Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu vol2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 59, 60, 61 ... 89, 90, 91  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2021 15:04:11 vasta tsitaadiga

heretic666, Asi käib ka teistpidi. Juhul kui emaplaat peaks ära surema, siis vähemalt uuena on väga raske leida vanema ühilduva kiibistikuga emaplaate. AM4 eelis on see, et pole vahet kui algne B350 plate ära sureb või vahetamist vajab (B350 on nüüd ligi 4 aastat väljas olnud). Saab võtta uusima B550 ja sama proset edasi kasutada. Kuigi vastuargumendina minu eelnevale jutule on see et kumba on lihtsam vahetada. Kui inimene teeb upgrade on see pigem prose kui emaplaadi vahetus. Veel vähem inimesi vaatab, et oh uus kiibistik tuli välja ja ma saan paar USB porti juurde vms. Emaplaati vahetatakse harvem ja põhjuseks tavaliselt ikka eelneva riknemine või täielik upgrade. Sest prose korral piisab jahuti mahakakkumisest. Mobo puhul peab pmst kõik legodeks laiali lammutama.

Muidugi enamus ei vaheta prose samal platel. Sest enne AM4 tulekut oli see ka suht mõttetu.

degreal, No aga kui sul oli juba plate ja mälud olemas, siis see pole päris aus võrdlus. Isegi kui ainult prose uuendus maksis rohkem kui terve Inteli platvorm.
Juhul kui AMD järgiks Inteli loogikat (ja see võib vabalt AM5-ga nii minna) oleks olnud tulemuseks see, et sa oleks pidanud maksma 600+ platvormi vahetuse eest uuendades kõiki kolme komponenti nagu Inteli puhul tavaks.

Seega see, et AM4 on edasi ja tagasiühilduv säästis sul vähemalt mitusada eurot ja hulka aega ja vaeva. Isegi kui prose ise oli kallis.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2021 15:30:25 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Millal sa viimati vahetasid ainult prose uuema generatsiooni vastu aga mobo jätsid samaks?

Ei ütle nüüd et see halb omadus on aga minu arvates kiputakse seda võimalust kohati üle tähtsustama. Prosede puhul jõudluskasv pole per generation nüüd nii märkimisväärne kasv olnud ja ülejärgmise generatsiooni peale hüpates on juba mingid liidesed/featured vanal mobol niikuinii puudu sest moraalselt vananenud.


Kohe-kohe peaks üks selline vahetus tulema. Suve lõpus uuendades saigi osaliselt selle mõttega Inteli pealt ära kolitud (lisaks teistele põhjustele), et varsti on uue generatsiooni CPU-d tulekul, siis on hea ainult protsessorit vahetada, kui selleks soov peaks tekkima.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.04.2021 17:41:26 vasta tsitaadiga

esimene prose oli 1700x, aga uuendasin 3600 peale, x370 plate. 2000-seeria prosed ei tundunud piisava edasiminekuna, et neid proovida. prooviks 5600 kah ära sama plate peal, aga bios ei toeta.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2021 14:56:39 vasta tsitaadiga

Intel "Sapphire Rapids" Xeon Processor Could Feature Up To 80 Cores: New Leak
https://www.techpowerup.com/281715/intel-sapphire-rapids-xeon-processor-could-feature-up-to-80-cores-new-leak



Intel’s Next-Gen 10nm ESF Based Sapphire Rapids Xeon CPU Die Shot Unveils MCM Design & Up To 80 Cores In 4 Chiplets
https://wccftech.com/intel-next-gen-sapphire-rapids-xeon-cpu-die-shot-unveils-mcm-design-up-to-80-cores-4-chiplets/

WCCF artiklis on siiski kirjad, et 56 tuuma (14 tuuma chipleti kohta). Ilmselt yieldi tõttu on 6 tuuma igal chipletil defektsed.
Samas see võimaldaks Intelil järgmistel aastatel potensioaalselt toota ühe chipletiga kuni 14c/28t või kahe chipletiga 28c/56t prose mainstream socketi jaoks. Eeldusel, et need 1700 pinni peale ära mahuvad.
Muidugi on võimaliik, et Intel jätkab mainstreamis monoliitsete kividega. Samas minu silmis pole see jätkusuutlik strateegia. Serverid lähevad neil juba chipletite peale üle. Xe graafika samuti.

Iseasi palju 56 tuumast kasu on kui AMD järgmine Zen 4 põhine Genoa suurendab tuumade hulka 64 pealt 96 peale. Isegi kui Sapphire Rapids oleks täis 80 tuuma, siis jääks see ikkagi 16 tuumaga per socket alla Genoa'le.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2021 15:54:00 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
WCCF artiklis on siiski kirjad, et 56 tuuma (14 tuuma chipleti kohta). Ilmselt yieldi tõttu on 6 tuuma igal chipletil defektsed.
pigem kuumus/voolutarve.
aga 56 tuuma kõlakad on reaalselt tulnud pigem 9200-seeria xeonide pealt, kus 56 on puhtalt selle pärast, et 2x28 = 56. vähemalt on selliseid kõlakaid olnud ajast enne kui midagi üldse sapphire rapidist teada oli icon_wink.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2021 07:57:03 vasta tsitaadiga

Intel Alder Lake-S 16 Core & 24 Thread Desktop ES CPU Leaks Out, Up To 4.6 GHz Clocks For Golden Cove & 3.4 GHz For Atom Cores at 228W
https://wccftech.com/intel-alder-lake-16-core-24-thread-desktop-cpu-leak-up-to-4-6-GHz-clocks-228w-tdp/

tsitaat:
Interestingly, the leak also mentions the Intel Alder Lake-S ES Desktop CPU frequencies. Bear in mind that while these are still early clocks, they do give us a look at how Intel will handle the clock speeds on its hybrid CPUs. The Golden Cove cores which are labeled as the Big cores will have a max frequency of 4.6 GHz (for up to 2 cores). The frequency will scale down to 4.4 GHz (3-4 cores), 4.2 GHz (5-6 cores), and 4.0 GHz (7-8 cores). The Gracemont Atom cores will have frequencies of 3.4 GHz (1-4 cores) and 3.0 GHz (5-8 cores). The CPU current is rated at 1.3147V at 4.2 GHz.


Loodetavasti QS ja Retail sagedused tõusevad, sest 4Ghz kui kõik 8 suurt tuuma on koormatud on nõrgem kui Zen 2 isegi.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2021 18:10:58 vasta tsitaadiga

Kas on ka miski otsene uba miks need atom'i cored seal on. Sesmõttes, et hübriid jah aga mis otsene kasu on? Kas näiteks mängud või suvaline miski soft a'la video editimine vms. oskab ka nendega midagi teha?
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2021 19:52:44 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Kas on ka miski otsene uba miks need atom'i cored seal on. Sesmõttes, et hübriid jah aga mis otsene kasu on? Kas näiteks mängud või suvaline miski soft a'la video editimine vms. oskab ka nendega midagi teha?
low-power, kuna intel nähtavasti üritab jälle saada nii desktopile, läpakatesse kui mujale samad prosed, siis üsna oluline. eriti desktopil oleneb muidugi palju sellest kuidas tarkvara poolt sellisele heterogeensele proselahendusele tugi kirjutada suudetakse. põhimõtte poolest võiks igasuguse taustakraami atomile tõstmine väga asine mõte olla.
samal ajal on pindala mõttes 4 atomi tuuma vaid veidi suuremad kui üks core core, nii et kivi suuruse mõttes üsna efektiivne neid lisada.
põhimõtteliselt oskab iga soft nendega midagi teha, need on üsna standardne x86 kraam. viimati tremont küll ei toetanud ühtegi avx. see toetatud instuction seti laienduste mismatchi teema on tõsine probleem aga eks näis mis selles osas edasi tehakse.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 11.05.2021 06:04:39 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Järgmised, natuke kallimad, z590 plaadid HUB ülevaates. ASUS ja MSI esirinnas jälle. Asrock ei olnudki kõige kehvem, ainult TDP lukus ja seega ka kõige kehvemad kellad, seega suht mõttetu plaat ikkagi.

Kuidas aga Gigabyte kõige kallima ja parema VRM-ga kõige kuumem oli on küll täielik müstika... Paberil peaks parim olema.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2021 12:38:19 vasta tsitaadiga

Intel Alder Lake S Landing In November 2021, First To Market With PCIe 5.0, DDR5 RAM And New Coolers
https://wccftech.com/intel-alder-lake-s-landing-in-november-2021-first-to-market-with-pcie-5-0-ddr5-ram-and-new-coolers/

Oktoobris alustatakse tootmist väidetavalt, seega November oleks võimalik.

Intel’s 10nm Tiger Lake H Mobility CPUs Decimate AMD’s 5900 HX Mobility Flagship In Benchmarks
https://wccftech.com/intels-10nm-tiger-lake-h-mobility-cpus-decimate-amds-5900-hx-mobility-flagship-in-benchmarks/
tsitaat:
Remember when RKL i9 was "Decimating" the 5900X in Intel charts and when it released it lost to even the 10700K?

tsitaat:
they claim a 19% improvement over last gen 8 core yet somehow around 20% over 5900hx....which implies that the 5900 is equal to last gen Intel...which is not true..it blows intel away in both energy efficiency and performance..wait for actual benchmarks

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 12.05.2021 12:49:58 vasta tsitaadiga

Anandtech ütles, et 19% tuleb võrdluses eelmise arhitektuuriga IPC lisa, ehk Comet Lake vms võrdluses. IGPU tuumasid ka vähendatud 32ni...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 12.05.2021 13:18:59 vasta tsitaadiga

pagan, alles sai veits futureproofitud masinat pcie4.0 nvme'ga ja nüüd siis pcie5.0 tulekul icon_mad.gif

on mingi mõte ka selle pcie5.0 praegu nii ruttu välja tulla? tänastele gpudele piisab ka 4x pcie3.0. või mõtlevad nad nüüd 14GB/s nvme jaoks seda teha?

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2021 18:00:46 vasta tsitaadiga

PCIe 5.0 ei anna graafikale midagi juurde. Isegi SSD osas on kahtlane. Esimene Gen 5 SSD peaks tulema alles järgmine aasta ja isegi kui tuleb 14GB/s siis väheusutav, et reaalses kasutuses oleks tuntav vahe 7GB/s Gen4 variandiga. Probleem on ikkagi tarkvaras hetkel. Isegi mängude laadimine ei muutuks sellega eriti kiiremaks. Selleks, et oleks tuntav vahe peaks eelkõige suurenema 4K random read number mis praegu on umbes ~250MB/s kandis parimatel isenditel.

Mis DDR5 puutub, siis väidetavlt enamus platesi seda siiski kasutama ei hakka, kuna saadavus ja hind on algul halvad. Seega DDR5 jaoks tuleks osta kallis plate koos kallite mäludega ja siis peaks ootama veel tükk aega kuni esimene Gen 5 SSD väljastatakse.
Ja arvestades seda kui kallis oli Gen4 täislahendus alguses (X570), siis Gen5 midagi odavat algul ei tule. Ilmselt esimene PCIe ja M.2 slot saavad Gen5 kiiruse ainult. Seega kui ka oleks Gen5 SSD saadaval saaks seda platele panna ainult ühe. Noh tehniliselt rohkem kui kasutada hetkel veel mitte eksisteerivat x16 Gen 5 SSD kaarti ja tõsta GPU allapoole Gen 3/4 slotti.

EDIT:

Ouch. Vale B560 plate valikul võib kaotada kuni 53% ! jõudlust. Ja plated millel ei kaota on 180-200€ ehk kallimad kui B550.

Link
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2021 22:21:08 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Ouch. Vale B560 plate valikul võib kaotada kuni 53% ! jõudlust. Ja plated millel ei kaota on 180-200€ ehk kallimad kui B550.
Spoiler Spoiler Spoiler
tehniliselt õige väide, praktikas veidi eksitav.
suurim vahe on selles, et kallimad plated vaikimisi power limitit ei rakenda. kui odavamatel see maha võtta, siis on vähe üsna väike. välja arvatud siis see hädine msi.
tegelikult oli üllatav see, et vrm throttle oli seal 140w kandis, nii et see plate on ikka väga-väga hädine.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 14.05.2021 16:01:18 vasta tsitaadiga

londiste, hinnaga pole midagi pistmist. Asrock z590 näiteks TDP piirajas igas hinnaklassis... kui HuB 2 z590 võrdlusvideot vaadata.
Ehk ei maksa hinna järgi otsustada... ja 200$ saab juba korraliku msi z590ne...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2021 23:48:46 vasta tsitaadiga

https://www.anandtech.com/show/16680/tiger-lake-h-performance-review/
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2021 14:41:41 vasta tsitaadiga

Ootan ise ka just Alder Lake, saab selle vanuri 8700K pensionile saata. PCIe Gen 5 tuleb väidetavalt ainult PCIe siinile videokaardi jaoks, ülejäänud laned on ikka gen 4 (ka NVMe SSD jaoks).
Alder Lake prosel tulevad nii DDR4 kui DDR5 mälukontratega sest isegi Intel ütles et DDR5 on algul väga kallis icon_biggrin.gif

Loodame et siis uus chipset on ikka passiivis, pole vaja DFI lanparty ajastut kus väike ventikas undas ka mobo chipseti peal.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2021 16:23:58 vasta tsitaadiga

heretic666, DDR5 tuleb muidugi kallis algul. Uus standard pluss kogu vooluregulatsioon on pulkade endi peal nüüd. Lisaks ECC kiip samuti. Ja ega mälutootjad kah juhust kasutama ei jäta, et raha kokku kühveldada, sest nende tavaline kartellilepe on veel uuendamata icon_lol.gif

Kiibistik peaks olema passiiviis jah, kuna AMD väljastab see suvi väidetavalt samuti passiivse refreshi X570-st. X570S siis. Algul oli kahtlus, et gen4 vajab aktiivjahutust aga omast kogemusest X570 peal (jooksutan passiivis) võin öelda, et need hirmud olid õnneks tugevalt ülepaisutatud. Palju olulisem on kiibistiku asukoht platel. Kui see jääb halvasti graafikakaardi alla ja viimane lükkab oma kuuma õhku sinna peale, siis on ka tempid mitukümmend kraadi kõrgemad. Juhul kui see on paremini paigutatud nagu MSI X570 platedel, siis see pole nii suur probleem.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2021 20:35:55 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Loodame et siis uus chipset on ikka passiivis, pole vaja DFI lanparty ajastut kus väike ventikas undas ka mobo chipseti peal.
Selle vastu on lihtne lahendus - võtad arctic freezer tower jahuti, lõikad grafakaardi paksuselt vahelt ribid ära ja konspunnid isearetatud klambritega tsipsetile icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Tomorrow, kas DDR5'el ka mingeid otseselt ägedaid eeliseid on DDR4'ja ees peale paari siukse asja mis pole tavajuuserile kuskilt oluline a'la ECC vms.?
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2021 22:03:36 vasta tsitaadiga

Auron, bandwidth. topelt bandwidth sama takti juures, näiteks ddr4 3200mt/s vs ddr5 6400mt/s.
kuni specis püsitakse, siis ka madalam voolutarve - ddr5 1.1v vs ddr4 1.2v. või noh, arvestades ddr4 pingeid, siis vist igal juhul.
nagu tavaliselt, siis ka ühele moodulile mahtuvad mahud peaks suurenema.
negatiivseks pooleks on siis latency, mis vähemalt alguses on kõrge - nendesamade üleval näidete puhul ddr4 spec on 3200 cl20, ddr5 sarnane spec praegu tundub 6400 cl40.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2021 08:32:38 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Tomorrow, kas DDR5'el ka mingeid otseselt ägedaid eeliseid on DDR4'ja ees peale paari siukse asja mis pole tavajuuserile kuskilt oluline a'la ECC vms.?

No esimene on see, et iga pulk on nüüd kaks kanalit. Seega jääb ära see teema kus mingi OEM hoiab kokku ja paneb ühe pulga platele ja seetõttu on ostjal palju kehvem perf kui võiks olla (single vs dual channel). Lisaks on ka mingid eelised andmete lugemisel ja värskendamisel mis peaks neid kiiremaks muutma.
londiste kirjutas:
kuni specis püsitakse, siis ka madalam voolutarve - ddr5 1.1v vs ddr4 1.2v. või noh, arvestades ddr4 pingeid, siis vist igal juhul.
nagu tavaliselt, siis ka ühele moodulile mahtuvad mahud peaks suurenema.

Madalam volt on mõttetu. Niigi võtavad pulgad alla 10W juba praegu. Kui see nüüd kukub 8W peale vms, siis seda isegi ei märkagi desktop masinal keegi. Läpakad on muidugi teine lugu.
Moodulite mahud on kah suht non-issue arvestades seda, et 2x8GB on senimaani tavaline ja mõnedel on ehk 4x8GB. Pole kuulnud, et kellelgi oleks 4x32GB (32GB DDR4 pulgad eksisteerivad) väga väheks jäänud, et oleks vaja 64GB pulki tavakasutajale. See mahuteema on otseselt serveritele suunatud. Tavakasutaja sellest küll midagi ei võida kuna on äärmiselt väheusutav, et tootja annaks hinnasäästu vähemate kivide kasutamise arvelt ostjale edasi.

GeIL Unveils Next-Generation Polaris DDR5 Memory Kits – Overclocking Support Up To 7200 MHz, CL36 Timings & With RGB Lighting
https://wccftech.com/geil-unveils-next-gen-polaris-ddr5-memory-kits-up-to-7200-mhz-cl36-timings-rgb-lighting/

See on juba asjalikum kuigi OC pole kunagi garanteeritud number. 7200 @ CL36 teeb viiteks 10ns mis on võrdne 3200 CL16 viitega. Aga selleks, et DDR4 märgatavalt edestada on vaja ikkagi 8000-10000 @ CL36
7200 ühe pulgaga oleks 66GB/s (võrdluseks, et kahe pulgaga DDR4-3600 oleks sama 66GB/s) ja kahe pulgaga DDR5-7200 peaks olema juba 132GB/s
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 21.05.2021 12:41:53 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
https://www.anandtech.com/show/16680/tiger-lake-h-performance-review/

Läpakas isegi täitsa ok jõudlus. Muus on pidevalt AMD-st kiirem, videotöötluses on AMD MT jõudlus siiski parem.

Mängud ja läpaka aku vastupidavus olid puud(vähemalt ma ei märganud). Ma saan aru, et aega oli vähe, aga läpaka puhul on aku eluiga siiski tähtis... 65w vs 45w mode erilist vahet nagu ei paistnud. Samuti, see kas ta lühiajaliselt 95c peale boostib ei loe ka palju. Lõpptulemus- aku vastupidavus ja kui kuumaks korpus läheb oleks olulisem olla...
Kuidagi kallutatud mulje jäi sellest ülevaatest. Kui mängimine nagunii välja jäi(mis võiks tavakasutajale tähtis olla), siis oleks võinud juba M1 võrrelda(töömasin)...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2021 13:41:27 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Kuidagi kallutatud mulje jäi sellest ülevaatest.

Anand on Inteli poole tugevalt kaldu, varem isegi rohkem kui praegu. Ise ei võta nende Inteli toodete review'sid või ka võrdlusi koos kohati imelike järeldustega enam aastaid tõe pähe. Intel muidugi jagab neile uusimat rauda näppimiseks esimeste seas.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2021 18:33:12 vasta tsitaadiga

No HUB videost jäi mulje, et see uus 8 tuumaline on ikka suht ebaefektiivne (ja see oli veel i7-11800H mudel mitte tipp). Arvata võib, et nendele kes ostavad thin and light windowsi või linuxiga läpaka jääb AMD paremaks valikuks ja see uus 8 tuumaline leiab koha peamiselt kobakates mänguläpakates kus aku vastupidavus niikuinii paar tundi on heal juhul. HUB testis suutis see AMD 5900HX küll ületada perfilt aga seda alles 90W+ tarbides. Enamus juhtudel võistles 5800H mudeliga.


Link


EDIT:

B550 ikka palju parem vs B560. Eriti kui sihtida 8c/16t või tulevikus rohkem.

Link


Naljakas kuidas asjad on 180 kraadi pöördunud. 4 aastat tagasi olid AMD plated need mis olid kehvad. Nüüd on pigem vastupidi. Eriti madalamas otsas.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2021 22:37:17 vasta tsitaadiga

hakatakse mälusid prosede packagesse panema.
https://www.anandtech.com/show/16795/intel-to-launch-next-gen-sapphire-rapids-xeon-with-high-bandwidth-memory

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2021 17:01:06 vasta tsitaadiga

Intel LGA 1700 & LGA 1800 Socket Design Leaks Out, Designed For Alder Lake & Next-Gen CPUs
https://wccftech.com/intel-lga-1700-lga-1800-socket-design-leaks-out-designed-for-alder-lake-next-gen-cpus/

Spoiler Spoiler Spoiler


LGA1800 siis HEDT uuendus?

EDIT:

Intel 10nm Sapphire Rapids Xeon CPU Performance & Power Rumors – HBM Variants Slip To 2023, Only 56 Cores To Compete Against AMD EPYC Genoa
https://wccftech.com/intel-10nm-sapphire-rapids-xeon-cpu-performance-rumors-hbm-variants-slip-to-2023-only-56-cores-to-compete-against-amd-epyc-genoa/



Järjekordne lüüasaamine tulemas Intelile.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2021 09:33:48 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/284269/intel-regains-cpu-market-share-that-it-lost-to-amd-latest-steam-hardware-survey

Artiklist steam survey kohta:
tsitaat:
All the gains AMD has made in the past few months have been sort of "erased" by Intel, as team blue managed to get back to a point where AMD now holds 28.41% of the CPU market, while Intel is back to over 70% share, more specifically 71.58%.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2021 13:12:43 vasta tsitaadiga

Jep, AMDil pole odavama otsa 5x00 seeria CPUd välja tulnud, sest tootmisvõimsust ei jagu. Intel saab odavamas otsas turgu tagasi võita, AMD saab vähemalt korralikult pappi per CPU.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 09.07.2021 15:56:16 vasta tsitaadiga

Just lugesin siit vastupidist...
https://www.notebookcheck.net/Ryzen-5000-makes-Intel-s-Rocket-Lake-look-like-a-paper-launch-in-latest-Mindfactory-data-but-overall-AMD-CPU-sales-also-hit-new-low.549475.0.html
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2021 06:49:22 vasta tsitaadiga

https://videocardz.com/newz/intel-core-i9-12900ks-qs-allegedly-outperforms-ryzen-9-5950x-in-cinebench-r20-test
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2021 07:31:27 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
https://videocardz.com/newz/intel-core-i9-12900ks-qs-allegedly-outperforms-ryzen-9-5950x-in-cinebench-r20-test

No vaatame. Intel on viimastel aastatel pigem rohkem lubanud aga vähem lauale toonud. Muidugi kui see tõeks osutub, siis saab loota Zen 3 hinnalangust thumbs_up.gif
Lihtsalt praegu on paljud muutujad teadmata. Kas testitud oli DDR5-ga ja mis jahutit täpselt kasutati jne.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2021 09:08:03 vasta tsitaadiga

Tomorrow, cinebench ei sõltu praktiliselt üldse mälust.
see oli muide ka üks oluline põhjus, mis see ryzen 1000 reliisil esiplaanile toodud bench oli icon_wink.gif

kirjas ju on, et vesijahutus. isegi aiodega 120mm enam prosedele ei panda, nii et see peaks igal juhul piisav olema.
non-oc küll aga siia käib küsimus muude seadete kohta nagu sa ütlesid. eelkõige power limit, eriti mis mt tulemust puutub.
eeldusel, et õiged numbrid, siis st tundub küll muljetavaldav.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2021 09:54:43 vasta tsitaadiga

londiste, Me ei tea kuidas CB reageerib DDR5-le. DDR4-ga jah ei sõltu.
Vesijahutus ja vesijahutus võivad olla väga erinevad asjad alates 120 AIO-st kuni võimsa custom loopini. Power on jah küsimärk. Hetke lekete põhjal on PL2 228W mis on rohkem kui 5950X'l. Seega safe bet on, et täiskoormuse all võtab 12900K üle 200W.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2021 09:56:07 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ddr3 puhul ka ei sõltunud, iirc ka mitte ddr ja ddr2. teoorias võib ddr5 teistmoodi olla aga ma kahtlen icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2021 18:32:38 vasta tsitaadiga

Ähh siin pole mingit müstikat peale selle, et mingis totakas pedemargis ARM lihtsalt toimetab hästi efektiivselt. Mängudes vahe tõenäolisel paar prossa.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2021 19:52:00 vasta tsitaadiga

Auron, Alder Lake pole ARM ja testitud oli CineBench R20 (viimane R23) mis on Windowsi programm (kuigi jah neil on ka ARM versioon).
Ma pigem kahtlen, et pärast aastaid ühekohalisi protsente perfitõusu suudab Intel nüüd äkki lagedale tulla 25% kiirema versioniga. Ja seda veel Zen 3 vastu. Kuskil on mingi konks. Pakun, et see tuleb suure voolutarbe arvelt.
Muidugi tarbija võidab igal juhul. Kui on tõesti kiirem kui Zen 3, siis AMD peab hindu langetama. Ja kui on sama kiire, siis on rohkem valikut.

Vähemalt LGA1700 omab tulevikku (Raptor Lake 2022 lõpus?, ehk ka Meteor Lake ja Lunar Lake otsa vastavalt 2023 ja 2024) erinevalt praegusest kus Rocket Lake on dead end.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2021 22:19:21 vasta tsitaadiga

Tomorrow, rocket lake (mille cypress cove tuumad on pigem sunny cove/ice lake, mitte viimane willow cove/tiger lake) on r20 singlethreadis samal taktil zen3-st vaid ~5% maas. kogu skylake reast on see omakorda samas testis ~15% hüpe edasi.
ka haswell oli ivyga võrreldes näites cinebenchis ~10% kiirem. skylake haswelliga võrreldes juba vähem aga seal hakkas juba ka tootmise ikaldus tunda andma, mitte arhitektuur.
(edit: muuseas, kui sama r20 tulemustest konkurenti vaatame, siis zen+ oli 2% kiirem kui zen. zen2 oli 13% kiirem kui zen+, zen3 on 11% kiirem kui zen2)

kui muud pähe ei tule, siis hooga cache juurde ja testitulemused suurenevad icon_biggrin.gif
poweri osas näitab tiger lake ju üsna normaalseid tulemusi. inteli 10nm on kehvem kui tsmc 7nm aga mitte palju. kuidas see kõrgema tarbega asjadesse skaleerub, kurat seda hetkel teab.

lga1700 tuleviku osas on seni vaid kõlakad. ma sellele ei panustaks.

edit2:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 21.07.2021 22:56:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2021 22:38:16 vasta tsitaadiga

londiste, Rocket Lake on paljus muus kah maas. 5% ST on veel parim mida see suudab. Muud näitajad nii roosilised pole. Skylake-st edasi olid vahed väga väikesed. AMD erinevus on see, et Zen 2 ja Zen 3 tulid järjest. Polnud 5 aastat ikaldust ja siis 11% hüpe. Zen+ on suht outlier, kuna peale seda pole ühtegi "plussi" tulnud. Zen 3D saab ilmselt lähim olema sellele. Cache lisamist ma ei kritiseeriks. Intel lisab aga voolukulu. See on halvem viis jõudlust tõsta. Tiger Lake on mobiilne kipp.

Fakt, et alles selle aasta lõpus tuleb esimene 10nm desktop väljalase näitab seda kui kehvas seisus 10nm ja Inteli tootmine on olnud. Inteli 10nm pole mitte ainult kehvem vaid ka aastaid hilinenud. TSMC väitis hiljuti, et nad on tootnud üle miljardi 7nm kiibi. See on suht kasutu kui sul on hea või isegi imeline tehnoloogia aga sa ei suuda seda toota ja piisavas koguses müüa. Pealegi TSMC 7nm on nüüd juba 3 aastat vana. Pole teab mis mõõdupuu mida ületada Inteli poolt. 5nm tuleb desktopile järgmine aasta ja 3nm ilmselt 2023. Ma kahtlen kas Intelil oma 7nm isegi selleks hetkeks mobiilsetes kiipides on. Rääkimata desktopist.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2021 22:59:12 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Cache lisamist ma ei kritiseeriks. Intel lisab aga voolukulu. See on halvem viis jõudlust tõsta.
rohkem cache = rohkem transistoreid = rohkem voolukulu.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2021 07:21:10 vasta tsitaadiga

londiste, Ära unusta rohkem kiibi pinda samuti icon_smile.gif . Kuigi see käib pmst transistorite teema alla.
Cache voolukulu on marginaalne. Enne tuleb kiibi suurus ette. Teine asi on see, et cache ei saa lõputult suureks kah ajada. Kui ma ei eksi, siis Dr. Ian Cutress on sellest täpsemalt rääkinud oma videotes aga see on ka loogiline, et mida suurem cache seda kauem peab sealt asju välja otsima.

Mingis mõttes lükkab AMD piire edasi kuni neid pole enam mõistlik väga suurendada. Näiteks tuumade hulk veel veidi kasvab, kui ma same järgnevatel aastatel 24c/48t mainstream (väiidetavalt mitte veel Zen 4) ja 128c/256t (Zen 4 serveri eriversioon) serveriprosed aga kahtlen, et sealt sama tempoga edasi läheb.
Cache on kah praegu fookuses. Serverites veel HBM lisaks. Pakun, et SMT4 tuleb kah serveritesse mingi hetk kui tuumade arv piisavalt suureks kasvab.
Sealt edasi tuleb ehk kiibisisene vesijahutus nagu TSMC hiljuti demos ja hakatakse "korruseid" lisama nagu NAND flashiga tehakse.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2021 00:38:10 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/284915/intel-now-producing-more-10-nanometer-wafers-than-14-nanometer-wafers

edit:
https://videocardz.com/newz/intel-introduces-its-new-node-naming-enhanced-superfin-is-now-intel-7
nimed nimedeks.
meteor lake tape in q2 2021 intel4/7nm peal? kas see ei pidanud veel 10nm olema?
viimati lekkinud roadmapi peal on meteor lake q4 2022.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2021 13:24:05 vasta tsitaadiga

Intel doing Intel things icon_lol.gif
Nimetame 10nm lihtsalt 7ks ja 7nm lihtsalt 4'ks.
Ei... see ei aja üldse veelgi rohkem segadusse doh.gif
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2021 13:38:49 vasta tsitaadiga

Viilutaja, tsmc ja samsung nimetavad tehniliselt samas suurusjärgus asju 7 ja 6 numbritega nimedega (7nm, n7, 7n misiganes). samamoodi 5 ja 4 järgmine node.
pigem imestaks, et intel seda varem ei olnud teinud, arvatavasti lihtsalt polnud neil põhjust nende tootmisprotsesside turundusega tegeleda icon_razz.gif

kui ma räägime inimestest, kes ei jälgi teemat, siis intelil 10nm kiipe on raske müüa kui konkurendid räägivad 7nm kiipidest. olenemata sellest, et sina või mina teame, et tegu on sisuliselt samade asjadega.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2021 14:43:29 vasta tsitaadiga

Las ma räägin teile anekdoodi: Intel Roadmap icon_lol.gif

londiste kirjutas:
intelil 10nm kiipe on raske müüa kui konkurendid räägivad 7nm kiipidest. olenemata sellest, et sina või mina teame, et tegu on sisuliselt samade asjadega.

Või siis on põhjus selles, et konkurendi "7nm" tuli välja aastaid varem ja on toodetud juba üle miljardi ühiku. Aga ärme lase ennast faktidest segada eksole. Kui tegu on sisuliselt sama asjaga siis seda kehvem on see kui Intel suudab seda masstoota alles aastaid hiljem. Aastaid hiljem ootaks ikka midagi paremat kui konkrendil mitte "sisuliselt sama asja"
TSMC pole süüdi selles, et Intel ei suuda oma 10nm toota või müüja.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.07.2021 15:42:08 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
https://www.techpowerup.com/284915/intel-now-producing-more-10-nanometer-wafers-than-14-nanometer-wafers

Tea kuhu seda 10nm nii palju läheb? Käkid läpakatesse, poolel vahvlid lihtsalt prügimäele kuna vigased? icon_lol.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2021 16:20:26 vasta tsitaadiga

Tomorrow, vahet pole ju kes millal toodab. kui sama asi, siis sama või sarnane nimi ei ole väga ootamatu lahendus.

Winterwind kirjutas:
Tea kuhu seda 10nm nii palju läheb? Käkid läpakatesse, poolel vahvlid lihtsalt prügimäele kuna vigased? icon_lol.gif
lisaks tiger lake h peaks nüüd ka ice lake xeonid tootmises olema.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2021 16:44:39 vasta tsitaadiga

tsitaat:

TSMC pole süüdi selles, et Intel ei suuda oma 10nm toota või müüja.

Samsung samasuure tihedusega vahvlit 6nm nime peale ristiks siis isegi kui oleks sama jõudlus oleks ikka omajagu spetsialiste kes hirnuks et lowbob 7nm TSMC kehvema (suurema) nm peal on icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2021 18:01:35 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Tomorrow, vahet pole ju kes millal toodab. kui sama asi, siis sama või sarnane nimi ei ole väga ootamatu lahendus.

Siis ei tasu väita justkui foundry kliendid eelistaks väiksema numbriga vahvleid. Intel on ju siiamaani veel suletud foundry kes toodab ainult endale. Nüüd see muutub küll aga probleem on pigem selles, et Inteli nimetused pole olnud konstantsed. Seega väide, et ostetakse väiksema numbri pärast TSMC toodangut on naeruväärne. Suurtellijad ostavad sealt kust saab ja sellelt kes suudab volume toota ja pealegi Intel oli seni suletud. Tavatarbijad ei tea midagi nanomeetritest ja entusiastid nagu mina ja sina on kärbses*tt kellegi autorehvil.

Jah kõigi gate pitch vms on niiguinii üle 20 nanomeetrti aga TSMC pole rebrandinud 16nm 7nm peale vms. Kuigi 16nm > 12nm oli rohkem marketing kui reaalne 12nm ja 10nm oli suurem ebaõnnestumine kui Inteli 10nm.
heretic666 kirjutas:
tsitaat:
TSMC pole süüdi selles, et Intel ei suuda oma 10nm toota või müüja.

Samsung samasuure tihedusega vahvlit 6nm nime peale ristiks siis isegi kui oleks sama jõudlus oleks ikka omajagu spetsialiste kes hirnuks et lowbob 7nm TSMC kehvema (suurema) nm peal on icon_biggrin.gif

Kahtlen selles. TSMC on viimasel ajal parimatest parim . Entusiastid vaevalt nüüd Samsungi taevani kiidaks kui neil väiksem number oleks.
Pealegi kui TSMC samal pulgal oleks teistega, siis Intel ise poleks 3nm tootmismahtu sealt ette ostnud ega ju? See näitab seda, et Intel ise peab TSMC vähemalt võrdväärseks endaga või siis ei usu nad, et oma "Intel 4"-ga suudaksid väga edukalt konkureerida TSMC 3nm vastu.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2021 18:50:00 vasta tsitaadiga

Ma arvan et tegemist on tootmismahu murega aga ei tööta seal firmas nii et raske öelda miks.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2021 19:10:06 vasta tsitaadiga

Intel tegi hiljuti oma tootmise soovijatele lahti. Kui see äri lendama ei hakka, siis pole Intelil lootust TSMC'le järgi jõuda. AFAIK tehaste investeeringute vahe on >10 miljardi € aastas TSMC poole kaldu ja praeguse seisuga vahe aina suureneb.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu vol2 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 59, 60, 61 ... 89, 90, 91  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.