Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2020 10:19:13 vasta tsitaadiga

Ülalmainitud ECAM 22 110 puhastan äädikaga. 300ml pudel veepaaki, ülejäänud vesi ning kõik. Cafiza tabletid on proovimata veel.

Töötab nagu kulda...

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 22.12.2020 11:31:37 vasta tsitaadiga

See jura on X seeria masinaga, kasutus suht väike, ca 3kg nädalas. Üldiselt jukerdab igate pidi, maitset pole pädev hindama, aga isiklikult meeldib ECAM rohkem. Hinna vahe on pmslt 10x. Okei üks on "justkui" poolprofimasin ja teine kõige odavam moodustis enamvähem üldse, aga ikkagi.

Aeropressil pole "tavalise" tassikohviga mingit pistmist. Pigem French pressi ja lungo? ristsugutis, igal juhul mitte americano analoog nagu vahel öeldakse. Mis on minu arust hea, et saab suhteliselt odava veskiga hakkama. French press on nt palju pirtsakam ja head jämedat jahvet tegevat veskit on raske leida. Nt Sage Smart Grinder Pro mis mul on, teeb täitsa ok espressojahvet, aga fp jämedus on ebaühtlane ja kipub mõruks minema. Nivona 130 ei kõlba üldse, samas häda pärast saab temaga isegi espressot teha (õudne nikerdamine, aga võimalik)

Selle äädika ja sidrunhappega on nii, et igale poole valada ei tohi. Kui boiler või termoplokk roostevaba, siis on suva. Kui on alumiinium või (korralikel asjadel) messing, on jama. Alati saab vaadata originaalvahendi koostist. Kui nt sidrun+piimhape, pole mingit muret. Aga grupp käib eraldi, sest hape ei võta õlisid ja kaputsinaator (ehk piim) käib eraldi. Grupi puhastamata jätmine mõjub maitsele.

Enda (taand?)areng- drip>pätikas>french>espresso icon_biggrin.gif


Filtri teemas veel, need enda masinad käivad kõik brita veega + siis täiendav masina ioonvahetus filter. Katlakivi, aga maitse vahe on tohutu. ECPle ma filtrit ei viitsi osta ja sama veega on vahe tunda. Ei pea uskuma icon_biggrin.gif

Ja lõpeks on see kõik maitse asi, tehakse ka mineraalveega ning päris pehme vesi ei kõlba üldse, siis tuleb remineraliseerida (mingid udupeened tabletid on olemas) jne.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 22.12.2020 11:34:14 vasta tsitaadiga

Pätikohv on, kui puru käib tassi p6hja ja vesi peale?

Drip on keeruline, n6uab pühendumist. Proovisin mingi aeg. Ei olnud minule

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2020 11:55:22 vasta tsitaadiga

Kui endas kindel pole, siis Lelit Fredi asemel alguses soovitaks ikkagi Graefi veskit. Stepless mod ja õiged seibid veski vahele saab üsna adekvaatse jahvatuse. Suurim probleem, et retention on räme (veskisse jääb umbes kolmandik käppa jahvatuse sisse). Mind pole veel seganud.

Tulevikus kindlasti vaja 2 boileriga PID masin võtta, ECP'ga tuleb iga kord tantsida, et stabiilset tulemust saada. Kohv käppa, samal ajal vesi jooksma, temp maha, vesi kinni, käpp alla, nii kui temp uuesti üleval (roheline tuli) läheb kohv jooksma.

Täisautomaatne masin teeb põhimõtteliselt presskannukohvi. Espressost pole seal tõesti enamus juhtudel lõhnagi.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 22.12.2020 12:11:05 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Pätikohv on, kui puru käib tassi p6hja ja vesi peale?

Drip on keeruline, n6uab pühendumist. Proovisin mingi aeg. Ei olnud minule

Jepp, nii see on. Häh mainitet vee kohta, loogiline ju kui keemilist koostist muudetakse, maitse teine. Muidu ju erinevaid mineraalvee tüüpe ju ei müüdaks. Ja ühte teatud kohvi olen proovinud järgi teha, nagu olen teatud kohast saanud, lootusetu. Masin jah teine, selle ka maitse teine, põhimõtteliselt head , kallist kohvi pole mõtet osta, sest sa ei saa sellest maximumi, kui riistvara pole.

_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 22.12.2020 12:17:31 vasta tsitaadiga

Noh jah ma seda silmas pidasingi, et tavainimesele (ilma modifitseerimata)
Fred on ainult espresso jaoks ja muuks ei kõlba (mikromeetriline häälestus tähendab, et väga ikka mujale ei lähe).
Muidu on Sage SGP täitsa ok ja universaalne, timmitav igate pidi, väikse sammuga ja töökindel).

Kui piimajooke ei tarbi, siis võib vabalt single boiler olla. HX ja dual on puhastamise osas tõsine pita ja e61 võib ju cool olla, aga see määrimine ja keberniit on liig mis liig.

Muidu jah nende boileriga delonghidega saab temp surfi üsna kiirelt käppa icon_smile.gif
Mina pean lühikese flushi tegema peale rohelist, ilma kärsatab ära.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elevant
HV kasutaja

liitunud: 05.07.2009




sõnum 22.12.2020 14:12:48 vasta tsitaadiga

märgin teema
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2020 19:14:09 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
P.S. sinna tuleb ka tamper juurde osta, 51mm tamperit saab Kohvisemust.

Kindel? Tamper tuli mul kaasa selle sama DeLonghi masinaga.

degrass kirjutas:
Pätikohv on, kui puru käib tassi p6hja ja vesi peale?

Drip on keeruline, n6uab pühendumist. Proovisin mingi aeg. Ei olnud minule

See dokumenaatlfilm, mida eelnevalt linkisin. Vaata kuidas seal need kohvifarmerid mäe otsas joovad, saad šoki icon_lol.gif Meie valged lääneinimesed teeme siin peeneid piimajooke veel peenemate massinatega icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 22.12.2020 20:09:26 vasta tsitaadiga

Tamperi suhtes olen üsna kindel, pean silmas sellist asja- https://www.kohvisemu.ee/p/delonghi-tamper/

Selle kaasatuleva plastist moodustisega pole eriti midagi teha, survestatud korviga veel, aga tavalise korviga on tampimise jõud 15-20 kg ja noh poleerida tahaks ju ka. Küsimus pole isegi selles, kas plast vastu peab või mitte, tableti pind peab olema täpselt korviga risti ja aru saad nii, et paned pöidla ja nimetissõrme tamperi servale ja siis saad korvi serva järgi pihta. Sellepärast nad ka nii paksud on, see nö kübara osa.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2020 20:10:51 vasta tsitaadiga

Lõpetage ära.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 22.12.2020 20:35:45 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:


See dokumenaatlfilm, mida eelnevalt linkisin. Vaata kuidas seal need kohvifarmerid mäe otsas joovad, saad šoki icon_lol.gif Meie valged lääneinimesed teeme siin peeneid piimajooke veel peenemate massinatega icon_lol.gif icon_lol.gif


icon_lol.gif
Me v6ime siin ju tähtsat nägu teha ja targutada, kui aga keegi midagi kohvi joomisest teab, siis on see kohvifarmer.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2020 20:37:04 vasta tsitaadiga

Tõelise kohvišoki saab ikkagi Vantaa lennujaamas suurt kohvi ostes. See on lausa ulme, mida soomlased kohviks nimetavad.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2020 20:38:37 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Tõelise kohvišoki saab ikkagi Vantaa lennujaamas suurt kohvi ostes. See on lausa ulme, mida soomlased kohviks nimetavad.


No ikkagi maailma suurimad kohvijoojad. Neil loeb muidugi kvantiteet, mitte kvaliteet.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
az
HV kasutaja

liitunud: 24.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2020 21:09:20 vasta tsitaadiga

Kuulge kohvimasina algne teema on muutunud totaalseks läbuks! Lõpetaks nüüd nõmedused ära!
_________________
???
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2020 21:25:47 vasta tsitaadiga

ei ole siin mingit läbu. icon_idea.gif
Mis teed kohvimasinaga, kui ei tea, mis kohvi seal kasutada?!

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2020 21:39:30 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
Tamperi suhtes olen üsna kindel, pean silmas sellist asja- https://www.kohvisemu.ee/p/delonghi-tamper/

Selle kaasatuleva plastist moodustisega pole eriti midagi teha, survestatud korviga veel, aga tavalise korviga on tampimise jõud 15-20 kg ja noh poleerida tahaks ju ka. Küsimus pole isegi selles, kas plast vastu peab või mitte, tableti pind peab olema täpselt korviga risti ja aru saad nii, et paned pöidla ja nimetissõrme tamperi servale ja siis saad korvi serva järgi pihta. Sellepärast nad ka nii paksud on, see nö kübara osa.

Olin valmis metallist ostma, aga see kaasa tulnud plastik töötab väga hästi. Pealegi on teises otsas lusikas, mis väga mugav.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2020 21:43:56 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
Tamperi suhtes olen üsna kindel, pean silmas sellist asja- https://www.kohvisemu.ee/p/delonghi-tamper/

Selle kaasatuleva plastist moodustisega pole eriti midagi teha, survestatud korviga veel, aga tavalise korviga on tampimise jõud 15-20 kg ja noh poleerida tahaks ju ka. Küsimus pole isegi selles, kas plast vastu peab või mitte, tableti pind peab olema täpselt korviga risti ja aru saad nii, et paned pöidla ja nimetissõrme tamperi servale ja siis saad korvi serva järgi pihta. Sellepärast nad ka nii paksud on, see nö kübara osa.


Kui jahvatus ideaalne, siis tampimise jõud polegi nii väga määrav. Ma muidugi võtsin ka täismetallist 51mm - väga ühtlane tulemus.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 22.12.2020 23:34:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kui jahvatus ideaalne, siis tampimise jõud polegi nii väga määrav. Ma muidugi võtsin ka täismetallist 51mm - väga ühtlane tulemus.


Absoluutselt, pigem on oluline, et alati oleks sama jõuga vajutatud, väljendasin veidi pahasti ennast.

tsitaat:

Pealegi on teises otsas lusikas, mis väga mugav.


Lusikaga pole survestamata korvi puhul midagi teha icon_wink.gif ECP on ju tegelikult mõeldud selleks, et saaks eeljahvatatud kohvi ja ESE patju kasutada. Tavakorv on seal "samkompunn" ja selline on, ei ole asi. No ja kui võtad tavalise korvi, siis on ka espressoveskit vaja ja need jahvatavad otse portafiltrisse. Tamperi käepidemega paar korda filtri pihta, näpuga tasaseks ja vajutad.

Aga loomulikult kui kaasatulnud korvi kasutad siis ajab plastik ka asja ära.

Superautoga on nii, et kui juba sinna paarikümne tassi kanti kisub, siis toru külge käiv. Brita Purity või BWT või miks ka mitte DVA filter ning normaalne ühendus, mitte mingi jura. Ühesõnaga odava otsa kohvikumasin, ise olen vanema Saeco Aulikaga kokku puutunud ja ei oska midagi halvasti öelda. Tonn millegagi on hinnaklass, filter maksab ka natuke.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 01:10:59 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
tsitaat:

Kui jahvatus ideaalne, siis tampimise jõud polegi nii väga määrav. Ma muidugi võtsin ka täismetallist 51mm - väga ühtlane tulemus.


Absoluutselt, pigem on oluline, et alati oleks sama jõuga vajutatud, väljendasin veidi pahasti ennast.

tsitaat:

Pealegi on teises otsas lusikas, mis väga mugav.


Lusikaga pole survestamata korvi puhul midagi teha icon_wink.gif ECP on ju tegelikult mõeldud selleks, et saaks eeljahvatatud kohvi ja ESE patju kasutada. Tavakorv on seal "samkompunn" ja selline on, ei ole asi. No ja kui võtad tavalise korvi, siis on ka espressoveskit vaja ja need jahvatavad otse portafiltrisse. Tamperi käepidemega paar korda filtri pihta, näpuga tasaseks ja vajutad.

Aga loomulikult kui kaasatulnud korvi kasutad siis ajab plastik ka asja ära.

Superautoga on nii, et kui juba sinna paarikümne tassi kanti kisub, siis toru külge käiv. Brita Purity või BWT või miks ka mitte DVA filter ning normaalne ühendus, mitte mingi jura. Ühesõnaga odava otsa kohvikumasin, ise olen vanema Saeco Aulikaga kokku puutunud ja ei oska midagi halvasti öelda. Tonn millegagi on hinnaklass, filter maksab ka natuke.

Ee.. Lusikat kasutan ikka sihipäraselt ehk siis korvi täitmiseks ja teise otsaga vajutan kinni. Ma ei jahvata otse käpa sisse.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.12.2020 01:23:12 vasta tsitaadiga

az kirjutas:
Kuulge kohvimasina algne teema on muutunud totaalseks läbuks! Lõpetaks nüüd nõmedused ära!


Keegi ei saa sulle öelda, millise masina sa omale ostma pead. Soovitustega on ka lood halvad. Kui sa head kohvi soovid, pead sa ise niikaugele j6udma, et sul on enne ostmist ettekujutus, mida sa soovid. Alles seejärel on m6istlik hakata detailidesse süvenema. Kuna sa soovid 2K täisautomaatse peale kulutada, siis minu silmis väga vahet ei ole mida sa ostad. Enne ostmist aga kaalu hoolega, kes seda puhastama hakkab.

---

PS! Keegi v6iks selle teema "kohvivaatluseks" ümber nimetada.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 01:44:29 vasta tsitaadiga

Kui kohvi osas väga kriitiline pole, võta poest selline masin mis kõige paremini visuaalselt ülejäänud köögiga kokku sobib.

Algselt mainitud kakao tegemise soov on ka paras unelm koduste masinatega, elus ei saa sealt piisavalt sooja piima kätte (v.a. manuaalse vahustusotsaga, mis teeb igapäevase cappucino-lattevalmistamise tülikamaks).
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 06:49:31 vasta tsitaadiga

See teema tuleb salvestada HV parima huumori alla kindlalt ära
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 23.12.2020 08:34:49 vasta tsitaadiga

Mina siin küll midagi naljakat ei näe. Superauto puhul on isikliku arvamuse kohaselt oluline tassi hinna ja mugavuse suhe. Ehk siis, palju maksavad filtrid ja puhastusvahendid ja kui töökindel masin on. Kui ma ostaks ise koju, siis sellise, mis käib veevõrku (kuna filtrid maksavad suurusjärk vähem ja mugavus on kordades suurem). Edasi on nii, et kas ostad võimekuse mõttes üle, ehk siis pigem kontorimasina (nt see minu näite Aulika) või siis lähed seda teed, et maksimaalselt odav ja vahetad tihti välja. Ehk mingi DeLonghi või Nivona. Sel puhul ei huvita see, et garantiiajal kasutad sidrunhapet icon_wink.gif
Küsija seda ikka teab, kui kare tal vesi on? (Poes müüakse testribasid). Nt see 10 tassi päevas koormus võib tähendada, et teed kehval juhul katlakivi iga 10 päeva tagant. Termoploki umbe lased, vahetatakse see lihtsalt hea raha eest välja. Eraldi ühenduse variandid on filterkann või RO või pudelivesi, otse kraanist... noh, ise tead.

Edasi, piimajookide puhul tuleb kaputsinaatorit puhastada kord päevas. Muidu kogud varsti masina seest juustu. Selleks on spets vedelikud. Mis seal arusaamatut on? Panarelloga poolautomaadi korral keerad otsa maha ja loputad vee all (panarello on ka osadel superautodel).

Ja puhastamise mõttes, on vahe, kas saad joogisõlme välja võtta ja pesta või ei saa (jura). Ning ikkagi läbustab veski masina seest täis. Puhastamine on ka see konks, miks taoliste küsimiste korral hakatakse alati poolautomaatidest või automaatidest rääkima, kuna nende hooldus on oluliselt lihtsam. Vbl inimestel on olnud mõned kokkupuuted hallitavate masinatega?

See, kas veski on keraamiline või mitte, ei mängi nüüd superautode puhul mingit rolli. Kui ostad eraldi veskit, siis küll, keraamilised on odava otsa veskite teema.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 08:36:52 vasta tsitaadiga

Kas tahanteada uus kasutaja?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 23.12.2020 08:45:00 vasta tsitaadiga

Aga milleks siis küsida? Mine poodi ja las müügimees pakub. Nagu öeldi, võta see, mis köögi sisustusega sobib.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 08:52:38 vasta tsitaadiga

Ükski normaalne inimene ei hakka kodus kohvitamiseks ostma mingeid jahvateid ja asju, et 3 minutiga ühte tassitäit rüübet saada. Ei kujuta ette, et hommikul kulutad 9 minutit vaid endale kolme tassitäie tegemiseks.

Vb jah pidupäeval lubad endale ühe nikerdise aga reeglina tahad unise peaga minna klõps masin käima, kusjonks, tass alla, nuppu, tass täis. Vaatad mis telekss pakub. Kordad seda tegevust kuni 3 kohvi sees ja unustad masina ja see loputab ennast ja lülitab välja. Iga kahe päeva tagant koputad purusahtli prügikasti tühjaks ja lisad vett ja uba

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 10:02:32 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Ükski normaalne inimene ei hakka kodus kohvitamiseks ostma mingeid jahvateid ja asju, et 3 minutiga ühte tassitäit rüübet saada. Ei kujuta ette, et hommikul kulutad 9 minutit vaid endale kolme tassitäie tegemiseks.

Vb jah pidupäeval lubad endale ühe nikerdise aga reeglina tahad unise peaga minna klõps masin käima, kusjonks, tass alla, nuppu, tass täis. Vaatad mis telekss pakub. Kordad seda tegevust kuni 3 kohvi sees ja unustad masina ja see loputab ennast ja lülitab välja. Iga kahe päeva tagant koputad purusahtli prügikasti tühjaks ja lisad vett ja uba


Ei kannata seda kusjonksi juua enam, kui kohvi tegemine päriselt ka käpas on.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 23.12.2020 11:17:23 vasta tsitaadiga

Täiesti arusaadav, normaalne inimene lähebki müügimehe juurde ja vaatab, et veenõu sobivale küljele välja tuleks.

Mõned joovad Lauaviina ka ja ütlevad, et maitseb. No hard feelings icon_wink.gif Päriselt, ongi OK, kui taoline asi sobib.


Mina tahan hommikul ja õhtul enda doppiot ja sellist automaati pole olemas mis seda teeks, täpselt nii lihtne ongi. Tegemine ise muide võtab umbes samas suurusjärgus aega kui automaat "espressot" teeb. Käpaga majandamine võtab nati rohkem, aga mitte oluliselt. Mingist kolmest minutist pole juttugi. Jahvatus on 15 sekundit, tõmme 30, knockbox on kõrval, 5 sekundit. Masinad lähevad magama ka kõik ise.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 11:25:56 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
Täiesti arusaadav, normaalne inimene lähebki müügimehe juurde ja vaatab, et veenõu sobivale küljele välja tuleks.

Mõned joovad Lauaviina ka ja ütlevad, et maitseb. No hard feelings icon_wink.gif Päriselt, ongi OK, kui taoline asi sobib.


Mina tahan hommikul ja õhtul enda doppiot ja sellist automaati pole olemas mis seda teeks, täpselt nii lihtne ongi. Tegemine ise muide võtab umbes samas suurusjärgus aega kui automaat "espressot" teeb. Käpaga majandamine võtab nati rohkem, aga mitte oluliselt. Mingist kolmest minutist pole juttugi. Jahvatus on 15 sekundit, tõmme 30, knockbox on kõrval, 5 sekundit. Masinad lähevad magama ka kõik ise.



Ise ju kirjutasid, et õige masin käivitub 15minutit

tsitaat:
Mis on aga Sage'de suur pluss- nad on disainitud üsna lollikindlalt, nt saab kohvi valmistada ilma masinat soojendamata. Klassikaline espressomasin "jookseb käima" vähemalt 10..15 minutit, HX masinad pool tundi ja kauem. Aga see tuleb selle arvelt, et grupp paksult plasti täis. Mul on endal (ka) Infuser, ütleme nii, et võrreldes "päris" espressomasinaga oluliselt lihtsam majandada, kohvi saab paari minutiga kätte. Esimeseks masinaks julgen Barista Expressi igal juhul soovitada (see siis Infuser + veski).

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 11:28:39 vasta tsitaadiga

Klassikalised masinad lähevad 15min käima, need millel rõhupaak mitu liitrit jne. Väiksemad thermoblockid suudavad minut peale käivitamist juba grupis 96c teha.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 11:39:04 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
PS! Keegi v6iks selle teema "kohvivaatluseks" ümber nimetada.

TEHTUD icon_cool.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 23.12.2020 12:19:27 vasta tsitaadiga

Vastavalt maitsele, mina näiteks HV- s bitcoini teema paneks parimaks huumoriteemaks. Et ise ka ei viitsi ka jännata, aga põnev jälgida ja tunnustada, et inimestel on millelegi nii pühenduda. Ja kopika raiskaksin tulevikus, kui keegi meil kodumaal kasvuhoones erinevate väetistega ja kasvatusmeetoditega laseb müüki omad oad. Mis me ikka oma mõttetu ajaga ikka peale hakkame, seda tuleb maitsekalt sisustada.
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 23.12.2020 12:44:35 vasta tsitaadiga

HX masinad lähevad ca 30..45 minutit soojaks, enda praegune u. 10 minutit (5 minutiga tuleb OK, siis lasen veel veidi seista.). Hommikul üles tõused, vajutad nuppu, seni kuni hambaid pesed ja sööd ongi kuum. Ja alati on olemas programmkellad jms vidinad, ei näe üldse probleemi.
Infuseril saab nt 2 minuti pärast nullist tegema hakata, tal grupp seest plasti täis, sellepärast ei pea nt käppa kuumaks kütma. Veega puutub kokku metallasjadest vaid sõel ja korv.

Soojal masinal pole mingit viivitust, esimene liigutus ongi portafiltrisse jahvatamine + tamp, vast 25 sekundit, flush 3, tõmme 30, knock 5, flush 3, circa minut väikeste kopikatega.

Superauto solgutab samamoodi nullist äratades. Aulika läheb poole kauem nt käima kui Infuser icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.12.2020 13:24:07 vasta tsitaadiga

Hommikune kohvivalmistamine on rituaal, selleks peab aega varuma, samuti joomiseks. ca 30-45min

---

Hiid, thumbs_up.gif

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 23.12.2020 13:43:40 vasta tsitaadiga

Jep, @degrass

Superauto teemasse- korralik, hooldatud masin teeb SOBIVATEST VÄRSKETEST ubadest mugavalt väga OK kannukohvi. Ja, lattet ja cappuccinot MEENUTAVAID jooke. Siin ei olegi mingit vaidlemist.
Aga, kohvi ei ole lihtsalt "kohvi". Isiklikult meeldib väga türgi kohvi, aga elu sees ei viitsi sellega kodus mässata, nagu päriselt. Ja on olemas mocca ja miljon erinevat alternatiivi (noh need chemexid ja V60, külmpruul ja mis kõik veel) mis on KÕIK erineva maitsega. Sama hästi võib kõik viskid konjakid tequilad džinnid calvadosed vodkad ühte patta panna ja ütelda "kange alkohol" icon_biggrin.gif no ei ole ju nii icon_biggrin.gif
Ja on olemas kannukohvi jaoks ju üb3rvinged tilgamasinad ala Moccamaster jne, on ka veskitega asju ja taimeriga jne. et noh asi on maitses ja mõistlikuses. Et superauto väga OK kontorisse, seesama Aulika teeb pärast grupipuhastust tükk aega täiesti inimliku maitsega jooki, aga see läheb tal umbes poole päevaga üle icon_biggrin.gif ise ei joo, savi. Keegi loomulikult ei hakka seal mingi käpaga mässama ja no seda kärsanud sekretäri keedetud kannukat, tänan, ei, piisavalt joodud.

Aga koju mingit 2k maksvat plastkäkki, et kannukohvi juua? Nu nu. Et igal juhul on nendel Nivonadel ja DeLonghidel koht ja ma saan soldouti poindist täitsa aru, aga muu...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 23.12.2020 14:14:41 vasta tsitaadiga

häh, see 2 kilone ei sobitugi korterisse, hea kui maamaja, saaks lauta sigadega vöidu röökima panna. Aga tuppa tagsi tulles kohv juba jahtund.
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 14:37:54 vasta tsitaadiga

Mis need kaks kohvioa soovitused tavalisse (Delongi) täisautomaatsesse masinasse oli?

Käis siin teemast läbi ka. Peamsielt läheb mõnus selline Capuchino ja Latte vahepealne jook piimakogust arvestades ehk.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 15:18:39 vasta tsitaadiga

infect kirjutas:
Mis need kaks kohvioa soovitused tavalisse (Delongi) täisautomaatsesse masinasse oli?

Käis siin teemast läbi ka. Peamsielt läheb mõnus selline Capuchino ja Latte vahepealne jook piimakogust arvestades ehk.


Vahet pole laias laastus.

Kui kibeda lurri fänn pole, võta Tasujat (värske, enamvähem ühtlane röst, sisult põhimõtteliselt börsikohv). Kui tahad, et kohvil maitse ka oleks, siis soodsamatest leiab poelettidelt spetsiaalselt automaatide jaoks röstitud Coffee People uba. Igasugused Pauligid, Lavazzad, Segafredod jm. masstootmise pahn on täpselt see mis ta olema peab - ühtlaselt keskpärane ja keskmiselt kehv icon_smile.gif
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 16:20:42 vasta tsitaadiga

Mul on Jura E8, juba üle aasta.

Mis ma oskan öelda. Seni toimib hästi, eestikeelne menüü, võrdlemisi lihtne seadistada-hooldada, soojeneb kiiresti ja teeb normaalset kohvi. Naine tegeleb mõnikord mingite lattede jms. asjadega ka, ma ise nendest piimakohvidest ei hooli.
Mis on puudus - ükskõik kuidas sa vaatad, ikka ajab närvi kui veepaak saab tühjaks. Kuna kodus on vaikimisi "kohvimõõt" 200ml, siis ikkagi saab liiga kiiresti tühjaks (ma ise arvan, et see paak võiks olla ka 5x suurem, ikka ajaks närvi). Lahendus oleks muidugi W-seeria kontorisse mõeldud masin, millel anumad suuremad (ja välisgabariidid selle võrra ka), aga seda pole koju mõtet osta.

Muud häda ei ole. Filtreid (13-14€) kulub laias laastus üks kahe kuu peale. Või umbes nii (päris elus sõltub loomulikult sellest, kui palju kasutada).

Hinnaklass nendel masinatel kogu aeg olnud seal 1000-1100 € ümber, kui hästi peale passida võib leida mingi ~950-1000€ vahele jääva sooduspakkumise.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 17:26:10 vasta tsitaadiga

Draax kirjutas:
Mul on Jura E8, juba üle aasta.

Mis ma oskan öelda. Seni toimib hästi, eestikeelne menüü, võrdlemisi lihtne seadistada-hooldada, soojeneb kiiresti ja teeb normaalset kohvi. Naine tegeleb mõnikord mingite lattede jms. asjadega ka, ma ise nendest piimakohvidest ei hooli.
Mis on puudus - ükskõik kuidas sa vaatad, ikka ajab närvi kui veepaak saab tühjaks. Kuna kodus on vaikimisi "kohvimõõt" 200ml, siis ikkagi saab liiga kiiresti tühjaks (ma ise arvan, et see paak võiks olla ka 5x suurem, ikka ajaks närvi). Lahendus oleks muidugi W-seeria kontorisse mõeldud masin, millel anumad suuremad (ja välisgabariidid selle võrra ka), aga seda pole koju mõtet osta.

Muud häda ei ole. Filtreid (13-14€) kulub laias laastus üks kahe kuu peale. Või umbes nii (päris elus sõltub loomulikult sellest, kui palju kasutada).

Hinnaklass nendel masinatel kogu aeg olnud seal 1000-1100 € ümber, kui hästi peale passida võib leida mingi ~950-1000€ vahele jääva sooduspakkumise.


phpBB [media]


Väga mõistliku DIY lahendusena saab veeprobleemi ära lahendada.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 18:06:25 vasta tsitaadiga

piraat262 kirjutas:
infect kirjutas:
Mis need kaks kohvioa soovitused tavalisse (Delongi) täisautomaatsesse masinasse oli?

Käis siin teemast läbi ka. Peamsielt läheb mõnus selline Capuchino ja Latte vahepealne jook piimakogust arvestades ehk.


Vahet pole laias laastus.

Kui kibeda lurri fänn pole, võta Tasujat (värske, enamvähem ühtlane röst, sisult põhimõtteliselt börsikohv). Kui tahad, et kohvil maitse ka oleks, siis soodsamatest leiab poelettidelt spetsiaalselt automaatide jaoks röstitud Coffee People uba. Igasugused Pauligid, Lavazzad, Segafredod jm. masstootmise pahn on täpselt see mis ta olema peab - ühtlaselt keskpärane ja keskmiselt kehv icon_smile.gif

Said just kõik oad otsa mul ja alles oli ainult kilone Lavazza Rossa oad, kunagi backupiks ostetud. Uhh, olin juba unustanud kui halb saab olla, mingi paberi või papi kõrvalmaitse juures icon_mad.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 19:01:00 vasta tsitaadiga

Ära aja jura Siim
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 19:50:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Lavazza Rossa oad

see on hea Itaalia kohvi maitse. naudi! icon_lol.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.12.2020 20:39:03 vasta tsitaadiga

raul141 kirjutas:
häh, see 2 kilone ei sobitugi korterisse, hea kui maamaja, saaks lauta sigadega vöidu röökima panna. Aga tuppa tagsi tulles kohv juba jahtund.


Ma arvan, et kui sul on +50K köök, siis 2-3k maksev Miele integreeritav täisautomaat on täitsa omal kohal. Teenindav personaal hoiab selle igapäevaselt töökorras ja puhtana.

---

Draax, Jural on ärikasutajatele m6eldud E8 alternatiiv - WE8, millel on suuremad mahutid. Jura E8 on samas täiesti ok masin. Kui aega on ja n6uded kohvile on tagasihoidlikud, siis julgen soovitada. Mis mulle Jura juures veel meeldib on piima külmik.
Menüüs pakutav tavaline kohvi ise on kohtuav, kui aga americano teha (espresso + kuum vesi), siis on täitsa ok.

https://de.jura.com/de/produkte-professional/kaffeevollautomaten/WE8-Chrom-EA-15419
https://de.jura.com/de/produkte-haushalt/zubehoer/Cool-Control-1l-black-G2-24182

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tont23
HV veteran
tont23

liitunud: 13.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2020 22:23:49 vasta tsitaadiga

päkapikud tõid philips lattego masina...üks latte sai tehtud..esialgu kurta ei saa icon_smile.gif

kellel samuti lattego 3200 seeria võiks ka kogemusi jagada icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 25.12.2020 12:46:52 vasta tsitaadiga

Kui vene keelt (veel) oskab.

Teemasse- https://www.youtube.com/watch?v=jJr3FDkfNEo&t=2004s
Selle tüübi kanalit täitsa soovitan https://www.youtube.com/channel/UC6YLLTix4W-coyvFy1MTyAA päris palju vaatamist ja selle nurga alt, mida siin ka algselt küsiti. Ei pea kõike puhta kullana võtma, aga kontekst on huvitav, selle hinnasegmendi asjadest ei viitsi mujal keegi midagi arvata, seal on Breville (Ehk Sage, Stoller jne) üldse kõige kõige lowlife.


YouTube pealt on väga 5 James Hoffman'i kanal.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 02.01.2021 21:59:46 vasta tsitaadiga

Mida me kohvik6rvale loeme? Hiljuti ilmus ajakirja Drift' 10 number. Kellel huvi on, saadaval on ka veel m6ned varasemad numbirid. Endal puudub kahjuks k6ige esimene number.
https://www.driftmag.com/
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2021 22:46:11 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Mida me kohvik6rvale loeme? Hiljuti ilmus ajakirja Drift' 10 number. Kellel huvi on, saadaval on ka veel m6ned varasemad numbirid. Endal puudub kahjuks k6ige esimene number.
https://www.driftmag.com/
Spoiler Spoiler Spoiler

Tavaliselt telefon laual ja loen teadusuudiseid-uuringuid. icon_redface.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 16.01.2021 08:55:56 vasta tsitaadiga

Täitsa juhuslikult oli võimalus seda kiidetud "head" Lavazza Rossat maitsta, Aulikasse oli keegi toonud. eeeee... poleks uskunud, et nii s.. saab olla icon_biggrin.gif tavaliselt ostetakse sinna mingit Paulig Classic Crema vms A4 formaadis (kes teab, see teab) pahna, isegi too pole nii hull icon_biggrin.gif see paber & papp täitsa õige bukett

Disclaimer ka muidugi. Issand jumal ise teab kui vana see pakk oli. Nuusutades küll kurgilõhna vastu veel ei löönud kolust (pakki ennast ei näinud, oli juba sisse pandud). Ja vbl käpaga tehes saaks sealt midagi kätte, nt Segafredo Crema on täitsa joodav, kui veski paigas. Teine värk, et keskmine röst peaks olema ja äkki peab kuumemalt tegema vms. Ega see, et superautos ei tööta ei näita üksinda veel midagi.

Aga jah, halb oli.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2021 09:28:10 vasta tsitaadiga

Lavazza the best.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.