Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 113, 114, 115  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tarts5
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 18:44:25 vasta tsitaadiga

Mul on uues korteris mingisugune Komfovent C6.1 juhtpaneel. Kas kellelgi sellega ka kogemust on? Tahaks targematelt uurida, et kuidas mis võimalused tal on. Sisseehitatud graafiku ja profiili põhised lahendused teevad kuidagi väga kuivaks õhu ja nüüd avastasin kuskilt peidetud menüüst ka õhukvaliteedi põhise toimimise, kuid mulle tundub, et tal on vaid paneelis endas õhu ja temp andur, kuid ta omab võimalusi täiendavaid andureid lisada, aga kust millised ja mis ühendamise variandid on jne...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 10.11.2020 20:26:08 vasta tsitaadiga

Test. Näen, et teemasse on tehtud uus postitus, kuid viimasena näen enda postitust.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 10.11.2020 20:28:23 vasta tsitaadiga

Tarts5, selle komfovendi kohta on liidestus ka Fibaro jaoks olemas (Indome kodulehe andmetel). Sul ilmselt fibarot ennast ei ole koos targa kodu anduritega? Või kui on siis saab nende olemasolu ära kasutades luua anduritepõhise ventilatsiooni.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 20:40:23 vasta tsitaadiga

Vajab reindekseerimist vist.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 11.11.2020 17:00:10 vasta tsitaadiga

Tarts5 kirjutas:
Mul on uues korteris mingisugune Komfovent C6.1 juhtpaneel. Kas kellelgi sellega ka kogemust on? Tahaks targematelt uurida, et kuidas mis võimalused tal on. Sisseehitatud graafiku ja profiili põhised lahendused teevad kuidagi väga kuivaks õhu ja nüüd avastasin kuskilt peidetud menüüst ka õhukvaliteedi põhise toimimise, kuid mulle tundub, et tal on vaid paneelis endas õhu ja temp andur, kuid ta omab võimalusi täiendavaid andureid lisada, aga kust millised ja mis ühendamise variandid on jne...


Komfoventi saab üle modbusi erinevate nutikodu kontrolleritega kokku panna, aga kui sul muud soovi ei ole, siis kõige lihtsam on tellida sellele olemasolevale paar andurit lisaks. Mõõta võiks CO2 ja õhuniiskuse taset. Keskküttega korteri mure on kuiv õhk ja see ei ole mitte nii väga ventilatsiooni probleem (vanad paneelmajad kus ventilatsiooni ei olnud, langes ka kütteperioodil niiskus väga madalaks).

Ma ise juhin kodus komfoventi Netatmo ilmajaamalt tuleva infoga läbi Fibaro HC3-e. Mul on valem lihtne ja jälgib CO2-te, õhuniiskus on 45% kandis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dag
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2002




sõnum 13.11.2020 11:23:46 vasta tsitaadiga

Tere

Mul on tellitud ja tulemas üks ports sonoff asju, mingit keskseadet esialgu pole - kasutaks RF signaale ja ewelink tarkvara.
Nüüd asjaga rohkem tutvust tehes tekkis küsimus :

Plaan A
Kas mul oleks võimalik kuidagi kahe kashuhoone temperatuuri monitoorida - kasutades temp (milline sobiks - aku või patareiga) andurit ja sonoff i bridget?

Plaan B
Vedada kasvuhoonetesse elekter, kasutada seal temperatuuri ja niiskusanduriga Sonoff TH16 - saab vajadusel elektriradiaatori sisse/välja lülitada ja edaspidi ka luuke liigutada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.11.2020 12:12:20 vasta tsitaadiga

Vooluga on mugavam hoolduse mõttes, ei ole patareidega majandamist. Wifiga suhtled ja paned keskseadmeks endale Home Assistanti püsti koos MQTT serveriga (kas virtuaalmasinana või näiteks RPi peale), mis suhtleks Tasmota tarkvaraga nende Sonoffide peal (kaob ära sõltuvust internetist).
Ports Sonoff asju ja RF suhtlus: hankisid ilmselt siis ka juba RF Bridge?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dag
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2002




sõnum 13.11.2020 12:30:48 vasta tsitaadiga

Tellisin endale proovimiseks / katsetamiseks talveks korterisse järgevad asjad (eks nad kunagi jagunevad ära korteri, garaazi, ja suvila vahele)
RF bridket veel tellinud pole (ununes ära ja avastasin hiljem, et ukse andur seda tahab)
Esialgu asjade toimimisest arusaamiseks planeerisin asja ewelinki peale ja samuti mõne asja rf peale (samuti saab katsetada telefoni peal google ja siri asju)- edaspidi on kõik mõtted ideed võimalikud
Läksin oma teadmistega selle peale välja, et oleks sellised universaalsed asjad - lihtsam pärast ära kasutada ja spetsiifilisi asju ei ostnud ette


1 tk Sonoff D1 Nutikas valgusti intensiivsuse regulaatoriga
1 tk Sonoff DW1 Sonoff DW1 ukse/akna andur raadiolaine saatjaga 433 MHz sagedusega (seotud RF Bridge)
1 tk Sonoff Pow R2 Smart WiFi switch with an energy meter
3 tk Sonoff RFR3 Smart Switch WiFi
1 tk Sonoff RM433 RF 8 8 nupuga 433Mhz pult
1 tk Sonoff S26 nutikas pistikupesa
1 tk Sonoff Sensor-Si7021 temperatuuri ja niiskuse andur
1 tk Sonoff TH16 nutikas lüliti temperatuuri ja niiskuse jälgimisega
1 tk Pikendusjuhe Sonoff AL560 Sonoff TH sensoritele
1 tk Kaugjuhtimispult Sonoff MHz 433 RF Remote Control
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.11.2020 13:06:30 vasta tsitaadiga

Tuleb välja, et sul tehniliselt poleks vaja isegi RF Bridge tellida, kui Tasmota teed läheksid: https://vivio.wordpress.com/2020/04/23/sonoff-rfr3-433-mqtt-gateway-mod/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dag
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2002




sõnum 13.11.2020 14:22:14 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Tuleb välja, et sul tehniliselt poleks vaja isegi RF Bridge tellida, kui Tasmota teed läheksid: https://vivio.wordpress.com/2020/04/23/sonoff-rfr3-433-mqtt-gateway-mod/


ok, kusagilt jäi see Tasmota ka meelde, aga samas jäi kõrvu, et sealt enam tagasiteed ewlinki peale pole.

Ma esialgu ei telligi veel seda bridget, ootan kauba ära ja hakkan katsetama ja vaatan ewelinki asjad üle jne
Mul pole esialgu ei ühest ega teisest ettekujutust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tarts5
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2020 15:40:36 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Tarts5 kirjutas:
Mul on uues korteris mingisugune Komfovent C6.1 juhtpaneel. Kas kellelgi sellega ka kogemust on? Tahaks targematelt uurida, et kuidas mis võimalused tal on. Sisseehitatud graafiku ja profiili põhised lahendused teevad kuidagi väga kuivaks õhu ja nüüd avastasin kuskilt peidetud menüüst ka õhukvaliteedi põhise toimimise, kuid mulle tundub, et tal on vaid paneelis endas õhu ja temp andur, kuid ta omab võimalusi täiendavaid andureid lisada, aga kust millised ja mis ühendamise variandid on jne...


Komfoventi saab üle modbusi erinevate nutikodu kontrolleritega kokku panna, aga kui sul muud soovi ei ole, siis kõige lihtsam on tellida sellele olemasolevale paar andurit lisaks. Mõõta võiks CO2 ja õhuniiskuse taset. Keskküttega korteri mure on kuiv õhk ja see ei ole mitte nii väga ventilatsiooni probleem (vanad paneelmajad kus ventilatsiooni ei olnud, langes ka kütteperioodil niiskus väga madalaks).

Ma ise juhin kodus komfoventi Netatmo ilmajaamalt tuleva infoga läbi Fibaro HC3-e. Mul on valem lihtne ja jälgib CO2-te, õhuniiskus on 45% kandis


Tänud, tegemist muidu uue majaga kus vesipõrandküttega korterid. Andurite osas... kust otsast või mis märksõnadega ma nende osas ennast harima peaks hakkama, et kust üldse saab ja millised mulle sobiksid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.11.2020 16:31:59 vasta tsitaadiga

Dag, võimalik, et pole, aga isiklikult ei näe mõtet olla ka väga seal ewlinki peal, kuna tegu on siiski pilvelahendusega, kus kogu suhtlus käib läbi interneti.
Natuke näputööd ja ka HA'ga saad Google Assistanti ja Homekitiga liidestada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2020 16:48:40 vasta tsitaadiga

Dag, tegelikult saad olemasoleva firmware sealt Sonoffi pealt maha salvestada. See tähendab et kui Tasmota ei meeldi, saad tagasi originaali peale minna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 15:20:32 vasta tsitaadiga

Kas oskate sobilikku nutipistikut soovitada mis temperatuuri pealt rakendub ja suudab kuvada voolutarbimise graafikut. Sonoff vist ei ku a ilusti graafikut
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 14.11.2020 20:49:11 vasta tsitaadiga

Sold OUT, sonoffil pole ühte seadet, mis mõõdaks nii temperatuuri kui voolutarbimist.
Peaksid kaks tükki kombineerima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 20:53:09 vasta tsitaadiga

Aga SONOFF POW R2?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 14.11.2020 21:38:20 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Aga SONOFF POW R2?
Mõõdab voolu, aga mitte temperatuuri. Tahad temperatuuri samas ökosüsteemis, siis Sonoff TH lisaks vaja + andur sellele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 21:50:37 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Sold OUT kirjutas:
Aga SONOFF POW R2?
Mõõdab voolu, aga mitte temperatuuri. Tahad temperatuuri samas ökosüsteemis, siis Sonoff TH lisaks vaja + andur sellele.


Pow r2 lehel kirjas Triggered on/off by temp, hum or other environmental conditions from a sensor

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2020 04:41:22 vasta tsitaadiga

Sold OUT, mhm, ta suudab lülitada näiteks lisaks paigaldatud TH10 temperatuurinäidu järgi.

Samas kui paigaldad POW'le Tasmota siis saad ka otse temp anduri talle sappa ühendada. Ajaloo kuvamiseks on nii ehk naa mõistlik kasutada lahendust nagu näiteks https://thingspeak.com/

Tasmota puhul saad info otse thingspeaki liikuma panna
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2020 09:54:21 vasta tsitaadiga

Millist kahte, eestist saadavat, jubinat te kombineeriks? Lülitamiseks on mul tegelt esp01 releesid vedelemas millele tasmota saab peale panna. Aga eelistaks poekaupa, sest need isetehtud asjad on täpselt sellised millest ise aru saan ja ei tahaks kolmandale osapoolele kasutada anda.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2020 14:49:21 vasta tsitaadiga

Mure järgmine - olemasolev vannitoa ja wc ühise elektrilise põrandakütte termostaat (vist Siemens, mudel igatahes FR2A) on lolliks läinud - klõpsib umbes 1sek intervalliga ennast sisse-välja väga häiriva üle korteri kostva klõpsuga kui soovitud temp on saavutatud. Samas vanust ka juba 12a, seega aus teenistus läbitud.

Nüüd küsimus, mis asemele võtta. Tahaks võimalust koostada graafik tööpäevadele ja nädalavahetustele. Ekraan võiks olla, touch screeni pigem ei tahaks.
Hetkel on vannitoa ukse kõrval kahene Siemensi raam, kus üks auk on valgusti lüliti ja teine auk termostaadi päralt.
Olemasoleva termostaadi (FR2A) puhul oli märgitud väljaulatuva osa mõõtudeks 50x50, kuigi joonlauaga mõõtes tundus, et mõni mm oleks nagu rohkem isegi (ju siis mingi tolerantsi piires).
Olemasoleva termostaadi sügavus seina tasapinnast sissepoole on märgitud paigaldusjoonisel 28mm, seega saan aru, et ka uuel saab see ka olla kuni 28mm.

Käisin mööda ehituspoode ja silma jäi kaks mudelit:
DEVI Opti
- Ekraanil valge tekst mustal taustal, juhtimine nuppudega, nii mulle kui abikaasale välimuselt väga meeldis
- Aku, mis hoiab kellaaaja ja seaded kuni 60 päeva voolukatkestuse korral (päris tüütu vast on hakata uuesti seadistama, kui elekter peaks ära käima)
- Ma ei saanud aru ja ei suutnud leida joonist, kus oleks info kui suur on see raamist väljaulatuv osa - ehk siis kas sobituks praeguse Siemens raamiga, kus 50x50 auk

EBERLE Fit
- Kaks mudelivarianti on (valge taustavalgus / sinine taustavalgus), juhtimine nuppudega
- Valge taustavalgusega mudel tundus meeldivam
- Akut vist pole, mis seadeid ja kellaaega hoiaks - mina märget ei leidnud vähemalt selle kohta
- Tundus, et mõõdult on õige, dokumentatsioonis 50x50 raamist läbiulatuv osa, sama mis olemasoleval paberite järgi

Kas on kellelgi kogemusi nende mudelitega (plussid/miinused) või oskab soovitada midagi hoopis kolmandat?
Nõudmised lühidalt elektrilist põrandakütet juhtivale termostaadile:
- Suudab lugeda põrandas asuvat temp andurit
- Nuppudega nädala graafiku seadistamine
- Võiks suuta voolukatkestused üle elada seadeid ja kellaaega unustamata
- Võiks sobituda Siemensi raami 50x50 auku
- Nutikus tulevikku silmas pidades oleks pluss, aga ei tundu, et näeksin väga vajadust eemalt seadistada - pigem vaja sügisel-talvel panna kella järgi põrandaküte põranda temperatuuri hoidma sõltuvalt nädalapäevast/kellaajast. Ärkamisajal ja enne magamaminekut soojem, päeva jooksul leigem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Toomas
Kreisi kasutaja
Toomas

liitunud: 10.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2020 16:39:05 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Mure järgmine - olemasolev vannitoa ja wc ühise elektrilise põrandakütte termostaat (vist Siemens, mudel igatahes FR2A) on lolliks läinud - klõpsib umbes 1sek intervalliga ennast sisse-välja väga häiriva üle korteri kostva klõpsuga kui soovitud temp on saavutatud.

Lihtsalt infoks, et viga ei pruugi olla tingimata termostaadis, mul oli kunagi samasuguste sümptomite puhul põranda sees olev temperatuuriandur saba andud. Sai temperatuuriandur välja vahetatud ja termostaat (Devi oli mul vist) töötas taas korrektselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2020 22:53:38 vasta tsitaadiga

Toomas kirjutas:
Draqula kirjutas:
Mure järgmine - olemasolev vannitoa ja wc ühise elektrilise põrandakütte termostaat (vist Siemens, mudel igatahes FR2A) on lolliks läinud - klõpsib umbes 1sek intervalliga ennast sisse-välja väga häiriva üle korteri kostva klõpsuga kui soovitud temp on saavutatud.

Lihtsalt infoks, et viga ei pruugi olla tingimata termostaadis, mul oli kunagi samasuguste sümptomite puhul põranda sees olev temperatuuriandur saba andud. Sai temperatuuriandur välja vahetatud ja termostaat (Devi oli mul vist) töötas taas korrektselt.


Tänan soovituse eest!
Kindlasti vaja ka andur üle kontrollida.
Samas graafikujärgne reguleeritavus on juba muutunud eesmärgiks omaette ehk regulaatorite osas ootan ikka soovitusi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2020 23:38:06 vasta tsitaadiga

Aga võta oma raam poodi kaasa ja proovi, kas sobib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2020 02:41:51 vasta tsitaadiga

Mina soovitaks Qubino termostaati. Hind ca 60 eur, kui Sloveeniast tellid.

Vahetasin kõik oma DEVIreg Touchid Qubinode vastu (Z-wave).

Suur pluss on ka see, et ei ole mingeid nuppe, millega kellegei käed saaksid midagi "seadistada".

https://www.youtube.com/watch?v=3tTCFNkralg

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2020 10:39:33 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Mina soovitaks Qubino termostaati. Hind ca 60 eur, kui Sloveeniast tellid.

Vahetasin kõik oma DEVIreg Touchid Qubinode vastu (Z-wave).

Suur pluss on ka see, et ei ole mingeid nuppe, millega kellegei käed saaksid midagi "seadistada".

https://www.youtube.com/watch?v=3tTCFNkralg


See eeldab siis ka mingit keskseadet haldamiseks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 16.11.2020 13:03:55 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Millist kahte, eestist saadavat, jubinat te kombineeriks? Lülitamiseks on mul tegelt esp01 releesid vedelemas millele tasmota saab peale panna. Aga eelistaks poekaupa, sest need isetehtud asjad on täpselt sellised millest ise aru saan ja ei tahaks kolmandale osapoolele kasutada anda.
Lihtsalt Tasmota üksi on jah vähe, midagi keskset kuluks haldamiseks ära, näiteks Home Assistant. Siis julgeb ka teistele kasutada anda, kui seal automaatika paika panna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2020 13:06:02 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
VR53 kirjutas:
Mina soovitaks Qubino termostaati. Hind ca 60 eur, kui Sloveeniast tellid.

Vahetasin kõik oma DEVIreg Touchid Qubinode vastu (Z-wave).

Suur pluss on ka see, et ei ole mingeid nuppe, millega kellegei käed saaksid midagi "seadistada".

https://www.youtube.com/watch?v=3tTCFNkralg


See eeldab siis ka mingit keskseadet haldamiseks?

Jah, ise soovitaks Samsung SmartThingsi. Vahel Amazonis müügis £69-ga. Kui on plaanis veel mõni lüliti või asi targaks teha, siis tasub kindlasti.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 16.11.2020 18:02:40 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Mina soovitaks Qubino termostaati. Hind ca 60 eur, kui Sloveeniast tellid.

Vahetasin kõik oma DEVIreg Touchid Qubinode vastu (Z-wave).

Suur pluss on ka see, et ei ole mingeid nuppe, millega kellegei käed saaksid midagi "seadistada".

https://www.youtube.com/watch?v=3tTCFNkralg

Devi Touch nig ka teised graafikusätetega termostaaid peaks ju ka lapselukku omama, ehk et paned seadistamise võimaluse lukku. Küll aga on vajadusel temperatuurisätteid lihtne kohe termostaadipealt teha.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fbrz
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2004




sõnum 16.11.2020 18:45:56 vasta tsitaadiga

Järjekordne postitus valdkonnast "täielik algaja/võhik küsib nõu".

Olukord järgmine: vanema maja (koos keldriga pea 300 m2, elupinda ca 160) rekonstrueerimine. Kõik läheb vahetusse, tuleb vesipõrandaküte. Vent. seade toetab Modbusi (Systemair koos internetimooduliga). Saan majas praegu veel igale poole vabalt kaableid vedada.

Soovid:
- Kütet võiks saada kaugelt juhtida ja automatiseerida (profiilid, taimer jne)
- Seinale tulevad Jungi room controllerid (a la https://www.jung.de/ee/veebikataloog/1624879810/ ) ja kogu süsteem võiks osata nendega suhelda (KNX). Samas võib pakkuda ka teisi seinapealseid kontrollereid kui see asja lihtsamaks teeb. Oluline on, et saaks kiirelt ilma äpp näppimata temperatuuri muuta.
- Infot peaks olema võimalik suunata/kuvada suvalisele ekraanile. Plaanis on ühte käidavasse kohta panna mõned ekraanid, mis kuvaks lisaks ilmale ja pere päevaplaanile näiteks ka infot/alerte nutika kodu süsteemist.
- Laiendatavus tulevikuks. Kuigi esmajärjekorras ei plaani valgustuse, valve ja muu sellisega tegeleda, siis millalgi võib tulla soov needki lisada.

Mida võtta, mida jätta? Mis on üldisemad soovitused planeerimisel?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2020 20:12:56 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
VR53 kirjutas:
Mina soovitaks Qubino termostaati. Hind ca 60 eur, kui Sloveeniast tellid.

Vahetasin kõik oma DEVIreg Touchid Qubinode vastu (Z-wave).

Suur pluss on ka see, et ei ole mingeid nuppe, millega kellegei käed saaksid midagi "seadistada".

https://www.youtube.com/watch?v=3tTCFNkralg

Devi Touch nig ka teised graafikusätetega termostaaid peaks ju ka lapselukku omama, ehk et paned seadistamise võimaluse lukku. Küll aga on vajadusel temperatuurisätteid lihtne kohe termostaadipealt teha.


Just see, et saaks kohapeal lihtsalt ära teha on abiks omadus.
Nii väikeseid käekesi, et veel üldse aru ei saa mis toimetavad, neid enam õnneks/kahjuks majapidamises pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2020 20:44:51 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Devi Touch nig ka teised graafikusätetega termostaaid peaks ju ka lapselukku omama, ehk et paned seadistamise võimaluse lukku. Küll aga on vajadusel temperatuurisätteid lihtne kohe termostaadipealt teha.

Üürikorteris lapselukk ei aita. Kellelgi on ikka "vaja" sättida temperatuur 40C peale. Kui kõik on korrektselt seadistatud, siis ei tohiks olla vajadust käsitsi millegi korrigeerimiseks. Pealegi põrandakütte temperatuur ei muutu hetkega, et panen korraks soojendama kuni duši all käin icon_lol.gif

Aga mugavusest rääkides, siis veelgi mugavam on häälkäsklusega temperatuuri muuta.

fbrz kirjutas:
Seinale tulevad Jungi room controllerid (a la https://www.jung.de/ee/veebikataloog/1624879810/ ) ja kogu süsteem võiks osata nendega suhelda (KNX). Samas võib pakkuda ka teisi seinapealseid kontrollereid kui see asja lihtsamaks teeb. Oluline on, et saaks kiirelt ilma äpp näppimata temperatuuri muuta.

Need kontrollerid maksavad 300EUR/tk, kui tube on palju, läheb päris kulukaks. Mul on ka igas ruumis sarnane kontroller põrandakütte ja ventilatsiooni juhtimiseks, kokku 6tk. Enam ei paneks, sest pole otsest vajadust nende näppimiseks. Pigem lahendaks asja targa kodu stseenidega või häälkäsklustega. Alexa Echo Dot saab vahel kätte 25 euriga, soovitan panna igasse tuppa, ka vannitubadesse.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com


viimati muutis VR53 16.11.2020 21:10:09, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2020 21:06:57 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Sold OUT kirjutas:
Millist kahte, eestist saadavat, jubinat te kombineeriks? Lülitamiseks on mul tegelt esp01 releesid vedelemas millele tasmota saab peale panna. Aga eelistaks poekaupa, sest need isetehtud asjad on täpselt sellised millest ise aru saan ja ei tahaks kolmandale osapoolele kasutada anda.
Lihtsalt Tasmota üksi on jah vähe, midagi keskset kuluks haldamiseks ära, näiteks Home Assistant. Siis julgeb ka teistele kasutada anda, kui seal automaatika paika panna.


a mis oleks need mis te poest ära tooksite?
vaatasin pilte ja xiaomi home kit + nutipistik ajaks asja ära?

https://www.euronics.ee/t/98655/it/nutikodu-sensorite-stardikomplekt-xiaomi/17587

https://www.euronics.ee/t/98660/it/nutipistik-xiaomi/22002

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 16.11.2020 21:17:33 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
jägaja kirjutas:
Devi Touch nig ka teised graafikusätetega termostaaid peaks ju ka lapselukku omama, ehk et paned seadistamise võimaluse lukku. Küll aga on vajadusel temperatuurisätteid lihtne kohe termostaadipealt teha.

Üürikorteris lapselukk ei aita. Kellelgi on ikka "vaja" sättida temperatuur 40C peale. Kui kõik on korrektselt seadistatud, siis ei tohiks olla vajadust käsitsi millegi korrigeerimiseks. Pealegi põrandakütte temperatuur ei muutu hetkega, et panen korraks soojendama kuni duši all käin icon_lol.gif

Aga mugavusest rääkides, siis veelgi mugavam on häälkäsklusega temperatuuri muuta.

Noh, põrandakütteid on ka selliseid, mis kiiresti reageerivad muutustele, kõigil ei ole tonn betooni vannitoas ruutmeetri kohta doh.gif Kui aga vannitoast elutuppa tulla, siis juhtub, et täna olen ootamatult kodus, tavalisel ajal on seal säästugraafik tööpäevase aja kohta. Tahaks nüüd kiirelt muuta tänase päeva mugavuse graafikuks, eriti tahaks lihtsaklt vajutada ühe näpuliigutusega selle muudatuse töösse.

Kas nüüd kõik pereliikmed lähevad hassio või fibaro või smartthings menüüdesse seda näppima? Paljud naised-mehed ei taha oma telefonigi selliseid äppe. Neid lihtsalt ei huvita muu, kui et vajadusel saaks kiirelt muuta toa soojemaks.
Kuidas sellisel juhul seda Qubino mooduliga lahendad? Kui sind ennast ei huvita karvavõrdki see targa kodu keskseadme kaudu juhtimine icon_rolleyes.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2020 21:19:48 vasta tsitaadiga

Mul maal on soojuspumbal nii, et on etteantud graafik oma temperatuuride ja säästureziimidega aga niipea kui keegi toas olevast puldist "juurde keerab" siis overrideb ta etteantud väärtusi 24 tunniks. Ehk et kui homme ei ole kedagi jälle kodus, siis on tavagraafik tagasi automaatselt.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2020 22:55:11 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Noh, põrandakütteid on ka selliseid, mis kiiresti reageerivad muutustele, kõigil ei ole tonn betooni vannitoas ruutmeetri kohta doh.gif Kui aga vannitoast elutuppa tulla, siis juhtub, et täna olen ootamatult kodus, tavalisel ajal on seal säästugraafik tööpäevase aja kohta. Tahaks nüüd kiirelt muuta tänase päeva mugavuse graafikuks, eriti tahaks lihtsaklt vajutada ühe näpuliigutusega selle muudatuse töösse.

Kas nüüd kõik pereliikmed lähevad hassio või fibaro või smartthings menüüdesse seda näppima? Paljud naised-mehed ei taha oma telefonigi selliseid äppe. Neid lihtsalt ei huvita muu, kui et vajadusel saaks kiirelt muuta toa soojemaks.
Kuidas sellisel juhul seda Qubino mooduliga lahendad? Kui sind ennast ei huvita karvavõrdki see targa kodu keskseadme kaudu juhtimine icon_rolleyes.gif

Olen põrandakütetega kursis. On ka üks väiksem vannituba, kus temp muutub tunniga 18 > 25C. Tund on ikka päris pikk aeg, pealegi ei mõju nii kiire temp muudatus konstruktsioonidele hästi.

Sinu mure lahenduseks pakun kolm varianti:

1. Teha targa kodu stseen, kui telefon/võtmehoidja/muu presence sensor on maja 100m raadiuses või WiFi levialas, siis hoitakse küte mugavustemperatuuril. Ei peagi millegi peale mõtlema ja midagi vajutama ega seadistama. Ei ole ka võimalik midagi tööle unustada, näiteks ära minnes.

2. Panna koju liikumisandurid, kui keegi kodus liigub, siis lülitatakse maja automaatselt tagasi mugavusrežiimile. Näiteks IKEA Tradfri (Zigbee) andur maksab 12EUR ja patarei kestvat 2a. Töötab otse SmartThingsiga.

3. Häälkäsklus: "Alexa, turn on bathroom heating." Kui häälkäsklused ei meeldi, siis võib tekitada mingi smart buttoni kuskile, mida vajutades teatud stseen käima lükatakse. Võlu oleks lihtsus - ühe vajutusega on juba temp 25C, mitte ei peaks hakkama klõpsima 10x ühte nuppu õige temp saavutamiseks. Samuti paljud ei tea, milline temperatuur tuleks valida. See võiks olla eeliseadistatud ja toimida automaatselt.

Igasuguste äppide näppimine on väga tülikas ja ega meil pole enam 2019 icon_lol.gif Kui on vajadus äpi näppimiseks, siis on valesti seadistatud. Samuti peaks ventilatsioon toimima vastavalt õhukvaliteedile, mitte sellele, kas keegi on kodus või mitte. Korrektselt tehes pole vajadust mitte kunagi midagi seadistada. Kui on külalised, siis ei ole mõistlik/mugav, et pean ise vajutama ventilatsiooni külaliste režiimile või kui kodust ära lähen, siis "eemal" režiimile. CO2 järgi saab ventilatsioon ise ennast juhtida ja kui õhk puhas, siis üldse välja lülitada. Minu arvates tark kodu peab teadma juba, mida mina tahan, enne kui ma seda tahta jõuan.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2020 00:40:26 vasta tsitaadiga

VR53, thumbs_up.gif
Olen sama meelt, et nutikodu võiks olla ise nutikas, mitte kuskilt äpist plõksin tulesid ja valin mis tempi kuskil tahan (pidevalt).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2020 05:31:26 vasta tsitaadiga

VR53, thumbs_up.gif

fbrz, kui kaableid vead ja termostaate seinale juhtmega tahad siis viimase aja üks lemmikuid on minul SyxthSense. Odavam kui Jung, minu silmale ka tunduvalt ilusam. Toimib modbusiga, ülimalt paindlik. Lisa sisendite ja väljundite võimalus (näiteks viskad akna anduri sappa ja termostaat langetab ise kütte eesmärki kui aken lahti), saad kuvada ekraanil lisainfot näiteks venti kiiruse kohta jms. Lisaks saad soovi korral võimaldad venti kiiruse muutmist jne. Kui mingit funktsiooni eis oovi kasutada siis peidad lihtsalt ekraanilt ära.
Spoiler Spoiler Spoiler


Kui rohkem huvi on siis uuri Lauri_s käest või indome.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 17.11.2020 10:50:48 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:

Olen põrandakütetega kursis. On ka üks väiksem vannituba, kus temp muutub tunniga 18 > 25C. Tund on ikka päris pikk aeg, pealegi ei mõju nii kiire temp muudatus konstruktsioonidele hästi.

Sinu mure lahenduseks pakun kolm varianti:

1. Teha targa kodu stseen, kui telefon/võtmehoidja/muu presence sensor on maja 100m raadiuses või WiFi levialas, siis hoitakse küte mugavustemperatuuril. Ei peagi millegi peale mõtlema ja midagi vajutama ega seadistama. Ei ole ka võimalik midagi tööle unustada, näiteks ära minnes.

Olen põrandakütetega kursis. On ka üks väiksem vannituba, kus temp muutub tunniga 18 > 25C. Tund on ikka päris pikk aeg, pealegi ei mõju nii kiire temp muudatus konstruktsioonidele hästi.

Sinu mure lahenduseks pakun kolm varianti:

3. Häälkäsklus: "Alexa, turn on bathroom heating." Kui häälkäsklused ei meeldi, siis võib tekitada mingi smart buttoni kuskile, mida vajutades teatud stseen käima lükatakse. Võlu oleks lihtsus - ühe vajutusega on juba temp 25C, mitte ei peaks hakkama klõpsima 10x ühte nuppu õige temp saavutamiseks. Samuti paljud ei tea, milline temperatuur tuleks valida. See võiks olla eeliseadistatud ja toimida automaatselt.
icon_cool.gif

See on palju keerulisem, esiteks, keegi ei tea, milline temperatuur kellelegi sobida võiks (asjalik firma võib sulle lahenduse välja töötada, kuid nemad ei tea, kuidas ikkagi keegi soojust või jahedust armastab)
Küll aga ma näen ja kuulen kontorites töötavate inimeste lembuse kohta muudkui igasugu termostaate näppida. Ka ventilatsiooni juhtimist. Kodus käib see neil ilmselt samamoodi.
Küttesüsteeme on juba erinevaid, siin eeldatakse tihti suure inertsiga käiva põrandakütte olemasolu, tegelikult on ju neid erinevaid süsteeme oma erinevate toimimislahendustega, ning hoone soojapidavus ja vajadus mängib siin ka suurt rolli. Õhksoojuspumba süsteemid on sellised, mida tihti tahaks kruttida seetõttu.

Edit. Tulid siin mind segama ja nüüd on osa kirjutatud teksti kusagile kadunud doh.gif

Meenutasin, mida siin vahepeal öelda tahtsin.
Kütte juhtimine kasutaja kohaloleku tuvastamisega,
geofence: Internetist on kasutajate hinnanguid sel teemal kuulda palju, et ka tuntud tootjate kontrolleritel ei taha see pahatihti toimida.
liikumisandur: Inimesed pole ainsad tuvastatavad kehad, kelle liikumist selliste odavate anduritega tuvastada saab. Kogu see loomariik, mis inimestel tihti kodus liigub, kui peremees tööl, mugav sisekliima neil enamuse ajast icon_smile.gif

Aastaid olen lugenud jällegi teiste tagasisidet nende targa kodus süsteemide osas, kuidas kõik on kurjad, kuna midagi on targa kodu keskuse tarkvaras katki ja kodud on külmad. Tahaks näha, kuidas teoorias kena, kuid praktikas külm tuba ning lokaalse juhtimise puudumine küttesüsteemi juhtimise osas meelt muutma paneb icon_rolleyes.gif

Ehk siis. Mina näeks, et iga eraldiseisev üksuse juhtimiskeskus, juhtplokk, oleks seesmiselt piisavalt tark, et isegi kui keskseade maas on ja kokku jookseb, oleks küte ja ventilatsioon siiski tagatud. Targa kodu keskuse osa oleks ainult mugavama, keskse halduse huvides toimiv seade.
Vähemalt minu kogemuste järgi ei söandaks ma elamises olulisi süsteeme anda 100% osas selliste Smartthingside juhtida.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2020 13:21:11 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
See on palju keerulisem, esiteks, keegi ei tea, milline temperatuur kellelegi sobida võiks (asjalik firma võib sulle lahenduse välja töötada, kuid nemad ei tea, kuidas ikkagi keegi soojust või jahedust armastab)
Küll aga ma näen ja kuulen kontorites töötavate inimeste lembuse kohta muudkui igasugu termostaate näppida. Ka ventilatsiooni juhtimist. Kodus käib see neil ilmselt samamoodi.
Küttesüsteeme on juba erinevaid, siin eeldatakse tihti suure inertsiga käiva põrandakütte olemasolu, tegelikult on ju neid erinevaid süsteeme oma erinevate toimimislahendustega, ning hoone soojapidavus ja vajadus mängib siin ka suurt rolli. Õhksoojuspumba süsteemid on sellised, mida tihti tahaks kruttida seetõttu.

Tõsi, kuid ikkagi ei annaks neile voli äärmuslikeks temperatuurimuudatusteks. Kui on kindlasti vaja käsitsi seadistada, siis pigem teeks 3 profiili, näiteks "Eemal 18C", "Tavaline 22C", "Soe 24C". Ja kuskilt nupust saaks profiile muuta, aga kellelgi tavakasutajal poleks õigust küte välja lülitada või määrata 40C.

See kontorites/koolides/kodudes autoriseerimata termostaadi näppimise võimalus on saatanast. Paljud inimesed mõtlevad nii: ruumis on külm => keeran termostaadi max seadele. Või ruumis on palav => keeran termostaadi nulli. Ja sinna see jääb peale nende äraminekut. Üllatuseks on homseks ruum külm või üleköetud. Ventilatsiooni näppimise vajadus tuleb samuti valest seadistusest. Ventilatsioon peab ise aru saama, et nüüd on vaja rohkem ventileerida või millal oleks aeg välja lülituda. Kui inimene tunneb, et ruumis on lämbe ja oleks vaja rohkem ventileerida, siis on tark kodu juba eksinud, tark kodu peab ventileerimisvajadusest enne inimest aru saama. See, kui tädi Maali kontoris arvab, et nüüd oleks vaja rohkem ventileerida, ei tohiks kedagi kottida, sest tark ventilatsioon muudab ventileerimist vastavalt sensoritele, mitte kellegi arvamusele.

tsitaat:
geofence: Internetist on kasutajate hinnanguid sel teemal kuulda palju, et ka tuntud tootjate kontrolleritel ei taha see pahatihti toimida.
liikumisandur: Inimesed pole ainsad tuvastatavad kehad, kelle liikumist selliste odavate anduritega tuvastada saab. Kogu see loomariik, mis inimestel tihti kodus liigub, kui peremees tööl, mugav sisekliima neil enamuse ajast icon_smile.gif

WiFi võrgu kaudu telefoni kohaloleku kontroll toimib hästi.

Loomade jaoks ei ole enamikel juhtudel mõtet hoida kodu tavapärasel mugavusrežiimil. Enamikel lemmikloomadel on korralik karvkate ja näiteks koerale sobib temperatuur 15-23C kõige paremini, seega ei ole mõtet hoida 23C.
See, kui liikumisandur loomade peale tulesid põlema ei pane, on ainult plussiks. Ventilatsioon juhib ennast vastavalt õhukvaliteedile, mitte sellele, kas kass kodus on. Korrektselt seadistatud tark kodu ei tohiks lemmiklooma pärast tulesid põlema panna, ei tohiks toatemperatuuri muuta ega ventilatsioonikiirust mõjutada.

tsitaat:
Aastaid olen lugenud jällegi teiste tagasisidet nende targa kodus süsteemide osas, kuidas kõik on kurjad, kuna midagi on targa kodu keskuse tarkvaras katki ja kodud on külmad. Tahaks näha, kuidas teoorias kena, kuid praktikas külm tuba ning lokaalse juhtimise puudumine küttesüsteemi juhtimise osas meelt muutma paneb icon_rolleyes.gif

Eks võib ju ühe paneeli kuskile hädaolukorraks jätta. Kindlasti ei ole see vajalik igas ruumis.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
fuusio
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 13:55:58 vasta tsitaadiga

Otsin alternatiivi Uponor Smatrix Pulse lahendusele.
Kas keegi on ise ülesse ehitanud?

Vaatan, et tubade andurid bluetooth ühendusega saaks siit, mis seade saaks andmeid edastada kollektori mootoritele?
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 19.11.2020 14:36:24 vasta tsitaadiga

Uponor ilgelt kallis süsteem, mis sellel siis hädaks pannakse, et vaja paremat ehitada?
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M@x
HV veteran
M@x

liitunud: 13.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 15:37:19 vasta tsitaadiga

fuusio kirjutas:
Otsin alternatiivi Uponor Smatrix Pulse lahendusele.
Kas keegi on ise ülesse ehitanud?

Vaatan, et tubade andurid bluetooth ühendusega saaks siit, mis seade saaks andmeid edastada kollektori mootoritele?
link

Mul kogu süsteem üles ehitatud nendele termomeetritele. Termomeetrid edastavad infot Home Assistantile läbi BLE (Raspberry Pi 4 bluetooth 5.0) (Infot edastatakse kord 10min jooksul, patareide kestvus peaks paar aastat olema, termomeetri enda hind miski ~2.80€) ning sealt omakorda termostaadi integratsioon annab käsu ajamitele kas avaneda, või sulguda. Ajamid ühendatud Sonoffi 4CHPRO relee külge, mis läbi Wifi Home Assistantitga suhtleb. Saad sättida hüstereesi jms.

Aga üldiselt on õhk-vesi soojuspump ise nii tark et hoiab põrandatesse minevat temperatuuri välisõhu tempi alusel küttegraafikuga paigal. Rakendust leiavad ajamid enamjaolt siis, kui päikesepoolsetesse tubadesse paistab päike ning toas toimub ülekütmine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
fuusio
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 21:30:13 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Uponor ilgelt kallis süsteem, mis sellel siis hädaks pannakse, et vaja paremat ehitada?

Just see ilgelt KALLIS! Naine võib Kallis olla icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 19.11.2020 22:31:11 vasta tsitaadiga

No mis ta hädad siis on? egas sa ilmaasjata siia nõu küsima ei tulnud? DIY foorumisse, kust sentide eest abi saab icon_cool.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fuusio
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2020 11:11:26 vasta tsitaadiga

Uus elamine ja võiks paigaldada põrandakütte kontrollsüsteemi.
Hetkel reguleeringi Thermor maasoojuspumpa äppi kaudu, põrandakütte regulaatorid manuaalselt välja tiimitud . Saab ilusti hakkama.
Kütan öösiti, kui elekter olematu hinnaga.

Uponor(kasutuskogemus puudub) kindlasti väga hea süsteem, kuid see hind ikkagi ja niiskust ei näita, mis väga oluline näitaja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.11.2020 12:31:41 vasta tsitaadiga

fuusio, ok, sain millegipärast aru, et sul see süsteem olemas ja soovid välja vahetada.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2020 10:35:43 vasta tsitaadiga

Ou profid, kas/kuidas on võimalik näiteks fibaro home center lite külge pookida Alfea Excelia Duo A.I TRI 11 õhk-vesi soojuspumba juhtimine? Hetkel olen ostnud juurde toa termostaadi-juhtpuldi, mis juhtmevabalt kuidagi liidestus sellega.

Kui ei ole võimalik, siis kuidas ikkagi oleks võimalik kodust küttesüsteemi moderniseerida? Ideaalis asendaks tubades olevad kuulkraanid ajamitega + siis temp. andurid. Aga kui pump ise ei saa mingit tagasisidet teise süsteemi poolt ja ajab ikka oma joru, siis ei pruugi soovitud kasu saavutada. (Ehk olukord kus soojuspumbal on käsk toas hoida 23 kraadi aga sina oled äpis hoopis 21 kraadi määranud endale tubadesse. Pump aina kütab ja kütab ning reaalselt temp toas sellest ei tõuse, sest on ilusti 21 kraadi ja radika kraanid minimaalse nivoo peal)

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 21.11.2020 14:18:27 vasta tsitaadiga

Kuna HC lite on suht piiratud, siis isegi Atlantic API olemasolu sind ei aitaks. Atlantic peaks omama välise juhtimise jaoks vastavaid signaalisisendeid, mis annavad termostaatidelt tuleva info põhjal loa pumbal töötada.

Kuigi ma ei saanud su kirjeldusest hästi aru, et kuidas ja miks sa pumbale tempertuuri ette annad ja siis ikka pum tööd teha uhab.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2020 14:25:55 vasta tsitaadiga

No kui kraane juhib üks loogika ja pumpa teine. Pump üritab oma tempi saavutada aga radikatele on teine temp ette antud... Juhul kui süsteemid ei ole ühendatud
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 113, 114, 115  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.