Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 171, 172, 173  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009




sõnum 13.02.2021 18:22:28 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
infarkt, noh jah. Ma olen kaevandamise värgiga tegelenud nonstop aastast 2012. Jätkusuutlikkuse kohta - vahel on kehvemaid, vahel paremaid aegu. Lihtsalt hea on, kui buumi tulles masin tiksub ja ei pea hakkama midagi ekstra juurde otsima.
Tahaks küll loota, et elupäevade lõpuni tegelen kaevandamisega kõige muu kõrvalt. Mõnus hobi.


Ei no minugipoolest! Kes soovib, võib hakata professionaalseks hasartmänguriks, või kasvõi näiteks spordiennustusega igapäevast leiba teenida. Aga et nimetada säärast tegevust makroökonoomilisest seisukohast jätkusuutlikuks? IRW! Mul ei mitte mingisugust kahtlust, et koos reaalmajandusega kukub kokku ka kogu seda ümbritsev spekulatiivne mull.


viimati muutis infarkt 13.02.2021 18:35:41, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2021 18:22:35 vasta tsitaadiga

infarkt, ma selle majandusvärgiga paraku ei ole sina peal. Erialalt pigem füüsik või midagi sellist.
Ma mõtlesin pigem seda, et minu jaoks on hobina kaevandmisvärk jätkusuutlik.

_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009




sõnum 13.02.2021 18:27:18 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
infarkt, ma selle majandusvärgiga paraku ei ole sina peal. Erialalt pigem füüsik või midagi sellist.
Ma mõtlesin pigem seda, et minu jaoks on hobina kaevandmisvärk jätkusuutlik.


Üksikisiku seisukohalt võib ta ju nii olla, aga saad ju ise aru, et tervel ühiskonnal ei ole võimalik krüpto kaevandamisega/kauplemisega rikkaks saada. Keegi peab ju reaalset tööd ka tegema. Kasvõi näiteks neidsamu videokaarte tootma, mida siin kõik ihaldavad.


viimati muutis infarkt 13.02.2021 18:29:02, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2021 18:28:13 vasta tsitaadiga

Ma mõtlesin et m2 to pcie aretus pole makroökonoomia icon_redface.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009




sõnum 13.02.2021 18:31:12 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Ma mõtlesin et m2 to pcie aretus pole makroökonoomia icon_redface.gif


Olin see mina, kes siin jätkusuutlikkuse juttu ajama hakkas?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2021 18:36:24 vasta tsitaadiga

Ei, küsimus oli selle aretuse vastupidavusest ajale. Ehk jätkusuutlikkusest. Võib benchida ja ennetavalt teada saada, aga võib ka hardway. Aga sul vist mingi lühike triger et tonte näed ja suureks puhud.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009




sõnum 13.02.2021 18:39:51 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Ei, küsimus oli selle aretuse vastupidavusest ajale. Ehk jätkusuutlikkusest. Võib benchida ja ennetavalt teada saada, aga võib ka hardway. Aga sul vist mingi lühike triger et tonte näed ja suureks puhud.


Kogu selle krüptovärgi puhul ei garanteeri mitte miski vastupidavust ajale. Elage tänases päevas. Mis juhtub ühe kuu või aasta pärast, seda ei suuda mitte keegi ette ennustada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2021 18:42:01 vasta tsitaadiga

Hardway it is thumbs_up.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009




sõnum 13.02.2021 19:01:12 vasta tsitaadiga

Kus hundist räägid. Täna kella poole 9 ajal peaks tulema uus eetri epoch. Eks siis ole näha, palju iga 4GB kaart hashi jälle kaotab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2021 19:08:11 vasta tsitaadiga

infarkt, paneks ka ühe 4GB kaarde otse plaadi peale. SMOS kasutad?
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009




sõnum 13.02.2021 19:13:20 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
infarkt, paneks ka ühe 4GB kaarde otse plaadi peale. SMOS kasutad?


Minerstat OS-i ja SMOS-i kasutan. Üldiselt seda, mida kõige soodsamalt saab. Minerstat OS on kuni 1 rig tasuta ja SMOS on üks kuu tasuta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
charter
HV vaatleja

liitunud: 19.09.2004




sõnum 13.02.2021 21:37:21 vasta tsitaadiga

Olles täna kaevur @ ca 250 MH/s @ max 0.02 ETH per päev, peab nentima, et nn pulliturul on palju mõistlikum/kasumlikum oma raha coinbases või krakenis vms 'swingida' teatud alcoinidega. VS räigelt kallid GPUd
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2021 21:46:49 vasta tsitaadiga

charter, ehk siis saad ca 25 eur ööpäevas. Pool aastat tagasi oleksid saanud 3.50 eur ööpäevas sama hashratega.

Niigi lükatakse raha labidaga ette ja no ei sobi... icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009




sõnum 13.02.2021 22:16:36 vasta tsitaadiga

charter kirjutas:
Olles täna kaevur @ ca 250 MH/s @ max 0.02 ETH per päev, peab nentima, et nn pulliturul on palju mõistlikum/kasumlikum oma raha coinbases või krakenis vms 'swingida' teatud alcoinidega. VS räigelt kallid GPUd


Mõlemat üheaegselt ei anna teha? Riistvaraga mässamine on niikuinii rohkem hobi eest. Selle müntidee "swingimisega" on ka nii, et alati peab olema keegi, kes teise kauplemise kasumi oma kahjumi arvelt kinni maksab. Ühesõnaga nullsummamäng. Traderite enda jutu järgi on kõik muidugi alati kasumis, aga kelle taskust raha tuli, pole aimugi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
charter
HV vaatleja

liitunud: 19.09.2004




sõnum 13.02.2021 22:51:12 vasta tsitaadiga

Swing on suhteline, hetk tagasi ostsin xlm sisse 0.45 sendiga 1600 euriga... kasumi võtan välja alles homme .... loodetavasti @ 0.51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2021 23:09:10 vasta tsitaadiga

Siin võiks analoogselt tavamajanduse tootmis- ja kaubandussektoriga rääkida kergest paradigma erinevusest: tootja - toodab ta siis mööblit või digiraha - võiks kasumi saada tootmisest tekkinud väärtuse kasvust vahetades toodangut pidevalt käibevahendi (raha) vastu, mille eest omakorda osta toorainet ja teha investeeringuid. Kaupleja samas tootmisega ei tegele, tema kasum tuleb kauba juurdehindlusest.

Nii on ka kaevurina küll maru ahvatlus toodang (digiraha) oma lattu (walletisse) hinnatõusu ootama jätta, kuigi tegelikult võiks pikas perspektiivis kasumlikum olla just selle jooksev realiseerimine, et nii investeerida tootmisvahenditesse (nii masinapargi laiendamine kui moderniseerimine) kui ka selleks, et lihtsalt jooksvad kulud kaetud saaks - otseselt elektriarved näiteks. Oma palgatööst saadud raha eest järjepanu videokaarte ja elektrit osta, jättes kauba (digiraha) pidevalt lattu kallinemist ootama, tundub pigem hobitegevuse moodi.

Loomulikult võib korraga nii kaevandada kui ka spekuleerida, kuid igati mõistlik on ka neist ainult ühele spetsialiseeruda. Töö- ja ajanäljased on nad mõlemad - teadmiste ja kogemusteta ei saa tulemusi ei kaevandamise ega daytrade'imisega. Rääkides daytraderina, et see võtab sul kõigest tund-kaks päevas, samas istudes ka õhtul (ok, traderi jaoks tegelikult hommik, kuna USA börss alles avaneb) teleka ees teise silmaga pidevalt telefonis majandusuudiseid ja kursse jälgivana, on see vale jutt, kuna ka see on tegelikult kõik tööaeg.


viimati muutis rex 13.02.2021 23:11:02, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taunourb
HV vaatleja

liitunud: 03.12.2007




sõnum 13.02.2021 23:10:31 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Rääkides daytraderina, et see võtab sul kõigest tund-kaks päevas, samas istudes ka õhtul teleka ees teise silmaga pidevalt telefonis majandusuudiseid ja kursse jälgivana, on see vale jutt, kuna ka see on tegelikult kõik tööaeg.


Seda ma püüan oma naisele samuti selgeks teha et ma teen hetkel tööd. icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2021 23:13:31 vasta tsitaadiga

BTW, kuidagi võiks saada ka soojusenergia võrku tagasi müüa, kui seda endal vaja ei lähe (keskküttega korteris kaevandades näiteks). Utilitas tahaks ehk osta? icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009




sõnum 13.02.2021 23:21:19 vasta tsitaadiga

Nii, uus eetri epoch ja 4GB kaart kaotas umbes 0,15 MH/s. Ei ole nagu suur kadu, mille pärast põdeda. Muidugi ei saa kindel olla, et tulevikus kõik ka sama lineaarselt jätkub.

BTW, kas mõni kaevur, kes kasutab 4GB kaarti, saaks testida, kas süsteemile 2 RAM-i pulka dual channelisse pannes kaasneb mingit hashrate võitu? Endale pole ühtegi vaba RAM kiti käepärast.


viimati muutis infarkt 13.02.2021 23:37:57, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
timothy
HV kasutaja
timothy

liitunud: 21.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2021 23:35:15 vasta tsitaadiga

Kaevan ethermines, täna tuli automaatne väljamakse ehterminer -> kraken. Ethermines näitab et kanne ca 0.058 eth, kraken näitab, et tulnud ülekanne ca 0.052. Kuhu kadus ülejäänu icon_redface.gif Krakeni konto oli enne nullis, muid kandeid pole teinud..
_________________
www.minuprint.com fototrükk
3dmarket.ee filamendid 3d printerile ja 3d prinditud tooted
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009




sõnum 13.02.2021 23:39:14 vasta tsitaadiga

timothy kirjutas:
Kaevan ethermines, täna tuli automaatne väljamakse ehterminer -> kraken. Ethermines näitab et kanne ca 0.058 eth, kraken näitab, et tulnud ülekanne ca 0.052. Kuhu kadus ülejäänu icon_redface.gif Krakeni konto oli enne nullis, muid kandeid pole teinud..


Just natuke aega tagasi sai mainitud siinsamas teemas, et Krakenil on krüpto deposit fee. Kasuta Binance'i, seal deposit feed puuduvad.

link


viimati muutis infarkt 13.02.2021 23:40:50, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2021 23:40:47 vasta tsitaadiga

timothy kirjutas:
Kaevan ethermines, täna tuli automaatne väljamakse ehterminer -> kraken. Ethermines näitab et kanne ca 0.058 eth, kraken näitab, et tulnud ülekanne ca 0.052. Kuhu kadus ülejäänu icon_redface.gif Krakeni konto oli enne nullis, muid kandeid pole teinud..


Ülekande teenustasuks ma pakun. Kust muidu kaevurid saaksid viisaka block rewardi omale. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taunourb
HV vaatleja

liitunud: 03.12.2007




sõnum 13.02.2021 23:41:01 vasta tsitaadiga

ülekande tasud. Isegi vähe oli. vahepeal olid ikka päris kosmos numbrid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 13.02.2021 23:42:39 vasta tsitaadiga

Ethermines ei ole nii suurt tasu. Tegelt pole seal nii vaadates üldse või maksavad ise, walletisse saabunud summa on täpselt sama, mis välja saadetud. See mingi Krakeni oma deposit fee jah

viimati muutis Janis 13.02.2021 23:45:02, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009




sõnum 13.02.2021 23:44:01 vasta tsitaadiga

Ethermine poolist on ülekandetasu kogu aeg 1 Gwei. Kõige väiksem võimalik ühik.

viimati muutis infarkt 13.02.2021 23:45:32, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 171, 172, 173  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.