|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri_s
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
30.03.2021 16:50:02
|
|
|
| Aa jajah, ajasin ise sassi. See klahvidega tundub päris asjalik tükk. Kahju et endal Homeyt ei ole kodus enam oleks ühte kohta prooviks täitsa pannud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
30.03.2021 18:52:22
|
|
|
Meenub lähiminevikust, et kellelgi pole aastaid olud vaja zigbeed kasutada, ehk kellele seda vaja on?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver989
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.04.2006
|
30.03.2021 19:33:46
|
|
|
| 3kW boileri tahaks nutikaks saada. Keegi oskab soovitada midagi? Eelistaks zigbee toodet, aga häda korral sobiks z-wave ka.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
31.03.2021 06:17:02
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| Meenub lähiminevikust, et kellelgi pole aastaid olud vaja zigbeed kasutada, ehk kellele seda vaja on? |
Tootjad arvavad teisiti, zigbee seadmete valik on ikka korralik.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri_s
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
31.03.2021 09:41:12
|
|
|
Zigbee ja Z-wave Certified tooteid on enamvähem võrdselt maailmas täna minu andmetel - Zigbee asjad on tihtipeale odavamad ja sihitud rohkem plug&play turule, z-wave pigem sihib installer marketit.
Oliver mul oli endal 3kw küttekehal see https://shop.indome.ee/et/a/heatit-z-relee-25a-z-wave-releemoodul-868-4-mhz kui sobib siis võta PM ühendust saame hinnas kokkuleppele - kasutatud paar kuud. on küll Z-wave aga mõõdab ka voolutarvet ning ei pea muretsema et äkki põleb maha midagi (nutipistikud 3kw juures on kahtlane teema).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
31.03.2021 14:32:27
|
|
|
| oliver989 kirjutas: |
| 3kW boileri tahaks nutikaks saada. Keegi oskab soovitada midagi? Eelistaks zigbee toodet, aga häda korral sobiks z-wave ka. |
Soojaveeboiler? Mida seal nutikaks teha üldse oleks?
Digitaalse välireklaami peal nägin juhuslikult sellise koha reklaami.
https://www.nutividin.ee/
|
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver989
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.04.2006
|
31.03.2021 15:52:39
|
|
|
Ma ei näe väga pointi kütta vett, kui kedagi kodus pole
Lauri_s, tänud pakkumise eest, kindlasti hea toode, aga see jääb liiga kalliks.
Jõudsin ise ka otsaga Shelly juurde, Shelly 1PM tunduks sobivat ja nad ise oma chatis kinnitasid, et sobib boileri küljes kasutamiseks.
Oleks see zigbee ostaks kohe. Mingi aeg vahetasin kõik Sonoffid välja ja sain kõigist wifi seadmetest lahti, aga noh ühe seadmega vast pole hullu. Õnneks odav kah.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri_s
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
31.03.2021 16:32:14
|
|
|
| Tegelikult on boileri kaugjuhtimine suures plaanis ikkagist mõttetu tegevus. Kui keegi vett ei küta, siis on vee soojana hoidmine üsna madal energiakulu. Ma kunagi ehitusjärgus majas tegin samamoodi, juhtisin sisse-välja. Juhtus see, et boileris olev vesi läks rõvedalt haisema ja oli tükk tegu seda korda saada. Pigem hoida seda 50+ vett sees ja äärmisel juhul kui pikalt kedagi ei käi siis langetad temperatuuri näiteks 40C peale.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
31.03.2021 16:34:24
|
|
|
| Lauri_s kirjutas: |
| Tegelikult on boileri kaugjuhtimine suures plaanis ikkagist mõttetu tegevus. Kui keegi vett ei küta, siis on vee soojana hoidmine üsna madal energiakulu. Ma kunagi ehitusjärgus majas tegin samamoodi, juhtisin sisse-välja. Juhtus see, et boileris olev vesi läks rõvedalt haisema ja oli tükk tegu seda korda saada. Pigem hoida seda 50+ vett sees ja äärmisel juhul kui pikalt kedagi ei käi siis langetad temperatuuri näiteks 40C peale. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri_s
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
31.03.2021 16:53:27
|
|
|
| Kui keegi vett ei tarbi pidi seal olema.. See kui sa käid päeval kodust ära ja õhtul koju tagasi lähed ning vahepeal boileri väljas hoiad siis ei ole kokkuhoidu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
31.03.2021 18:02:50
|
|
|
| Olen lülitanud reede õhtul välja boileri ja põrandakütte ja pühapäeva õhtul tagasi sisse vannitoas. Kokkuhoid oli pm 0. Mul on boileril voolu mõõtev sonoff vahel hetkel ka ja kui öösel igatahes boiler kütma ei hakka.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
31.03.2021 19:45:12
|
|
|
| Boiler on ju ka soojustatud. Ei jahtu see hetkega maha. Nädalaks ära lähed, siis vb hoiad paarkümmend senti kokku kui välja lülitad, aga ei pruugi sedagi säästa.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
31.03.2021 20:08:44
|
|
|
Sama võiks öelda, et maja onka soojustatud, milleks siis neid nutikontrollereid igale kütteallikale külge kruvida? Kokkuhoid on ka suht kaheldav.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
31.03.2021 23:27:00
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| Sama võiks öelda, et maja onka soojustatud, milleks siis neid nutikontrollereid igale kütteallikale külge kruvida? Kokkuhoid on ka suht kaheldav. |
Maja ei jahtu ka hetkega maha. Sa ei lülita ju kodus kütet välja kui kodust ära lähed.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
31.03.2021 23:52:44
|
|
|
| RassK kirjutas: |
| Kellelgi kuskil sahtlites Homey'le Komfovendi ja Huumi jaoks liidestust pole? |
https://github.com/RassK/homey-komfovent
Juhuks kui keegi tahab silma peal hoida. Sai suht väga kiirelt kokku lapatud.
Kõik mode'd / andurid pole veel lisatud. Lisaks stabiilsus teadmata aga basic jookseb.
Kui aega siis vb v2 teen üldse ümber BACnet baasil. Praegu hack vastu Http serverit (sama mis browser kasutab).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
01.04.2021 08:13:27
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| jägaja kirjutas: |
| Sama võiks öelda, et maja onka soojustatud, milleks siis neid nutikontrollereid igale kütteallikale külge kruvida? Kokkuhoid on ka suht kaheldav. |
Maja ei jahtu ka hetkega maha. Sa ei lülita ju kodus kütet välja kui kodust ära lähed. |
Lülitan ikka küll. Tulekollet ilma järelvalveta ei jäeta. Minu eluasemeks olev sara ei saa ilmselt kunagi küttehooajal soojaks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
01.04.2021 08:47:06
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| jägaja kirjutas: |
| Sama võiks öelda, et maja onka soojustatud, milleks siis neid nutikontrollereid igale kütteallikale külge kruvida? Kokkuhoid on ka suht kaheldav. |
Maja ei jahtu ka hetkega maha. Sa ei lülita ju kodus kütet välja kui kodust ära lähed. |
oleneb ikka elamisest. Kontoris on sätitud ööseks 16 kraadi peale ruumid, hommikul enne rahva jõudmist kütab uuesti üles. Sääst u. kolmandik.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
reimsss
HV vaatleja

liitunud: 28.03.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
01.04.2021 18:46:24
|
|
|
Üksikud episoodid, kus rikkaks saamise soovi ei paista ja tasulisest äriteemast möödahiilimise vajadust ei tuvastata, usun, kannatatakse ära.
Viisakam oleks ilmselt ärifoorumisse müügiteema teha ja siia viide siis, võibolla.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
04.04.2021 15:44:10
|
|
|
On kellelgi mingeid häid mõtteid, kuidas Komfovendile SNMP külge pookida?
Tahaks sealt lihtsalt graafikuid joonistada.
Ilmselt tuleb vist alustada juhpaneeli upgradest, hetkel on c4.2 , mis on kõige rumalam saadaolevatest...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Edz
HV Guru
liitunud: 19.10.2002

|
04.04.2021 16:33:30
|
|
|
Etz, kas kuidagi vendi veebiliddesest ei anna seda maha lugeda/ümber kirjutada vms?
_________________ M: Uued karbis Lenovo ThinkPad Pro dokid koos 90W laadijaga
O: Pakuvad huvi häbiväärse hinnaga Nintendo Switch mängud  |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
04.04.2021 16:35:32
|
|
|
Küsige Indomest lahendust, neil on ju mingid liidestused Fibaro HC jaoks välja töötatud. Aga noh, isepusimine on ka tore.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
04.04.2021 16:59:24
|
|
|
| Edz kirjutas: |
| Etz, kas kuidagi vendi veebiliddesest ei anna seda maha lugeda/ümber kirjutada vms? |
Millisest Weebiliidesest?
Seal ei ole minu teada mingit liidest ja isegi võrguühendust mitte, muidu ma ju siit nõu ei küsiks.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
04.04.2021 17:27:55
|
|
|
| Etz, oleneb mis kontrolleriversiooniga sul asi on. C2 ja C1 puhul unusta ära. C3 (ja vist ka C4) tahavad lisaks omale Ping2 nimelist lisamoodulit. C5 ja C6 omavad juba LAN pesa ja muuhulgas ka modbus tuge.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
04.04.2021 18:08:58
|
|
|
Kust ma selle teada saan?
Juhtpaneel on c4.2, kui arendajalt saadud dokumentatsiooni uskuda.
Kontrollerit upgraadida ja vahetada lasta saab?
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
04.04.2021 18:11:05
|
|
|
| Küsi tootjalt, kui kohalikud edasimüüjad ei tea vastata.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
04.04.2021 19:44:44
|
|
|
Aga millist probleemi (peale igavuse?) sa nende graafikute joonistamisega lahendad?
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
05.04.2021 04:24:30
|
|
|
| Etz, C4 vajab jah Ping2 moodulit lisaks. Siis saad nii veebiliidese kui ka modbus suhtluse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
05.04.2021 23:43:28
|
|
|
| raitl kirjutas: |
| Etz, C4 vajab jah Ping2 moodulit lisaks. Siis saad nii veebiliidese kui ka modbus suhtluse. |
Ok tänud, uurin mõnelt edasimüüalt edasi
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
06.04.2021 02:30:07
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| raitl kirjutas: |
| Etz, C4 vajab jah Ping2 moodulit lisaks. Siis saad nii veebiliidese kui ka modbus suhtluse. |
Ok tänud, uurin mõnelt edasimüüalt edasi  |
Kunagi sai too ostetud bvtpartners.ee'st, 300€ maksis. Nad ise ei paigalda, ainult toovad maale kraami. Olenevalt mudelist võib paigaldamine päris keerukaks osutuda. Enda omal pidin pm terve elektroonika lahti ühendama ja mooduli täiesti välja võtma. Juhtmed olid vitsadega nii kinni pandud, et võimatu oli vajalikke otsi kätte saada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
11.04.2021 07:35:35
|
|
|
Nothing EVER Works!
https://www.youtube.com/watch?v=x7pSkVarixU
Tuttav tunne. Palju ägedaid lahendusi ja siis mingeid basic asju teha ei saa
Subscription kuutasu oma kodu garaasi ukse kasutamiseks, kuhu me jõudnud oleme.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
11.04.2021 08:22:55
|
|
|
DVDRW, inimeste usk pilvelahendustesse on hämmastav. Heaoluühiskond at its finest
Ma isegi küttesüsteemi uuendades mõtlesin sellele et kui kütteseade A on rivist väljas või liialt kulukas siis saaks maja soojaks süsteemiga B.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Foxxy
HV vaatleja
liitunud: 29.05.2006
|
11.04.2021 13:16:44
Home Assistant? |
|
|
Olen nüüd juba 3+ aastat HA (leplik) kasutaja ja tänu viimasele uuendusele on näha, et ka keegi teine kasutab seda Vähemalt 24 hetkel kes jagavad@ https://analytics.home-assistant.io/
Olen viimasel ajal proovinud kõike tõlkida (core/backend/äpp) aga tore oleks kui keegi ulataks ka abikäe/muu nägemuse.
Võib olla peaks tegema miski alateema meie riigile omaste asjade jaoks (nagu Nordpool, eestikeelsed terminid näiteks.) jne.?
Parimat, JR
|
|
| tagasi üles |
|
 |
avax
HV Guru

liitunud: 10.10.2005
|
11.04.2021 16:52:58
Re: Home Assistant? |
|
|
| Foxxy kirjutas: |
Olen nüüd juba 3+ aastat HA (leplik) kasutaja ja tänu viimasele uuendusele on näha, et ka keegi teine kasutab seda Vähemalt 24 hetkel kes jagavad@ https://analytics.home-assistant.io/
Olen viimasel ajal proovinud kõike tõlkida (core/backend/äpp) aga tore oleks kui keegi ulataks ka abikäe/muu nägemuse.
Võib olla peaks tegema miski alateema meie riigile omaste asjade jaoks (nagu Nordpool, eestikeelsed terminid näiteks.) jne.?
Parimat, JR |
Eesti põhiseid parimaid praktikaid loeks/vaataks küll. Anna minna, tõlkimisega saab ju githubi vms kaudu abikäe ulatada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Foxxy
HV vaatleja
liitunud: 29.05.2006
|
11.04.2021 17:40:25
|
|
|
Tõlkimine pole küll Github vaid Lokalise- aga tore on, et keegi reageeris- mõtlesin hulk aega ,et olen ainuke rahvuskeelne siin
Kõik muud ju väidavad, et Pidgin on nende põhikeel -irw
Parimat, JR
|
|
| tagasi üles |
|
 |
avax
HV Guru

liitunud: 10.10.2005
|
11.04.2021 19:39:28
|
|
|
| Foxxy kirjutas: |
| Tõlkimine pole küll Github vaid Lokalise |
Kui teha siis juba kirssidega kõigile, tagatoas päris ägedaid asju ehitanud tegelasi ma tean päris mitmeid.
ESPHome ja muu enda tilulilu on koodisahvrisse hoiule pandud, erilist automaagiat pole kududa jõudnud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
inah
HV kasutaja
liitunud: 24.12.2003
|
13.04.2021 19:50:09
Re: Home Assistant? |
|
|
| Foxxy kirjutas: |
Olen nüüd juba 3+ aastat HA (leplik) kasutaja ja tänu viimasele uuendusele on näha, et ka keegi teine kasutab seda Vähemalt 24 hetkel kes jagavad@ https://analytics.home-assistant.io/
Olen viimasel ajal proovinud kõike tõlkida (core/backend/äpp) aga tore oleks kui keegi ulataks ka abikäe/muu nägemuse.
Võib olla peaks tegema miski alateema meie riigile omaste asjade jaoks (nagu Nordpool, eestikeelsed terminid näiteks.) jne.?
Parimat, JR |
Samad sõnad äkki peaks avama uue teema mis on ainult seotud hassioga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
avax
HV Guru

liitunud: 10.10.2005
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Foxxy
HV vaatleja
liitunud: 29.05.2006
|
14.04.2021 22:28:37
|
|
|
Jah loomulikult aga kui lähemalt uurid siis näed, et ainuke tõlge on eesti keeles- on see siis nii paha
Sellest ma proovingi siin säutsuda- Eesti on ikkagi e-riik ja mingis pidginis pole mõtet edasi minna... seega seljad kokku ja tuld!
Kes väidab, et english on native and logical... OK
Samas Eestis HA kasutajaid ikkagi arvestatav arv ja kogukonna heaks oleks tore ka omakeelne mõttevahetuse koht- aga kuidas alamteemat teha ei tea (õigused, kes modereerib jne.)
Parimat, JR
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
15.04.2021 18:42:51
|
|
|
Foxxy, kuinsoovid ise teha ja hiljem modereerida ning hallata vastavat teemat, saada Tanelile PS.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
TaaviS
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.07.2006
|
18.04.2021 10:59:33
|
|
|
Keegi kiitis siin mingi hetk Aqara B1 mootoreid.
Küsimus nüüd küll nutikodust veidi välja aga kas võtsite siinid vastavalt soovitustele, ehk 80cm laiemad(40cm mõlemalt poolelt) kui aken ise oli?
Tahaks tellimuse sisse anda aga väiksed kõhklused on ikka sees veel
EDIT: Igaks juhuks siis üks loll küsimus ka juurde:
Ma eeldan, et mul pole ka esmase setupi jaoks Xiaomi hub'i vaja, et saada Aqara B1 mootorid Homeyga ilusti tööle?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
19.04.2021 11:29:33
|
|
|
| TaaviS kirjutas: |
Keegi kiitis siin mingi hetk Aqara B1 mootoreid.
Küsimus nüüd küll nutikodust veidi välja aga kas võtsite siinid vastavalt soovitustele, ehk 80cm laiemad(40cm mõlemalt poolelt) kui aken ise oli?
Tahaks tellimuse sisse anda aga väiksed kõhklused on ikka sees veel
EDIT: Igaks juhuks siis üks loll küsimus ka juurde:
Ma eeldan, et mul pole ka esmase setupi jaoks Xiaomi hub'i vaja, et saada Aqara B1 mootorid Homeyga ilusti tööle? |
See 80cm/40cm soovitus sobib ainult tavaliste kitsaste akende puhul.
Võimalusel soovitaks seinast seina, aga kui see pole mõistlik, siis soovitaks 4cm iga laine kohta, kui oskad selle välja arvutada. Näiteks 2,5m laiuse akna puhul peaks ülekate olema 60-65cm, muidu jääb osa kardinast aknaava ette. Samas 1m laiuse akna puhul piisab ka 30-35cm.
Aknaava 2500mm, ülekate vasakult 600mm ja 600mm paremalt, kokku 3700mm. Lainete tsentrite vahe 125mm annab kokku 60 konksu, neist 30 kummalgi pool ja iga laine kasutab 2 konksu, seega 15 lainet x 40mm = 600mm
Spoiler 
Siinid võta siit wave curtan type
https://www.aliexpress.com/item/4001236548494.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dalKgNe
ja lisaks pael
https://www.aliexpress.com/item/32978173460.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dalKgNe
Xiaomi Hubi pole vaja, piisab suvalisest hubist, millel on Zigbee tugi.
_________________ Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lfc
HV vaatleja
liitunud: 19.03.2005
|
23.04.2021 17:59:27
|
|
|
| lfc kirjutas: |
On kellelgi siin kodus Netatmo sisemoodul ja viitsib kaasa mõelda
Kui ma Netatmo liideses (telefoni app või veeb) avan "Manage My Home" ->"Unplaced products" =>"Indoor" =>"Co2"
siis mul on ALATI "Automatic calibration" välja lülitatud ja selle all kiri "The Station will stop automatic calibration if you disable this option."
Ma saan ta sisse lülitada (valik läheb oranziks) , aga kui ma lähen menüüst välja ja tagasi siis on jälle välja lülitatud
Saan ka algatada manuaalse kalibreerimise vajadusel ja see paistab toimivat,esilehel siis näha et kalibreerib.
Minu loogika järgi tähenda see seda et automaatne kalibreerimine ei tööta... aga võibolla saan ma sellest UI'st isemoodi aru
Netatmo suppordi käest olen üritanud alates novembrist vastust saada mis asendis see lüliti peab olema kui ma seda menüüd külastan aga nad ei taha sellele vastata, nagu seinaga räägin --vastuseks tuleb tühjenda browseri cache jms.
Kas teil samamoodi see alati väljalülitatud olekus ? |
Netatmo tegi lõpuks korda (raporteerisin eelmise aasta lõpus..) , ainuke kommentaar nendelt :
"Our engineers have now implemented a fix, thank you for your report."
Ja tõepoolest, mul on ka nüüd "Automatic calibration" valitud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
23.04.2021 18:54:52
|
|
|
Siis läks ju hästi.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
23.04.2021 19:00:39
|
|
|
Need Netatmo andurid on ka nagu on... Mul on pidevalt toas Co2 tase madalam kui atmosfääris.
Ehk ilma selle pideva kalibreerimiseta näitaks see seade suht aiateibaid...
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
23.04.2021 19:06:11
|
|
|
Ma ise neid küll ei kalibreeri, seda teevad seadmed automaatselt.
Muidu aga ütleks tuuleanduri kohta, et isegi kui selle üle katuseharja ajasin, näitab see ikka madalaid tuulekiiruseid. Samas torm rebib puudelt oksi
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
24.04.2021 00:46:36
|
|
|
jägaja, aga seadme automaatse kalibreerimise õnnestumiseks ikka järgid juhiseid, et kord nädalas peaks Co2 tase välisõhu tasemele langema, ehk ~400 kanti?
Selle järgi määrab ta omale mingi referentspunkti millest arvutustes juhinduda.
Lahtise aknaga on näha, et näit kukub teinekord 350-370 peale ja sealt ronib vaikselt tagasi 400-420 peale ning jääb sinna siis püsima. Ehk siis peaks jälle kalibreeritud olema.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| tagasi üles |
|
 |
|