Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 23, 24, 25  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 12.04.2021 09:06:41 vasta tsitaadiga

Ideaalis peaks arvutama maksud ~iga sekund kui mainer järgmist arvutust asub tegema thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 16.04.2021 20:37:05 vasta tsitaadiga

Kas Nicehashi kaudu saadud Bitcoiniosakesed on kaevandustulu või renditulu?
_________________
Haruldane Mazda oksjonil: link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 17.04.2021 07:00:14 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
"kaevandamise puhul tuleb saadud tulu eraisikul deklareerida ettevõtlustuluna. Maksustamise hetk on mininguga krüpto saamine. Lisaks tekib teine maksustamise hetk, kui selle näiteks eurodesse vahetad. Siinkohal ei saa samuti kulusid (elekter, seadmed) maha arvata."
2x tuleb kevandamisel makse maksta icon_lol.gif
Eraisikuna siis ~40% maksudeks
Ettevõtjana ~50%


Siit edasi mõtteainet maksuametile - palka võiks ka arvestada nii et iga päeva teenistusest arvestame 20%. Ja palgapäeval kui raha arvele kantakse siis teise 20% - profit!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2021 13:36:25 vasta tsitaadiga

Võtku kätte end lihtsalt ja tekitagu normaalsed maksud, mida on inimesed motiveeritud ka maksma, see korra 20% maksta kasutusse-välja võetud summade pealt oleks riigile isegi päris OK ja inimestele üpris tüütu... sealt edasi veel koinida (icon_lol.gif) on ikka eriti ajuvaba.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bpuhnja
HV kasutaja
bpuhnja

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2021 21:23:15 vasta tsitaadiga

https://fb.me/e/5bbiZiCN9
MTA koolitus krüptovaraga seotud tehingute maksustamisest

tsitaat:

Tere toredad krüptohuvlised! 🤩

Eesti Krüptoraha Liit korraldab järgmise ürituse koos Eesti Maksu-ja Tolliametiga.
Selle põhjuseks on eelkõige tekkinud vajadus leida ühised, ühtsed ja kindlad vastused virtuaalvääringute ja sellega seonduvate teenuste ja toodete maksustamise kohta Eestis.
Nii meie liikmed, kui ka paljud teised on mures, sest hetkel on info maksude kohta jäänud neile segaseks tänu seadusemuudatustele ja suurele ebakõlale.
Sellega seoses plaanime korraldada koolituse maksude teemal.

Koolituse kontseptsioon on järgnev:
1. MTA roll;
2. Virtuaalvääringu käsitlus ja edasised plaanid tänasel päeval;
3. Eraisik vs virtuaalvääring
a. Erinevad ost/müük/vahetus tehingud sh kaupade/teenuste soetamine, jätkutehingud, airdropid, stablecoinidega, kui lõpetad aasta kahjumiga, olukorrad kui puudub võimalus tuvastada soetusmaksumus või krüptol puudub tavavaluutasse arvutatav väärtus.
b. Eelnevalt maksustatud sissetuleku (nt töötasu, dividend, juh.liikme tasu) kasutamine tehingute teostamiseks;
c. Kaevandamine;
d. Küsimused MTA'le, mis tulid inimeste poolt
4. Äriühing vs virtuaalvääring
a. Maksunüansid investeerimisel st mis kuludelt makstakse tulumaksu;
b. Kaevandamine iseendale ja kolmandatele osapooltele sh olukord kus ÄÜ tegeleb ise kaevandamisega või tema seadmed on ühendatud kaevandamise basseiniga;
c. Kaevandamise seadmete ost/müük/rent
5. Äriühingu ja eraisiku aruandluskohustus
6. Maksudest kõrvalehoidumise tagajärjed
7. Meie soovitused/teie küsimused
Koolitus on tasuta!
Koolitusel saab reaalajas osaleda kuni 100 inimest.
Hiljem on võimalik salvestust järgi vaadata.

Zoomi registreerimislink: https://us02web.zoom.us/.../reg.../WN_CXSMkqBHRzKF-NjAM1ZDBw

Eesti Krüptoraha Liit
https://www.kryptoraha.ee/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kryptoguy
HV vaatleja

liitunud: 18.04.2021




sõnum 18.04.2021 12:00:14 vasta tsitaadiga

Tegelikult on asjad jube jaburad. nt change-s pole isegi ettevõtte kontot. Inimesed peavad eraisikuna majandama.
Praegu tuleks nagu välja, et iga liigutuse eest pead 20% makse maksma. Vahetad krütp-krütp, kannad sõbrale. Sõber kannab edasi siis uuesti 20%?
Ostad krütpokaardiga banaani pead ka maksma, sest kuskil seal krütp vahel...
Mõtlen sellele, et millal see pretsedent siis luuakse. Praegu pole kuulda olnud, et keegi hirmsa maksukirve oleks saanud.
Sest praegu võtab riik seda väga jäigalt. Ostsid nt 1000 euri eest btc teg 2x. 2000 ostsid mingit shitcoini, mis 100% hävis. Reaalselt oled riigile sees 200, kuigi oled kõik auku pannud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.04.2021 12:09:16 vasta tsitaadiga

Millest sa räägid? Mis iga liigutuse eest 20%? Ainult FIAT kasumi pealt maksad ju.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 18.04.2021 12:25:13 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Millest sa räägid? Mis iga liigutuse eest 20%? Ainult FIAT kasumi pealt maksad ju.

"Maksustatakse iga krüpto müügi/vahetamise tehing (müügihind – ostuhind) eraldiseisvalt (nii krüpto-FIAT kui ka krüpto-krüpto tehingud), seega võib maksukohustus eriti suureks minna krüptoga kauplejatel."
icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.04.2021 12:29:56 vasta tsitaadiga

Edu sellega siis icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kryptoguy
HV vaatleja

liitunud: 18.04.2021




sõnum 18.04.2021 12:38:16 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Janis kirjutas:
Millest sa räägid? Mis iga liigutuse eest 20%? Ainult FIAT kasumi pealt maksad ju.

"Maksustatakse iga krüpto müügi/vahetamise tehing (müügihind – ostuhind) eraldiseisvalt (nii krüpto-FIAT kui ka krüpto-krüpto tehingud), seega võib maksukohustus eriti suureks minna krüptoga kauplejatel."
icon_rolleyes.gif

Täpselt nii see on. ma üritan näha MA poolset viewd, mis sry on väga hirmutav.
Kui see pretsedent tuleb siis tuleb see change-s MA saab kiirelt andmed kätte. Seal on varsti nn paarkümmend tuhat kauplejat. Pakun mingi alla 5% deklaleerib.
Krüpto pole MA pilgu läbi midagi erinevat nt kinnisvarast. Oled nt kvärikas. Ostad 3 objekti 100k-st 1-ga saad duublisse, 2 teist objekti oli scam, kaotasid kõik. Kas MA-d huvitab, et sul pangaarvel nüüd 200k 300k asemel?MA tahab 100k pealt 20% saada:)
Nad ei ole krüptole mingeid erisusi teinud.
Valuutekauplejad forexil on sama hädaga. Aga pole kuulnud seal mingeid asju. Vb liiga väike turg ja MA-d ei huvita või saab ise ka aru, et seadused on jaburad ja sitta ei torgi

Lihtsalt ma võin simuleerida olukorra, kus treider paneb 100k sisse kaupleb super võimendusega läheb busti. Ja kasumlikke tredie võis seal olla 5Miljardi eest. Oleks kena ÄP uudis, et MA nõuab kellegilt miljard maksu, kui tüüp elab emaga kahetoalsies korteris:)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.04.2021 12:40:53 vasta tsitaadiga

Kust nad võtavad selle info, et üldse trade teed? Okei, Change äkki annab, kes seda üldsegi kasutab...., mõned muud suuremad ka äkki kunagi... Aga kõikjalt ikka seda infot ei saa. Niiet pigem maksustada ainult välja kantav tulu, mitte mingi utoopiaga tegeleda icon_rolleyes.gif Sinna läheb ju omajagu ressurssi ka, on see seda väärt üldse neil?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kryptoguy
HV vaatleja

liitunud: 18.04.2021




sõnum 18.04.2021 12:50:10 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Kust nad võtavad selle info, et üldse trade teed? Okei, Change äkki annab, kes seda üldsegi kasutab...., mõned muud suuremad ka äkki kunagi... Aga kõikjalt ikka seda infot ei saa. Niiet pigem maksustada ainult välja kantav tulu, mitte mingi utoopiaga tegeleda icon_rolleyes.gif Sinna läheb ju omajagu ressurssi ka, on see seda väärt üldse neil?

Ma räägingi, et see kõik teoreetiline ja vaatangi huviga, kudas see praktikaks kujuneb
Pangaarvele laekuvat summat võid jah deklaleerida ja isegi ausalt maksta, öelda, et sisendväärtus oli 0 jne...mis pole ka korrektne.
Aga nt kui ma nüüd tahab huvi pärast selle koha väljavõtet ka näha...kui sa juba deklaeerisid ja sealt tuleb välja mingit miljont treidi ja tekitab veel küsimusi...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.04.2021 12:56:26 vasta tsitaadiga

Asi lõpeb sellega, et inimesed hakkavad rohkem ise krüptos omavahel kauplema ja maskuametil veel keerulisem. Tulistavad jalga endale
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TallMan
HV vaatleja

liitunud: 18.08.2014




sõnum 18.04.2021 13:08:33 vasta tsitaadiga

Umbes 15a tagasi kui online pokkeri buum oli, siis üks tuntud poliitik mainis mulle eravestlusel, et kui tema teha oleks, siis tema paneks igale mängu pandud eurole/dollarile 20% käibemaksu peale. Mis cash mängus näeks välja nii, et tuleb 10 pokkerimängijat lauda ja siis tund aega hiljem on kõik kaasa võetud raha maksuametile läinud. Ehk siis suht juhuse asi kuidas maksuamet ja poliitik olukorda näevad. Online pokkeris õnneks lahenes nii, et firmad maksavad litsentsi eest ja kõik võidud on maksuvabad.

Oletaks, et lõpuks läheb ikka nii, et ainult crypto-fiat maksustatakse, aga mida teha siis, kui exchange annab andmed maksuametile, aga seal on näha ainult, et crypto on kantud teise exchange'i, mis andmeid ei väljasta kellelegi. Info selle kohta leviks kauplejate vahel ju väga kiirelt. Tehakse kuskile palmisaarele exchange ja jagatakse ka lahkelt crypto krediit/debet kaarte, millega saaks kõik sulas välja võtta soovi korral.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 18.04.2021 23:55:39 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Janis kirjutas:
Millest sa räägid? Mis iga liigutuse eest 20%? Ainult FIAT kasumi pealt maksad ju.

"Maksustatakse iga krüpto müügi/vahetamise tehing (müügihind – ostuhind) eraldiseisvalt (nii krüpto-FIAT kui ka krüpto-krüpto tehingud), seega võib maksukohustus eriti suureks minna krüptoga kauplejatel."
icon_rolleyes.gif


Oletame, et ostan 1000€ eest krüptovaluutat,
mõne aja pärast kurss langeb, ostan veel 500€ eest,
siis jälle kurss tõuseb, müün 300€ eest,
mõni päev hiljem veel 100€ eest,
tekib vahepeal vaba raha, ostan 200€ eest,
kurss hakkab kiiresti langema, müün paanikas 1000€ eest.

Mis moodi on võimalik iga tehingu pealt müügihind - ostuhind arvutada?

_________________
Haruldane Mazda oksjonil: link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
invension
Kreisi kasutaja
invension

liitunud: 27.09.2009




sõnum 19.04.2021 07:43:18 vasta tsitaadiga

Nagu näha siis emta on selle koha pealt ikka nagu ühe jalaga koer.
_________________
Liitu vabalt siit: Coinbase / Binance
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 19.04.2021 07:49:41 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Mis moodi on võimalik iga tehingu pealt müügihind - ostuhind arvutada?

Oletame, et ostan 1000€ eest krüptovaluutat,
mõne aja pärast kurss langeb, ostan veel 500€ eest,
siis jälle kurss tõuseb, müün 300€ eest, 60€ maksudeks
mõni päev hiljem veel 100€ eest, 20€ maksudeks
tekib vahepeal vaba raha, ostan 200€ eest,
kurss hakkab kiiresti langema, müün paanikas 1000€ eest. 200€ maksudeks
Kuhu MTA tahaks jõuda icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 19.04.2021 08:05:47 vasta tsitaadiga

ja mismoodt teada saadakse palju tegelikut sul rahi on saadud kui kõik istub sul kuskil paypalis või üldse ei kanna kontole vaikselt võtad 20-30 euri ja väljamaal saad osta paypaliga. Kes seda kontrollib. Kui üldse ei kannagi konole võtad iga kuu natuke tasku rahi kui kuival. Rahi peaks rohkem järgi jääma eesti konol kui paypali kasutad ostudeks mina ei näe mingit suurt probleemi siin exangest kannad niipalju kui vaja.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 19.04.2021 08:07:39, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 19.04.2021 08:08:07 vasta tsitaadiga

Kord aastas küsib MTA paypalist kõikide eestlaste kulutused kes on tegelenud krüptoga.
Kui üle 20k aastas, siis saadab paypal ise andmed.
https://www.paypal.com/re/smarthelp/article/how-does-paypal-report-my-sales-to-the-irs-will-i-receive-a-tax-form-1099-k-faq729
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 19.04.2021 08:12:05 vasta tsitaadiga

ok seda ei teanud tegelt ma ei usu ,et minul 100 eurigi tuleb kokku aastas see nii väike rahi. Sealt polegi midagi maksta kui kontod pedevalt nullis istuvad.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2021 08:50:41 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
von Wu kirjutas:
Mis moodi on võimalik iga tehingu pealt müügihind - ostuhind arvutada?

Oletame, et ostan 1000€ eest krüptovaluutat,
mõne aja pärast kurss langeb, ostan veel 500€ eest,
siis jälle kurss tõuseb, müün 300€ eest, 60€ maksudeks
mõni päev hiljem veel 100€ eest, 20€ maksudeks
tekib vahepeal vaba raha, ostan 200€ eest,
kurss hakkab kiiresti langema, müün paanikas 1000€ eest. 200€ maksudeks
Kuhu MTA tahaks jõuda icon_lol.gif



nii hull see asi ka ei ole. maksustatva on ikkagi kasum.


ettevõte puhul registreerid iga tehingu ja asi selge, eraiaisku puhul on natuke keerulisem , kuna pluss tehingu poole pealt maksad tulumaksu (kasu-kulu) minusesse läinud tehingu pealt sa seda plussi ei kompenseeri.


ise pole veel miskit välja kantinud, kuid olen võtnud seisukoha, et minu kasum on see, mis ma reaalselt oma kontole välja kandin. ja kui ma detsembris tahan 1000 eurot välja võtta, siis deklareerin selle summa ja maksan 200 eurot tulumakasu.

ilmselt kui MA-l on igav siis saab pikemalt lahtikirjutamist harrastada

_________________
Arvutite ja videokaartide hooldus ja remont
LAUARVUTID; Komponendid
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 19.04.2021 09:12:21 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
von Wu kirjutas:
Mis moodi on võimalik iga tehingu pealt müügihind - ostuhind arvutada?

Oletame, et ostan 1000€ eest krüptovaluutat,
mõne aja pärast kurss langeb, ostan veel 500€ eest,
siis jälle kurss tõuseb, müün 300€ eest, 60€ maksudeks
mõni päev hiljem veel 100€ eest, 20€ maksudeks
tekib vahepeal vaba raha, ostan 200€ eest,
kurss hakkab kiiresti langema, müün paanikas 1000€ eest. 200€ maksudeks
Kuhu MTA tahaks jõuda icon_lol.gif
Kuludesse ei kannagi?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.04.2021 09:13:35 vasta tsitaadiga

Kulutad kõik kohe ära, tulu pole, kõik on kulu. Makse maksma ei pea thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2021 09:30:29 vasta tsitaadiga

Ei kujuta hästi ette nende isikute deklareerimist, kes kasutavad krüptoraha pangakaarte ja ostavad igapäevaselt/iganädalaselt tavapoodidest kaupa (kus teatavasti toimub ostuhetkel krüpto->fiat konverteerimine). Kui iga tehing on maksuobjekt ja kas sellel hetkel oli krüpto hind all ja sa ei teeninud tulu, või oli just tõusnud ja said oma krõpsupaki just teenitud kasumist ja pead makse maksma?

Ettevõtte krüptokaardiga oleks märksa lihtsam, aga see läheks nagu algse mõttega vastuollu, et igaühel võiks olla võimalus igapäevaseid oste teha nö krüptos...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 19.04.2021 09:46:11 vasta tsitaadiga

Dreamlover kirjutas:
ise pole veel miskit välja kantinud, kuid olen võtnud seisukoha, et minu kasum on see, mis ma reaalselt oma kontole välja kandin. ja kui ma detsembris tahan 1000 eurot välja võtta, siis deklareerin selle summa ja maksan 200 eurot tulumakasu.

Kui oled tavaline inimene ja käid veel palgatööl ja saad keskmist palka, siis kipub sellest 1000€-st ~30% maha minema, sest maksuvaba summa väheneb.
Kui tööl ei käi siis 6000€ võtad aastas välja ja elu lill (0 maksu)
Oma lastele krüptot kinkida oleks igati mõistlik maksude seaduslik optimeerimine thumbs_up.gif


viimati muutis DVDRW 19.04.2021 09:52:16, muudetud 3 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele. mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 23, 24, 25  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.