Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 60, 61, 62  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008




sõnum 29.01.2021 11:57:26 vasta tsitaadiga

LatteGo kohta on siin üks video: https://www.facebook.com/KohviFoorum/posts/183303646720269
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 29.01.2021 11:59:01 vasta tsitaadiga

Skyline, kui tohib küsida, miks Jura ei sobi?
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 29.01.2021 12:54:28 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Skyline, kui tohib küsida, miks Jura ei sobi?


Alla 1000EUR vist eriti norm Jura ei saa...
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 29.01.2021 13:14:02 vasta tsitaadiga

Saan ma 6ieti aru, et soovitakse tegelikult Jura't, kuid hinna t6ttu jääb valikust välja? E6 peaks alla 1k jääma. Teeb espressot, kuuma vett ja piimavahtu.
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oswald
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2004




sõnum 29.01.2021 16:06:11 vasta tsitaadiga

krist2an kirjutas:
LatteGo kohta on siin üks video: https://www.facebook.com/KohviFoorum/posts/183303646720269


Eks kehva kvaliteeti tuleb iga tootega. Mul on 1,5 aastat olnud LatteGo, mis teeb veidi rohkem jooke kui videos - katki pole läinud ja piimasüsteemi puhastamine on palju mugavam kui voolikuga mässamine eelmisel masinal. Koormuseks ~2-4 tassi päevas. Ainus suurem miinus on vast see, et piima ei saa eraldi vahustada, seega kakaod ei saa. Piimavaht on samuti nõrk. Mulle sobib, aga kui meeldib kohvi pealt "5 kuhjaga lusikatäit piimavahtu" võtta, siis sellst kreemi see masin teha ei suuda - kuigi on mingi kõrvaga eristatav ja aegajalt toimuv "sisinvahustamine", mille ajal tuleb kõvem vaht. Kas see on kulumise märk vms, ei tea.

Ausalt öeldes oleks tahtnud osta "fäänsima" ja kallima masina, aga ei raatsinud ja ~500 eest teeb see asja ära.

_________________
Stirlits kõndis mööda öist Berliini. Äkitselt plahvatus ees, taga, paremal, vasemal...
"Dolby surround," mõtles Stirlits.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 16:16:23 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Pidin just uue jahvati tellima, kuna 2017 ostetu andis viimaks saba. Eemaldatava jahvatusnõu plastikust põhi lagunes ära. Noh, eks ma ruunanud ka teda kõvasti icon_lol.gif
~4a töötas väga hästi muidu: https://www.duronic.com/products/duronic-cg250-premium-250w-electric-coffee-grinder-motor-coffee-bean-spice-nut-stainless-steel-blade-mill
Nagu piltidelt näha, siis tüüpviga icon_neutral.gif

Uus https://www.amazon.co.uk/dp/B07WHJL9MS/


_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 16:25:15 vasta tsitaadiga

SKG, sellega võid tuhksuhkurt teha icon_lol.gif
_________________
Kui inimesel on lamba-ajud, on ka kaasaegne meditsiin võimetu!
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 16:29:46 vasta tsitaadiga

Saabki ju tegelikult, ürte jms samuti, kuigi ma seda naisel kasutada ei lase. Viimane kord keeras mu jahvati tuksi oma kokkamise käigus ja peale seda pole lubatud kasutada icon_lol.gif
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 16:51:42 vasta tsitaadiga

Väljanägemine on ilus, aga ma saan aru et see on teradega masin? Miks?
Siis võiks juba sauseguriga kohvi peeneks lasta. Ma proovisin seda ükskord, kui veskit ei olnud käepärast ja kõik, mis mul oli olid oad. No mitte päris, aga selle purustuskopsiku lisaga, mis sauseguritega kaasa tuleb.

Kohvi kallasin pärast paari lonksu ära.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 17:16:25 vasta tsitaadiga

Mulle meeldib sellist tüüpi jahvati kõige rohkem.
Eemaldatava anumaga, mis on nõudepesumasinas pestav.
Saumikser on olemas, aga pole proovinud ja tera on väga erinev. Ilmselt ei saa hea tulemus.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 18:07:59 vasta tsitaadiga

Osta üks odav burr veski endale, peale seda jääb teine "veski" ainult suhkru ja ürtide jaoks.
_________________
Kui inimesel on lamba-ajud, on ka kaasaegne meditsiin võimetu!
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 18:52:49 vasta tsitaadiga

piraat262 kirjutas:
Osta üks odav burr veski endale, peale seda jääb teine "veski" ainult suhkru ja ürtide jaoks.

Miks? See töötab väga hästi.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 19:13:38 vasta tsitaadiga

Töötab küll, aga nugadega jahvatatud tulemus maitseb jubedalt
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 19:25:48 vasta tsitaadiga

jep
õige on uba haaval, kiviuhmris purustada icon_cool.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 29.01.2021 19:42:43 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
jep
õige on uba haaval, kiviuhmris purustada icon_cool.gif


Meenub P-Korea diktaator kelle jaoks väidetavalt riis enne valmistamist tera haaval läbi vaadatakse...
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 19:51:45 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Töötab küll, aga nugadega jahvatatud tulemus maitseb jubedalt

Maitse on väga subjektiivne asi. Tähtsam on ühtlane jahvatus. Minu kohvivalmistusmeetodi jaoks on tulemus piisav.

On tehtud eri pimeteste ja osades on nugadega jahvatid paremaks osutunud. Kui lähtuda sellest väitest, et burr grinder annab tunduvalt parema kohvi maitse, ei tohiks sellised tulemused olla võimalikud.

https://web.archive.org/web/20190730050050/http://www.drbunsen.org/coffee-experiments/#grinders
https://skeptics.stackexchange.com/questions/6615/does-burr-ground-coffee-taste-different-than-blade-ground-coffee

Lõpuks siiski oleneb valmistusmeetodist ja isiklikust maitse-eelistusest. Nagu näha, pole see teema must-valge, naguks üks tüüp oleks vale ja teine ainuõige.
tsitaat:
I expected my guests would actually prefer the burr grinder. Most of the subjects in the grinder experiment owned burr grinders, thus they were likely pre-conditioned to favor this grinding method. Despite the presupposed bias toward burr grinders, the empirical data showed that guested did not prefer this method. It’s fun to generate various hypotheses post hoc as to why these experiments could have generated the outcomes that they did; however, in most cases, it is good practice to adopt Occam’s razor, until evidence suggests otherwise.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vares
Kreisi kasutaja
Vares

liitunud: 23.11.2001




sõnum 29.01.2021 20:21:47 vasta tsitaadiga

Mis kohvispetsid arvavad vanakooli- ehk vändaga kohviveskitest?
Mul juba pikemalt plaan nostalgia mõttes kuskilt mõni selline soetada aga igasugu vanavara-poode jms kohti ei jää mu liikumiteedele ette. Ise ma kusjuures kohvi ei joo icon_lol.gif
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 29.01.2021 21:17:33 vasta tsitaadiga

Vares, oluline on l6pptulemus, mitte teekond sinna.

Kas on v6imalik, et sa ei ole seda 6iget kohvi veel proovinud?

Vabatahtlikult ma teed ei joo, kuid ma tean, et teel ja teel on väga suur vahe

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 21:37:02 vasta tsitaadiga

Vares kirjutas:
Mis kohvispetsid arvavad vanakooli- ehk vändaga kohviveskitest?
Mul juba pikemalt plaan nostalgia mõttes kuskilt mõni selline soetada aga igasugu vanavara-poode jms kohti ei jää mu liikumiteedele ette. Ise ma kusjuures kohvi ei joo icon_lol.gif


No see ongi burr grinder, peaks hea olema.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 22:15:22 vasta tsitaadiga

Ühtlane jahvatus ja blenderitera ei käi kokku.
_________________
Kui inimesel on lamba-ajud, on ka kaasaegne meditsiin võimetu!
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 22:47:02 vasta tsitaadiga

piraat262 kirjutas:
Ühtlane jahvatus ja blenderitera ei käi kokku.

Juba NL-aegsed vanaemad teadsid, et Straume-t tuleb veidi loksutada ja saabki ühtlase jahvatuse. See tehnika pole muutunud.
tsitaat:
The first issue we addressed was the evenness of the grind. Blade grinders actually chop the beans with their furiously spinning blades. In a burr grinder, on the other hand, beans are truly ground a few at a time between two grooved disks, one stationary and the other rotating just above it. The grounds are fed out through a chute into a sealed container. The disks operate at roughly 7,000 to 9,000 revolutions per minute (RPM), while the motors in most blade grinders spin at 14,000 to 20,000 RPM.

We observed that the blade grinders’ rough treatment of the beans did often result in unevenly ground coffee, with particles ranging from dust to large chunks in the same batch, but we found we could improve the evenness of the blade grind either by grinding in short, quick bursts, with stops in between to shake the grinder to redistribute the grounds, or by shaking the grinder as it ground, much as you would a martini in a cocktail shaker.

The burr grinders produced a more even grind, but tasters didn’t find that more evenly ground coffee translated into improved flavor. Tasters did prefer the rich body of burr-ground coffee, but they also noticed the tendency of this coffee to taste slightly bitter, owing in part, no doubt, to the more fine and even grind, which made for the coffee’s greater exposure to and prolonged contact with the water in the coffee maker. These combined forces caused what coffee experts call overextraction, which occurs when too much flavor is extracted from the beans. In our tests, we were less likely to encounter this problem if the coffee was ground coarse, more so than even the coarsest setting on the burr grinders could accomplish.

We were surprised to discover that the coffee brewed with blade-ground beans was less likely to turn out bitter. The tasters did note that coffee from blade-ground beans had less body than coffee from burr-ground beans, but we were happy to sacrifice a little body for the reduced risk of brewing bitter coffee. We also learned that we could improve the body of the coffee somewhat by defying the blade grinders’ instructions and grinding the beans for a little longer, 20 to 25 seconds, rather than the recommended 10 to 15, without overheating the beans or jeopardizing smooth flavor in the coffee.

Overprocessing the beans into superfine coffee dust was another concern. Experts agree that the best grinders produce minimal dust, which can block waterflow through the filter in many coffee-brewing devices. None of the grinders we tested, however, produced enough dust to clog the filter.

https://web.archive.org/web/20141106005055/http://www.cooksillustrated.com/equipment_reviews/638-coffee-grinders?

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 23:22:35 vasta tsitaadiga

Jeah, noh, ma ka loksutasin oma "blenderikatsetust", tegin isegi vahepeal lahti ja vaatasin teraselt, kas paistab ühtlane ja ma ei arvanudki, et sellest midagi head välja tuleb, aga et sellest mingi joodamatult kibe, aga samas vesine prussakamürk välja tuleb (kui vana vändaga veski produtseeris täiesti normaalse kohvi) ma ei oodanud.

Niiet mina enam nugade peale ei läheks...
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 30.01.2021 00:36:42 vasta tsitaadiga

https://www.youtube.com/watch?v=3y7d-5KWHCU

Noh, selles mõttes õige, et maitse asi ja sõltub mismoodi valmistad.

Selle kemiseerimisega saab tõenäoliselt täitsa ok lehtrikohvi. Käppa see asi ei käi ja presskannu ka mitte. See tsiteeritu on BS. Korralik veski on madalate pöördega, 300...1000 RPM on tavaliselt see vahemik, odavamad flat burrid on ca 1400 vms ja seda loetakse liiga kõrgeks (Nivona 130 on 1300 RPM, Sage SGP on 450 RPM, odav Macap on 1400, kuigi igas muus mõttes oluliselt parem. Need veskid on mul endal olemas. Üks nugadega veski ka.). Nugadega veski suur probleem lisaks ebaühtlusele on, et ta kärsatab kohvi ära (sellepärast see sutsudega jahvatamine).

https://coffeesnobs.com.au/forum/equipment/grinders/54083-macap-m2m-first-impresseions
ühesõnaga, paar pilti, mismoodi näevad välja enamvähem OK veski jahvatuskamber ja terad. Ülemise taldriku support on konkreetselt metallist massiivne jurakas.

https://www.home-barista.com/grinders/problems-with-used-breville-smart-grinder-pro-t48957-20.html
ja siin SGP vastavad detailid. Kolm korda võib arvata, kas see support mängib või ei.


Kui korralik "elus" teradega vanakooli vändaga veski kätte saada on väga OK! Aga enamasti on nad ära nüritatud.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2021 00:57:31 vasta tsitaadiga

Jah, ma usun, et kui lisaks raputamisele veel seda sõelumist ja paberitrikki teha, siis saaks asjast nahka isegi..
Aga nii võib teha hädaolukorras, igahommikusele kohvirutiinile sellist jama küll ei sooviks lisada.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 30.01.2021 07:56:46 vasta tsitaadiga

Vahet pole mida te väidate, Siim õigustab oma ostu lõpuni, et tegi parima valiku.
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 60, 61, 62  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.