Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 23, 24, 25  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.02.2021 15:44:13 vasta tsitaadiga

Baeskades, ma ise arvan ka, et õigem on väljavõttes või kasutusse pannes (nt. ostad Tesla omale või muud) on asi tulu saamine, seniks on ilus asi, mida vaadata, isegi kui virtuaalEURides vahepeal on, siis reaalselt seda ju sul ei ole. Samahästi peaks maksustama igasuguseid võite ka nt. netikasiinodes jne., igast krediidid, mis on, a'la Steami raha, jne.

Equinox, te vist siiski erineval arvamusel. Sa pead õigeks, et iga tehinguga saadud EUR-vääringus (tegelikult potentsiaalne, kuniks realiseerimiseni) tulu on arvestatav. Ma saan aru, et ta arvab ikkagi selliselt, et reaalselt kasutusse võttes või kätte saades on tulu tekkimise koht.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 11.02.2021 18:51:00 vasta tsitaadiga

Paistab jah, et meil oleks vaja siia kedagi Maksuametist, kes lõplikult asja selgeks teeks icon_lol.gif

Ma nagu sain aru, et Baeskades räägib sama keelt mis mina icon_smile.gif Samas no ma ei tea minu loogika ütleb, et iga tulus tehing on kasu ja on maksustatav. Nii loen välja ka sellest Maksuameti artiklist. Ja see tundub ka loogiline. Samas see peaks ju nagu ütlema kõik ""Kui eraisik saab tulu kauplemisest, ostes-müües või vahetades virtuaalset valuutat teise virtuaalse valuuta või tavavaluuta vastu, tuleb saadud tulu deklareerida tuludeklaratsiooni tabelis 6.3 või 8.3 kasuna muu vara võõrandamisest."

Mina ei oska siit nagu midagi muud välja lugeda.

Või keegi tahab öelda, et ma ostsin 2010 a. mingi aktsia mingi hinna eest..siis 10 a. olen lihtsalt seda hoidnud, mitte midagi sellega teinud ning siis pean iga aasta maksuametile maksma tulumaksu kui mu aktsi "väärtus" tõusis ehk muutus mulle soodsas kasumlikus suunas niiöelda? Ma saaks aru intressi maksustamises vms. Aga "hodl" ei ole ju mingi tulu saamine, ma pole "realiseerinud" ju mitte midagi sellest ostetud aksiast. Kui ära müüksin oma aksia ja see müük toob mulle soetamise hinnast suurema kasu ehk tekkis tulu, siis ma maksan maksu, sest tekkis ju tulu.

Ma ei tea, minu talupoja mõistus nagu räägib sellist keelt.

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Catfish
HV kasutaja
Catfish

liitunud: 01.11.2009




sõnum 11.02.2021 18:53:03 vasta tsitaadiga

Niikaua on jah kõik ilus, tore, lihtne... kuniks ainult paned sisse, liigutad edas-tagasi ja võtad välja...

aga kui maksad kaupade/teenuste eest otse vahenduskeskkonna kontolt krüptos... siis on nalja nabani hiljem asjade deklareerimisel... kõmmi kohuslasel veel nalja lausa kurgumulguni!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 11.02.2021 19:06:09 vasta tsitaadiga

Sellega ma olen nõus, et mina räägin ost-müük kontekstis vaid sisuliselt, kuna ma ise midagi muud otseselt ei kasuta. Ehk kõige tavalisema börsi tehing. ostan ja müün, vahet pole kas short või long või spot ost/müük lihtsalt.

Aga sellised vahetamised (ma ei tea krüptoraha<->krüptoraha) sellised lähevad jah paljuski "halliks" alaks ja kindlasti keeruliseks, et kuidas täpselt õiget kasu summat kasvõi välja arvutada üldse. Kätta vaja saada kursid. Paljud börsid opereerivad võibolla üldse baasvaluutana USD peal, osades on ka EUR või muud paarid olemas. Bitmex näiteks on pea üldse vaid bitcoini vastu kõik. Et arvutamist jagub omajagu, et vääringuid kätte saada. Ja mina arvutan kõik EURideks, sest meil kehtib EUR ja maksan makse EURides.

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-huviline-
HV kasutaja

liitunud: 17.04.2012




sõnum 11.02.2021 19:26:24 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
...
Või keegi tahab öelda, et ma ostsin 2010 a. mingi aktsia mingi hinna eest..siis 10 a. olen lihtsalt seda hoidnud, mitte midagi sellega teinud ning siis pean iga aasta maksuametile maksma tulumaksu kui mu aktsi "väärtus" tõusis ehk muutus mulle soodsas kasumlikus suunas niiöelda? Ma saaks aru intressi maksustamises vms. Aga "hodl" ei ole ju mingi tulu saamine, ma pole "realiseerinud" ju mitte midagi sellest ostetud aksiast. Kui ära müüksin oma aksia ja see müük toob mulle soetamise hinnast suurema kasu ehk tekkis tulu, siis ma maksan maksu, sest tekkis ju tulu.
..


holdimine ei olegi tulu teenimine. Kui sa ostsid 2010 mingi aktsia hinna eest X ja eelmisel aastal müüsid maha hinnaga Y siis deklarisse panedki kirja selle sama tehingu paari. Ostsin X ja müüsin Y ja maksuamet arvutab sulle ise kas sa teenisid selle tehingu pealt tulu või mitte. Kui sa kõik eelmisel aastal tehtud tehingud kirja paned sinna, siis saadki teada palju sa tulumaksu nende pealt maksma pead. Need positsioonid, millest sa väljunud ei ole, neid pole sinna vaja kirja panna.

_________________
SC: -huviline-
Steam: Huviline
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 11.02.2021 20:38:30 vasta tsitaadiga

Minu arust võlakirjad, aktsiad ei ole sama mis krüptovaluuta.
Kas ma eksin, kui arvan, et krüptovaluuta on toode, mitte valuuta?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 11.02.2021 21:07:55 vasta tsitaadiga

Virtuaalset valuutat käsitletakse tulumaksuseaduse (TuMS) § 15 lõike 1 tähenduses varana.
ta ei ole ju toode. ta on vara, samamoodi nagu aktsia, usa dollarid, kuld, hõbe, jnejne

_________________
..||..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.02.2021 23:23:24 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
Samas no ma ei tea minu loogika ütleb, et iga tulus tehing on kasu ja on maksustatav. Nii loen välja ka sellest Maksuameti artiklist. Ja see tundub ka loogiline.


Loogiline on kui teed ühe tehingu.

Kui teed 100 000 tehingut millest 51% on tulusad ja summaarumis tõstad vara väärtust 10% siis ei ole absoluutselt loogiline vaid see on cherrypicking ja kujuteldav maks on kaugelt suurem vara väärtusest mistahes ajahetkel.

Pakun et selline maksustamine on keelatud. Kui mitte banaanias siis meist kõrgemal.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caarel
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2004




sõnum 11.02.2021 23:50:07 vasta tsitaadiga

See on EMTA järjekordne püüd panna ullikesed maksu maksma sealt, kuhu nende kombitsad ei ulatu. Kunagi hirmutati inimesi, kes Soomes tööl käisid, et nad peavad maksma maksu Soomes teenitud palga pealt, olgugi, et Soome riik juba oli maksud võtnud selle sama palga pealt.
Kui see seadus peaks kehtima, siis peaks ma igas suvalises arvutimängus teenitud raha (mänguraha) deklareerima kasuna, kuna pole näiteks. Kraken samaväärne väärtpaberi börsiga, vaid on pigem samaväärne Äripäeva Virtuaalse Investori keskkonnaga (kunagi vähemalt oli selline asi).
Väga vastuoluline on, et kasu saamisel on coin vara, kuid kahju saades ei ole see midagi ja kõik kahjud on maksumaksja kanda.
Kui võimalik maksta walletist otse, ei tea riik sellest midagi. Samuti kui kanda raha välismaisele pangakontole, ei näe riik sellest haisugi.
Enne kui EMTA seda sadust vettpidavajs ei tee, käib jokk skeemitamine.

Eriti põnevaks läheb siis, kui üks sõber laseb raha kanda teise kontole a'la Krakenist ja siis sealt kantakse edasi EUR ja siis üks sober saab maksu kohustuse kaela, samas kui teine sõber juba vahepeal viirusesse maha suri icon_smile.gif

On siis EMTA kedagi kottinud, kes on coini oma kontole EUR'na kandnud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MorRAW
Ei ole Guru
MorRAW

liitunud: 30.05.2002




sõnum 12.02.2021 01:33:13 vasta tsitaadiga

Aga kui ise kaevan, möllan turul (ostan-müün-kahetsen) ning kulutan selle krüptona, mitte ei võta EURina välja?
_________________
https://www.instagram.com/morrowshoots/
http://www.morrowshoots.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.02.2021 17:10:26 vasta tsitaadiga

See mõte, et igasuguse välja- või kasutusele võtmise hetkeni teenitava tulu, mis on potentsiaalne tulu, kuniks seda ei "withdraw" on sesmõttes huvitav, et, kas ja kui palju keegi poes teenitavaid boonuspunkte deklareerib? Aga kui kampaaniakorras antakse 2€ kupong, mida poes 99% ostu katmiseks kasutada saab? :]

Lõppkokkuvõttes võiks tegelikult lõpetada füüsiliste isikute kiusamise ära ja investeerimiskontot kasutades võiks olla maksustatud ainult sealt väljakanded, st. ka dividendid, jne. ei oleks üldse maksustatud. Ja investeerimiskonto võiks olla kasutatav KÕIGEKS, st. sealt kannad kuhuiganes, Robinhoodi või Binance-i vmt. ...

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 12.02.2021 20:47:09 vasta tsitaadiga

Investeerimiskontolt läheb iga aasta automaatselt maha 20%? thumbs_down.gif
Huvitav palju kõik ausalt oma krüptokasumeid üldse deklareerivad?
~5% rahvast?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 12.02.2021 20:54:15 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Investeerimiskontolt läheb iga aasta automaatselt maha 20%? (n)
Eee... kas ikka tead, mis asi on investeerimiskonto?

https://majandus24.postimees.ee/6564307/puust-ja-punaseks-mis-on-investeerimiskonto-kuhu-saab-edaspidi-oma-pensionisamba-kanda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.02.2021 23:25:38 vasta tsitaadiga

Jutt käib vast ettevõtluskontost. Keerulised sõnad, lähvad sassi.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2021 00:31:48 vasta tsitaadiga

Ma rääkisin investeerimiskontost, DVDRW pani rööbastelt välja nagu tihti juhtub icon_lol.gif
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 11.04.2021 18:31:33 vasta tsitaadiga

erik911 kirjutas:
Palju meil siin FIE'sid on? icon_biggrin.gif
"Püsivalt virtuaalvaluuta kaevandamisega tegelev isik peab end registreerima äriregistris füüsilisest isikust ettevõtjana (FIE-na)."
Allikas - link

"Töötasuna juba maksustatud virtuaalses valuutas saadud tulu kasutamine erinevate kaupade või teenuste ostmiseks enam täiendavat maksukohustust kaasa ei too."
Seda ei teadnudgi, et kui palk tuleb nt BTC-s, siis maksad maksud palgapäeval. Ja kui pärast see BTC tõuseb nt 10x ja kukud poodides seda laiaks lööma, siis see BTC tõusu tõttu saadud tulu on maksuvaba, kuna palgapäeval juba maksud makstud thumbs_up.gif

TallMan kirjutas:
See oli teise teema all: Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele.
Hakkasin ka hiljuti teemast huvituma ja soovitan nii palju siin foorumis neid lehti läbi lugeda kui võimalik. Aga kiire vastus oleks, et makse pead alles siis maksma kui eurodeks vahetad. Nt. paned 1000€ sisse, vahetad bitcoiniks, selle omakorda ehterumiks, ostad müüd vahetad, oled korraks miljonär isegi, aga siis mängid maha ja vahetad lõpuks kõik eurodeks tagasi ja kannad pangakontole, nt. 5000€. Siis makse maksad 5000-1000€ ehk 4000€ pealt. Arvestus peaks käima kalendriaasta kaupa.
Äkki mõni teadjam parandab mind kui väga eksisin.


Ja kui 5000€-st on saanud miljon ja juhtud kogemata vahepeal tegema selle üheks sekundiks eurodeks ja tagasi krüptorahaks misjärel siiski selle kaotad kõik treidimisega. Siis tuleb maksta tulumaks ~200 000€ okse.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 19:13:58 vasta tsitaadiga

Ei, investeerimiskontolt kindlasti makse ei maksa. Maksad sellelt kontolt välja kantud kasumi pealt. Kajastad tuludeklaris (kui see juba automaatselt ei kajastu).


DVDRW kirjutas:
Ja kui 5000€-st on saanud miljon ja juhtud kogemata vahepeal tegema selle üheks sekundiks eurodeks ja tagasi krüptorahaks misjärel siiski selle kaotad kõik treidimisega. Siis tuleb maksta tulumaks ~200 000€ okse.gif

Ei. Maksude arvestamine käib ikka perioodi kaupa. Perioodiks on meil tüüpiliselt 1 aasta. Perioodi jooksul ei ole kasumit teenitud. Perioodis investeeritud > Perioodis kasumit võetud.

Üle keskmise aktiivsel krüptokauplejal tasuks ilmselt oma kodupangas teha eraldi konto, millele siis oma vabad investeeritavad vahendid kannad ja sealt edasi siis krüptodesse või välja.
Sellisel juhul on perioodi lõpus lihtsam konto kokku võtta. Investeeringute kogusumma vs tagasimaksete kogusumma ja kui teeniti kasumit, siis tulumaks maksta.
Põhimõtteliselt saab nii maksumaksmist edasi lükata kui 31.12 veel teenitud tulud uuesti krüptodesse panna...
Suuremate summadega tegijatel tasuks muidugi juba OÜ'tada. Mul endalgi üks hetk plaan väike ühing teha. Siiani pole veel viitsinud kuna summad liiga väikesed, et kogu vaeva ära tasuks.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 11.04.2021 19:22:43 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif
Probleem siis kui kannad 1mill arvele 31. dets 23:59:59 ja 1. jan 00:00:01 ostad selleeest uuesti krüptot (nt 100x long ja kaotad kõik). icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 11.04.2021 22:00:14 vasta tsitaadiga

Eraisikuna ostes mainerid ja pärast teenitud krüptot müües ei saa kasumist mainerite ostu ilmselt maha arvutada ja tulumaks kogu müügitehingu summalt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 12.04.2021 08:35:31 vasta tsitaadiga

"Kui eraisik tegeleb virtuaalse valuuta kaevandamise või andmetöötluse tegevusega iseseisvalt ning kui saadavalt tulult ei ole maksu kinni peetud, siis peab eraisik saadud tulu deklareerima ettevõtlustuluna ning tuludeklaratsiooni alusel sellelt maksud maksma."
"Püsivalt virtuaalvaluuta kaevandamisega tegelev isik peab end registreerima äriregistris füüsilisest isikust ettevõtjana (FIE-na). Registreeritud FIE saab ettevõtlustulust maha arvata ning deklareerida ka ettevõtlustulu saamiseks tehtud kulud (näiteks seadmed). Ettevõtluse netotulult tuleb tuludeklaratsiooni alusel maksta tulumaksu, sotsiaalmaksu ning kohustatud isik ka kohustusliku kogumispensioni makset."

Huvitav mis see "püsivalt" kaevadamine siis konkreetsemalt tähendab?

https://www.nordfinance.ee/investeerimine-kruptodesse-maksud-eraisikule-ja-ettevottele/
"Eraisikutel maksustatakse iga krüpto müügi/vahetamise tehing (müügihind – ostuhind) eraldiseisvalt (nii krüpto-FIAT kui ka krüpto-krüpto tehingud), seega võib maksukohustus eriti suureks minna krüptoga kauplejatel."
Eestis ikkagi ka krüpto-krüpto tehingud maksustatud? icon_eek.gif


viimati muutis DVDRW 12.04.2021 08:35:59, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 12.04.2021 08:35:47 vasta tsitaadiga

See ongi veidi sketchy värk. Ma kunagi ostsin arvuti ja panin kusagile nurka tööle. Tegelen püsivalt või mitte…
Arvuti ostsin eraisikuna eraisikult, ostudokumente ei ole. Hakkan FIEks, siis ise mõtlen, mis summa pealt mahaarvestuse teen? icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 12.04.2021 08:39:01 vasta tsitaadiga

Kaevur jookseb korra päevas kokku = mittepüsiv kaevandamine kõik JOKK? icon_biggrin.gif
Päikesepaneelid ka kuludesse? icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 12.04.2021 08:40:08 vasta tsitaadiga

Aga kui kaevandada ja alles hiljem kasvõi paari aasta pärast coinid maha müüa? Ehk siis püsiva kaevandamise ajal tulu ei teeni, see tekib alles millalgi hiljem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 12.04.2021 08:58:11 vasta tsitaadiga

"kaevandamise puhul tuleb saadud tulu eraisikul deklareerida ettevõtlustuluna. Maksustamise hetk on mininguga krüpto saamine. Lisaks tekib teine maksustamise hetk, kui selle näiteks eurodesse vahetad. Siinkohal ei saa samuti kulusid (elekter, seadmed) maha arvata."
2x tuleb kevandamisel makse maksta icon_lol.gif
Eraisikuna siis ~40% maksudeks
Ettevõtjana ~50%
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 12.04.2021 09:02:30 vasta tsitaadiga

Kuidas krüpto saamist maksustada? EMTA tahab iga payouti pealt 20% summast ETH?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele. mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 23, 24, 25  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.