Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 23, 24, 25  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 15.01.2021 14:01:17 vasta tsitaadiga

30% on igaljuhul kui ka muud sissetulekud mujal tööl vms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 15.01.2021 14:02:21 vasta tsitaadiga

Mis arvutuse järgi või kust selle numbri said?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 15.01.2021 14:03:50 vasta tsitaadiga

Ma saan aru kui ikkagi passiivne tulu siis 20% Ma olen kõik need aastad esitanud deklaratsioonis tulu, ei ole küll 30% läinud minuarust. Krt see maksu teema on jah kohati nii segaseks aetud icon_lol.gif
_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
cheshz
HV vaatleja

liitunud: 10.02.2014




sõnum 15.01.2021 14:04:33 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
Siin on ka seda tulu teemat lahatud. Kui hakkad tööna seda tegema ja palka maksma, siis maksad rohkem jah. Kui on passiivne tulu siis 20%
Link: https://pilvebyroo.ee/erinevate-tulude-maksustamisest/

Maksuamet on ka värske artikli pannud 14.01.2021 seisuga määrade kohta.
Link: https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/maksumaarad


Suur tänu seda otsisingi! thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 15.01.2021 14:11:41 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
Ma saan aru kui ikkagi passiivne tulu siis 20% Ma olen kõik need aastad esitanud deklaratsioonis tulu, ei ole küll 30% läinud minuarust. Krt see maksu teema on jah kohati nii segaseks aetud icon_lol.gif

Näiteks kui teenid palgatöölt kõrvalt 3000€ siis:
Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis DVDRW 15.01.2021 14:13:37, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 15.01.2021 14:12:51 vasta tsitaadiga

No see individuaalne. Mul maksuvaba suurem ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 25.01.2021 17:17:57 vasta tsitaadiga

Kui aastas mingi summa ületab, tuleb ettevõte luua.
Aga kui 1x elus võtan eraisikuna kasumi näiteks 10 milli välja, kas siis 20% maks ja kõik jokk?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ipp
HV kasutaja

liitunud: 25.03.2005




sõnum 25.01.2021 20:01:56 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Kui aastas mingi summa ületab, tuleb ettevõte luua.
Aga kui 1x elus võtan eraisikuna kasumi näiteks 10 milli välja, kas siis 20% maks ja kõik jokk?


Minu spekulatsioonid:
Jah, see on jokk, aga:
1) Pank võib sult küsida, et kust see tuli. Ja kui vastad, et "krüptoraha müügist", siis nad võivad küsida, et "näita palun krüptoraha ostudokumente". Mingi normaalse seletuse pead neile andma.
2) Pank võib sinust informeerida Rahapesu AndmeBürood (sõltuvalt või isegi sõltumata sellest, mida pangale eelnevalt vastasid)
3) Kui su kontolt hakkab see raha näiteks 100000-ste sularahunnikutena lahkuma, siis pank arvatavasti kindlasti informeerib RAB-i . Kindlam viis on see raha panga kontol pikemalt hoida või siis teha sellega läbipaistvaid kinnisvaraostu tehinguid või läbipaistvaid investeerimistehinguid. Ei tohi pangale jätta ekslikku muljet, et oled mingi tankist või pesula mutrike.
4) 10 milli kasumit viskad järgmise aasta märtsikuisesse tuludeklaratsiooni ja maksad selle pealt 2 milli tulumaksu enne oktoobrit. (Kui ostudokumendid kadunud ja kulusid maha arvata ei saa).
5) "4)" punkti ei pea tegema, sest pank maksuametit omal initsiatiivil arvatavasti ei informeeri. Aga noh, kui see hiljem välja tuleb, siis saab olema väga valus..... Pealegi muutub maksuamet digiajastul aina osavamaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.02.2021 01:57:07 vasta tsitaadiga

https://soundcloud.com/geeniusraadio/05-02-investoritund 16m2s juures öeldakse, et FIAT-i tagasi tulles on maksustamine = tulud-kulud.

Küsimus on, kas exchange-is vmt. kontol virtuaalselt olev FIAT on ikka FIAT inimesel või on see miskine vahepealne asi... mulle tundub endiselt loogiline, et siis kui välja võtad, reaalselt kätte saad või kasutusele võtad (kulutad), siis maksustatakse.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 11.02.2021 01:59:30 vasta tsitaadiga

On ju kenasti välja toodud icon_biggrin.gif
https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/muu-tulu/eraisiku-virtuaalses-valuutaskruptovaluutas-saadud-tulu

tsitaat:
Virtuaalset valuutat käsitletakse tulumaksuseaduse (TuMS) § 15 lõike 1 tähenduses varana.

Tulumaksuga maksustatakse virtuaalse valuuta võõrandamisest, sh vahetamisest, saadud kasu (TuMS § 15 lg 1 ja § 37 lg 1).

Kui eraisik saab tulu kauplemisest, ostes-müües või vahetades virtuaalset valuutat teise virtuaalse valuuta või tavavaluuta vastu, tuleb saadud tulu deklareerida tuludeklaratsiooni tabelis 6.3 või 8.3 kasuna muu vara võõrandamisest.

Kasu leitakse tehingupõhiselt virtuaalse valuuta müügihinna ja ostuhinna vahena või vahetamisel vastu saadud vara hinna ja vahetatava virtuaalse valuuta ostuhinna vahena.

Deklareerida tuleb vaid need müügi- või vahetustehingud, millest saadi kasu. Iga võõrandamistehingut, sh vahetustehingut vaadatakse vara maksustamisel eraldi maksuobjektina.

Võõrandamistehingut, mille tulemusel saadi kahju, saab maksustamisel arvesse võtta vaid väärtpaberite võõrandamise korral TuMS §-s 39 sätestatud tingimustel. Virtuaalvaluuta ei ole käsitletav väärtpaberina ja virtuaalvaluuta vahetamisest saadud kahju ei saa maksustamisel arvesse võtta ning sellist tehingut ei saa deklareerida. Tulenevalt eelnimetatust jäävad majanduslikud riskid virtuaalvaluuta väärtuse languse korral isiku enda kanda. Finantsinspektsioon avaldas 5. veebruaril 2014 virtuaalvaluuta kasutajatele ka selle kohta hoiatuse oma veebilehel „Virtuaalraha pakkujad ei kuulu järelevalve alla".

_________________
..||..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 11.02.2021 10:31:21 vasta tsitaadiga

Päris segane värk.
Minujaoks on tulu siis kui rohkem eurosid reaalselt pangaarvele tulevad võrreldes sellega mis enne läks.
Kui otse krüptorahaga midagi reaalselt poest osta = ka kättesaadud eurod, mis pole soovitatav kuna siis peab iga ostu hakkama arvutama.
Kui Coinbaseis seisavad eurod, siis see ei ole veel kättesaadud eurod. Võtta ehk seda kui oma vara laenamist kellelegi.
Pole mõtet asja keeruliseks ajada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 11.02.2021 11:44:58 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, mina saan ka ikkagi aru nagu üleval kirjutatud - maksad siis kui saad tulu/kasumit tehingult. Miks peaks olema maksustamine siis kui kannan raha enda pangakontole tagasi? Ei tundu loogiline icon_biggrin.gif

Edit: kuulasin seda podcasti. Ei ta ju tegelt täpselt seda seal ütlebki..s.t ta üritabki seletada, et kui sa ostsid mingi x aeg bitcoini ja bitcoini väärtus tõuseb, siis selle pealt sa ei maksa maksu seni kuni sa seda ära müünud ei ole. Ja see on täiesti õige, sest siis sa realiseerisid selle ära ja said tulu, s.t kui müüsid tulusalt. Kui said kahju siis on kahju ning seda ei maksustata. Ehk täpselt see mis EMTA artiklis kirjas.

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 11.02.2021 12:43:09 vasta tsitaadiga

Lambist mingi aeg otsustan BTC muuta ETH, siis kuda ma seda tulu arvutan?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.02.2021 12:53:00 vasta tsitaadiga

Equinox, mu loogika on selles, et mingeid exchange-il või walletis olevaid vääringuid ei saa ju kasutada, st. see on virtuaalne väärtus - tegelik väärtus tekib ikka realiseerimise hetkel.

DVDRW, ETH turuväärtus - BTC ostuhind ilmselt...

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 11.02.2021 13:06:37 vasta tsitaadiga

Kartulid ja porgandid.
Bitcoin ja ETH.

Ost, müük.
Kulu, tulu.
Kasum.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 11.02.2021 13:10:09 vasta tsitaadiga

Kui walletis kõik sajad tehingud arvutada kas siis kui lõpuks kannan LHVsse samapalju tagasi kui välja kandsin võin jääda ikkagi miinusesse?
Nonsens.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 11.02.2021 13:14:14 vasta tsitaadiga

DVDRW, jah, kui Sul on sadu tehinguid ja teed paljusid konvertimisi, siis see ongi keeruline hiljem, deklareerimise hetkel. Kui tunned, et see käib üle jõu, siis äkki ei peaks kaevandamisega tegelema? Sest ausa kodaniku puhul tuleb arvestada ka sellega, et Eesti Vabariigis tuleb tulu pealt maksta maksu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 11.02.2021 13:15:17 vasta tsitaadiga

Idee Tanelile - varem oli ikka küsimuste-vastuste voorusid. Kas võiks äkki EMTA esindaja siia foorumisse kutsuda? Sest selgelt on kaevandamisega inimestel küsimusi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 11.02.2021 13:19:06 vasta tsitaadiga

1. Kannan LHV->Coinbase 1000€
2. Teen vahenduskeskkonnast palju tehinguid (vahepeal tõuseb summa 10x).
3. Kuid lõpuks treidimisega kaotan nii, et see sama 1000€ jääb alles.
4. Kannan LHV-sse tagasi 1000€
Nüüd olen riigile võlgu kui neid tehinguid ei deklareerinud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 11.02.2021 13:21:51 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
1. Kannan LHV->Coinbase 1000€
2. Teen vahenduskeskkonnast palju tehinguid (vahepeal tõuseb summa 10x).
3. Kuid lõpuks treidimisega kaotan nii, et see sama 1000€ jääb alles.
4. Kannan LHV-sse tagasi 1000€
Nüüd olen riigile võlgu kui neid tehinguid ei deklareerinud?
https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/muu-tulu/eraisiku-virtuaalses-valuutaskruptovaluutas-saadud-tulu

"Kui eraisik saab tulu kauplemisest, ostes-müües või vahetades virtuaalset valuutat teise virtuaalse valuuta või tavavaluuta vastu, tuleb saadud tulu deklareerida tuludeklaratsiooni tabelis 6.3 või 8.3 kasuna muu vara võõrandamisest."

Vaata nüüd uuesti enda punkte. Kas Sa said tulu?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 11.02.2021 13:26:12 vasta tsitaadiga

Kas krüpto on virtuaalne valuuta? Minu teada on tegemist tootega.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 11.02.2021 13:36:17 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
Vaata nüüd uuesti enda punkte. Kas Sa said tulu?

Ei saanud.
Järelikult ei pea igat tehingut arvutama. Vaid ainult pangas välja ja sissekande vahe. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.02.2021 14:08:36 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Kartulid ja porgandid.
Bitcoin ja ETH.

Ost, müük.
Kulu, tulu.
Kasum.


Ja FOREX?

Baeskades, DVDRW, See, et lõpuks tulu pole, ei tähenda, et vahepeal ei olnud. Minuarust jabur, sest tegemist ei ole lõplike seisudega, vaid ühe pika aheltehinguga, ent saan aru, et sinna tüüritakse. Ei pea õigeks...

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 11.02.2021 14:14:12 vasta tsitaadiga

rmc, tulu on siis kui väljavõttes saad... tulu. Vahepeal on see ilus asi, mida vaadata. "Oh kui ma nüüd välja võtaksin siis ostaks midagi ilusat endale."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 11.02.2021 14:27:26 vasta tsitaadiga

Olen Baeskadesega täiesti ühel nõul sellega. Tegid tehingu, said kasu - maksa maksu.

Minul on tehtud endal Exceli tabel koos valemitega (EUR-i kursid jne) ning kannan iga jumala trade-i sisse. Ega lihtne ja mugav ei olegi. Enamus exchangeid ei anna sulle isegi mingit perioodi koondit normaalselt kätte. Parem on kohe sisestada trade-id endal ära, pärast raske ja ebamugav teha tagant järgi. Ega muidu seda tulemust kätte ei saa, et palju kasu või kahju teenitud. Endal ka hea teada icon_smile.gif

Mul oli näiteks siin mingi bitcoin ostetud 2019a. ära müüsin alles nüüd. Sain 2021 a. tulu, järgmise aasta tulumaksu aruandesse panen ka selle tulu kirja. Ei 2019 ega 2020 a. pole midagi, sest sellel perioodil ma tulu sellest ei saanud, mis siis, et ostsin 2019 ming i 1000€ eest ja siis vahepeal 2020 asi väärt mingi 20 000€ ja nüüd müügi hetkel 40 000€.

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele. mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 23, 24, 25  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.