PS see video ei võrdle telekaid, vaid pulte ja webOS-i:
1/3 videost läks pultide võrdlemisele: natuke peenikesem aga pikem, ning rohkem toodete põhilisi nuppe (disney+, alexa).
2/3 videost läks webOS võrdlemisele: näeb teistsugune välja. Niivõinaa saab vanem mudel uue webOS-i niiet üldiselt mõttetu üldsegi rääkida sellest CX vs C1 võrdluses.
Ehk ei midagi ekraanist, sisenditest, materjali kvaliteedist, numbritest, jne... kuidas ta suutis 14min välja pigistada kahest lausest on üsna meisterlik...
1650eur 65" OLED eest on küll hea hind. Ise ostsin kunagi(jaanuaris) C9 1800 eest, mis oli ka üpris viimase otsa hind kui ära kadus täielikult. _________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
PS! Kas keegi oskab nõu anda, kuidas ekraanil olevat täket saaks võimalikult tagasihoidlikuks parandada. Nimelt tõmbasin HDMI kaabli tagant ära ja inertsiga pani vastu CX ekraani tagasi Tulemuseks väike pisi täke. Nagu ikka on ekraan plastik/klaas segu,ning täke on natuke heledam (plastikule kohane). Värvid tulevad läbi, aga musta ja halli peal on seda natuke näha. Ehk on midagi täiteks panna, et tõmbaks tagasi. Samas kui ei saa, siis pole hullu, sest kaugemalt ei pane tähele, ainult endale pinnuks silmas, kuna tean et see seal on.
Täiesti 0, telekas on ainult üks suur monitor. Käima läheb PC sisendi pealt ja seisma samuti. Aegejalt kasutan ainult TV bluetooth väljundiga kõrvaklappe. _________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kui kellelgi on siit 65" LG CX mudel, mis on seina peal, siis ole hea ja jaga pilti, mis seinakinnitust kasutasid ja kuidas teler küljelt vaadates seinaga asetseb...
PS! Kas keegi oskab nõu anda, kuidas ekraanil olevat täket saaks võimalikult tagasihoidlikuks parandada. Nimelt tõmbasin HDMI kaabli tagant ära ja inertsiga pani vastu CX ekraani tagasi Tulemuseks väike pisi täke. Nagu ikka on ekraan plastik/klaas segu,ning täke on natuke heledam (plastikule kohane). Värvid tulevad läbi, aga musta ja halli peal on seda natuke näha. Ehk on midagi täiteks panna, et tõmbaks tagasi. Samas kui ei saa, siis pole hullu, sest kaugemalt ei pane tähele, ainult endale pinnuks silmas, kuna tean et see seal on.
Tundub, et minu jaoks on pilt nüüd selgem ja kindlam, et LG CX 65" nüüd mingist e-poest kotti pista. Kui keegi saab mulle veel hinda pakkuda, siis olen suur kõrv
Ma ei näe põhjust C1 osta ja sadu € peale maksta, sest muutused on praktiliselt olematud. Tundub, et C1-ga püüab LG rohkem see aasta endale mängijaid meelitada.
See teeb CX ja C1 hinnavaheks 489€...samal ajal kahe teleri vahe on pmst kosmeetiline. Tea, kas CX saab endale hinnaalandust veel või kipub see ~1660€ olema lõplik.
Iga aasta pmst sama teema olnud - uus tuleb välja mis sama paneeliga nagu vana, hdmi 2.1 ainuke suurem uuendus olnud ja nüüd siis G1 see eredam OLED paneel ainsad suuremad muutused.
Muul juhul sama muster, uus tuleb hingehinnaga välja ja vana eelmise aasta 65 tolline isend seal 1600-1700 augus kuniks riiulid tühjad. Peale seda hakkab uue isendi hind tasapisi alla tulema.
See teeb CX ja C1 hinnavaheks 489€...samal ajal kahe teleri vahe on pmst kosmeetiline. Tea, kas CX saab endale hinnaalandust veel või kipub see ~1660€ olema lõplik.
Alfashop pakub 1630.- koos transpordiga. Küsisin Turuliidrist paremat pakkumist, sest nad promovad, et küsi-saad parima hinna - sealt sain sama pakkumise.
Julgen C9 põhjal arvata, et ca kuu-kahe jooksul veel langeb max 100€ ja siis hakkavad soodsamad pakkumised ära kaduma ning hind tõuseb tagsi ~2K-ni.
Alfashop hind hetkel kõige parem, aga ootan veel väheke või kui kellelgi on infot, et kuskil hind kukkunud on, siis karjuge
Täna 90% kindel, et 65" CX tuleb koju tuua.
Alfashop hind hetkel kõige parem, aga ootan veel väheke või kui kellelgi on infot, et kuskil hind kukkunud on, siis karjuge
Täna 90% kindel, et 65" CX tuleb koju tuua.
mis siin enam oodata, hind juba väga hea...parem võta ära ja saad juba nautima hakata
OLED on hea asi (endal mul 65C8), korra käis peast mõte et võiks isegi väikse upgrade teha ja minna 77" peale
Selle asemel, et siin 65" peale karjuda kui kuskil hind peaks langema pigem tõesti karjuge ka mulle mil CX/GX 77" langeb 2,5k peale
Siis võin teile oma 65" CX ära anda küll 1.5k eest.
LG 77" OLED ekraanid on sellised väga imelikud olendid. Neid on väga ebaefektiivne toota, ning nende hinnad on ja jäävad alati 2x, kui võrrelda 65"-ga.
Ehk ta sellise peenisepikendamise maiguga natuke, kui võtta puhtalt mõistlikuse mõttes. Kui suurus on suurim vajadus, siis mõistlikum vaadata 75" QLED poole vms.
See aga muidugi ei tähenda, et 77" OLED halb toode. Kui kellelgi YOLO rahaga, siis andke minna.
Mingi aeg oli lootust, et hakkab juba saama mõistliku hinnaga 75" OLED telereid, kuid see lükkus ka edasi seoses nende Gen 10.5 OLED tehase valmimise venimisega. (2023 millalgi nüüd)
source: https://www.oled-a.org/lgd-delays-gen-105-oled-fab_11020.html
loll kysimus kuidas ma iirimaal saan go3 appi oma LG telkusse kas pean mingi vpn v6i dns lahduse tegema , ma ei n2e seda appi lihtsalt oma store appis
vastan ise muutsin lg content maa 2ra ja asi olemas juhul kui keegi otsib on see info olemas
Kellelgi bt klappide ühendamise probleeme pole ette tulnud b7 mudeliga (täpsemalt 65b7v)?
Ütleb 'connected' ja siis sekund hiljem 'disconnected' , osad klapid toimivad, osad mitte.
Töötavad:
bluedio r+
jabra evolve2 65
Ei tööta:
audio technica ath-m50xbt
bluedio ei
Kõik klapid erinevate telefonidega toimivad ilusti
Et nagu what gives
kondekas, kas mõnede klappidega TV puldilt voluumiregull ka toimib või tulevad kõik line-out'ina külge? Ma polegi vist muid peale Airpods'ide proovinud ja nendega on nii. Neil pole lokaalset regulli ka. 8. seeria pidi juba targem olema.
kondekas, kas mõnede klappidega TV puldilt voluumiregull ka toimib või tulevad kõik line-out'ina külge? Ma polegi vist muid peale Airpods'ide proovinud ja nendega on nii. Neil pole lokaalset regulli ka. 8. seeria pidi juba targem olema.
Kellelgi on häid sätteid LG C1 55'' jaoks? Rtings'i ja HDTVtest'i järgi miskit kokku, aga kuna esimene OLED ja võrdlus puudub, siis äkki saaks paremini. HDR ja Dolby Vision on muidugi hämmastavad tulles mu kuus aastat vana Sony pealt, aga SD sisu ja kanalid läbi digiboksi on sellised 'käib kah' staatuses hetkel.
Miks peab kohe sättima? Ei oma c1-te, aga vast näitab ta eeskujulikku pilti ka karbist välja võttes. Kasuta nädal-kaks ja siis sukeldu pildisätetesse. SD puhul tuleb ilmselt mõned pildiparandused tagasi sisse lülitada, mida muidu spetsialistid käsivad keelata. Kasvõi kaadrite lisamine, mõnele on 24p film kakkuv, teistele 60p seebiooper. Enda valik
Esialgu kõik low peale võiks piisata.
Meeles pidada, et igal sisendil salvestub oma profiil, st digiboxi pildisätted ei kandu üle netlixi äppi jne.
Kas LG nutimenüüst "praegu populaarne" alt saab ka asju kaotada ? Ostu hetkest saadik manab seal mingit venekeelset manti. Ma ei tea, kust ta seda võtab, seat vene kraami ei vaata...
Ja kas on kellelgi ausalt öeldes tekkinud post-2018 mudelitega burn-i efekti? Ütlevad et kõige tundlikum pidi olema yellow toon, seejärel cyan, siis alles red. Ootuspäraselt on sellele vist praegu ka raske vastata, kuna selline paneeli eeldatav eluiga 4 aastat täitub alles järgmisel aastal, aga kuna aHVid võivad olla keskmisest oluliselt aktiivsemad vaatajad, siis võivad mingid nähtavad asjad ehk juba näha olla?
Hmm... olin minagi foobikute vastane. Mul selline aparaat kodus juba paar aastat - 55'' OLED-teler LG B7. Ostetud 05.2018. Ja avastasin mõnda aega tagasi päris koledad burn-in jäljed punaselt toonilt. Youtube kenasti sisse põlenud. Aparaadi enda burn-in eemaldamise programm kahjuks nende vastu mitte midagi ei tee. Äkki keegi annab nõu mis edasi - eriti herr Killhovenilt oleks tore arvamust kuulda? Ja see jutt et ma olen kuidagi "eriliselt" oma masinat kasutanud, võib kõrvale jätta. On variante mis need jäljed sealt eemaldavad?
See programm mida LG soft pakub on ennetav ja kui burn-in on juba tekkinud, siis enam midagi teha ei saa.
Mõtle positiivselt - saad osta nüüd suurema ekraani. Ja võib-olla peaks vaatama LED poole, kui tegemist on peamiselt youtube vaatamise ekraaniga.
See programm mida LG soft pakub on ennetav ja kui burn-in on juba tekkinud, siis enam midagi teha ei saa.
Mõtle positiivselt - saad osta nüüd suurema ekraani. Ja võib-olla peaks vaatama LED poole, kui tegemist on peamiselt youtube vaatamise ekraaniga.
Positiivset pole siin tegelikult midagi... osta endale 1600€ üles haibitud mänguasi ja avastada paar aastat hiljem et koledad artifactid mööda ekraani laiali. Nii ei peaks ikka olema. Ma ei vaata vaid Youtube loomulikult. Ja olen teinud ka seda ennetavat burnin programmi korduvalt aja jooksul. Aga kui keegi siin tuleb rääkima edaspidi et burnin on mingi linnalegend ja "saage üle ükskord"... nope. Minult OLEDile kindel no go järgmised 10 aastat. Ja see et LG laseb garantiiga lõdvalt üle? No siis ongi nendel minusugustel õnnetutel kohustus igal pool kuulutada et see pole päris juhus.
Suurem üldine probleem on vast pigem teadmatus tehnoloogia osas ja natukene põrsas kotis ostmises. Analoogiks võiks äkki taimemaailmast tuua kallid elupuud, mis on äärmiselt kenad ja head taimed, kuid väga paljudel surevad välja ja lähevad pruuniks, sest ei osata hoolitseda.
Terror tõi välja peamise süüaluse: päikselisel päeval lükatakse ekraani heledust üles, mis siis sinna unustataksegi ja niisama telekanalite või twitch/youtube vaatamine on kindel viis avastada mõne aja pärast burnin.
Ma julgeks väita, et suurem enamus, kes OLED ekraani ostavad, tegelikult ei vaja seda, ei tea kuidas peaks "hoolitsema" ta eest ning võtavad sellega ebavajalikult suure riski endale.
Töökaaslane just ostis 77" OLED teleri. Kõik kena, on ise väga rahul aga kui küsisin milleks OLED, siis vastuseks sain sisuliselt 1:1 jutu, mida müügimees talle rääkis - sügavad mustad jne.
Pakkusin talle mõnda 4k HDR filmi siis laenata aga selle peale ütles, et ta ükskord vaatas arvutis HDR filmi aga jube hall oli ja ei viitsi sellega enam jamada.
Ehk siis, OLED on äärmiselt ilus aga ka kallis ja natukene õrnake. See tuleks endale enne ostu selgeks teha ja on väga okei, kui vajadus on robustsema lahenduse järgi - selle jaoks ongi LCD ekraanid. Saad veel sama raha eest suurema ekraani kah.
Kõik ei vaja OLED'it aga samas alternatiivid tihtipeale kah sitad.
Sõber valis telekaid, pikalt üritasin OLED't pähe määrida aga lõpuks pidin isegi ütlema talle, et ärgu võtku. Netflixi ja PS5 jaoks hea valik aga siis tuli välja, et vaatab suures koguses ka ETV'd niiet jäigi hirm, et logod põlevad sisse.
Järgmine valik oleks olnud Samsungi QLED aga selle hind oli vaat et kallim kui OLED'l ning siis jäi ka ära kuna Dolby Visioni ei toeta ja ka mingi audio koodek polnud toetatud.
Lõpuks läks LG Nanocell teed pidi. Mustad pole head aga vähemalt olid kõik asjad telekas toetatud ning sai odavamalt 65" kui muidugi OLED/QLED 55".
Isegi võib-olla oleksin võtnud QLED'i kui Samsung ei pirtsutaks eri formaatide toega. Praegu, eriti suvel mil pikalt valge, on päris kehv mängida päevasel/õhtusel ajal, QLED oleks eredam.
LG vähemalt toetab DV aga audioga vedas juba CX'ga alt, aegajalt unustan ära ja avastan jälle, et ei mängi mingit formaati ja pean ringi ühendama juhtmed, et oleks enne heliseade ja siis alles telekas. Pärast jälle ühenda tagasi, et saaks HDMI2.1 nautida (nu millal lõpuks ometi tulevad HDMI2.1'ga soundbarid...).
Mine tea, äkki lõpuks valib üldse OLED/QLED vahel puht selle järgi, et kes suudab normaalselt esimesena konsoolide heli normaalselt läbi lasta (eeldusel, et selleks ajaks pole soundbarid hdmi2.1'ga väljas). Praegu on pea võimatu mängida PS5/XSX peal koos surround heliga nii, et telekas oleks vahel. Audio lag igast formaatide puhul mis pole stereo on talumatud. Samsungi puhul kogemus puudub aga lugenud, et ka seal sama nagu LG'l.
2017 B7 55" nüüd siis burnin näha, Telia "välju salvestusest" Andsin pildi Teliasse ka, uuesti soovitus, visake pilt ise laivi kui salvestus lõppenud vms.
koolitasin varakult küll naist kes pidevalt salvestuse lõppedes teleri huugama unustab, näib, et ei aidanud.
viimased 2 aastat lapsega kodus olnud ja teler mängib hommikust õhtuni.
pixel refresh ei aidanud, võibolla mitu korda veel proovides aitab.
muidu olen oled pildiga rahul ja järgmine on ka oled. Polegi ammu telerit vahetanud aga veel ei kiirusta.
Kas mitte see 2017 aasta b7 polnud kurikuulus oma burn in probleemidega? Välismaal nagu küll infi omajagu liikunud.
Lg vahetas veel tasuta paneelegi välja aga eks see kehtis vast garantii ajal mitte nüüd 4 aastat hiljem.
vester1, sellel mudelil tüüpviga polnud. 2015 ja 2016 oli miskit ja B7 ja järgmisel olid 65" ekraanidel toiteploki probleemid vms.
algselt mingeid laike tekkis aga softi uuendus ja pixel refresh lahendasid selle mure ära.
2017 B7 55" nüüd siis burnin näha, Telia "välju salvestusest" Andsin pildi Teliasse ka, uuesti soovitus, visake pilt ise laivi kui salvestus lõppenud vms.
koolitasin varakult küll naist kes pidevalt salvestuse lõppedes teleri huugama unustab, näib, et ei aidanud.
viimased 2 aastat lapsega kodus olnud ja teler mängib hommikust õhtuni.
pixel refresh ei aidanud, võibolla mitu korda veel proovides aitab.
muidu olen oled pildiga rahul ja järgmine on ka oled. Polegi ammu telerit vahetanud aga veel ei kiirusta.
votvot... sama siin. Ehksiis tegelikult on neid use case'i ikka palju kus see oht olemas et midagi sisse põleb. Muidugi võibolla uued mudelid on juba nii nutika tehnoloogigaa et burn in tõesti väga väikese tõenõosusega. Veel küsimus... Põhiliselt käib läbi et just LGl seda viga rohkem. Või olen ise rohkem seda jälginud... Kas siis Sonyl samad mured? Panal?
Vahet ei ole kes see sul neid telereid kokku klopsib (Sony), paneele toodab ainult LG
Suur vahe on just softis mitte ainult paneelis Sonyl oli palju ennem see ennetav pixel shfit vms. mitme nimega looom sees kui LG-l.
Seega Sonyl vähem nurisevaid kodanikke aga müügi volüüm loeb ka muidugi.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.