Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 88, 89, 90 ... 171, 172, 173  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 20.03.2021 18:05:08 vasta tsitaadiga

Kui keegi soovib 10tk + RTX 3080 osta siis PS. icon_biggrin.gif
Keegi Minerstatiga on RX 6800 juba proovinud, eile lasti linux versioon välja. thumbs_up.gif

_________________
Ära siia kliki
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2021 18:20:01 vasta tsitaadiga

Kõik oli nagu täitsa okei ju.
Üks gigabyte 3070 on üks hirmus kaart. icon_cool.gif



H_K kirjutas:
yerba kirjutas:
H_K, rusikareegel minu puhul vähemalt - erinevaid kaarte ei pane omavahel kokku. Ei windowsi ega linuxi all. icon_smile.gif
Aga siit saad juhinduda eri kaartide seadistustest eri algodega: https://www.hashrate.no/

Seda linki ma paar päeva tagasi proovisin - sealsete sätetega jääb nagu tagashoidlikuks mul..
Muidu mu rig on näha seal mmposis - kui tüli ei tee võid pilgu peale visata, et mul seal midagi väga metsas seaded ei ole icon_smile.gif

GPU-e rivi:
1tk RTX3080
3tk RTX3070
1tk RTX3060Ti
1tk GTX1060 - ei saa ju riserit tühjaks jätta icon_smile.gif


viimati muutis yerba 20.03.2021 18:23:19, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2021 18:22:17 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
Kõik oli nagu täitsa okei ju.
Üks gigabyte 3070 on üks hirmus kaart. icon_cool.gif

H_K kirjutas:
yerba kirjutas:
H_K, rusikareegel minu puhul vähemalt - erinevaid kaarte ei pane omavahel kokku. Ei windowsi ega linuxi all. icon_smile.gif
Aga siit saad juhinduda eri kaartide seadistustest eri algodega: https://www.hashrate.no/

Seda linki ma paar päeva tagasi proovisin - sealsete sätetega jääb nagu tagashoidlikuks mul..
Muidu mu rig on näha seal mmposis - kui tüli ei tee võid pilgu peale visata, et mul seal midagi väga metsas seaded ei ole icon_smile.gif

GPU-e rivi:
1tk RTX3080
3tk RTX3070
1tk RTX3060Ti
1tk GTX1060 - ei saa ju riserit tühjaks jätta icon_smile.gif


milline gigabyte see hirmus on siis:D?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2021 18:24:28 vasta tsitaadiga

siven, kõik nad on. icon_smile.gif
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 20.03.2021 18:29:43 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
Kõik oli nagu täitsa okei ju.

Piisab su jumalikust puudutusest ja häshreidid imeväel paranevad thumbs_up.gif icon_smile.gif
.. seda ma ise jaganud välja, et sinna MHz kasti käsitsi trükkides saab mälu klokki veel ülespoole ajada thumbs_up.gif

_________________
---------------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2021 18:33:01 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
yerba kirjutas:
Kõik oli nagu täitsa okei ju.

Piisab su jumalikust puudutusest ja häshreidid imeväel paranevad thumbs_up.gif icon_smile.gif
.. seda ma ise jaganud välja, et sinna MHz kasti käsitsi trükkides saab mälu klokki veel ülespoole ajada thumbs_up.gif


Läksid natukene paremaks tõesti. Aga see ongi väheke kummaline, et slideriga saad teatud väärtusteni libistada numbreid aga kasti kirjuta nii nagu jumal juhatab. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2021 11:15:57 vasta tsitaadiga

Kas CPU mining on tänapäeval täiesti välja surnud? Kunagi olid AMD CPU-d oma suure cache'ga tegijad icon_rolleyes.gif
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 21.03.2021 11:35:52 vasta tsitaadiga

Ei ole aga ROI on ~10x pikem võrreldes GPU-ga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2021 13:01:36 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Ei ole aga ROI on ~10x pikem võrreldes GPU-ga

Tegin pulli pärast väikese rehnuti. 3900x + mobo + 16gb ddr4-3600 + 500w gold + 120gb ssd = 700€. 14,5khash ja 200w seinast (YT-st leitud numbrid) teenib 0,1236€/kwh elektrihinnaga hetkel päevas 0,42€ kasumit Moneroga. Tasuvusaeg 4,54 aastat icon_lol.gif
3070 ca 1200€ hinnaga teenib umbes 4€ kasumit, ainult videokaardi tasuvusaeg 0,8 aastat.

Seega ca 6x vahe (eeldusel, et kõik jääb samaks ja muu säärane bla-bla-blaa...)

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 21.03.2021 13:08:27 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Ei ole aga ROI on ~10x pikem võrreldes GPU-ga

Tegin pulli pärast väikese rehnuti. 3900x + mobo + 16gb ddr4-3600 + 500w gold + 120gb ssd = 700€. 14,5khash ja 200w seinast (YT-st leitud numbrid) teenib 0,1236€/kwh elektrihinnaga hetkel päevas 0,42€ kasumit Moneroga. Tasuvusaeg 4,54 aastat icon_lol.gif
3070 ca 1200€ hinnaga teenib umbes 4€ kasumit, ainult videokaardi tasuvusaeg 0,8 aastat.

Seega ca 6x vahe (eeldusel, et kõik jääb samaks ja muu säärane bla-bla-blaa...)


tsitaat:
AMD is the way to go:
nothing new here, it is well known that when it comes to CPU mining they are much better than the competition.

Zen 2 is what you want:
I've found that processors based on AMD's Zen 2 architecture are 80% more powerful compared to their Zen+ predecessors.
This excludes older Threadripper chips as often they are less powerful, less efficient, and more expensive compared to newer CPUs, as an example, the fan-favorite Threadripper 1920X is just 16% more powerful than a Ryzen 5 3600.

Keeping in mind these two parameters here's what I'd recommend:
AMD Ryzen 5 3600: it has the lowest ROI time of all CPUs considered (1.1 years), it has a Hash Rate of about 6000H/s and it is often found for less than 200$.
-Ryzen 9 3900X (to no-one's surprise): It has similar performance to the Ryzen 9 3950X (11500 vs 13300 H/s) but it's 300$ less; this is where I'd go if I was looking for maximum performance.
I would avoid processors such as Threadrypper and Epyc, as their ROI times go from 20 to over 40 months.
Which in my opinion makes them investments of speculative nature.
They also have an incredibly high upfront cost and, while more efficient and powerful than any other processor are likely to become outdated in the time it takes them to repay themself; that's if Monero's value doesn't change drastically over this time.

TLDR: Get a Ryzen 5 3600 or a Ryzen 9 3900X


Kuna mul on elekter tasuta siis võiks täitsa proovida kui kuskilt mõne odavam 3900X leiab. icon_biggrin.gif

_________________
Ära siia kliki
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVBGod
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.09.2003




sõnum 21.03.2021 13:29:54 vasta tsitaadiga

G80 kirjutas:

Kuna mul on elekter tasuta siis võiks täitsa proovida kui kuskilt mõne odavam 3900X leiab. icon_biggrin.gif


Kui elekter tasuta, siis mul on 4 sellist kasti pakkuda:


... see oleks küll huvitav projekt icon_smile.gif

_________________
Never loose your dreams!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2021 14:29:21 vasta tsitaadiga

Keegi ka realistliku kalkulatsiooni on teinud kuidas 60Mh kaart ennast 1+k hinnaga ära tasub? Ei näe nagu muud varianti kui hold ja eth hinnatõus aga kui sellele panustada siis miks mitte kohe münti osta? Diff on juba mõnda aega sirgjooneliselt tõusnud ja roi arvutuses seda ei arvestata. Ja praeguse tasuvuse juures tõusab see sama kindlalt edasi.

Ei näe ammu juba pointi rauda osta.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 21.03.2021 14:36:37 vasta tsitaadiga

G80 kirjutas:
Kuna mul on elekter tasuta...

Welcome to the club icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KEEPER36
HV vaatleja

liitunud: 06.10.2020




sõnum 21.03.2021 14:42:13 vasta tsitaadiga

Tere.

mul kaart selline kaevandamiseks AMD R9 390 8gb Kuidas Nicehash näitab et sellega saab 30mh s kaevandada

olen proovinud igasuguseid variante aga üle 15mh s sellega kätte ei saa?

Äkki on kellelgi selle kaardiga kogemust.?

op Win10


viimati muutis KEEPER36 21.03.2021 14:44:21, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2021 14:44:21 vasta tsitaadiga

G80 kirjutas:
Kuna mul on elekter tasuta siis võiks täitsa proovida kui kuskilt mõne odavam 3900X leiab. icon_biggrin.gif

Päikese- või tuuleenergia või maksab keegi teine (meie kõik maksumaksjaina näiteks) selle siiski kinni? Oli meil siin Ämaris ka üks "tasuta" elektri mees...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2021 14:48:39 vasta tsitaadiga

KEEPER36, kiire Google väidab, et win 10 all ei toeta amd draiver compute mode'i ning seetõttu ongi ca 15 seal maksimum, vaid linuksi all saab täis 30 kätte...
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2021 14:51:01 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Keegi ka realistliku kalkulatsiooni on teinud kuidas 60Mh kaart ennast 1+k hinnaga ära tasub? Ei näe nagu muud varianti kui hold ja eth hinnatõus aga kui sellele panustada siis miks mitte kohe münti osta? Diff on juba mõnda aega sirgjooneliselt tõusnud ja roi arvutuses seda ei arvestata. Ja praeguse tasuvuse juures tõusab see sama kindlalt edasi.

Ei näe ammu juba pointi rauda osta.


Roi on 1-3 aasta vahel. Sobib igati kenasti. icon_smile.gif
Kui roi üle 3 aasta läheb, siis on juba kergelt kehv seis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 21.03.2021 14:54:29 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Keegi ka realistliku kalkulatsiooni on teinud kuidas 60Mh kaart ennast 1+k hinnaga ära tasub? Ei näe nagu muud varianti kui hold ja eth hinnatõus aga kui sellele panustada siis miks mitte kohe münti osta? Diff on juba mõnda aega sirgjooneliselt tõusnud ja roi arvutuses seda ei arvestata. Ja praeguse tasuvuse juures tõusab see sama kindlalt edasi.

Ei näe ammu juba pointi rauda osta.


Ei arvestata ka seda et Riistvaral on järelväärtus.
4a tagasi ostetud 600EUR GTX 1080Ti on ikka 500-600EUR täna. icon_smile.gif

_________________
Ära siia kliki
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2021 14:55:50 vasta tsitaadiga

yerba, kui saladus pole, siis palju sul praegu selliseid masinaid töös on, mis on ostuhinna juba rahaliselt ära tasunud ehk toodavad ainult kasumit?
Kas need lähevad jooksvalt müüki/upgrademisele?

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2021 15:02:29 vasta tsitaadiga

G80 kirjutas:
elukaz kirjutas:
Keegi ka realistliku kalkulatsiooni on teinud kuidas 60Mh kaart ennast 1+k hinnaga ära tasub? Ei näe nagu muud varianti kui hold ja eth hinnatõus aga kui sellele panustada siis miks mitte kohe münti osta? Diff on juba mõnda aega sirgjooneliselt tõusnud ja roi arvutuses seda ei arvestata. Ja praeguse tasuvuse juures tõusab see sama kindlalt edasi.

Ei näe ammu juba pointi rauda osta.


Ei arvestata ka seda et Riistvaral on järelväärtus.
4a tagasi ostetud 600EUR GTX 1080Ti on ikka 500-600EUR täna. icon_smile.gif


Buumi ajal ongi hea realiseerida eelmis(t)e põlvkondade riistvara ning uuemat kraami juurde soetada jõudumööda.
Ei saa salata, et osa vegasid läksid kaks kuud tagasi 800 eur tk ning asemele tulid 3060ti kaardid hinnaga 580 eur tk.. kõik sõltub sellest, kui kannatlik või kannatamatu ise oled ostjana/müüjana.

1dumbpcuser, kõik masinad on jõudnud lõpuks omadega 4-5x kasumisse. Asja võti on olla kannatlik ja KOGU aeg kaevandada. Ka siis, kui masin teenibki elektrihinna tasa ning paar eur peale ööpäevas krüptotalve ajal. Mingi aeg tuleb jälle buum ning siis on sul juba masinad töös ja hekseldamas. Siis, kui teised alles ärkavad ning hakkavad asju kokku ostma väga kõrgete hindadega.
Kasvõi needsamad vegad, mida sai ostetud 2017 oktoobris a 400 eur tk.. kaevandanud siiani ning 800 euroga maha müüdud.

Lähtepunkt ongi selles, et kui tuleb krüptotalv, siis las ta tuleb. Ei pea paanikasse sattuma ja odavalt oma masinaid maha müüma. Pea iga buumi lõpus teeb enamik äsja alustanud tegelasi niimoodi. Ka ise tegin 2014 märtsis samamoodi, paraku.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2021 15:09:28 vasta tsitaadiga

yerba, kas praegu kaevad midagi peale eetri ka?
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2021 15:20:15 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser, no ikka. icon_smile.gif
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2021 15:21:50 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
Lähtepunkt ongi selles, et kui tuleb krüptotalv, siis las ta tuleb. Ei pea paanikasse sattuma ja odavalt oma masinaid maha müüma. Pea iga buumi lõpus teeb enamik äsja alustanud tegelasi niimoodi. Ka ise tegin 2014 märtsis samamoodi, paraku.


Ma alustasin märtsis 2014 icon_lol.gif

Aga nagu elu näitab siis krüptonduses on laiskus edu pandiks ja sai sama rauaga 2016 edasi lasta. Muidu poleks vist üldse uuesti alustand, natuke valus kukkumine oli. Mida ma näen vaimusilmas nende saatuseks kes praegu 1k kaarte ostavad, selle ma küsin realistlikku kalkulatsiooni.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2021 15:24:47 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
yerba kirjutas:
Lähtepunkt ongi selles, et kui tuleb krüptotalv, siis las ta tuleb. Ei pea paanikasse sattuma ja odavalt oma masinaid maha müüma. Pea iga buumi lõpus teeb enamik äsja alustanud tegelasi niimoodi. Ka ise tegin 2014 märtsis samamoodi, paraku.


Ma alustasin märtsis 2014 icon_lol.gif

Aga nagu elu näitab siis krüptonduses on laiskus edu pandiks ja sai sama rauaga 2016 edasi lasta. Muidu poleks vist üldse uuesti alustand, natuke valus kukkumine oli. Mida ma näen vaimusilmas nende saatuseks kes praegu 1k kaarte ostavad, selle ma küsin realistlikku kalkulatsiooni.


Igal inimesel on oma taluvuspiir. Kõige kehvemasse seisu jäävad need tegelased, kellel on kaevandus laenu peale soetatud ja igakuised maksed sõltuvad konkreetselt kaevandustulust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KEEPER36
HV vaatleja

liitunud: 06.10.2020




sõnum 21.03.2021 15:33:43 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
KEEPER36, kiire Google väidab, et win 10 all ei toeta amd draiver compute mode'i ning seetõttu ongi ca 15 seal maksimum, vaid linuksi all saab täis 30 kätte...



aga mingi 5% ajast näen et kaevab 30mhs see on imelik, ja veel ma ei tea et nicehash toetaks linux it?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 88, 89, 90 ... 171, 172, 173  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.