Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 91, 92, 93 ... 164, 165, 166  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2020 19:24:22 vasta tsitaadiga

ja tellisid eesti aadressile, billing aadress oli ka eesti oma, vpn ? Mis payment method ?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.12.2020 19:47:11 vasta tsitaadiga

exile kirjutas:
Killhoven kirjutas:

Nii käib:


Huvitav, sain meili ja ootasin cancelit. Hoopis sain:

1. Scan Computers - Your Digital Download Codes (Here is your code for GeForce Now Membership)
2. Scan Computers - Order update - Despatched ja DPD tracking numbri... thumbs_up.gif


Õnnitlused icon_biggrin.gif

Caseking teemal - sattusid lihtsalt õnnelikule momendile, Ma pole paar nädalat seal näinud ühtegi 3080-t in stock.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2020 20:21:36 vasta tsitaadiga

Jap läksid kõik ära. Oleks tahtnud oleks vabalt saanud 1k mingi kaardi aga kuna jõulud ja uus aasta on kohe ees, siis enam ei näe mõtet maksta nii palju. Aga see oli märk, et kui asjad on juba stock ja ei lähe eeltellijatele, siis uuest aastast paratamatult nõudlus hakkab vähenema.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2020 20:24:03 vasta tsitaadiga

HV-s reklaam üleval "3080 Laos"
Ma müüsin oma 3080 740€ eest maha, hetkel saaks juba väikese varanduse 1379€ küsitakse Gigabyte eest icon_eek.gif
https://www.digisalong.ee/nvidia-geforce-rtx3080

Huvitav millal need PS5 ja Xboxi reklaamid tulevad, neid vist pole hetkel üldse saada, et ei kannata isegi 1000€ eest müüa 500€ konsooli?

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Barmalej
HV kasutaja

liitunud: 31.08.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2020 23:19:49 vasta tsitaadiga

Huvitav, miks jimms nii tegi. Hmmm. Mõtlen just koguste osa.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 01:20:35 vasta tsitaadiga

Aeg rahakotte kergendama hakata, esimesed laptopid on juba varsti valmis 3080 videokaartidega -
https://videocardz.com/newz/gigabyte-gaming-laptops-with-nvidia-geforce-rtx-3080-rtx-3070-and-rtx-3060-mobile-graphics-listed
AERO 17 HDR Core i9-10980HK GeForce RTX 3080 Max-Q 17in 4K 60Hz 5134 EUR

Laptopide osas olen igati uute AMD videokaartide poolt, need on eeldatavasti voolusäästlikumad ning jahedamad sülearvutis, kui nvidia omad.
Vast tuleb neid alla 2k hinna eest ka varsti 3070 videokaartidega.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
yoyoo
Kreisi kasutaja
yoyoo

liitunud: 12.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 02:48:57 vasta tsitaadiga

Tahaks gaming laptopi osta aga rtx3060max eest 2k küll välja ei käiks. Hetkel pole enam mõtet ju 1660ti ja 2060max läpakat ka osta..ei teagi kas peab amd peale lootma? Vale teema aga kas sealt midagi head tulemas?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 02:57:58 vasta tsitaadiga

Arvestades, et AMD uued prosed saavad 1080p peal väga hästi hakkama ning laptopid enamus ongi 1080p ekraanidega, siis kui 5nda gen prosed välja tulevad laptopidele millalgi kevade poole ja AMD videokaardid ka neile jõuavad siis võib päris hea kooslus kokku saada. Aga egas nende saadavus saab sama nigel olema, kui hetkel videokaartide oma, mul üks klient ootab täpselt 6 kuud juba tehasest tellitud Lenovo laptopi, millel AMD prose sees, üle 2k maksev on see Yoga. Ja ootab veel jaanuarini vähemalt. Samas pool maailma ei tea Coronast suurt midagi, neil käib aasias, austraalias jpt kohtades elu vanaviisi edasi, maske peab kandma ainult rohkem. EU ja USA on hulluks läinud ja rahvas istub kodus ning aina tarbib.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011



Online
sõnum 05.12.2020 14:01:36 vasta tsitaadiga

yoyoo kirjutas:
Tahaks gaming laptopi osta aga rtx3060max eest 2k küll välja ei käiks. Hetkel pole enam mõtet ju 1660ti ja 2060max läpakat ka osta..ei teagi kas peab amd peale lootma? Vale teema aga kas sealt midagi head tulemas?


Laptopi ostmisel peaks AMD juba selges eduseisus olema. Umbes sama jõudlusega kaartide puhul eelistaks ma ise energiasäästlikumat. Endal praegu 2070 -ga läpakas.Kui süsteem täisvõimsusel tööle läheb earldub sellest ikka korralikult soojust.
Vaata kindlasti korraliku metall raamiga läpakas. Ma pole küll eriline materjali tundja, aga endal küll erilist usku ei ole,et plastmas raam mänguri läpakast eralduva soosjuhulgaga kauaks sirgeks jääb.

12 jaanuar oli vist mingi üritus kus AMD pidi uusi asju tutvustama. Võimalik , et ka Nvidia. Oli vist mingi virtuaal mess.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 19:13:26 vasta tsitaadiga

Varem ei tulnud selle pealegi, aga täna märkasin, et mu kaardil GPU ning VRAM clock idle olekus olles konstantselt 1800MHz ja 9500+MHz. Tuleb välja, et ma ei ole ainuke, kelle EVGA kaart sellist nalja teeb. DDU ja NVCleanstall ajasid asja korda (praeguseks). Sellepärast vist kaart oligi vaikimisi seadetel nii kuum ja lärmakas. Esialgu oli idle temperatuur 55+C, peale fani kõvera näppimist ning undervolti 45+C ja nüüd lõpuks 28C koos undervoltiga (20% fan speed). icon_confused.gif icon_eek.gif icon_evil.gif
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PaRaZiD
HV kasutaja

liitunud: 03.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2020 20:12:45 vasta tsitaadiga

Bot Wars: Enthusiasts Fight eBay Scalper Listings with False, Automated Bids
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.12.2020 21:10:37 vasta tsitaadiga

PaRaZiD kirjutas:
Bot Wars: Enthusiasts Fight eBay Scalper Listings with False, Automated Bids


Paraku ei soovitaks legaalsele tegevusele illegaalsega vastata. Kaotajaks jääb teadagi kes.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2020 01:19:48 vasta tsitaadiga

Väga huvitav video.
Best all AMD build vs best Intel AMD vs best AMD + Nvidia vs Intel + AMD.
Stock ja max OC.
Tüübil on golden sample 10900k ja jooksutab @5.3 GHz juures.
Ütles, et jookseb ka ilusti @5.4ghz kuid selliseid Inteli prosesi kellelgi pole ja @5.3ghz on niigi keskmisest parem OC.
Väga üllatavaid tulemusi sai.

Link

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2020 03:01:50 vasta tsitaadiga

Imelik, et kokkuvõtvat tabelit ei teinud...
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2020 04:25:24 vasta tsitaadiga

Uus nähtus, selliselt postitusi jagada
_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bpuhnja
HV kasutaja
bpuhnja

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2020 13:09:25 vasta tsitaadiga

Viilutaja "TE EI USU MIS TA TULEMUSTEKS SAI. ÜKS TULEMUS ŠOKEERIB TEID KINDLASTI!" icon_neutral.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2020 16:53:36 vasta tsitaadiga

https://twitter.com/GoFlying8/status/1335856080711110658
tsitaat:
MSI Chinese mainland factory was stolen, stolen 40 boxes RTX3090, the total value of 2200000RMB ......😓
MSI has been officially announced and informed to the police ,Reward of 100000 RMB for reporting effective information.

Juba rotitakse 3090 kaarte icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2020 17:20:18 vasta tsitaadiga

MSI-l ikka juhtub neid asju viimasel ajal.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2020 17:31:21 vasta tsitaadiga

arvutitark on täis topitud vahepeal kaarte
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2020 17:55:57 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
arvutitark on täis topitud vahepeal kaarte


Mida 3090?? Jah neid on lademetes ja ei taheta sellise hinnaga. 1800+ on lihtsalt ajuvaba. Või 1100+ 3080 eest.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heinzv
HV vaatleja

liitunud: 02.09.2020




sõnum 07.12.2020 18:01:11 vasta tsitaadiga

Absurd jah, Gigabyte omad 1169 hinnaga.. üle 50% juurdehindlust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2020 18:06:03 vasta tsitaadiga

Arvutitargad on jah endale head kasumid teinud, neil neid toorelt ülehinnatud Amperesid üle 200 ilmselt juba läbi käinud. Kuna ametlik edasimüüja Eestis siis pakuks, et otse tootjalt tellitud ka mitte mingite vaheladude juurdehindlusega.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
medicopter
HV kasutaja
medicopter

liitunud: 07.12.2004




sõnum 07.12.2020 18:22:16 vasta tsitaadiga

heinzv kirjutas:
Absurd jah, Gigabyte omad 1169 hinnaga.. üle 50% juurdehindlust.


Eriti kurioosne veel, et reklaamivad suurelt 3060 Ti kaarte mida pole olemaski kunagi.

HV bänner, mina kutsuks seda "Täiuslik tühjus" hetkeseisul icon_razz1.gif

_________________
Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 07.12.2020 18:36:33 vasta tsitaadiga

võibolla "täitsa pekkis ülemakstud" 670 eurone 3070 ei olnudki nii paha diil....

Arx07, sellist asja ei ole. supply chain nii ei tööta. on tootja, on tier1 dist, tier2 ja vahest tier3 distid. ja siis on lõppmüüjad.

NEVER EVER ei käi müük tootja->lõppmüüja. isegi amazon/newegg mitte.
igal oma töö.
piltlikult: tootjal on tehas, kus toodetakse ja pakitakse.
tier1 transab suurelt. laevadega suurelt või bronnib osa lennukeid. me ei räägi alusest vaid kümnetest alustest ja konteineritest. T1 otseselt ei tegele otseselt IT juppide äriga, T1 on sisuliselt ikkagi puhtakujuline logistikafirma.
tier2 on siis suur regiooni dist. Ala ALSO, see siis omab eraldi rakukesi näiteks nagu Also Eesti, võin on sarnaselt ACC, Elko, Sandman grupp ja neid on veel. nemad ka ise otse consumerile ei müü, see on puhtalt B2B teema. Mõnel küll võib olla oma retail keha, vähemalt sandmanil on. elko/acc/alsol igatahes küll pole.

siis on mõnes kohas T3 distid aka kohalik esindaja. tavaliselt kasutab see T2 tarnekanalit, aga saab eritingimusi või erisoodustis. Näiteks Ordi teeb nii Gigabytega või AT Asusega. Neil on küll tootja regiooni esindajaga otsekontakt, aga seda eelkõige PR, turunduslike või ärilistel eesmärkidel, otsemüüki ei ole. T3 võib teist vabalt ka lõppmüüja olla. Vanasti oli neid meil rohkem, aga praegu on meile jäänud üksikuid. Siin võibki olla sääraste eelis, et nemad saavad siiski mingid tagatud tarned, mitte ei võitle teiste pisitegelastega. Küll läbi sarnase tarneahela, aga eritingimustel.

amazon näiteks teeb osaliselt T2-te ja lõppmüüki samaaegselt, aga juriidiliselt on selleks eraldi rakukesed.

päris kindlasti ei riisu AT sugused kogu koore. jah, keskmisest suurema noosi küll, aga väga ebatõenäoline, et näiteks 3070 müügist saavad kolmekohalise müügikasumi.


viimati muutis High-Q 07.12.2020 18:44:22, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2020 18:38:34 vasta tsitaadiga

High-Q, ega ma täpselt ei tea jah kuidas need asjad käivad, aga lihtsalt omad kogemused selle hinnapoliitikaga olemas Arvutitargast.
Kunagi CU34G2x monitor taga ajasin(hull defitsiit oli pikka aega) siis järsku tuli Arvutitarka kohapeale mingi 20tk vähemalt neid, ulme hinda küsisid. Kui mingi aeg hiljem teised e-poed hakkasid seda pakkuma siis hind järjest langes ja langes... kuni sai see mujalt keskladudest otsa(teised e-poed enam ei pakkunud) ja lükati jälle toorelt hinnale otsa... ehk siis ma pakuks, et see on umbes samasse kategooriasse, et asi ei ole mingid laohinnas vaid ihaldatud kasumis.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2020 19:20:58 vasta tsitaadiga


Link

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sn4itek
HV kasutaja
Sn4itek

liitunud: 21.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2020 21:27:21 vasta tsitaadiga

heinzv kirjutas:
Absurd jah, Gigabyte omad 1169 hinnaga.. üle 50% juurdehindlust.

Seda jah, päris üllatav lihtsalt kui kõrgeks hinnad on läinud

Kuna Eestis Asuse või MSI 3080 kaarte ei müüda, siis tellsin 1370 vms euri eest Aorus Xtreme. Oma 3-e power kaabli ja 4 slotise jahutusega taipohh kui seda normaaselt kellata ei saa icon_lol.gif
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 00:09:43 vasta tsitaadiga

Cyberpunk esimesed benchmarkid väljas
https://www.tomshardware.com/news/cyberpunk-2077-performance-preview

3080 vs 3090 on 13.5% vahe sees
https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/zEMKgpfRYxP6SDGjvFMrag-970-80.png

AMD võib ära unustada, kui ilusat mängu soov nautida. Vähe sellest, et Ray Tracing tugi puudub pole ka DLSS-i ja tänu sellele peab mõistliku fps-i saavutamiseks korralikult graafikat maha keerama.
https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/m3k2BqyYYVPmm6mkVYnnJj-970-80.png 34fps-i on ilma ray tracingu ja DLSS-ita 6800XT
https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/zEMKgpfRYxP6SDGjvFMrag-970-80.png Samal ajal 3090 on Ray Tracingu ja DLSS-iga 74.2fps
Ei imestaks, kui just nigela võimsuse tõttu AMD-le Ray Tracingu tuge ei pakuta, kui veel Ray tracing sisse lülitada saab sellest 34fps-ist 10fps-i.

Eks nüüd tuleb kohe väike AMD fan club jutustama, kui mõttetu see RT on ja kuidas neile seda peale surutakse ning nad üldse ei taha seda, neile lugemiseks sealt samast lingilt -
There's a lot to sort through, but reflections can be very noticeable in some scenes and not matter at all in others. Stand next to a car, and the presence or lack of reflections on the windows is definitely apparent—and I miss them when they're gone! Walk a few meters away from the car, however, and it's not nearly as noticeable. On the other hand, some rooms and buildings have reflective walls, and after walking around a club called Clouds with RT enabled, turning RT off made the place feel completely different. All the mirrored surfaces turn into dark walls instead.

Loodetavasti on mäng nii hea, kui hype, selle jaoks saigi 3090 ostetud.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 02:07:34 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Eks nüüd tuleb kohe väike AMD fan club jutustama, kui mõttetu see RT

Spiderman Miles Moralese peal toimetab RT väga hästi ja seda ainult PS5'l oleva 36CUga, mis on üle kahe korra vähem kui näiteks 6900XT peal. Saab ka RDNA2 peale normaalse RT teha kui vaja.
CP2077 on väga vinge graafikaga mäng aga see on pmst nVidia showcase. Nende kodukal lüüakse korralikult trummi selle üle. Kui ühe vendori kodukal on sellised reklaamid väljas (pmst sponsored by), siis võib sisuliselt mürki võtta, et teise vendori raua peal ei hakka see kunagi nii hästi jooksma olgu neid RT koorikuid kasvõi pesumasinatäis arvutikastist välja pungitamas icon_lol.gif
nVidia RT raud peaks võimsam olema aga CP2077 pole objektiivne bench selle välja toomiseks.
And 4 the record, viimati ostetud GPU oli mul nVidia oma.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 08:15:14 vasta tsitaadiga

Uue generatsiooni konsoolidele tuleb next gen Cyberpunk versioon välja alles kevadel. Ilmselt siis näeb ka AMD kaartidel Ray Tracingut.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 08:52:07 vasta tsitaadiga

Optimist, paidermänn toimetab väga hästi - väga hästi nagu RT sees 30 kaadrit? Valus vaadata silmaga seda judderit - eriti sellises mängus kus kiire edasiliikumine toimub. Eks enamus lasevad seetõttu ka RT off ja 60fps, et vähegi sujuv asi tunduks.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Barmalej
HV kasutaja

liitunud: 31.08.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 10:10:53 vasta tsitaadiga

Kui keegil absoluutselt põleb: https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Graafikakaardid-VGA-NVIDIA-GeForce-GeForce-30-Series/8GB-Gigabyte-RTX3060Ti-Aorus-551489
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 10:32:20 vasta tsitaadiga

https://ordi.eu/8gb-gigabyte-rtx3060ti-aorus.html
ordis ka laos aga kallis ikka.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 10:33:43 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Optimist, paidermänn toimetab väga hästi - väga hästi nagu RT sees 30 kaadrit? Valus vaadata silmaga seda judderit - eriti sellises mängus kus kiire edasiliikumine toimub. Eks enamus lasevad seetõttu ka RT off ja 60fps, et vähegi sujuv asi tunduks.

Arvestades et CU'sid on vähem kui 5700XT'l ja kaart on lahjem kui välja tulev 6700XT ehk siis PC maailmas midrange kaardi kohta on väga hea tulemus saavutatud. Võrdluseks RTX 2070 SUPER 4K+RT pakun ei näitaks seda 30fpsiga ära, areng on olnud korralik.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 10:52:46 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Auron kirjutas:
Optimist, paidermänn toimetab väga hästi - väga hästi nagu RT sees 30 kaadrit? Valus vaadata silmaga seda judderit - eriti sellises mängus kus kiire edasiliikumine toimub. Eks enamus lasevad seetõttu ka RT off ja 60fps, et vähegi sujuv asi tunduks.
Arvestades et CU'sid on vähem kui 5700XT'l ja kaart on lahjem kui välja tulev 6700XT ehk siis PC maailmas midrange kaardi kohta on väga hea tulemus saavutatud. Võrdluseks RTX 2070 SUPER 4K+RT pakun ei näitaks seda 30fpsiga ära, areng on olnud korralik.
mängu settingud on lihtsalt konkreetsele masinale hästi paika pandud, ülemäärast võimekust sealt ikka oodata ei tasu. watch dogs legioni pealt on ju näha, milline on ps5/xsx/xss tegelik võimekus rtx kaartidega võrreldes - https://www.youtube.com/watch?v=_BN_wjO2M9Q
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 13:40:01 vasta tsitaadiga

Mul on üks 3060 Ti tulemas. Computeruniversis oli tätsa saadaval veel eile. Võiks 549 koos KM tulla.

https://www.computeruniverse.net/en/gainward-geforce-rtx-3060-ti-ghost-oc-80-gb-oc
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 08.12.2020 14:18:37 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Cyberpunk esimesed benchmarkid väljas
https://www.tomshardware.com/news/cyberpunk-2077-performance-preview

3080 vs 3090 on 13.5% vahe sees
https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/zEMKgpfRYxP6SDGjvFMrag-970-80.png

AMD võib ära unustada, kui ilusat mängu soov nautida. Vähe sellest, et Ray Tracing tugi puudub pole ka DLSS-i ja tänu sellele peab mõistliku fps-i saavutamiseks korralikult graafikat maha keerama.
https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/m3k2BqyYYVPmm6mkVYnnJj-970-80.png 34fps-i on ilma ray tracingu ja DLSS-ita 6800XT
https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/zEMKgpfRYxP6SDGjvFMrag-970-80.png Samal ajal 3090 on Ray Tracingu ja DLSS-iga 74.2fps
Ei imestaks, kui just nigela võimsuse tõttu AMD-le Ray Tracingu tuge ei pakuta, kui veel Ray tracing sisse lülitada saab sellest 34fps-ist 10fps-i.

Eks nüüd tuleb kohe väike AMD fan club jutustama, kui mõttetu see RT on ja kuidas neile seda peale surutakse ning nad üldse ei taha seda, neile lugemiseks sealt samast lingilt -
There's a lot to sort through, but reflections can be very noticeable in some scenes and not matter at all in others. Stand next to a car, and the presence or lack of reflections on the windows is definitely apparent—and I miss them when they're gone! Walk a few meters away from the car, however, and it's not nearly as noticeable. On the other hand, some rooms and buildings have reflective walls, and after walking around a club called Clouds with RT enabled, turning RT off made the place feel completely different. All the mirrored surfaces turn into dark walls instead.

Loodetavasti on mäng nii hea, kui hype, selle jaoks saigi 3090 ostetud.


Kuidagi kiirelt libisesid üle sellisest slaidist:



Native 4K, full Ultra ja RT - ja see 1800 EUR hinnaga RTX 3090 köhib välja hädised 19.8 fpsi. Raytracingust üldse loobud, saad 46 fpsi. Money well spent icon_lol.gif

No kui päris sirge näoga rääkida, siis küllap tulevad CD Projekti poolt patchid ja Nvidia endapoolsed optimisatsioonid ka... DLSS ka aitab päris viisakalt:

Spoiler Spoiler Spoiler


Lihtsalt omajagu masendav on mõelda, mis trikke vaja on, et saada normaalset fpsi 1800 EUR videokaardist kätte.


viimati muutis erick 08.12.2020 14:21:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 14:19:49 vasta tsitaadiga

Mulle nagu tundub, et kuidagi väga kehvalt optimeeritud mäng pigem. 4K võib ära unustada max seadetel. Alla 50fps keskmine ei ole normaalne kui kõige uuem põlvkond ka käpuli on. Aga see selleks, ühe mängu pärast osta kõige kallim kaart... nojah eks igaühel on prioriteedid seal kus nad on icon_smile.gif
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 14:22:00 vasta tsitaadiga

Lahmida on ikka hea ju thumbs_up.gif
https://twitter.com/GamersNexus/status/1336066826233651202

_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 14:22:30 vasta tsitaadiga

ootaks äkki need paar päeva ära enne püssile hüppamist? icon_rolleyes.gif preview performance-i järgi põhjalike järelduste tegemine on...
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 14:23:24 vasta tsitaadiga

Selle jaoks ongi DLSS, mis digimuundab selle 19.8 -> 73,5 Ray tracing ultra ja DLSS Ultra perfomance peale või kui kvaliteeti taga ajada, siis 37,7 RT ultra ning DLSS quality icon_wink.gif
https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/zEMKgpfRYxP6SDGjvFMrag-970-80.png
Mäng pole veel välja tulnud, day 1 patchiga pidi asi paranema ning hetke reviews on ka DRM kaitse peal, mis tuntavalt pidi FPS-i vähendama.
https://twitter.com/i/web/status/1336066826233651202

Asi pole mitte optimeerimises, vaid detailide ja graafika rohkuses, selle jaoks ei piisa Mhz, vaid on vaja jõudu. Omaette küsimus on see, miks osadele jääb ette, kuidas keegi oma raha kulutab.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!


viimati muutis wirx 08.12.2020 14:26:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 14:25:10 vasta tsitaadiga

Siin on kaks asja. CDProjekt inimesed juba ütlesid, et pole mõtet testida varasemate releasidega sest need on teadlikult gimpitud perfi mõttes.
Teiseks on vaja ikka kõvasti optimeerida, sest see mäng nüüd nii ilus ka pole, et isegi 3090 ei mängi normaalselt 4K's. Kuhu see compute power kaob vs watchdogs legion või Valhalla?
See mäng pole 3x ilusam nendest samas tarbib 3x rohkem compute ressurssi, midagi on valesti kuskil aga see sama valesti olemine võibki olla selle gimpimise taga beta releasidega.

Pakun, et 2-3 kuu pärast on see mäng enamvähem ära silutud ja optimiseeritud.
Praegu on kõik sisuliselt beta testijad järgmised 1 kuu. thumbs_up.gif

Üldsegi kui paljud siin hakkavad seda 4K peal mängima? Mõned üksikud 3090 omanikud? Enamus inimestel on siiski 1080p ja 1440p monitorid ja nendel resodel jagus seda +30fpsi küll.
See on GTA tüüpi mäng ja kui jookseb sujuvalt ilma dippideta 35fpsi, siis on ilusti mängitav. Ma ei näe isegi pointi seda mängu mängide üle 60fpsi.
Vertical sync peale ja kogu moos. 60fps 1440p resol enam kui küll. Ning nagu näha siis "Ultra" sätted on lihtsalt compute õgardid . Ootaks ära ka Hardware Unboxed game optimizaition video, kus tehakse custom profiil mis on sama hea kui Ultra väljanägemiselt, kuid saad +25% fpsi juurde.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241


viimati muutis Viilutaja 08.12.2020 14:30:07, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 08.12.2020 14:26:24 vasta tsitaadiga

Zonerman, vot ma ei teagi. Mu arust optimeeritud on hästi, kui 1080p peal saab mediumiga mängida GTX 1060 6GB ja mingi i7 4790 kombinatsioonis. Pigem see sama lugu, et Nvidia ise pushib seda raytracingut aga see on ikka tsutt liiga karm asi tänapäevasele rauale. Crysis oli kunagi samamoodi, et devvid ei pannud graafika kvaliteedile lage ette - filosoofia oli, et kui sul rauda on, keri heebleid muudkui paremale. Siin tundub sarnane lugu. Arvan, et päris normaalset perfi (nt 4K 120 fps) Ultra detail + max ray tracing me näeme alles võibolla ülejärgmise graafikakaartide põlvkonnaga. Niiet saab seda mängu uuesti läbi teha veel isegi aastal 2024, max graafikaga icon_lol.gif

PS - need kes seletavad DRMi efektidest vms - seletage lihtsale inimesele, kuidas DRM saab GPU jõudlust mõjutada? icon_eek.gif Et kui me näeme et 1440p peal asi jookseb mingi 47 fpsi ja 4K peal juba 19.8, siis DRM on selle perf dropi taga tegelikult, mitte hingetu GPU?


viimati muutis erick 08.12.2020 14:31:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 14:28:54 vasta tsitaadiga

Huumor on nende tabelikeste juures see, et sisuliselt kohalikust müügivõrgust
raske saada isegi neid alumise otsa kaarte 5600xt jne (ja kas oleks üldse mõtet).

gtx 1080 olemas sellega peaks mingi 60Hz 1080p kuidagi kätte saama aga 3440x1440 näeb vist und.
Preload veel tehtud karbil millel üldse 660gtx icon_redface.gif (ainuke winbox sai vaadatud kuidas gog alla tuleb).

PS. Niipalju toimis, et magama soovitas minna küll ilma RT-ta.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 14:38:28 vasta tsitaadiga

erick kirjutas:
Zonerman, vot ma ei teagi. Mu arust optimeeritud on hästi, kui 1080p peal saab mediumiga mängida GTX 1060 6GB ja mingi i7 4790 kombinatsioonis. Pigem see sama lugu, et Nvidia ise pushib seda raytracingut aga see on ikka tsutt liiga karm asi tänapäevasele rauale. Crysis oli kunagi samamoodi, et devvid ei pannud graafika kvaliteedile lage ette - filosoofia oli, et kui sul rauda on, keri heebleid muudkui paremale. Siin tundub sarnane lugu. Arvan, et päris normaalset perfi (nt 4K 120 fps) Ultra detail + max ray tracing me näeme alles võibolla ülejärgmise graafikakaartide põlvkonnaga. Niiet saab seda mängu uuesti läbi teha veel isegi aastal 2024, max graafikaga icon_lol.gif

PS - need kes seletavad DRMi efektidest vms - seletage lihtsale inimesele, kuidas DRM saab GPU jõudlust mõjutada? icon_eek.gif Et kui me näeme et 1440p peal asi jookseb mingi 47 fpsi ja 4K peal juba 19.8, siis DRM on selle perf dropi taga tegelikult, mitte hingetu GPU?


Mina isiklikult ei ostnud seda mängu veel. Enne tahtsin kindel olla, mis perf on 1440p max või 4K max graafikaga. Seejärel mis kaardile käed külge saan. Kuna see aasta ei saa miskit, siis nagunii võtan selle mängu ette millalgi kevadel vb või siis kui soodukas tuleb selle müügile.
RT ma jätsin välja, see mind ei eruta üldse. Puhas raster perf isegi kui mul oleks 3080.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 14:52:36 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, kas nvidia teema on just õige koht tulla rääkima, et Ray Tracing ning DLSS on mõttetud, AMD teema selleks.
https://venturebeat.com/2020/12/07/cyberpunk-2077-review-a-look-at-the-present-not-the-future/
And speaking of lighting, this is by far the best showcase for ray tracing so far. With an Nvidia RTX 3080 video card and using deep learning supersampling (DLSS), I was able to run the game at 1440p with RTX maxed out. This includes well-known RTX features like shadows and reflections, which look great. But it also includes RTX global illumination. CD Projekt Red uses a hybrid GI system that doesn’t use RTX for when light bounces off of objects and onto a second object, but all direct lighting is using ray tracing.
The difference between Cyberpunk with RTX lighting and without is massive. With RTX, it looks lifelike with lighting that brings depth to characters as their clothing creates shadows on their bodies and lighting splashes correctly over curved muscles. Without RTX, the game looks significantly flatter and more like a video game. And thanks to DLSS 2.0’s performance setting, I was able to get these incredible benefits at a steady 60 frames per second.

Siin reviews mitmeid 4K pilte Ray tracing on/off
https://gamemag.ru/reviews/cyberpunk-2077

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!


viimati muutis wirx 08.12.2020 14:58:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 14:57:37 vasta tsitaadiga

cyberpunk paistab siis ka suhteliselt täiskomplekti rt efekte ette võtma, sarnaselt controlile. openworld mängu puhul on see muidugi ambitsioonikam ettevõtmine.

screenshotte, lõpus on mõned rtx on/off võrdlused ka:
https://dtf.ru/hard/279342-cyberpunk-2077-4k-skrinshoty-s-maksimalnymi-nastroykami-i-zametki-na-polyah-o-samoy-igre

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 15:04:21 vasta tsitaadiga

Nagu 2 erinevat mängu
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 15:19:09 vasta tsitaadiga

Tõenäoliselt seoses RT-le rõhu panekuga enam non-RT-le rõhku nii väga ei pandud ka, st. sealtki tuleb vahe sisse.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 15:21:21 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Nagu 2 erinevat mängu
Spoiler Spoiler Spoiler


selguse huvides, alumine on RTX on ja ülemine off
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 91, 92, 93 ... 164, 165, 166  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.