Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 133, 134, 135  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 17:04:19 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Teine link on katki vms, seal Radeon 6850 ja 2400 prose.
Aga mulle tundub, et esimene link on ka feik sest targad mehed räägivad siin, et RX6800XT-d ei saa osta, ammugi siis, et sul veel lisaks ka 5800X masinas..

Teise lingi parandasin ära, olin kogemata ?-le lisaks veel viimase numbri ka maha võtnud..
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 17:06:50 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
londiste kirjutas:
SilQ kirjutas:
Inimestel on vist mingi suuruse hullustus, pole mina veel näinud mitte ühtegi mängu mis 8GB väheks jääb ja sellepärast slideshowsse tirib. Kui mäng on halvasti optimeeritud ja laamendam vram'iga ei tähenda, et seda väheks jääb.
OpenWorld mängude Vram kasutus täna 2k peal on seal 5gb juures. 4k kohta pole uurinud.
6-7gb vram kasutusega mänge on ikka omajagu. 8gb on üsna selgelt ultra texture seadete target.
Nimeta omajagust veerand. Tutvuks kohe huviga.
godfall - https://www.techpowerup.com/review/godfall-benchmark-test-performance-analysis/4.html
ac valhalla - https://www.techpowerup.com/review/assassins-creed-valhalla-benchmark-test-performance-analysis/4.html
watch dogs legion - https://www.techpowerup.com/review/watch-dogs-legion-benchmark-test-performance-analysis/6.html
horizon zero dawn - https://www.techpowerup.com/review/horizon-zero-dawn-benchmark-test-performance-analysis/4.html
gears tactics - https://www.techpowerup.com/review/gears-tactics-benchmark-test-performance-analysis/5.html
resident evil 3 - https://www.techpowerup.com/review/resident-evil-3-benchmark-test-performance-analysis/4.html
doom eternal - https://www.techpowerup.com/review/doom-eternal-benchmark-test-performance-analysis/4.html
rdr2 - https://www.techpowerup.com/review/red-dead-redemption-2-benchmark-test-performance-analysis/4.html
cod: mw - https://www.techpowerup.com/review/call-of-duty-modern-warfare-benchmark-test-performance-analysis/5.html
borderlands 3 - https://www.techpowerup.com/review/borderlands-3-benchmark-test-performance-analysis/4.html
greedfall - https://www.techpowerup.com/review/greedfall-benchmark-test-performance-analysis/4.html
gears 5 - https://www.techpowerup.com/review/gears-5-benchmark-test-performance-analysis/4.html
control - https://www.techpowerup.com/review/control-benchmark-test-performance-nvidia-rtx/5.html
wolfenstein youngblood - https://www.techpowerup.com/review/wolfenstein-youngblood-benchmark-test-performance/4.html

on vist piisav valik juba?
enam kui pooli olen mänginud ja vähemalt suurusjärk on õige.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 17:27:33 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
tsitaat:

Sa unustad, et üks teeb vaevu 2Ghz selle voolutarbe juures samas kui teine boostib teatud AIB mudeli puhul 2.7Ghz peale.

Ja mis siis? Et "õiglane" on võrrelda voolutarvet clock per clock isegi eri arhitektuuridel? Minu silmis on korrektsem vaadata jõudlust ja palju samal ajal voolu luristab, olgu see sagedus 200Mhz või 2Ghz

Jõudlus on ju igati ok. 6800XT keskeltläbi on sama jõudlusega mis 3080 mis kasutab rohkem voolu. Kohati isegi sama kiire või kiirem kui 3090 mis kasutab tunduvalt rohkem voolu.
Muidugi see on efektiivne AIB mudel. Nitro+ miskipärast on palju suurema voolutarbega. Kahju, et tabelis pole refernce 6800XT OC voolutarvet.
Ja selle sama või madalama voolutarbe juures käib 600-700Mhz kõrgematel kelladel (OC).

Või kui OC välja jätta, siis 6800XT 297W ~2.3Ghz vs 3080 327W ~2Ghz.
Hea on ka näha, et vähemalt reference mudelite puhul (tegelikult Nvidia FE on custom) vastab voolutarve väljareklaamitud TDP numbrile. 300W 6800XT puhul ja 320W 3080 puhul. 350W 3090 puhul.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 17:28:39 vasta tsitaadiga

6800xt ja 3080 vahe on paarkümmend w. see on üsna piiratud edu.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 26.11.2020 17:34:40, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 17:29:30 vasta tsitaadiga

m8markus kirjutas:
Zonerman kirjutas:
Draco kirjutas:
tsitaat:
kui sul ei ole firmat, et käivet tagasi saada siis on sinu probleem, ilma 1400 ja miinus 2080ti hind 700.- pole siin midagi hirmkallist
kui kogu aeg oled rongil ja õigel ajal vahetad pole probleemi


Täitsa lõpp mis tekst icon_lol.gif


Selle peale polegi midagi kosta enam. Peaks päris häbi olema sellist avaldust teha...


Mis siin nagu häbi on? Enamus neid kallimaid kaarte ostetakse firmale, hirm häbi tõesti


Enamus?? Mille alusel see järeldus on? Paluks konkreetset mille pealt seda väidad. Eeldad, et Eestis käib ainult OÜtamine kallima otsa arvutikaupade üle?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 17:33:21 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
6800xt ja 3080 vahe on paarkümmend w. see on üsna piiratud edu.

Ainult, et 6800XT teeb selle juures 300Mhz kõrgema kella mis pole insignificant just. Ja 700Mhz kõrgema kella juures pmst sama voolutarbe mis 3080 stockis. Seejuures on see kiirem kui 3080 ja jääb alla ainult 3090-le.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 17:37:40 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
londiste kirjutas:
6800xt ja 3080 vahe on paarkümmend w. see on üsna piiratud edu.

Ainult, et 6800XT teeb selle juures 300Mhz kõrgema kella mis pole insignificant just. Ja 700Mhz kõrgema kella juures pmst sama voolutarbe mis 3080 stockis. Seejuures on see kiirem kui 3080 ja jääb alla ainult 3090-le.
tarbe kõrval on ka jõudlus. nende suhe sinu screenshoti näitest on üsna täpselt samas augus.
6800xt - 318w - 67/82 fps - 4.76/3.89 w/fps
3080 - 327w - 71/87 fps - 4.6/3.76 w/fps
6800xt oc - 335w - 73/91 fps - 4.6/3.68 w/fps

edit:
ma oleksin ausalt arvanud, et 3080 jääks selles osas maha aga näe.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 26.11.2020 17:43:29 vasta tsitaadiga

londiste, Tänud. Ma pigem mõtlesin neid mis 7+ kasutavad, seal oli präis palju isegi 4 ja 5gb peal. Sain 4 sellist mängu, mis väga omajagu ei ole. CoD on muidugi isegi üle 8'a, aga selle kohta ma nägin mingit nupukest, et kus tootja ise ütles, et neil VRAM lekkeid. Aga see selleks.
Ma ei väidagi, et 8gb ei hakka tulevikus jalgu jääma, vaid minu mõte oli sellest, et see mälukasutuse näitamine, ei tähenda veel seda, et 8gb'd jääb väheks. Paljud rakendused raiskavad mälu, see tähendab, et ei tühjenda mitte kasutatavaid tekstuure mälust. Ilmselt selliseid teste ei tehta, aga tahaks näha, millise GB peal hakkab fps droppe tulema või FPS sootuks langema.
See küll pole hea võrdlus, aga üks mäng (nime ei nimeta) kasutab jubedalt ram'i. 32gb arvutis 3h mänguga oli ta all 25gb. Aga sama mäng 8gb masinas jooksis ilusti. Pigem oli lihtsalt optimeerimises teema, mitte vähe ram'i.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein


viimati muutis SilQ 26.11.2020 17:55:29, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 26.11.2020 17:50:48 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

enam kui pooli olen mänginud ja vähemalt suurusjärk on õige.


ärge ajage sassi VRAM kasutus ja VRAMi vajadus.
väga paljud mängud reserveerivad niipalju kui võtta on. Paned 2060 sappa, võtab 6GB, paned 3080 võib vabalt 10GB välja võtta. samadel settingutel. Ei ole mõtet seda afterburneri numbreid vaadata, see võib vabalt "allocationit" näidata.
seni on minu teada confirmed, et 8GB-ga jääb kohati (on reaalne mõju performancele ehk ka numbritega tõestatud) puudu ainult doom eternal ultra nightmare kvaliteedil ja 4K resol. Kindalsti on midagi veel väga spetsiifilist, aga mainstream tiitlitest peaks see ainuke olema, kus päriseld VRAM requirement läheb kohati üle 8GB. näiteks see haibitud Godfall (mis kahjuks kipub saama Anthemi "kuulsust"), mida kõik nii välja näitasid, et näe vaja palju VRAMi, vajas tegelikult 4K max kvaliteedil kuni 6,5GB, kuigi näitas suuremat allocated numbrit.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 26.11.2020 18:06:38 vasta tsitaadiga

2x mängu on juba hetkel slaidshows kui tekstuurid põhja keerata. Peale HUB on sefa teinegi ülevaataja välja toonud. Kui ei taha uskuda, siis keegi ei keela.
Aga tekstuurid võivad pildi ilusamaks teha, seejuures tihti <5% jõudlusekaoga.
Üks parumaid võimalusi viimane kaardist välja pigistada.
Furyx välja tuli, siis rääkisin ka endale, et 4GB maa ja ilm veel.
1a hiljem pidin GPU Vram restriction nupule vajutama Mirrors Edge, jõudu oleks olnud.
Kellele 4k ja DLSS(ootaks ikka linke, mitte väidet ala DLSS vähendab Vram kasutust, ise leidsin vastupidise näite, ning RT lisab veel), kellele rasterperf ja vram.
Mõlemad legit põhjused üks või teine kaart võtta.
See mis valhallad või godawfulid teevad, ei mängi rolli. Cyberpunk seab piirid(ja kuuldavasti on nõuded lahkad aga varsti väljas ka)

AMD-st ootas ikkagi rohkem põuda, sest konsoolid ja prosed jne kõik 7nm. Isegi ilma selle lisavõimsuseta, mis said oli asi kehv. Lootus oli, et AMD fännidele enne mõelnud ja puistab kaarte. Aga 2x keeras AMD oma fännidele seekord, esiteks hinnaga ja teiseks saadavusega.

Pole ainult MLID leiutis see Nvidia hindade üles kruttimine, kui tõesti kaevuritele läks hulgim kaarte, siis tõepõhi all. Või no kui samsa nii hea protsess ja probleeme ei ole, siis küsiks et kus kaardid olid? 1.2k müüdi nädala algul veel 3080e kaarte. Korra tekkis tahtmine varajase jõulukingi järgi. Aga vpn kusagilt põhjapooluselt nuiamas käia ei ole minu jaoks hea saadavus...

Ja noh AMD_d ka 900€ eest ei isuta...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 26.11.2020 18:26:34 vasta tsitaadiga

Poisid hoidke oma liini.

RTX ja DLSS peamine mitteostmise põhjendus oli , et pole piisavalt mänge mis seda võimalust kasutaksid.
Te ei taha ju ometegi nüüd väitma hakata, et me peaks suurema mäluga kaarte ostma hakkama kuna teoreetiliselt on 1 või 2 mängu milles võib vähemast mälust puudu tulla ?

Karma on bich.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 18:35:16 vasta tsitaadiga

Miks peab AMD Navi teemas nägema AMD vs. NVIDIA tekstiseina?

Kui roheliste teema ära situti, siis tegelenud sellega - ei ole vaja nüüd siia punaste teemat ka ära sittuma tulla.
Ma ei näe kedagi, kes tänasel päeval halba saadavust eitaks - milleks see möla?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 18:48:31 vasta tsitaadiga

Vael, ma jätkuvalt doom eternalit ei peaks heaks mälukasutuse näiteks. see on vulkan, mis tähendab, et mälukasutus on devi poolt kirjutatud ja sedapuhku tundub, et mälu hulgaga arvestamise osas võib-olla mitte kõige paremini. nii palju kui teada, siis doom eternali tekstuuride setting on texture pool size ja mitte paremad tekstuurid.
teised samasugused näited on resident evil 2/3 remaked. seal oli mäletamist mööda seade nimi ka konkreetselt texture pool size või midagi sama tähendusega. selle suurendamine mingist hetkest edasi ei andnud pildi visuaalis vahet aga ilmselt vähendab taustal või laadides tekstuuride edasi-tagasi liigutamist.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 18:53:26 vasta tsitaadiga

SirAskAlot kirjutas:
Poisid hoidke oma liini.

RTX ja DLSS peamine mitteostmise põhjendus oli , et pole piisavalt mänge mis seda võimalust kasutaksid.
Te ei taha ju ometegi nüüd väitma hakata, et me peaks suurema mäluga kaarte ostma hakkama kuna teoreetiliselt on 1 või 2 mängu milles võib vähemast mälust puudu tulla ?

Karma on bich.


Ei saa su loogikast siin aru. DLSS ja RT sisselülitamine sööb seda vähest Nvidia mälu veelgi icon_lol.gif

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 26.11.2020 19:08:46 vasta tsitaadiga

parem või halvem ei ole tõesti vajalik.

mina jään oma arvamuse juurde, et AMD tegi valesti, et pani 6800-le 16GB mälu. see tegi kaardi tootmise (ja soetushinna) üle mõistuse kalliks, lihtsalt lisas ca 80usd lipikut laksust. Ka on topelttihe (16Gbit) 16Gbps kivide tootmine palju limiteeritum. kui võrrelda 1:1-le XT-ga, siis sisuliselt ongi 6800 veidi lahjema jahutiga täpselt sama kallis kaart. sama GPU, sama toiteahel, samad mälud jne. amd läks numbreid müüma, et sildike ägedam oleks. IMHO Veidi valesti positsioneeris. midrange jaoks liialt keerukas ja kallis, samas high-end kaart on juba kõrval olemas ja mitte niipalju võrra kallim. Ma saaks aru, kui oleks samaaegselt 6700 ka välja lastud (või vähemalt announce), et vahet täita, aga seda hetkel pole.

nv3070 aga just 8GB-ga minekul tõi kaardi laksust 80eurikut alla. Küll aga võinuks kasutada tõesti 14Gbps asemel 16Gbps mälukivikesi, sest 8Gbit (tavatihedusega) tootmine käib hulgi (nii samsa kui micron ja tarneraskusi pole) ja on ainult väga väheke kallim 14-sest. Me räägime 5-10€ kogukulust per kaart ja see tooks ca 3-4% net perf tõusu, mis tooks kaardi omakorda 6800-le lähemale ja päriselt kah oleks "beats 20280ti". Kuigi senised kogemused näitavad, et suhtkoht kõik 3070-d lähevad niikuii mälude poolest 16Gbps-ni niikuinii välja või sellele väga lähedale, seega käsitsi tuunijale väga vahet pole.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 19:20:55 vasta tsitaadiga

Nvidia oleks saanud oma mälubandwithi vabalt ka nii tõsta kui 3070 oleks 10GB kaart , 3080 12GB kaart 3080Ti 16GB kaart ja siis 3090 20/24GB.
Oleks lineup kuidagi loogilisem olnud.
Ning 3070 oleks rohkem olnud 2080Ti asendaja oma 10GB mäluga. Vähem kisa oleks ka olnud mälumahtude üle. Ning ei oleks pidanud kasutama 3080 ja 3090 peal kallemaid ning rohkem voolu tarbivaid 6x mälusid, et seda mäluläbilaset saavutada.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 19:23:06 vasta tsitaadiga

see lisamälu ei tee asja üle mõistuse kalliks, eriti kui arvestada, et mäluhulk on 6000-seeria üks väheseid olulisi müügiargumente.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 26.11.2020 19:59:38 vasta tsitaadiga

nii see ei tööta. tavalist GDDR6-te saab ainult 8Gbit (1GB) või 16Gbit (2GB) kividega. vahepealseid pole. GPU mäluinterface ühe kivi jaoks on 32bit lai ja üldjuhul käivad paaris. Laiem ribalaius tähendab kallimat GPU-d, rohkem transse ja radasid. Kõik see tõstab hindu; suurem gpu tähendab väiksem toodetud ühikuid (vähem gpusid per vahvel). 256bit mäluinterface on hea "kesktee" jõudluse ja hinna vahel, juba ammustest aegadest. Laiemad on üldjuhul ainult high-end klassi jaoks. Lisaks ei ole mäluinterface niivõrd modulaarne. Sa ei saa olemasolevale GPU-e lihtsalt lisainterface külge pookida, see on täitsa teine GPU. Et hindu ja toomist kuidagigi kontrolli all hoida (ja lisaks ei oma ei AMD ega NV oma vabrikuid), on kasulik omada võimalikult vähe erinevaid GPU revisjone ja eristada pigem binningu järgi, või kui teha, siis oluliste ja suurte vahedega.

see ei ole spekulatsioon. GDDR6 hulgihinnad 8Gbit on ca 10usd per kivi ja 16Gbit on ca 20usd per kivi (ja see on 2000 unit hulgihinnad, ilma maksudeta). 256bit jaoks on 8 tk selliseid vaja igale kaardile. Kui võtame 6800ja, siis üheainsa kaardi jaoks läheb vaja ca 160usd jagu mälu. See on MSRP-d arvestades ligi veerand koguhinnast. minu arust ikkagi PÄRIS arvestatav hinnaosa kaardi maksumusest ja see on ainult need pisikesed kivikesed. GDDR6X on veelgi kallim.

6800 msrp on 650 usd. Ütleme 25% on sellest koorekiht, et mingit kasumit teenida või vähemalt tööjõu/tootmiskulud katta. see on mingi 160usd. mälud, teine 160 usd. pool hinnast lännu. Aga ülejäänud kaart?
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fredd
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 20:35:38 vasta tsitaadiga

mul on samuti arusaam jäänud kuulates erinevaid allikaid, et 1gb GDDR6 =~10usd. 8GB 6800-l oleks igatpidi loogilisem valik olnud tõesti..
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 20:47:24 vasta tsitaadiga

Ma arvan sama moodi, et 16GB seal on raiskamine, millest vaevalt pool selle kaardi elu eal asjalikuks osutub.
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 20:48:11 vasta tsitaadiga

kui siis ainult kunagi kaevurid icon_biggrin.gif
_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 21:05:11 vasta tsitaadiga

6800 16GB on vastus 3070Ti'le
6700XT tuleb 12GB ja on 3070 konkurent nii hinnas kui perfis.
6700 tuleb 8GBga ja on 3060Ti konkurent,

Kõik on paigas.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 26.11.2020 22:04:34 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
6800 16GB on vastus 3070Ti'le
6700XT tuleb 12GB ja on 3070 konkurent nii hinnas kui perfis.
6700 tuleb 8GBga ja on 3060Ti konkurent,

Kõik on paigas.


12GB tähendab 192bit mälusiini, lisaks kahtlen väga 16Gbps kivide kasutuses, neid läheb mujalgi vaja, ehk siis pigem 14Gbps. see on päris valus laks jõudlusele, sest mälu ribalaius saab automaatselt 25% jagu nerfi. Isegi kui jäetakse 75-80% core rehkendusjõudlusest, siis see kaart jääa tublisti 3070-st maha ja eriti keerulistes olukordades. mida see suurem mäluhulk enam aitab.
Sinu skeemi puhul oleks mitte-XT 6700 hoopis parem kaart, sest ei pea mälusiini nudima icon_lol.gif

ma kahtlen 3070Ti lähiaja vajaduses. Praeguselt pakutud GA104/16GB ei paista kusagilt mõistlik. +100€ paariprotsendise lisa eest ei ole kusagilt. 3070Ti peaks idee järgi lööma 6800-t. Sellega ei löö. Pigem teha 1070ti-d ehk koguda kokku prahi GA102-d ja paarutada see odavama GDDR6 mäluga, võimalik, et samasuguse 320bit siini ja 12GB mäluga. Aga seda saab alles siis, kui piisab stock GPU-sd (mis muidu läbi ei läinud) käes on. Mõte on ju siiski "parem kui" kaart teha, mitte suvaliselt olematut pragu toppida. 6800 ja 3070 siiski päris 1:1-le ei konkureeri (isegi ka praegu mitte), hinnavahe on liiga suur. Sama klassi kaardid on küll, aga mitte päris otsene konkurent. Ei ole sellel 3070-l häda midagi, peale saadavusest tingitud hinna. Perf küll kuskilt maha ei jää.
Palju olulisem on hakata madalamaid kaarte vorpida, et saaks 3050 ja 3060 seeriaga ree peale.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 22:48:39 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
6700XT tuleb 12GB ja on 3070 konkurent nii hinnas kui perfis.
6700 tuleb 8GBga ja on 3060Ti konkurent,
arvestades 6800sid ja siinilaiust ning infinity cache, siis pakun, et tulevad mõlemad 6700d sama mäluhulgaga.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 26.11.2020 22:54:13 vasta tsitaadiga

2700Mhz õhu peal, alla 75C ja <2000rpm on ikka kuradi hea tulemus. Nvidia sai 2GHz piiri kätte ja siis pidi mitu korda ka tulema 2.5GHz+ kaart. Mu RX5700 pigistab ka 1900-2000MHz välja, genniga 700MHz otsa on väga hea saavutus, sama node peal. 11% perfi ka juures, isegi on ülekellamisruumi ka.

Red Devil LE annab ainult mingit pudi juurde, HUB küll suurtest muudatustest ei rääkinud. Väiksem vend peak Red Dragon olema?

Nokk kinni saba lahti olukord jah, 16GB tõstab hinna lakke, 8GB on vähevõitu. Valikute küsimus paistab. Praeguses olukorras olekski MSRP juures 3070 hea valik. Ega poodi ei lähe ju kilo kaupa FPS ostma, nagu need perf\$ soovitavad. Ikka on 500 raha eelarve ja saab selle eest 3070ne.
Samas päris palju on ka 6800 6800XT kannul, seega võiks vaadata pigem 6800XT kui 290X. Ning Fury X vaste siis 6900X. Sest allapoole on ju 6700XT ka tulemas ikka?
Seega 580 MSRP eest 3070ne ja 3080ne vahele kaart pole ka paha mõte, kui nii võtta...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fredd
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 23:33:28 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
6700XT tuleb 12GB ja on 3070 konkurent nii hinnas kui perfis.
6700 tuleb 8GBga ja on 3060Ti konkurent,
arvestades 6800sid ja siinilaiust ning infinity cache, siis pakun, et tulevad mõlemad 6700d sama mäluhulgaga.
Kui ma õigesti mäletan, siis oli mingi twitter leaker kes leakis infinity cache+vram kogused koos siinilaiustega tulevatele midrange kaartidele ning jah, 12gb, aga infinity cache on olemas mis katab 192bit siini mured. (vist veidi allapoole (6500 jne- rangei minnes läheb infinity cache pooleks 64mb peale)
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 09:17:33 vasta tsitaadiga

ASUS Radeon RX 6800 XT STRIX OC LC vesijahutusega 899$ review. Overclockituna 9% kiirem, kui tava 6800xt ja tunduvalt vaiksem-jahedam
https://www.guru3d.com/articles_pages/asus_radeon_rx_6800_xt_strix_oc_liquid_cooled_review,1.html

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 09:19:48 vasta tsitaadiga

https://www.hinnavaatlus.ee/1967175/asus-rog-strix-lc-radeon-rx-6800/
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 09:43:22 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
https://www.hinnavaatlus.ee/1967175/asus-rog-strix-lc-radeon-rx-6800/


Lol toode saabus ja otsas.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 09:44:38 vasta tsitaadiga

3090 hind enam kaugel pole
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 09:45:14 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Eestis on ikka oma ja firma rahakott nii segi kui segi läinud. Ostetakse mängukaart firmale. Tehakse riigi raha eest erasõite jms...

Mitte kuskil pole öeldud, et firmale ei tohiks kalleid asju osta.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 09:46:16 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
mina jään oma arvamuse juurde, et AMD tegi valesti, et pani 6800-le 16GB mälu.

Kogu 6800 seeria tuleb sama liini pealt, eraldi teisi kive sinna tellida maksab ka midagi. Lisaks 6700XT tuleb 12GB RAMiga. Kuidas 6800't müüa 8ga ? 6500XT tuleb juba 8 GB RAMiga.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 27.11.2020 10:03:45 vasta tsitaadiga

kivi pannakse viimases tehases ja selle jootmine PCB-le on käkitegu. kui teine jahuti pannakse, siis võib panna ka teised kivikesed. põhimõtteliselt robot valib, kummast sahtlist võtab.
keegi ei vaidle, et tavaline 6800 on jõudluse pealt kiirem kui 3070. Kõik numbrid seda näitavad. Aga kui oleks otsustatatud panna 8GB, siis tänasel päeval võib suhtkoht raudselt öelda (seniseid teste ja numbreid vaadates), et mitte üheski revjuu testis selle puudumine välja ei tuleks ja kõik tulemused oleks põhiõttelsielt samad. Küll aga oleks kaart laksust 3070 1:1 hinnaklassis ja oleks kohe parem produkt. Praegu on 8% parem (mitme revjuu kalkuleeritud average https://bit.ly/3o4bOkn) aga samas 15% kallima lipikuhinnaga, ehk siis kokkuvõttes rahalist mõõdet vaadates kehvem kaart.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 10:47:36 vasta tsitaadiga

Ma ei saa nüüd aru... Nvidia "austajad" tulevad AMD teemasse ja siis nutavad, et kaardil on rohkem mälu kui peaks....
AMD "austajad" räägivad Nvidia teemas, et kaardil on vähem mälu kui peaks.

Mis toimub?

Pealegi need AMD kirujad siin nagunii ei osta AMD'd, isegi kui oleks sama hinnaga või odavam kui RTX3070. Tahetakse lihtsalt, et konkurent Nvidia hinda allapoole tooks, et siis ikka Nvidia osta...

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 27.11.2020 11:04:32 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Ma ei saa nüüd aru... Nvidia "austajad" tulevad AMD teemasse ja siis nutavad, et kaardil on rohkem mälu kui peaks....
AMD "austajad" räägivad Nvidia teemas, et kaardil on vähem mälu kui peaks.

Mis toimub?

Pealegi need AMD kirujad siin nagunii ei osta AMD'd, isegi kui oleks sama hinnaga või odavam kui RTX3070. Tahetakse lihtsalt, et konkurent Nvidia hinda allapoole tooks, et siis ikka Nvidia osta...


Eks Nvidia kasutajatel on mõistlik AMD peale switchida ainult siis kui sama perfi juures on AMD oluliselt odavam, sest tervikuna ei ole AMD-l lihtsalt midagi pakkuda paremat. Ja ma arvan, et kui nvidia hindu alla toob, siis teeb seda ka AMD ehk konkurents tuleb mõlema kaardi ostjatele kasuks.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 11:06:49 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Eestis on ikka oma ja firma rahakott nii segi kui segi läinud. Ostetakse mängukaart firmale. Tehakse riigi raha eest erasõite jms...

Mitte kuskil pole öeldud, et firmale ei tohiks kalleid asju osta.

Firmale võid aga mitte kodu viia. Et ostad kalli videokaardi ja koduraali paned sisse.....
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 11:12:40 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
sukelduja kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Eestis on ikka oma ja firma rahakott nii segi kui segi läinud. Ostetakse mängukaart firmale. Tehakse riigi raha eest erasõite jms...

Mitte kuskil pole öeldud, et firmale ei tohiks kalleid asju osta.

Firmale võid aga mitte kodu viia. Et ostad kalli videokaardi ja koduraali paned sisse.....


kes seda kontrollib? kuskil pole kirjas mis sellest pärast saab ütled ,et käis pauk ja viskasid minema. Arvuti kola võib firma rahaeest osta küll. Absoluutselt kedagi see ei koini kuhu see läks.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 27.11.2020 11:13:42, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 11:13:13 vasta tsitaadiga

Kodukontori tarbeks võib firma nimele asju panna. See polnud probleem enne koroonatki, nüüd koroonaga on see juba standard ilmselt.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 11:15:52 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Kodukontori tarbeks võib firma nimele asju panna. See polnud probleem enne koroonatki, nüüd koroonaga on see juba standard ilmselt.


Just ennem võis küll või nüüd kuskil see kirjas minetea.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 27.11.2020 11:22:50 vasta tsitaadiga

Viilutaja, Sõltub kelle peale sa näpuga näitad?

Mina isiklikult pole kummagi tootja üdini austaja, mõlemal on plusse ja miinuseid. Lihtsalt diskuteerisin teemal miks see VRAM taga ajamine pole nii vajalik. Eks AMD laduski 16GB peale sellepärast, et püüda numbri austajaid enda poolele, näidata, et näe meil on 2x korda rohkem kui teil. Ma ei saa välistada, et tulevikus ei ole sellest kasu. Võibolla on neil väga hea "kristallkuul" ja aasta pärast tasub see ära. Täna ma küll kahtlen selles, aga mine sa tea. Mina isiklikult lootsin ka 6800 paremat hinda kui ta täna on, just et ta oleks sama hea aga soodsam 3070'nest. Minu mätta otsas istudes on AMD'l natuke rohkem miinuseid ja hind oleks selle korrektuuri teinud valikus. Täna on ta kallim, jah 16gb arvelt, aga ma ei tunne, et see on nii suur rasvane pluss. Neile see ilmselt on kes kaardi ostavad 5+ aastaks. Ma üldiselt vahetan iga või üle ühe seeria. Sellsuhtes olen ma nõus High-Q'ga. Kui 8GB versioon oleks kõvasti hinda langetanud, siis täna oleks see olnud parem teostus. Järgmine aasta uued kaardid uud numbrid ja mälud.
Eks täna ongi see selline vahepealne aasta, kes tunneb, et 8GB on vähe see võtab AMD või ootab. Kes tunneb, et 8GB on piisav ostab nvidia või ka ootab.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 11:24:06 vasta tsitaadiga

Ma pakun, et mõned kadedad siin ei lubaks firma nimele inteli protsessoritega arvuteid ka osta, räigelt kallid ju need, firmal pole mingit vajadust selliste järel. Ning kui mõni mees oma firma arvutisse julgeb kiiremat videokaarti, kui integreeritud vaadata, tuleks kohe siberisse saata. Applest ja macidest ei hakka parem üldse rääkima. Normaalne firma telefon on nokia 5110, helistamiseks rohkem pole vaja, iphone või s20 on täielik maksupettus. Maksuametis on kohe selline IT osakond, kes otsustab kui kiire arvuti võib firma oma töötajale osta, 101 inimest igapäev kontrollivad ja karistavad eksinuid.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 11:28:53 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Kodukontori tarbeks võib firma nimele asju panna. See polnud probleem enne koroonatki, nüüd koroonaga on see juba standard ilmselt.

Küsimus tekib kas kodukontorisse on sul vaja 1500€ maksvat videokaarti icon_biggrin.gif

Kas excel arvutab tänu sellele kuidagi kiiremini icon_razz.gif
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 27.11.2020 11:30:42 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Ma pakun, et mõned kadedad siin ei lubaks firma nimele inteli protsessoritega arvuteid ka osta, räigelt kallid ju need, firmal pole mingit vajadust selliste järel. Ning kui mõni mees oma firma arvutisse julgeb kiiremat videokaarti, kui integreeritud vaadata, tuleks kohe siberisse saata. Applest ja macidest ei hakka parem üldse rääkima. Normaalne firma telefon on nokia 5110, helistamiseks rohkem pole vaja, iphone või s20 on täielik maksupettus. Maksuametis on kohe selline IT osakond, kes otsustab kui kiire arvuti võib firma oma töötajale osta, 101 inimest igapäev kontrollivad ja karistavad eksinuid.


Eks küsimus ei ole nii väga mida ostetakse või mis hinnaga vaid mis otstarbeks. Kui sa kasutad ettevõtet selleks, et maksusoodustusi saada eratarbeks, siis see on selline natuke hall ala.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 27.11.2020 11:32:01 vasta tsitaadiga

wirx, Aga nii ongi, enamus inimestel ei ole seda luksust. Siis ei tasu nende argumentidega ka pröögata. Ennemgi olnud situatsioone, kus müün mingit x toodet. Praktiliselt uus asi, pakist välja võetud korra proovitud, no näiteks ei sobinud. Müün 20% odavamalt kui poe hind, kõlab hästi? Aga on ports inimesi kes kirjutavad PS'i. "Ma saan sama hinnaga, isegi kramm paremalt, otse laost, rõve liigkasuvõtja" ja pakub hinda mis poest 50% odavam. Seda kohtab eriti palju just siinsamas foorumis. Ilge tahtmine on öelda halvasti nendele inimestele, aga ma hoidun sellest teest. Mine osta oma fucking laost ja ole vait, milleks on vaja käia ja kekutada sellega. Nagu laste-aed või liivakast.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
darud
HV kasutaja
darud

liitunud: 20.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 11:33:20 vasta tsitaadiga

Keegi oskab seletada.
Miks on väiksema mäluga kaart kiirem, kui suurema mäluga?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 11:34:38 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
Arx07 kirjutas:
Kodukontori tarbeks võib firma nimele asju panna. See polnud probleem enne koroonatki, nüüd koroonaga on see juba standard ilmselt.

Küsimus tekib kas kodukontorisse on sul vaja 1500€ maksvat videokaarti icon_biggrin.gif

Kas excel arvutab tänu sellele kuidagi kiiremini icon_razz.gif

See pole riigi hinnata, kui vängeid töövahendeid sul reaalselt tööks vaja on. Mul sõbral boss ostis talle ka 38 tollise ultra wide molu, vist 1800 plekkis... ei tundu ka nagu mõistlik, aga miks mitte icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 11:37:15 vasta tsitaadiga

See on täiesti ebaoluline teema siin arutada. Kes tahab see ostab, midagi pole keelatud. Aga lihtsalt eeldada, et enamus ostavad ülikalleid arvuti vidinaid ainult läbi firma on pehmelt öeldes segane. Jah korra paar ostad aga kui summad lähevad väga suureks lühikese ajaga, siis see hall ala hakkab muutuma. Olen ka ise sama teinud mingi aega tagasi aga väga palju loeb ikkagi ettevõttest ja tema käibest enne kui maksuamet uksele koputab. Igaühe oma valik aga siin pole mõetet teha eldusi, et oi näe nii odavalt saab 3090 läbi firma. Sellist üldistust ei maksa teha ikkagi.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 27.11.2020 11:38:53 vasta tsitaadiga

darud kirjutas:
Keegi oskab seletada.
Miks on väiksema mäluga kaart kiirem, kui suurema mäluga?


Mälu suurus ei tee kaarti kiiremaks.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 11:42:13 vasta tsitaadiga

darud kirjutas:
Keegi oskab seletada.
Miks on väiksema mäluga kaart kiirem, kui suurema mäluga?
mälu hulk mõjutab kiirust ühel juhul - kui see otsa saab.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 11:43:42 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL kirjutas:
wirx kirjutas:
Ma pakun, et mõned kadedad siin ei lubaks firma nimele inteli protsessoritega arvuteid ka osta, räigelt kallid ju need, firmal pole mingit vajadust selliste järel. Ning kui mõni mees oma firma arvutisse julgeb kiiremat videokaarti, kui integreeritud vaadata, tuleks kohe siberisse saata. Applest ja macidest ei hakka parem üldse rääkima. Normaalne firma telefon on nokia 5110, helistamiseks rohkem pole vaja, iphone või s20 on täielik maksupettus. Maksuametis on kohe selline IT osakond, kes otsustab kui kiire arvuti võib firma oma töötajale osta, 101 inimest igapäev kontrollivad ja karistavad eksinuid.


Eks küsimus ei ole nii väga mida ostetakse või mis hinnaga vaid mis otstarbeks. Kui sa kasutad ettevõtet selleks, et maksusoodustusi saada eratarbeks, siis see on selline natuke hall ala.


Ma ju kirjutasin, et maksuametis on tööl 101 inimest, kes otsustavad selle üle, kas see ost on just sellele firmale otstarbekas või mitte. Lisaks otsustavad nad ka selle üle, kui kallilt võib osta AMD videokaarte, kui ikka 6800xt maksab 800€, siis on see selgelt üle MSRP ning iga firma kes selle nt Photoshopi jaoks ostis peab maksma erisoodustusmaksu selle eest. Lisaks sellele on 202 töötajat, kes kontrollivad üle, et näiteks pastakad ei oleks kallimad kui 50 senti, märkmepaber Post-it läheb kohe kindlasti erisoodustuse alla, hiina koopia toimib samamoodi, siis veel kontoritoolid mis on ratastega ja üles-alla tõstevad pole kindlasti otstarbekad, töö saab sama hästi tehtud ka taburetil. jne jne.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 133, 134, 135  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.