|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
m8markus
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
03.12.2020 11:34:37
|
|
|
| andreL kirjutas: |
Ahnusel pole piire. Ilmselt ostis ise kallilt Eestist või siis tellis kuskilt odavamalt ja nüüd loodab natuke kasumit teha. Üks müüb foorumis ka RTX 3090 kaarti 1950 eurtsi eest, kuigi Liiv liigutab neid kaarte 1600 eurtsiga. Mis teha, huvitavad ajad!  |
Seltsimehed on lihtsalt hiljaks jäänud scalpimisega või loodavad ühele teadmatule ostjale. HV eelis ost/müügil on see, et enamus kasutajaid jälgivad neid teemasid ja märkavad kohe sellist tegevust ning annavad teada
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
03.12.2020 11:44:19
|
|
|
| eks mõni müüb kasumiahnuses kasvõi oma vanaema maha, mis teha. loodame vaid, et tal see müük pekki läheb ja keegi ei lange tema õnge.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cooloox
HV vaatleja
liitunud: 12.02.2017
|
03.12.2020 11:52:56
|
|
|
| Tervist! Kui MSRP-sid mitte arvestada, sest Euroopas need niikuinii ei kehti, siis mis teie kui veteranide arvamus on, et kuhu need 3060 Ti hinnad võiks meil siin langeda, kui asjad lõpuks normaalsed on? Ja ma ei mõtle siin mingeid Strixe ja muid overkill mudeleid, vaid pigem selliseid odavamapoolseid, aga mitte täisrämpsu. Arvutitargas on hetkel Paliti mudel 529€, samas vaatad korra EVGA USA lehele ja näed et nende mudelid on 400 ja 440 USD, kui jaole saada. See 529 iseenesest jube hull ei tundu, aga tegelikult ju ikkagi 3070 territoorium see hinna poolest. Kokkuvõtlikult: kas on mõtet oodata paar nädalat või kuud ja loota et hind kukub lausa 100€ võrra Eestis, või pigem on suurim lootus kuni 50€ hinnasulale?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-kasutaja-
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.12.2007
|
03.12.2020 11:53:50
|
|
|
Arvutitargast lähevad 3060ti-d 3070 hinnaga nagu soojad saiad. Usun, et aivari 3080 eagle läheb ka loosi 1200-ga. 1200 on kõigest alghind
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
03.12.2020 11:57:47
|
|
|
| -kasutaja- kirjutas: |
Arvutitargast lähevad 3060ti-d 3070 hinnaga nagu soojad saiad. Usun, et aivari 3080 eagle läheb ka loosi 1200-ga. 1200 on kõigest alghind  |
| ot: |
Äkki peaks tegema nagu ebays. Kõik hakkavad üksteist üle pakkuma ja siis loobuvad pärast  |
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
03.12.2020 12:03:28
|
|
|
| cooloox kirjutas: |
| Tervist! Kui MSRP-sid mitte arvestada, sest Euroopas need niikuinii ei kehti, siis mis teie kui veteranide arvamus on, et kuhu need 3060 Ti hinnad võiks meil siin langeda, kui asjad lõpuks normaalsed on? Ja ma ei mõtle siin mingeid Strixe ja muid overkill mudeleid, vaid pigem selliseid odavamapoolseid, aga mitte täisrämpsu. Arvutitargas on hetkel Paliti mudel 529€, samas vaatad korra EVGA USA lehele ja näed et nende mudelid on 400 ja 440 USD, kui jaole saada. See 529 iseenesest jube hull ei tundu, aga tegelikult ju ikkagi 3070 territoorium see hinna poolest. Kokkuvõtlikult: kas on mõtet oodata paar nädalat või kuud ja loota et hind kukub lausa 100€ võrra Eestis, või pigem on suurim lootus kuni 50€ hinnasulale? |
3060Ti hinnad võiks olla €400..€500 (sellega neid ka müüdi EUs kuid nõudlus oli kõrge nagu ikka) ja neid €500 ülevõllijahutusega isendeid pole väga mõtet osta, pigem vaadata 3070 sel juhul juba (mis võiks olla €500..€600). Samamoodi ei peaks ostma €600ga 3070 vaid vaadata juba 3080 poole.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cooloox
HV vaatleja
liitunud: 12.02.2017
|
03.12.2020 12:13:10
|
|
|
Olgu nii, eks ma ootan siis pisut ja ei osta seda 529€ Palitit ära. Näpud samas sügelevad veidi, 5600X on juba käes ja teised jupid uue kasti jaoks tellitud
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
03.12.2020 12:43:25
|
|
|
| cooloox kirjutas: |
| Tervist! Kui MSRP-sid mitte arvestada, sest Euroopas need niikuinii ei kehti, siis mis teie kui veteranide arvamus on, et kuhu need 3060 Ti hinnad võiks meil siin langeda, kui asjad lõpuks normaalsed on? Ja ma ei mõtle siin mingeid Strixe ja muid overkill mudeleid, vaid pigem selliseid odavamapoolseid, aga mitte täisrämpsu. Arvutitargas on hetkel Paliti mudel 529€, samas vaatad korra EVGA USA lehele ja näed et nende mudelid on 400 ja 440 USD, kui jaole saada. See 529 iseenesest jube hull ei tundu, aga tegelikult ju ikkagi 3070 territoorium see hinna poolest. Kokkuvõtlikult: kas on mõtet oodata paar nädalat või kuud ja loota et hind kukub lausa 100€ võrra Eestis, või pigem on suurim lootus kuni 50€ hinnasulale? |
EVGA puhul ei tasu ära unustada, et Euroopa hind tuleb natuke kallim ja lisaks ei ole nende kodulehel käibemaksu hinnale lisatud (selle arvutuse pead ise tegema).
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cooloox
HV vaatleja
liitunud: 12.02.2017
|
03.12.2020 13:17:37
|
|
|
| HPN kirjutas: |
| cooloox kirjutas: |
| Tervist! Kui MSRP-sid mitte arvestada, sest Euroopas need niikuinii ei kehti, siis mis teie kui veteranide arvamus on, et kuhu need 3060 Ti hinnad võiks meil siin langeda, kui asjad lõpuks normaalsed on? Ja ma ei mõtle siin mingeid Strixe ja muid overkill mudeleid, vaid pigem selliseid odavamapoolseid, aga mitte täisrämpsu. Arvutitargas on hetkel Paliti mudel 529€, samas vaatad korra EVGA USA lehele ja näed et nende mudelid on 400 ja 440 USD, kui jaole saada. See 529 iseenesest jube hull ei tundu, aga tegelikult ju ikkagi 3070 territoorium see hinna poolest. Kokkuvõtlikult: kas on mõtet oodata paar nädalat või kuud ja loota et hind kukub lausa 100€ võrra Eestis, või pigem on suurim lootus kuni 50€ hinnasulale? |
EVGA puhul ei tasu ära unustada, et Euroopa hind tuleb natuke kallim ja lisaks ei ole nende kodulehel käibemaksu hinnale lisatud (selle arvutuse pead ise tegema). |
Isegi kui võtta kõige mustem stsenaarium, ehk EVGA 3060 Ti tippmudel, panna sellele 40€ niisama hinnas otsa ja siis veel käibemaks ka, tuleb ikka umbes 50€ odavam kui suvalise kaardi kõige odavam pakkumine Eestis hetkel
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
GTR 3.0
HV kasutaja
liitunud: 27.09.2007
|
03.12.2020 14:16:15
|
|
|
| cooloox kirjutas: |
Isegi kui võtta kõige mustem stsenaarium, ehk EVGA 3060 Ti tippmudel, panna sellele 40€ niisama hinnas otsa ja siis veel käibemaks ka, tuleb ikka umbes 50€ odavam kui suvalise kaardi kõige odavam pakkumine Eestis hetkel  |
Kas see pole mitte tavaline enamus elektroonikavidinate puhul kui võrdled USA ja Eesti hinda?
Mingi hetk kui nõudlus kukub siis ehk saab sooduka ajal praeguse hinnaga võrreldes kuni 50€ odavamalt. Teoorias.
_________________ Skeemi ja trükkplaadi disain. Jootetööd ja prototüüpimine.
viimati muutis GTR 3.0 03.12.2020 14:19:10, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
03.12.2020 14:18:53
|
|
|
| cooloox kirjutas: |
| Tervist! Kui MSRP-sid mitte arvestada, sest Euroopas need niikuinii ei kehti, siis mis teie kui veteranide arvamus on, et kuhu need 3060 Ti hinnad võiks meil siin langeda, kui asjad lõpuks normaalsed on? Ja ma ei mõtle siin mingeid Strixe ja muid overkill mudeleid, vaid pigem selliseid odavamapoolseid, aga mitte täisrämpsu. Arvutitargas on hetkel Paliti mudel 529€, samas vaatad korra EVGA USA lehele ja näed et nende mudelid on 400 ja 440 USD, kui jaole saada. See 529 iseenesest jube hull ei tundu, aga tegelikult ju ikkagi 3070 territoorium see hinna poolest. Kokkuvõtlikult: kas on mõtet oodata paar nädalat või kuud ja loota et hind kukub lausa 100€ võrra Eestis, või pigem on suurim lootus kuni 50€ hinnasulale? |
Aga leia koht kes müüb msrp eest ja kui koos shipinguga endiselt vähem kui eestis, siis tuld.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-steven--
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.11.2007
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006

|
03.12.2020 15:16:55
|
|
|
| Tundub et mis ka konkurendi leeris esinenud load spiked esinesid on ka nvidia leeris, isegi 1050W toide ei talunud neid ülilühikesi peak loade mis mõni millisekund kestis.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psauce
HV veteran
liitunud: 30.03.2011
|
03.12.2020 15:22:06
|
|
|
| Evil kirjutas: |
Eestlaste seas on ka scalpereid järelikult. Huvitavad ajad. Riistvara on võimalik maha müüa kõrgema hinnaga kui poes.  |
Muidugi on - ka siin foorums. Nimesid ei hakka nimetama, kes teab see teab. Grupeering semiite skalbivad videokaartidega.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006

|
03.12.2020 15:24:12
|
|
|
Sealsest reddit postist jääb mulje et võid samaväärse uuema revisioni kuid samavõimsa PSU hankida kus see peak power spike handlitakse ära.
Kui voolutarbe tõus sellises tempos jätkub peab mingi 1.6kW titanium ploki kasti viskama ja saab "can my psu handle it" muremõtted minema visata
Casekingis on päris õige mitu 3090 saadaval, kõige suurem premium hindlus kahjuks EVGA kaartidel, FTW3 Ultra ~2280€. Tundub et mingi piir on saavutatud nende kõvemate juurdehindlustega ja 2 tuhhise sildiga kaardid ei lenda enam riiulitelt nagu soe sai.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
GTR 3.0
HV kasutaja
liitunud: 27.09.2007
|
03.12.2020 15:52:00
|
|
|
Postitaja ei maini kaardi tootjat? Samuti pole vist infot millise tootja kaardiga Seasonic neid piike sai?
Üldiselt pigem GPU kui PSU viga. Rida MLCC kondesid GPU toite peal ehk parandab asja. Tundub sama teema mis üsna alguses juba välja tuli ja Nvidia uue draiveriga asja silus. Võib-olla igas olukorras nende "fix" ei toimi piisavalt hästi.
_________________ Skeemi ja trükkplaadi disain. Jootetööd ja prototüüpimine. |
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
03.12.2020 16:01:06
|
|
|
Või siis vigane toitekas, mul on Corsair RM750X ja pole mingi probleem lasta 790W peal stabiilselt koormustesti CPU, GPU, RAM, ventikad põhjas. Mängudes ja videokaardi testides üle 700W pole näinud pea kunagi. See 790w siis overclockituna, 500W EVGA bios mis 119% peal ning voltage 100%. Kusjuures voltage 0% oli 732W. Ja ilma vidokaardi overclockita 680W. Võibolla Inteli 10900K võtab overclockituna veelgi rohkem, aga et nüüd 200W rohkem, kui 5900x, seda vaevalt. See vend peaks mõõtma samamoodi seinast voolu tarvet, siis saaks ehk nati targemaks, vaevalt et 1000W toitekas nõrgkas jääb, viga mujal. Seda juttu kirjutades istub 240W peal tarbimine, all-core overclockiga. Overclocki foorumis paljud shuntivad oma videokaarte 600W peale, overclockitud 10900k ning kasutavad 850W toitekaid.
https://drive.google.com/file/d/1kM9G0H17JSvXep02l1Sn2f9865mzauN1/view?usp=sharing
See FTW 2.3k eest oleks üks halvemaid oste, sest kiiruses jääb alla MSI-dele ja Asustele kuna kaart füüsiliselt halvemini tehtud ning pole võimalik üle 450W tarbima saada neid ilma shuntimata.
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piimahabe
HV vaatleja
liitunud: 18.09.2020
|
|
| tagasi üles |
|
 |
cooloox
HV vaatleja
liitunud: 12.02.2017
|
03.12.2020 16:18:01
|
|
|
| Kui uudiseid lugeda siis enne uut aastat pole normaalseid hindu eriti loota, hea kui talve lõpuks - kevade alguseks olud paranevad.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
GTR 3.0
HV kasutaja
liitunud: 27.09.2007
|
03.12.2020 16:29:56
|
|
|
Ei välista, et antud olukorras toitekas vigane on aga RTX 3090 minu teada tootja poolt lubatud max 350W tarbimist. Kui ka lühiajaliselt tarbib kaart sellest numbrist märgatavalt rohkem, siis on pigem kaart vigane. Overclock on eraldi teema.
_________________ Skeemi ja trükkplaadi disain. Jootetööd ja prototüüpimine. |
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
03.12.2020 16:48:01
|
|
|
| GTR 3.0 kirjutas: |
| Ei välista, et antud olukorras toitekas vigane on aga RTX 3090 minu teada tootja poolt lubatud max 350W tarbimist. Kui ka lühiajaliselt tarbib kaart sellest numbrist märgatavalt rohkem, siis on pigem kaart vigane. Overclock on eraldi teema. |
kõik kaardid tarbivad lühiajaliselt power limitist oluliselt rohkem. kui me lühiajalise all peame silmas alla 1ms ajavahemikku, siis kohe kindlasti.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
03.12.2020 16:50:35
|
|
|
Kui nüüd 1200w peale peakib, siis annab Su RM750X ka kenasti otsad ja läheb restardile...
Korralik 1000w toitekas ei lähe restardile 1200w peakiga, vähemalt mitte HX1000 või Seasonicu platinum seeria 1000ne. Gold seeriad käivad nagu kassi sabad, kord nii, kord naa.
Kaevandusmaailmas selle jandi üle elanud ja läbi teinud.
| wirx kirjutas: |
Või siis vigane toitekas, mul on Corsair RM750X ja pole mingi probleem lasta 790W peal stabiilselt koormustesti CPU, GPU, RAM, ventikad põhjas. Mängudes ja videokaardi testides üle 700W pole näinud pea kunagi. See 790w siis overclockituna, 500W EVGA bios mis 119% peal ning voltage 100%. Kusjuures voltage 0% oli 732W. Ja ilma vidokaardi overclockita 680W. Võibolla Inteli 10900K võtab overclockituna veelgi rohkem, aga et nüüd 200W rohkem, kui 5900x, seda vaevalt. See vend peaks mõõtma samamoodi seinast voolu tarvet, siis saaks ehk nati targemaks, vaevalt et 1000W toitekas nõrgkas jääb, viga mujal. Seda juttu kirjutades istub 240W peal tarbimine, all-core overclockiga. Overclocki foorumis paljud shuntivad oma videokaarte 600W peale, overclockitud 10900k ning kasutavad 850W toitekaid.
https://drive.google.com/file/d/1kM9G0H17JSvXep02l1Sn2f9865mzauN1/view?usp=sharing
See FTW 2.3k eest oleks üks halvemaid oste, sest kiiruses jääb alla MSI-dele ja Asustele kuna kaart füüsiliselt halvemini tehtud ning pole võimalik üle 450W tarbima saada neid ilma shuntimata. |
|
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
GTR 3.0
HV kasutaja
liitunud: 27.09.2007
|
03.12.2020 17:10:56
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| GTR 3.0 kirjutas: |
| Ei välista, et antud olukorras toitekas vigane on aga RTX 3090 minu teada tootja poolt lubatud max 350W tarbimist. Kui ka lühiajaliselt tarbib kaart sellest numbrist märgatavalt rohkem, siis on pigem kaart vigane. Overclock on eraldi teema. |
kõik kaardid tarbivad lühiajaliselt power limitist oluliselt rohkem. kui me lühiajalise all peame silmas alla 1ms ajavahemikku, siis kohe kindlasti. |
Source?
_________________ Skeemi ja trükkplaadi disain. Jootetööd ja prototüüpimine. |
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
03.12.2020 17:19:54
|
|
|
Võibolla läheb ka restardile, kui cpu mhz kõrgemaks keerasin nägin üle 800W näite, aga reaalses elus ei kasuta ükski mäng 100% cpu ja 100% GPU on nagunii sellise overclocki juures täiesti ebastabiilne. Aga noh võiks muidugi olla 850-1000W toitekas, egas need rohkem voolu tarbi ja hind marginaalselt kallim. Kasti ehitamise ajal polnud lihtsalt ühestki laost võtta kiirelt. See näit saavutatud AIDA burnin testiga.
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flake
HV veteran
liitunud: 01.05.2003
|
03.12.2020 17:24:08
|
|
|
ma kavatsen oma 5600x/3080XC3 ultra combot Corsair SF600 platinumiga jooksutada.. vast ei teki probleeme.
_________________ ..||.. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006

|
03.12.2020 17:24:20
|
|
|
| Küll offtopic aga need 1.6kW titanium peletised tunduvad ka otsas olevat igal pool, corsairi AX1600i ilmselt üldse parim toide mida raha eest osta saad aga antud juhul tal saadavus samaväärne 3080 TUFiga
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flake
HV veteran
liitunud: 01.05.2003
|
03.12.2020 17:25:04
|
|
|
| heretic666 kirjutas: |
| Küll offtopic aga need 1.6kW titanium peletised tunduvad ka otsas olevat igal pool, corsairi AX1600i ilmselt üldse parim toide mida raha eest osta saad aga antud juhul tal saadavus samaväärne 3080 TUFiga |
aasta 2020 - kõik on otsas
Corsairi SF750 samamoodi otsas
_________________ ..||.. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dohc-48v12
Aeg maha 1p

liitunud: 28.07.2008
|
03.12.2020 17:37:08
|
|
|
2kw toiteid vaatama. ax1600 oli pigem 1080ti SLI toide XD
_________________ Ime tala, Nagu ime kepike.
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid! |
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
03.12.2020 17:47:23
|
|
|
| Absoluutselt kõik asjad on otsas, vahet pole kas GPU, PSU vms. Rääkisin ühe Hifi maaletoojaga ka, ütles ka et kõik tahavad osta, ei saa piisavalt kiirelt inventuuri. Isegi 6000 euri maksvaid ressiivereid ei jõuda piisavalt toota ja tarnida.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
03.12.2020 17:49:08
|
|
|
kogu see raha, mis muidu maha joodi ja reisiti, on vaja ju kuhugi panna
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
03.12.2020 18:04:41
|
|
|
| GTR 3.0 kirjutas: |
| londiste kirjutas: |
| GTR 3.0 kirjutas: |
| Ei välista, et antud olukorras toitekas vigane on aga RTX 3090 minu teada tootja poolt lubatud max 350W tarbimist. Kui ka lühiajaliselt tarbib kaart sellest numbrist märgatavalt rohkem, siis on pigem kaart vigane. Overclock on eraldi teema. |
kõik kaardid tarbivad lühiajaliselt power limitist oluliselt rohkem. kui me lühiajalise all peame silmas alla 1ms ajavahemikku, siis kohe kindlasti. |
Source? |
Toms Hardware mõõtis väga piinlikku täpsusega vahepeal. Peale Just buy it leheks muutumist pole enam jälginud. Aga jah TDP iseenesest ongi keskmine tarbimine.
Seepärast tulebki toitekate valimisel ka transient teste jms vaadata, mitte ainult kes effektiivsustabelis 0.5% kõvem on;)
Aga jah üldiselt on Corsairi toited hot boxis 110 peal tööle jäetud, spekid pole isegi kehvaks läinud. Rääkimata feilimisest.
Juhiks veelkord tägelepanu asjaolule, et seinast mõõdad makstava voolu tarbimist. See, mis komponendid kõikide railide peale nõuda võivad on 750/650/500W jne. Mida efektiivsem PSU, seda vähem lisab seinast tarbitavale numbrile juurde. Väljastama peab ikka ettenähtud pinge juures ettenähtud hulga ampreid. Kuna enamus asju elab 12v peal, siis tasub selle võimsust jälgida toiteka soetamisel, tavaliselt karbil ja toiteka korpusel tabel kirjas...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
03.12.2020 18:20:00
|
|
|
| flake kirjutas: |
| ma kavatsen oma 5600x/3080XC3 ultra combot Corsair SF600 platinumiga jooksutada.. vast ei teki probleeme. |
Mul sama SFF cpu
Aga mida pole on 5600X ja 3080/6800XT.
Kuid OptimumTech juba oma videos näitas, et ei ole probleem ka 5950Xi ja 3080'ga selle SF600'ga ära jooksutada.
Just tänu heale (platinum) effektiivsusele. Oleks see mingi no-name 600W bronze... siis kahtleks, et probleeme poleks.
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
GTR 3.0
HV kasutaja
liitunud: 27.09.2007
|
03.12.2020 18:29:35
|
|
|
| Vael kirjutas: |
Seepärast tulebki toitekate valimisel ka transient teste jms vaadata, mitte ainult kes effektiivsustabelis 0.5% kõvem on;)
|
Täiesti nõus. 3000-seeria puhul ilmselt siis mängib rohkem rolli kui varasemalt.
Siiski minu arvates peaksid transientide vähendamisega tegelema GPU tootjad, mis oleks probleemi lahendamine allikast. Niikaua kui kaart tekitab toitekast tulevale toiteliinile transiente, tuleb jääda lootma toiteka peale.
Suurema võimsusega toitekas võib päästa ainult selle tõttu, et lisatud rohkem varieeruvaid kondensaatoreid.
_________________ Skeemi ja trükkplaadi disain. Jootetööd ja prototüüpimine. |
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
03.12.2020 18:29:44
|
|
|
| Vael kirjutas: |
| GTR 3.0 kirjutas: |
| londiste kirjutas: |
| GTR 3.0 kirjutas: |
| Ei välista, et antud olukorras toitekas vigane on aga RTX 3090 minu teada tootja poolt lubatud max 350W tarbimist. Kui ka lühiajaliselt tarbib kaart sellest numbrist märgatavalt rohkem, siis on pigem kaart vigane. Overclock on eraldi teema. |
kõik kaardid tarbivad lühiajaliselt power limitist oluliselt rohkem. kui me lühiajalise all peame silmas alla 1ms ajavahemikku, siis kohe kindlasti. |
Source? |
Toms Hardware mõõtis väga piinlikku täpsusega vahepeal. Peale Just buy it leheks muutumist pole enam jälginud. Aga jah TDP iseenesest ongi keskmine tarbimine.
Seepärast tulebki toitekate valimisel ka transient teste jms vaadata, mitte ainult kes effektiivsustabelis 0.5% kõvem on;) |
tomshardware vahelduva eduga mõõdab, igorslab vahelduva eduga mõõdab.
tuleb silmas pidada ka mõõtmise sagedust, 50ms, 20ms, 10ms, <1ms teevad selle juures olulise vahe. voolutarbimise number kui selline on mõõtmisperioodi keskmine, mida väiksemaks mõõtmisperiood ajada, seda kõikuvam see number on.
tdp ei ole tehniliselt nüüd midagi aga täna ja gpu-de puhul tähendab see praktikas tootja seatud power limitit
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
03.12.2020 19:22:19
|
|
|
| Keegi haaras scanist tänase 3070FE dropi ajal mõne ?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mugman
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2015
|
03.12.2020 19:26:05
|
|
|
jäin hiljaks. vaatasin, et magusate hindadega
ja enne seda jäin hiljaks notebooksbilliger'ist ostmisega.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
03.12.2020 19:33:32
|
|
|
| Mugman kirjutas: |
jäin hiljaks. vaatasin, et magusate hindadega
ja enne seda jäin hiljaks notebooksbilliger'ist ostmisega. |
kui sul saksamaa aadressi pole kuhu saata siis unusta nbb ära, nad canceldavad kõik forwarding teenuste kasutajate tellimused ja FE kaarte väljaspool saksamaaad olevatele aadressidele anyway ei saada.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mugman
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2015
|
03.12.2020 19:36:18
|
|
|
Hakkasin samal ajal eshopwedrop kasutajat tegema notebooksbilligerist kui asi ole mul ostukorvis ja vormistasin tellimust. Nad raiped saatsid ainult austria, holland ja saksamaa vist.
Aga korv aegus ja ilma jäingi kusjuures kasutasin veel honeyga mingit sooduskoodi ka, sain veel paarkümpsu ostukorvi alla
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006

|
03.12.2020 19:39:21
|
|
|
| Kirjuta neile et oled baltisakslane
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
03.12.2020 19:43:10
|
|
|
Ärge koonerdage, kui raha on siis 3080 Eagle foorumis ainult 1200€-se alghinnaga nagu juba korduvalt mainitud .
Samas.. sellele ainult mingid rotikad 800€ juurde panna võib juba mingi 3090 saada
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EvilMick007
HV veteran
liitunud: 25.12.2001
|
03.12.2020 19:44:12
|
|
|
| Mugman kirjutas: |
Hakkasin samal ajal eshopwedrop kasutajat tegema notebooksbilligerist kui asi ole mul ostukorvis ja vormistasin tellimust. Nad raiped saatsid ainult austria, holland ja saksamaa vist.
Aga korv aegus ja ilma jäingi kusjuures kasutasin veel honeyga mingit sooduskoodi ka, sain veel paarkümpsu ostukorvi alla  |
Kas FE kaartidel see eswd üldse toimis? Scan ja mingid veel ju canceldasid nende aadressi peale tellimused pärast või mäletan valesti?
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mugman
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2015
|
03.12.2020 19:50:39
|
|
|
Seda ma ei teagi. Ma just parasjagu tegin kontot sinna eswd'i. Pidin 0,50 senti kandma, et varsti aktiveeruks. Ei jõudnud sinna maani, et nende saidile eswd aadressi sisestada.
Proovisin kodust aadressi ja hämas, et ei saada siiapoole isegi. Ei olnud võimalus linnukest panna ka kuhugi, et identifitseeriks end baltisakslasena vms.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaam
HV vaatleja

liitunud: 12.05.2009
|
03.12.2020 20:42:43
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
| flake kirjutas: |
| ma kavatsen oma 5600x/3080XC3 ultra combot Corsair SF600 platinumiga jooksutada.. vast ei teki probleeme. |
Mul sama SFF cpu
Aga mida pole on 5600X ja 3080/6800XT.
Kuid OptimumTech juba oma videos näitas, et ei ole probleem ka 5950Xi ja 3080'ga selle SF600'ga ära jooksutada.
Just tänu heale (platinum) effektiivsusele. Oleks see mingi no-name 600W bronze... siis kahtleks, et probleeme poleks. |
Ryzen 3600 ja 3080 on siiani mu platinum sf600 peal probleemideta jooksnud.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flake
HV veteran
liitunud: 01.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
03.12.2020 23:05:10
|
|
|
flake, kuidas sul lärmiga lood on?
Mu FTW3 oli ikka päris jube ilma undervoltimata. Temperatuurid kõrged ja setõttu ka paras reaktiivmootor (default fan curve). Peale ventilaatorite näppimist ja undervolti muutus see asi päris inimlikuks.
Kellamist ja erinevaid BIOS-e ei ole veel katsetanud.
EDIT:
Lisan ka ühed testitulemused võrdlemiseks (ilma undervoltita, custom fan curve, midagi muud ise ei näppinud). Vasakul OC BIOS, paremal "tavaline" BIOS.
https://www.3dmark.com/compare/spy/15894181/spy/15892941
viimati muutis HPN 04.12.2020 01:04:18, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flake
HV veteran
liitunud: 01.05.2003
|
03.12.2020 23:15:50
|
|
|
no mul on väike kast, sellega on mõningane lärm loomulik.
aga..
stock seaded vasakul, undervolt paremal.
Spoiler 
Voolutarve 318W -> 242W ja temperatuurid 79C -> 70C
_________________ ..||.. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|