Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2021 09:06:41 vasta tsitaadiga

Ideaalis peaks arvutama maksud ~iga sekund kui mainer järgmist arvutust asub tegema thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 16.04.2021 20:37:05 vasta tsitaadiga

Kas Nicehashi kaudu saadud Bitcoiniosakesed on kaevandustulu või renditulu?
_________________
Müüa igasugu asju
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2021 07:00:14 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
"kaevandamise puhul tuleb saadud tulu eraisikul deklareerida ettevõtlustuluna. Maksustamise hetk on mininguga krüpto saamine. Lisaks tekib teine maksustamise hetk, kui selle näiteks eurodesse vahetad. Siinkohal ei saa samuti kulusid (elekter, seadmed) maha arvata."
2x tuleb kevandamisel makse maksta icon_lol.gif
Eraisikuna siis ~40% maksudeks
Ettevõtjana ~50%


Siit edasi mõtteainet maksuametile - palka võiks ka arvestada nii et iga päeva teenistusest arvestame 20%. Ja palgapäeval kui raha arvele kantakse siis teise 20% - profit!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2021 13:36:25 vasta tsitaadiga

Võtku kätte end lihtsalt ja tekitagu normaalsed maksud, mida on inimesed motiveeritud ka maksma, see korra 20% maksta kasutusse-välja võetud summade pealt oleks riigile isegi päris OK ja inimestele üpris tüütu... sealt edasi veel koinida (icon_lol.gif) on ikka eriti ajuvaba.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bpuhnja
HV kasutaja
bpuhnja

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2021 21:23:15 vasta tsitaadiga

https://fb.me/e/5bbiZiCN9
MTA koolitus krüptovaraga seotud tehingute maksustamisest

tsitaat:

Tere toredad krüptohuvlised! 🤩

Eesti Krüptoraha Liit korraldab järgmise ürituse koos Eesti Maksu-ja Tolliametiga.
Selle põhjuseks on eelkõige tekkinud vajadus leida ühised, ühtsed ja kindlad vastused virtuaalvääringute ja sellega seonduvate teenuste ja toodete maksustamise kohta Eestis.
Nii meie liikmed, kui ka paljud teised on mures, sest hetkel on info maksude kohta jäänud neile segaseks tänu seadusemuudatustele ja suurele ebakõlale.
Sellega seoses plaanime korraldada koolituse maksude teemal.

Koolituse kontseptsioon on järgnev:
1. MTA roll;
2. Virtuaalvääringu käsitlus ja edasised plaanid tänasel päeval;
3. Eraisik vs virtuaalvääring
a. Erinevad ost/müük/vahetus tehingud sh kaupade/teenuste soetamine, jätkutehingud, airdropid, stablecoinidega, kui lõpetad aasta kahjumiga, olukorrad kui puudub võimalus tuvastada soetusmaksumus või krüptol puudub tavavaluutasse arvutatav väärtus.
b. Eelnevalt maksustatud sissetuleku (nt töötasu, dividend, juh.liikme tasu) kasutamine tehingute teostamiseks;
c. Kaevandamine;
d. Küsimused MTA'le, mis tulid inimeste poolt
4. Äriühing vs virtuaalvääring
a. Maksunüansid investeerimisel st mis kuludelt makstakse tulumaksu;
b. Kaevandamine iseendale ja kolmandatele osapooltele sh olukord kus ÄÜ tegeleb ise kaevandamisega või tema seadmed on ühendatud kaevandamise basseiniga;
c. Kaevandamise seadmete ost/müük/rent
5. Äriühingu ja eraisiku aruandluskohustus
6. Maksudest kõrvalehoidumise tagajärjed
7. Meie soovitused/teie küsimused
Koolitus on tasuta!
Koolitusel saab reaalajas osaleda kuni 100 inimest.
Hiljem on võimalik salvestust järgi vaadata.

Zoomi registreerimislink: https://us02web.zoom.us/.../reg.../WN_CXSMkqBHRzKF-NjAM1ZDBw

Eesti Krüptoraha Liit
https://www.kryptoraha.ee/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kryptoguy
HV vaatleja

liitunud: 18.04.2021




sõnum 18.04.2021 12:00:14 vasta tsitaadiga

Tegelikult on asjad jube jaburad. nt change-s pole isegi ettevõtte kontot. Inimesed peavad eraisikuna majandama.
Praegu tuleks nagu välja, et iga liigutuse eest pead 20% makse maksma. Vahetad krütp-krütp, kannad sõbrale. Sõber kannab edasi siis uuesti 20%?
Ostad krütpokaardiga banaani pead ka maksma, sest kuskil seal krütp vahel...
Mõtlen sellele, et millal see pretsedent siis luuakse. Praegu pole kuulda olnud, et keegi hirmsa maksukirve oleks saanud.
Sest praegu võtab riik seda väga jäigalt. Ostsid nt 1000 euri eest btc teg 2x. 2000 ostsid mingit shitcoini, mis 100% hävis. Reaalselt oled riigile sees 200, kuigi oled kõik auku pannud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.04.2021 12:09:16 vasta tsitaadiga

Millest sa räägid? Mis iga liigutuse eest 20%? Ainult FIAT kasumi pealt maksad ju.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2021 12:25:13 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Millest sa räägid? Mis iga liigutuse eest 20%? Ainult FIAT kasumi pealt maksad ju.

"Maksustatakse iga krüpto müügi/vahetamise tehing (müügihind – ostuhind) eraldiseisvalt (nii krüpto-FIAT kui ka krüpto-krüpto tehingud), seega võib maksukohustus eriti suureks minna krüptoga kauplejatel."
icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.04.2021 12:29:56 vasta tsitaadiga

Edu sellega siis icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kryptoguy
HV vaatleja

liitunud: 18.04.2021




sõnum 18.04.2021 12:38:16 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Janis kirjutas:
Millest sa räägid? Mis iga liigutuse eest 20%? Ainult FIAT kasumi pealt maksad ju.

"Maksustatakse iga krüpto müügi/vahetamise tehing (müügihind – ostuhind) eraldiseisvalt (nii krüpto-FIAT kui ka krüpto-krüpto tehingud), seega võib maksukohustus eriti suureks minna krüptoga kauplejatel."
icon_rolleyes.gif

Täpselt nii see on. ma üritan näha MA poolset viewd, mis sry on väga hirmutav.
Kui see pretsedent tuleb siis tuleb see change-s MA saab kiirelt andmed kätte. Seal on varsti nn paarkümmend tuhat kauplejat. Pakun mingi alla 5% deklaleerib.
Krüpto pole MA pilgu läbi midagi erinevat nt kinnisvarast. Oled nt kvärikas. Ostad 3 objekti 100k-st 1-ga saad duublisse, 2 teist objekti oli scam, kaotasid kõik. Kas MA-d huvitab, et sul pangaarvel nüüd 200k 300k asemel?MA tahab 100k pealt 20% saada:)
Nad ei ole krüptole mingeid erisusi teinud.
Valuutekauplejad forexil on sama hädaga. Aga pole kuulnud seal mingeid asju. Vb liiga väike turg ja MA-d ei huvita või saab ise ka aru, et seadused on jaburad ja sitta ei torgi

Lihtsalt ma võin simuleerida olukorra, kus treider paneb 100k sisse kaupleb super võimendusega läheb busti. Ja kasumlikke tredie võis seal olla 5Miljardi eest. Oleks kena ÄP uudis, et MA nõuab kellegilt miljard maksu, kui tüüp elab emaga kahetoalsies korteris:)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.04.2021 12:40:53 vasta tsitaadiga

Kust nad võtavad selle info, et üldse trade teed? Okei, Change äkki annab, kes seda üldsegi kasutab...., mõned muud suuremad ka äkki kunagi... Aga kõikjalt ikka seda infot ei saa. Niiet pigem maksustada ainult välja kantav tulu, mitte mingi utoopiaga tegeleda icon_rolleyes.gif Sinna läheb ju omajagu ressurssi ka, on see seda väärt üldse neil?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kryptoguy
HV vaatleja

liitunud: 18.04.2021




sõnum 18.04.2021 12:50:10 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Kust nad võtavad selle info, et üldse trade teed? Okei, Change äkki annab, kes seda üldsegi kasutab...., mõned muud suuremad ka äkki kunagi... Aga kõikjalt ikka seda infot ei saa. Niiet pigem maksustada ainult välja kantav tulu, mitte mingi utoopiaga tegeleda icon_rolleyes.gif Sinna läheb ju omajagu ressurssi ka, on see seda väärt üldse neil?

Ma räägingi, et see kõik teoreetiline ja vaatangi huviga, kudas see praktikaks kujuneb
Pangaarvele laekuvat summat võid jah deklaleerida ja isegi ausalt maksta, öelda, et sisendväärtus oli 0 jne...mis pole ka korrektne.
Aga nt kui ma nüüd tahab huvi pärast selle koha väljavõtet ka näha...kui sa juba deklaeerisid ja sealt tuleb välja mingit miljont treidi ja tekitab veel küsimusi...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.04.2021 12:56:26 vasta tsitaadiga

Asi lõpeb sellega, et inimesed hakkavad rohkem ise krüptos omavahel kauplema ja maskuametil veel keerulisem. Tulistavad jalga endale
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TallMan
HV kasutaja

liitunud: 18.08.2014




sõnum 18.04.2021 13:08:33 vasta tsitaadiga

Umbes 15a tagasi kui online pokkeri buum oli, siis üks tuntud poliitik mainis mulle eravestlusel, et kui tema teha oleks, siis tema paneks igale mängu pandud eurole/dollarile 20% käibemaksu peale. Mis cash mängus näeks välja nii, et tuleb 10 pokkerimängijat lauda ja siis tund aega hiljem on kõik kaasa võetud raha maksuametile läinud. Ehk siis suht juhuse asi kuidas maksuamet ja poliitik olukorda näevad. Online pokkeris õnneks lahenes nii, et firmad maksavad litsentsi eest ja kõik võidud on maksuvabad.

Oletaks, et lõpuks läheb ikka nii, et ainult crypto-fiat maksustatakse, aga mida teha siis, kui exchange annab andmed maksuametile, aga seal on näha ainult, et crypto on kantud teise exchange'i, mis andmeid ei väljasta kellelegi. Info selle kohta leviks kauplejate vahel ju väga kiirelt. Tehakse kuskile palmisaarele exchange ja jagatakse ka lahkelt crypto krediit/debet kaarte, millega saaks kõik sulas välja võtta soovi korral.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 18.04.2021 23:55:39 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Janis kirjutas:
Millest sa räägid? Mis iga liigutuse eest 20%? Ainult FIAT kasumi pealt maksad ju.

"Maksustatakse iga krüpto müügi/vahetamise tehing (müügihind – ostuhind) eraldiseisvalt (nii krüpto-FIAT kui ka krüpto-krüpto tehingud), seega võib maksukohustus eriti suureks minna krüptoga kauplejatel."
icon_rolleyes.gif


Oletame, et ostan 1000€ eest krüptovaluutat,
mõne aja pärast kurss langeb, ostan veel 500€ eest,
siis jälle kurss tõuseb, müün 300€ eest,
mõni päev hiljem veel 100€ eest,
tekib vahepeal vaba raha, ostan 200€ eest,
kurss hakkab kiiresti langema, müün paanikas 1000€ eest.

Mis moodi on võimalik iga tehingu pealt müügihind - ostuhind arvutada?

_________________
Müüa igasugu asju
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
invension
Kreisi kasutaja
invension

liitunud: 27.09.2009




sõnum 19.04.2021 07:43:18 vasta tsitaadiga

Nagu näha siis emta on selle koha pealt ikka nagu ühe jalaga koer.
_________________
Liitu vabalt siit: Coinbase / Binance
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2021 07:49:41 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Mis moodi on võimalik iga tehingu pealt müügihind - ostuhind arvutada?

Oletame, et ostan 1000€ eest krüptovaluutat,
mõne aja pärast kurss langeb, ostan veel 500€ eest,
siis jälle kurss tõuseb, müün 300€ eest, 60€ maksudeks
mõni päev hiljem veel 100€ eest, 20€ maksudeks
tekib vahepeal vaba raha, ostan 200€ eest,
kurss hakkab kiiresti langema, müün paanikas 1000€ eest. 200€ maksudeks
Kuhu MTA tahaks jõuda icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2021 08:05:47 vasta tsitaadiga

ja mismoodt teada saadakse palju tegelikut sul rahi on saadud kui kõik istub sul kuskil paypalis või üldse ei kanna kontole vaikselt võtad 20-30 euri ja väljamaal saad osta paypaliga. Kes seda kontrollib. Kui üldse ei kannagi konole võtad iga kuu natuke tasku rahi kui kuival. Rahi peaks rohkem järgi jääma eesti konol kui paypali kasutad ostudeks mina ei näe mingit suurt probleemi siin exangest kannad niipalju kui vaja.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 19.04.2021 08:07:39, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2021 08:08:07 vasta tsitaadiga

Kord aastas küsib MTA paypalist kõikide eestlaste kulutused kes on tegelenud krüptoga.
Kui üle 20k aastas, siis saadab paypal ise andmed.
https://www.paypal.com/re/smarthelp/article/how-does-paypal-report-my-sales-to-the-irs-will-i-receive-a-tax-form-1099-k-faq729
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2021 08:12:05 vasta tsitaadiga

ok seda ei teanud tegelt ma ei usu ,et minul 100 eurigi tuleb kokku aastas see nii väike rahi. Sealt polegi midagi maksta kui kontod pedevalt nullis istuvad.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2021 08:50:41 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
von Wu kirjutas:
Mis moodi on võimalik iga tehingu pealt müügihind - ostuhind arvutada?

Oletame, et ostan 1000€ eest krüptovaluutat,
mõne aja pärast kurss langeb, ostan veel 500€ eest,
siis jälle kurss tõuseb, müün 300€ eest, 60€ maksudeks
mõni päev hiljem veel 100€ eest, 20€ maksudeks
tekib vahepeal vaba raha, ostan 200€ eest,
kurss hakkab kiiresti langema, müün paanikas 1000€ eest. 200€ maksudeks
Kuhu MTA tahaks jõuda icon_lol.gif



nii hull see asi ka ei ole. maksustatva on ikkagi kasum.


ettevõte puhul registreerid iga tehingu ja asi selge, eraiaisku puhul on natuke keerulisem , kuna pluss tehingu poole pealt maksad tulumaksu (kasu-kulu) minusesse läinud tehingu pealt sa seda plussi ei kompenseeri.


ise pole veel miskit välja kantinud, kuid olen võtnud seisukoha, et minu kasum on see, mis ma reaalselt oma kontole välja kandin. ja kui ma detsembris tahan 1000 eurot välja võtta, siis deklareerin selle summa ja maksan 200 eurot tulumakasu.

ilmselt kui MA-l on igav siis saab pikemalt lahtikirjutamist harrastada

_________________
ARVUTID
3G1,5/3G2,5/5G1,5/5G2,5 KAABEL
HDD kettad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2021 09:12:21 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
von Wu kirjutas:
Mis moodi on võimalik iga tehingu pealt müügihind - ostuhind arvutada?

Oletame, et ostan 1000€ eest krüptovaluutat,
mõne aja pärast kurss langeb, ostan veel 500€ eest,
siis jälle kurss tõuseb, müün 300€ eest, 60€ maksudeks
mõni päev hiljem veel 100€ eest, 20€ maksudeks
tekib vahepeal vaba raha, ostan 200€ eest,
kurss hakkab kiiresti langema, müün paanikas 1000€ eest. 200€ maksudeks
Kuhu MTA tahaks jõuda icon_lol.gif
Kuludesse ei kannagi?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.04.2021 09:13:35 vasta tsitaadiga

Kulutad kõik kohe ära, tulu pole, kõik on kulu. Makse maksma ei pea thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2021 09:30:29 vasta tsitaadiga

Ei kujuta hästi ette nende isikute deklareerimist, kes kasutavad krüptoraha pangakaarte ja ostavad igapäevaselt/iganädalaselt tavapoodidest kaupa (kus teatavasti toimub ostuhetkel krüpto->fiat konverteerimine). Kui iga tehing on maksuobjekt ja kas sellel hetkel oli krüpto hind all ja sa ei teeninud tulu, või oli just tõusnud ja said oma krõpsupaki just teenitud kasumist ja pead makse maksma?

Ettevõtte krüptokaardiga oleks märksa lihtsam, aga see läheks nagu algse mõttega vastuollu, et igaühel võiks olla võimalus igapäevaseid oste teha nö krüptos...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2021 09:46:11 vasta tsitaadiga

Dreamlover kirjutas:
ise pole veel miskit välja kantinud, kuid olen võtnud seisukoha, et minu kasum on see, mis ma reaalselt oma kontole välja kandin. ja kui ma detsembris tahan 1000 eurot välja võtta, siis deklareerin selle summa ja maksan 200 eurot tulumakasu.

Kui oled tavaline inimene ja käid veel palgatööl ja saad keskmist palka, siis kipub sellest 1000€-st ~30% maha minema, sest maksuvaba summa väheneb.
Kui tööl ei käi siis 6000€ võtad aastas välja ja elu lill (0 maksu)
Oma lastele krüptot kinkida oleks igati mõistlik maksude seaduslik optimeerimine thumbs_up.gif


viimati muutis DVDRW 19.04.2021 09:52:16, muudetud 3 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2021 09:50:11 vasta tsitaadiga

DVDRW, kuidas see siia seotud on, 20% on tulumaks.

Palgatöölt maksan nagunii kogu summast tulumaksu.

_________________
ARVUTID
3G1,5/3G2,5/5G1,5/5G2,5 KAABEL
HDD kettad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 19.04.2021 09:52:50 vasta tsitaadiga

Dreamlover kirjutas:
DVDRW, kuidas see siia seotud on, 20% on tulumaks.

Palgatöölt maksan nagunii kogu summast tulumaksu.

Nii on, ja kui lähed kättesaadud raha poodi kulutama, maksad riigile veel 20% käibemaksu ja olenevalt ostust ka aktsiise.
Hea kui veel lõpuks riigile võlgu ei jää icon_biggrin.gif

Teema äramärkimise mõttes.

_________________
---------------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2021 10:06:15 vasta tsitaadiga

Dreamlover kirjutas:
DVDRW, kuidas see siia seotud on, 20% on tulumaks.
Palgatöölt maksan nagunii kogu summast tulumaksu.

Spoiler Spoiler Spoiler

Näiteks kui sissetulek palgatööl 15000€ siis saad kätte 13133€
Liidad oma 1000€ krüptikasumi juurde saad kätte 13822
13822-13133 = 689€ saad rohkem seega 311€ läks maksudeks mis on üle 30% icon_cry.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.04.2021 10:07:58 vasta tsitaadiga

Tee lapsi siis
Teisest alates ~1,8k maksuvaba juurde
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Norht Chilean G
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2021 11:15:24 vasta tsitaadiga

Nii, perioodi tulu, perioodi kulu - et siis kui 2 aastat tagasi ostsid, siis on väljavõtmisel aastanumbri vahetusega saanud hoobilt 100% tulu?!
_________________
Tag written by one North Chilean Guanacos, several specially trained Equadorian Mountain llamas and 76,000 Battery llamas from Llama Fresh Farms Ltd. near Paraguay.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2021 18:55:20 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Kord aastas küsib MTA paypalist kõikide eestlaste kulutused kes on tegelenud krüptoga.
Kui üle 20k aastas, siis saadab paypal ise andmed.
https://www.paypal.com/re/smarthelp/article/how-does-paypal-report-my-sales-to-the-irs-will-i-receive-a-tax-form-1099-k-faq729


See on siiski konkreetselt ainult Ameerika Ühendriikidele mõeldud sätung/reegel. Mis muidugi ei tähenda et siinpool lompi sama ei peaks olema. Aga ei tasu kõike ka kohe ühte patta panna

_________________
..||..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TallMan
HV kasutaja

liitunud: 18.08.2014




sõnum 24.04.2021 11:04:10 vasta tsitaadiga

Tekkis tegelikult üks asjalik küsimus. Peaks kõiki krüptofänne huvitama, kelle eesmärgiks on kunagi mill teenida ja lambo osta. Oletame, et osav krüptofanatt teenib endale miljoni, mis seisab kuskil walletis, aga EMTA maksustab seda alles siis, kui see fiatiks vahetada. Kas sellisel juhul oleks mõistlik näiteks end pooleks aasaks mõne maksuparadiisi elanikuks registreerida, Bahama nt, seal tulumaks 0%. Sealse residendina vahetada krüpto fiatiks, panna pangakontole ja tulla nagu õige mees kunagi Eestisse. EMTA pühkigu suu puhtaks, kuna tulu teeniti teise riigi maksuresidendina? Kümne tonni pärast ei tasu tsirkust teha, aga kui tõesti summad milli kandis on, siis sääst 20%. Residentsuse määramisel oli see 183 päeva reegel, aga kui tulla varem tagasi ja otseselt enda kohalolekut ei reklaami, siis peaks mõnekuise talvepuhkusega Bahamal ka hakkama saama. Olen ma õigesti aru saanud või on mul miskit väga olulist kahe silma vahele jäänud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2021 11:15:09 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif
Kui sõber Bahamalane lihtsalt kingib mulle fiati 1mill € (kannab üle) Eesti pangakontole. Siis ka mingeid makse ei tule?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 24.04.2021 11:29:26 vasta tsitaadiga

Tundub nagu plaan aga walleti boss võib su lambo plaani ennetada ja ise sama triki teha icon_biggrin.gif
https://arileht.delfi.ee/artikkel/93232595/kruptoborsi-boss-on-kadunud-ka-kaks-miljardit-dollarit-klientide-raha-on-haihtunud

Pärast nõuad ise riigilt, miks riik-finantsinpektsioon su krüptovarasid ei kaitse ja midagi ei tee.

Muidu, kas miljoni euri ja ka palju väiksema summa laekumine kontole ei pälvi automaatselt nende rahapesutõkestamise ja terrorismivastase võitluse büroode tähelepanu. Ei imestaks, kui pank eespool viidatule su millieurise konto külmutab ja pead vastavatele instantsidele hakkama tõestama, mis raha ja kas see legaalsel teel saadud on.

_________________
---------------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2021 11:57:43 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Tundub nagu plaan aga walleti boss võib su lambo plaani ennetada ja ise sama triki teha icon_biggrin.gif
https://arileht.delfi.ee/artikkel/93232595/kruptoborsi-boss-on-kadunud-ka-kaks-miljardit-dollarit-klientide-raha-on-haihtunud

Pärast nõuad ise riigilt, miks riik-finantsinpektsioon su krüptovarasid ei kaitse ja midagi ei tee.

Muidu, kas miljoni euri ja ka palju väiksema summa laekumine kontole ei pälvi automaatselt nende rahapesutõkestamise ja terrorismivastase võitluse büroode tähelepanu. Ei imestaks, kui pank eespool viidatule su millieurise konto külmutab ja pead vastavatele instantsidele hakkama tõestama, mis raha ja kas see legaalsel teel saadud on.

Arvan, et kui auditi tegijale kasvõi 10% eraldada on probleeem lahendatud icon_exclaim.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TallMan
HV kasutaja

liitunud: 18.08.2014




sõnum 24.04.2021 12:27:11 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Tundub nagu plaan aga walleti boss võib su lambo plaani ennetada ja ise sama triki teha icon_biggrin.gif
https://arileht.delfi.ee/artikkel/93232595/kruptoborsi-boss-on-kadunud-ka-kaks-miljardit-dollarit-klientide-raha-on-haihtunud

Pärast nõuad ise riigilt, miks riik-finantsinpektsioon su krüptovarasid ei kaitse ja midagi ei tee.

Muidu, kas miljoni euri ja ka palju väiksema summa laekumine kontole ei pälvi automaatselt nende rahapesutõkestamise ja terrorismivastase võitluse büroode tähelepanu. Ei imestaks, kui pank eespool viidatule su millieurise konto külmutab ja pead vastavatele instantsidele hakkama tõestama, mis raha ja kas see legaalsel teel saadud on.


No vastuse esimene pool ei käi siia teemasse, vaid "Exchanged jt. ostu-müügikohad" alla, selle teema all on jutt maksudest.

Mis vastuse teise poolde puutub, siis saad ju pangaülekande puhul tõestada, et raha tuli näiteks Binance-st ja oli teenitud krüptorahaga kauplemisega. Kuna krüptovaraga kauplemine pole ebaseaduslik, siis pole ka põhjust seda külmutada.

Küsimus selles, et kas see oleks nö jokk-skeem? Kui võrrelda olukorda näiteks sellega, et ehitusärimees läheb mõneks ajaks Soome, on Soomes alaline elanik, teenib seal elades miljoni ja tuleb Eestisse tagasi. EMTA ei saa ju selle pealt enam makse nõuda. Ainult sellisel juhul kui alaline elukoht on kogu aeg Eestis olnud ja sellisel juhul kehtivad ka topeltmaksustamise reeglid, st. kui Soomes on maksumäär üle 20%, siis Eestis maksuametile midagi maksma ei pea, kui Soomes maksad nt. 7%, siis Eesti tahab 13% saada.

Bahama puhul peaks siis olema nii, et kui lähed lihtsalt paariks kuuks sinna ja alaline elukoht jääb Eetisse, siis tuleb ikka 20% maksta. Aga kui alaline elukoht Bahamal ja üle poole aasta Eestist ära, siis peaks tulumaks 0% olema.

EDIT:
to Bilderberg
Kui Bahamal elades võtad oma milli välja, siis on lootust, et see on jokk-skeem ja ei pea üldse midagi maksma. 0% on parem kui 10%. Isegi kui pole jokk-skeem, siis halvemal juhul maksad oma 20% ära ja oled ka puhas poiss. See-eest kui hakata altkäemaksu pakkuma eriti suures ulatuses, siis selle eest võib juba reaalse vanglakaristuse saada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2021 13:43:11 vasta tsitaadiga

Ei näe väga pointi, 20% on väike hind selle eest et saada oma valdusesse 800k legaalseid vahendeid. Pigem pead vaeva nägema et pangale tõestada et see kõrvalise abita on teenitud st et sa pole tankist rahapesus.

Halvemal juhul ei piirdu see 20%-ga vaid sellele vist tehti kordakolm.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TallMan
HV kasutaja

liitunud: 18.08.2014




sõnum 25.04.2021 13:32:59 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Ei näe väga pointi, 20% on väike hind selle eest et saada oma valdusesse 800k legaalseid vahendeid. Pigem pead vaeva nägema et pangale tõestada et see kõrvalise abita on teenitud st et sa pole tankist rahapesus.

Halvemal juhul ei piirdu see 20%-ga vaid sellele vist tehti kordakolm.


Sellega olen muidugi nõus, et kui on valida aus -20% või nö vahele jääda ja -60%, siis valiksin ausa -20%. Algne teemapüsitus pigem selles, et kas saaks äkki ausa 0%. Üks juhtum oli Eestis, kus pokkerimängija võitis USA-s umbes 100 000 usd, tollase kursiga 15 eek/usd ja maksud olid kolmandik ehk siis 1.5 millist kroonist oleks kätte saanud 1 milli. Aga pädev jurist olevat abiks palgatud ja saadi ka ülejäänud 0.5 milli kätte (juristi tasu sellest oli 1/3) .

Ilmselt kui keegi peaks nii tubli olema, et mill krüptot teenida, siis võibolla tasub lihtsalt mingi oma ala parima juristiga ühendust võtta ja see selgitaks kõik skeemid ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
i8080
Kreisi kasutaja
i8080

liitunud: 15.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2021 13:51:07 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
thumbs_up.gif
Kui sõber Bahamalane lihtsalt kingib mulle fiati 1mill € (kannab üle) Eesti pangakontole. Siis ka mingeid makse ei tule?


kui ei ole abikaasa, elukaaslane, otse- või külgjoones sugulane
... maksustatakse ... füüsilistele isikutele tehtud kingitused ...
icon_smile.gif
https://www.emta.ee/et/ariklient/tulu-kulu-kaive-kasum/kingitused-ja-annetused-ning-vastuvotukulud/selgitused-kingituste
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2021 14:19:37 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
thumbs_up.gif
Kui sõber Bahamalane lihtsalt kingib mulle fiati 1mill € (kannab üle) Eesti pangakontole. Siis ka mingeid makse ei tule?

Miks niisama ei või kinkida-milleks veel vahendaja panga näol???
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2021 20:47:54 vasta tsitaadiga

TallMan kirjutas:
elukaz kirjutas:
Ei näe väga pointi, 20% on väike hind selle eest et saada oma valdusesse 800k legaalseid vahendeid. Pigem pead vaeva nägema et pangale tõestada et see kõrvalise abita on teenitud st et sa pole tankist rahapesus.

Halvemal juhul ei piirdu see 20%-ga vaid sellele vist tehti kordakolm.


Sellega olen muidugi nõus, et kui on valida aus -20% või nö vahele jääda ja -60%, siis valiksin ausa -20%. Algne teemapüsitus pigem selles, et kas saaks äkki ausa 0%. Üks juhtum oli Eestis, kus pokkerimängija võitis USA-s umbes 100 000 usd, tollase kursiga 15 eek/usd ja maksud olid kolmandik ehk siis 1.5 millist kroonist oleks kätte saanud 1 milli. Aga pädev jurist olevat abiks palgatud ja saadi ka ülejäänud 0.5 milli kätte (juristi tasu sellest oli 1/3) .

Ilmselt kui keegi peaks nii tubli olema, et mill krüptot teenida, siis võibolla tasub lihtsalt mingi oma ala parima juristiga ühendust võtta ja see selgitaks kõik skeemid ära.


No tegelt on ju natuke hea tunne ka kui saad oma riiki toetada. Kui aadres nedom ja neuulitsa siis oleks jah pohhui.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TallMan
HV kasutaja

liitunud: 18.08.2014




sõnum 25.04.2021 21:05:22 vasta tsitaadiga

elukaz, No riik koorib inimestelt igasugu käibemaksude ja aktsiisidega nagunii kümme nahka, sellepärast sa ei pea muretsema, et sa oma riiki ei toeta icon_biggrin.gif Saad nii ka riiki toetada, et tarbid selle milli kõik Eestis ära.

EDIT by MOD: palun ärge tsiteerige eelmist postitust, eriti kui see on pikk. Vajutage postitaja nimele ja tekitage tääg.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2021 22:20:27 vasta tsitaadiga

Jah, näiteks ostad lambo Eestist thumbs_up.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bpuhnja
HV kasutaja
bpuhnja

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2021 09:38:23 vasta tsitaadiga

Meeldetuletus siis, et täna 16:00 thumbs_up.gif

bpuhnja kirjutas:
https://fb.me/e/5bbiZiCN9
MTA koolitus krüptovaraga seotud tehingute maksustamisest

tsitaat:

Tere toredad krüptohuvlised! 🤩

Eesti Krüptoraha Liit korraldab järgmise ürituse koos Eesti Maksu-ja Tolliametiga.
Selle põhjuseks on eelkõige tekkinud vajadus leida ühised, ühtsed ja kindlad vastused virtuaalvääringute ja sellega seonduvate teenuste ja toodete maksustamise kohta Eestis.
Nii meie liikmed, kui ka paljud teised on mures, sest hetkel on info maksude kohta jäänud neile segaseks tänu seadusemuudatustele ja suurele ebakõlale.
Sellega seoses plaanime korraldada koolituse maksude teemal.
Spoiler Spoiler Spoiler


Zoomi registreerimislink: https://us02web.zoom.us/.../reg.../WN_CXSMkqBHRzKF-NjAM1ZDBw

Eesti Krüptoraha Liit
https://www.kryptoraha.ee/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kryptoguy
HV vaatleja

liitunud: 18.04.2021




sõnum 30.04.2021 12:30:56 vasta tsitaadiga

Ega seal MTA lingilt suurt targemaks ei saanud. pm deklaeeri igat tehingut ja makse selle pealt makse.
Ega ta ise jäi ka jänni, kui exch üldse bustoks läheb või pole seal üldse mingeid väljavõtteid. Ise ta möönis ka seal, et igat banaani deklaleerida...noh seadus selline...
Nt veel üks huvitav case. Teed sõbrale ülekande. Sõber teeb cashoudi. Kas nüüd sõber peab 20% maksma sest soetusmaksumus 0...Aga kui see oli üldse laen?Kui nt 100 aastane laen mille krüptos võtnud ja peab tagasi maksma, siis kudias seal maksukohustus saab seal olla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2021 12:46:45 vasta tsitaadiga

Sõber jah peab siis 20% maksma kogu summast. Laen või mitte seda MTAd ei huvita.
Kui aastas muid sissetulekuid pole ja summa alla 6k siis ei pea midagi maksma.
Kanda näiteks beebi/lapse arvele ja beebi ostab otse krüptos endale mähkmeid jms stuffi, kõik jokk icon_razz.gif
Nt Exodus rahakott arvutis ja veebipoe kontol vanusepiirang puudub.

Zoomi limiit oli täis.
Kus seda koolitust siis järele vaadata saab?


viimati muutis DVDRW 30.04.2021 12:47:40, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cheese
HV vaatleja
cheese

liitunud: 09.04.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2021 15:46:02 vasta tsitaadiga

DVDRW,
järelvaatamine: https://www.youtube.com/watch?v=gCut8uAvo1w

Ühesõnaga eraisikul vaja iga (kasumlik) tehing deklareerida, kasum eurodesse arvutada ja tulumaks selle pealt maksta. Pole vahet, kas EUR-BTC, USD-BTC või XCOIN-YCOIN. Ehk eraisikuna rohkem tehinguid kui ost-hodl-müük ei ole mõistlik maksude seisukohalt teha. Kui eraisikuna hunnikus kaubelda, pead põhimõtteliselt EMTA-le juba peale maksma.

Illustreerimiseks hüpoteetiline olukord eraisikuna:
Portfelli algne suurus on 100 000€ ning iga tehingu suurus on täpselt 100 000€. Tulemus on vaheldumisi võit-kaotus. Iga võidu kasum on 1% (1000€), iga kaotuse kahjum on 0,9% (-900€). Kui need tulemused oleksid garanteeritud, oleks üsna hea strateegia või ei?

- Kui tehtud on 100 tehingut, on portfelli suurus 105 000€ (5% plussis). Kasum perioodi peale seega 5000€, mille välja võtmise korral oleks loogiline maksta 1000€ tulumaksu. Kui palju tegelikult peab maksma? 10 000€. Ehk pärast kasumite pealt maksude maksmist on kahjum 5000€.
- Kui tehtud on 1000 tehingut, on portfelli suurus 150 000€ (50% plussis). Kasum perioodi peale seega 50 000€, mille välja võtmise korral oleks loogiline maksta 10 000€ tulumaksu. Kui palju tegelikult peab maksma? 100 000€. Ehk pärast kasumite pealt maksude maksmist on alles vaid 50% algsest investeeringust.
- Kui tehtud on 2000 tehingut, on portfelli suurus 200 000€ (100% plussis). Kasum perioodi peale seega 100 000€, mille välja võtmise korral oleks loogiline maksta 20 000€ tulumaksu. Kui palju tegelikult peab maksma? 200 000€. Ehk pärast 'kasumite' pealt maksude maksmist oleks terve algne investeering kaotatud. Aga vähemalt igav ei hakka - kõik need 1000 kasumlikku tehingut on vaja ju tuludeklarisse üksikult kirja panna. Tegevus paariks päevaks olemas beer_yum.gif thumbs_up.gif .
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kryptoguy
HV vaatleja

liitunud: 18.04.2021




sõnum 30.04.2021 16:06:57 vasta tsitaadiga

cheese kirjutas:
DVDRW,
järelvaatamine: https://www.youtube.com/watch?v=gCut8uAvo1w

Ühesõnaga eraisikul vaja iga (kasumlik) tehing deklareerida, kasum eurodesse arvutada ja tulumaks selle pealt maksta. Pole vahet, kas EUR-BTC, USD-BTC või XCOIN-YCOIN. Ehk eraisikuna rohkem tehinguid kui ost-hodl-müük ei ole mõistlik maksude seisukohalt teha. Kui eraisikuna hunnikus kaubelda, pead põhimõtteliselt EMTA-le juba peale maksma.

Illustreerimiseks hüpoteetiline olukord eraisikuna:
Portfelli algne suurus on 100 000€ ning iga tehingu suurus on täpselt 100 000€. Tulemus on vaheldumisi võit-kaotus. Iga võidu kasum on 1% (1000€), iga kaotuse kahjum on 0,9% (-900€). Kui need tulemused oleksid garanteeritud, oleks üsna hea strateegia või ei?

- Kui tehtud on 100 tehingut, on portfelli suurus 105 000€ (5% plussis). Kasum perioodi peale seega 5000€, mille välja võtmise korral oleks loogiline maksta 1000€ tulumaksu. Kui palju tegelikult peab maksma? 10 000€. Ehk pärast kasumite pealt maksude maksmist on kahjum 5000€.
- Kui tehtud on 1000 tehingut, on portfelli suurus 150 000€ (50% plussis). Kasum perioodi peale seega 50 000€, mille välja võtmise korral oleks loogiline maksta 10 000€ tulumaksu. Kui palju tegelikult peab maksma? 100 000€. Ehk pärast kasumite pealt maksude maksmist on alles vaid 50% algsest investeeringust.
- Kui tehtud on 2000 tehingut, on portfelli suurus 200 000€ (100% plussis). Kasum perioodi peale seega 100 000€, mille välja võtmise korral oleks loogiline maksta 20 000€ tulumaksu. Kui palju tegelikult peab maksma? 200 000€. Ehk pärast 'kasumite' pealt maksude maksmist oleks terve algne investeering kaotatud. Aga vähemalt igav ei hakka - kõik need 1000 kasumlikku tehingut on vaja ju tuludeklarisse üksikult kirja panna. Tegevus paariks päevaks olemas beer_yum.gif thumbs_up.gif .


Ja kui bot nt teeb miljon tehingut aastas. Huvitav, kui mõni testib MA-d ja märgib nt tuludeklarisse, et peab MA maksma nt 10 miljardit tulumaksu. Kas siis MA-l on ka ikka mingi kaine mõistus. Või esiattakse tuimalt teatis. Teil 10 miljardit vaja ära maksta, lisaks 20% intressi aastas...Meil ju sellised seadused!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2021 16:25:38 vasta tsitaadiga

Ühesõnaga täielik absurdsus valitseb endiselt selles valdkonnas.
Võimalikult palju väänata, hirmutada, keelata, et tuleks rohkem makse tundub nende taktika.
Ürita sa siis aus olla thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cheese
HV vaatleja
cheese

liitunud: 09.04.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2021 17:42:11 vasta tsitaadiga

cryptoguy, sealt tuleb vastus, et 'ise otsustasid eraisikuna tegeleda' icon_biggrin.gif .

Usun, et valdavalt pole inimestel ju probleemi maksta 20% makse oma välja võetava kasumi pealt. Suurema tehinguarvude ja rahahulkadega tekib siin aga korralik dilemma.
Tublil kodanikul on kaks valikut. Võtta kasumina välja näiteks 100 000€, maksta selle pealt 20% makse, kuid jääda paranoiliselt lootma, et teda sihikule ei võetaks. Kui kõiki väljavõtteid küsitakse ja tubli kodanik seda pakub tuleb ju välja, et tegelikult vaja 100 000€ kasumi pealt makse maksta 200 000€ või rohkem. Teine valik on hakata otsima mingit JOKK-skeemi, a la 'tõmbame x-kohta pooleks aastaks ja võtame seal raha välja'. Kuid seda ei tee kodanik ju maksudest kõrvale hoidumise eesmärgiga. Ta lihtsalt ei soovi kogu oma varaga riigile võlgu jääda. Mis tal muud üle jääb?

Siiamaani pole kuulda olnud, et kedagi niimoodi oleks peedistatud, aga see on ju täiesti võimalik stsenaarium, millega peab arvestama.

Tundub tõesti, et kehtib põhimõte 'mida ausam on inimene, seda rohkem riik talle väänab'
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele. mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.