|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
06.02.2021 15:33:55
|
|
|
Lol niipalju siis gaming läpaka ostmisest. Vähemalt 30 seeria oma...
Jääb järgi ainult vanema kaardi, vanema seeria läpaka või konsooli ostmine. Konsoolidel pole vist veel läbihammustatud kaevandamise jooksutamist (lisaks AMD raud)...
Iseasi mida selline kaevandanud läpakas pärast teeb. Aku ilmselt läbi omadega kui 24/7 kaevandanud. Kasutatud kaardiga pole probleeme kui oli hästi jahutatud ja undervolditud aga läpakas on terve süsteem mis tähendab, et kõik komponendid on koormuse all. Läpakad pole mõeldud 24/7 koormuse all olema. Vähemalt mitte client segmendi omad.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
06.02.2021 15:54:25
|
|
|
Enne viimaste päevade ETH rallit oli juba praeguste hindadega RTX kaartide osturaha tagasi teenimine keskeltläbi vaid mingi 6-8 kuu teema mille järel on sul kaardid ikka alles. Siin terendab nüüd taas kaartide hinnatõus
https://finance.yahoo.com/quote/ETH-USD/
taustaks hea kuulata hinna arutlust
Spoiler 
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fgth
Kreisi kasutaja
liitunud: 30.08.2004
|
06.02.2021 17:45:39
|
|
|
Nvidia ja AMD peaks oma kaevandustehased püsti panema (kui juba ei ole), pole vajagi enam müügiga raha teenida kui saab kaevandades
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
06.02.2021 18:14:59
|
|
|
| Killhoven kirjutas: |
Enne viimaste päevade ETH rallit oli juba praeguste hindadega RTX kaartide osturaha tagasi teenimine keskeltläbi vaid mingi 6-8 kuu teema mille järel on sul kaardid ikka alles. Siin terendab nüüd taas kaartide hinnatõus
https://finance.yahoo.com/quote/ETH-USD/
taustaks hea kuulata hinna arutlust
Spoiler 
|
Nii on. Praegune ETH hind on sealmaal, kus ma oma 2XRX6800 ja 1x3070 kaardiga teeniks ligi 700 usdi kuus (estimated earnings). Seega saaks juba 1 kuuga tagasi oma RTX3070 ostuhinna.
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m8markus
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
06.02.2021 21:11:48
|
|
|
| Voolu tõmbad otse traadist liinilt?
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
06.02.2021 21:36:57
|
|
|
| fgth kirjutas: |
Nvidia ja AMD peaks oma kaevandustehased püsti panema (kui juba ei ole), pole vajagi enam müügiga raha teenida kui saab kaevandades  |
nad tahavad nagu midagi reaalset, mitte mingit koerasitta kokku kaevandada
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
06.02.2021 21:47:46
|
|
|
Tänane seis paneb arvuti uuendamist küll kõvasti edasi lükkama... sisuliselt on odavaima hinna ja tänase hinna vahe juba 2X.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raul.
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.05.2005
|
|
| Kommentaarid: 96 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
07.02.2021 21:49:03
|
|
|
| acl kirjutas: |
| ..aga juhtub päevas korra kaks event vieweris " Display driver nvlddmkm stopped responding and has successfully recoverd".. |
Mul on sama teema viimaste Nvidia driveritega tekkinud. Üldse viimasel ajal on kuidagi palju probleeme tekkinud Nvidia driveritega.. eile sättisin vaid hertse monitoril ja pilt kadus ning lõpuks vaid restart aitas.. täna kadus pilt peale win logimist ja sama teema.. kuu tagasi https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=785501&start=152 jne
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
07.02.2021 21:50:02
|
|
|
Killhoven, see on vaikimisi vihje, et nvidiaga tuleb kaevandada, mitte pilti vaadata.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madd0g
HV veteran

liitunud: 05.10.2007
|
07.02.2021 22:52:01
|
|
|
| Killhoven kirjutas: |
| acl kirjutas: |
| ..aga juhtub päevas korra kaks event vieweris " Display driver nvlddmkm stopped responding and has successfully recoverd".. |
Mul on sama teema viimaste Nvidia driveritega tekkinud. Üldse viimasel ajal on kuidagi palju probleeme tekkinud Nvidia driveritega.. eile sättisin vaid hertse monitoril ja pilt kadus ning lõpuks vaid restart aitas.. täna kadus pilt peale win logimist ja sama teema.. kuu tagasi https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=785501&start=152 jne |
Paistab, et nii on. Mul endal pole veel probleeme olnud
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/432343/announcing-geforce-hotfix-driver-46151-released-25/
GeForce Hotfix display driver version 461.51 is based on our latest Game Ready Driver 461.40 .
The hotfix addresses the following issues:
[Ampere] Chrome/Edge may experience random TDR while browsing [3195894]
[G-SYNC][Edge of Eternity/Hitman 2]: The games experience stutter and low FPS when Hardware-accelerated GPU scheduling in windowed mode [200685971]
Wallpaper Engine app may crash on startup or upon resume from sleep. [3208963]
[461.40] LG CX OLED TVs (2020) are not recognized as G-SYNC Compatible displays [3244055]
[Surround][RTX 30 series] PC may display no signal message when enabling NVIDIA Surround [3230565]
On some Notebooks ‘Maximum Graphics Power’ information missing in NV Control Panel - System Information [200697069]
_________________ Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas. |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flake
HV veteran
liitunud: 01.05.2003
|
08.02.2021 12:18:48
|
|
|
| m8markus kirjutas: |
| Voolu tõmbad otse traadist liinilt? |
no ei ole see voolutarve ka midagi üliulmelist kaevates. siis oli rohkem teemaks kui eth alla 500 maksis, aga praegu.. suht savi kui kaevamisega tegeled.
Mu 3080 kaevamisega on elektriarve tõus 22€ võrra kuus.. hetkehindadega ca 1,5-2 päeva kaevamist.. õlejäänud 28 päeva kuus on see "raha sinu tasku"
_________________ ..||.. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
08.02.2021 12:47:53
|
|
|
Haige värk see kaevandamine, kilekotte, autode co2 metsade raiumist jms eluks vajaliku maksustame täiega või taunime pidevalt meedias, aga skaevandamine, mis on sulaselge loodusressursi raiskamine, selle kohta ainult innustavad artiklid, et kui palju raha saab teenida. Mulle pole silma jäänud ühegi Eesti rohelise kiunu kaevandamise teemal ja egas välismaal ka suured portaalid väga sellest muud räägi, kui et uus rekord.
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
viimati muutis wirx 08.02.2021 12:48:54, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
08.02.2021 12:48:15
|
|
|
Full capacity could consume up to 450 megawatts. All of this makes Iran the 6th most popular destination for crypto mining in the world.
Pool Eesti suvisest tarbimisest läheb krüptkaevandamisele Iraanis... Rääkimata siis veel suuremad kaevanduspargid ja lisaks eraisikud.
Ei saa öelda, et vähe videokaarte on toodetud
viimati muutis Arx07 08.02.2021 12:49:56, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flake
HV veteran
liitunud: 01.05.2003
|
08.02.2021 12:48:47
|
|
|
ma ei nimetaks Viilutaja setupi just eriliseks farmiks
_________________ ..||.. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
08.02.2021 13:02:30
|
|
|
| flake kirjutas: |
ma ei nimetaks Viilutaja setupi just eriliseks farmiks  |
What? Keegi nimetas farmiks?
Minu 3 kaarti
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
08.02.2021 13:08:59
|
|
|
| wirx kirjutas: |
| Haige värk see kaevandamine, kilekotte, autode co2 metsade raiumist jms eluks vajaliku maksustame täiega või taunime pidevalt meedias, aga skaevandamine, mis on sulaselge loodusressursi raiskamine, selle kohta ainult innustavad artiklid, et kui palju raha saab teenida. Mulle pole silma jäänud ühegi Eesti rohelise kiunu kaevandamise teemal ja egas välismaal ka suured portaalid väga sellest muud räägi, kui et uus rekord. |
aga ei siin osad debiilikud peavad seda pornograafiat normaalseks ka veel...
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
08.02.2021 13:48:24
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| wirx kirjutas: |
| Haige värk see kaevandamine, kilekotte, autode co2 metsade raiumist jms eluks vajaliku maksustame täiega või taunime pidevalt meedias, aga skaevandamine, mis on sulaselge loodusressursi raiskamine, selle kohta ainult innustavad artiklid, et kui palju raha saab teenida. Mulle pole silma jäänud ühegi Eesti rohelise kiunu kaevandamise teemal ja egas välismaal ka suured portaalid väga sellest muud räägi, kui et uus rekord. |
aga ei siin osad debiilikud peavad seda pornograafiat normaalseks ka veel... |
Olen sama meelt, et see kaevandamine on idiootsus kuubis ja see, et mingil moel saab sellise lolluse rahaks keerata ei vabanda asja. Piltlikult öeldes sama idiootne oleks kui ühel päeval saab "tööd ja äri" sellise süsteemiga, et tõstame kõik elektriradikad õue ja siis kütame 24/7 põhjas ja poed on kõik tühjad ja osadel rahakamatel on hektarite viisi täiega kütvaid radikaid täis. Või, et tõstame autod pakkude peale ja siis gaas põhjas uhavad minna koguaeg vms.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kala1
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.12.2006
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sanchos
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.05.2008
|
08.02.2021 14:44:22
|
|
|
| kala1, kõige naljakam see et kas tasuvad nad välja ka? läpakas maksab ju rohkem.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
141 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
08.02.2021 15:04:29
|
|
|
| sanchos kirjutas: |
| kala1, kõige naljakam see et kas tasuvad nad välja ka? läpakas maksab ju rohkem. |
Mis sa ise arvad?
Mõned kuud kaevamist ja asi on tasa teeninud. Kaevad siis edasi või müüd laptopi maha.
Etherium jätkab tõusu ja ATst kaovad juba 2k€ 3090-d..
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Slinky
HV kasutaja
liitunud: 20.09.2015
|
08.02.2021 15:25:00
|
|
|
Minerid nuhtluseks jah tavakasutajatele, aga noh Nvidia jaoks pole vahet, tarbija on tarbija ja money counts
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sanchos
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.05.2008
|
08.02.2021 15:34:56
|
|
|
| Killhoven kirjutas: |
| sanchos kirjutas: |
| kala1, kõige naljakam see et kas tasuvad nad välja ka? läpakas maksab ju rohkem. |
Mis sa ise arvad?
Mõned kuud kaevamist ja asi on tasa teeninud. Kaevad siis edasi või müüd laptopi maha.
Etherium jätkab tõusu ja ATst kaovad juba 2k€ 3090-d.. |
3090 annab 125mh keskmiselt, aga läpari GPU, näiteks 3080, on sarnase võimusega mis rtx3070 tava video, ehk tema tootlus on umbes 50mh, ja maksab 2k+(läpar).
Aga kui muud võimalust ei ole, siis mis teha.
Sain aru et kaevandamiseks 4gb mälumahuga kaardid enam ei sobi, ehk vähemalt need kaardid saavad osta mängijad)
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
141 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bunny
HV kasutaja

liitunud: 02.09.2018
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
08.02.2021 16:58:38
|
|
|
See viimane palju mõistlikum. Muidu ei ostaks keegi mõisyusega inimene enam RTX3090't. Kui 3080Ti oleks sama palju coresid, kuid -4GB rami ja väiksem mälusiin, aga hind 1000 msrp.
Aga no, kui praegu peaks sellel kaardil olema msrp, siis väljatuleku päeval on see kohe 1500eurot ja saadavus olematu.
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006

|
08.02.2021 18:05:07
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
See viimane palju mõistlikum. Muidu ei ostaks keegi mõisyusega inimene enam RTX3090't. Kui 3080Ti oleks sama palju coresid, kuid -4GB rami ja väiksem mälusiin, aga hind 1000 msrp.
Aga no, kui praegu peaks sellel kaardil olema msrp, siis väljatuleku päeval on see kohe 1500eurot ja saadavus olematu. |
Raske näha jah et ta tuhat eur maksma hakkab, 3080 on asuse enda saksa veebipoes odavaima isendina 900€, odavaim 3090 1900€
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
08.02.2021 18:26:23
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
See viimane palju mõistlikum. Muidu ei ostaks keegi mõisyusega inimene enam RTX3090't. Kui 3080Ti oleks sama palju coresid, kuid -4GB rami ja väiksem mälusiin, aga hind 1000 msrp.
Aga no, kui praegu peaks sellel kaardil olema msrp, siis väljatuleku päeval on see kohe 1500eurot ja saadavus olematu. |
mõistusega pole suurt pistmist, 3090 on tihti ainuke kaart mis saadaval lisaks 10%+ kiirem kui alternatiivid, neelatakse see hinnasilt alla ja kaart olemas aastateks.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
08.02.2021 18:58:00
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| Viilutaja kirjutas: |
See viimane palju mõistlikum. Muidu ei ostaks keegi mõisyusega inimene enam RTX3090't. Kui 3080Ti oleks sama palju coresid, kuid -4GB rami ja väiksem mälusiin, aga hind 1000 msrp.
Aga no, kui praegu peaks sellel kaardil olema msrp, siis väljatuleku päeval on see kohe 1500eurot ja saadavus olematu. |
mõistusega pole suurt pistmist, 3090 on tihti ainuke kaart mis saadaval lisaks 10%+ kiirem kui alternatiivid, neelatakse see hinnasilt alla ja kaart olemas aastateks. |
Aastateks?
Kahtlen.
Kui juba praegu on kõlakad väljas, et järgmised kaardid (nii AMD- RDNA3 kui Nvidia Lovelace) tulevad vähemalt 2.5x-3x kiiremad kui praegused.
Praegugi ei suuda 3090 jooksutada 4K resol Cyberpunked'i kõik viled põhjas normaalselt. Sellise kaardi eest 2k maksta. Ikka väga kuri peab raha peale olema.
RTX 3080 on 1100-1300 hinnavahemikus koguaeg olemas. Kordades parem ost kui 2k peal 3090.
Vajadusel paned ka kaevama ja teenid selle +600 hinnalisa msrp hinnast tagasi (hetkel 2 kuuga).
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
08.02.2021 19:01:45
|
|
|
Ja et saadavus veelgi halveneks lähevad Hiina tehased reedest (so 12.02.2021) 15 päevaks pausile seoses Hiina uusaasta pidustustega jms. Ehk siis 12.02-27.02 ei toimu suuresti mingit erilist tootmist sealkandis.
Taiwani (TSMC) ja Lõuna Koread (Samsung) see mõjutada ei tohiks kuigi mõistagi ei saa nad selllel perioodil ilmselt alamkomponente mandri-hiinast.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006

|
08.02.2021 19:41:54
|
|
|
| tsitaat: |
RTX 3080 on 1100-1300 hinnavahemikus koguaeg olemas. Kordades parem ost kui 2k peal 3090.
|
Oot oot enne oli jutt et kui tulevikukindlat kaarti aastateks tahta siis 10GB jääb väheks, nüüd ühtäkki ikka megahea ? Seda "järgmised tulevad kordades kiiremad ja jätan praeguse geni vahele" juttu lugesime ka siis kui Turing välja tuli.
Kui "bang for buck" ning tulevikukindlus on olulisim ja gaming ainuke asi millega tegeleda lauaka puhul siis praeguses olukorras tundub mulle lauaarvuti soetus üldse mahavisatud rahana olgu see kaart 3090 või 3060Ti, natuke oodata ja võtta lihtsalt ~550€ PS5 konsool ja saad 5+ aastat taguda (peaaegu) kõiki mänge mis välja tuleb.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
08.02.2021 20:55:39
|
|
|
heretic666, Sellist asja nagu tulevikukindel kaart ei eksisteeri. Lähim mis on eksisteerinud viimasel ajal oli 1080 Ti millega sai päris pikalt läbi ajada ja saab ka praegu kui seaded vähendada uusimates mängudes kõrgematel resodel. Aga see on erand. Enamus kaartidega nii kaua läbi ei saa. Eriti nüüd kui on konkurents kah olemas.
10GB kriitika on ja jääb. Mida aeg edasi seda absurdsem see number tundub selles hinnaklassis. Osta 1k€+ kaart millel 10GB ainult? Eks igaüks ise teab aga ise sellist lüket ei teeks. Kui ükskord see torm möödub ja 3080 on järeturul 500 eest saada, siis on 10GB ok.
Turingu vahelejätmine oli paljudel ikkagi hinna tõttu. Ja osalt ka seetõttu, et perf edasiminek oli loodetust väiksem. 1080 Ti omanikel eriti. Sellest ka suur nõudlus kui Ampere kuulutati välja nii heade hindadega.
Ja kui iga launch hakkabki selline nüüd olema, siis geni vahelejätmine ja vanema ostmine aastaid hiljem õiglase raha eest saabki reaalseks mustriks. Mängudega see juba toimib aastaid. Osta aasta-kaks hiljem koos kõigigi patchide ja DLC-dega poole raha eest. Epic Game Store näitel võibolla isegi tasuta.
Liikusin ka ise alles Turingu peale. Võibolla kui Lovelace vms tuleb, siis liigun Ampere peale.
See launchil ostmine jääb suuresti fomo, early adopter jms inimeste jaoks kes on valmis beetatestima suure raha eest. Ehk siis nö "vaalad"
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
08.02.2021 21:02:05
|
|
|
| aga tihti polegi valikut soovid normaalset fpsi siis nutad ja maksad, mitte ei aja elu hinnaga mingit price performance sweetspoti taga olgu see siis mõnearust mingi eriti oluline argument millegi ostmisel.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
08.02.2021 21:05:27
|
|
|
pots4t4j4, See on väga individuaalne mis on kellegi jaoks normaalne fps (ja mis resol?). Ma ei kujuta näiteks ette mingi 1050 Ti peal vms mängimist 1440p resol. Samas 1080 > 2080 Ti vahetusega tõusis fps püsivalt (iga nädal) mängitavates mängudes kuskil 70-80 pealt kuskil 120 kanti. Mina olen rahul sellega. Osades mängudes ka monitori 165Hz (160fps limiit) lähedale. Mingi 3090 ehk annaks lukus 160fps aga kas kahekordne hinnavahe on väärt +40fps keskeltläbi? Minu jaoks ei ole. Enne tuleb monitori pioir ette juba. Võimalik, et järgmise kaardi uuendusega pean vaatama 240Hz monitori poole. Vastasel korral pole suurt mõtet palju kiiremat kaarti osta kui see piirajas jookseb enamus mängudes.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bpuhnja
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2006
|
08.02.2021 22:34:09
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
Aastateks?
Kahtlen.
Kui juba praegu on kõlakad väljas, et järgmised kaardid (nii AMD- RDNA3 kui Nvidia Lovelace) tulevad vähemalt 2.5x-3x kiiremad kui praegused.
Praegugi ei suuda 3090 jooksutada 4K resol Cyberpunked'i kõik viled põhjas normaalselt. Sellise kaardi eest 2k maksta. Ikka väga kuri peab raha peale olema.
RTX 3080 on 1100-1300 hinnavahemikus koguaeg olemas. Kordades parem ost kui 2k peal 3090.
Vajadusel paned ka kaevama ja teenid selle +600 hinnalisa msrp hinnast tagasi (hetkel 2 kuuga). |
kas siis ka vähemalt 2.5x-3x kallimalt?
kui ei, siis mõtle, kui kasumlik nendega veel kaevata oleks.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
08.02.2021 23:00:51
|
|
|
| 3090 pole 2000€ eest vaja osta FE on tihti tundide kaupa 1570€ eest saadaval
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
08.02.2021 23:12:49
|
|
|
neid "järgmised on 2-3x võimsamad" muinasjutte on juba aegade algusest peale heietatud, pole siiani veel seda juhtunud
mitte, et see juhtuda ei võiks, aga tõenäosus on üpris väike
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
08.02.2021 23:15:44
|
|
|
| renx09 kirjutas: |
neid "järgmised on 2-3x võimsamad" muinasjutte on juba aegade algusest peale heietatud, pole siiani veel seda juhtunud
mitte, et see juhtuda ei võiks, aga tõenäosus on üpris väike |
Tegelikult korra juhtus küll, aga mitte nVidia leeris. Juhtus AMDga, kui RX580-st järgmine põlvkond tulid RX Vega kaardid.
|
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
08.02.2021 23:16:49
|
|
|
Huvitav, et need muinasjutud seekord tulid kohe siis välja, kui uus kaart välja tuli. Ma olen kuulnud, et ülejärgmine kaart pidi praegusest veel 5-6x kiirem tulema, müügile tuleb 3a pärast, saadavus tekib 5a pärast
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
08.02.2021 23:22:25
|
|
|
| yerba kirjutas: |
| renx09 kirjutas: |
neid "järgmised on 2-3x võimsamad" muinasjutte on juba aegade algusest peale heietatud, pole siiani veel seda juhtunud
mitte, et see juhtuda ei võiks, aga tõenäosus on üpris väike |
Tegelikult korra juhtus küll, aga mitte nVidia leeris. Juhtus AMDga, kui RX580-st järgmine põlvkond tulid RX Vega kaardid. |
rx580 > vega64 perfivahe oli 55-60%. aga see tuli ka põhimõtteliselt sellest, et polaris oli kogu täiega <$300 kaardid.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
08.02.2021 23:25:05
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| yerba kirjutas: |
| renx09 kirjutas: |
neid "järgmised on 2-3x võimsamad" muinasjutte on juba aegade algusest peale heietatud, pole siiani veel seda juhtunud
mitte, et see juhtuda ei võiks, aga tõenäosus on üpris väike |
Tegelikult korra juhtus küll, aga mitte nVidia leeris. Juhtus AMDga, kui RX580-st järgmine põlvkond tulid RX Vega kaardid. |
rx580 > vega64 perfivahe oli 55-60%. aga see tuli ka põhimõtteliselt sellest, et polaris oli kogu täiega <$300 kaardid. |
RX580 oli moneroga 800-900 khash, vega oli 2200 khash...
|
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
09.02.2021 00:24:56
|
|
|
| bpuhnja kirjutas: |
kas siis ka vähemalt 2.5x-3x kallimalt?
kui ei, siis mõtle, kui kasumlik nendega veel kaevata oleks. |
Selleks ajaks ei kaeva enam keegi ETH'd videokaartidaga.
Hetkel on veel proof-of-work blockchain. Selle aasta jooksul läheb see üle proof-of-stake peale.
Mis ei tähenda muidugi, et ei leita mingit muud coini mida kaevandada. Lisaks veel sellele, et difficulty tõuseb siin päevadega.
Ning kui peaks varsti jõudma Phoenix minerid turule, mis teevad 2600MH/s ja maksavad murdosa sellest, mis maksaks 27X 3080 RTX'i, mis selle võimsuse kätte annavad, siis see diffculty kurv tõuseb nii lakke ja läheb samamoodi nagu BTC'ga juhtus kui tulid ASIC minerid. Keegi enam ei kaevandanud CPU ja GPU'ga bitcoini.
https://www.coindesk.com/linzhi-rollout-long-awaited-ethereum-miner-phoenix
See praegune kaevandamise boom kestab heal juhul veel 6-8 kuud. Ning siia pole veel sisse arvestatud võimalikku ETH hinna langemist jälle sinna 300 euri kanti. Kus see kaevandamine enam ennast ära ei tasu.
Väga offtopic. Kuid siiski
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tattoomees
HV kasutaja
liitunud: 27.09.2004
|
09.02.2021 11:53:31
|
|
|
| tiba teemaväline aga kuidas osad õnnelikud on selle twitteri part alerdi kaudu endale kaardi soetanud saksa amazonist ? on mingi plugin browseris ? või mis hookus pookusega ?Vaatasin eila 1 minut tagasi oli kaart ja kui linki vajutan on unavailable juba tooode amazonis
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
09.02.2021 12:01:41
|
|
|
tattoomees, 1min on liiga aeglane kauboi;)
Aga jah järgmine põlvkond võib 2x kiirem tulla küll, eriti RT osas. Seal annab innovatsiooniga veel hüppeid teha, ei ole veel tick tock state...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bpuhnja
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2006
|
09.02.2021 12:04:03
|
|
|
| tattoomees kirjutas: |
| tiba teemaväline aga kuidas osad õnnelikud on selle twitteri part alerdi kaudu endale kaardi soetanud saksa amazonist ? on mingi plugin browseris ? või mis hookus pookusega ?Vaatasin eila 1 minut tagasi oli kaart ja kui linki vajutan on unavailable juba tooode amazonis |
See on sekundite küsimus, mitte minutite, kui tegemist on 3080/3070 kaartidega.
1. unusta Twitter - pane nende Discordi kanalis endale teavitused peale ja näed mõni sekund varem teavitust vs Twitteri teavitus.
2. seadista endale juba eshopwedrop aadressid ja krediitkaart ära iga erineva amazoni jaoks (it, de, jne) ning ka one-click-buy
3. ehk joppab
edit: või õpi paar päeva püütonit ja kirjuta ise script valmis
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
09.02.2021 17:25:42
|
|
|
KitGuru on tagasi, järjest huvitavamaid ülevaateid hakkab tulema:
Spoiler 
Teises pooles eGPU(eraldi Thunderbolti või ASUS enda PCI3.0x8 ühilduva ühenduse otsas olev täis(või mobiilne) GPU eraldi kastis).
Alati polegi 300W uuem graafikakaart võimsam kui mobiilne hea GPU otse läpakas.
Alati on siiski otse eGPU kasti otsa ühenduv väline monitor parema perfiga kui 2x edasi-tagasi liikuv pilt, mis kuvatakse läpaka monitoris.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hydrograaf
HV vaatleja
liitunud: 30.12.2020
|
09.02.2021 17:45:51
|
|
|
Sain 3080-ga Black Ops/Cold War koodi, ise seda mängima ei kavatse.
Efa3KKvwnmaNHTfFoJYPkduR
On vaja Geforce Experience kontot.
Kood aegub homme (10.02.2021). Kes ees, see mees.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ZacXz
HV kasutaja

liitunud: 13.11.2003
|
09.02.2021 17:57:46
|
|
|
| hydrograaf kirjutas: |
Sain 3080-ga Black Ops/Cold War koodi, ise seda mängima ei kavatse.
Efa3KKvwnmaNHTfFoJYPkduR
On vaja Geforce Experience kontot.
Kood aegub homme (10.02.2021). Kes ees, see mees. |
Üldiselt on sellistel koodidel vajalik ka sama kaardi olemasolu arvutis.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|