Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2020 22:22:59 vasta tsitaadiga

Aku hind (materjalikulu) vs aku hind (terve ahela kulu + investeeringud)
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2020 22:29:47 vasta tsitaadiga

Niiet kui need kulud saavad makstud, siis lähevad autod odavamaks, isegi kui aku areng edaspidi seisaks. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2020 22:51:22 vasta tsitaadiga

Kui nõudlus ära kaob, siis lähevad odavamaks. Hetkel ei ole tootmine nõudlusele järgi jõudnud, saab küsida suuremat hinda.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2020 23:45:31 vasta tsitaadiga

Tuleb aru saada, et ICE-tootjad ei ole siiani tahtnud tegelikult EV-sid arendada, nüüd hakkavad aru saama, et muud võimalust pole ning ei saa magada enam.
St. ICE-vendadel on küll võimekus toota autosid, a mitte elektriautosid. Tesla suudab toota elektriautosid, a autode tootmisega on probleeme icon_lol.gif

Seejuures EV-de R&D kulud on mõlemal kanda, ent Teslal tuleb lisaks ka autode tootmist ju (mõni aeg tagasi) nullist teha. Igati loogiline, et asjad on nagu on.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2020 00:22:01 vasta tsitaadiga

Vaht jagas oma valemit. 68€ tiksus juba otsa. Arvan, et reaalsuses see 13 kilo sajale on ka veel natukene kahtlane. Spritmonitori andmetel suurem osa seal 16 juures. Seega ütleks, et reaalne on siis 20k km läbimisel aastas 260€ eest särtsu umbes icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2020 09:45:29 vasta tsitaadiga

Kas konti ja kütmist ka arvestas? Ja talvist eelsoojendust, mis on küll mugavusfunktsioon, kuid mida vähemalt kaabli otsas oleva elektrikaga mingil juhul kasutamata ei jätaks.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tux
HV kasutaja

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2020 10:38:46 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Milliseid suuremat sorti kaubikuid ala crafter jne elektriajamiga võtta oleks? Ehk mõnel hästi kursis HV-lasel mõni nimekirigi tehtud, mis suurema hinnakukkumise ära teinud ja tavainimesele soetatav oleks?

Ei tea, kas need suuremat sorti kaubikute alla liigituvad, aga uued Peugeot kaubikud Traveller/Expert tunduvad väga mõistlikud. 50 kWh akuga alates 32k€ ja 75 kWh akuga alates 38 k€. Läbisõit vastavalt 230 km või 330 km WLTP järgi.
https://www.peugeot.ee/et/mudelivalik/peugeot-soidukid/expert/hinnakiri.html
https://www.peugeot.ee/et/peugeot-mudelivalik/peugeot-soidukid/traveller/hinnakiri.html

Nissani e-NV200 seeria muutus pärast nende tulekut minu meelest täiesti ülehinnatuks. 40 kWh aku, hinnad alates 37 k€. Peugeoti puhul saab sama raha eest oluliselt rohkem. Oluline eelis Peugeoti puhul ka nt laadimisvõimalused: 11 kW AC (3 faasi) ja 100 kW DC.

salatoimik kirjutas:
Vaht jagas oma valemit. 68€ tiksus juba otsa. Arvan, et reaalsuses see 13 kilo sajale on ka veel natukene kahtlane. Spritmonitori andmetel suurem osa seal 16 juures. Seega ütleks, et reaalne on siis 20k km läbimisel aastas 260€ eest särtsu umbes icon_rolleyes.gif

Ta ilmselt on arvestanud ka "tasuta" laadimisi töö juures tõesti, muidu nii madalat saada väga ei ole võimalik. 13 kWh/100 km on ka ülimalt optimistlik, pealegi peaks sellise arvutuskäigu juures arvesse võtma laadimiskadusid. Minu kahe aasta kogemuse põhjal on ka aasta keskmine seal 16 kandis. Suvel ca 13-14, talvel 17-18.
Mul kulus esimese aastaga läbitud 33000 km peale 604€. Väga valdav osa kodus laetud, kiirlaadimisi peamiselt reisidel, sh 5000+ km Norra reis. http://evkona.blogspot.com/2019/11/oktoober-2019-ja-esimese-aasta-kokkuvote.html

Just sai 2 aastat täis ja ligemale 60k km sõidetud. Kui aega tekib, löön 2. aasta numbrid ka kokku.

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2020 13:24:24 vasta tsitaadiga

https://www.inc.com/justin-bariso/elon-musk-had-a-private-meeting-with-volkswagens-ceo-its-a-brilliant-lesson-in-emotional-intelligence.html

tsitaat:

To achieve the greatest success, focus on making friends. Not enemies.


Kehtib kõigis eluvaldkondades.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2020 13:38:58 vasta tsitaadiga

Hondaga ka koostöö: https://electrek.co/2020/11/02/tesla-tsla-partners-honda-pool-sales/
Aitavad emissioonidega toime tulla. Rohepesevad Hondasid icon_razz.gif

Aganoh, see pigem teenuse pakkumine...

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2020 11:26:13 vasta tsitaadiga

Enyaq hinnakiri
https://az749841.vo.msecnd.net/sitesetee/alv1/5f5c6879-a5c3-4685-bf47-a5caddde1174/Enyaq%20iv_A4_est.5e36fc54c696a3e752cac0c81f94f8c4.pdf
Spoiler Spoiler Spoiler


ID.3 hinnakiri
https://www.volkswagen.ee/idhub/content/dam/onehub_pkw/importers/lv/price-lists/ee/id-3/ID3_23_10_hinnakiri_EE.pdf
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2020 12:19:17 vasta tsitaadiga

Ühekäiguline automaat? Kas manuaalifännidele ühekäigulist manuaalkasti ei pakuta?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2020 00:26:31 vasta tsitaadiga

link
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2020 01:06:09 vasta tsitaadiga


Link

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2020 01:54:13 vasta tsitaadiga

Veits higistamapanev variant ka:
phpBB [media]

https://electrek.co/2020/11/02/tesla-expand-full-self-driving-canada-norway-next/ "Tesla is going to expand Full Self-Driving to Canada and Norway next"
ja
https://electrek.co/2020/11/04/tesla-full-self-driving-beta-detect-avoid-road-debris-video/ "Tesla Full Self-Driving Beta appears to detect and avoid road debris in video"
ka.

& https://electrek.co/2020/11/03/tesla-tsla-new-battery-cells-panasonic-faster-charging-capacity/ "Tesla (TSLA) is getting new battery cells from Panasonic with faster charging capacity"

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2020 15:15:15 vasta tsitaadiga


Link


Audi RS e-tron GT
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2020 15:18:30 vasta tsitaadiga

https://leht.postimees.ee/7103386/nobe-elektriauto-ameerika-kaudu-eestisse-tagasi "Nobe projekti eestvedaja Roman Muljar lausub, et nende jaoks oli suur läbimurre asjaolu, et Detroiti autoinseneride ettevõte Munro & Associate võttis nii kohendada auto tehnilist poolt kui ka aitab üles ehitada tulevast tehast. Munro on olnud muu hulgas abiks ka uue Mini kontseptsiooni loomisel."

Toyota idiootset ülbitsemist ka: https://electrek.co/2020/11/06/toyota-ceo-goes-after-tesla-elon-musk-strange-cooking-analogy/

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2020 14:41:08 vasta tsitaadiga

Autotööstuse liit (VDA) näeb Saksamaa tootjaid ka väljaspool Saksamaa turgu juhtpositsioonil: Lääne-Euroopas on turuosa kasvanud 46 protsendini, kolmandiku võrra rohkem kui eelmise aasta samal kuul. See on eriti ilmne Norras, kus e-liikuvus on äärmiselt arenenud: "Seal kasvas e-autode osakaal kogu uute autode müügis käesoleva aasta esimese kaheksa kuuga peaaegu 70 protsendini," teatas VDA. "Iga teine ​​Norras müüdav e-auto tuleb täna Saksa tarnijatelt. Saksa tootjad müüvad Norras vaid viie nädalaga rohkem e-autosid kui Tesla kogu aasta vältel."

https://www.n-tv.de/wirtschaft/Deutsche-Autobauer-setzen-auf-Elektro-article22154472.html
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 22:37:20 vasta tsitaadiga


Link


Edit: https://www.transportenvironment.org/what-we-do/electric-cars/how-clean-are-electric-cars

Huvitav tööriist. thumbs_up.gif

Edit: https://electrek.co/2020/11/10/tesla-model-3-82-kwh-battery-pack-new-cells/

Model3 nüüd 82kwh akupakiga.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2020 11:30:42 vasta tsitaadiga


Link


No BMW stiil on ikka päris lappe läinud, jube nina.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2020 15:26:55 vasta tsitaadiga

https://electrek.co/2020/11/11/bmw-ix-electric-cuv-ix-range-features/
"BMW has unveiled its highly-anticipated iNEXT electric SUV, which now becomes the ‘BMW iX’.
It features a range of more than 300 miles of range and strong performance."

"“The exterior of the BMW iX represents a distinctive re-imagining of the powerful proportions of a large BMW SAV.
The BMW iX is comparable with the BMW X5 in length and width, and is almost the same height as the BMW X6 on account of its flowing roofline.
The size of its wheels, meanwhile, brings to mind the BMW X7.”"

"BMW says that the iX will be equipped with a battery pack with “a gross energy content of more than 100 kWh”.

The automaker believes that the battery will enable a range of “more than 600 km based on the WLTP cycle” and “more than 300 miles according to the EPA’s FTP-75 test procedure.”

This giant battery pack is going to feed two electric motors with a total 370 kW/500 hp power capacity resulting in a 0 to 100 km/h (62 mph) acceleration in under 5.0 seconds.

In term of charging capacity, BMW iX is going to be able to DC fast charge at up to 200 kW and the automaker believes that it will be able to charge from 10 to 80% state of charge in under 40 minutes. "
"BMW hasn’t confirmed a price yet, but it has previously commented that it will be competitive with Tesla’s $40,000 models.

With a 100 kWh battery pack, it’s unlikely that BMW is going to achieve that price range and therefore, we expect BMW to also offer the vehicle with a smaller battery pack and shorter range.

BMW is expected to start production in late 2021 and offer the BMW iX as a 2022 model."

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2020 15:46:20 vasta tsitaadiga

Nussivad jälle nende brandingutega... iX tähendas vanasti nelikveolist mitte-SUV bemmi, miks ei oleks võinud seekord eX kasutada?

Bemm teeb nüüd Audit, mäletan veel päris selgelt, kui :O näoga A6 tänavatele ilmus. Krt, 16a nagu nõiaväel mööda lipsanud...

BTW,
:o
icon_eek.gif -ks tõlkida ei ole üldse kohane icon_smile.gif - icon_eek.gif oli MB W210.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2020 16:24:11 vasta tsitaadiga

https://rivian.com/r1t#specs
https://rivian.com/r1s#specs

Rivian käis ka oma kaardid letti. Juuni/August 2021 siis esimesed ostjad võiks hakata kätte saama autosid.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2020 16:47:36 vasta tsitaadiga

MG5 First Drive | Is this the estate car we've been waiting for? | 100% Independent, 100% Electric
phpBB [media]

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2020 12:20:45 vasta tsitaadiga

https://newatlas.com/aircraft/h3x-electric-aircraft-motor-power-density/

Mitte küll autode teema kuid oluline tervikpildis.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 18:36:28 vasta tsitaadiga

https://www.reuters.com/article/us-gm-recall/gm-recalling-nearly-69000-bolt-evs-for-fire-risks-idUSKBN27T2LG

General Motors Co GM.N said on Friday it was recalling 68,677 electric cars worldwide that pose a fire risk after five reported fires and two minor injuries.

The recall is for 2017-2019 model year Chevrolet Bolt EVs with high voltage batteries produced at LG Chem Ltd's 051910.KS Ochang, South Korean facility.

GM said the vehicles pose a fire risk when charged to full, or nearly full capacity. The Detroit automaker said it had developed software that will limit vehicle charging to 90% of full capacity to mitigate the risk, while it determines the appropriate final repair.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 21:31:48 vasta tsitaadiga

Keegi siit lubas osta?
link
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2020 20:13:57 vasta tsitaadiga



tsitaat:
Tänasest on võimalik sõita uue elektribussiga, mida testime meie linnatänavatel 🚌 Sellel korral on testitavaks elektribussiks MAN Lion's City 12E.
Testperiood on kuni 04.12 ja buss alustab liinil nr 22


tsitaat:
100% elekter, laeb ca 3 tundi, sõiduulatus kuni 250km.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2020 20:40:14 vasta tsitaadiga

Oismäe icon_lol.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2020 20:43:12 vasta tsitaadiga

Ei tea, kas testperiood on meelega valitud sellise ajani? Pigem võiks kõige külmemat ja suurema lumepotentsiaaliga aega sõita
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2020 21:38:28 vasta tsitaadiga

Ilus buss, väga moodne! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2020 22:33:42 vasta tsitaadiga

https://arileht.delfi.ee/news/uudised/uuring-eestlased-on-baltimaade-suurimad-elektriautode-vastased?id=91690379

tsitaat:
Lähima kümne aastal kaaluks elektriauto soetamist 36% Eesti inimestest, Lätis 39% ja Leedus tervelt 46%.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2020 22:41:49 vasta tsitaadiga

Ma elektriauto vastane pole aga hinna küll icon_biggrin.gif 25k eest saaks selle mis hetkel 40k eest siis davai beer_yum.gif (uuena! Et siin mõni oma saksa kuulutustega jälle ei tule icon_biggrin.gif )
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2020 22:45:28 vasta tsitaadiga

Kallis on jah. thumbs_down.gif
Kui poleks, siis ma juba sõidaks elektriga.
Sõiduuletus ei ole mulle probleem, mul ongi väiksed sõidud.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2020 23:20:15 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Ilus buss, väga moodne! thumbs_up.gif

Kodutud kiidavad samuti.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 18.11.2020 00:42:31 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Ei tea, kas testperiood on meelega valitud sellise ajani? Pigem võiks kõige külmemat ja suurema lumepotentsiaaliga aega sõita


Ilmselt vaatavad praeguse ilmaga tasuvust. Ma ei usu, et nad selle tasuta said nii pikaks ajaks. Kui juba praegu tasuv pole siis päris talvel veel vähem.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 02:34:48 vasta tsitaadiga

Ma lihtsalt kardan seda, et kui on leebe "talv", siis katse tuleb edukas ja selle alusel tehtud otsused on hiljem ... a'la nagu sotstöötajate Mitsud...

Õnneks varasemalt pole ämbrisse astutud, on tõdetud, et ei päde.. loodetavasti ei tehta lähiajal ka viga. Ost peaks ikka korralik olema.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 03:09:54 vasta tsitaadiga

Mis sotstöötajaete mitsude otsusel viga oli?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 18.11.2020 04:16:27 vasta tsitaadiga

Akud ei kestnud talvel.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 05:02:16 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Ma elektriauto vastane pole aga hinna küll icon_biggrin.gif 25k eest saaks selle mis hetkel 40k eest siis davai beer_yum.gif (uuena! Et siin mõni oma saksa kuulutustega jälle ei tule icon_biggrin.gif )


https://www.eurostauto.ee/nissan/ostjale/eripakkumised/show/group/all/B12P/3876495/index.html
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 09:18:29 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Akud ei kestnud talvel.

Teslasid ootab ees sama saatus? Või nende akutehnoloogia on parem?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 11:32:14 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Akud ei kestnud talvel.


Mida selliste lausetega tegelikult mõeldakse on see, et talvel sööb küttekeha 5kWh elektrit akutäie kasutamisel.
Aga kui see 5kWh on rohkem kui kolmandik 100-st kilomeetrist siis "aku ei kesta" on lause mida öeldakse.

Kui elektriautol on soojuspump (viimaste aastate Mitsudel on isegi) või on Webasto (isepaigaldamine täitsa teostatav)
või on aku suurem (näiteks 30kWh) siis pole talvel elektriautoga mure sõita.

Akutehnoloogia on nii Mitsul kui Tesladel "korras", lihtsalt piseim aku Teslal on 4x suurem.


renx09, nüüd tegid salatoimikule küll käru. Reaalselt ongi selline "soodukas" icon_eek.gif
Nagu ülevaated ütlesidki, siis Leaf ei ole ENAM konkurentsivõimeline oma "tavahinnaga". Tundub et viljad ongi käes.

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 11:39:46 vasta tsitaadiga

Mida ma tahtsin öelda, et valik oli kas mitsud või mitte midagi.
Ja liiguvad siiamaani igapäevaselt, seega oli kindlasti õige otsus need mitsud võtta.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 11:52:43 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Mis sotstöötajaete mitsude otsusel viga oli?


Liiga väike range, mis tähendas omakorda seda, et saba oli pidevalt seinas ja isegi väike range vähenes omakorda drastiliselt.

arnis, lisas ka juba omaltpoolt adekvaatset sisu.

Arvan, et nende rahadega oleks mõistlikumaid asju saanud teha, ei muud.
Samas mingi teene EV-dele Eestis see siiski tegi, seega vb. oli okei kokkuvõttes.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 18.11.2020 11:54:58 vasta tsitaadiga

Mitsudel polnud iseeneest sel ajal midagi viga.
Viga oli see, et need anti kuskile maakondadesse ametnikele maanteedel ringi kärutamiseks.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 11:57:11 vasta tsitaadiga

Jah, eks use case oli suur iga - lühikeste maade tiksutamiseks oleks parem olnud, samas seal jälle see kütmise keiss, et iga kord hakkad jahedat tuba soojendama lühikese sõidu jaoks vs. pika maa sõidul kütad efektiivsemalt.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 12:00:39 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Mis sotstöötajaete mitsude otsusel viga oli?


Liiga väike range, mis tähendas omakorda seda, et saba oli pidevalt seinas ja isegi väike range vähenes omakorda drastiliselt.

arnis, lisas ka juba omaltpoolt adekvaatset sisu.

Arvan, et nende rahadega oleks mõistlikumaid asju saanud teha, ei muud.
Samas mingi teene EV-dele Eestis see siiski tegi, seega vb. oli okei kokkuvõttes.


Milliste rahadega? Oled kursis et neid asju ei ostetud raha eest?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 12:01:58 vasta tsitaadiga

Kuna tänapäevastel aku ~4x suurem kestab see 4x kauem, ehk ~30 aastat? thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 12:03:07 vasta tsitaadiga

Olen hästi kursis, et nende eest ei makstud otseselt raha, pidasin vääringut silmas. Nende vahendite eest oleks saanud mõistlikumaid asju teha tol hetkel, seda pidasin silmas. Aga see jääb juba tõenäoliselt käesoleva teema fookusest välja.
Huvitav oleks kokkuvõtet näha sellest projektist, et mida saadi ja, kuidas kasutati ning, mis tulemus oli (keskkonnamõju jne.).

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 12:07:50 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Olen hästi kursis, et nende eest ei makstud otseselt raha, pidasin vääringut silmas. Nende vahendite eest oleks saanud mõistlikumaid asju teha tol hetkel, seda pidasin silmas. Aga see jääb juba tõenäoliselt käesoleva teema fookusest välja.
Huvitav oleks kokkuvõtet näha sellest projektist, et mida saadi ja, kuidas kasutati ning, mis tulemus oli (keskkonnamõju jne.).


Mida mõistlikumat oleks saanud selle CO2 kvoodi eest teha?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.11.2020 12:09:50 vasta tsitaadiga

Tesla osta
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.