Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 164, 165, 166  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 10:42:52 vasta tsitaadiga

Vennad juba flashivad oma kaarte Kingpini 520W biosega, peab ära ootama, et MSI peal ka mõni ära testiks, aga no vast ikka toimib.
https://preview.redd.it/pwnybdjksr261.png?width=3840&format=png&auto=webp&s=ffcad16c49763392a5f93269d314f8f2228da9bb[/quote]

Mis seal enam oodata kui sul nagu nii ju flashitud Asuse omaga?
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 11:34:37 vasta tsitaadiga

andreL kirjutas:
Diesel kirjutas:
Kohalikku huumorit kah...

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=790281

Ordis on reaalselt laoseis olemas soodsamalt..


Ahnusel pole piire. Ilmselt ostis ise kallilt Eestist või siis tellis kuskilt odavamalt ja nüüd loodab natuke kasumit teha. Üks müüb foorumis ka RTX 3090 kaarti 1950 eurtsi eest, kuigi Liiv liigutab neid kaarte 1600 eurtsiga. Mis teha, huvitavad ajad! icon_rolleyes.gif


Seltsimehed on lihtsalt hiljaks jäänud scalpimisega või loodavad ühele teadmatule ostjale. HV eelis ost/müügil on see, et enamus kasutajaid jälgivad neid teemasid ja märkavad kohe sellist tegevust ning annavad teada icon_smile.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 03.12.2020 11:44:19 vasta tsitaadiga

eks mõni müüb kasumiahnuses kasvõi oma vanaema maha, mis teha. loodame vaid, et tal see müük pekki läheb ja keegi ei lange tema õnge.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cooloox
HV vaatleja

liitunud: 12.02.2017




sõnum 03.12.2020 11:52:56 vasta tsitaadiga

Tervist! Kui MSRP-sid mitte arvestada, sest Euroopas need niikuinii ei kehti, siis mis teie kui veteranide arvamus on, et kuhu need 3060 Ti hinnad võiks meil siin langeda, kui asjad lõpuks normaalsed on? Ja ma ei mõtle siin mingeid Strixe ja muid overkill mudeleid, vaid pigem selliseid odavamapoolseid, aga mitte täisrämpsu. Arvutitargas on hetkel Paliti mudel 529€, samas vaatad korra EVGA USA lehele ja näed et nende mudelid on 400 ja 440 USD, kui jaole saada. See 529 iseenesest jube hull ei tundu, aga tegelikult ju ikkagi 3070 territoorium see hinna poolest. Kokkuvõtlikult: kas on mõtet oodata paar nädalat või kuud ja loota et hind kukub lausa 100€ võrra Eestis, või pigem on suurim lootus kuni 50€ hinnasulale?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-kasutaja-
Kreisi kasutaja
-kasutaja-

liitunud: 21.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 11:53:50 vasta tsitaadiga

Arvutitargast lähevad 3060ti-d 3070 hinnaga nagu soojad saiad. Usun, et aivari 3080 eagle läheb ka loosi 1200-ga. 1200 on kõigest alghind icon_razz.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 11:57:47 vasta tsitaadiga

-kasutaja- kirjutas:
Arvutitargast lähevad 3060ti-d 3070 hinnaga nagu soojad saiad. Usun, et aivari 3080 eagle läheb ka loosi 1200-ga. 1200 on kõigest alghind icon_razz.gif


ot:
Äkki peaks tegema nagu ebays. Kõik hakkavad üksteist üle pakkuma ja siis loobuvad pärast icon_smile.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 12:03:28 vasta tsitaadiga

cooloox kirjutas:
Tervist! Kui MSRP-sid mitte arvestada, sest Euroopas need niikuinii ei kehti, siis mis teie kui veteranide arvamus on, et kuhu need 3060 Ti hinnad võiks meil siin langeda, kui asjad lõpuks normaalsed on? Ja ma ei mõtle siin mingeid Strixe ja muid overkill mudeleid, vaid pigem selliseid odavamapoolseid, aga mitte täisrämpsu. Arvutitargas on hetkel Paliti mudel 529€, samas vaatad korra EVGA USA lehele ja näed et nende mudelid on 400 ja 440 USD, kui jaole saada. See 529 iseenesest jube hull ei tundu, aga tegelikult ju ikkagi 3070 territoorium see hinna poolest. Kokkuvõtlikult: kas on mõtet oodata paar nädalat või kuud ja loota et hind kukub lausa 100€ võrra Eestis, või pigem on suurim lootus kuni 50€ hinnasulale?


3060Ti hinnad võiks olla €400..€500 (sellega neid ka müüdi EUs kuid nõudlus oli kõrge nagu ikka) ja neid €500 ülevõllijahutusega isendeid pole väga mõtet osta, pigem vaadata 3070 sel juhul juba (mis võiks olla €500..€600). Samamoodi ei peaks ostma €600ga 3070 vaid vaadata juba 3080 poole. icon_smile.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cooloox
HV vaatleja

liitunud: 12.02.2017




sõnum 03.12.2020 12:13:10 vasta tsitaadiga

Olgu nii, eks ma ootan siis pisut ja ei osta seda 529€ Palitit ära. Näpud samas sügelevad veidi, 5600X on juba käes ja teised jupid uue kasti jaoks tellitud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 12:43:25 vasta tsitaadiga

cooloox kirjutas:
Tervist! Kui MSRP-sid mitte arvestada, sest Euroopas need niikuinii ei kehti, siis mis teie kui veteranide arvamus on, et kuhu need 3060 Ti hinnad võiks meil siin langeda, kui asjad lõpuks normaalsed on? Ja ma ei mõtle siin mingeid Strixe ja muid overkill mudeleid, vaid pigem selliseid odavamapoolseid, aga mitte täisrämpsu. Arvutitargas on hetkel Paliti mudel 529€, samas vaatad korra EVGA USA lehele ja näed et nende mudelid on 400 ja 440 USD, kui jaole saada. See 529 iseenesest jube hull ei tundu, aga tegelikult ju ikkagi 3070 territoorium see hinna poolest. Kokkuvõtlikult: kas on mõtet oodata paar nädalat või kuud ja loota et hind kukub lausa 100€ võrra Eestis, või pigem on suurim lootus kuni 50€ hinnasulale?


EVGA puhul ei tasu ära unustada, et Euroopa hind tuleb natuke kallim ja lisaks ei ole nende kodulehel käibemaksu hinnale lisatud (selle arvutuse pead ise tegema).
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cooloox
HV vaatleja

liitunud: 12.02.2017




sõnum 03.12.2020 13:17:37 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
cooloox kirjutas:
Tervist! Kui MSRP-sid mitte arvestada, sest Euroopas need niikuinii ei kehti, siis mis teie kui veteranide arvamus on, et kuhu need 3060 Ti hinnad võiks meil siin langeda, kui asjad lõpuks normaalsed on? Ja ma ei mõtle siin mingeid Strixe ja muid overkill mudeleid, vaid pigem selliseid odavamapoolseid, aga mitte täisrämpsu. Arvutitargas on hetkel Paliti mudel 529€, samas vaatad korra EVGA USA lehele ja näed et nende mudelid on 400 ja 440 USD, kui jaole saada. See 529 iseenesest jube hull ei tundu, aga tegelikult ju ikkagi 3070 territoorium see hinna poolest. Kokkuvõtlikult: kas on mõtet oodata paar nädalat või kuud ja loota et hind kukub lausa 100€ võrra Eestis, või pigem on suurim lootus kuni 50€ hinnasulale?


EVGA puhul ei tasu ära unustada, et Euroopa hind tuleb natuke kallim ja lisaks ei ole nende kodulehel käibemaksu hinnale lisatud (selle arvutuse pead ise tegema).


Isegi kui võtta kõige mustem stsenaarium, ehk EVGA 3060 Ti tippmudel, panna sellele 40€ niisama hinnas otsa ja siis veel käibemaks ka, tuleb ikka umbes 50€ odavam kui suvalise kaardi kõige odavam pakkumine Eestis hetkel icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTR 3.0
HV kasutaja

liitunud: 27.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 14:16:15 vasta tsitaadiga

cooloox kirjutas:


Isegi kui võtta kõige mustem stsenaarium, ehk EVGA 3060 Ti tippmudel, panna sellele 40€ niisama hinnas otsa ja siis veel käibemaks ka, tuleb ikka umbes 50€ odavam kui suvalise kaardi kõige odavam pakkumine Eestis hetkel icon_biggrin.gif


Kas see pole mitte tavaline enamus elektroonikavidinate puhul kui võrdled USA ja Eesti hinda?
Mingi hetk kui nõudlus kukub siis ehk saab sooduka ajal praeguse hinnaga võrreldes kuni 50€ odavamalt. Teoorias.

_________________
Skeemi ja trükkplaadi disain. Jootetööd ja prototüüpimine.


viimati muutis GTR 3.0 03.12.2020 14:19:10, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 14:18:53 vasta tsitaadiga

cooloox kirjutas:
Tervist! Kui MSRP-sid mitte arvestada, sest Euroopas need niikuinii ei kehti, siis mis teie kui veteranide arvamus on, et kuhu need 3060 Ti hinnad võiks meil siin langeda, kui asjad lõpuks normaalsed on? Ja ma ei mõtle siin mingeid Strixe ja muid overkill mudeleid, vaid pigem selliseid odavamapoolseid, aga mitte täisrämpsu. Arvutitargas on hetkel Paliti mudel 529€, samas vaatad korra EVGA USA lehele ja näed et nende mudelid on 400 ja 440 USD, kui jaole saada. See 529 iseenesest jube hull ei tundu, aga tegelikult ju ikkagi 3070 territoorium see hinna poolest. Kokkuvõtlikult: kas on mõtet oodata paar nädalat või kuud ja loota et hind kukub lausa 100€ võrra Eestis, või pigem on suurim lootus kuni 50€ hinnasulale?

Aga leia koht kes müüb msrp eest ja kui koos shipinguga endiselt vähem kui eestis, siis tuld.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-steven--
Kreisi kasutaja
-steven--

liitunud: 29.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 14:56:20 vasta tsitaadiga

https://www.reddit.com/r/hardware/comments/k5lgm4/psa_3090_3080_transient_load_spikes_north_of_500w/
_________________
mees kes püüab kala teise mehe tiigist, võib sealt ka krabi püüda
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.12.2020 15:16:55 vasta tsitaadiga

Tundub et mis ka konkurendi leeris esinenud load spiked esinesid on ka nvidia leeris, isegi 1050W toide ei talunud neid ülilühikesi peak loade mis mõni millisekund kestis.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 15:21:17 vasta tsitaadiga

kui piisavalt suure sagedusega mõõta, siis ikka leiab load spike.



võrdluseks:
- 3080: https://www.igorslab.de/wp-content/uploads/2020/09/04-Peak-Power.png
- 3070: https://www.igorslab.de/wp-content/uploads/2020/10/04-Peak-Power.png
- 2080ti: https://www.igorslab.de/wp-content/uploads/2018/09/01-Power-Consumption-1.png

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 03.12.2020 15:24:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
HV veteran

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 15:22:06 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
Eestlaste seas on ka scalpereid järelikult. Huvitavad ajad. Riistvara on võimalik maha müüa kõrgema hinnaga kui poes. icon_biggrin.gif


Muidugi on - ka siin foorums. Nimesid ei hakka nimetama, kes teab see teab. Grupeering semiite skalbivad videokaartidega.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.12.2020 15:24:12 vasta tsitaadiga

Sealsest reddit postist jääb mulje et võid samaväärse uuema revisioni kuid samavõimsa PSU hankida kus see peak power spike handlitakse ära.

Kui voolutarbe tõus sellises tempos jätkub peab mingi 1.6kW titanium ploki kasti viskama ja saab "can my psu handle it" muremõtted minema visata icon_lol.gif

Casekingis on päris õige mitu 3090 saadaval, kõige suurem premium hindlus kahjuks EVGA kaartidel, FTW3 Ultra ~2280€. Tundub et mingi piir on saavutatud nende kõvemate juurdehindlustega ja 2 tuhhise sildiga kaardid ei lenda enam riiulitelt nagu soe sai.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTR 3.0
HV kasutaja

liitunud: 27.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 15:52:00 vasta tsitaadiga

-steven-- kirjutas:
https://www.reddit.com/r/hardware/comments/k5lgm4/psa_3090_3080_transient_load_spikes_north_of_500w/


Postitaja ei maini kaardi tootjat? Samuti pole vist infot millise tootja kaardiga Seasonic neid piike sai?
Üldiselt pigem GPU kui PSU viga. Rida MLCC kondesid GPU toite peal ehk parandab asja. Tundub sama teema mis üsna alguses juba välja tuli ja Nvidia uue draiveriga asja silus. Võib-olla igas olukorras nende "fix" ei toimi piisavalt hästi.

_________________
Skeemi ja trükkplaadi disain. Jootetööd ja prototüüpimine.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 16:01:06 vasta tsitaadiga

Või siis vigane toitekas, mul on Corsair RM750X ja pole mingi probleem lasta 790W peal stabiilselt koormustesti CPU, GPU, RAM, ventikad põhjas. Mängudes ja videokaardi testides üle 700W pole näinud pea kunagi. See 790w siis overclockituna, 500W EVGA bios mis 119% peal ning voltage 100%. Kusjuures voltage 0% oli 732W. Ja ilma vidokaardi overclockita 680W. Võibolla Inteli 10900K võtab overclockituna veelgi rohkem, aga et nüüd 200W rohkem, kui 5900x, seda vaevalt. See vend peaks mõõtma samamoodi seinast voolu tarvet, siis saaks ehk nati targemaks, vaevalt et 1000W toitekas nõrgkas jääb, viga mujal. Seda juttu kirjutades istub 240W peal tarbimine, all-core overclockiga. Overclocki foorumis paljud shuntivad oma videokaarte 600W peale, overclockitud 10900k ning kasutavad 850W toitekaid.
https://drive.google.com/file/d/1kM9G0H17JSvXep02l1Sn2f9865mzauN1/view?usp=sharing

See FTW 2.3k eest oleks üks halvemaid oste, sest kiiruses jääb alla MSI-dele ja Asustele kuna kaart füüsiliselt halvemini tehtud ning pole võimalik üle 450W tarbima saada neid ilma shuntimata.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
piimahabe
HV vaatleja

liitunud: 18.09.2020




sõnum 03.12.2020 16:09:36 vasta tsitaadiga

Kas ASUS TUF 3080 on Eestis vapsee maha kantud? Kusagil ei ole märkegi sellest, et võiks tulla või olemas olla (ja ma mõtlen mõistlikuma hinnaga kui Faunis ~1200). Kas keegi oskab täiendada, millistel lehtedel silma peal hoida:
https://www.01.ee/est/search?query=rtx+3080
link
https://www.galador.ee/otsi?q=rtx%203080&page=1&size=50&sort=desc&vat=1&list=0&f2=1316
https://www.faun.ee/shop?search=rtx+3080
https://www.digideli.ee/catalogsearch/result/?q=rtx+3080
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Graafikakaardid-VGA-NVIDIA-GeForce-GeForce-30-Series691
https://www.digisalong.ee/catalogsearch/result/?cat=0&q=rtx+3080
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cooloox
HV vaatleja

liitunud: 12.02.2017




sõnum 03.12.2020 16:18:01 vasta tsitaadiga

Kui uudiseid lugeda siis enne uut aastat pole normaalseid hindu eriti loota, hea kui talve lõpuks - kevade alguseks olud paranevad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 16:20:34 vasta tsitaadiga

ASUS TUF mudel on kõige nõutum, seda lihtsalt ei jagu igale poole.
_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTR 3.0
HV kasutaja

liitunud: 27.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 16:29:56 vasta tsitaadiga

Ei välista, et antud olukorras toitekas vigane on aga RTX 3090 minu teada tootja poolt lubatud max 350W tarbimist. Kui ka lühiajaliselt tarbib kaart sellest numbrist märgatavalt rohkem, siis on pigem kaart vigane. Overclock on eraldi teema.
_________________
Skeemi ja trükkplaadi disain. Jootetööd ja prototüüpimine.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 16:48:01 vasta tsitaadiga

GTR 3.0 kirjutas:
Ei välista, et antud olukorras toitekas vigane on aga RTX 3090 minu teada tootja poolt lubatud max 350W tarbimist. Kui ka lühiajaliselt tarbib kaart sellest numbrist märgatavalt rohkem, siis on pigem kaart vigane. Overclock on eraldi teema.
kõik kaardid tarbivad lühiajaliselt power limitist oluliselt rohkem. kui me lühiajalise all peame silmas alla 1ms ajavahemikku, siis kohe kindlasti.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 16:49:28 vasta tsitaadiga

Hea video, mida võiks RTX3080 ja RTX3090 omanikud vaadata seoses PSU'ga.
https://www.youtube.com/watch?v=MVtevx27k4g&t=734s

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 16:50:35 vasta tsitaadiga

Kui nüüd 1200w peale peakib, siis annab Su RM750X ka kenasti otsad ja läheb restardile... icon_smile.gif
Korralik 1000w toitekas ei lähe restardile 1200w peakiga, vähemalt mitte HX1000 või Seasonicu platinum seeria 1000ne. Gold seeriad käivad nagu kassi sabad, kord nii, kord naa.
Kaevandusmaailmas selle jandi üle elanud ja läbi teinud.

wirx kirjutas:
Või siis vigane toitekas, mul on Corsair RM750X ja pole mingi probleem lasta 790W peal stabiilselt koormustesti CPU, GPU, RAM, ventikad põhjas. Mängudes ja videokaardi testides üle 700W pole näinud pea kunagi. See 790w siis overclockituna, 500W EVGA bios mis 119% peal ning voltage 100%. Kusjuures voltage 0% oli 732W. Ja ilma vidokaardi overclockita 680W. Võibolla Inteli 10900K võtab overclockituna veelgi rohkem, aga et nüüd 200W rohkem, kui 5900x, seda vaevalt. See vend peaks mõõtma samamoodi seinast voolu tarvet, siis saaks ehk nati targemaks, vaevalt et 1000W toitekas nõrgkas jääb, viga mujal. Seda juttu kirjutades istub 240W peal tarbimine, all-core overclockiga. Overclocki foorumis paljud shuntivad oma videokaarte 600W peale, overclockitud 10900k ning kasutavad 850W toitekaid.
https://drive.google.com/file/d/1kM9G0H17JSvXep02l1Sn2f9865mzauN1/view?usp=sharing

See FTW 2.3k eest oleks üks halvemaid oste, sest kiiruses jääb alla MSI-dele ja Asustele kuna kaart füüsiliselt halvemini tehtud ning pole võimalik üle 450W tarbima saada neid ilma shuntimata.
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTR 3.0
HV kasutaja

liitunud: 27.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 17:10:56 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
GTR 3.0 kirjutas:
Ei välista, et antud olukorras toitekas vigane on aga RTX 3090 minu teada tootja poolt lubatud max 350W tarbimist. Kui ka lühiajaliselt tarbib kaart sellest numbrist märgatavalt rohkem, siis on pigem kaart vigane. Overclock on eraldi teema.
kõik kaardid tarbivad lühiajaliselt power limitist oluliselt rohkem. kui me lühiajalise all peame silmas alla 1ms ajavahemikku, siis kohe kindlasti.


Source?

_________________
Skeemi ja trükkplaadi disain. Jootetööd ja prototüüpimine.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 17:19:54 vasta tsitaadiga

Võibolla läheb ka restardile, kui cpu mhz kõrgemaks keerasin nägin üle 800W näite, aga reaalses elus ei kasuta ükski mäng 100% cpu ja 100% GPU on nagunii sellise overclocki juures täiesti ebastabiilne. Aga noh võiks muidugi olla 850-1000W toitekas, egas need rohkem voolu tarbi ja hind marginaalselt kallim. Kasti ehitamise ajal polnud lihtsalt ühestki laost võtta kiirelt. See näit saavutatud AIDA burnin testiga.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 17:24:08 vasta tsitaadiga

ma kavatsen oma 5600x/3080XC3 ultra combot Corsair SF600 platinumiga jooksutada.. vast ei teki probleeme.
_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.12.2020 17:24:20 vasta tsitaadiga

Küll offtopic aga need 1.6kW titanium peletised tunduvad ka otsas olevat igal pool, corsairi AX1600i ilmselt üldse parim toide mida raha eest osta saad aga antud juhul tal saadavus samaväärne 3080 TUFiga
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 17:25:04 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Küll offtopic aga need 1.6kW titanium peletised tunduvad ka otsas olevat igal pool, corsairi AX1600i ilmselt üldse parim toide mida raha eest osta saad aga antud juhul tal saadavus samaväärne 3080 TUFiga


aasta 2020 - kõik on otsas icon_biggrin.gif
Corsairi SF750 samamoodi otsas

_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 17:37:08 vasta tsitaadiga

2kw toiteid vaatama. ax1600 oli pigem 1080ti SLI toide XD
_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 17:47:23 vasta tsitaadiga

Absoluutselt kõik asjad on otsas, vahet pole kas GPU, PSU vms. Rääkisin ühe Hifi maaletoojaga ka, ütles ka et kõik tahavad osta, ei saa piisavalt kiirelt inventuuri. Isegi 6000 euri maksvaid ressiivereid ei jõuda piisavalt toota ja tarnida.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 17:49:08 vasta tsitaadiga

kogu see raha, mis muidu maha joodi ja reisiti, on vaja ju kuhugi panna icon_biggrin.gif
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 03.12.2020 18:04:41 vasta tsitaadiga

GTR 3.0 kirjutas:
londiste kirjutas:
GTR 3.0 kirjutas:
Ei välista, et antud olukorras toitekas vigane on aga RTX 3090 minu teada tootja poolt lubatud max 350W tarbimist. Kui ka lühiajaliselt tarbib kaart sellest numbrist märgatavalt rohkem, siis on pigem kaart vigane. Overclock on eraldi teema.
kõik kaardid tarbivad lühiajaliselt power limitist oluliselt rohkem. kui me lühiajalise all peame silmas alla 1ms ajavahemikku, siis kohe kindlasti.


Source?


Toms Hardware mõõtis väga piinlikku täpsusega vahepeal. Peale Just buy it leheks muutumist pole enam jälginud. Aga jah TDP iseenesest ongi keskmine tarbimine.
Seepärast tulebki toitekate valimisel ka transient teste jms vaadata, mitte ainult kes effektiivsustabelis 0.5% kõvem on;)
Aga jah üldiselt on Corsairi toited hot boxis 110 peal tööle jäetud, spekid pole isegi kehvaks läinud. Rääkimata feilimisest.
Juhiks veelkord tägelepanu asjaolule, et seinast mõõdad makstava voolu tarbimist. See, mis komponendid kõikide railide peale nõuda võivad on 750/650/500W jne. Mida efektiivsem PSU, seda vähem lisab seinast tarbitavale numbrile juurde. Väljastama peab ikka ettenähtud pinge juures ettenähtud hulga ampreid. Kuna enamus asju elab 12v peal, siis tasub selle võimsust jälgida toiteka soetamisel, tavaliselt karbil ja toiteka korpusel tabel kirjas...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 18:20:00 vasta tsitaadiga

flake kirjutas:
ma kavatsen oma 5600x/3080XC3 ultra combot Corsair SF600 platinumiga jooksutada.. vast ei teki probleeme.


Mul sama SFF cpu icon_biggrin.gif
Aga mida pole on 5600X ja 3080/6800XT.

Kuid OptimumTech juba oma videos näitas, et ei ole probleem ka 5950Xi ja 3080'ga selle SF600'ga ära jooksutada.
Just tänu heale (platinum) effektiivsusele. Oleks see mingi no-name 600W bronze... siis kahtleks, et probleeme poleks.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTR 3.0
HV kasutaja

liitunud: 27.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 18:29:35 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:

Seepärast tulebki toitekate valimisel ka transient teste jms vaadata, mitte ainult kes effektiivsustabelis 0.5% kõvem on;)


Täiesti nõus. 3000-seeria puhul ilmselt siis mängib rohkem rolli kui varasemalt.
Siiski minu arvates peaksid transientide vähendamisega tegelema GPU tootjad, mis oleks probleemi lahendamine allikast. Niikaua kui kaart tekitab toitekast tulevale toiteliinile transiente, tuleb jääda lootma toiteka peale.
Suurema võimsusega toitekas võib päästa ainult selle tõttu, et lisatud rohkem varieeruvaid kondensaatoreid.

_________________
Skeemi ja trükkplaadi disain. Jootetööd ja prototüüpimine.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 18:29:44 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
GTR 3.0 kirjutas:
londiste kirjutas:
GTR 3.0 kirjutas:
Ei välista, et antud olukorras toitekas vigane on aga RTX 3090 minu teada tootja poolt lubatud max 350W tarbimist. Kui ka lühiajaliselt tarbib kaart sellest numbrist märgatavalt rohkem, siis on pigem kaart vigane. Overclock on eraldi teema.
kõik kaardid tarbivad lühiajaliselt power limitist oluliselt rohkem. kui me lühiajalise all peame silmas alla 1ms ajavahemikku, siis kohe kindlasti.
Source?
Toms Hardware mõõtis väga piinlikku täpsusega vahepeal. Peale Just buy it leheks muutumist pole enam jälginud. Aga jah TDP iseenesest ongi keskmine tarbimine.
Seepärast tulebki toitekate valimisel ka transient teste jms vaadata, mitte ainult kes effektiivsustabelis 0.5% kõvem on;)
tomshardware vahelduva eduga mõõdab, igorslab vahelduva eduga mõõdab.
tuleb silmas pidada ka mõõtmise sagedust, 50ms, 20ms, 10ms, <1ms teevad selle juures olulise vahe. voolutarbimise number kui selline on mõõtmisperioodi keskmine, mida väiksemaks mõõtmisperiood ajada, seda kõikuvam see number on.

tdp ei ole tehniliselt nüüd midagi aga täna ja gpu-de puhul tähendab see praktikas tootja seatud power limitit icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.12.2020 19:22:19 vasta tsitaadiga

Keegi haaras scanist tänase 3070FE dropi ajal mõne ?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mugman
HV kasutaja
Mugman

liitunud: 25.12.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 19:26:05 vasta tsitaadiga

jäin hiljaks. vaatasin, et magusate hindadega
ja enne seda jäin hiljaks notebooksbilliger'ist ostmisega.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.12.2020 19:33:32 vasta tsitaadiga

Mugman kirjutas:
jäin hiljaks. vaatasin, et magusate hindadega
ja enne seda jäin hiljaks notebooksbilliger'ist ostmisega.


kui sul saksamaa aadressi pole kuhu saata siis unusta nbb ära, nad canceldavad kõik forwarding teenuste kasutajate tellimused ja FE kaarte väljaspool saksamaaad olevatele aadressidele anyway ei saada.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mugman
HV kasutaja
Mugman

liitunud: 25.12.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 19:36:18 vasta tsitaadiga

Hakkasin samal ajal eshopwedrop kasutajat tegema notebooksbilligerist icon_biggrin.gif kui asi ole mul ostukorvis ja vormistasin tellimust. Nad raiped saatsid ainult austria, holland ja saksamaa vist.
Aga korv aegus ja ilma jäingi icon_biggrin.gif kusjuures kasutasin veel honeyga mingit sooduskoodi ka, sain veel paarkümpsu ostukorvi alla icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.12.2020 19:39:21 vasta tsitaadiga

Kirjuta neile et oled baltisakslane
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 19:43:10 vasta tsitaadiga

Ärge koonerdage, kui raha on siis 3080 Eagle foorumis ainult 1200€-se alghinnaga nagu juba korduvalt mainitud clown.gif.
Samas.. sellele ainult mingid rotikad 800€ juurde panna võib juba mingi 3090 saada icon_cool.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 19:44:12 vasta tsitaadiga

Mugman kirjutas:
Hakkasin samal ajal eshopwedrop kasutajat tegema notebooksbilligerist icon_biggrin.gif kui asi ole mul ostukorvis ja vormistasin tellimust. Nad raiped saatsid ainult austria, holland ja saksamaa vist.
Aga korv aegus ja ilma jäingi icon_biggrin.gif kusjuures kasutasin veel honeyga mingit sooduskoodi ka, sain veel paarkümpsu ostukorvi alla icon_biggrin.gif

Kas FE kaartidel see eswd üldse toimis? Scan ja mingid veel ju canceldasid nende aadressi peale tellimused pärast või mäletan valesti?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mugman
HV kasutaja
Mugman

liitunud: 25.12.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 19:50:39 vasta tsitaadiga

Seda ma ei teagi. Ma just parasjagu tegin kontot sinna eswd'i. Pidin 0,50 senti kandma, et varsti aktiveeruks. Ei jõudnud sinna maani, et nende saidile eswd aadressi sisestada.
Proovisin kodust aadressi ja hämas, et ei saada siiapoole isegi. Ei olnud võimalus linnukest panna ka kuhugi, et identifitseeriks end baltisakslasena vms.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaam
HV vaatleja
jaam

liitunud: 12.05.2009




sõnum 03.12.2020 20:42:43 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
flake kirjutas:
ma kavatsen oma 5600x/3080XC3 ultra combot Corsair SF600 platinumiga jooksutada.. vast ei teki probleeme.


Mul sama SFF cpu icon_biggrin.gif
Aga mida pole on 5600X ja 3080/6800XT.

Kuid OptimumTech juba oma videos näitas, et ei ole probleem ka 5950Xi ja 3080'ga selle SF600'ga ära jooksutada.
Just tänu heale (platinum) effektiivsusele. Oleks see mingi no-name 600W bronze... siis kahtleks, et probleeme poleks.


Ryzen 3600 ja 3080 on siiani mu platinum sf600 peal probleemideta jooksnud.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 21:24:16 vasta tsitaadiga

Nii on... nüüd paar tundi benche kräunutanud ja Heavenit lasin joosta pool tundi. Kõik väga timm.
Stock settingutega on nii

https://www.3dmark.com/3dm/54148255?
https://www.3dmark.com/3dm/54148779?
https://www.3dmark.com/3dm/54149192?

Boost up to 1967mhz
Temperatuur 79C
Voolutarve 318.61W


Väike undervolt tuleb ka muidugi aga selleks on veits aega vaja.

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 23:05:10 vasta tsitaadiga

flake, kuidas sul lärmiga lood on?

Mu FTW3 oli ikka päris jube ilma undervoltimata. Temperatuurid kõrged ja setõttu ka paras reaktiivmootor (default fan curve). Peale ventilaatorite näppimist ja undervolti muutus see asi päris inimlikuks.
Kellamist ja erinevaid BIOS-e ei ole veel katsetanud.


EDIT:
Lisan ka ühed testitulemused võrdlemiseks (ilma undervoltita, custom fan curve, midagi muud ise ei näppinud). Vasakul OC BIOS, paremal "tavaline" BIOS.
https://www.3dmark.com/compare/spy/15894181/spy/15892941


viimati muutis HPN 04.12.2020 01:04:18, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 23:15:50 vasta tsitaadiga

no mul on väike kast, sellega on mõningane lärm loomulik.

aga..
stock seaded vasakul, undervolt paremal.

Spoiler Spoiler Spoiler


Voolutarve 318W -> 242W ja temperatuurid 79C -> 70C

_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 164, 165, 166  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.