.
Ei saa. Tule, näitan sulle. Isegi 1KW prose peal ei saa kätt hoida. Vesi aurustub lambi korpuselt hetkega.

1KW lamp kiirgab täpselt sama palju sooja, kui 1KW triikraud. Soojushulk on täpselt sama. Kogu valgus muundub ka lõpuks soojuseks.

Sa ajad lihtsalt nii palju hoomamatut sitta, et sul kaob endal ka järg ära, et mis sitta kus aetud on.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004
sõnum 11.06.2021 14:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Miljonid aastad vastavat keskkonda ja voila - suudamegi taluda radiatsiooni.


Miljonid aastad - võib olla, kuid see on väga ebatõenäoline mitmel erineval põhjusel.
Nagu ma ütlesin, on tänapäevase elementaarfüüsika mõistmise juures võimatu kohaneda elektronide välja löömisega aatomitest. Selle tulemusel tekkivate bioloogiliste muutustega kohanemine eeldaks inimeste puhul drastilist füsioloogilist muutust. Midagi sellist, kuidas sisalik omale uue saba kasvatab. Igasugu ekstremofiilide puhul on vastupidavuse põhjuseks pigem vähene rakkuda arv, ülikiire metobolism, jms. Paraku tuleb see kõik teatud hinnaga ja ei ole keerulise bioloogilise organismi puhul võimalik. Kui inimene kasvaks omale iga päev uue keha, kannataks ta küll praktiliselt kõike, kuid oleks iga päeva lõpus sama loll, kui esimesel elupäeval.

tsitaat:
siis väidan, et kui valida 1,2 kW võimsusega triikraud ning 2 kW võimsusega lavaprozhektor, siis suudame kõik vahetult prozhektori vastas oma kätt hoida palju pikemat aega, kui triikraua vastas.


Sellele on väga lihtne füüsikaline seletus. Energia jäävuse seaduse kohaselt peavad nii triikraud, kui prozerktor tarbitava energia ühel või teisel viisil väljutama. Vahe on selles, et triikraud tekitab ainult soojusenergiat ja seda ainult ühes suunas, väga väikesele pindalale. Prozektor seevastu emiteerib nii soojust üle terve korpuse pindala (mis on kordades suurem, kui triikraua soojenev osa), kui paljude erinevate lainepikkustega valgust, mille kadudeta ammutamine on väga keeruline. Puht füüsiliselt ei ole sul võimalik lihtsalt kätt vastu pannes suuremat osa prozektori poolt emiteeritavast energiast kätte saada, küll aga triikrauast. Ehk siis prozektori poolt väljastatavad EM lained ei ole konsentreeritud ühel kujul ühele konkreetsele kohale, nagu triikraual. 2kW prozektori korpuse pindla on vähemalt 20x suurem, kui triikraua plaadil.

Minu isiklike kogemuste põhjal läheb 500W prozektori (mille füüsilised mõõtmed on sarnased triikraua plaadiga) peopesa suurune klaas kümnekonna minutiga peaaegu sama soojaks, kui triikraud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2021 14:32 vasta tsitaadiga

Triikraud ei emiteeri märkimisväärses koguses midagi. Kogu energia akumuleeritakse kohapeal soojuseks.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 125
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004
sõnum 11.06.2021 16:21 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Triikraud ei emiteeri märkimisväärses koguses midagi.


muidugi emiteerib. Kogu triikraua poolt tarvitatav energia antakse ühel või teisel viisil keskkonda (thermal radiation). Põhiliselt kiirgab ta soojust, mis sumbub ümbritsevas keskkonnas ja soojendab seda.

tsitaat:
Kogu energia akumuleeritakse kohapeal soojuseks.


sa tahad öelda, et triikraud on võimeline talletama piiramatus koguses soojusenergiat? Wow, see on küll midagi uut.
Triikraud mingil määral tõepooles akumuleerib soojust, kuid varem või hiljem emiteeritakse see keskkonda. Akumulatsioon toimib ainult nii kaua, kuni küttekeha on võrreldes ümbritseva temperatuuriga piisavalt tuline, et hakata efektiivselt ümbrust soojendama, ehk soojust ära andma või emiteerima. Kui sa paned triikraua käest 50cm kaugusele tunned sa kuidas triikraud soojust kiirgab. Osa sumbub õhus ja soojendab seda, osa jõuab sinu käeni ja sa tunned seda. Kui sa paned käe vastu triikrauda, kaob õhus sumbumine ära ja sa saad niiöelda täislaksu vastu kätt ja kõrvetad ennast. See on väga hea näide sellest, kui vähe on vaja, et EM kiirgus sumbuks keskkonnas. 50cm kaugusel 1kW küttekehast jääb järgi mannetu paarkümmend W soojusenergiat. Põhimõtteliselt sama füüsika kehtib ka 5G tugijaama kohta.

"Thermal radiation is electromagnetic radiation generated by the thermal motion of particles in matter."


viimati muutis netmaster 11.06.2021 16:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2021 16:26 vasta tsitaadiga

netmaster, triikraud ilmselt kiirgab siiski vähem kuna annab hulga soojust ümbritsevale keskkonnale ka vahetu soojusülekandega mitte kiirgusena. Mõtle pisut sellele, miks näiteks auto radika ees ventilaator on icon_wink.gif Kiirgust see ventilaator ju laiali ei puhu icon_wink.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004
sõnum 11.06.2021 16:40 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
netmaster, triikraud ilmselt kiirgab siiski vähem kuna annab hulga soojust ümbritsevale keskkonnale ka vahetu soojusülekandega mitte kiirgusena. Mõtle pisut sellele, miks näiteks auto radika ees ventilaator on icon_wink.gif Kiirgust see ventilaator ju laiali ei puhu icon_wink.gif


ventilaator puhub laiali soojuskiirguse poolt üles soendatud õhu, asendades selle külma õhuga, mida soojuskiirgus jälle rohkem soojendama (ehk soojust ära andma) hakkab suurema temperatuuride vahe tõttu. Selles mõttes on sul õigus, et osa energiat antakse ära ka muudel viisidel, kuid EM kiirguse seisukohalt on oluline see osa, mis kiirgab. Kuna õhk on väga halb soojusjuht, siis triikraua pindala ja võimsust arvestades on see vahetu soojusülekanne on suht väike.


viimati muutis netmaster 11.06.2021 16:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2021 16:49 vasta tsitaadiga

mkm. Soojuskiirgus ise õhku väga oluliselt ei soojenda kuna neeldub õhus vähesel määral. Selleks on ka näiteks 10km kõrgusel maapinnast juba -50 kraadi, et päikeselt tulev kiirgus olulisel määral õhku ei soojenda.
https://et.wikipedia.org/wiki/Soojusülekanne
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2021 17:25 vasta tsitaadiga

Triikrauas on bimetall mis lõpetab kütmise kui temperatuur käes, mitte ei teki kiirgustasakaal. Ja raua jahtumine toimub pigem konvektsiooniga, ehk ta paneb õhu liikuma. Kilovatist soojuskiirgusest on seal kohatu rääkida. Siis poleks vahet kas paned käe vastu või cm kaugusele.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 125
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004
sõnum 11.06.2021 17:28 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Soojuskiirgus ise õhku väga oluliselt ei soojenda kuna neeldub õhus vähesel määral.


Soojuskiirgus (ja muu EM kiirgus) neeldub õhus 100% ja annab ära kogu oma energia selle õhu soendamiseks. Vaakumis levib soojuskiirgus ja muu EM teoreetiliselt lõpmatuseni. Kuna 10km kõrgusel on gaasid nii hõredad, toimub soojusülekanne vaid väga vähesel määral. Ilma atmosfäärita ja suhteliselt heleda kuu pinnatemperatuur on ~100 kraadi. Väljapoole maa atmosfääri paigutatud tume objekt kuumeneb kuni 200 kraadini. Ekvaatoril on maapinna temperatuurid kuni 45 kraadi. Ülejäänu kulub õhu soendamisele atmosfääris.

tsitaat:
Ja raua jahtumine toimub pigem konvektsiooniga, ehk ta paneb õhu liikuma.


Eks sa arvuta välja. Mina väidan, et konvektsiooniga ära antava energia hulk on suhteliselt väike, sest loomuliku konvektsiooni efektiivsus sõltub pindalast ja triikraual on see pindala oma võimsuse kohta suht väike.


viimati muutis netmaster 11.06.2021 17:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
HV kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004
sõnum 11.06.2021 17:31 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
Sellele on väga lihtne füüsikaline seletus. Energia jäävuse seaduse kohaselt peavad nii triikraud, kui prozerktor tarbitava energia ühel või teisel viisil väljutama. Vahe on selles, et triikraud tekitab ainult soojusenergiat ja seda ainult ühes suunas, väga väikesele pindalale. Prozektor seevastu emiteerib nii soojust üle terve korpuse pindala (mis on kordades suurem, kui triikraua soojenev osa), kui paljude erinevate lainepikkustega valgust, mille kadudeta ammutamine on väga keeruline. Puht füüsiliselt ei ole sul võimalik lihtsalt kätt vastu pannes suuremat osa prozektori poolt emiteeritavast energiast kätte saada, küll aga triikrauast. Ehk siis prozektori poolt väljastatavad EM lained ei ole konsentreeritud ühel kujul ühele konkreetsele kohale, nagu triikraual. 2kW prozektori korpuse pindla on vähemalt 20x suurem, kui triikraua plaadil.Aga me ju juba arvestasime selle korpusekaoga. Kui prozhhektori kasutegur on näiteks 60%, siis see tähendab, et selline hulk sisenevast energiast suunatakse kasutajale vajalikus suunas ehk valgusena välja. 40% läheb esialgu kaotsi, kuid ilmselt see paraneb juba järgmiste mudelitega. Ütlen ausalt, mitmekilovatiste prozhektorite ees ei ole ma oma kätt hoidnud. Paarisajavatise paneeli ees aga küll. See on vaevutuntavalt leige. Ei anna võrreldagi näiteks 150 W hõõglambiga, kus ometi ka suur osa energiast valguseks muundub. Pirni pinnalaotus on täiesti võrreldav paarisajavatise led-paneeliga.

_________________
Rahapuudus on kõige kurja juur. -Mark Twain
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004
sõnum 11.06.2021 17:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ütlen ausalt, mitmekilovatiste prozhektorite ees ei ole ma oma kätt hoidnud. Paarisajavatise paneeli ees aga küll. See on vaevutuntavalt leige. Ei anna võrreldagi näiteks 150 W hõõglambiga, kus ometi ka suur osa energiast valguseks muundub. Pirni pinnalaotus on täiesti võrreldav paarisajavatise led-paneeliga.


mida se sellega siis nüüd õieti öelda tahad?
Et LED paneeli kasutegur on suurem kui pirnil ja ta soeneb vähem? Kindlasti on. Energia jäävuse seadus kehtib ka LED lampidele, mis sama voolutarbe juures on palju jahedamad, kuid ka palju heledamad, kui hõõglambid.
Me võrdlesime siiski hõõglambiga prozektori ja triikraua poolt emiteeritavat soojuskiirgust. Täpsemelt seda, miks sa ühe lähedal saad kätt hoida ja teise lähedal mitte.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2021 17:49 vasta tsitaadiga

Kumma lähedal kätt ei saa hoida?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 125
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
HV kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004
sõnum 11.06.2021 18:00 vasta tsitaadiga

netmaster, Seda ma ju tahangi öelda, et sama võimsusega valgus on kehale talutavam, kui soojus. Kuigi kiirguste asukoha alusel sagedusskaalal võiks eeldada vastupidist. Ja järeldada saab siit seda, et raadiosageduste kohta ei ole võimalik otsustada lambipirni näite alusel.

elukaz, Rohkem soojusena energiat kiirgava lähedal ei saa hoida.

PS Siin on tore vestelda, kuid mul on täna õhtuks muud plaanid. Seega, ei ole mõtet minult lähiajal vastuseid oodata. Tsauki! icon_smile.gif

_________________
Rahapuudus on kõige kurja juur. -Mark Twain
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2021 18:03 vasta tsitaadiga

Kui ma panen 10 triirauda 1x1 meetrisesse ruumi ja lasen neil mõnda aega seal sisselülitatuna olla, siis tõmban triikraudadel juhtme seinas ning võtan ka triikrauad ruumist välja ja lähen ise sinna ruumi, siis ilmselt seal väga olla ei kannata.
Mis siis juhtub? Kiirgus jääb mööda tuba ringi käima ja mind varitsema? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003
sõnum 11.06.2021 18:31 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Kui ma panen 10 triirauda 1x1 meetrisesse ruumi ja lasen neil mõnda aega seal sisselülitatuna olla, siis tõmban triikraudadel juhtme seinas ning võtan ka triikrauad ruumist välja ja lähen ise sinna ruumi, siis ilmselt seal väga olla ei kannata.
Mis siis juhtub? Kiirgus jääb mööda tuba ringi käima ja mind varitsema? icon_biggrin.gif
Samuti kui ma panen nende 10 triikraua võimsuse jagu energiat läbi valgusdioodide kiirgama, siis saab tuba täpselt sama soojaks. Energia ei saa kaotsi minna. Ka see valgus muutub seal toas soojuseks.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2021 18:57 vasta tsitaadiga

Valgus saab aknast välja, 2g läheb seinast läbi, 5g otsib üles elava ja sööb ära. Olgu ruumis või õues, linnud kukuvad ka surnult maha.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 125
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003
sõnum 11.06.2021 18:59 vasta tsitaadiga

Teoreetiline liftisarnane suletud ruum, kust elektromagnetkiirgus välja ei pääse…
Kadusid ja muid teoreetilisi tegureid me hetkel ei arvesta. Teeme asja hästi lihtsaks, et mõrapead ka aru hakkaksid saama. icon_smile.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2021 20:49 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
napoleon kirjutas:
Kui ma panen 10 triirauda 1x1 meetrisesse ruumi ja lasen neil mõnda aega seal sisselülitatuna olla, siis tõmban triikraudadel juhtme seinas ning võtan ka triikrauad ruumist välja ja lähen ise sinna ruumi, siis ilmselt seal väga olla ei kannata.
Mis siis juhtub? Kiirgus jääb mööda tuba ringi käima ja mind varitsema? icon_biggrin.gif
Samuti kui ma panen nende 10 triikraua võimsuse jagu energiat läbi valgusdioodide kiirgama, siis saab tuba täpselt sama soojaks. Energia ei saa kaotsi minna. Ka see valgus muutub seal toas soojuseks.


Kui eeldame, et toal akent pole icon_wink.gif
Aga üks tehniline erinevus on. Triikrauad kütaks toa kuumaks peamiselt konvektsiooni abil ja vähemal määral kiirgusega ehk kütaksid õhku. Valgusdioodide energia sumbuks peamiselt seintes ja seinad hakkas siis konvektsiooni abil tuba kütma. Erinevus on tuntav kui ise samal ajal toas oled. Kui sa ennast just musta sametisse ei mähi, siis valgusdioodide kiirgus peegeldu su kehalt kuigipalju tagasi, aga kui triikraud on juba õhu soojaks kütnud, siis see enam ei peegeldu
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007
sõnum 12.06.2021 02:20 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Valgus saab aknast välja, 2g läheb seinast läbi, 5g otsib üles elava ja sööb ära. Olgu ruumis või õues, linnud kukuvad ka surnult maha.


Vat ei saagi nüüd aru, oli see irooniliselt öeldud või tõsimeeli...

Juhtusin ka kuskil sügisel 5G tegelastega kokku, üks oli selline et mõõtis keset Tartu linna suvalise masti all et "voh 5G levitugevus on 10 000x suurem kui norm"... samas aga tol hetkel oli linnas ainus 5G kiirust pakkuv tugijaam Tartu Telia kontori katusel, mis asus väidetavast mõõtekohast linnulennult 2,4km eemal. Et mõõtmine tehti tänavalt, siis lisaks kaugusel lisandus ka linnahoonestuse takistus. Ok, kui palusin selgitada mõõtemetoodikat ja mis aparatuuri selleks kasutati... oli n.ö. mokk maas, ei mingit seletust. Minu teada pole sellist mõõteseadmestikku veel laiatarbes olemas, mis suudaks detektida väljatugevusest et see just on 5G, mitte 4G saatja kiirgusreostus - seda enam et mõõtmine tehti otse kahe 4G masti vahetus läheduses.

Bioloogiliselt ka ilmselt meil veel sellist rakumutatsiooni pole, mis suudaks teha vahet kas teda soojendatakse 4G või 5G modulatsiooniga, sagedused on ju hetkel praktiliselt samad. Aga need vastalised esitavad väiteid, nagu teeks vahet.

Meil on hetkel õhus võimalus et võidakse lubada kuni 27GHz sageduseni minek. Aga kui õieti mäletan, siis kehtivat luba ei ole antud. On arvatud et vahemikus 27GHz kuni 60GHz on reaalseid mõjuuuringuid liiga vähe et tõestada kas ohutust või ohtlikkust. Seepärast seda vahemikku praegu tõsiselt ei kaalutagi. Samas, meil on tänagi juba müügil ja kasutusel seadmeid mis töötavad 60+ GHz piirkonnas, ja pole kuulda olnud surnud lindude kuhjadest. Ainus selline pilt oli seoses Indiaga välja käidud, mis osutus feikiks, pilt oli tehtud vist isegi 2014, ja India pole täna veel isegi alustanud 5G võrgu väljaehitusega, luba selle ettevalmistuseks saadi valitsuselt alles viimasel sügisel, oktoobris 2020 kui ei eksi.

Eestis on 18 ja 24GHz linke kasutatud juba tugevalt üle 10 aasta, pole teada et see probleemne oleks. Aga inimesi on mobiilse andmeside tõttu surma saanud küll, näiteks mitte väga ammu sattusin juutuubis nägema valvekaamera videot kus üks jaapani tüdruk, nina telefonis, jalutas lihtsalt üle sillapiirde jõkke ja uppus... Mis G mõju all ta sinna läks pole teada.

Ma tean, et üks naisolevus pommitas möödunud suvel nii IT kui keskkonnaministrit selle teemaga, et keelustada 5G ja et ka piirata oluliselt lasteaedades ja koolides wifi kasutust. Ta aga ei teadnud et sageduslubadega tegeleb hoopis majandusminister... Igatahes olid nõunikud ärevil ja nii sattus ka minu postkasti materjale sellelt olevuselt, milliste hulgas oli ka suuri lingikogusid "tuntud ja tundmatutelt" meedikutelt ja nahaarstidelt, võimlemisõpetajatelt (neil peab ka mõnes välisriigis olema nime ees Dr. kui tahavad professionaalselt töötada) jne. See kõik lisab huvi, millise materjaliga siis foorumlane perenoel välja ilmub... Saab näha.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Traadita andmeside (WiFi, 4G, LTE-A, 5G) »  Eestis langetati tähtis otsus: 5G ei tapa mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumisHinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.