Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema vol. 2 (Küsitlus: Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 137, 138, 139 ... 205, 206, 207  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?
Alla 1 aasta
11%
 11%  [ 50 ]
1-3 aastat
31%
 31%  [ 142 ]
4-6 aastat
25%
 25%  [ 114 ]
7-10 aastat
18%
 18%  [ 84 ]
11-13 aastat
7%
 7%  [ 33 ]
14-16 aastat
3%
 3%  [ 15 ]
17-20 aastat
0%
 0%  [ 4 ]
Üle 20 aasta
1%
 1%  [ 5 ]
hääli kokku : 447

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 22:52:34 vasta tsitaadiga

Endal ka uue teleri valik käsil. Kuna vaatamiskaugus 4,5m siis alla 65" pole vist mõtet vaadata. Ideaalis võiks üle 70" olla, aga nende hinnad liiga kõrged.
Vaatan seriaale ja filme Netflixist ja mujalt ning mõningal määral ka Eesti kanaleid. Filmid ja seriaalid on inglise subtiitritega, seetõttu veidi kardan kuidas OLED sisse võib põleda subtiitrite kohal.

Hetkel mõtlen kas LG CX või Sony A8 seeria. Või Sony XH95. Viimasel siis pole burn-in kartust, lisaks kõrgem HDR heledus. Ma ei tea tegelikult kui palju see määrab, sest ma pole kunagi ühtegi HDR filmi näinud. Samas OLED tundub muidu ilusama pildiga.
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 23:04:22 vasta tsitaadiga

see sissepõlemise hirm on mõnevõrra üle paisutatud. ei põle need subtiitrid midagi niisama lihtsalt sisse.
minu oled telekas on minu käes olnud pooleteise kuu pärast juba 4 aastat. enne seda kasutas üks teine HV-lane seda mingi aja.
ei ole sissepõlemisega probleeme täheldanud.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.12.2020 23:41:40 vasta tsitaadiga

Need bang for the buck hisense asjad vist ei toimi paired chipset ci+ dega, ühel uuel tuli pildi ette sasmiseks non-pairingu peale kolida. Osteti uus, mooduliga säbrutas tasulistel.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 23:48:13 vasta tsitaadiga

Sama siin, 2017 LG B7 saab normaalset kasutust ja ei mingit burnini, pilt nagu uuel teleril. Rohkem mingi plasma müüt üle kantud OLEDile.
See millest on siin räägitud on image retention ja seda parandab teler ise aegajalt pixel refreshiga, ehk et mõõdab ise üle oled pikslite pinged jms. jura.
Igal juhul kui märkad korra aastas ka mingit laiku kusagil teleril, paned kasvõi käsitsi menüüst pixel refresh peale ja teine päev on teler nagu uus.

Ainus mis on kindel, aastate jooksul võib OLED teleri pilt hakata tuhmistuma aga seda peaks vaikselt ja hoolikalt märkama hakkama alles 7+ aasta jooksul kui oled telerit korralikult ruunanud.
PS. LED, PLASMA jms puhul on sarnaseks väljundiks lihtsalt taustavalgustuse rike mis juhtub tihti isegi kiiremini kui 7 aastat, olen mitmeid juhtumeid järjest näinud 3-4 aastat vanadel ekraanidel.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2020 00:57:27 vasta tsitaadiga

Alates c7 peab ikka mõnuga suutma midagi sisse põletada...pseudo probleem
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumõmm
HV vaatleja

liitunud: 27.08.2002




sõnum 09.12.2020 11:56:15 vasta tsitaadiga

E7-l on üsna märgatavalt sisse põlenud Elisa digiboxi telekava all ääres punane ja kollane mummu. Ajamasinast saate lõppemisel kukub tagasi telekavasse ja mõnikord kipub see kauaks ette jääma.

viimati muutis karumõmm 09.12.2020 11:57:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2020 11:57:34 vasta tsitaadiga

on ka mul juhtunud, seni on teler pixel refreshiga ära parandanud. seda nii käsitsi kui hiljem automaatselt jooksutades.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 09.12.2020 12:36:31 vasta tsitaadiga

Telia digiboks peatab aeg-ajalt pildi "energia säästmiseks". Kas on kuidagi võimalik sättida nii, et läheb pilt mustaks või tuleb ekraanisäästja, mitte ei jää viimane pilt paigale?
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Teip
HV veteran
Teip

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2020 15:04:01 vasta tsitaadiga

Vahur kirjutas:
Endal ka uue teleri valik käsil. Kuna vaatamiskaugus 4,5m siis alla 65" pole vist mõtet vaadata. Ideaalis võiks üle 70" olla, aga nende hinnad liiga kõrged.
Vaatan seriaale ja filme Netflixist ja mujalt ning mõningal määral ka Eesti kanaleid. Filmid ja seriaalid on inglise subtiitritega, seetõttu veidi kardan kuidas OLED sisse võib põleda subtiitrite kohal.
Hetkel mõtlen kas LG CX või Sony A8 seeria. Või Sony XH95. Viimasel siis pole burn-in kartust, lisaks kõrgem HDR heledus. Ma ei tea tegelikult kui palju see määrab, sest ma pole kunagi ühtegi HDR filmi näinud. Samas OLED tundub muidu ilusama pildiga.

Mul ka umbes selline kaugus ja esimene mõte peale 65" xh95 paika panemist oli, et krt küll, oleks ikka pidanud 75" ostma.
Asi lahenes kiirelt ja hästi - ekraan sai nurka paugu ja valmis, nüüd on pilt palju huvitavam kui originaalis, läheb prügikasti mu uus telekas.
Sel on Netflixi jaoks oma kalibreering, tänu sellele pilt ikka väga ilus.
Kommentaarid: 201 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 184
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2020 15:11:05 vasta tsitaadiga

Soovitan vaadata oma kodukindlustus üle. Paljud seda ei tea, aga see võib täiesti katta selliseid õnnetusi.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Teip
HV veteran
Teip

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2020 15:54:01 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Soovitan vaadata oma kodukindlustus üle. Paljud seda ei tea, aga see võib täiesti katta selliseid õnnetusi.

Mul ei kata. PS telekas ise ikka 90 mitte 95 nagu enne kirjutasin.
Kommentaarid: 201 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 184
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.12.2020 16:56:35 vasta tsitaadiga

86" nano teler 2599 €
https://www.hinnavaatlus.ee/1829070/lg-86-86nano903/

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
az
HV kasutaja

liitunud: 24.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2020 17:20:20 vasta tsitaadiga

Vahur kirjutas:
Endal ka uue teleri valik käsil. Kuna vaatamiskaugus 4,5m siis alla 65" pole vist mõtet vaadata. Ideaalis võiks üle 70" olla, aga nende hinnad liiga kõrged.
Vaatan seriaale ja filme Netflixist ja mujalt ning mõningal määral ka Eesti kanaleid. Filmid ja seriaalid on inglise subtiitritega, seetõttu veidi kardan kuidas OLED sisse võib põleda subtiitrite kohal.

Hetkel mõtlen kas LG CX või Sony A8 seeria. Või Sony XH95. Viimasel siis pole burn-in kartust, lisaks kõrgem HDR heledus. Ma ei tea tegelikult kui palju see määrab, sest ma pole kunagi ühtegi HDR filmi näinud. Samas OLED tundub muidu ilusama pildiga.



Võimalusel võta suurem, ise vaatan 65" oledi 2,5 pealt ning kui minna juba 3,5-4 peale, siis tahaks viriseda väikse ekraani üle 😁

_________________
???
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2020 17:33:55 vasta tsitaadiga

Mul 3,7m ja 65" OLED, kui uut valiks, siis alla 75" ei tahaks. Hetkel võtaks ilmselt 75" XH95 enne, kui 65" CX. (võimalusel 77" CX või 85" XH95, aga need mõlemad üle 3k€)
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 10.12.2020 19:29:47 vasta tsitaadiga

Vabalevi ETV2-le on üles vasakule nurka suur "SD" tekkinud. Kas see on hoiatus, et järgmisel aastal kaovad SD kanalid ära?
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.12.2020 19:35:12 vasta tsitaadiga

oht oleat olemas. su telku t2 hte ei oska? t2 he vaatamiseks tuleb jälle antenne parandama hakata. E23 vs. E35..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muhvits
HV vaatleja

liitunud: 01.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2020 23:45:40 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Vabalevi ETV2-le on üles vasakule nurka suur "SD" tekkinud. Kas see on hoiatus, et järgmisel aastal kaovad SD kanalid ära?


jap jutud on sellised... riik ei köhinud pappi alla:

https://www.err.ee/1201450/uuest-aastast-voivad-vanadest-teleritest-kaduda-vabalevi-kanalid
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 11.12.2020 00:30:46 vasta tsitaadiga

Seda uudist nägin jah. See suur "SD" lärakas järelikult mõeldud neile, kes ei tea, kas nende telekas DVB-T2 toetab või mitte? Huvitav, kas keegi kunagi ütleb ka, et selle järgi saab vaadata.
Eks tuleb digiboks ära osta. Teine teler on uus.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjorn17
HV kasutaja


liitunud: 02.11.2003




sõnum 11.12.2020 09:24:17 vasta tsitaadiga

Sai Q80T 75" koju veetud. Valikus oli kas 65" CX või 75" Q80T, hind sisuliselt sama. Kuna vaatamis kaugus 4.5m, siis sai suurem valitud. Peegelduste osas QLED ikka märkimisväärselt parem kui OLED. Kuna OLED-i varem pole seinal olnud, siis ei oska õnneks veel puudust tunda, aastate pärast küll asendada jõuab.

Küsimus kah - DBT-T2 tüüner on sees, kuid antenni ikka vaja, et vabalevi vaadata. Kas mingi minimalistlik pulk vms antenn siseruumides maapiirkonnas tasub üldse proovimist? Mingit suurt jurakat ei taha, siis pigem juba veebibrauseri kaudu sama asi käima. Huvitav, et ETV appi ei olegi saada, et selle kaudu vaadata?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 11.12.2020 09:28:12 vasta tsitaadiga

Kusjuures CX OLED peegeldus pole sugugi hull. Vahetult pärast tööle panemist peegeldas kohutavalt, aga siis tõmbasin ekraanilt kile maha. icon_biggrin.gif
Monitorina kasutamiseks muidugi ei kõlbaks.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.12.2020 11:04:04 vasta tsitaadiga

bjorn17 kirjutas:
Sai Q80T 75" koju veetud. Valikus oli kas 65" CX või 75" Q80T, hind sisuliselt sama. Kuna vaatamis kaugus 4.5m, siis sai suurem valitud. Peegelduste osas QLED ikka märkimisväärselt parem kui OLED. Kuna OLED-i varem pole seinal olnud, siis ei oska õnneks veel puudust tunda, aastate pärast küll asendada jõuab.

Küsimus kah - DBT-T2 tüüner on sees, kuid antenni ikka vaja, et vabalevi vaadata. Kas mingi minimalistlik pulk vms antenn siseruumides maapiirkonnas tasub üldse proovimist? Mingit suurt jurakat ei taha, siis pigem juba veebibrauseri kaudu sama asi käima. Huvitav, et ETV appi ei olegi saada, et selle kaudu vaadata?


Antenn oleneb kus sa elad ja kuhupoole aknad on jne. Tallinnas saab traadiga hakkama, kui see suunata teletorni või kristiine saatja poole. ETV-d saab läbi browseri vaadata, jupiteri äpp pidi ka varsti tulema.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 11.12.2020 12:47:12 vasta tsitaadiga

Analoog TV-d sai maal toaantenniga vaadata, digi tulekuga kadus see lõbu ära. Ikka korralik väliantenn. Kui see maapiirkond just saatja läheduses pole.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inczp
HV kasutaja

liitunud: 09.06.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2020 13:34:36 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Vabalevi ETV2-le on üles vasakule nurka suur "SD" tekkinud. Kas see on hoiatus, et järgmisel aastal kaovad SD kanalid ära?


Kas see SD märk on ka Viasati panniga vaatajatel, on kellelgi võimalus olnud kontrollida. Siis saaks teada ka taeva kaudu edastatakse sedasama SD või tehakse hoopiski saiast sitta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.12.2020 14:08:02 vasta tsitaadiga

Ei, seda lisab Levira oma dvb-t saatjatelt tulevale signaalile.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2020 14:12:57 vasta tsitaadiga

Saiast tehakse igal juhu sitta, sest omatoodang on ammu juba FHD-s linti võetud icon_rolleyes.gif

Zuumi boksil ka ETV-d SD märgiga
Samas samsung crt telekas, mis on 25 aastat vist vana icon_lol.gif
Taustaks kõlbab küll vaadata icon_smile.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.12.2020 21:35:52 vasta tsitaadiga

von Wu, misasi on " analoog tv"? kust tul eestis õhus analoogi tuleb?
tsitaat:

Küsimus kah - DBT-T2 tüüner on sees, kuid antenni ikka vaja, et vabalevi vaadata. Kas mingi minimalistlik pulk vms antenn siseruumides maapiirkonnas tasub üldse proovimist? Mingit suurt jurakat ei taha, siis pigem juba veebibrauseri kaudu sama asi käima. Huvitav, et ETV appi ei olegi saada, et selle kaudu vaadata?

need minimalistlikud pulgad töötavad vaid mastiga otsenähtavusega st. neis kohtades kus sul on vertikaalprojektsjoon ja aknad masti poole. iga väiksemagi peegelduse peale saad säbru, stabiilse pildi jaoks igal juhul mingi antennilaadne toode vajalik ja õige projektsiooniga paigaldus. kaabel viks ka õueoma olla. seda ka nähtud, kus õue pandud valge kaabel on ära murenenud ning vesi jookseb pistikut pidi telekasse või võimendisse.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 13.12.2020 11:46:39 vasta tsitaadiga

laurx, loe hoolega. Lause oli "analoogi sai toaantenniga vaadata", ehk siis minevikus.
Kõik on õige.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2020 16:56:22 vasta tsitaadiga

Kuna nüüd pleissi näol on ka UHD blu ray lugeja olemas mõtlesin et võtan sportlikust huvist prooviks mingi lambika UHD HDR filmi blu ray plaadil. Pole varem kokkupuudet omanud "plaadiostmisega" sest tarbin contenti striimidega niikuinii.
Igastahes, läksin siis ühte poodi kus riiulite kaupa DVD plaate. Siis kusagil lõpus oli üksainus riiulike vast oma sajakonna blu ray plaatidega. Hakkan siis vaatama ja ülla ülla - praktiliselt kõik on fullHD. WTF? Ma julgeks pakkuda et max ~10 tükki olid UHD resuga saadaval, seda pandi uhkelt tihti ka karbi servale kirja et UHD. Nendest üksikutest UHD resuga filmidest aga HDR toega oli omakorda umbes pool, kindlasti hiigelsuur kleeps peale pandud et H D R .

Teleritootjad promovad oma 8K telereid aga saadavus isegi UHD filmide järele füüsilisel andmekandjal on olematu.

Lihtne vastus on muidugi et striimi contenti või telli netist, ei vaidlegi. Samas see reaalselt kohapeal saadaval filmiriiul ise on IMO ehe näide kui levinud see UHD content klientuuris on.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muhvits
HV vaatleja

liitunud: 01.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2020 17:59:00 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Seda uudist nägin jah. See suur "SD" lärakas järelikult mõeldud neile, kes ei tea, kas nende telekas DVB-T2 toetab või mitte? Huvitav, kas keegi kunagi ütleb ka, et selle järgi saab vaadata.
Eks tuleb digiboks ära osta. Teine teler on uus.


https://www.err.ee/1205254/osa-vabalevi-kanalite-vaatajaid-teavitab-teleekraanil-uus-sd-margis

Selle kohta väike info nupp
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 14.12.2020 11:58:40 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:

Igastahes, läksin siis ühte poodi kus riiulite kaupa DVD plaate. Siis kusagil lõpus oli üksainus riiulike vast oma sajakonna blu ray plaatidega. Hakkan siis vaatama ja ülla ülla - praktiliselt kõik on fullHD. WTF? Ma julgeks pakkuda et max ~10 tükki olid UHD resuga saadaval, seda pandi uhkelt tihti ka karbi servale kirja et UHD. Nendest üksikutest UHD resuga filmidest aga HDR toega oli omakorda umbes pool, kindlasti hiigelsuur kleeps peale pandud et H D R .

Teleritootjad promovad oma 8K telereid aga saadavus isegi UHD filmide järele füüsilisel andmekandjal on olematu.

Lihtne vastus on muidugi et striimi contenti või telli netist, ei vaidlegi. Samas see reaalselt kohapeal saadaval filmiriiul ise on IMO ehe näide kui levinud see UHD content klientuuris on.


Eestist on mõttetu kohapealt loota suurt valikut UHD/HDR filme. Pigem telli kohe netist.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2020 12:11:44 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
heretic666 kirjutas:

Igastahes, läksin siis ühte poodi kus riiulite kaupa DVD plaate. Siis kusagil lõpus oli üksainus riiulike vast oma sajakonna blu ray plaatidega. Hakkan siis vaatama ja ülla ülla - praktiliselt kõik on fullHD. WTF? Ma julgeks pakkuda et max ~10 tükki olid UHD resuga saadaval, seda pandi uhkelt tihti ka karbi servale kirja et UHD. Nendest üksikutest UHD resuga filmidest aga HDR toega oli omakorda umbes pool, kindlasti hiigelsuur kleeps peale pandud et H D R .

Teleritootjad promovad oma 8K telereid aga saadavus isegi UHD filmide järele füüsilisel andmekandjal on olematu.

Lihtne vastus on muidugi et striimi contenti või telli netist, ei vaidlegi. Samas see reaalselt kohapeal saadaval filmiriiul ise on IMO ehe näide kui levinud see UHD content klientuuris on.


Eestist on mõttetu kohapealt loota suurt valikut UHD/HDR filme. Pigem telli kohe netist.


Mõtlesin osta lastele Eia Jõulud filmi, aga tuli välja, et bluray peal seda polegi, ainult DVD. Müstika.
Õnneks tuli just telerist HD-s, saab paari nädala jooksul järelvaatamist teha ning hilisematel kordadel Teliast laenutada.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2020 15:08:27 vasta tsitaadiga

oliver. kirjutas:
softis kirjutas:
heretic666 kirjutas:

Igastahes, läksin siis ühte poodi kus riiulite kaupa DVD plaate. Siis kusagil lõpus oli üksainus riiulike vast oma sajakonna blu ray plaatidega. Hakkan siis vaatama ja ülla ülla - praktiliselt kõik on fullHD. WTF? Ma julgeks pakkuda et max ~10 tükki olid UHD resuga saadaval, seda pandi uhkelt tihti ka karbi servale kirja et UHD. Nendest üksikutest UHD resuga filmidest aga HDR toega oli omakorda umbes pool, kindlasti hiigelsuur kleeps peale pandud et H D R .

Teleritootjad promovad oma 8K telereid aga saadavus isegi UHD filmide järele füüsilisel andmekandjal on olematu.

Lihtne vastus on muidugi et striimi contenti või telli netist, ei vaidlegi. Samas see reaalselt kohapeal saadaval filmiriiul ise on IMO ehe näide kui levinud see UHD content klientuuris on.


Eestist on mõttetu kohapealt loota suurt valikut UHD/HDR filme. Pigem telli kohe netist.


Mõtlesin osta lastele Eia Jõulud filmi, aga tuli välja, et bluray peal seda polegi, ainult DVD. Müstika.
Õnneks tuli just telerist HD-s, saab paari nädala jooksul järelvaatamist teha ning hilisematel kordadel Teliast laenutada.

Mitmed Eesti filmid jah pole BluRay peal. Ju siis ei tasu ära.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.12.2020 23:37:22 vasta tsitaadiga

oliver., mul on plaat kui rippida tahad.

Põhjus, miks seda 4k jms asja ei saa tõsiselt võtta. Lõpuks vastad seda, mida on mitte seda mida tahaks.
Hisence säästukad elisa kaablis ajavad kanalinimekirja nihkesse 1 võrra .nagu funailips

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d_m
HV kasutaja

liitunud: 24.08.2002




sõnum 15.12.2020 11:22:50 vasta tsitaadiga

Lotharius kirjutas:
XH90 oli minu arust Järve Expertis väljas.


55" XH90 oli neil seinal tõepoolest. Ja oi kui halb on seal poes midagi vaadata! Nende nn teleri ladu on teleritega kaetud seina ette tõstetud ja see XH90 oli kahjuks ka kõige alumises ääres, põranda lähedal. Ehk siis pole kuidagi võimalik adekvaatselt veenduda mis pilti see ekraan üldse näitab. icon_sad.gif Vahemaa ekraanist ja kus seista jäi kindlasti üle 2m.
Ainus mulje jäi keskmisest pisut kollakama tooniga pilt, vaatenurk pole teab mis ideaalne ja miskipärast ka kõik ekraani nurgad olid mingisugusel põhjusel tumedamad. Üksikutel teistel oli ka mis seina olid, aga teistel nagu oleks vähem. Jooksis mingi heleda/valge taustaga reklaam, seetõttu oli üsna tuntav. Ekraani viga? Juhuslik eksemplar? Või XH90'l ongi halb paneel?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoo87
HV vaatleja
Timoo87

liitunud: 10.09.2009




sõnum 15.12.2020 15:02:14 vasta tsitaadiga

d_m kirjutas:
Jooksis mingi heleda/valge taustaga reklaam, seetõttu oli üsna tuntav. Ekraani viga? Juhuslik eksemplar? Või XH90'l ongi halb paneel?


Ei tea kas nad poes sätteid muuta ka lubavad? Poereziimil vist nagunii telekad resetivad ennast ise pärast mingit aega. Ma võtaks puldi kätte, rtings poolt soovitatud sätted ette ja mudiks.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreL
Kreisi kasutaja
andreL

liitunud: 25.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2020 15:11:24 vasta tsitaadiga

d_m kirjutas:
Lotharius kirjutas:
XH90 oli minu arust Järve Expertis väljas.


55" XH90 oli neil seinal tõepoolest. Ja oi kui halb on seal poes midagi vaadata! Nende nn teleri ladu on teleritega kaetud seina ette tõstetud ja see XH90 oli kahjuks ka kõige alumises ääres, põranda lähedal. Ehk siis pole kuidagi võimalik adekvaatselt veenduda mis pilti see ekraan üldse näitab. icon_sad.gif Vahemaa ekraanist ja kus seista jäi kindlasti üle 2m.
Ainus mulje jäi keskmisest pisut kollakama tooniga pilt, vaatenurk pole teab mis ideaalne ja miskipärast ka kõik ekraani nurgad olid mingisugusel põhjusel tumedamad. Üksikutel teistel oli ka mis seina olid, aga teistel nagu oleks vähem. Jooksis mingi heleda/valge taustaga reklaam, seetõttu oli üsna tuntav. Ekraani viga? Juhuslik eksemplar? Või XH90'l ongi halb paneel?


Kõigil XH90 isenditel pidi nurgad tumedamad olema, ka. minu omal.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MummikAl
Kreisi kasutaja
MummikAl

liitunud: 04.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2020 15:17:57 vasta tsitaadiga

Kas pilti oleks võimalik näha kus need tumedamad nurgad välja paistaks?
Endal oli plaan koos PS5'ga 75" isend võtta, aga selline uudis paneb küll veidi kukalt kratsima.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MadisK
HV vaatleja

liitunud: 29.12.2009




sõnum 15.12.2020 15:21:57 vasta tsitaadiga

Tere.

Olen ka lõpuks siia jõudnud, sest pole piisavalt enesekindlust lõppvaliku tegemisel, arvamused teretulnud.
Elisa/telia boxi kasutan 40%, aga soov uue telekaga ka netflixi ja youtube'i vaadata, ja vahel ps fifat mängida, eriti armastan filme vaadata. icon_smile.gif
Telekas 3-4m kaugusel, diivani vastas seinas. Eelarve max 999.-
Valikud mis on sõelale jäänud, Sony XH90, Samsung Q60/Q70/Q80, LG Nano86 või lg oled b9?
Mida siit võtta või jätta icon_biggrin.gif Või hoopis midagi muud. Eelmine telekas 7 aastat. Uus võiks sama kaua vastu pidada, natuke tulevikukindlust ja nii.

Tänud ette!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreL
Kreisi kasutaja
andreL

liitunud: 25.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2020 15:31:28 vasta tsitaadiga

MummikAl kirjutas:
Kas pilti oleks võimalik näha kus need tumedamad nurgad välja paistaks?
Endal oli plaan koos PS5'ga 75" isend võtta, aga selline uudis paneb küll veidi kukalt kratsima.


Ma vahetsasin enda oma CX vastu välja. Kuid üldiselt olin XH90-ga väga rahul. Ega need tumedamad nurgad silma eriti ei riiva, ainult heleda taustaga natuke näha.

Lisaks oleme ausad, ega sa selle raha eest paremat telekat PS5-le ei saa. Sest Samsungi telekad lükkavad local dimmingu game modis välja, ning neil on samuti DSE probleem jpm. Ehk kui tahad pelada PS5-ga ja vaadata filme, siis XH90 on vägagi aus telekas.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2020 18:07:07 vasta tsitaadiga

MadisK kirjutas:
Tere.

Olen ka lõpuks siia jõudnud, sest pole piisavalt enesekindlust lõppvaliku tegemisel, arvamused teretulnud.
Elisa/telia boxi kasutan 40%, aga soov uue telekaga ka netflixi ja youtube'i vaadata, ja vahel ps fifat mängida, eriti armastan filme vaadata. icon_smile.gif
Telekas 3-4m kaugusel, diivani vastas seinas. Eelarve max 999.-
Valikud mis on sõelale jäänud, Sony XH90, Samsung Q60/Q70/Q80, LG Nano86 või lg oled b9?
Mida siit võtta või jätta icon_biggrin.gif Või hoopis midagi muud. Eelmine telekas 7 aastat. Uus võiks sama kaua vastu pidada, natuke tulevikukindlust ja nii.

Tänud ette!


Sul on sellisel kaugusel 65" vähemalt vaja. Sellega langeb OLED ära sul sellises hinnaklassis.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MadisK
HV vaatleja

liitunud: 29.12.2009




sõnum 15.12.2020 21:24:12 vasta tsitaadiga

Okei, aga mis 65" siis välja pakuks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2020 23:38:33 vasta tsitaadiga

MadisK kirjutas:
Okei, aga mis 65" siis välja pakuks?

Kuna mainisite Netflixi, siis tasuks Dolby Visioniga telerite poole vaadata. Kõik uuemad filmid ja sarjad Netflixis on DV. Ega palju variante ei tohiks olla, mida võtta.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
az
HV kasutaja

liitunud: 24.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2020 23:41:20 vasta tsitaadiga

Kas selle kohta oskab keegi miskit rääkida: Otsin miskit lapsele tuppa, no oled-i ei raatsi hinna suhtes võtta.

https://www.euronics.ee/t/104411/tv-av/43-ultra-hd-nanocell-led-lcd-teler-lg/43nano793ne-aeu

_________________
???


viimati muutis az 16.12.2020 05:26:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2020 23:41:41 vasta tsitaadiga

LG OLED on kindla peale minek. Raha peab olema muidugi rohkem kui odava Samsungi ostuks.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smoolae
HV kasutaja

liitunud: 17.03.2017



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2020 00:32:35 vasta tsitaadiga

az kirjutas:
Kas selle kohta oskab keegi miskit rääkida:

https://www.euronics.ee/t/104411/tv-av/43-ultra-hd-nanocell-led-lcd-teler-lg/43nano793ne-aeu


Endale on jäänud mulje, et LG NanoCelli must on erinevate QLED'idega võrreldes pigem kehvapoolne. Kõrvuti pannes vahe üsna suur (IPS vs VA).

Samsung Q60T vs LG Nano86
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreL
Kreisi kasutaja
andreL

liitunud: 25.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2020 09:18:09 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
MadisK kirjutas:
Okei, aga mis 65" siis välja pakuks?

Kuna mainisite Netflixi, siis tasuks Dolby Visioniga telerite poole vaadata. Kõik uuemad filmid ja sarjad Netflixis on DV. Ega palju variante ei tohiks olla, mida võtta.


Kas mitte XH90 polnud üks ainukestest LCD telekatest, mis Dolby Visionit toetab?
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smoolae
HV kasutaja

liitunud: 17.03.2017



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2020 09:23:41 vasta tsitaadiga

andreL kirjutas:
SKG kirjutas:
MadisK kirjutas:
Okei, aga mis 65" siis välja pakuks?

Kuna mainisite Netflixi, siis tasuks Dolby Visioniga telerite poole vaadata. Kõik uuemad filmid ja sarjad Netflixis on DV. Ega palju variante ei tohiks olla, mida võtta.


Kas mitte XH90 polnud üks ainukestest LCD telekatest, mis Dolby Visionit toetab?


Hisense u7qf ja u8qf ka Dolby Visioni toetus olemas.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2020 09:35:38 vasta tsitaadiga

smoolae kirjutas:
andreL kirjutas:
SKG kirjutas:
MadisK kirjutas:
Okei, aga mis 65" siis välja pakuks?

Kuna mainisite Netflixi, siis tasuks Dolby Visioniga telerite poole vaadata. Kõik uuemad filmid ja sarjad Netflixis on DV. Ega palju variante ei tohiks olla, mida võtta.


Kas mitte XH90 polnud üks ainukestest LCD telekatest, mis Dolby Visionit toetab?


Hisense u7qf ja u8qf ka Dolby Visioni toetus olemas.
65" LCD Dolby Vision - 108 mudelit https://geizhals.eu/?cat=tvlcd&xf=12223_Dolby+Vision~1430_65~33_65~3952_LCD&sort=p&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&v=e
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreL
Kreisi kasutaja
andreL

liitunud: 25.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2020 09:47:19 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
smoolae kirjutas:
andreL kirjutas:
SKG kirjutas:
MadisK kirjutas:
Okei, aga mis 65" siis välja pakuks?

Kuna mainisite Netflixi, siis tasuks Dolby Visioniga telerite poole vaadata. Kõik uuemad filmid ja sarjad Netflixis on DV. Ega palju variante ei tohiks olla, mida võtta.


Kas mitte XH90 polnud üks ainukestest LCD telekatest, mis Dolby Visionit toetab?


Hisense u7qf ja u8qf ka Dolby Visioni toetus olemas.
65" LCD Dolby Vision - 108 mudelit https://geizhals.eu/?cat=tvlcd&xf=12223_Dolby+Vision~1430_65~33_65~3952_LCD&sort=p&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&v=e


No ma panin ikka korralikult mööda, aga siis pole raskust midagi sobivat leida.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m0z41ek
HV vaatleja

liitunud: 16.12.2020



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2020 19:35:13 vasta tsitaadiga

Kumba soovitaksite PS5 kõrvale - kas Sony XH90 või LG Nano86? Suurem kui 55" ei mahuks tuppa ega ka eelarvesse. On mul ehk jäänud kahe silma vahele mingeid odavamaid aga samas tulevikukindlamaid "bang for the buck" lahendusi veel, mis toetaks PS5-te (HDMI 2.1)?

Pisut uurinud neid valikuid aga ei oska üht eelistada teisele - senine parim pilt on olnud 2010 aasta Samsungi plasmatelerist, mis tänaseni tuba kaunistab. Kasutus olekski peamiselt PS5 (arvutimängur pole) ning vahel mõni film, igasugu nutikad lahendused mind tegelikult ei köida kuna neile kasutust ei leia (a la Netflix või Android TV jm).
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema vol. 2 (Küsitlus: Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 137, 138, 139 ... 205, 206, 207  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.