Kas Euronics ja Elisa on ainsad tõsiseltvõetavad edasimüüjad?
Ehk kui nüüd Elisast ka ei õnnestu pre-order kätte saada, siis peaks 2021 kevadeni ootama?
Minu (täiesti isiklik) arvamus: olen alates PS3-st ostnud konsooli ~aastakese hiljem, kui on väljas juba parandatud versioon (nt. jahutus, kiibid-mälud, väiksemad mõõdud jne.). Lisaks on "tavaliselt" olnud aasta-kaks hiljem sama konsool saadaval koos kahe puldi ja mõne sobiva mänguga komplektis, suurema kõvakettaga jne. sama hinnaga mis algselt ühe puldiga ilma ühegi lisata.
PS4 1TB ostsin uue vaiksema-väiksema versiooni koos kahe puldi ja MGS 5 + GTA 5 mänguga umbes sama hinnaga (jõulusoodus) mis maksis ainult konsool ühe puldiga väljalaske päeval. Töötab siiamaani ja ei unda (lisasin küll ise mingi aeg hiljem 2TB ketta), ka pultide akud on veel üsna heas seisus, kuna kasutan vaheldumisi ja kahekesi mängimise sessioone on ka harvem olnud.
Seda siis neile, kellel kohe esimesel kuul uus konsoolipõlvkond ei tõmba ja otsivad soodsamat lahendust, mängides seni "vana" konsooliga edasi .
Mitte et ma ise ka PS5-t kohe ei sooviks ja ei isutaks... Aga niikuinii vajan min. kahte pulti lastega mängimiseks ja ootan soodsamat kombolahendust, ilmselt järgmisteks jõuludeks. Loodetavasti lähevad ka selle "müraka" mõõdud peale kasutajate beetatesti väiksemaks ja mahub aasta pärast kenasti riiulisse . Ehk on ka SSD kettad (PS5-le sobivad) selle aja peale suurematega asendatud. Praegune 600+ GB minu pere kasutuses digitaalsele versioonile üldse ei sobiks oma mahutavuselt. Loodan nii.
Ma ei tea, ma sattusin avalikust inforuumist Euronicsi PS5 lehele, kus pidi registreerima emaili listi, sain maili lingiga ja kellaajaga ja läksin ja ostsin, mina saan konsooli 19.november.
0 tutvust 0 kohta mis jälgin, polnud eelnevalt isegi Euronicsi maililistis, ei meeldi sellised asjad, HVs käin vahest igapäev, vahest 1x nädalas, on ka kuuline paus tulnud.
Muid asju eestimaiseid ei jälgi.
Kuna ei kustutanud ennast listist sain ka seekord 24h enne emaili ametlikult Euronicsi lehelt et siin on link ja kellaaeg, HVsse ja mujale lingid tulid palju hiljem, seega ma ei tea, 0 tutvusega ja vähese vaevaga super easy day1 konsool olemas
Minu (täiesti isiklik) arvamus: olen alates PS3-st ostnud konsooli ~aastakese hiljem, kui on väljas juba parandatud versioon (nt. jahutus, kiibid-mälud, väiksemad mõõdud jne.). Lisaks on "tavaliselt" olnud aasta-kaks hiljem sama konsool saadaval koos kahe puldi ja mõne sobiva mänguga komplektis, suurema kõvakettaga jne. sama hinnaga mis algselt ühe puldiga ilma ühegi lisata.
PS4 1TB ostsin uue vaiksema-väiksema versiooni koos kahe puldi ja MGS 5 + GTA 5 mänguga umbes sama hinnaga (jõulusoodus) mis maksis ainult konsool ühe puldiga väljalaske päeval. Töötab siiamaani ja ei unda (lisasin küll ise mingi aeg hiljem 2TB ketta), ka pultide akud on veel üsna heas seisus, kuna kasutan vaheldumisi ja kahekesi mängimise sessioone on ka harvem olnud.
Seda siis neile, kellel kohe esimesel kuul uus konsoolipõlvkond ei tõmba ja otsivad soodsamat lahendust, mängides seni "vana" konsooliga edasi .
Mitte et ma ise ka PS5-t kohe ei sooviks ja ei isutaks... Aga niikuinii vajan min. kahte pulti lastega mängimiseks ja ootan soodsamat kombolahendust, ilmselt järgmisteks jõuludeks. Loodetavasti lähevad ka selle "müraka" mõõdud peale kasutajate beetatesti väiksemaks ja mahub aasta pärast kenasti riiulisse . Ehk on ka SSD kettad (PS5-le sobivad) selle aja peale suurematega asendatud. Praegune 600+ GB minu pere kasutuses digitaalsele versioonile üldse ei sobiks oma mahutavuselt. Loodan nii.
Millal viimati mõni Playstation aasta peale release Slim versiooni sai?
PS5 digitaalse versiooniga füüsilisi mänge mingi koodiga aktiveerida ei saa jah? Selles mõttes ilmselt blu-ray drive'iga versioon pikemas perspektiivis odavam - saab füüsiliste poodide bargain bin mänge osta ja mängida.
Sony Center võttis esimene päev tellimusi. Mulle öeldi konsool kohal tuleb info alles. Mingit kuupäeva neilt ei saanud. Euronicsi oli olnud võimalus tellida aga oli ainult 100 konsooli mis 15 min läinud olid. Aga need väidevalt saab alles detsembri teises pooles kätte.
PS5 Displays Your Playtime in Next-Gen and PS4 Games
Väga huvitab, väidetavalt PS5 näitab konto pöhiselt pikemalt seda mänguaja ajalugu.
Oleks päris pönev näha mis mängud PS4 ajal topis olid. Siiani mingi korra aastas saab seda infot.
PS5 Displays Your Playtime in Next-Gen and PS4 Games
See on äge omadus, ma sain näiteks teada, et olen Batman Arkham VR alla matnud 68 tundi. Tõenäoliselt on MängudeÖÖl selles oma roll mängida...
Kirjutasin PlayStation 5 arvustuse ka (ja kompaktsemalt videos seletatud). Lisaks on ära mängitud kaks mängu: Astro's Playroom ja Marvel's Spider-Man: Miles Morales. Lingid:
Saab hoida, aga kui tahad mängida siis pead liigutama main kettale tagasi. Küll aga saab lisaks panna ketta, aga hetkel veel pole müügis ühtegi sobivat ketast.
Saab hoida, aga kui tahad mängida siis pead liigutama main kettale tagasi. Küll aga saab lisaks panna ketta, aga hetkel veel pole müügis ühtegi sobivat ketast.
"PS5 games can't be stored on external hard drives, according to reports."
OH NO NO NO
Mõelge natuke loogiliselt oma peaga ka. Cerny üles, et M2 peab olema sama kiirusega või kiirem kui sisemine SSD, huvitav miks küll...
Siin 2 erinevat asja. Üks on external hard drive ja teine on internal. Internal peab olema sama kiirusega. External võib usb HDD.
Pakun, et praegu pigem softi teema millega piiratakse seda ps5 mängu üleviimist external kettale. Praegu tundub selline nice to have asi mida most likely ise kunagi ei kasuta seda.
"PS5 games can't be stored on external hard drives, according to reports."
OH NO NO NO
Mõelge natuke loogiliselt oma peaga ka. Cerny üles, et M2 peab olema sama kiirusega või kiirem kui sisemine SSD, huvitav miks küll...
Jutt käib mängude hoidmisest välisel kõvakettal, mitte sellelt mängimisest.
Asi on selles, et PS5'l on kasutada 650 gb. Arvestades sellega, et juba nt Black Ops on 285 gb, siis oleks ju tore, et ei peaks mänge kustutama ning hiljem uuesti alla laadima, kui tekib soov mängimiseks. Kui on hea nett, aga palun. 😀
Game.co.uk saatis sellise kirja:
===
LIMITED STOCK COMING LAUNCH DAY
ONLINE ONLY
PS5 console ordering update: The PS5 console will be made available to order online only on launch day, Thursday 19th November.
Units will not be available for in-store purchase, please continue to check back online for further updates.
===
Otse Eestisse nad ei saada, aga myukmailbox abiga olen sealt limited edition asju kätte saanud. Kui see site DOS'i üle elab siis ehk tasub proovida. €0.02
https://www.youtube.com/watch?v=bKQ6NeTjccA&t=194s DF ülevaade tagasiühilduvusest, paistab, et PS5 on veits nõrgema GPUga läinud kindlat teed ja locked 60FPS tuleb ära. Isegi XSX ei saa kohati hakkama.
Teine pluss PS5 on Spiderman, 1 mäng vähemalt avapäeval olemas;) https://www.youtube.com/watch?v=4raCveVluZE
Isegi ilma RT-da paistab väga ilus, teravate tekstuuridega, nagu E3 näitusel.
Üldiselt hakkab PS5 paremat muljet looma....
Vael, kas sa märkasid, et selle konkreetse Hitmani näite puhul oli psi reso 1440p ja xboxil 2160p, sellest ka see vahe
Aga, et nad suudavad müüa 4k 30fps Spidermani aastal 2020 on päris hämmastav, küll raytracinguga, aga ikkagi
Videos mainiti ka, et Hitman v mõni muu PS4 mäng mängitakse maha selle graafikaga, mida PS4 Pro toetas.
Sekiro oli üks väheseid, mida saab omavahel võrrelda sest reso enam-vähem sama.
Vahet ei ole enam 4k või 1440p, 60 FPS on mu jaoks meeldivam. Samas on PS5 ka vähem CU, seega igas mängus locked 60fps on päris hea tulemus.
Ray tracing 4k peal võtab PCd ka kooma....
DLSS suudab upscale-ida nii hästi, et native 4k ja upscaled vahel ei ole vahet või kohati isegi DLSS teeb kenamaks, mis on imo täielik magic.
Sellest aspektist vaadatuna võiks uskuda, et ka konsoolid suudavad ilusa pildiga viiskakalt upscale-ida ja tõesti, rendering reso pole enam nii primaarne. _________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!|
Kõige ägedam asi on ennist postitatud Jackfrags videos mainitud puldi nupu jäikuse muutumine. Ehk pmst saaks nii teha, et kui mängus relv kinni kiilub, siis ka jääb nupp kinni. Ja kui smg täristada, siis on nupuvajutused kergemad, samas mg puhul tuleb rohkem litsuda jne... Ehk mängus toimuvale on peale puldi värina veel rohkem tagasisidet.
EDIT https://www.youtube.com/watch?v=mGTNTpuJspo DF Miles Morales ülevaade.
Tekstuuride kvaliteet ja draw distance teeb isegi pooltele PC mängudele silmade ette. Väike märkus, kõigepealt algab ülevaade karakteri detailsuse välja toomisega, siis räägib kui detailsed on tekstuurid ning kui kaugele tegevus ulatub, siis näitab kui palju on füüsikat tglt mängus- väga palju asju lendab õhku. ALles viimaseks võtab RT ette;)
Heads up, sain täna Euronicsist kõne, et minu konsooli tarne lükkub Jaanuarisse kuna saadav partii on oodatust väiksem. Olin siis üks neist, kes viimase Euronicsi eeltellimuse ajal endale konsooli tellitud sai.
viimati muutis ZacXz 12.11.2020 16:56:29, muudetud 1 kord
Heads up, sain täna Euronicsist kõne, et minu konsooli tarne lükkub Jaanuarisse kuna saadetav partii on oodatust väiksem. Olin siis üks neist, kes viimase Euronicsi eeltellimuse ajal endale konsooli tellitud sai.
Heads up, sain täna Euronicsist kõne, et minu konsooli tarne lükkub Jaanuarisse kuna saadetav partii on oodatust väiksem. Olin siis üks neist, kes viimase Euronicsi eeltellimuse ajal endale konsooli tellitud sai.
Mis mudel? Mul on tavaline ja ei tulnud midagi
Tavaline mudel, eks nad võtavad nii nagu neil kronoloogiliselt tellijad kirjas on.
Ei jõudnud vastu võtta aga Euronicsi number oli jah ka kes helistas, kell oli veel 11:59 ja murdosa sekundiga kui ilmus jõudsin laksata lisa korvi ni ietp igem üks esimesi kes sain tellitud. Nojah, eks peab ootama. Isegi kui mujalt peaks kuidagi vahepeal saama siis pole mõtet seda tellimust ka canceldada ja saab edasi õlleraha vaheltkasuga müüa Jaanuaris.
Sain ka kõne, mul füüsilise plaadiga versioon. Ei tea, palju nad neid üldse said siis.
Väidavad, et Sony ütles, et tootmiskogused kõvasti väiksemad. Karvane tunne on, et Euronicsis keegi tegi mingi mõnusa "apsaka" sisse.
viimati muutis Slazenger 12.11.2020 17:10:41, muudetud 1 kord
Äkki kolite oma tellimise jutuga euronicsi teema alla? Ootaks siin teemas arutelu konsooli enda kohta.
Esmalt tuleb ju inimestel konsool kuidagi viisi saada ja küll peale seda tuleb ka täpsem arutelu. Vastasel juhul poleks siin teemas mingit erilist liikumist enne kevadet.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.