|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas ja kuidas mõjutab teie ostuotsuseid 1.juulist lõppev käibemaksuvabastus alla 22€ kaupadele? |
| Tellin vähem. |
|
74% |
[ 659 ] |
| Tellin rohkem. |
|
6% |
[ 57 ] |
| Ei lase end sellest häirida. |
|
13% |
[ 116 ] |
| Tellin endiselt neid kaupu, mida Eesti müüjad ei paku. |
|
5% |
[ 47 ] |
|
| hääli kokku : 879 |
|
| autor |
|
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
13.04.2021 14:05:59
|
|
|
E-kirjas on ju välja toodud:
| tsitaat: |
| Saadetise / ladustamisteade nr: RZXXXXXXXXXGB |
Kasutad seda. Ja ei maksa tühja, parandad ära, kui vaja.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
13.04.2021 14:08:07
|
|
|
Pm ei peagi vastama, et deklarareerin ise?
Mingit extra liigutust nad ei tee kui saavad teada, et ise deklareerin?
Kui tracking nr sisestamisel teen näpuka siis maksan tühja?
Inglismaa pakk muidu - Brexit ma ütlen
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
13.04.2021 14:09:15
|
|
|
Ei pea.
Ei tee.
Ei.
Tee lihtsalt deklaratsioon, maksa ära ja pakk vabastatakse automaatselt peale seda, kui tolliametnik on su deklaratsiooni vastu võtnud.
https://maasikas.emta.ee/smartdecl/parcel/index.do?0
viimati muutis maty 13.04.2021 14:10:20, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
13.04.2021 14:14:10
|
|
|
~5 päeva läks selle nahka.
Manuses oli paki kaal. Ilma selleta poleks ikka saanud
| maty kirjutas: |
| ...kui tolliametnik on su deklaratsiooni vastu võtnud. |
Minumeelest ekstra inimene seda üle ei vaata, sest vabastamine on kohene st AI otsustab.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
13.04.2021 14:15:11
|
|
|
Tolliametnikud vaatavad käsitsi kõik deklaratsioonid üle, mingit AI-d nad ei kasuta.
Näide deklaratsioonist, väga lihtne on.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Puuriit
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.11.2004
|
13.04.2021 15:00:32
|
|
|
| Ei vaata seal sul keegi seda käsitsi üle, olen deklarit teinud nii nädalavahetusel kui hilistel õhtutundidel ja paar minutit pärast tasumist on saabunud vabastamise teade. Vaevalt, et keegi usin ametnik kell 23:30 sul seda deklarit näpuga järge ajades kontrollib.
|
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
88 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
13.04.2021 15:03:30
|
|
|
| Renka kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
| tsitaat: |
EU-st saates peavad nad ju võtma Eesti käibemkasu ja siis selle kuidagi Eesti maksuametile saatma.
|
mida? EU on juba lagunenud või lagunemisel et EU sisesel kaubaliiklusel maksud kaelas? |
See kehtib ainult digiteenustele. Füüsilise kauba puhul sellist asja ei ole. |
mkay, siis on mul valesti meelde jäänud et see kehtib ka kaupadele. EU siseselt peab KM igal juhul maksma, iseasi kas selle riigi oma kust saadetakse või selle riigi oma kuhu saadetakse. Lihtsalt selle võtab juba müüja st. pakk ei lähe tolli.
| maty kirjutas: |
Tolliametnikud vaatavad käsitsi kõik deklaratsioonid üle, mingit AI-d nad ei kasuta.
Näide deklaratsioonist, väga lihtne on.
Spoiler 
|
Ma kahtlustan, et AI ei suuda neid screenshote veel nii hästi lugeda, et alati sisust aru saaks ja tollitöötaja peab käsitsi vaatama kas sinu tõestus paki väärtusele on piisav.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
13.04.2021 15:07:04
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Renka kirjutas: |
| olavsu1 kirjutas: |
| tsitaat: |
EU-st saates peavad nad ju võtma Eesti käibemkasu ja siis selle kuidagi Eesti maksuametile saatma.
|
mida? EU on juba lagunenud või lagunemisel et EU sisesel kaubaliiklusel maksud kaelas? |
See kehtib ainult digiteenustele. Füüsilise kauba puhul sellist asja ei ole. |
mkay, siis on mul valesti meelde jäänud et see kehtib ka kaupadele. EU siseselt peab KM igal juhul maksma, iseasi kas selle riigi oma kust saadetakse või selle riigi oma kuhu saadetakse. Lihtsalt selle võtab juba müüja st. pakk ei lähe tolli.
|
Kui müüakse sihtriiki rohkem kui 35 000€ eest aastas, siis tuleb siht riiki maksta.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
13.04.2021 15:35:21
|
|
|
| Huvitav kuidas see siis käib. Näiteks panen mingi pisikese netipoe püsti mis on suunatud peamiselt Eesti kliendile st. muule sihtgrupile seda kuskil ei reklaami, kuid samas jätan võimaluse ka mujale tellida ja mingi rahvusvahelise vahendaja kaudu maksta. Kui tulebki mõni tellimus kuhugi välisriiki, siis ei pööra sellele alguses üldse erilist tähelepanu. Aga mingil hetkel muutub see pood arusaamatul põhjusel soomlaste, lätlaste või kasvõi hispaanlaste seas populaarseks. Mingil hetkel tiksub see 35k täis, aga kuna ei osanud sellist asja ette näha, siis varasemad tellimused on ikka Eesti käibemaksuga maksustatud. Mis siis saab? Nõuan KM maksuametilt tagasi ja maksan mingi teise riigi maksuametile?
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
13.04.2021 15:53:23
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Ma kahtlustan, et AI ei suuda neid screenshote veel nii hästi lugeda, et alati sisust aru saaks ja tollitöötaja peab käsitsi vaatama kas sinu tõestus paki väärtusele on piisav. |
Mul ka vabastus alati kohene. Tee kasvõi kl 3:00 pühapäeva hommikul. ja pakk kohe liigub edasi. Äkki vaadatakse hiljem üle kui pakk juba käes?
Loogiliselt ehk nii, et nad sisestavad pakil oleva väärtuse süsteemi. Ja kui deklareerin väiksema mis sisestatud ja/või manus puudub, siis läheb pakk "päris inimesele" ülevaatamiseks?
Panin manuseks suvalise faili ja vabastatud
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
13.04.2021 16:30:37
|
|
|
Täna avastasin, et aliexpressis sai maksta PayPali kaudu
Just õigel ajal. Nüüd pole vaja enam uue krediitkaardi andmeid aliexpressi vaja sisestada.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
13.04.2021 17:05:14
|
|
|
| pois11 kirjutas: |
Täna avastasin, et aliexpressis sai maksta PayPali kaudu
Just õigel ajal. Nüüd pole vaja enam uue krediitkaardi andmeid aliexpressi vaja sisestada. |
Kas see ei sõltu pigem konkreetsest müüjast, millist maksevahendit aktsepteeritakse? Mõnega on saanud ammu Paypaliga maksta, teine tahab ikka kaarti või mingit hiina kohalikku makset...
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
13.04.2021 17:56:59
|
|
|
| AFAIK võtab alis raha ali ise ja annab selle siis mingil ajal müüjale st. müüjal maksevahendite üle kontrolli pole. Või samas krt seda teab, võibolla saab ka kuskil määrata kas paypal toetab või mitte kui sellest ali vahendustasu sõltub.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kevvare
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2010
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
15.04.2021 06:51:51
|
|
|
Eikkilt lihtsam tellida usa kaupa
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
15.04.2021 10:31:32
|
|
|
Mingi leedukate bisnis. Eshopwedrop samuti leedukate oma. Vaevalt neil kahel väga hinnavahet on.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
15.04.2021 10:38:29
|
|
|
| Eks ta mõtles rohkem seda, et kas on turvaline keskkond?
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
15.04.2021 10:49:27
|
|
|
| Kasutagu teenust mis on juba aastaid toiminud. Miks seda uut üldse katsetada, on odavam?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kevvare
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2010
|
15.04.2021 12:26:02
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| Kasutagu teenust mis on juba aastaid toiminud. Miks seda uut üldse katsetada, on odavam? |
Aga mis teenused aastaid toiminud on ja mida ise soovitad?
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
15.04.2021 12:37:47
|
|
|
Mina ei ole nende kaudu usast tellinud, küll kõikidest teistest riikidest mida nad toetavad. Nende teemas on paar kasutajat jaganud tagasisidet ka usast tellimise kohta.
Lisaks on neil olemas eestis päris inimene, kellele saab helistada ja kes vastab ka kirjadele.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
15.04.2021 14:22:41
|
|
|
06-飞机机械故障
2021-04-14 08:50:00
see tähendab et 14.04 kell 8:50 käis tallinna lennuväljal valjem pauk?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
15.04.2021 15:17:24
|
|
|
Kust selline info, et ise peab hakkama deklareerima?
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
15.04.2021 15:45:43
|
|
|
Igaljuhul muutub ainult summa 22€ -> 0€ millest alates tuleb hakata maksma käibemaksu.
Viis kuidas seda tehakse jääb täpselt samaks nagu praegugi.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vondur
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.01.2006
|
15.04.2021 15:57:13
|
|
|
DVDRW, Loomulikult pead sa enne käibemaksusoodustuse kadumist tellitud pakid ise deklareerima, sest AliExpress veel ise käibemaksu ei võta, pole mingit alust, sest asi ei kehti veel. Kui nullkäibekas jõustub terves Euroopas, siis hakkavad suuremad Hiina poed päris kindlasti ise käibekaga tegelema, sest see on nende otsene kahju kui miljonid ostjad liigse tollijama tõttu neilt enam tellima ei hakkaks.
_________________ Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte... |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
15.04.2021 16:01:44
|
|
|
Nooh, kui senini oli paki peal kirjas mingi $15 ja paki kirjelduseks mingi 'led element' vms siis keegi väga uurima ei hakanud, et oli see ikka $15 või mitte. Enamasti mitte.
Ma olen ainult telefoni ja ühe mngi suurema lambi pealt pidanud makse maksma, ülejäänud 22€ asjad on kõik maksuvabalt läbi tulnud.
Nüüd kui kõik tolli läheb siis vahet pole, pead hakkama iga ostu juures makstud hinda näitama.
Vondur, ma eriti ei usu, et hiinlased (=nende suuremad netipoed) hakkaksid mingeid ülekandeid igale EU riigile eraldi tegema.
Jätavad kõik ostja kanda või loobuvad pisiriikidest nagu meie.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
15.04.2021 16:08:42
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Vondur, ma eriti ei usu, et hiinlased (=nende suuremad netipoed) hakkaksid mingeid ülekandeid igale EU riigile eraldi tegema.
Jätavad kõik ostja kanda või loobuvad pisiriikidest nagu meie.  |
Miks ei peaks? Mujal ammu toimib.
Miks peaksid nad lihtsalt rahast loobuma?
| DVDRW kirjutas: |
Igaljuhul muutub ainult summa 22€ -> 0€ millest alates tuleb hakata maksma käibemaksu.
Viis kuidas seda tehakse jääb täpselt samaks nagu praegugi. |
https://majandus24.postimees.ee/6917007/hiinast-tellitud-pakid-lahevad-koik-maksu-alla
| tsitaat: |
Selleks, et inimene ei peaks sellise saadetise kohta esitama tollideklaratsiooni ja tasuma tollile käibemaksu, saavad kauba müüjad võimaluse rakendada erikorda, kogudes ostjalt paki eest tasumisel ka käibemaks ning deklareerides selle kuupõhiselt maksuhaldurile. Selline kord kehtib kuni 150 eurot maksvate saadetiste puhul. Kallimate saadetiste puhul tuleb teha tollideklaratsioon. |
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
15.04.2021 16:20:10
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Igaljuhul muutub ainult summa 22€ -> 0€ millest alates tuleb hakata maksma käibemaksu.
Viis kuidas seda tehakse jääb täpselt samaks nagu praegugi. |
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
15.04.2021 16:32:14
|
|
|
| Kõik räägivad erinevat juttu. Ühesõnaga keegi ei tea mis toimuma hakkab. Eks siis näeme kui aeg käes.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
15.04.2021 16:39:05
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
https://majandus24.postimees.ee/6917007/hiinast-tellitud-pakid-lahevad-koik-maksu-alla
| tsitaat: |
| Selleks, et inimene ei peaks sellise saadetise kohta esitama tollideklaratsiooni ja tasuma tollile käibemaksu, saavad kauba müüjad võimaluse rakendada erikorda, kogudes ostjalt paki eest tasumisel ka käibemaks ning deklareerides selle kuupõhiselt maksuhaldurile. Selline kord kehtib kuni 150 eurot maksvate saadetiste puhul. Kallimate saadetiste puhul tuleb teha tollideklaratsioon. |
|
Tekst läheb seal ju veel edasi
| tsitaat: |
| Juhul kui ettevõtja ei soovi seda võimalust kasutada, on ostjal võimalik tasuda käibemaks näiteks postioperaatorile või kullerfirmale, kes kauba saaja eest deklareerib ja tasub käibemaksu maksuhaldurile. |
Ehk et võib vabalt juhtuda et deklareerid kõik pakid kenasti ise.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
15.04.2021 17:12:03
|
|
|
Kui ostad asja, mis maksab koos postiga 0.99, siis oleks vist palju tahta, et müüa ostja eest maksu deklaleerima ja üle kandma hakkab. Kui nüüd just müügikeskkond (Ali või misiganes) tõesti seda ise mingil seletamatul põhjusel tegema ei hakka.
Aga eks näeb, ootame, vaatame.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
15.04.2021 17:19:19
|
|
|
A.S., loomulikult oleks see müügikeskkonna asi neid makse riikida kaupa koguda ja iga riigi maksuhaldurile mingi aja pärast üle kanda.
+ ka kreeditkannete haldus kui tagasimaksed toimuvad.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
15.04.2021 17:32:17
|
|
|
| Kõik on ju tore, paraku ühe pisikese mõttetu riigi mõttetud seadused Hiinas ei kehti. EU võib ju teha seaduse, et ostja tasub käibemaksu, olenemata kauba hinnast. Paraku ei saa keegi sundida, et kohalike maksuametite töö teeksid ära hiinlased. Tore oleks kui teeksid, oleks ostja jaoks kõik märgatavalt lihtsam. Jääb üle vaid loota, et nii läheb.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
15.04.2021 17:33:26
|
|
|
| A.S. kirjutas: |
Kui ostad asja, mis maksab koos postiga 0.99, siis oleks vist palju tahta, et müüa ostja eest maksu deklaleerima ja üle kandma hakkab. Kui nüüd just müügikeskkond (Ali või misiganes) tõesti seda ise mingil seletamatul põhjusel tegema ei hakka.
Aga eks näeb, ootame, vaatame. |
Ilmselt saab selle asja automatiseerida mitte nii, et hiinlane läheb iga 0,99€ pakki maksuameti lehele käsitsi deklareerima.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
15.04.2021 17:36:10
|
|
|
ei usu
täidab nii, nagu ma tuludeklaratsiiooni
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
15.04.2021 17:38:08
|
|
|
| Eks müügikeskkond saab selle maksu ju tõesti automaatselt lisada, lihtne matemaatika, sealt edasi võib paraku natukene keerulisemaks minna.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
15.04.2021 17:40:34
|
|
|
Hiid, isegi su tuludeklaratsioon on ju poolautomaatne ehk suur osa andmeid on juba eeltäidetud ja lisaks täidad selle ju ikka kord aastas mitte iga kord kui kuskilt mingi kopikas kukub.
Aga teemasse ka. Huvitav et selle kohta ikka nii vähe infot on, kuidas asi täpselt toimuma hakkab. Kui KM maksab müüja, siis peaks protsess ka paigas olema. Päris nii vist ei käi, et müüja kirjutab paki peale vabas vormis teksti "ausõna maksin juba KM ära".
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
15.04.2021 17:49:32
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Päris nii vist ei käi, et müüja kirjutab paki peale vabas vormis teksti "ausõna maksin juba KM ära". |
Ja kuidas see siis käib?
Aga kusagil Omniva justkui seletas, et info rahvusvaheliste postitasude kohta ja reaalne raha tuleb alles aasta-paar hiljem.
Kuidas ja kui kiiresti KM info liigub, ei julge isegi mitte oletada. Loodetavasti on see ikka reaalselt jälgitav ja kontrollitav.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003

|
15.04.2021 17:59:59
|
|
|
| Pakun, et midagi ei muutu.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
15.04.2021 18:03:59
|
|
|
Siis saab see tolli ja Omniva jaoks ikka paras koormus olema kui iga 0,99€ paki peab deklareerima ja tollist vabaks laskma. Kui niigi iga aasta jõulude ajal see pakiuputus on millega tegeleda ei jõuta, siis see muudab asja ikka kordades hullemaks.
Muidugi võivad Hiina müüjad võtta kasutusele ka teise taktika ehk tekitada suvalises EU riigis vahelao, maksavad KM sellele riigile ja edasi on juba EU sisene kauba liikumine.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
15.04.2021 18:06:41
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| KillFrenzy kirjutas: |
https://majandus24.postimees.ee/6917007/hiinast-tellitud-pakid-lahevad-koik-maksu-alla
| tsitaat: |
| Selleks, et inimene ei peaks sellise saadetise kohta esitama tollideklaratsiooni ja tasuma tollile käibemaksu, saavad kauba müüjad võimaluse rakendada erikorda, kogudes ostjalt paki eest tasumisel ka käibemaks ning deklareerides selle kuupõhiselt maksuhaldurile. Selline kord kehtib kuni 150 eurot maksvate saadetiste puhul. Kallimate saadetiste puhul tuleb teha tollideklaratsioon. |
|
Tekst läheb seal ju veel edasi
| tsitaat: |
| Juhul kui ettevõtja ei soovi seda võimalust kasutada, on ostjal võimalik tasuda käibemaks näiteks postioperaatorile või kullerfirmale, kes kauba saaja eest deklareerib ja tasub käibemaksu maksuhaldurile. |
Ehk et võib vabalt juhtuda et deklareerid kõik pakid kenasti ise. |
Loomulikult võib juhtuda, aga miks peaks?
Neil on juba toimiv süsteem olemas ja samuti on see nende huvides, et inimesed saaksid lihtsamini oma prügi edasi tellida.
Peale brexitit pani ali käibeka küsimise UK jaoks kohe tööle.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
17.04.2021 11:49:14
|
|
|
Tellisin AliExpressist paki, aga seekord tuli teade, et "shipment cancelled". Küsisin siis müüjalt, et mis värk on. Ütles, et on vaja "customs pass number". Ei saanud aru, mis asi see on ja palusin täpsustust. Vastus oli "P + NUMBER". Pagana umbkeelsed hiinlased, kes vastavad korra nädala jooksul 2 sõnaliste lausetega, millest abi pole. Igatahes, kas keegi teab, mis numbrit ta mult ootab?
_________________ Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
17.04.2021 11:55:33
|
|
|
Google'i esimene vaste "customs pass number" otsides:
| tsitaat: |
| If you plan on frequently shipping items from abroad, or on buying from foreign shopping websites, you might want to sign up for a customs ID number, to simplify the customs clearance process. This personal customs clearance number is a 13 digit number starting with a P, that is tied to your identity and home address. |
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
17.04.2021 12:10:56
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Google'i esimene vaste "customs pass number" otsides:
| tsitaat: |
| If you plan on frequently shipping items from abroad, or on buying from foreign shopping websites, you might want to sign up for a customs ID number, to simplify the customs clearance process. This personal customs clearance number is a 13 digit number starting with a P, that is tied to your identity and home address. |
|
Jah, esimene vaste viib Korea tolli kodulehele. Sellest vist Eestis vähe abi?
_________________ Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
17.04.2021 12:14:31
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Seal on selgitatud, mis see P number on. Kui sul seda pole, siis ütledki hiinlasele sama. |
Ütlesin, ta ikka nõuab seda... Ühesõnaga Eestis sellele mingit ekvivalenti pole?
_________________ Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|