Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 227, 228, 229 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2021 11:37:12 vasta tsitaadiga

Laptop vs Pc prose
https://videocardz.com/newz/mechrevo-laptop-with-amd-ryzen-9-5900h-cezanne-apu-tested
In Cinebench R20, the Ryzen 9 5900H scored 584 and 5264 points in single-core and multi-core tests respectively. A quick comparison to i7-10875H reveals that the AMD CPU is 17% in the single-core test and 22% faster in the multi-core according to Notebookcheck.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2021 12:02:38 vasta tsitaadiga

i7-10875h on ka täitsa laptop prose.
kuna intel pole uusi asju üle 4 tuuma teinud, siis on see küll "vana hea" comet lake ja 14nm. see koos vana arhitektuuriga lööb perfi pihta päris hästi.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 19:28:33 vasta tsitaadiga

Proovisin ära siis selle reklaamitud PBO2 undervolti, mis lisati viimase AGESA'ga.

Siin värske video, mis ja kuidas.

Link


Oma 5600x'l sain ka biosis panna maksimaalse "Negative" + "30" sätte ja töötas ilusti CB20 rune tehes.

All-core boost oli 4.5-4.6Ghz vahel. Mis on stock sätetest +100 kuni +150mhz rohkem thumbs_up.gif ja seda väga väikse voldi peal ja vendid ei läinud isegi korralikult tööle. Custom fan curve peal oli nii 60C CB20 multicore runid.

Kuid võrreldes PBO ning kuni +500mhz max frequency sättega oli see UV all-core 100-50mhz väiksem. All-core mul nii oli tavaliselt 4.650Ghz kui CB20 lasin..

Aga temp langes korralikult. Ennem oli peale 2x CB20 multi core runi 81C, nüüd oli kõigest 57C. Ja vente ei kuulnud sisuliselt. thumbs_up.gif Ning 1.08-1.09V peal tiksus Hwinfo andmetel see UV clock.

Mis aga oli palju kehvem, oli single thread perf vs siis PBO ja +500mhz säte.
Jah, see single thread clock oli ilusti 5600X speci sees (4,650Ghz) ja seda väga madala voldiga (1.11v) ning siis ei läinud single core temp 50'st kõrgemale.
Aga UV cpu CB20 skoor oli 596p vs 640p kui see kui PBO + 500mhz frequency option ka sees. Lisaks -350mhz annab kindlasti tunda mängudes.

Aga jah, kes ei ole huvitatud PBO overclokist ja tahavad jooksutada oma 5000 seeria prose default all-core ja single core boosti raames, siis ikka väga hea asi. Ning boostib tegelikult kõrgemale.
Mul stock's oli all-core boost ainult 4.4Ghz, selle undervolt optioniga läheb ise ikka pea 100+150mhz kõrgemale.


viimati muutis Viilutaja 09.01.2021 19:33:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 19:31:01 vasta tsitaadiga

stockis allcore ilma pbo on 4.4ghz ? Mul on stockis 5600x ilma pbo 4075 icon_lol.gif
sa paned curve optimizeris power limits motherboard, auto, ryzenoc või hoopis manual ?
kui stock + pbo siis on allcore boost 4450-4475


viimati muutis pots4t4j4 09.01.2021 19:32:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 19:33:11 vasta tsitaadiga

5600x stock allcore boost on 4.0-4.05ghz näiteks cb20-s.
single-core valetab päris mõnuga. näitab jah 4.65 aga needsamad effective clock asjad pigem viitavad 4.2-4.4ghz kiirusele.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 19:36:37 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
stockis allcore ilma pbo on 4.4ghz ? Mul on stockis 5600x ilma pbo 4075 icon_lol.gif
sa paned curve optimizeris power limits motherboard, auto, ryzenoc või hoopis manual ?
kui stock + pbo siis on allcore boost 4450-4475


Kas ei pidanud üldse disablema neid power limiteid kui kasutad curve optimizerit?

londiste kirjutas:
5600x stock allcore boost on 4.0-4.05ghz näiteks cb20-s.
single-core valetab päris mõnuga. näitab jah 4.65 aga needsamad effective clock asjad pigem viitavad 4.2-4.4ghz kiirusele.


Vaadates enda CB20 ST skoori, mis on mul võrdne 5950X'ga, mis saab ülevaadetes seal 635-640 vahemikus CB tulemuse, oma 4.950Ghz single threadiga siis mul Hwinfo näitab ikka õigeid klokke.


viimati muutis Viilutaja 09.01.2021 19:37:11, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 19:36:49 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
stockis allcore ilma pbo on 4.4ghz ? Mul on stockis 5600x ilma pbo 4075 icon_lol.gif
sa paned curve optimizeris power limits motherboard, auto, ryzenoc või hoopis manual ?
kui stock + pbo siis on allcore boost 4450-4475


Kas ei pidanud üldse disablema neid power limiteid kui kasutad curve optimizerit?


Seal videos jah aga ma mõtlen üldse kui sa pbo lased mis limitid sa siis paned, auto/motherboard/ryzenoc/manual?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 19:38:59 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
stockis allcore ilma pbo on 4.4ghz ? Mul on stockis 5600x ilma pbo 4075 icon_lol.gif
sa paned curve optimizeris power limits motherboard, auto, ryzenoc või hoopis manual ?
kui stock + pbo siis on allcore boost 4450-4475


Kas ei pidanud üldse disablema neid power limiteid kui kasutad curve optimizerit?


Seal videos jah aga ma mõtlen üldse kui sa pbo lased mis limitid sa siis paned, auto/motherboard/ryzenoc/manual?


Manual ikka.
Selliselt, et midagi emaplaadi poolt piirama ei jää.
360W
230A
230A

temp limit 95.

Tean, et mingi hetk oli emaplaatidel bugi, et kui panna üle 230A (240A näiteks) siis toimus vastupidine efekt. Ma ei tea kas see on parandatud või mitte.
Panin Buildzoid video järgi need limiidid. icon_smile.gif
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 20:08:55 vasta tsitaadiga

Väga imelik proovisin ka neid limiite ja lihtsalt limiitidega boostis allcore 4300 peale cb20, siis panin curve optimizeri allcore - 20 ja boostis kohe 4600 allcore 4550 ja single 597, sellest +500 seadest pole mu prosele mingit kasu selle panen peale siis clock kukub 300mhz icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 20:27:13 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Väga imelik proovisin ka neid limiite ja lihtsalt limiitidega boostis allcore 4300 peale cb20, siis panin curve optimizeri allcore - 20 ja boostis kohe 4600 allcore 4550 ja single 597, sellest +500 seadest pole mu prosele mingit kasu selle panen peale siis clock kukub 300mhz icon_biggrin.gif

Väga huvitav. Kuid proovi +200mhz. See oli pikka aega default emaplaatidel. Viimase biosega tuli kuni +500mhz. Ise +200 mhz sättega sain single core boostiks kohe 4850mhz.
Scalar panin 4x.

XMP1 profiil mäludel ja muud midagi va if clock 1900 ja mem x38.
Voldid jms auto kõik.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 20:27:26 vasta tsitaadiga

+200 olen varem proovinud ainult võtab clocki maha.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 20:28:07 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
+200 olen varem proovinud ainult võtab clocki maha.


Sul oli MSI Tomahawk? Kummaline siis küll.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 21:22:24 vasta tsitaadiga

yep ei tea mis värk, proovisin -20allcore 360,230,230 +500 ja cb ajal pani nii pange, et clearcmos ka midagi ei teind tuli prose korra välja võtta siis hakkas tööle.

Lasin selle uusima biosi ka peale sellega tundub clock kuidagi stabiilsem ei pendelda koguaeg, cb20 oli 4650mhz allcore, ilma pbo ja stock seades oli single core sama kiire icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 21:41:53 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
yep ei tea mis värk, proovisin -20allcore 360,230,230 +500 ja cb ajal pani nii pange, et clearcmos ka midagi ei teind tuli prose korra välja võtta siis hakkas tööle.

Lasin selle uusima biosi ka peale sellega tundub clock kuidagi stabiilsem ei pendelda koguaeg, cb20 oli 4650mhz allcore, ilma pbo ja stock seades oli single core sama kiire icon_biggrin.gif


See curve optimizer mul vähemalt ei tööta kui kasee max frequency on peale pandud. Ei boodi isegi mitte biosi.
Mul endal Gigabyte Aorus plaadiga tekkis olukord kus pidin cmos' jumperit kasutama, et resettida biosi. Kuid tuleb välja, et see ei toimi kui arvuti on vooluvõrgust väljas ja ka kondekad tühjaks lastud.
Mõtlesin, et mida värki tõesti pean terve arvuti juppideks tõmbama, et pääseda ligi biosi patareile, mis on minu itx emaplaadi puhul pandud sinna tagumise IO shieldi alla vertikaalis.... kopp.gif

Lugesin siis Redditi postitusi ja selgus, et enamikel on aidanud cmos jumperi resettimine, kui arvuti on kinni kui endiselt vooluvõrgus (PSU nupp ON). Ning see aitas!

Seega teinekord proovi ka nii resettida.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 23:15:15 vasta tsitaadiga

Panen kõrvataha, ise pidin Gigabyte Masteril videokaardi välja võtma selleks, et CMOS reset pataka abil teha ja mul on suur emaplaat, nagu ruumi vähe oleks, kuhu üks patarei paigutada. Õnneks 1x ainult on vaja olnud sedasi teha, aga kui oleks vesijahutus siis oleks ikka suht prses värk mingi patarei välja võtmiseks vesijahutus maha võtta.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 23:38:07 vasta tsitaadiga

ma saan vähemalt emaplaadi ka jahutuse alt kätte ilma lahti võtmata, soft tube eelis thumbs_up.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 23:41:43 vasta tsitaadiga

Mul omal on ITX kast ja custom vesijahutus sisse lapitud. Sinna ei mahu hiir ka enam sisse icon_biggrin.gif Väga pain in the ass oleks nii lahti võtta, et pääseda ligi IO shieldi all olevale patareile. Gigabyte Aoruse'l on see tehase poolt paigaldatud kate seal taga, ning nendele kruvidele ei pääse ligi ka...
Õnneks pikkade metallist pintsettidega pääsesin voolikute vahelt ligi sellele jumperile.
Kuskil nägin, et saab kasutada ka korpuse reseti nuppu. Paned selle 2 pin ühenduse cmos jumperi peale ja kui reseti nuppu vajutad siis lühistad. Kuid kurat mu ITX korpusel pole reseti nuppu, et selle juhe cmos jumperini viia icon_biggrin.gif
Peab ise diy'ma mingi variandi.

Järjest rohkem hakkan hindama neid emaplaate millel see reset cmos nupp taga io paneelis thumbs_up.gif Eriti kui tegu itx emaplaadi ja korpusega.
Aga ka ATX platedel lihtne resettida kui nupp taga paneelil. Kurat selle implementeerimine ei maksa sittagi võiks igal emaplaadil olla.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 23:43:35 vasta tsitaadiga

Viilutaja, wirx, Teie platedel peaks ju tagapaneelil CCMOS nupp olema. Kas see siis tõesti ei toimi?

Minul on seni iga kord toiminud. Vooluvõrgust väljas. Muidugi kui sellest väheks jääb, siis Silverstone müüb välist lülitit mis jumperi shortib: https://www.silverstonetek.com/legacy.php?area=en&model=CLEARCMOS
Kasutasin seda oma vanal P67 platel. See oli toodetud enne seda kui platele/tagapaneelile pandi CCMOS nupud.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 23:53:04 vasta tsitaadiga

Krt, hea mõte reset nupp clear cmos piniga ühendada.. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 23:53:10 vasta tsitaadiga

Minu Gigabyte B550i Aorus Pro AX'l küll ei ole.
anubis kirjutas:
Krt, hea mõte reset nupp clear cmos piniga ühendada.. thumbs_up.gif


Jah, kuid selle ainuke miinus on siis kui on eraldi juhe, mitte bundle. Tavaliselt on nad suht koos, HDD ,power jne. Ning see CMOS jumper asub kuskil teises plaadi otsas...


viimati muutis Viilutaja 09.01.2021 23:54:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 23:53:26 vasta tsitaadiga

Krt, hea mõte reset nupp clear cmos pinidega ühendada.. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2021 23:55:47 vasta tsitaadiga

Plaatide puhul millel nuppu poole plaladil on mugav jah.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2021 01:16:41 vasta tsitaadiga

Jep, on taga, kuid ei toiminud ühtegi pidi, pataka eemaldus aitas
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2021 07:20:10 vasta tsitaadiga

wirx, Tohoh. See on küll kummaline. Enamasti pole mul isegi seda nuppu vaja olnud kasutada ja kui on, siis on see toiminud.
Mida sa enne seda siis tegid, et see nii lukku läks, et vajas füüsilist pataka eemaldamist?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 10.01.2021 14:50:08 vasta tsitaadiga

Tufil vastav lüliti puudub. Kui muidu ei saa siis tulebki patarei klemmid kokku lasta. Manuaalis vist soovitusena kirjas ka. Kasutust leiab. Õnneks 4 viga näitavat ledi ikka on, saab umbes suuna kätte. Kuid viimases hädas tuleb ette.

viimati muutis busta 10.01.2021 14:59:42, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2021 14:58:12 vasta tsitaadiga

RAM-i timinguid sättides läks
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 10.01.2021 19:10:13 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
RAM-i timinguid sättides läks

Kõik juhtmed kiskusid ära? Just Usb hiired/klqverid ajavad bios lolliks...
Vähemalt z77 inteli platega oli nii...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2021 19:17:50 vasta tsitaadiga

Vael, Minul kah just RAM taiminguid sättides CCMOS nuppu vaja läinud. Õnneks nii kinni pole jooksnud, et patarei kallale oleks pidanud minema.
Kui nägin, et ei buudi, siis lülitasin toite nupust välja, toitejuhtme tagant ja hoidsin CCMOS nuppu all kümmekond sekundit. Ma ei tea mis see ametlik aeg on aga vanast ajast on meelde jäänud, et jumperit pidi kümmekond sekundit pinnide peal hoidma. Seega kasutan sama loogikat ka nupu puhul.

Siis toitejuhe tagasi ja toide nupust sisse. Seni pole muidu kaableid pidanud näppima.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2021 17:00:04 vasta tsitaadiga

Sain ka need Viperid kätte, eks õhtul saab hakata katsetama. Nädala ajaga mis tellisin oli hind kukkunud 140 pealt 125 peale Faunis seega väärtus kukub niiet koliseb juba icon_lol.gif
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2021 17:02:48 vasta tsitaadiga

vaata seda hinnna ajalugu neil see käib vaheldumisi seal
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maalane
HV kasutaja
maalane

liitunud: 15.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2021 17:05:12 vasta tsitaadiga

Dual-CCD Ryzen 5 5600X and Ryzen 7 5800X In the Wild

Osad 5600x/5800x'd on 5900/5950 baasil tehtud.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2021 17:15:06 vasta tsitaadiga

kas need mineritele mõeldud 2 pin switchid ei tööta? neid peaks siit foorumist jalaga segada olema eelmisest mining boomist.
Kuram mul endalgi peaks neid paarkümend tükki kuskil vedelema icon_biggrin.gif
Mul ka rami timingutega läks paar korda pekki ja siis enam ei viitsinud jebida. aga minul vist töötas küll see 2 pin variant

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2021 17:55:48 vasta tsitaadiga

ASUS’s Monster Workstation Motherboard, The WRX80 PRO WS SAGE SE For AMD’s Ryzen Threadripper Pro CPUs Leaks Out
https://wccftech.com/asus-wrx80-pro-ws-sage-motherboard-amd-ryzen-threadripper-pro-leak/

BIG BOY

AMD Readies Ryzen 9 5900 12 Core & Ryzen 7 5800 8 Core ‘Zen 3’ 65W Desktop CPU Specifications Leak Out
https://wccftech.com/amd-ryzen-9-5900-12-core-ryzen-7-5800-8-core-zen-3-65w-desktop-cpu-specifications-leak-out/

Ei tea kas retaili tulevad või on OEM nagu R9 3900.

AMD Ryzen 7 5700G / 5750G 8 Core Cezanne Zen 3 Desktop APU Pictured & Benchmarked, On Par With Vermeer Ryzen 5000 8 Core CPUs
https://wccftech.com/amd-ryzen-7-5700g-5750g-8-core-cezanne-zen-3-desktop-apu-pictured-benchmarked-on-par-with-vermeer-ryzen-5000-8-core-cpus/

16-19% kiirem kui 4750G kui arvestada OC. Stock vs stock pole nii suur vahe.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2021 17:57:23 vasta tsitaadiga

maalane kirjutas:
Dual-CCD Ryzen 5 5600X and Ryzen 7 5800X In the Wild

Osad 5600x/5800x'd on 5900/5950 baasil tehtud.

Tekitaks küll palju segadust. 2CCD tõttu hakkavad osad programmid totaalselt erinevaid jõudlusenumbreid näitama (halvemuse poole ma eeldan).
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2021 17:59:39 vasta tsitaadiga

degreal, Samas memory write peaks tõusma ~30GB/s pealt ~60GB/s peale icon_biggrin.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2021 18:03:34 vasta tsitaadiga

See oleks täiesti ajuvaba, jah - võiks ikka eraldi nimega olla, 5650X/5850X ei oleks ju raske teha...
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2021 18:09:18 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
maalane kirjutas:
Dual-CCD Ryzen 5 5600X and Ryzen 7 5800X In the WildOsad 5600x/5800x'd on 5900/5950 baasil tehtud.
Tekitaks küll palju segadust. 2CCD tõttu hakkavad osad programmid totaalselt erinevaid jõudlusenumbreid näitama (halvemuse poole ma eeldan).
jutt on esialgu vaid sellest, et kasutusel on üks ccd kuid teine "päris" ccd on mingil põhjusel cpu-l olemas kuid disabled.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2021 18:38:05 vasta tsitaadiga

Mäletatavasti esimese põlvkonna Threadripperil oli samuti nö dummy CCD-sid, et parandada IHS stabiilsusust ja soojaeraldust. See teine CCD ei pruugi olla isegi disabled vaid täiesti dummy silikoon.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 11.01.2021 23:52:46 vasta tsitaadiga

miks r7 4800Uga pole absull selliseid läpakaid, kus mingit mõttetut eraldseisvat GPUd pole? või ma otsin kuidagi valest. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sathanas
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2021 05:34:02 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
maalane kirjutas:
Dual-CCD Ryzen 5 5600X and Ryzen 7 5800X In the Wild

Osad 5600x/5800x'd on 5900/5950 baasil tehtud.

Tekitaks küll palju segadust. 2CCD tõttu hakkavad osad programmid totaalselt erinevaid jõudlusenumbreid näitama (halvemuse poole ma eeldan).

Kui sa oleks suvatsenud pealkirjast kaugemale lugeda oleksid mõistnud, et tegemist on protsessoritega, kus üks ccx täielikult välja lülitatud. Pmst välja praagitud 12 ja 16 tuumased mida müüakse 6 ja 8 tuumastena ühe toimiva ccxiga.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2021 13:10:32 vasta tsitaadiga

Kui põhjalikult keegi stresstestib oma mälu timingute stabiilsust ja errorite puudumist?
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 12.01.2021 17:04:02 vasta tsitaadiga

Lasin öö läbi memtest86(kajuks piirdus 1 runniga ehk 3.5h umbes)
Väga mugav tööriist. On kasutusel juba flopi ajastust ja hiljuti veel tuligi käiata installilat umbes nii. Aga nüüd on neil built in tööriist, mis teeb live USB. Bios-st USB boot ja läheb.
OCCT on ka päris hea esmase mulje saamiseks, kui ikka täitsa ebastabiilne, siis näitab ära.
Samae hea ka näiteks GPU VRAM testimiseks...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2021 18:18:52 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Kui põhjalikult keegi stresstestib oma mälu timingute stabiilsust ja errorite puudumist?


overnight memtestpro tundub olema ok thumbs_up.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2021 20:33:56 vasta tsitaadiga

Kell 18:00 live AMD uued mobiilsed prosed https://www.youtube.com/watch?v=sxTjfX9v8M0
Kokkuvõte siin - https://videocardz.com/press-release/amd-announces-ryzen-5000-mobile-series-ryzen-9-5900-ryzen-7-5800-desktop-cpus

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ECMadis
HV kasutaja
ECMadis

liitunud: 23.08.2010




sõnum 12.01.2021 22:28:28 vasta tsitaadiga

Huvitav.

Ryzen 3700x CPU + Noctua NH-U12A jahutus. Proovisin RDR2 ja Watch Dogsiga veidi fpsi saada. Google järgi on mängud, mis sõltuvad CPUst palju


RDR2
64 fps 66°C gpu 54°C cpu - 3.6 GHz (stock settings)
64 fps 67°C gpu 80°C cpu - 4.4 GHz Auto Overclock on + PBO off

Watch Dogs Legion
70 fps 67°C gpu 49°C cpu - 3.6 GHz (stock settings)
69 fps 67°C gpu 73°C cpu - 4.4 GHz Auto Overclock on + PBO off (tegelt throttelis 3.8 peal, et suht loogiline kui midagi juurde ei tulnud)
70 fps 67°C gpu 70°C cpu - 4.2 GHz locked oc (msi auto boost)


huvitav, sittagi ei saanud juurde peale kuuma CPU. Teen ma midagi valesti või ongi nii, et pole mõtet stockist kõrgemale ajada?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 12.01.2021 22:53:16 vasta tsitaadiga

järelikult oled GPU limiidis kinni
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2021 22:55:38 vasta tsitaadiga

Model Cores/Threads Boost5/Base6 Frequency (GHz) Cache (MB) TDP (Watts)
AMD Ryzen 9 5900 12C/24T Up to 4.7 / 3.0 GHz 70 65
AMD Ryzen 7 5800 8C/16T Up to 4.6 / 3.4 GHz 36 65

Kuidas müüa koorikuid, mis väga kõrgele ei taha kelluda ? Paned need low TDP CPU tuumade sekka icon_biggrin.gif AMDi policy järgi kõik tuumad ei pea boost clockini jõudma icon_smile.gif Tglt 5800 tundub mulle ahvatlev küll.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2021 23:23:44 vasta tsitaadiga

ECMadis kirjutas:
Huvitav.

Ryzen 3700x CPU + Noctua NH-U12A jahutus. Proovisin RDR2 ja Watch Dogsiga veidi fpsi saada. Google järgi on mängud, mis sõltuvad CPUst palju


RDR2
64 fps 66°C gpu 54°C cpu - 3.6 GHz (stock settings)
64 fps 67°C gpu 80°C cpu - 4.4 GHz Auto Overclock on + PBO off

Watch Dogs Legion
70 fps 67°C gpu 49°C cpu - 3.6 GHz (stock settings)
69 fps 67°C gpu 73°C cpu - 4.4 GHz Auto Overclock on + PBO off (tegelt throttelis 3.8 peal, et suht loogiline kui midagi juurde ei tulnud)
70 fps 67°C gpu 70°C cpu - 4.2 GHz locked oc (msi auto boost)


huvitav, sittagi ei saanud juurde peale kuuma CPU. Teen ma midagi valesti või ongi nii, et pole mõtet stockist kõrgemale ajada?


Näe tegin mingi aeg põhjalikuma testi - https://www.overclock.net/threads/all-core-vs-pbo-overclock-perfomance-in-real-life.1775220/#post-28687040
See mõnisada mhz siia sinna ei anna fps-is suurt midagi tunda, heal juhul 1-2fps ja see võib vabalt olla ka mõõtmise viga. Tahad jahedat masinat, pane all-core overclock ning vajadusel vaheta lennult CTR programmiga mhz või mine PBO peale tagasi. Mhz palju rohkem annab tunda, kui mälu timingud tihedaks ajad ning IF clocki võimalikult kõrgele saad, aga eks kõige rohkem mõjub muidugi videokaardi overclock.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2021 04:09:48 vasta tsitaadiga

Lõpuks premium AMD laptopid.

Link


Kuid ma arvan. et tulevad kõvasti kallimad kui eelmise aasta 4000 seeria prosedega. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2021 16:02:18 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Samsung b-die ürita leida, neid saab kenasti tuunida pea kõiki, amazoni lingil on hynix, kui nati googeldad leiad vast ka corsairi oma üles.
Siin hea vaadata, kui palju keegi saanud on, 90% on samsung b-die ja paljudel 3800mhz juures C14
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dsu9K1Nt_7apHBdiy0MWVPcYjf6nOlr9CtkkfN78tSo/edit#gid=321590489

Enda parim latency 50.7ns, copy 60226MB/s ning mälu 4067Mhz@16-15-15-15-30 1.5V


Tulles nende patriotite juurde tagasi, peale mingi hiina lehekülje lugemist ja sealt nati copy-pastemist sain sellise tulemuse 1.6V peal

Ei paistnud kõige stabiilsem olevat, aga pole olnud aega testida ka, samas on suht mõttetu väita, et need mälud ei tööta 3800Mhz peal cl14, kui mul toimib 4 pulka 4067Mhz ja cl14.

1.5V peal olid sellised tulemused ning siis paistis ka päris stabiilne olevat

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 227, 228, 229 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.