Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Aliexpress & teised Hiina veebikaubamajad märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 104, 105, 106 ... 123, 124, 125  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas ja kuidas mõjutab teie ostuotsuseid 1.juulist lõppev käibemaksuvabastus alla 22€ kaupadele?
Tellin vähem.
74%
 74%  [ 659 ]
Tellin rohkem.
6%
 6%  [ 57 ]
Ei lase end sellest häirida.
13%
 13%  [ 116 ]
Tellin endiselt neid kaupu, mida Eesti müüjad ei paku.
5%
 5%  [ 47 ]
hääli kokku : 879

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2021 14:05:59 vasta tsitaadiga

E-kirjas on ju välja toodud:
tsitaat:
Saadetise / ladustamisteade nr: RZXXXXXXXXXGB


Kasutad seda. Ja ei maksa tühja, parandad ära, kui vaja.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2021 14:08:07 vasta tsitaadiga

Pm ei peagi vastama, et deklarareerin ise?
Mingit extra liigutust nad ei tee kui saavad teada, et ise deklareerin?
Kui tracking nr sisestamisel teen näpuka siis maksan tühja?

Inglismaa pakk muidu - Brexit ma ütlen icon_mad.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2021 14:09:15 vasta tsitaadiga

Ei pea.
Ei tee.
Ei.

Tee lihtsalt deklaratsioon, maksa ära ja pakk vabastatakse automaatselt peale seda, kui tolliametnik on su deklaratsiooni vastu võtnud.

https://maasikas.emta.ee/smartdecl/parcel/index.do?0


viimati muutis maty 13.04.2021 14:10:20, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2021 14:14:10 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif
~5 päeva läks selle nahka.
Manuses oli paki kaal. Ilma selleta poleks ikka saanud icon_exclaim.gif

maty kirjutas:
...kui tolliametnik on su deklaratsiooni vastu võtnud.

Minumeelest ekstra inimene seda üle ei vaata, sest vabastamine on kohene st AI otsustab.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2021 14:15:11 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif Tolliametnikud vaatavad käsitsi kõik deklaratsioonid üle, mingit AI-d nad ei kasuta.

Näide deklaratsioonist, väga lihtne on.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Puuriit
Kreisi kasutaja
Puuriit

liitunud: 22.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2021 15:00:32 vasta tsitaadiga

Ei vaata seal sul keegi seda käsitsi üle, olen deklarit teinud nii nädalavahetusel kui hilistel õhtutundidel ja paar minutit pärast tasumist on saabunud vabastamise teade. Vaevalt, et keegi usin ametnik kell 23:30 sul seda deklarit näpuga järge ajades kontrollib.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2021 15:03:30 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
tsitaat:

EU-st saates peavad nad ju võtma Eesti käibemkasu ja siis selle kuidagi Eesti maksuametile saatma.


mida? EU on juba lagunenud või lagunemisel et EU sisesel kaubaliiklusel maksud kaelas?
See kehtib ainult digiteenustele. Füüsilise kauba puhul sellist asja ei ole.


mkay, siis on mul valesti meelde jäänud et see kehtib ka kaupadele. EU siseselt peab KM igal juhul maksma, iseasi kas selle riigi oma kust saadetakse või selle riigi oma kuhu saadetakse. Lihtsalt selle võtab juba müüja st. pakk ei lähe tolli.


maty kirjutas:
icon_lol.gif Tolliametnikud vaatavad käsitsi kõik deklaratsioonid üle, mingit AI-d nad ei kasuta.

Näide deklaratsioonist, väga lihtne on.
Spoiler Spoiler Spoiler


Ma kahtlustan, et AI ei suuda neid screenshote veel nii hästi lugeda, et alati sisust aru saaks ja tollitöötaja peab käsitsi vaatama kas sinu tõestus paki väärtusele on piisav.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2021 15:07:04 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Renka kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
tsitaat:

EU-st saates peavad nad ju võtma Eesti käibemkasu ja siis selle kuidagi Eesti maksuametile saatma.


mida? EU on juba lagunenud või lagunemisel et EU sisesel kaubaliiklusel maksud kaelas?
See kehtib ainult digiteenustele. Füüsilise kauba puhul sellist asja ei ole.


mkay, siis on mul valesti meelde jäänud et see kehtib ka kaupadele. EU siseselt peab KM igal juhul maksma, iseasi kas selle riigi oma kust saadetakse või selle riigi oma kuhu saadetakse. Lihtsalt selle võtab juba müüja st. pakk ei lähe tolli.




Kui müüakse sihtriiki rohkem kui 35 000€ eest aastas, siis tuleb siht riiki maksta.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2021 15:35:21 vasta tsitaadiga

Huvitav kuidas see siis käib. Näiteks panen mingi pisikese netipoe püsti mis on suunatud peamiselt Eesti kliendile st. muule sihtgrupile seda kuskil ei reklaami, kuid samas jätan võimaluse ka mujale tellida ja mingi rahvusvahelise vahendaja kaudu maksta. Kui tulebki mõni tellimus kuhugi välisriiki, siis ei pööra sellele alguses üldse erilist tähelepanu. Aga mingil hetkel muutub see pood arusaamatul põhjusel soomlaste, lätlaste või kasvõi hispaanlaste seas populaarseks. Mingil hetkel tiksub see 35k täis, aga kuna ei osanud sellist asja ette näha, siis varasemad tellimused on ikka Eesti käibemaksuga maksustatud. Mis siis saab? Nõuan KM maksuametilt tagasi ja maksan mingi teise riigi maksuametile?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2021 15:53:23 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Ma kahtlustan, et AI ei suuda neid screenshote veel nii hästi lugeda, et alati sisust aru saaks ja tollitöötaja peab käsitsi vaatama kas sinu tõestus paki väärtusele on piisav.

Mul ka vabastus alati kohene. Tee kasvõi kl 3:00 pühapäeva hommikul. ja pakk kohe liigub edasi. Äkki vaadatakse hiljem üle kui pakk juba käes? icon_razz1.gif
Loogiliselt ehk nii, et nad sisestavad pakil oleva väärtuse süsteemi. Ja kui deklareerin väiksema mis sisestatud ja/või manus puudub, siis läheb pakk "päris inimesele" ülevaatamiseks?
Panin manuseks suvalise faili ja vabastatud icon_razz.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2021 16:30:37 vasta tsitaadiga

Täna avastasin, et aliexpressis sai maksta PayPali kaudu thumbs_up.gif
Just õigel ajal. Nüüd pole vaja enam uue krediitkaardi andmeid aliexpressi vaja sisestada.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hobihall
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2004




sõnum 13.04.2021 17:05:14 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Täna avastasin, et aliexpressis sai maksta PayPali kaudu thumbs_up.gif
Just õigel ajal. Nüüd pole vaja enam uue krediitkaardi andmeid aliexpressi vaja sisestada.

Kas see ei sõltu pigem konkreetsest müüjast, millist maksevahendit aktsepteeritakse? Mõnega on saanud ammu Paypaliga maksta, teine tahab ikka kaarti või mingit hiina kohalikku makset...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2021 17:56:59 vasta tsitaadiga

AFAIK võtab alis raha ali ise ja annab selle siis mingil ajal müüjale st. müüjal maksevahendite üle kontrolli pole. Või samas krt seda teab, võibolla saab ka kuskil määrata kas paypal toetab või mitte kui sellest ali vahendustasu sõltub.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kevvare
Kreisi kasutaja
Kevvare

liitunud: 02.06.2010




sõnum 14.04.2021 20:18:12 vasta tsitaadiga

https://ee.shipzee.com/ee

Keegi oskab kommenteerida?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 06:51:51 vasta tsitaadiga

Eikkilt lihtsam tellida usa kaupa
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 10:31:32 vasta tsitaadiga

Kevvare kirjutas:
https://ee.shipzee.com/ee

Keegi oskab kommenteerida?


Mingi leedukate bisnis. Eshopwedrop samuti leedukate oma. Vaevalt neil kahel väga hinnavahet on.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 10:38:29 vasta tsitaadiga

Eks ta mõtles rohkem seda, et kas on turvaline keskkond?
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 10:49:27 vasta tsitaadiga

Kasutagu teenust mis on juba aastaid toiminud. Miks seda uut üldse katsetada, on odavam?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 11:46:34 vasta tsitaadiga

Pakke hakkame juulist deklareerima ise nagu praegu. Ei ole siin mingit müüjate poolt ise maksmist ja hindade tõstmist icon_rolleyes.gif
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=772923&start=50&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kevvare
Kreisi kasutaja
Kevvare

liitunud: 02.06.2010




sõnum 15.04.2021 12:26:02 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Kasutagu teenust mis on juba aastaid toiminud. Miks seda uut üldse katsetada, on odavam?

Aga mis teenused aastaid toiminud on ja mida ise soovitad?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 12:30:08 vasta tsitaadiga

eshopwedrop
_________________
HV kasutajatele suunatud Discordi server
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 12:37:47 vasta tsitaadiga

Mina ei ole nende kaudu usast tellinud, küll kõikidest teistest riikidest mida nad toetavad. Nende teemas on paar kasutajat jaganud tagasisidet ka usast tellimise kohta.

Lisaks on neil olemas eestis päris inimene, kellele saab helistada ja kes vastab ka kirjadele.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 12:41:09 vasta tsitaadiga

Mina olen tellinud USAst Eshopwedropiga, jõudis kohale ilusti. Tuli soodsam kui FedEx.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
HV kasutajatele suunatud Discordi server
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 13:45:12 vasta tsitaadiga

Vanasti oli mingi netikuller.ee icon_razz.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 15.04.2021 14:22:41 vasta tsitaadiga

06-飞机机械故障

2021-04-14 08:50:00

see tähendab et 14.04 kell 8:50 käis tallinna lennuväljal valjem pauk?
tagasi üles
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 15:17:24 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Pakke hakkame juulist deklareerima ise nagu praegu. Ei ole siin mingit müüjate poolt ise maksmist ja hindade tõstmist icon_rolleyes.gif
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=772923&start=50&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Kust selline info, et ise peab hakkama deklareerima?

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 15:45:43 vasta tsitaadiga

Igaljuhul muutub ainult summa 22€ -> 0€ millest alates tuleb hakata maksma käibemaksu.
Viis kuidas seda tehakse jääb täpselt samaks nagu praegugi.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 15.04.2021 15:57:13 vasta tsitaadiga

DVDRW, Loomulikult pead sa enne käibemaksusoodustuse kadumist tellitud pakid ise deklareerima, sest AliExpress veel ise käibemaksu ei võta, pole mingit alust, sest asi ei kehti veel. Kui nullkäibekas jõustub terves Euroopas, siis hakkavad suuremad Hiina poed päris kindlasti ise käibekaga tegelema, sest see on nende otsene kahju kui miljonid ostjad liigse tollijama tõttu neilt enam tellima ei hakkaks.
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.04.2021 16:01:44 vasta tsitaadiga

Nooh, kui senini oli paki peal kirjas mingi $15 ja paki kirjelduseks mingi 'led element' vms siis keegi väga uurima ei hakanud, et oli see ikka $15 või mitte. Enamasti mitte.
Ma olen ainult telefoni ja ühe mngi suurema lambi pealt pidanud makse maksma, ülejäänud 22€ asjad on kõik maksuvabalt läbi tulnud.
Nüüd kui kõik tolli läheb siis vahet pole, pead hakkama iga ostu juures makstud hinda näitama.

Vondur, ma eriti ei usu, et hiinlased (=nende suuremad netipoed) hakkaksid mingeid ülekandeid igale EU riigile eraldi tegema.
Jätavad kõik ostja kanda või loobuvad pisiriikidest nagu meie. icon_rolleyes.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 16:08:42 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:

Vondur, ma eriti ei usu, et hiinlased (=nende suuremad netipoed) hakkaksid mingeid ülekandeid igale EU riigile eraldi tegema.
Jätavad kõik ostja kanda või loobuvad pisiriikidest nagu meie. icon_rolleyes.gif


Miks ei peaks? Mujal ammu toimib.
Miks peaksid nad lihtsalt rahast loobuma?

DVDRW kirjutas:
Igaljuhul muutub ainult summa 22€ -> 0€ millest alates tuleb hakata maksma käibemaksu.
Viis kuidas seda tehakse jääb täpselt samaks nagu praegugi.


https://majandus24.postimees.ee/6917007/hiinast-tellitud-pakid-lahevad-koik-maksu-alla

tsitaat:

Selleks, et inimene ei peaks sellise saadetise kohta esitama tollideklaratsiooni ja tasuma tollile käibemaksu, saavad kauba müüjad võimaluse rakendada erikorda, kogudes ostjalt paki eest tasumisel ka käibemaks ning deklareerides selle kuupõhiselt maksuhaldurile. Selline kord kehtib kuni 150 eurot maksvate saadetiste puhul. Kallimate saadetiste puhul tuleb teha tollideklaratsioon.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 16:20:10 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Igaljuhul muutub ainult summa 22€ -> 0€ millest alates tuleb hakata maksma käibemaksu.
Viis kuidas seda tehakse jääb täpselt samaks nagu praegugi.

icon_rolleyes.gif
eusa_wall.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 16:32:14 vasta tsitaadiga

Kõik räägivad erinevat juttu. Ühesõnaga keegi ei tea mis toimuma hakkab. Eks siis näeme kui aeg käes.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.04.2021 16:39:05 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
https://majandus24.postimees.ee/6917007/hiinast-tellitud-pakid-lahevad-koik-maksu-alla
tsitaat:
Selleks, et inimene ei peaks sellise saadetise kohta esitama tollideklaratsiooni ja tasuma tollile käibemaksu, saavad kauba müüjad võimaluse rakendada erikorda, kogudes ostjalt paki eest tasumisel ka käibemaks ning deklareerides selle kuupõhiselt maksuhaldurile. Selline kord kehtib kuni 150 eurot maksvate saadetiste puhul. Kallimate saadetiste puhul tuleb teha tollideklaratsioon.
Tekst läheb seal ju veel edasi
tsitaat:
Juhul kui ettevõtja ei soovi seda võimalust kasutada, on ostjal võimalik tasuda käibemaks näiteks postioperaatorile või kullerfirmale, kes kauba saaja eest deklareerib ja tasub käibemaksu maksuhaldurile.
Ehk et võib vabalt juhtuda et deklareerid kõik pakid kenasti ise.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 17:12:03 vasta tsitaadiga

Kui ostad asja, mis maksab koos postiga 0.99, siis oleks vist palju tahta, et müüa ostja eest maksu deklaleerima ja üle kandma hakkab. Kui nüüd just müügikeskkond (Ali või misiganes) tõesti seda ise mingil seletamatul põhjusel tegema ei hakka.
Aga eks näeb, ootame, vaatame.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.04.2021 17:19:19 vasta tsitaadiga

A.S., loomulikult oleks see müügikeskkonna asi neid makse riikida kaupa koguda ja iga riigi maksuhaldurile mingi aja pärast üle kanda.
+ ka kreeditkannete haldus kui tagasimaksed toimuvad.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 17:32:17 vasta tsitaadiga

Kõik on ju tore, paraku ühe pisikese mõttetu riigi mõttetud seadused Hiinas ei kehti. EU võib ju teha seaduse, et ostja tasub käibemaksu, olenemata kauba hinnast. Paraku ei saa keegi sundida, et kohalike maksuametite töö teeksid ära hiinlased. Tore oleks kui teeksid, oleks ostja jaoks kõik märgatavalt lihtsam. Jääb üle vaid loota, et nii läheb.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 17:33:26 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Kui ostad asja, mis maksab koos postiga 0.99, siis oleks vist palju tahta, et müüa ostja eest maksu deklaleerima ja üle kandma hakkab. Kui nüüd just müügikeskkond (Ali või misiganes) tõesti seda ise mingil seletamatul põhjusel tegema ei hakka.
Aga eks näeb, ootame, vaatame.


Ilmselt saab selle asja automatiseerida mitte nii, et hiinlane läheb iga 0,99€ pakki maksuameti lehele käsitsi deklareerima.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 17:36:10 vasta tsitaadiga

ei usu
täidab nii, nagu ma tuludeklaratsiiooni icon_mad.gif icon_lol.gif icon_evil.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 17:38:08 vasta tsitaadiga

Eks müügikeskkond saab selle maksu ju tõesti automaatselt lisada, lihtne matemaatika, sealt edasi võib paraku natukene keerulisemaks minna.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 17:40:34 vasta tsitaadiga

Hiid, isegi su tuludeklaratsioon on ju poolautomaatne ehk suur osa andmeid on juba eeltäidetud ja lisaks täidad selle ju ikka kord aastas mitte iga kord kui kuskilt mingi kopikas kukub.

Aga teemasse ka. Huvitav et selle kohta ikka nii vähe infot on, kuidas asi täpselt toimuma hakkab. Kui KM maksab müüja, siis peaks protsess ka paigas olema. Päris nii vist ei käi, et müüja kirjutab paki peale vabas vormis teksti "ausõna maksin juba KM ära".
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 17:44:24 vasta tsitaadiga

Tõenäoliselt Alis tuleb selline nagu pildil, mille KillFrenzy kunagi siia postitas. Checkouti tehes siis kohe km otsa.
_________________
HV kasutajatele suunatud Discordi server
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 17:49:32 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Päris nii vist ei käi, et müüja kirjutab paki peale vabas vormis teksti "ausõna maksin juba KM ära".

Ja kuidas see siis käib?
Aga kusagil Omniva justkui seletas, et info rahvusvaheliste postitasude kohta ja reaalne raha tuleb alles aasta-paar hiljem.
Kuidas ja kui kiiresti KM info liigub, ei julge isegi mitte oletada. Loodetavasti on see ikka reaalselt jälgitav ja kontrollitav.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 17:59:59 vasta tsitaadiga

Pakun, et midagi ei muutu.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 18:03:59 vasta tsitaadiga

Siis saab see tolli ja Omniva jaoks ikka paras koormus olema kui iga 0,99€ paki peab deklareerima ja tollist vabaks laskma. Kui niigi iga aasta jõulude ajal see pakiuputus on millega tegeleda ei jõuta, siis see muudab asja ikka kordades hullemaks.
Muidugi võivad Hiina müüjad võtta kasutusele ka teise taktika ehk tekitada suvalises EU riigis vahelao, maksavad KM sellele riigile ja edasi on juba EU sisene kauba liikumine.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 18:06:41 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
https://majandus24.postimees.ee/6917007/hiinast-tellitud-pakid-lahevad-koik-maksu-alla
tsitaat:
Selleks, et inimene ei peaks sellise saadetise kohta esitama tollideklaratsiooni ja tasuma tollile käibemaksu, saavad kauba müüjad võimaluse rakendada erikorda, kogudes ostjalt paki eest tasumisel ka käibemaks ning deklareerides selle kuupõhiselt maksuhaldurile. Selline kord kehtib kuni 150 eurot maksvate saadetiste puhul. Kallimate saadetiste puhul tuleb teha tollideklaratsioon.
Tekst läheb seal ju veel edasi
tsitaat:
Juhul kui ettevõtja ei soovi seda võimalust kasutada, on ostjal võimalik tasuda käibemaks näiteks postioperaatorile või kullerfirmale, kes kauba saaja eest deklareerib ja tasub käibemaksu maksuhaldurile.
Ehk et võib vabalt juhtuda et deklareerid kõik pakid kenasti ise.


Loomulikult võib juhtuda, aga miks peaks?
Neil on juba toimiv süsteem olemas ja samuti on see nende huvides, et inimesed saaksid lihtsamini oma prügi edasi tellida.

Peale brexitit pani ali käibeka küsimise UK jaoks kohe tööle.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2021 11:49:14 vasta tsitaadiga

Tellisin AliExpressist paki, aga seekord tuli teade, et "shipment cancelled". Küsisin siis müüjalt, et mis värk on. Ütles, et on vaja "customs pass number". Ei saanud aru, mis asi see on ja palusin täpsustust. Vastus oli "P + NUMBER". Pagana umbkeelsed hiinlased, kes vastavad korra nädala jooksul 2 sõnaliste lausetega, millest abi pole. Igatahes, kas keegi teab, mis numbrit ta mult ootab?
_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2021 11:55:33 vasta tsitaadiga

Google'i esimene vaste "customs pass number" otsides:
tsitaat:
If you plan on frequently shipping items from abroad, or on buying from foreign shopping websites, you might want to sign up for a customs ID number, to simplify the customs clearance process. This personal customs clearance number is a 13 digit number starting with a P, that is tied to your identity and home address.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2021 12:10:56 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Google'i esimene vaste "customs pass number" otsides:
tsitaat:
If you plan on frequently shipping items from abroad, or on buying from foreign shopping websites, you might want to sign up for a customs ID number, to simplify the customs clearance process. This personal customs clearance number is a 13 digit number starting with a P, that is tied to your identity and home address.


Jah, esimene vaste viib Korea tolli kodulehele. Sellest vist Eestis vähe abi?

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2021 12:12:53 vasta tsitaadiga

Seal on selgitatud, mis see P number on. Kui sul seda pole, siis ütledki hiinlasele sama.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2021 12:14:31 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Seal on selgitatud, mis see P number on. Kui sul seda pole, siis ütledki hiinlasele sama.


Ütlesin, ta ikka nõuab seda... Ühesõnaga Eestis sellele mingit ekvivalenti pole?

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Aliexpress & teised Hiina veebikaubamajad mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 104, 105, 106 ... 123, 124, 125  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.