Imelik... Saksas tuleb "drop"-e nagu seeni peale vihma. Täna oleks isegi saanud 499€, kui ühe veebipoe süsteem poleks pange pannud(maksin ära isegi ).
Kui jälgida neid hinnavõrdlusportaale, siis hetkel Eesti millegi pärast esirinnas... hindadega loomulikult.
ready, nende majutuse puhul otsustas iga pakkuja ise oma hinna üle. Aga kui hulgilaos on juba selline hind siis pole edasimüüjal võimalik seda odavamalt müüa. Kui ta just kahjumit ei taha saada.
Sony center ütles mu jaanuari alguse tellimuse kohta, et kunagi suvel äkki saab kätte. Hea nali ikka, "sony center" kõige kehvema valikuga ja saadavusega koht.
Aga võta mujalt siis (Euronics vms)? Oh wait...!
Jutt oli pigem ametlikust esindusest Eestis ja seal läbi aegade olnud vilets valik. See inimene, kes mängude listiga tegeleb ei viitsi vist ka väga oma tööd teha. Vabandust, aga nii on.
Jutt oli pigem ametlikust esindusest Eestis ja seal läbi aegade olnud vilets valik. See inimene, kes mängude listiga tegeleb ei viitsi vist ka väga oma tööd teha. Vabandust, aga nii on.
Ei oska mängude kohalt kaasa rääkida. Telekad ja kodukinod on neil küll olemas olnud viimased 6-7a.
Plaanisin PS5 ligi võtta kui GT7 tuleb. Nüüd aga tundub, et enne 2022 GT7 ilmavalgust ei näe:
“GT7 has been impacted by Covid-related production challenges and therefore will shift from 2021 to 2022. With the ongoing pandemic, it’s a dynamic and changing situation and some critical aspects of game production have been slowed over the past several months. We’ll share more specifics on GT7’s release date when available.” _________________ PSN: weaselEST
Mina loodan, et GT7 edasi lükkamise üheks põhjuseks on ka see, et sellest saab üks PlayStation VR 2 launchi mänge/lipulaevu ja VRis mängimist toetatakse täies ulatuses.
Homme (25.02) kell 10 teeb Soome Gigantti mingi partiiga müüki. Kellel Soomes tuttavaid/sõpru on, siis võite lasta neil õnne katsuda
refreshisin 2h seda lehte, kogu aeg oli kiri, et pole saadaval, tuleb müüki alates kella 10.
11.30 oli kiri ees, et läbi müüdud. Seda hetke, kui oleks reaalselt saada olnud, ei ilmunudki. _________________ Hapud viinamarjad
Homme (25.02) kell 10 teeb Soome Gigantti mingi partiiga müüki. Kellel Soomes tuttavaid/sõpru on, siis võite lasta neil õnne katsuda
refreshisin 2h seda lehte, kogu aeg oli kiri, et pole saadaval, tuleb müüki alates kella 10.
11.30 oli kiri ees, et läbi müüdud. Seda hetke, kui oleks reaalselt saada olnud, ei ilmunudki.
Ju läks täpselt nii nagu eestiski ja mujal maailmas.
Homme (25.02) kell 10 teeb Soome Gigantti mingi partiiga müüki. Kellel Soomes tuttavaid/sõpru on, siis võite lasta neil õnne katsuda
refreshisin 2h seda lehte, kogu aeg oli kiri, et pole saadaval, tuleb müüki alates kella 10.
11.30 oli kiri ees, et läbi müüdud. Seda hetke, kui oleks reaalselt saada olnud, ei ilmunudki.
mul oli 10:10 korvis valisin aadressi ja kred kaarti ja juba tuli kiri item in ur basket out of stock aga eks osad siis said näitas 25tk
Homme (25.02) kell 10 teeb Soome Gigantti mingi partiiga müüki. Kellel Soomes tuttavaid/sõpru on, siis võite lasta neil õnne katsuda
refreshisin 2h seda lehte, kogu aeg oli kiri, et pole saadaval, tuleb müüki alates kella 10.
11.30 oli kiri ees, et läbi müüdud. Seda hetke, kui oleks reaalselt saada olnud, ei ilmunudki.
mul oli 10:10 korvis valisin aadressi ja kred kaarti ja juba tuli kiri item in ur basket out of stock aga eks osad siis said näitas 25tk
Olgem ausad.Mis vahet seal on kas inimene(sed) ostsid konsooli prismast või kust iganes ja ja müüvad nüüd 1069euriga või pakub mingi "ladu" sama juurdehindlusega. Ühtepidi on nagu eraisikud spekulandid ja teistpidi Firma nagu oleks siis aus tegija ja ei üritagi nagu nahka sul üle kõrvade tõmmata. Mul tegelikult ükskõik aga lugedes neid õigustusi,siis no ajab naerma ikka küll.
Olgem ausad.Mis vahet seal on kas inimene(sed) ostsid konsooli prismast või kust iganes ja ja müüvad nüüd 1069euriga või pakub mingi "ladu" sama juurdehindlusega. Ühtepidi on nagu eraisikud spekulandid ja teistpidi Firma nagu oleks siis aus tegija ja ei üritagi nagu nahka sul üle kõrvade tõmmata. Mul tegelikult ükskõik aga lugedes neid õigustusi,siis no ajab naerma ikka küll.
Juurdehindlus lõpptootele on nendel puhkudel tehniliselt sama, aga vahe selles, et ühel juhul on vahel veel lisakeha - hulgiladu, kes kõige suurema tüki ära hammustab. Pood võtab hulgilaost a'la 900ga ja paneb oma 20% vms otsa. Scalper ei osta ju sisse 900ga või misiganes, vaid ikka MSRP'ga ja ei pane otsa mitte 20%, vaid 100%. Scalperil pole ka üldiselt erilist tööjõukulu jne jne.
Siin ikkagi hetkel käib hinna õigustamine. Hind antud tootel ei ole selline. Seega pole vahet sa võid selle konsooli turult osta ja oma poodi müüki panna ja sul on ju samamoodi õigus. Mina siinkohal ei saa aru miks selline koht nimetab ennast laoks.pigem käiakse Leedu-Poola turult bussiga neid toomas ja öeldakse,et ostsin laost. Ei tasu mulle kärbseid pähe ajada, et see on paratamatu. Vaidlen siin küll ainult vaidlemisrõõmu pärast ja sellepärast, et ilmuvad Pavlik Morozovid kes arvavad et lollidele saab kõike tõepähe serveerida.
Siin ikkagi hetkel käib hinna õigustamine. Hind antud tootel ei ole selline. Seega pole vahet sa võid selle konsooli turult osta ja oma poodi müüki panna ja sul on ju samamoodi õigus. Mina siinkohal ei saa aru miks selline koht nimetab ennast laoks.pigem käiakse Leedu-Poola turult bussiga neid toomas ja öeldakse,et ostsin laost. Ei tasu mulle kärbseid pähe ajada, et see on paratamatu. Vaidlen siin küll ainult vaidlemisrõõmu pärast ja sellepärast, et ilmuvad Pavlik Morozovid kes arvavad et lollidele saab kõike tõepähe serveerida.
Scalper ostab poest suurema koguse korraga ja tavainimene jääb ilma. Selles on suurem probleem. Hind hinnaks. Scalper küsigu kasvõi 2k. Savi.
Hind tootel on täpselt selline mida sa selle eest maksad. Kui saad kuskilt odava hinnaga siis veab, kui saad kallima hinnaga siis nii on. Sama on iga muu kaubaga.
Siin ikkagi hetkel käib hinna õigustamine. Hind antud tootel ei ole selline. Seega pole vahet sa võid selle konsooli turult osta ja oma poodi müüki panna ja sul on ju samamoodi õigus. Mina siinkohal ei saa aru miks selline koht nimetab ennast laoks.pigem käiakse Leedu-Poola turult bussiga neid toomas ja öeldakse,et ostsin laost. Ei tasu mulle kärbseid pähe ajada, et see on paratamatu. Vaidlen siin küll ainult vaidlemisrõõmu pärast ja sellepärast, et ilmuvad Pavlik Morozovid kes arvavad et lollidele saab kõike tõepähe serveerida.
Mismõttes hinna õigustamine? Sina olid pahane poodide peale, et nad kallimalt edasi müüvad. Tavapoel (jutt ei käi Sony maaletoojast või Euronicsist) on ju antud olukorras 2 valikut. Kas üldse mitte müüa või müüa selle kalli hinnaga. Ka kõige parema tahtmise juures ei hakka ju keegi peale maksma, et klient mängida saaks? Või on sinu nägemus asjast, et ettevõtted peaksid 800-900€ kauba sisse ostma ja siis selle 500ga maha müüma lõpptarbijale?
Nõudlus toote järgi lubab hindadega omavolitseda - lihtne ja loogiline? Kui poleks huvilisi topelt hinna puhul, siis poleks neid ka sellise hinnaga müügis. Tänasel päeval mil saadavus endiselt nigel, siis jagunevad ostjad lihtsalt:
- kes otsib ise väljamaalt või oma kanaleid pidi
- kes ostab sealt kus saadavus (topelt hinnaga)
- kes ootab, kuniks tuleb sobiva hinnaga müüki (a la SJH 529.99 EUR)
Eks see on tobe tõesti, et poodidel sellise ulmega nad hinnakirjas. Ideaalses maailmas jäetaks need vahelaod nuumamata ja ei pakutaks ise enne kui saadavus reaalselt paraneb ning võimaldab saada ja müüa mõistliku hinnaga. Aga paraku jääks selliselt ju hetkel see vähenegi kasum saamata.
Lõpptarbija paneb kogu selle ahela toimima, poleks nõudlust, siis poleks ka kellelgi huvi võtta sisse 900-ga neid masinaid. Kui nii väga on PS5 vaja siis ju siis on 1000 eurot aus. Kui pole, siis turg on täis PS4 Pro-sid ja otseselt kaotus ei ole väga suur kuna PS5 mängude valik ei ole just meeletu.
Kas Sony poolt ametlikult välja käidud müügihinnad (ilmselt siis soovituslikud) ei tähenda midagi? Kui selline "turumajandus" toimub, kas siis ei peaks Sony konsoole tarnima ikka esmalt ainult ametlikele edasimüüjatele? Mis tagaks konsoolide jõudmise tarbijateni ja need ei jääks mingisugustesse "hulgiladutesse" kinni kaks korda kõrgema hinnaga. Mis pagana moodi need "hulgilaod" sellised kogused endale saavad ja ametlikud edasimüüjad ei saa. See, mis hetkel toimib, ei ole ju kuidagi Sony`le kasulik, mainekahju, mänge samuti ei osteta hulgilaos seisvatele konsoolidele. Sony on ikka selle müügi strateegiaga puusse pannud.
tarmor, Sonyl nagu igal teisel tootjal on sügavalt suva kuhu see konsool välja jõuab. Nende huvi on võimalikult palju toota. Ära loo endale illussioone et suurkorporatsiooni peakontoris CEO ja CFO igapäevaselt valutavad südant, et lõpptarbija peab rohkem maksma. Meie ametlikud edasimüüjad konkureerivad kogu maailma vastu, hulgilaod enamik on rahvusvaheliste sidemetega ja ega kui hind 900 eurot, siis pole ilmselt see kaup väga hea liikuvusega.
Suurkorporatsioon võiks mõelda oma maine peale, enne toote väljalaskmist tehakse ülemaailmsed promo üritused, et mis hinnaga tooted müüki tulevad ja tegelikkus on jõhkralt erinev, mainekahju igatahes. Suurkorporatsioon peaks mõtlema kasumi maksimeerimisele, mis praegu toimub, kes kasumi tasku paneb.
Loomulikult on sul õigus, aga see ei muuda asja, et ülimalt ebaõnnestunud PS5 launch Sony poolt igatahes.
tarmor, Täpselt sama ebaõnnestunud kui Xbox Series X ja AMD ja Nvidia graafikakaartide launch ja millised on suurkorpi legaalsed võimalused ka kuidagi kontrollida seda? Lähevad Scalperitele ukse taha ja nõuavad tagasi oma toote?
tarmor, Kuna meil on lisaks suurele nõudlusele ka probleem komponentidega puudusega, siis ma kardan, et ei anna rohkem toota kui praegu juba toodetakse
XSX ikka oluliselt lihtsamini kättesaadav. Mitmeid kordi niisama peale sattunud võimalustele - PS5 puhul heal juhul satub siis peale, kui eelinfot omada või jälgimist teostada. Eks ta mainekahju ole mingil määral tõesti - aga vaadates kasvõi meid siin, siis ega see kedagi lõpuks kõiguta. Käid ja kirud ning virised aga päeva lõpuks ootad ikka ära selle võimaluse osta PS5. Kui ise poleks PS ekslusiivide peal väljas, siis oleks südamerahuga ammu juba XSX võtnud.
Üks lahendus muidugi oleks võinud olla müük ametlike edasimüüjate kaudu - a la Sony Center. Et tilgutada neile rohkem konsoole peale, kui kuskile Amazoni vms kus saavad botid kiirelt jaole.
Homme (25.02) kell 10 teeb Soome Gigantti mingi partiiga müüki. Kellel Soomes tuttavaid/sõpru on, siis võite lasta neil õnne katsuda
refreshisin 2h seda lehte, kogu aeg oli kiri, et pole saadaval, tuleb müüki alates kella 10.
11.30 oli kiri ees, et läbi müüdud. Seda hetke, kui oleks reaalselt saada olnud, ei ilmunudki.
Tuli müüki mingi 10:10 vist.. Sai lisatud ostukorvi, täitsin ostukorvis aadressid jms.. ära, panin postikoodi sisse ja tuli ette, et seda toodet enam pole/välja müüdud. Loll süsteem ütleme, et kui lisad ostukorvi siis ei bronni automaatselt ära.. vaid kes kiiremini ostukorvist välja ostab.
Dave20 kirjutas:
Keegi seda cyberpunk 2077 on ka ps5 peal proovinud? Kuidas on?
Soovitan Poola Mediamarktil silm peal hoida. Vaatasin paar päeva eri aegadel kuni üks bundle tuli saadavale, nüüd on Eshopwedropi kaudu PS5 koos viie mänguga siiapoole teel
Dave20, PS5 peal mängid ikkagi PS4 versiooni - lihtsalt pildiliselt on natuke ilusam ja laadimisajad lühemad.
Day 1 oli bug'ine; ise mängisin aasta alguses läbi ja siis olid suuremad jamad ära lapitud (AC: Valhalla oli kohati isegi bug'isem).
Kindlasti sooviks mängu korra veel ette võtta (teise taustaloo ja valikutega), kui ükskord kõik DLC-d väljas.
Kel mängu vastu huvi, see proovib/mängib; kellel pole, see vahib YT videosid edasi ja käib erinevates keskkondades "delfitamas"... _________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
tarmor, Täpselt sama ebaõnnestunud kui Xbox Series X ja AMD ja Nvidia graafikakaartide launch ja millised on suurkorpi legaalsed võimalused ka kuidagi kontrollida seda? Lähevad Scalperitele ukse taha ja nõuavad tagasi oma toote?
miks see xboxi launch ebaõnnestunud on, kui series s on ju igalpool lademes ja series x saadavus on ka normaalne ?
pots4t4j4, Pean oma sõnu tõesti sööma, Series S nagu näha ei koti üldse kedagi, seda oli kohe alguses näha. Kontrollisin ja tõesti, Series X-i saadavus on kõvasti paranenud ja kuna huvi on kahtlemata jahedam, siis hinnale ei ole väga palju otsa pandud. Aga eks nõudluse vahe on ka päris suur nende kahe vahel.
Soovitan Poola Mediamarktil silm peal hoida. Vaatasin paar päeva eri aegadel kuni üks bundle tuli saadavale, nüüd on Eshopwedropi kaudu PS5 koos viie mänguga siiapoole teel
Ma proovisin seda Eshopwedrop kontot teha ja seal taheti kasutaja identifitseerimiseks pangaülekannet aga seal olid mingid lambikad pangad mida meil pole. Jäi pooleli.
No siiani on minu nägemus, et ükskõik mis ps4 mängu olen mänginud, näeb palju ilusam välja ps5 peal! Vaatasin youtubes oli ka võrdlus cyberpunk mängust ja ps5 peal ilusam.
Ps. Praegu oleks südari saanud. Mõtlesin, et proovin ka uuesti seda rest mode ja ps5 enam tööle ei läinud puldist. Sundisin siis nupust ja siis viskas mingi errori ja laadis ennast tööle. Ok rest mode lihtsalt ei kasuta enam. 😃 Mõtlesin, et juba "korras"
ID-kaardiga autentinud "scalperid" saab maksuametisse üles anda ja hinnavahe pealt peavad nad tulumaksu maksma. Ehk siis 1000-se pleikari müügiga peab 500 -ja pealt 20% riigile maksma.
Äkki keegi maksuametist loebki seda teemat...
Te ikka ei saa aru.Mina poena ei saa lubada ametlikule hinnale niipaljut juurdehindlust. Kui asja pole saada siis ei osta ma spekulandi käest 900 euriga ja ei laiuta pärast käsi, et ups ma ei pannudki juurde eriti. Pood ei saa seda teha.Jüri Soov.ee s saab.
ID-kaardiga autentinud "scalperid" saab maksuametisse üles anda ja hinnavahe pealt peavad nad tulumaksu maksma. Ehk siis 1000-se pleikari müügiga peab 500 -ja pealt 20% riigile maksma.
Äkki keegi maksuametist loebki seda teemat...
Vallasvara müük ju, kui siin ühekaupa müüvad. Ei pea mingit KM maksma.
ready kirjutas:
Te ikka ei saa aru.Mina poena ei saa lubada ametlikule hinnale niipaljut juurdehindlust. Kui asja pole saada siis ei osta ma spekulandi käest 900 euriga ja ei laiuta pärast käsi, et ups ma ei pannudki juurde eriti. Pood ei saa seda teha.Jüri Soov.ee s saab.
Pood ongi Jüri juriidiline keha. Ikka saab, kui tahab.
ID-kaardiga autentinud "scalperid" saab maksuametisse üles anda ja hinnavahe pealt peavad nad tulumaksu maksma. Ehk siis 1000-se pleikari müügiga peab 500 -ja pealt 20% riigile maksma.
Äkki keegi maksuametist loebki seda teemat...
Vallasvara müük ju, kui siin ühekaupa müüvad. Ei pea mingit KM maksma.
Huvitav , milliseid ja kui palju "smile" peaks panema?
Kahest ilmselgelt jäi väheks.... Vabandan.
Kuulge see teema läheb juba isegi minu jaoks igavaks mõlaks. Mõni rehaga mode riisugu teema puhtaks. _________________ HV - Eesti kõige debiilsem kommuun!!!
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.