|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler? |
| Alla 1 aasta |
|
11% |
[ 50 ] |
| 1-3 aastat |
|
31% |
[ 142 ] |
| 4-6 aastat |
|
25% |
[ 114 ] |
| 7-10 aastat |
|
18% |
[ 84 ] |
| 11-13 aastat |
|
7% |
[ 33 ] |
| 14-16 aastat |
|
3% |
[ 15 ] |
| 17-20 aastat |
|
0% |
[ 4 ] |
| Üle 20 aasta |
|
1% |
[ 5 ] |
|
| hääli kokku : 447 |
|
| autor |
|
Vahur
HV Guru

liitunud: 01.10.2006
|
08.12.2020 22:52:34
|
|
|
Endal ka uue teleri valik käsil. Kuna vaatamiskaugus 4,5m siis alla 65" pole vist mõtet vaadata. Ideaalis võiks üle 70" olla, aga nende hinnad liiga kõrged.
Vaatan seriaale ja filme Netflixist ja mujalt ning mõningal määral ka Eesti kanaleid. Filmid ja seriaalid on inglise subtiitritega, seetõttu veidi kardan kuidas OLED sisse võib põleda subtiitrite kohal.
Hetkel mõtlen kas LG CX või Sony A8 seeria. Või Sony XH95. Viimasel siis pole burn-in kartust, lisaks kõrgem HDR heledus. Ma ei tea tegelikult kui palju see määrab, sest ma pole kunagi ühtegi HDR filmi näinud. Samas OLED tundub muidu ilusama pildiga.
|
|
| Kommentaarid: 458 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
388 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
08.12.2020 23:04:22
|
|
|
see sissepõlemise hirm on mõnevõrra üle paisutatud. ei põle need subtiitrid midagi niisama lihtsalt sisse.
minu oled telekas on minu käes olnud pooleteise kuu pärast juba 4 aastat. enne seda kasutas üks teine HV-lane seda mingi aja.
ei ole sissepõlemisega probleeme täheldanud.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
08.12.2020 23:48:13
|
|
|
Sama siin, 2017 LG B7 saab normaalset kasutust ja ei mingit burnini, pilt nagu uuel teleril. Rohkem mingi plasma müüt üle kantud OLEDile.
See millest on siin räägitud on image retention ja seda parandab teler ise aegajalt pixel refreshiga, ehk et mõõdab ise üle oled pikslite pinged jms. jura.
Igal juhul kui märkad korra aastas ka mingit laiku kusagil teleril, paned kasvõi käsitsi menüüst pixel refresh peale ja teine päev on teler nagu uus.
Ainus mis on kindel, aastate jooksul võib OLED teleri pilt hakata tuhmistuma aga seda peaks vaikselt ja hoolikalt märkama hakkama alles 7+ aasta jooksul kui oled telerit korralikult ruunanud.
PS. LED, PLASMA jms puhul on sarnaseks väljundiks lihtsalt taustavalgustuse rike mis juhtub tihti isegi kiiremini kui 7 aastat, olen mitmeid juhtumeid järjest näinud 3-4 aastat vanadel ekraanidel.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
09.12.2020 00:57:27
|
|
|
Alates c7 peab ikka mõnuga suutma midagi sisse põletada...pseudo probleem
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karumõmm
HV vaatleja
liitunud: 27.08.2002
|
09.12.2020 11:56:15
|
|
|
E7-l on üsna märgatavalt sisse põlenud Elisa digiboxi telekava all ääres punane ja kollane mummu. Ajamasinast saate lõppemisel kukub tagasi telekavasse ja mõnikord kipub see kauaks ette jääma.
viimati muutis karumõmm 09.12.2020 11:57:44, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
09.12.2020 11:57:34
|
|
|
on ka mul juhtunud, seni on teler pixel refreshiga ära parandanud. seda nii käsitsi kui hiljem automaatselt jooksutades.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
09.12.2020 12:36:31
|
|
|
Telia digiboks peatab aeg-ajalt pildi "energia säästmiseks". Kas on kuidagi võimalik sättida nii, et läheb pilt mustaks või tuleb ekraanisäästja, mitte ei jää viimane pilt paigale?
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Teip
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
09.12.2020 15:04:01
|
|
|
| Vahur kirjutas: |
Endal ka uue teleri valik käsil. Kuna vaatamiskaugus 4,5m siis alla 65" pole vist mõtet vaadata. Ideaalis võiks üle 70" olla, aga nende hinnad liiga kõrged.
Vaatan seriaale ja filme Netflixist ja mujalt ning mõningal määral ka Eesti kanaleid. Filmid ja seriaalid on inglise subtiitritega, seetõttu veidi kardan kuidas OLED sisse võib põleda subtiitrite kohal.
Hetkel mõtlen kas LG CX või Sony A8 seeria. Või Sony XH95. Viimasel siis pole burn-in kartust, lisaks kõrgem HDR heledus. Ma ei tea tegelikult kui palju see määrab, sest ma pole kunagi ühtegi HDR filmi näinud. Samas OLED tundub muidu ilusama pildiga. |
Mul ka umbes selline kaugus ja esimene mõte peale 65" xh95 paika panemist oli, et krt küll, oleks ikka pidanud 75" ostma.
Asi lahenes kiirelt ja hästi - ekraan sai nurka paugu ja valmis, nüüd on pilt palju huvitavam kui originaalis, läheb prügikasti mu uus telekas.
Sel on Netflixi jaoks oma kalibreering, tänu sellele pilt ikka väga ilus.
|
|
| Kommentaarid: 201 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
184 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
09.12.2020 15:11:05
|
|
|
Soovitan vaadata oma kodukindlustus üle. Paljud seda ei tea, aga see võib täiesti katta selliseid õnnetusi.
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Teip
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
09.12.2020 15:54:01
|
|
|
| dex kirjutas: |
| Soovitan vaadata oma kodukindlustus üle. Paljud seda ei tea, aga see võib täiesti katta selliseid õnnetusi. |
Mul ei kata. PS telekas ise ikka 90 mitte 95 nagu enne kirjutasin.
|
|
| Kommentaarid: 201 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
184 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
az
HV kasutaja
liitunud: 24.10.2006
|
10.12.2020 17:20:20
|
|
|
| Vahur kirjutas: |
Endal ka uue teleri valik käsil. Kuna vaatamiskaugus 4,5m siis alla 65" pole vist mõtet vaadata. Ideaalis võiks üle 70" olla, aga nende hinnad liiga kõrged.
Vaatan seriaale ja filme Netflixist ja mujalt ning mõningal määral ka Eesti kanaleid. Filmid ja seriaalid on inglise subtiitritega, seetõttu veidi kardan kuidas OLED sisse võib põleda subtiitrite kohal.
Hetkel mõtlen kas LG CX või Sony A8 seeria. Või Sony XH95. Viimasel siis pole burn-in kartust, lisaks kõrgem HDR heledus. Ma ei tea tegelikult kui palju see määrab, sest ma pole kunagi ühtegi HDR filmi näinud. Samas OLED tundub muidu ilusama pildiga. |
Võimalusel võta suurem, ise vaatan 65" oledi 2,5 pealt ning kui minna juba 3,5-4 peale, siis tahaks viriseda väikse ekraani üle 😁
_________________ ??? |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Snaxez
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
10.12.2020 17:33:55
|
|
|
| Mul 3,7m ja 65" OLED, kui uut valiks, siis alla 75" ei tahaks. Hetkel võtaks ilmselt 75" XH95 enne, kui 65" CX. (võimalusel 77" CX või 85" XH95, aga need mõlemad üle 3k€)
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
10.12.2020 19:29:47
|
|
|
Vabalevi ETV2-le on üles vasakule nurka suur "SD" tekkinud. Kas see on hoiatus, et järgmisel aastal kaovad SD kanalid ära?
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
muhvits
HV vaatleja
liitunud: 01.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
11.12.2020 00:30:46
|
|
|
Seda uudist nägin jah. See suur "SD" lärakas järelikult mõeldud neile, kes ei tea, kas nende telekas DVB-T2 toetab või mitte? Huvitav, kas keegi kunagi ütleb ka, et selle järgi saab vaadata.
Eks tuleb digiboks ära osta. Teine teler on uus.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bjorn17
HV kasutaja

liitunud: 02.11.2003
|
11.12.2020 09:24:17
|
|
|
Sai Q80T 75" koju veetud. Valikus oli kas 65" CX või 75" Q80T, hind sisuliselt sama. Kuna vaatamis kaugus 4.5m, siis sai suurem valitud. Peegelduste osas QLED ikka märkimisväärselt parem kui OLED. Kuna OLED-i varem pole seinal olnud, siis ei oska õnneks veel puudust tunda, aastate pärast küll asendada jõuab.
Küsimus kah - DBT-T2 tüüner on sees, kuid antenni ikka vaja, et vabalevi vaadata. Kas mingi minimalistlik pulk vms antenn siseruumides maapiirkonnas tasub üldse proovimist? Mingit suurt jurakat ei taha, siis pigem juba veebibrauseri kaudu sama asi käima. Huvitav, et ETV appi ei olegi saada, et selle kaudu vaadata?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
11.12.2020 09:28:12
|
|
|
Kusjuures CX OLED peegeldus pole sugugi hull. Vahetult pärast tööle panemist peegeldas kohutavalt, aga siis tõmbasin ekraanilt kile maha.
Monitorina kasutamiseks muidugi ei kõlbaks.
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004

|
11.12.2020 11:04:04
|
|
|
| bjorn17 kirjutas: |
Sai Q80T 75" koju veetud. Valikus oli kas 65" CX või 75" Q80T, hind sisuliselt sama. Kuna vaatamis kaugus 4.5m, siis sai suurem valitud. Peegelduste osas QLED ikka märkimisväärselt parem kui OLED. Kuna OLED-i varem pole seinal olnud, siis ei oska õnneks veel puudust tunda, aastate pärast küll asendada jõuab.
Küsimus kah - DBT-T2 tüüner on sees, kuid antenni ikka vaja, et vabalevi vaadata. Kas mingi minimalistlik pulk vms antenn siseruumides maapiirkonnas tasub üldse proovimist? Mingit suurt jurakat ei taha, siis pigem juba veebibrauseri kaudu sama asi käima. Huvitav, et ETV appi ei olegi saada, et selle kaudu vaadata? |
Antenn oleneb kus sa elad ja kuhupoole aknad on jne. Tallinnas saab traadiga hakkama, kui see suunata teletorni või kristiine saatja poole. ETV-d saab läbi browseri vaadata, jupiteri äpp pidi ka varsti tulema.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
11.12.2020 12:47:12
|
|
|
| Analoog TV-d sai maal toaantenniga vaadata, digi tulekuga kadus see lõbu ära. Ikka korralik väliantenn. Kui see maapiirkond just saatja läheduses pole.
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inczp
HV kasutaja
liitunud: 09.06.2014
|
11.12.2020 13:34:36
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| Vabalevi ETV2-le on üles vasakule nurka suur "SD" tekkinud. Kas see on hoiatus, et järgmisel aastal kaovad SD kanalid ära? |
Kas see SD märk on ka Viasati panniga vaatajatel, on kellelgi võimalus olnud kontrollida. Siis saaks teada ka taeva kaudu edastatakse sedasama SD või tehakse hoopiski saiast sitta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004

|
11.12.2020 14:08:02
|
|
|
| Ei, seda lisab Levira oma dvb-t saatjatelt tulevale signaalile.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
11.12.2020 14:12:57
|
|
|
Saiast tehakse igal juhu sitta, sest omatoodang on ammu juba FHD-s linti võetud
Zuumi boksil ka ETV-d SD märgiga
Samas samsung crt telekas, mis on 25 aastat vist vana
Taustaks kõlbab küll vaadata
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
11.12.2020 21:35:52
|
|
|
von Wu, misasi on " analoog tv"? kust tul eestis õhus analoogi tuleb?
| tsitaat: |
Küsimus kah - DBT-T2 tüüner on sees, kuid antenni ikka vaja, et vabalevi vaadata. Kas mingi minimalistlik pulk vms antenn siseruumides maapiirkonnas tasub üldse proovimist? Mingit suurt jurakat ei taha, siis pigem juba veebibrauseri kaudu sama asi käima. Huvitav, et ETV appi ei olegi saada, et selle kaudu vaadata?
|
need minimalistlikud pulgad töötavad vaid mastiga otsenähtavusega st. neis kohtades kus sul on vertikaalprojektsjoon ja aknad masti poole. iga väiksemagi peegelduse peale saad säbru, stabiilse pildi jaoks igal juhul mingi antennilaadne toode vajalik ja õige projektsiooniga paigaldus. kaabel viks ka õueoma olla. seda ka nähtud, kus õue pandud valge kaabel on ära murenenud ning vesi jookseb pistikut pidi telekasse või võimendisse.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zuumbox
HV kasutaja
liitunud: 26.08.2016
|
13.12.2020 11:46:39
|
|
|
laurx, loe hoolega. Lause oli "analoogi sai toaantenniga vaadata", ehk siis minevikus.
Kõik on õige.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
13.12.2020 16:56:22
|
|
|
Kuna nüüd pleissi näol on ka UHD blu ray lugeja olemas mõtlesin et võtan sportlikust huvist prooviks mingi lambika UHD HDR filmi blu ray plaadil. Pole varem kokkupuudet omanud "plaadiostmisega" sest tarbin contenti striimidega niikuinii.
Igastahes, läksin siis ühte poodi kus riiulite kaupa DVD plaate. Siis kusagil lõpus oli üksainus riiulike vast oma sajakonna blu ray plaatidega. Hakkan siis vaatama ja ülla ülla - praktiliselt kõik on fullHD. WTF? Ma julgeks pakkuda et max ~10 tükki olid UHD resuga saadaval, seda pandi uhkelt tihti ka karbi servale kirja et UHD. Nendest üksikutest UHD resuga filmidest aga HDR toega oli omakorda umbes pool, kindlasti hiigelsuur kleeps peale pandud et H D R .
Teleritootjad promovad oma 8K telereid aga saadavus isegi UHD filmide järele füüsilisel andmekandjal on olematu.
Lihtne vastus on muidugi et striimi contenti või telli netist, ei vaidlegi. Samas see reaalselt kohapeal saadaval filmiriiul ise on IMO ehe näide kui levinud see UHD content klientuuris on.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
muhvits
HV vaatleja
liitunud: 01.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
14.12.2020 11:58:40
|
|
|
| heretic666 kirjutas: |
Igastahes, läksin siis ühte poodi kus riiulite kaupa DVD plaate. Siis kusagil lõpus oli üksainus riiulike vast oma sajakonna blu ray plaatidega. Hakkan siis vaatama ja ülla ülla - praktiliselt kõik on fullHD. WTF? Ma julgeks pakkuda et max ~10 tükki olid UHD resuga saadaval, seda pandi uhkelt tihti ka karbi servale kirja et UHD. Nendest üksikutest UHD resuga filmidest aga HDR toega oli omakorda umbes pool, kindlasti hiigelsuur kleeps peale pandud et H D R .
Teleritootjad promovad oma 8K telereid aga saadavus isegi UHD filmide järele füüsilisel andmekandjal on olematu.
Lihtne vastus on muidugi et striimi contenti või telli netist, ei vaidlegi. Samas see reaalselt kohapeal saadaval filmiriiul ise on IMO ehe näide kui levinud see UHD content klientuuris on. |
Eestist on mõttetu kohapealt loota suurt valikut UHD/HDR filme. Pigem telli kohe netist.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
14.12.2020 12:11:44
|
|
|
| softis kirjutas: |
| heretic666 kirjutas: |
Igastahes, läksin siis ühte poodi kus riiulite kaupa DVD plaate. Siis kusagil lõpus oli üksainus riiulike vast oma sajakonna blu ray plaatidega. Hakkan siis vaatama ja ülla ülla - praktiliselt kõik on fullHD. WTF? Ma julgeks pakkuda et max ~10 tükki olid UHD resuga saadaval, seda pandi uhkelt tihti ka karbi servale kirja et UHD. Nendest üksikutest UHD resuga filmidest aga HDR toega oli omakorda umbes pool, kindlasti hiigelsuur kleeps peale pandud et H D R .
Teleritootjad promovad oma 8K telereid aga saadavus isegi UHD filmide järele füüsilisel andmekandjal on olematu.
Lihtne vastus on muidugi et striimi contenti või telli netist, ei vaidlegi. Samas see reaalselt kohapeal saadaval filmiriiul ise on IMO ehe näide kui levinud see UHD content klientuuris on. |
Eestist on mõttetu kohapealt loota suurt valikut UHD/HDR filme. Pigem telli kohe netist. |
Mõtlesin osta lastele Eia Jõulud filmi, aga tuli välja, et bluray peal seda polegi, ainult DVD. Müstika.
Õnneks tuli just telerist HD-s, saab paari nädala jooksul järelvaatamist teha ning hilisematel kordadel Teliast laenutada.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
14.12.2020 15:08:27
|
|
|
| oliver. kirjutas: |
| softis kirjutas: |
| heretic666 kirjutas: |
Igastahes, läksin siis ühte poodi kus riiulite kaupa DVD plaate. Siis kusagil lõpus oli üksainus riiulike vast oma sajakonna blu ray plaatidega. Hakkan siis vaatama ja ülla ülla - praktiliselt kõik on fullHD. WTF? Ma julgeks pakkuda et max ~10 tükki olid UHD resuga saadaval, seda pandi uhkelt tihti ka karbi servale kirja et UHD. Nendest üksikutest UHD resuga filmidest aga HDR toega oli omakorda umbes pool, kindlasti hiigelsuur kleeps peale pandud et H D R .
Teleritootjad promovad oma 8K telereid aga saadavus isegi UHD filmide järele füüsilisel andmekandjal on olematu.
Lihtne vastus on muidugi et striimi contenti või telli netist, ei vaidlegi. Samas see reaalselt kohapeal saadaval filmiriiul ise on IMO ehe näide kui levinud see UHD content klientuuris on. |
Eestist on mõttetu kohapealt loota suurt valikut UHD/HDR filme. Pigem telli kohe netist. |
Mõtlesin osta lastele Eia Jõulud filmi, aga tuli välja, et bluray peal seda polegi, ainult DVD. Müstika.
Õnneks tuli just telerist HD-s, saab paari nädala jooksul järelvaatamist teha ning hilisematel kordadel Teliast laenutada. |
Mitmed Eesti filmid jah pole BluRay peal. Ju siis ei tasu ära.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d_m
HV kasutaja
liitunud: 24.08.2002
|
15.12.2020 11:22:50
|
|
|
| Lotharius kirjutas: |
| XH90 oli minu arust Järve Expertis väljas. |
55" XH90 oli neil seinal tõepoolest. Ja oi kui halb on seal poes midagi vaadata! Nende nn teleri ladu on teleritega kaetud seina ette tõstetud ja see XH90 oli kahjuks ka kõige alumises ääres, põranda lähedal. Ehk siis pole kuidagi võimalik adekvaatselt veenduda mis pilti see ekraan üldse näitab. Vahemaa ekraanist ja kus seista jäi kindlasti üle 2m.
Ainus mulje jäi keskmisest pisut kollakama tooniga pilt, vaatenurk pole teab mis ideaalne ja miskipärast ka kõik ekraani nurgad olid mingisugusel põhjusel tumedamad. Üksikutel teistel oli ka mis seina olid, aga teistel nagu oleks vähem. Jooksis mingi heleda/valge taustaga reklaam, seetõttu oli üsna tuntav. Ekraani viga? Juhuslik eksemplar? Või XH90'l ongi halb paneel?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoo87
HV vaatleja

liitunud: 10.09.2009
|
15.12.2020 15:02:14
|
|
|
| d_m kirjutas: |
| Jooksis mingi heleda/valge taustaga reklaam, seetõttu oli üsna tuntav. Ekraani viga? Juhuslik eksemplar? Või XH90'l ongi halb paneel? |
Ei tea kas nad poes sätteid muuta ka lubavad? Poereziimil vist nagunii telekad resetivad ennast ise pärast mingit aega. Ma võtaks puldi kätte, rtings poolt soovitatud sätted ette ja mudiks.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andreL
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.08.2009
|
15.12.2020 15:11:24
|
|
|
| d_m kirjutas: |
| Lotharius kirjutas: |
| XH90 oli minu arust Järve Expertis väljas. |
55" XH90 oli neil seinal tõepoolest. Ja oi kui halb on seal poes midagi vaadata! Nende nn teleri ladu on teleritega kaetud seina ette tõstetud ja see XH90 oli kahjuks ka kõige alumises ääres, põranda lähedal. Ehk siis pole kuidagi võimalik adekvaatselt veenduda mis pilti see ekraan üldse näitab. Vahemaa ekraanist ja kus seista jäi kindlasti üle 2m.
Ainus mulje jäi keskmisest pisut kollakama tooniga pilt, vaatenurk pole teab mis ideaalne ja miskipärast ka kõik ekraani nurgad olid mingisugusel põhjusel tumedamad. Üksikutel teistel oli ka mis seina olid, aga teistel nagu oleks vähem. Jooksis mingi heleda/valge taustaga reklaam, seetõttu oli üsna tuntav. Ekraani viga? Juhuslik eksemplar? Või XH90'l ongi halb paneel? |
Kõigil XH90 isenditel pidi nurgad tumedamad olema, ka. minu omal.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MummikAl
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.07.2006
|
15.12.2020 15:17:57
|
|
|
Kas pilti oleks võimalik näha kus need tumedamad nurgad välja paistaks?
Endal oli plaan koos PS5'ga 75" isend võtta, aga selline uudis paneb küll veidi kukalt kratsima.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MadisK
HV vaatleja
liitunud: 29.12.2009
|
15.12.2020 15:21:57
|
|
|
Tere.
Olen ka lõpuks siia jõudnud, sest pole piisavalt enesekindlust lõppvaliku tegemisel, arvamused teretulnud.
Elisa/telia boxi kasutan 40%, aga soov uue telekaga ka netflixi ja youtube'i vaadata, ja vahel ps fifat mängida, eriti armastan filme vaadata.
Telekas 3-4m kaugusel, diivani vastas seinas. Eelarve max 999.-
Valikud mis on sõelale jäänud, Sony XH90, Samsung Q60/Q70/Q80, LG Nano86 või lg oled b9?
Mida siit võtta või jätta Või hoopis midagi muud. Eelmine telekas 7 aastat. Uus võiks sama kaua vastu pidada, natuke tulevikukindlust ja nii.
Tänud ette!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
andreL
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.08.2009
|
15.12.2020 15:31:28
|
|
|
| MummikAl kirjutas: |
Kas pilti oleks võimalik näha kus need tumedamad nurgad välja paistaks?
Endal oli plaan koos PS5'ga 75" isend võtta, aga selline uudis paneb küll veidi kukalt kratsima. |
Ma vahetsasin enda oma CX vastu välja. Kuid üldiselt olin XH90-ga väga rahul. Ega need tumedamad nurgad silma eriti ei riiva, ainult heleda taustaga natuke näha.
Lisaks oleme ausad, ega sa selle raha eest paremat telekat PS5-le ei saa. Sest Samsungi telekad lükkavad local dimmingu game modis välja, ning neil on samuti DSE probleem jpm. Ehk kui tahad pelada PS5-ga ja vaadata filme, siis XH90 on vägagi aus telekas.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
infect
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2012
|
15.12.2020 18:07:07
|
|
|
| MadisK kirjutas: |
Tere.
Olen ka lõpuks siia jõudnud, sest pole piisavalt enesekindlust lõppvaliku tegemisel, arvamused teretulnud.
Elisa/telia boxi kasutan 40%, aga soov uue telekaga ka netflixi ja youtube'i vaadata, ja vahel ps fifat mängida, eriti armastan filme vaadata.
Telekas 3-4m kaugusel, diivani vastas seinas. Eelarve max 999.-
Valikud mis on sõelale jäänud, Sony XH90, Samsung Q60/Q70/Q80, LG Nano86 või lg oled b9?
Mida siit võtta või jätta Või hoopis midagi muud. Eelmine telekas 7 aastat. Uus võiks sama kaua vastu pidada, natuke tulevikukindlust ja nii.
Tänud ette! |
Sul on sellisel kaugusel 65" vähemalt vaja. Sellega langeb OLED ära sul sellises hinnaklassis.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MadisK
HV vaatleja
liitunud: 29.12.2009
|
15.12.2020 21:24:12
|
|
|
| Okei, aga mis 65" siis välja pakuks?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
15.12.2020 23:38:33
|
|
|
| MadisK kirjutas: |
| Okei, aga mis 65" siis välja pakuks? |
Kuna mainisite Netflixi, siis tasuks Dolby Visioniga telerite poole vaadata. Kõik uuemad filmid ja sarjad Netflixis on DV. Ega palju variante ei tohiks olla, mida võtta.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
az
HV kasutaja
liitunud: 24.10.2006
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
15.12.2020 23:41:41
|
|
|
| LG OLED on kindla peale minek. Raha peab olema muidugi rohkem kui odava Samsungi ostuks.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
smoolae
HV kasutaja
liitunud: 17.03.2017
|
16.12.2020 00:32:35
|
|
|
Endale on jäänud mulje, et LG NanoCelli must on erinevate QLED'idega võrreldes pigem kehvapoolne. Kõrvuti pannes vahe üsna suur (IPS vs VA).
Samsung Q60T vs LG Nano86
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andreL
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.08.2009
|
16.12.2020 09:18:09
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| MadisK kirjutas: |
| Okei, aga mis 65" siis välja pakuks? |
Kuna mainisite Netflixi, siis tasuks Dolby Visioniga telerite poole vaadata. Kõik uuemad filmid ja sarjad Netflixis on DV. Ega palju variante ei tohiks olla, mida võtta. |
Kas mitte XH90 polnud üks ainukestest LCD telekatest, mis Dolby Visionit toetab?
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
smoolae
HV kasutaja
liitunud: 17.03.2017
|
16.12.2020 09:23:41
|
|
|
| andreL kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| MadisK kirjutas: |
| Okei, aga mis 65" siis välja pakuks? |
Kuna mainisite Netflixi, siis tasuks Dolby Visioniga telerite poole vaadata. Kõik uuemad filmid ja sarjad Netflixis on DV. Ega palju variante ei tohiks olla, mida võtta. |
Kas mitte XH90 polnud üks ainukestest LCD telekatest, mis Dolby Visionit toetab? |
Hisense u7qf ja u8qf ka Dolby Visioni toetus olemas.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andreL
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.08.2009
|
16.12.2020 09:47:19
|
|
|
No ma panin ikka korralikult mööda, aga siis pole raskust midagi sobivat leida.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m0z41ek
HV vaatleja
liitunud: 16.12.2020
|
16.12.2020 19:35:13
|
|
|
Kumba soovitaksite PS5 kõrvale - kas Sony XH90 või LG Nano86? Suurem kui 55" ei mahuks tuppa ega ka eelarvesse. On mul ehk jäänud kahe silma vahele mingeid odavamaid aga samas tulevikukindlamaid "bang for the buck" lahendusi veel, mis toetaks PS5-te (HDMI 2.1)?
Pisut uurinud neid valikuid aga ei oska üht eelistada teisele - senine parim pilt on olnud 2010 aasta Samsungi plasmatelerist, mis tänaseni tuba kaunistab. Kasutus olekski peamiselt PS5 (arvutimängur pole) ning vahel mõni film, igasugu nutikad lahendused mind tegelikult ei köida kuna neile kasutust ei leia (a la Netflix või Android TV jm).
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|