Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 113, 114, 115  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2021 14:15:35 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
raxz kirjutas:
Ostsin katsetuseks Aqara wireless lüliti. 20 kuud hiljem töötab sama patarei pealt.


https://shop.indome.ee/et/a/aqara-wireless-remote-switch-mini samasugune?
https://www.aqara.com/us/wireless_remote_switch.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 30.03.2021 16:50:02 vasta tsitaadiga

Aa jajah, ajasin ise sassi. See klahvidega tundub päris asjalik tükk. Kahju et endal Homeyt ei ole kodus enam oleks ühte kohta prooviks täitsa pannud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 30.03.2021 18:52:22 vasta tsitaadiga

Meenub lähiminevikust, et kellelgi pole aastaid olud vaja zigbeed kasutada, ehk kellele seda vaja on?
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver989
Kreisi kasutaja
oliver989

liitunud: 26.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2021 19:33:46 vasta tsitaadiga

3kW boileri tahaks nutikaks saada. Keegi oskab soovitada midagi? Eelistaks zigbee toodet, aga häda korral sobiks z-wave ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 31.03.2021 06:17:02 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Meenub lähiminevikust, et kellelgi pole aastaid olud vaja zigbeed kasutada, ehk kellele seda vaja on?


Tootjad arvavad teisiti, zigbee seadmete valik on ikka korralik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 31.03.2021 09:41:12 vasta tsitaadiga

Zigbee ja Z-wave Certified tooteid on enamvähem võrdselt maailmas täna minu andmetel - Zigbee asjad on tihtipeale odavamad ja sihitud rohkem plug&play turule, z-wave pigem sihib installer marketit.

Oliver mul oli endal 3kw küttekehal see https://shop.indome.ee/et/a/heatit-z-relee-25a-z-wave-releemoodul-868-4-mhz kui sobib siis võta PM ühendust saame hinnas kokkuleppele - kasutatud paar kuud. on küll Z-wave aga mõõdab ka voolutarvet ning ei pea muretsema et äkki põleb maha midagi (nutipistikud 3kw juures on kahtlane teema).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2021 14:32:27 vasta tsitaadiga

oliver989 kirjutas:
3kW boileri tahaks nutikaks saada. Keegi oskab soovitada midagi? Eelistaks zigbee toodet, aga häda korral sobiks z-wave ka.


Soojaveeboiler? Mida seal nutikaks teha üldse oleks?

Digitaalse välireklaami peal nägin juhuslikult sellise koha reklaami.

https://www.nutividin.ee/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver989
Kreisi kasutaja
oliver989

liitunud: 26.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2021 15:52:39 vasta tsitaadiga

Ma ei näe väga pointi kütta vett, kui kedagi kodus pole icon_biggrin.gif

Lauri_s, tänud pakkumise eest, kindlasti hea toode, aga see jääb liiga kalliks.

Jõudsin ise ka otsaga Shelly juurde, Shelly 1PM tunduks sobivat ja nad ise oma chatis kinnitasid, et sobib boileri küljes kasutamiseks.
Oleks see zigbee ostaks kohe. Mingi aeg vahetasin kõik Sonoffid välja ja sain kõigist wifi seadmetest lahti, aga noh ühe seadmega vast pole hullu. Õnneks odav kah.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 31.03.2021 16:32:14 vasta tsitaadiga

Tegelikult on boileri kaugjuhtimine suures plaanis ikkagist mõttetu tegevus. Kui keegi vett ei küta, siis on vee soojana hoidmine üsna madal energiakulu. Ma kunagi ehitusjärgus majas tegin samamoodi, juhtisin sisse-välja. Juhtus see, et boileris olev vesi läks rõvedalt haisema ja oli tükk tegu seda korda saada. Pigem hoida seda 50+ vett sees ja äärmisel juhul kui pikalt kedagi ei käi siis langetad temperatuuri näiteks 40C peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2021 16:34:24 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Tegelikult on boileri kaugjuhtimine suures plaanis ikkagist mõttetu tegevus. Kui keegi vett ei küta, siis on vee soojana hoidmine üsna madal energiakulu. Ma kunagi ehitusjärgus majas tegin samamoodi, juhtisin sisse-välja. Juhtus see, et boileris olev vesi läks rõvedalt haisema ja oli tükk tegu seda korda saada. Pigem hoida seda 50+ vett sees ja äärmisel juhul kui pikalt kedagi ei käi siis langetad temperatuuri näiteks 40C peale.


icon_question.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 31.03.2021 16:53:27 vasta tsitaadiga

Kui keegi vett ei tarbi pidi seal olema.. See kui sa käid päeval kodust ära ja õhtul koju tagasi lähed ning vahepeal boileri väljas hoiad siis ei ole kokkuhoidu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2021 18:02:50 vasta tsitaadiga

Olen lülitanud reede õhtul välja boileri ja põrandakütte ja pühapäeva õhtul tagasi sisse vannitoas. Kokkuhoid oli pm 0. Mul on boileril voolu mõõtev sonoff vahel hetkel ka ja kui öösel igatahes boiler kütma ei hakka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2021 19:45:12 vasta tsitaadiga

Boiler on ju ka soojustatud. Ei jahtu see hetkega maha. Nädalaks ära lähed, siis vb hoiad paarkümmend senti kokku kui välja lülitad, aga ei pruugi sedagi säästa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 31.03.2021 20:08:44 vasta tsitaadiga

Sama võiks öelda, et maja onka soojustatud, milleks siis neid nutikontrollereid igale kütteallikale külge kruvida? Kokkuhoid on ka suht kaheldav.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2021 23:27:00 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Sama võiks öelda, et maja onka soojustatud, milleks siis neid nutikontrollereid igale kütteallikale külge kruvida? Kokkuhoid on ka suht kaheldav.
Maja ei jahtu ka hetkega maha. Sa ei lülita ju kodus kütet välja kui kodust ära lähed.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2021 23:52:44 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Kellelgi kuskil sahtlites Homey'le Komfovendi ja Huumi jaoks liidestust pole?


https://github.com/RassK/homey-komfovent

Juhuks kui keegi tahab silma peal hoida. Sai suht väga kiirelt kokku lapatud.
Kõik mode'd / andurid pole veel lisatud. Lisaks stabiilsus teadmata aga basic jookseb.

Kui aega siis vb v2 teen üldse ümber BACnet baasil. Praegu hack vastu Http serverit (sama mis browser kasutab).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 01.04.2021 08:13:27 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
jägaja kirjutas:
Sama võiks öelda, et maja onka soojustatud, milleks siis neid nutikontrollereid igale kütteallikale külge kruvida? Kokkuhoid on ka suht kaheldav.
Maja ei jahtu ka hetkega maha. Sa ei lülita ju kodus kütet välja kui kodust ära lähed.

Lülitan ikka küll. Tulekollet ilma järelvalveta ei jäeta. Minu eluasemeks olev sara ei saa ilmselt kunagi küttehooajal soojaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 01.04.2021 08:47:06 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
jägaja kirjutas:
Sama võiks öelda, et maja onka soojustatud, milleks siis neid nutikontrollereid igale kütteallikale külge kruvida? Kokkuhoid on ka suht kaheldav.
Maja ei jahtu ka hetkega maha. Sa ei lülita ju kodus kütet välja kui kodust ära lähed.
oleneb ikka elamisest. Kontoris on sätitud ööseks 16 kraadi peale ruumid, hommikul enne rahva jõudmist kütab uuesti üles. Sääst u. kolmandik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reimsss
HV vaatleja
reimsss

liitunud: 28.03.2006




sõnum 01.04.2021 18:23:48 vasta tsitaadiga

Kas siin teemas müüa ka võib? Mul üks Smartthings V2 hub pakkuda. Kõik toimib, ise kolisin HA peale üle. Hind 25 eurikut!

https://www.dropbox.com/s/tzr6drwnrazyf2i/1617290124563.jpg?dl=0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2021 18:46:24 vasta tsitaadiga

Üksikud episoodid, kus rikkaks saamise soovi ei paista ja tasulisest äriteemast möödahiilimise vajadust ei tuvastata, usun, kannatatakse ära.
Viisakam oleks ilmselt ärifoorumisse müügiteema teha ja siia viide siis, võibolla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2021 15:44:10 vasta tsitaadiga

On kellelgi mingeid häid mõtteid, kuidas Komfovendile SNMP külge pookida? icon_rolleyes.gif

Tahaks sealt lihtsalt graafikuid joonistada.

Ilmselt tuleb vist alustada juhpaneeli upgradest, hetkel on c4.2 , mis on kõige rumalam saadaolevatest... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Edz
HV Guru

liitunud: 19.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.04.2021 16:33:30 vasta tsitaadiga

Etz, kas kuidagi vendi veebiliddesest ei anna seda maha lugeda/ümber kirjutada vms?
_________________
M: Uued karbis Lenovo ThinkPad Pro dokid koos 90W laadijaga
O: Pakuvad huvi häbiväärse hinnaga Nintendo Switch mängud icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.04.2021 16:35:32 vasta tsitaadiga

Küsige Indomest lahendust, neil on ju mingid liidestused Fibaro HC jaoks välja töötatud. Aga noh, isepusimine on ka tore.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2021 16:59:24 vasta tsitaadiga

Edz kirjutas:
Etz, kas kuidagi vendi veebiliddesest ei anna seda maha lugeda/ümber kirjutada vms?


Millisest Weebiliidesest? icon_rolleyes.gif
Seal ei ole minu teada mingit liidest ja isegi võrguühendust mitte, muidu ma ju siit nõu ei küsiks. icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2021 17:27:55 vasta tsitaadiga

Etz, oleneb mis kontrolleriversiooniga sul asi on. C2 ja C1 puhul unusta ära. C3 (ja vist ka C4) tahavad lisaks omale Ping2 nimelist lisamoodulit. C5 ja C6 omavad juba LAN pesa ja muuhulgas ka modbus tuge.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2021 18:08:58 vasta tsitaadiga

Kust ma selle teada saan?

Juhtpaneel on c4.2, kui arendajalt saadud dokumentatsiooni uskuda.
Kontrollerit upgraadida ja vahetada lasta saab? icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.04.2021 18:11:05 vasta tsitaadiga

Küsi tootjalt, kui kohalikud edasimüüjad ei tea vastata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2021 19:44:44 vasta tsitaadiga

Aga millist probleemi (peale igavuse?) sa nende graafikute joonistamisega lahendad?
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2021 19:54:31 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Aga millist probleemi (peale igavuse?) sa nende graafikute joonistamisega lahendad?


Kas alati peab probleemi lahendama... icon_eek.gif

Spoiler Spoiler Spoiler


Äkki ma lihtsalt ei viitsi käia kogu aeg seda paneeli seinal jõllitamas, kui õhuniiskus või temperatuurid huvi pakuvad?
Asub teine kuskil koridoris veel pealekauba.

Termostaatide vahetuseks läheb mul suvel naguinii, seega mõtlesin, et miks ei võiks ka sealt saada mingeid andmeid lugeda.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2021 04:24:30 vasta tsitaadiga

Etz, C4 vajab jah Ping2 moodulit lisaks. Siis saad nii veebiliidese kui ka modbus suhtluse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2021 23:43:28 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
Etz, C4 vajab jah Ping2 moodulit lisaks. Siis saad nii veebiliidese kui ka modbus suhtluse.


Ok tänud, uurin mõnelt edasimüüalt edasi thumbs_up.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2021 02:30:07 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
raitl kirjutas:
Etz, C4 vajab jah Ping2 moodulit lisaks. Siis saad nii veebiliidese kui ka modbus suhtluse.


Ok tänud, uurin mõnelt edasimüüalt edasi thumbs_up.gif


Kunagi sai too ostetud bvtpartners.ee'st, 300€ maksis. Nad ise ei paigalda, ainult toovad maale kraami. Olenevalt mudelist võib paigaldamine päris keerukaks osutuda. Enda omal pidin pm terve elektroonika lahti ühendama ja mooduli täiesti välja võtma. Juhtmed olid vitsadega nii kinni pandud, et võimatu oli vajalikke otsi kätte saada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2021 07:35:35 vasta tsitaadiga

Nothing EVER Works!
https://www.youtube.com/watch?v=x7pSkVarixU
Tuttav tunne. Palju ägedaid lahendusi ja siis mingeid basic asju teha ei saa icon_mad.gif
Subscription kuutasu oma kodu garaasi ukse kasutamiseks, kuhu me jõudnud oleme. icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2021 08:22:55 vasta tsitaadiga

DVDRW, inimeste usk pilvelahendustesse on hämmastav. Heaoluühiskond at its finest thumbs_up.gif
Ma isegi küttesüsteemi uuendades mõtlesin sellele et kui kütteseade A on rivist väljas või liialt kulukas siis saaks maja soojaks süsteemiga B.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxy
HV vaatleja

liitunud: 29.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2021 13:16:44 Home Assistant? vasta tsitaadiga

Olen nüüd juba 3+ aastat HA (leplik) kasutaja ja tänu viimasele uuendusele on näha, et ka keegi teine kasutab seda icon_smile.gif Vähemalt 24 hetkel kes jagavad@ https://analytics.home-assistant.io/
Olen viimasel ajal proovinud kõike tõlkida (core/backend/äpp) aga tore oleks kui keegi ulataks ka abikäe/muu nägemuse.
Võib olla peaks tegema miski alateema meie riigile omaste asjade jaoks (nagu Nordpool, eestikeelsed terminid näiteks.) jne.?
Parimat, JR
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2021 16:52:58 Re: Home Assistant? vasta tsitaadiga

Foxxy kirjutas:
Olen nüüd juba 3+ aastat HA (leplik) kasutaja ja tänu viimasele uuendusele on näha, et ka keegi teine kasutab seda icon_smile.gif Vähemalt 24 hetkel kes jagavad@ https://analytics.home-assistant.io/
Olen viimasel ajal proovinud kõike tõlkida (core/backend/äpp) aga tore oleks kui keegi ulataks ka abikäe/muu nägemuse.
Võib olla peaks tegema miski alateema meie riigile omaste asjade jaoks (nagu Nordpool, eestikeelsed terminid näiteks.) jne.?
Parimat, JR


Eesti põhiseid parimaid praktikaid loeks/vaataks küll. Anna minna, tõlkimisega saab ju githubi vms kaudu abikäe ulatada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxy
HV vaatleja

liitunud: 29.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2021 17:40:25 vasta tsitaadiga

Tõlkimine pole küll Github vaid Lokalise- aga tore on, et keegi reageeris- mõtlesin hulk aega ,et olen ainuke rahvuskeelne siin icon_smile.gif
Kõik muud ju väidavad, et Pidgin on nende põhikeel -irw
Parimat, JR
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2021 19:39:28 vasta tsitaadiga

Foxxy kirjutas:
Tõlkimine pole küll Github vaid Lokalise

Kui teha siis juba kirssidega kõigile, tagatoas päris ägedaid asju ehitanud tegelasi ma tean päris mitmeid.
ESPHome ja muu enda tilulilu on koodisahvrisse hoiule pandud, erilist automaagiat pole kududa jõudnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inah
HV kasutaja

liitunud: 24.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2021 19:50:09 Re: Home Assistant? vasta tsitaadiga

Foxxy kirjutas:
Olen nüüd juba 3+ aastat HA (leplik) kasutaja ja tänu viimasele uuendusele on näha, et ka keegi teine kasutab seda icon_smile.gif Vähemalt 24 hetkel kes jagavad@ https://analytics.home-assistant.io/
Olen viimasel ajal proovinud kõike tõlkida (core/backend/äpp) aga tore oleks kui keegi ulataks ka abikäe/muu nägemuse.
Võib olla peaks tegema miski alateema meie riigile omaste asjade jaoks (nagu Nordpool, eestikeelsed terminid näiteks.) jne.?
Parimat, JR

Samad sõnad äkki peaks avama uue teema mis on ainult seotud hassioga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2021 15:21:19 Re: Home Assistant? vasta tsitaadiga

inah kirjutas:
Samad sõnad äkki peaks avama uue teema mis on ainult seotud hassioga.

+1

Nordpooli lisa HA jaoks on näiteks siin: https://github.com/custom-components/nordpool
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxy
HV vaatleja

liitunud: 29.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2021 22:28:37 vasta tsitaadiga

Jah loomulikult aga kui lähemalt uurid siis näed, et ainuke tõlge on eesti keeles- on see siis nii paha icon_smile.gif
Sellest ma proovingi siin säutsuda- Eesti on ikkagi e-riik ja mingis pidginis pole mõtet edasi minna... seega seljad kokku ja tuld!
Kes väidab, et english on native and logical... OK
Samas Eestis HA kasutajaid ikkagi arvestatav arv ja kogukonna heaks oleks tore ka omakeelne mõttevahetuse koht- aga kuidas alamteemat teha ei tea (õigused, kes modereerib jne.)
Parimat, JR
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.04.2021 18:42:51 vasta tsitaadiga

Foxxy, kuinsoovid ise teha ja hiljem modereerida ning hallata vastavat teemat, saada Tanelile PS.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TaaviS
Kreisi kasutaja
TaaviS

liitunud: 19.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2021 10:59:33 vasta tsitaadiga

Keegi kiitis siin mingi hetk Aqara B1 mootoreid.
Küsimus nüüd küll nutikodust veidi välja aga kas võtsite siinid vastavalt soovitustele, ehk 80cm laiemad(40cm mõlemalt poolelt) kui aken ise oli?
Tahaks tellimuse sisse anda aga väiksed kõhklused on ikka sees veel icon_biggrin.gif

EDIT: Igaks juhuks siis üks loll küsimus ka juurde:
Ma eeldan, et mul pole ka esmase setupi jaoks Xiaomi hub'i vaja, et saada Aqara B1 mootorid Homeyga ilusti tööle?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2021 11:29:33 vasta tsitaadiga

TaaviS kirjutas:
Keegi kiitis siin mingi hetk Aqara B1 mootoreid.
Küsimus nüüd küll nutikodust veidi välja aga kas võtsite siinid vastavalt soovitustele, ehk 80cm laiemad(40cm mõlemalt poolelt) kui aken ise oli?
Tahaks tellimuse sisse anda aga väiksed kõhklused on ikka sees veel icon_biggrin.gif

EDIT: Igaks juhuks siis üks loll küsimus ka juurde:
Ma eeldan, et mul pole ka esmase setupi jaoks Xiaomi hub'i vaja, et saada Aqara B1 mootorid Homeyga ilusti tööle?

See 80cm/40cm soovitus sobib ainult tavaliste kitsaste akende puhul.

Võimalusel soovitaks seinast seina, aga kui see pole mõistlik, siis soovitaks 4cm iga laine kohta, kui oskad selle välja arvutada. Näiteks 2,5m laiuse akna puhul peaks ülekate olema 60-65cm, muidu jääb osa kardinast aknaava ette. Samas 1m laiuse akna puhul piisab ka 30-35cm.

Aknaava 2500mm, ülekate vasakult 600mm ja 600mm paremalt, kokku 3700mm. Lainete tsentrite vahe 125mm annab kokku 60 konksu, neist 30 kummalgi pool ja iga laine kasutab 2 konksu, seega 15 lainet x 40mm = 600mm

Spoiler Spoiler Spoiler


Siinid võta siit wave curtan type
https://www.aliexpress.com/item/4001236548494.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dalKgNe

ja lisaks pael
https://www.aliexpress.com/item/32978173460.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dalKgNe

Xiaomi Hubi pole vaja, piisab suvalisest hubist, millel on Zigbee tugi.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 21.04.2021 13:57:32 vasta tsitaadiga

Miks fibaro oma äpi mingiks Yubii´ks nimetas? Eile oli üks äpp ja hommikul ei leidnud seda enam telefonis, mingi võõras oli sisse kolinud. icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

Edit. Paistab, et see on mingi emafirma tegevuse tulemus https://yubii.niceforyou.com/en

Sakslaset vastav veebileht on detailsem. https://www.siio.de/fibaro-app-wird-zu-yubii-home-samt-neuem-home-center/

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lfc
HV vaatleja

liitunud: 19.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2021 17:59:27 vasta tsitaadiga

lfc kirjutas:
On kellelgi siin kodus Netatmo sisemoodul ja viitsib kaasa mõelda

Kui ma Netatmo liideses (telefoni app või veeb) avan "Manage My Home" ->"Unplaced products" =>"Indoor" =>"Co2"
siis mul on ALATI "Automatic calibration" välja lülitatud ja selle all kiri "The Station will stop automatic calibration if you disable this option."
Ma saan ta sisse lülitada (valik läheb oranziks) , aga kui ma lähen menüüst välja ja tagasi siis on jälle välja lülitatud
Saan ka algatada manuaalse kalibreerimise vajadusel ja see paistab toimivat,esilehel siis näha et kalibreerib.

Minu loogika järgi tähenda see seda et automaatne kalibreerimine ei tööta... aga võibolla saan ma sellest UI'st isemoodi aru icon_smile.gif

Netatmo suppordi käest olen üritanud alates novembrist vastust saada mis asendis see lüliti peab olema kui ma seda menüüd külastan aga nad ei taha sellele vastata, nagu seinaga räägin --vastuseks tuleb tühjenda browseri cache jms.

Kas teil samamoodi see alati väljalülitatud olekus ?


Netatmo tegi lõpuks korda (raporteerisin eelmise aasta lõpus..) , ainuke kommentaar nendelt :
"Our engineers have now implemented a fix, thank you for your report."

Ja tõepoolest, mul on ka nüüd "Automatic calibration" valitud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 23.04.2021 18:54:52 vasta tsitaadiga

Siis läks ju hästi.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2021 19:00:39 vasta tsitaadiga

Need Netatmo andurid on ka nagu on... Mul on pidevalt toas Co2 tase madalam kui atmosfääris.
Ehk ilma selle pideva kalibreerimiseta näitaks see seade suht aiateibaid...

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 23.04.2021 19:06:11 vasta tsitaadiga

Ma ise neid küll ei kalibreeri, seda teevad seadmed automaatselt.
Muidu aga ütleks tuuleanduri kohta, et isegi kui selle üle katuseharja ajasin, näitab see ikka madalaid tuulekiiruseid. Samas torm rebib puudelt oksi icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2021 00:46:36 vasta tsitaadiga

jägaja, aga seadme automaatse kalibreerimise õnnestumiseks ikka järgid juhiseid, et kord nädalas peaks Co2 tase välisõhu tasemele langema, ehk ~400 kanti?
Selle järgi määrab ta omale mingi referentspunkti millest arvutustes juhinduda.
Lahtise aknaga on näha, et näit kukub teinekord 350-370 peale ja sealt ronib vaikselt tagasi 400-420 peale ning jääb sinna siis püsima. Ehk siis peaks jälle kalibreeritud olema.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 113, 114, 115  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.