Laptop vs Pc prose
https://videocardz.com/newz/mechrevo-laptop-with-amd-ryzen-9-5900h-cezanne-apu-tested
In Cinebench R20, the Ryzen 9 5900H scored 584 and 5264 points in single-core and multi-core tests respectively. A quick comparison to i7-10875H reveals that the AMD CPU is 17% in the single-core test and 22% faster in the multi-core according to Notebookcheck. _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
i7-10875h on ka täitsa laptop prose.
kuna intel pole uusi asju üle 4 tuuma teinud, siis on see küll "vana hea" comet lake ja 14nm. see koos vana arhitektuuriga lööb perfi pihta päris hästi. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Oma 5600x'l sain ka biosis panna maksimaalse "Negative" + "30" sätte ja töötas ilusti CB20 rune tehes.
All-core boost oli 4.5-4.6Ghz vahel. Mis on stock sätetest +100 kuni +150mhz rohkem ja seda väga väikse voldi peal ja vendid ei läinud isegi korralikult tööle. Custom fan curve peal oli nii 60C CB20 multicore runid.
Kuid võrreldes PBO ning kuni +500mhz max frequency sättega oli see UV all-core 100-50mhz väiksem. All-core mul nii oli tavaliselt 4.650Ghz kui CB20 lasin..
Aga temp langes korralikult. Ennem oli peale 2x CB20 multi core runi 81C, nüüd oli kõigest 57C. Ja vente ei kuulnud sisuliselt. Ning 1.08-1.09V peal tiksus Hwinfo andmetel see UV clock.
Mis aga oli palju kehvem, oli single thread perf vs siis PBO ja +500mhz säte.
Jah, see single thread clock oli ilusti 5600X speci sees (4,650Ghz) ja seda väga madala voldiga (1.11v) ning siis ei läinud single core temp 50'st kõrgemale.
Aga UV cpu CB20 skoor oli 596p vs 640p kui see kui PBO + 500mhz frequency option ka sees. Lisaks -350mhz annab kindlasti tunda mängudes.
Aga jah, kes ei ole huvitatud PBO overclokist ja tahavad jooksutada oma 5000 seeria prose default all-core ja single core boosti raames, siis ikka väga hea asi. Ning boostib tegelikult kõrgemale.
Mul stock's oli all-core boost ainult 4.4Ghz, selle undervolt optioniga läheb ise ikka pea 100+150mhz kõrgemale.
viimati muutis Viilutaja 09.01.2021 19:33:47, muudetud 1 kord
stockis allcore ilma pbo on 4.4ghz ? Mul on stockis 5600x ilma pbo 4075
sa paned curve optimizeris power limits motherboard, auto, ryzenoc või hoopis manual ?
kui stock + pbo siis on allcore boost 4450-4475
viimati muutis pots4t4j4 09.01.2021 19:32:24, muudetud 1 kord
5600x stock allcore boost on 4.0-4.05ghz näiteks cb20-s.
single-core valetab päris mõnuga. näitab jah 4.65 aga needsamad effective clock asjad pigem viitavad 4.2-4.4ghz kiirusele. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
stockis allcore ilma pbo on 4.4ghz ? Mul on stockis 5600x ilma pbo 4075
sa paned curve optimizeris power limits motherboard, auto, ryzenoc või hoopis manual ?
kui stock + pbo siis on allcore boost 4450-4475
Kas ei pidanud üldse disablema neid power limiteid kui kasutad curve optimizerit?
londiste kirjutas:
5600x stock allcore boost on 4.0-4.05ghz näiteks cb20-s.
single-core valetab päris mõnuga. näitab jah 4.65 aga needsamad effective clock asjad pigem viitavad 4.2-4.4ghz kiirusele.
Vaadates enda CB20 ST skoori, mis on mul võrdne 5950X'ga, mis saab ülevaadetes seal 635-640 vahemikus CB tulemuse, oma 4.950Ghz single threadiga siis mul Hwinfo näitab ikka õigeid klokke.
viimati muutis Viilutaja 09.01.2021 19:37:11, muudetud 1 kord
stockis allcore ilma pbo on 4.4ghz ? Mul on stockis 5600x ilma pbo 4075
sa paned curve optimizeris power limits motherboard, auto, ryzenoc või hoopis manual ?
kui stock + pbo siis on allcore boost 4450-4475
Kas ei pidanud üldse disablema neid power limiteid kui kasutad curve optimizerit?
Seal videos jah aga ma mõtlen üldse kui sa pbo lased mis limitid sa siis paned, auto/motherboard/ryzenoc/manual?
stockis allcore ilma pbo on 4.4ghz ? Mul on stockis 5600x ilma pbo 4075
sa paned curve optimizeris power limits motherboard, auto, ryzenoc või hoopis manual ?
kui stock + pbo siis on allcore boost 4450-4475
Kas ei pidanud üldse disablema neid power limiteid kui kasutad curve optimizerit?
Seal videos jah aga ma mõtlen üldse kui sa pbo lased mis limitid sa siis paned, auto/motherboard/ryzenoc/manual?
Manual ikka.
Selliselt, et midagi emaplaadi poolt piirama ei jää.
360W
230A
230A
temp limit 95.
Tean, et mingi hetk oli emaplaatidel bugi, et kui panna üle 230A (240A näiteks) siis toimus vastupidine efekt. Ma ei tea kas see on parandatud või mitte.
Panin Buildzoid video järgi need limiidid.
Väga imelik proovisin ka neid limiite ja lihtsalt limiitidega boostis allcore 4300 peale cb20, siis panin curve optimizeri allcore - 20 ja boostis kohe 4600 allcore 4550 ja single 597, sellest +500 seadest pole mu prosele mingit kasu selle panen peale siis clock kukub 300mhz
Väga imelik proovisin ka neid limiite ja lihtsalt limiitidega boostis allcore 4300 peale cb20, siis panin curve optimizeri allcore - 20 ja boostis kohe 4600 allcore 4550 ja single 597, sellest +500 seadest pole mu prosele mingit kasu selle panen peale siis clock kukub 300mhz
Väga huvitav. Kuid proovi +200mhz. See oli pikka aega default emaplaatidel. Viimase biosega tuli kuni +500mhz. Ise +200 mhz sättega sain single core boostiks kohe 4850mhz.
Scalar panin 4x.
XMP1 profiil mäludel ja muud midagi va if clock 1900 ja mem x38.
Voldid jms auto kõik.
yep ei tea mis värk, proovisin -20allcore 360,230,230 +500 ja cb ajal pani nii pange, et clearcmos ka midagi ei teind tuli prose korra välja võtta siis hakkas tööle.
Lasin selle uusima biosi ka peale sellega tundub clock kuidagi stabiilsem ei pendelda koguaeg, cb20 oli 4650mhz allcore, ilma pbo ja stock seades oli single core sama kiire
yep ei tea mis värk, proovisin -20allcore 360,230,230 +500 ja cb ajal pani nii pange, et clearcmos ka midagi ei teind tuli prose korra välja võtta siis hakkas tööle.
Lasin selle uusima biosi ka peale sellega tundub clock kuidagi stabiilsem ei pendelda koguaeg, cb20 oli 4650mhz allcore, ilma pbo ja stock seades oli single core sama kiire
See curve optimizer mul vähemalt ei tööta kui kasee max frequency on peale pandud. Ei boodi isegi mitte biosi.
Mul endal Gigabyte Aorus plaadiga tekkis olukord kus pidin cmos' jumperit kasutama, et resettida biosi. Kuid tuleb välja, et see ei toimi kui arvuti on vooluvõrgust väljas ja ka kondekad tühjaks lastud.
Mõtlesin, et mida värki tõesti pean terve arvuti juppideks tõmbama, et pääseda ligi biosi patareile, mis on minu itx emaplaadi puhul pandud sinna tagumise IO shieldi alla vertikaalis....
Lugesin siis Redditi postitusi ja selgus, et enamikel on aidanud cmos jumperi resettimine, kui arvuti on kinni kui endiselt vooluvõrgus (PSU nupp ON). Ning see aitas!
Panen kõrvataha, ise pidin Gigabyte Masteril videokaardi välja võtma selleks, et CMOS reset pataka abil teha ja mul on suur emaplaat, nagu ruumi vähe oleks, kuhu üks patarei paigutada. Õnneks 1x ainult on vaja olnud sedasi teha, aga kui oleks vesijahutus siis oleks ikka suht prses värk mingi patarei välja võtmiseks vesijahutus maha võtta. _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Mul omal on ITX kast ja custom vesijahutus sisse lapitud. Sinna ei mahu hiir ka enam sisse Väga pain in the ass oleks nii lahti võtta, et pääseda ligi IO shieldi all olevale patareile. Gigabyte Aoruse'l on see tehase poolt paigaldatud kate seal taga, ning nendele kruvidele ei pääse ligi ka...
Õnneks pikkade metallist pintsettidega pääsesin voolikute vahelt ligi sellele jumperile.
Kuskil nägin, et saab kasutada ka korpuse reseti nuppu. Paned selle 2 pin ühenduse cmos jumperi peale ja kui reseti nuppu vajutad siis lühistad. Kuid kurat mu ITX korpusel pole reseti nuppu, et selle juhe cmos jumperini viia
Peab ise diy'ma mingi variandi.
Järjest rohkem hakkan hindama neid emaplaate millel see reset cmos nupp taga io paneelis Eriti kui tegu itx emaplaadi ja korpusega.
Aga ka ATX platedel lihtne resettida kui nupp taga paneelil. Kurat selle implementeerimine ei maksa sittagi võiks igal emaplaadil olla.
Krt, hea mõte reset nupp clear cmos piniga ühendada..
Jah, kuid selle ainuke miinus on siis kui on eraldi juhe, mitte bundle. Tavaliselt on nad suht koos, HDD ,power jne. Ning see CMOS jumper asub kuskil teises plaadi otsas...
viimati muutis Viilutaja 09.01.2021 23:54:21, muudetud 1 kord
Jep, on taga, kuid ei toiminud ühtegi pidi, pataka eemaldus aitas _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Tufil vastav lüliti puudub. Kui muidu ei saa siis tulebki patarei klemmid kokku lasta. Manuaalis vist soovitusena kirjas ka. Kasutust leiab. Õnneks 4 viga näitavat ledi ikka on, saab umbes suuna kätte. Kuid viimases hädas tuleb ette.
viimati muutis busta 10.01.2021 14:59:42, muudetud 1 kord
Vael, Minul kah just RAM taiminguid sättides CCMOS nuppu vaja läinud. Õnneks nii kinni pole jooksnud, et patarei kallale oleks pidanud minema.
Kui nägin, et ei buudi, siis lülitasin toite nupust välja, toitejuhtme tagant ja hoidsin CCMOS nuppu all kümmekond sekundit. Ma ei tea mis see ametlik aeg on aga vanast ajast on meelde jäänud, et jumperit pidi kümmekond sekundit pinnide peal hoidma. Seega kasutan sama loogikat ka nupu puhul.
Sain ka need Viperid kätte, eks õhtul saab hakata katsetama. Nädala ajaga mis tellisin oli hind kukkunud 140 pealt 125 peale Faunis seega väärtus kukub niiet koliseb juba
kas need mineritele mõeldud 2 pin switchid ei tööta? neid peaks siit foorumist jalaga segada olema eelmisest mining boomist.
Kuram mul endalgi peaks neid paarkümend tükki kuskil vedelema
Mul ka rami timingutega läks paar korda pekki ja siis enam ei viitsinud jebida. aga minul vist töötas küll see 2 pin variant
Tekitaks küll palju segadust. 2CCD tõttu hakkavad osad programmid totaalselt erinevaid jõudlusenumbreid näitama (halvemuse poole ma eeldan).
jutt on esialgu vaid sellest, et kasutusel on üks ccd kuid teine "päris" ccd on mingil põhjusel cpu-l olemas kuid disabled. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Tekitaks küll palju segadust. 2CCD tõttu hakkavad osad programmid totaalselt erinevaid jõudlusenumbreid näitama (halvemuse poole ma eeldan).
Kui sa oleks suvatsenud pealkirjast kaugemale lugeda oleksid mõistnud, et tegemist on protsessoritega, kus üks ccx täielikult välja lülitatud. Pmst välja praagitud 12 ja 16 tuumased mida müüakse 6 ja 8 tuumastena ühe toimiva ccxiga.
Lasin öö läbi memtest86(kajuks piirdus 1 runniga ehk 3.5h umbes)
Väga mugav tööriist. On kasutusel juba flopi ajastust ja hiljuti veel tuligi käiata installilat umbes nii. Aga nüüd on neil built in tööriist, mis teeb live USB. Bios-st USB boot ja läheb.
OCCT on ka päris hea esmase mulje saamiseks, kui ikka täitsa ebastabiilne, siis näitab ära.
Samae hea ka näiteks GPU VRAM testimiseks...
Ryzen 3700x CPU + Noctua NH-U12A jahutus. Proovisin RDR2 ja Watch Dogsiga veidi fpsi saada. Google järgi on mängud, mis sõltuvad CPUst palju
RDR2
64 fps 66°C gpu 54°C cpu - 3.6 GHz (stock settings)
64 fps 67°C gpu 80°C cpu - 4.4 GHz Auto Overclock on + PBO off
Watch Dogs Legion
70 fps 67°C gpu 49°C cpu - 3.6 GHz (stock settings)
69 fps 67°C gpu 73°C cpu - 4.4 GHz Auto Overclock on + PBO off (tegelt throttelis 3.8 peal, et suht loogiline kui midagi juurde ei tulnud)
70 fps 67°C gpu 70°C cpu - 4.2 GHz locked oc (msi auto boost)
huvitav, sittagi ei saanud juurde peale kuuma CPU. Teen ma midagi valesti või ongi nii, et pole mõtet stockist kõrgemale ajada?
Model Cores/Threads Boost5/Base6 Frequency (GHz) Cache (MB) TDP (Watts)
AMD Ryzen 9 5900 12C/24T Up to 4.7 / 3.0 GHz 70 65
AMD Ryzen 7 5800 8C/16T Up to 4.6 / 3.4 GHz 36 65
Kuidas müüa koorikuid, mis väga kõrgele ei taha kelluda ? Paned need low TDP CPU tuumade sekka AMDi policy järgi kõik tuumad ei pea boost clockini jõudma Tglt 5800 tundub mulle ahvatlev küll.
Ryzen 3700x CPU + Noctua NH-U12A jahutus. Proovisin RDR2 ja Watch Dogsiga veidi fpsi saada. Google järgi on mängud, mis sõltuvad CPUst palju
RDR2
64 fps 66°C gpu 54°C cpu - 3.6 GHz (stock settings)
64 fps 67°C gpu 80°C cpu - 4.4 GHz Auto Overclock on + PBO off
Watch Dogs Legion
70 fps 67°C gpu 49°C cpu - 3.6 GHz (stock settings)
69 fps 67°C gpu 73°C cpu - 4.4 GHz Auto Overclock on + PBO off (tegelt throttelis 3.8 peal, et suht loogiline kui midagi juurde ei tulnud)
70 fps 67°C gpu 70°C cpu - 4.2 GHz locked oc (msi auto boost)
huvitav, sittagi ei saanud juurde peale kuuma CPU. Teen ma midagi valesti või ongi nii, et pole mõtet stockist kõrgemale ajada?
Näe tegin mingi aeg põhjalikuma testi - https://www.overclock.net/threads/all-core-vs-pbo-overclock-perfomance-in-real-life.1775220/#post-28687040
See mõnisada mhz siia sinna ei anna fps-is suurt midagi tunda, heal juhul 1-2fps ja see võib vabalt olla ka mõõtmise viga. Tahad jahedat masinat, pane all-core overclock ning vajadusel vaheta lennult CTR programmiga mhz või mine PBO peale tagasi. Mhz palju rohkem annab tunda, kui mälu timingud tihedaks ajad ning IF clocki võimalikult kõrgele saad, aga eks kõige rohkem mõjub muidugi videokaardi overclock. _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Enda parim latency 50.7ns, copy 60226MB/s ning mälu 4067Mhz@16-15-15-15-30 1.5V
Tulles nende patriotite juurde tagasi, peale mingi hiina lehekülje lugemist ja sealt nati copy-pastemist sain sellise tulemuse 1.6V peal
Ei paistnud kõige stabiilsem olevat, aga pole olnud aega testida ka, samas on suht mõttetu väita, et need mälud ei tööta 3800Mhz peal cl14, kui mul toimib 4 pulka 4067Mhz ja cl14.
1.5V peal olid sellised tulemused ning siis paistis ka päris stabiilne olevat
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.