|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler? |
| Alla 1 aasta |
|
11% |
[ 50 ] |
| 1-3 aastat |
|
31% |
[ 142 ] |
| 4-6 aastat |
|
25% |
[ 114 ] |
| 7-10 aastat |
|
18% |
[ 84 ] |
| 11-13 aastat |
|
7% |
[ 33 ] |
| 14-16 aastat |
|
3% |
[ 15 ] |
| 17-20 aastat |
|
0% |
[ 4 ] |
| Üle 20 aasta |
|
1% |
[ 5 ] |
|
| hääli kokku : 447 |
|
| autor |
|
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
29.11.2020 11:55:48
|
|
|
Tolmu kogumiseni veel aega
Aga asjad peavadki arenema
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
29.11.2020 13:54:02
|
|
|
Eks oleneb vist toast ka. Kui mul praegugi OLED light on 80 päeval ja 60 õhtul, siis vist see, et QD suudab veel eredamalt pilti kuvada, ei ole väga teema. Kui seal miskine muu asi ka kõvasti paraneb, siis võiks ju igatseda Aga eks ükskord ole ka see asi küps ja kuna vist ka odavam toota, siis eks ta OLEDi välja vahetab.
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoo87
HV vaatleja

liitunud: 10.09.2009
|
30.11.2020 11:15:08
|
|
|
| Early Access kirjutas: |
| tsitaat: |
Note that the EU version of the Q80T is different. It doesn't have the ultra viewing angle layer, and it has a worse local dimming feature. The Q85T, which is exclusive to the EU, appears to be the closest model to the one we've tested.
-rtings |
|
Krt küll, Samsung ikka eriti Scamsung... Kuidas EU tarbija isegi sellise asja peale peaks tulema, et sama mudel on tegelt erinev?
Ma just Reedel tellisin Q80T ja imestasin et hea odav..
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
30.11.2020 16:41:33
|
|
|
| Timoo87 kirjutas: |
| Early Access kirjutas: |
| tsitaat: |
Note that the EU version of the Q80T is different. It doesn't have the ultra viewing angle layer, and it has a worse local dimming feature. The Q85T, which is exclusive to the EU, appears to be the closest model to the one we've tested.
-rtings |
|
Krt küll, Samsung ikka eriti Scamsung... Kuidas EU tarbija isegi sellise asja peale peaks tulema, et sama mudel on tegelt erinev?
Ma just Reedel tellisin Q80T ja imestasin et hea odav.. |
Ei olnud ka sellega kursis ja ei märganud seda ka septembris ise telerit otsides. Päris nõme ikka sama nime all erinevat toodet pakkuda. Alles nad mängisid seeriate nimedega, et uuema aastakäigu suurem number oli tegelikult eelmise aasta arv madalama uuendus. Aga noh, mäletan veel isegi ammust Samsung 206BW monitori ostu, kus samal mudelil oli kolm erinevat paneeli tootjat, millede kvaliteet kõikus seinast seina. Pidid poes käima monitori taguselt sildilt vaatamas, et mis asi siis lõpuks on.
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
muhvits
HV vaatleja
liitunud: 01.06.2005
|
01.12.2020 21:22:59
|
|
|
| Lotharius kirjutas: |
| Timoo87 kirjutas: |
| Early Access kirjutas: |
| tsitaat: |
Note that the EU version of the Q80T is different. It doesn't have the ultra viewing angle layer, and it has a worse local dimming feature. The Q85T, which is exclusive to the EU, appears to be the closest model to the one we've tested.
-rtings |
|
Krt küll, Samsung ikka eriti Scamsung... Kuidas EU tarbija isegi sellise asja peale peaks tulema, et sama mudel on tegelt erinev?
Ma just Reedel tellisin Q80T ja imestasin et hea odav.. |
Ei olnud ka sellega kursis ja ei märganud seda ka septembris ise telerit otsides. Päris nõme ikka sama nime all erinevat toodet pakkuda. Alles nad mängisid seeriate nimedega, et uuema aastakäigu suurem number oli tegelikult eelmise aasta arv madalama uuendus. Aga noh, mäletan veel isegi ammust Samsung 206BW monitori ostu, kus samal mudelil oli kolm erinevat paneeli tootjat, millede kvaliteet kõikus seinast seina. Pidid poes käima monitori taguselt sildilt vaatamas, et mis asi siis lõpuks on. |
Aga kas selle aasta mudelitel pult on ikka veel metallist korpusega? Muidu USA'le tehti sellega tünga (plastpuldid, samas kui EU sai metallist koprusega). Mitte et see pildist olulisem oleks.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
01.12.2020 22:14:49
|
|
|
| Timoo87 kirjutas: |
| Early Access kirjutas: |
| tsitaat: |
Note that the EU version of the Q80T is different. It doesn't have the ultra viewing angle layer, and it has a worse local dimming feature. The Q85T, which is exclusive to the EU, appears to be the closest model to the one we've tested.
-rtings |
|
Krt küll, Samsung ikka eriti Scamsung... Kuidas EU tarbija isegi sellise asja peale peaks tulema, et sama mudel on tegelt erinev?
Ma just Reedel tellisin Q80T ja imestasin et hea odav.. |
No mida siin teada on. Pole kunagi saladus olnud, et Rtings on Kanada ja USA turule suunatud seadmete testija, ning USA/Kanada seadmed on alati EU seadmetest erinenud. Tarkvara on neil enamasti ikka erinev olnud.
Täpselt sama on Jaapaniga, Hiinaga jne. Neil kõigil suurtel turgudel on ainult nende klientide eripära arvestades loodud lahendused ja tooted, millest me siin isegi aru ei saa, et miks nii veidrad asjad
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
01.12.2020 22:39:29
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| Timoo87 kirjutas: |
| Early Access kirjutas: |
| tsitaat: |
Note that the EU version of the Q80T is different. It doesn't have the ultra viewing angle layer, and it has a worse local dimming feature. The Q85T, which is exclusive to the EU, appears to be the closest model to the one we've tested.
-rtings |
|
Krt küll, Samsung ikka eriti Scamsung... Kuidas EU tarbija isegi sellise asja peale peaks tulema, et sama mudel on tegelt erinev?
Ma just Reedel tellisin Q80T ja imestasin et hea odav.. |
No mida siin teada on. Pole kunagi saladus olnud, et Rtings on Kanada ja USA turule suunatud seadmete testija, ning USA/Kanada seadmed on alati EU seadmetest erinenud. Tarkvara on neil enamasti ikka erinev olnud.
Täpselt sama on Jaapaniga, Hiinaga jne. Neil kõigil suurtel turgudel on ainult nende klientide eripära arvestades loodud lahendused ja tooted, millest me siin isegi aru ei saa, et miks nii veidrad asjad  |
Jah, seda küll, et rtings testib Põhja-Ameerika kontinendile suunatud tooteid ning enamus elektroonikat on erinevatel turgudel erinev. Aga Samsungi poolt on SAMA tootenime/mudeli all erinevatel turgudel erinevat asja müüa väga scam-like. Oma Galaxy telefonidega teevad täpselt samamoodi
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MummikAl
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.07.2006
|
01.12.2020 23:53:41
|
|
|
OT:
Samsung ongi juust ja isiklikult ei soovita neid tooteid kellelegi (TV/mobiil)
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
02.12.2020 00:02:09
|
|
|
Samsungi TV-d on mullegi halva mulje jätnud (QLEDi pole proovinud), aga mobiilid siiani väga head olnud.
Samuti on Samsungil väga häid monitore olnud (nt. 214T ja 244T).
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoo87
HV vaatleja

liitunud: 10.09.2009
|
02.12.2020 00:21:32
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| Timoo87 kirjutas: |
| Early Access kirjutas: |
| tsitaat: |
Note that the EU version of the Q80T is different. It doesn't have the ultra viewing angle layer, and it has a worse local dimming feature. The Q85T, which is exclusive to the EU, appears to be the closest model to the one we've tested.
-rtings |
|
Krt küll, Samsung ikka eriti Scamsung... Kuidas EU tarbija isegi sellise asja peale peaks tulema, et sama mudel on tegelt erinev?
Ma just Reedel tellisin Q80T ja imestasin et hea odav.. |
No mida siin teada on. Pole kunagi saladus olnud, et Rtings on Kanada ja USA turule suunatud seadmete testija, ning USA/Kanada seadmed on alati EU seadmetest erinenud. Tarkvara on neil enamasti ikka erinev olnud.
Täpselt sama on Jaapaniga, Hiinaga jne. Neil kõigil suurtel turgudel on ainult nende klientide eripära arvestades loodud lahendused ja tooted, millest me siin isegi aru ei saa, et miks nii veidrad asjad  |
Sa eeldad, et ma tean telekatest ja nende ülevaadetest piisavalt ja olen pikalt järginud. Tegelikult ma enne reedet isegi ei teadnud et selline asi on olemas nagu rtings. Samuti see on esimene kord kui ma kuulen et sama mudel on erinev erinevates piirkondades. Ma igaks juhuks ütlen, et eelmine kord kui ma teleka ostsin oli aastal 2011.
Nii et jah, tuleb välja et ei tohi eeldada et sama mudel on sama asi erinevates regioonides... õpib ikka iga päev midagi uut, jah.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
02.12.2020 02:09:52
|
|
|
noh, eeldamise kohta on öeldud, et see on kõigi...
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
02.12.2020 10:16:21
|
|
|
Sai ka Must reede raames LG CX55 ostetud. Ostmisest alates esinenud imelik anomaalia, öösel mingil ajal lülitab ise sisse ennast.
LG klienditoega nüüd saanud paaril päeval suhelda ja erinevaid seadistusi muudetud, eks siis paistab, kas täna öösel saab rahulikult magada või mitte.
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
113 |
|
| tagasi üles |
|
 |
McCoffin
HV kasutaja
liitunud: 24.03.2003
|
02.12.2020 10:47:58
|
|
|
TeliaTV ka küljes?
EDIT: Mind ajas Telia UFO boks nii närvi oma vigase juhtimisega, et panin sinna CEC signaali "läbilõikaja" vahele. Variant on ka ise juhtmest see soon välja lõigata, aga 5 euri tundus lihtsam kulutada. Süsteemis on LG C9 külge ühendatud Apple TV ja Telia boks, heli läheb ARC kaudu Denon ressiiverisse ja no ei saanud neid normaalselt korraga sisse välja lülitatama. Seni töötas asi ilusti, kuni kõik seadmed välja lülitan ja siis hakkab tsirkus pihta, millest ma ei viitsinud enam läbi närida (Telia TVd sisse lülitades ei lülita telekat järgi või jätab Denoni sisse lülitamata või hakkab Apple TV peal olles ise Telia TV peale hüppama vms). Telia boksist juhtimiste maha võtmine ei aidanud, signaali läbi lõikamine tundus kindlam meetod olema.
link
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
02.12.2020 10:55:19
|
|
|
| McCoffin kirjutas: |
TeliaTV ka küljes?
EDIT: Mind ajas Telia UFO boks nii närvi oma vigase juhtimisega, et panin sinna CEC signaali "läbilõikaja" vahele. Variant on ka ise juhtmest see soon välja lõigata, aga 5 euri tundus lihtsam kulutada. Süsteemis on LG C9 külge ühendatud Apple TV ja Telia boks, heli läheb ARC kaudu Denon ressiiverisse ja no ei saanud neid normaalselt korraga sisse välja lülitatama. Seni töötas asi ilusti, kuni kõik seadmed välja lülitan ja siis hakkab tsirkus pihta, millest ma ei viitsinud enam läbi närida (Telia TVd sisse lülitades ei lülita telekat järgi või jätab Denoni sisse lülitamata või hakkab Apple TV peal olles ise Telia TV peale hüppama vms). Telia boksist juhtimiste maha võtmine ei aidanud, signaali läbi lõikamine tundus kindlam meetod olema.
link |
Jep, Telia "UFO" digiboks on läbi HDMI ühendatud.
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
113 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
02.12.2020 11:24:47
|
|
|
yup, see telia kapsaaed
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
02.12.2020 11:28:52
|
|
|
| Kas teleri seadetest see HDMI-CEC valiku välja lülitamine (sai täna LG klienditoe juhendamisel tehtud) aitab või peab tõesti selle adapteri ära ostma digiboksi jaoks?
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
113 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mugman
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2015
|
02.12.2020 11:32:35
|
|
|
| peaks aitama, mul lõi mi box'iga see cec seade ükshetk erroreid
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
02.12.2020 11:32:39
|
|
|
| Elpex kirjutas: |
Sai ka Must reede raames LG CX55 ostetud. Ostmisest alates esinenud imelik anomaalia, öösel mingil ajal lülitab ise sisse ennast.
LG klienditoega nüüd saanud paaril päeval suhelda ja erinevaid seadistusi muudetud, eks siis paistab, kas täna öösel saab rahulikult magada või mitte. |
digiboks lülita õhtul välja, siis ei panda ka telerit tööle kui boks peaks mingi uuenduse või reloadi saama.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
02.12.2020 11:33:24
|
|
|
| Elpex kirjutas: |
| Kas teleri seadetest see HDMI-CEC valiku välja lülitamine (sai täna LG klienditoe juhendamisel tehtud) aitab või peab tõesti selle adapteri ära ostma digiboksi jaoks? |
Peaks aitama küll, lisaks lülita see digiboxist välja.
Endal vanema lgga seda jama pole, osadel siin seda palju olnud
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
02.12.2020 11:34:34
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| Elpex kirjutas: |
Sai ka Must reede raames LG CX55 ostetud. Ostmisest alates esinenud imelik anomaalia, öösel mingil ajal lülitab ise sisse ennast.
LG klienditoega nüüd saanud paaril päeval suhelda ja erinevaid seadistusi muudetud, eks siis paistab, kas täna öösel saab rahulikult magada või mitte. |
digiboks lülita õhtul välja, siis ei panda ka telerit tööle kui boks peaks mingi uuenduse või reloadi saama. |
Ma ei soovi igal õhtul hakata eraldi digiboksi välja lülitama. Kui selgub, et teleri seadete muutmine ei aita, siis tuleb see adapter ära osta.
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
113 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mugman
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2015
|
02.12.2020 11:35:12
|
|
|
| ...a mis adapter, värgendusest jutt on?
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
02.12.2020 11:40:48
|
|
|
link :: Adapter
| Mugman kirjutas: |
| ...a mis adapter, värgendusest jutt on? |
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
113 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Foxxx
HV veteran

liitunud: 22.10.2004

|
02.12.2020 11:42:01
|
|
|
Elpex, Kui CEC ei aita, siis kui telekas on eraldi digiboxi ära tundnud ja sellele mingi oma profiili loonud, siis selle kustutamine peaks aitama. Mul vanem samsa telekas ja sellel on CEC väljas, aga hiljuti testisin Xbox One S-i ja see sellest hoolimata suutis ühendust hoida. Aitas see kui Xboxi profiil ära kustutada telekast.
Edit: Ma selliseid adaptereid küll ei usaldaks, halvemal juhul saad mingi muu signaalikao ka kaasa kauba peale. Pigem ikka seadetes ringi kolada Võimalik on ka digiboxi seadetes ringi kolada ja sealt kinni keerata CEC.
viimati muutis Foxxx 02.12.2020 11:44:20, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
02.12.2020 11:43:42
|
|
|
| Foxxx kirjutas: |
| Elpex, Kui CEC ei aita, siis kui telekas on eraldi digiboxi ära tundnud ja sellele mingi oma profiili loonud, siis selle kustutamine peaks aitama. Mul vanem samsa telekas ja sellel on CEC väljas, aga hiljuti testisin Xbox One S-i ja see sellest hoolimata suutis ühendust hoida. Aitas see kui Xboxi profiil ära kustutada telekast. |
Tänud! Vaatan, mis ta täna öösel teeb. Kui endiselt tembutab, siis uurin seda profiili teemat.
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
113 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Foxxx
HV veteran

liitunud: 22.10.2004

|
02.12.2020 11:45:25
|
|
|
| Elpex, Saad ise ka testida, ei pea ööd ootama, digiboxi sisse ja välja lülitadest peaks sama efekti andma.
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
02.12.2020 11:47:48
|
|
|
| Testisin, hetkel digiboksi välja ja sisse lülitades teler sisse ei lülitunud.
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
113 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Foxxx
HV veteran

liitunud: 22.10.2004

|
02.12.2020 11:49:50
|
|
|
| Elpex, Siis ei tohiks ka uuendates ennast telekat sisse lülitada. Teoorias on CEC kasulik tehnoloogia, aga praktikas töötab see ainult ideaaltingimustes.
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
McCoffin
HV kasutaja
liitunud: 24.03.2003
|
02.12.2020 15:01:20
|
|
|
Mul oli CEC digiboksi seadedest väljas, aga ta oli ikka võimeline mingit segast peksma, nii et Apple TV ei käivitunud jne. MIngist signaalikaost ei saa digisignaali puhul juttu olla. Kas pilt on või ei ole Mul on 4 kuud see adapter toiminud probleemideta.
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Foxxx
HV veteran

liitunud: 22.10.2004

|
02.12.2020 15:10:46
|
|
|
| McCoffin, HDMI versiooni ma frogi lehelt ei suutnud välja lugeda. 2.0?
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
02.12.2020 15:18:08
|
|
|
Foxxx, HDMI ühendus on füüsiliselt sama alates 1.1 versioonist.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
02.12.2020 15:27:29
|
|
|
Mul on CX taga telia box, denoni ress (hdmi ARC) ja PC. Kõike juhin teleka puldist. CEC osas ei kurda. Telekaga läheb automaatselt käima ress ja kui viimati oli valitud Telia box, siis see läheb ka käima. Kui viimati oli valitud PC, siis telia ise käima ei lähe, aga sisendi telia peale vahetamisel annab CX ekraani peale valiku, et kas tahad Telia boxi käima ajada? Kui paned yes, siis läheb käima.
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
McCoffin
HV kasutaja
liitunud: 24.03.2003
|
02.12.2020 21:19:29
|
|
|
| Yup, nii toimib mul ka, aga pane valemisse Appletv ja miskit läheb seal tülli...
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
muri666
HV kasutaja
liitunud: 29.04.2004
|
05.12.2020 18:11:11
|
|
|
400 eur eest mõni 55'' LG televiisor on olemas mida julgeksite soovitada?
Või pigem sellise raha eest midagi peent nagunii ei saa ja tasub ära võtta suvaline?
Telia TV peamiselt kasutatakse.
55UN70003LA käraks ära?
https://www.hinnavaatlus.ee/1881439/lg-55-55un70003/
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
smoolae
HV kasutaja
liitunud: 17.03.2017
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d_m
HV kasutaja
liitunud: 24.08.2002
|
05.12.2020 19:18:37
|
|
|
Olen teoorias ka uue ekraani otsingul. Ideaalis võiks olla maksimaalselt 65". Paremini mahuks 58" aga selle diagonaaliga enamus tootjaid tuntuid mudeleid ei tooda. Philipsil on midagi ja Samsungi odavamast otsast ehk leiab ka midagi. Hetkel on 49" Philips 6500 seeria, specide järgi IPS, direct led ja 100 Hz paneel ning Android TV. Miks mõtlen vahetuse peale on eelkõige suurem ekraan. Gray ja black uniformity on praegusel teleril üsna halb või pigem halb. Omal ajal oli esimene nii suur ekraan ja polnud kõige olulisem asi mida vaatasin ostmisel (praegu widescreen asju millel mustad ääred või kosmose filmid-seriaalid jne vaadates üsna tuntav see taustavalgus mis läbi kumab). Enamus odavamaid tänaseid telereid on VA paneeliga ja 50/60 Hz. Kas täna vahetus 60Hz VA ja edge led paneelile oleks tagasiminek? Seejärel võiks olla AirPlay 2 tugi, kuna paljuski on kodus kasutusel Apple seadmeid ja viimase 2a mudelid telekatel on juba ka Apple toega. Praegusel Philipsil on Chromecast tugi mis on ülimugav näiteks Youtube castimisel aga tahaks rohkem Apple lihtsust AirPlay osas. Google Photos on küll variant oma telefonist castimisel aga AirPlay toega telerite puhul jääks see ära nagu ma aru saan. Helisüsteemis on juba võimendil AirPlay tugi ja see on ülimugav. Seetõttu tahaks ekraani ka selle toega video jaoks. Kõike asju cloudi ei lae, et kusagilt tuubist striimida suurele ekraanile.
Mis puudutab siin neid soovitatud TU71xx ja TU85xx mudeleid siis eelkõige HDMI vähesus (2tk TU71xx ja 3tk TU85xx < minimaalselt OK ning kummalgi pole HDMI 2.1 tuge samuti < pole gamer aga võiks ju olemas olla, kõige väiksem lisa mida vajan, seega see pole otseselt määrav ostu juures). Kummalgi pole vist ka enam 3,5mm audio väljundit mis mu Philipsi 6500 seerial on tulnud päris mitmel korral kasuks. Kumbki ei toeta ka Chromecasti ehk pole Android TV toega. Kui sul pole Samsungi telefon siis kolmanda partei Androidi telefonidega ei ole mingisugune otse castimine telerisse võimalik? Või ma eksin? Samsungi telefonid vist kuidagi otse omavahel suhtlevad? Ses suhtes Applel Airplay ja universaalsem Chromecast tugi, eriti kui need veel koos ühes ekraanis olemas on, oleks ideaalne combo. Siinkohal on ainus tootja vist Sony kes sellist kombinatsiooni pakub? Philips vist pole Applega selgeks saanud kas AirPlay tugi nende telekatesse tuleb? On see sisuliselt vaid softi küsimus või peab telerites mingi raua tugi ka olemas olema. Seetõttu pole Philips väga kindel ost hetkel. Kas nende 2020 mudelitele või isegi 2019 mudelitele AirPlay tugi üldse tuuakse või kas see on tehniliselt võimalik. Mis puudutab Samsungi telekaid siis nende Apple lahendusel puudub HomeKit tugi, mis Sony omadel on olemas. Pole otseselt hetkel küll vajalik aga nice to have feature kui näiteks 1-1,5K EUR juba raha kulutad.
Telekas läheb mul seinale (olemasolev juba on), seega nn seinakinnituse tugi võiks olla out of box (ma ei räägi nendest olemasolevatest VESA aukudest). Mis odavama otsa Samsungi TU mudeleid puudutab siis on lisaks vaja osta mingi nn wall mount kit juurde kus õiged kruvid ja mingid nn spacerid lisaks (miks selline lahendus Samsungi poolt?)
Vaatamiskaugus on umbes 2,5m, seega 65" tundub ideaalne suurus. Sisimas muidugi unistaks 75-85" aga no ei mahu füüsiliselt lihtsalt enam sellele seinale (muid asju ümberringi mis takistavad).
Käisin ka siis poes oma silmaga ükspäev vaatamas, Samsungi Q-seeria asjad oli kenasti esindatud Q60T, Q77T ja Q80T ning TU71xx ja TU85xx samuti. Müügisaalis olles mina aru ei saanud mis eelis sellel Q80T-l siis niiväga on. Kas mul on silmad vanaks jäänud aga vaatenurk oli kõigil kolmel, vähemalt poes ja poe valgusega, sama hea. Isegi must oli okei ja valge/heleda pildiga hetkel oli üsna ühtlane pilt/vaatenurk kõigil kolmel. Muidugi test värvidega tuleks vahe paremini esile. Mingil põhjusel Samsungites jooksis vaid nende oma ideaalse pildi ja värvidega mingisugune promo video. See pole reaalne asi mida kodus vaatad. Ülejäänud tootjate asjadel jooksis ETV2. Selle 720p? pildiga on kõik üsna halb ja ühesugune mudru ja samuti võta milline ekraan tahes.
Mis mind aga Q-seeria puhul juhuslikult üllatas on mingi pealmine (kaitse?) klaas ja kui telerite nurki vaadata siis pikslid nurkades "kaovad" selle pealmise klaasi alla/taha ära. Justkui oleks selle all olev pikslitega paneel nurkadest kas nihkes või "kumer". Seda peab poes ise vaatama, raske seletada. Q80T-l oli see pisut parem või oli lihtsalt parem eksemplar poes. TU-seerial seda nagu polnud. Pole ka minu praegusel Philipsi teleril, nurkades olevat nn nurga/tipu pikslit näed ja ekraan on 90 kraadi nurkadega. Nurki just ei vaata ja 2,5m pealt ju ei näe ka aga miks selline imelik lahendus Samsungil või QLED iseärasus? Miks see klaas nurki ära peab "sööma"? Rtings lehel oleval Q80T reviews on nad ekraani nurgast pilti teinud, seal on see pealmine, musta äärega, klaas näha aga vale nurga alt kust see "probleem" välja ei paista.
Sattusin ka tuubist ühele kanalile "Andy Tecnología tv" kus kõrvuti võrdleb TU8500 ja Q70T ekraane. TU8500 eeliseks oli kuidagi parem pilt, taustavalgus ei kumanud nii läbi ja vist ka vaatenurk on parem?. Samas Q70T oli nagu ilusama/eredama pildiga aga kõrvuti võrreldes ongi nii alati. Samuti TU8500 oli oma featuuridelt lahjem (Multi View näiteks ei toimi ühtemoodi) ja gaming on jällegi Q70T parem.
Ühesõnaga mida siis kokkuvõttes valida? Ainus ideaalne mudel mis kõigile tingimustele nagu just vastaks oleks Sony XH90-seeria (~1200EUR+ mis on pisut kallis ja mida Telia oma e-poes ei müü mingil põhjusel) aga keegi siin varasemalt kommenteeris, et vahetas välja kuna väga halb vaatenurk!? Poes olid ka XH80 (puudub HDMI 2.1 ja local dimming) ja XH85 (XH-85-seerial puudub HDMI 2.1 tugi ja maksimaalselt vaid 49") mudelid ja nende vaatenurk polnud küll oluliselt halvem kui mistahes teisel poes oleval telekal. OLED ekraanidega võrreldes on muidugi kõik halb, sellega olen nõus aga burn-in kartuses ma seda aastal 2020 veel ikkagi ei osta ja pisut kallis on ka, et 65" hankida. Loodetavasti saab OLED asemel mingi 100% kindel alternatiiv tulema nagu siin erinevad uued tehnoloogiad väidavad.
Seega pika jutu lõpuks, mida siis valida 65" seast millel oleks eelkõige AirPlay 2/HomeKit tugi, seejärel Chromecast, OK vaatenurgaga paneel, mingi Dolby Vision/Atmos (eARC) tugi ja mis ei röövi rahakotti (maks 1000-1200, ideaalis võiks alla 1000 olla)? Pole vist reaalne?
viimati muutis d_m 05.12.2020 20:36:53, muudetud 6 korda |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piraat262
HV veteran

liitunud: 11.01.2006
|
05.12.2020 19:23:34
|
|
|
| Kuna teksti vormistus on alla igasuguse arvestuse, siis viimase lause põhjal - "pane 500 juurde ja võta OLED."
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d_m
HV kasutaja
liitunud: 24.08.2002
|
05.12.2020 20:12:42
|
|
|
| piraat262 kirjutas: |
| Kuna teksti vormistus on alla igasuguse arvestuse, siis viimase lause põhjal - "pane 500 juurde ja võta OLED." |
Pikk jutt tõesti aga palju muresid ka. OLED pole kahjuks täna veel valik. Kui 55"/65" hinnad tuleksid alla 1K siis ehk oleks burn-in aksepteeritavam. OLED burn-in'iga ekraanide secondhand müük pole vist teostatav, kes ikka su sissepõlenud logodega ekraani tahab? Isegi -50% hinna juures?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cabbage
HV kasutaja

liitunud: 07.02.2014
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d_m
HV kasutaja
liitunud: 24.08.2002
|
05.12.2020 20:43:14
|
|
|
Tunnistan, et nn wall of text tuli ennem ja nüüd pisut kohendasin.
Seda XH90 mudelit mainisin kuid siin paar lehekülge tagasi keegi vahetas selle halva vaatenurga tõttu välja.
Rtings samas soovitab seda kui ühte universaalsemat mudelit. On see siis ikkagi nii halb?
Hea meelega ostaks mingi nn odavama hiinaka aga neil puudub kõigil AirPlay variant sootuks.
OLED pildi vastu ma ei vaidle üldse, super ma ütlen aga burn-in ja väsimine ei innusta seda ostma. Eks eelarvest jääb see ikkagi välja. 1-2a pärast on ehk asi parem.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
05.12.2020 20:53:40
|
|
|
| kui loobuksid google cast'ist (mis on androidi pärusmaa), siis tekivad valikusse ka LG SM90, SM98, Nano 85/86, Nano 90/91
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d_m
HV kasutaja
liitunud: 24.08.2002
|
06.12.2020 00:32:06
|
|
|
Jah, seda ma arvasingi, vastus on vaid Sony
Lubaks keegi Philipsile ka lõpuks AirPlay oleks valikut ehk rohkem. Samsung vaevalt Chromecasti juurde lisama hakkab.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andreL
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.08.2009
|
06.12.2020 13:04:25
|
|
|
| d_m kirjutas: |
Tunnistan, et nn wall of text tuli ennem ja nüüd pisut kohendasin.
Seda XH90 mudelit mainisin kuid siin paar lehekülge tagasi keegi vahetas selle halva vaatenurga tõttu välja.
Rtings samas soovitab seda kui ühte universaalsemat mudelit. On see siis ikkagi nii halb?
Hea meelega ostaks mingi nn odavama hiinaka aga neil puudub kõigil AirPlay variant sootuks.
OLED pildi vastu ma ei vaidle üldse, super ma ütlen aga burn-in ja väsimine ei innusta seda ostma. Eks eelarvest jääb see ikkagi välja. 1-2a pärast on ehk asi parem. |
Sinu jutu põhjal soovitan soojalt XH90 telekat. See on tõesti kõige universaalsem telekas, pakub kõike ja väga hea raha eest. Tõesti mul oli antud telekas ja vahetasin selle välja, sest mul oli võimalus. Vaatenurk pole kõige parem, aga ka mitte midagi hullu. Ma lihtsalt olen suhteliselt nõudlik, ning mul isiklikult istub telekas kontori toas, ning vaatan seda tihti väga suure nurga alt, ning kasutan ka seda arvuti monitorina.
Kui aga sul läheb see elutuppa, siis ma ei näe probleemi. Ära enam palju mõtle, võta XH90, ning sa ei kahetse.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
noon
HV vaatleja
liitunud: 24.04.2004
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d_m
HV kasutaja
liitunud: 24.08.2002
|
06.12.2020 21:28:47
|
|
|
| Early Access kirjutas: |
| kui loobuksid google cast'ist (mis on androidi pärusmaa), siis tekivad valikusse ka LG SM90, SM98, Nano 85/86, Nano 90/91 |
Jah, LG'd olen ka vaadanud. Eks tuntumatest tootjatest ongi Samsung vs LG kui mitte Android TV'd vaadata.
Kellel siis on keskklassis või kõrgemas keskklassis parem tehnoloogia? LG NanoCell või Samsung QLED?
SM90/98 poleks osanud vaadata < need vist 2019 mudelid? Nende saadavus on samuti üsna nigel tänaseks kui mitte olematu. Üks tundmatu pood hv.ee andmetel SM98't pakub.
NANO86 oli ühes tuntud elektroonikapoes kohe 65" mudeliga esindatud. Otseselt halb pilt nagu polnud. Samas, niikaua kuni valget/halli/musta ja reaalset 1080p/4K filmi testida ei saa on raske hinnata.
Selliselt, reklaamvideoid näitavaid ekraane vaadates, on enamus ilusa pildiga.
Õnnestus seal ka Samsungi Q90T ja Q95T ära näha, nojaa, need on omaette tase.
| andreL kirjutas: |
| d_m kirjutas: |
Tunnistan, et nn wall of text tuli ennem ja nüüd pisut kohendasin.
Seda XH90 mudelit mainisin kuid siin paar lehekülge tagasi keegi vahetas selle halva vaatenurga tõttu välja.
Rtings samas soovitab seda kui ühte universaalsemat mudelit. On see siis ikkagi nii halb?
Hea meelega ostaks mingi nn odavama hiinaka aga neil puudub kõigil AirPlay variant sootuks.
OLED pildi vastu ma ei vaidle üldse, super ma ütlen aga burn-in ja väsimine ei innusta seda ostma. Eks eelarvest jääb see ikkagi välja. 1-2a pärast on ehk asi parem. |
Sinu jutu põhjal soovitan soojalt XH90 telekat. See on tõesti kõige universaalsem telekas, pakub kõike ja väga hea raha eest. Tõesti mul oli antud telekas ja vahetasin selle välja, sest mul oli võimalus. Vaatenurk pole kõige parem, aga ka mitte midagi hullu. Ma lihtsalt olen suhteliselt nõudlik, ning mul isiklikult istub telekas kontori toas, ning vaatan seda tihti väga suure nurga alt, ning kasutan ka seda arvuti monitorina.
Kui aga sul läheb see elutuppa, siis ma ei näe probleemi. Ära enam palju mõtle, võta XH90, ning sa ei kahetse. |
Mingil põhjusel pakutakse/surutakse poodides neid XH80/XH85 mudeleid ja XH95.
XH95 on küll super pildiga ja XH80/85 vahe on mustades/tumedates toonides isegi poes eristatav. Vaatenurk on mõlemal kolmel mudelil suhteliselt OK, samas hämaramas/pimedas toas on kindlasti suurem erinevus.
Mingil põhjusel pole poodides ja oma silmaga XH90't näha õnnestunud. Tartus olla vist kusagil olemas.
Kui info õige siis XH90'l on parem prose (MT5895)/spec kui kallimal XH95'l (MT5895). Samas pilt loeb eelkõige. XH95 läheks sinna Q80T>Q90T klassi kui pilti võrrelda.
Kuidas sul õnnestus vahetus teha XH90 > CX ? Pikalt Sony kasutasid, et said tagasi viia? Pole sellist nö tagastust kunagi proovinud.
viimati muutis d_m 06.12.2020 21:32:21, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
06.12.2020 22:12:23
|
|
|
XH90 oli minu arust Järve Expertis väljas.
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andreL
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.08.2009
|
06.12.2020 22:54:52
|
|
|
XH90 on üleval ka Lõunakeskuse Euronicsis, ilmselt ka mujal.
Kui oled Euronicsi püsiklient, siis on sul võimalik 30 päeva jooksul välja vahetada toode, kas samaväärse või kallima toote vastu.
Kui plaanid ka telekaga mängida, siis on XH90 ilmselge valik, kuna toetab HDMI 2.1
viimati muutis andreL 07.12.2020 15:42:02, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
07.12.2020 12:36:13
|
|
|
Kas XH95-t nii saab proovida, et kui ei meeldi, siis saadan tagasi, aga samast poest uut ei osta?
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|