Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 106, 107, 108 ... 198, 199, 200  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tarts5
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2020 18:44:25 vasta tsitaadiga

Mul on uues korteris mingisugune Komfovent C6.1 juhtpaneel. Kas kellelgi sellega ka kogemust on? Tahaks targematelt uurida, et kuidas mis võimalused tal on. Sisseehitatud graafiku ja profiili põhised lahendused teevad kuidagi väga kuivaks õhu ja nüüd avastasin kuskilt peidetud menüüst ka õhukvaliteedi põhise toimimise, kuid mulle tundub, et tal on vaid paneelis endas õhu ja temp andur, kuid ta omab võimalusi täiendavaid andureid lisada, aga kust millised ja mis ühendamise variandid on jne...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 10.11.2020 20:26:08 vasta tsitaadiga

Test. Näen, et teemasse on tehtud uus postitus, kuid viimasena näen enda postitust.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 10.11.2020 20:28:23 vasta tsitaadiga

Tarts5, selle komfovendi kohta on liidestus ka Fibaro jaoks olemas (Indome kodulehe andmetel). Sul ilmselt fibarot ennast ei ole koos targa kodu anduritega? Või kui on siis saab nende olemasolu ära kasutades luua anduritepõhise ventilatsiooni.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2020 20:40:23 vasta tsitaadiga

Vajab reindekseerimist vist.
_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 11.11.2020 17:00:10 vasta tsitaadiga

Tarts5 kirjutas:
Mul on uues korteris mingisugune Komfovent C6.1 juhtpaneel. Kas kellelgi sellega ka kogemust on? Tahaks targematelt uurida, et kuidas mis võimalused tal on. Sisseehitatud graafiku ja profiili põhised lahendused teevad kuidagi väga kuivaks õhu ja nüüd avastasin kuskilt peidetud menüüst ka õhukvaliteedi põhise toimimise, kuid mulle tundub, et tal on vaid paneelis endas õhu ja temp andur, kuid ta omab võimalusi täiendavaid andureid lisada, aga kust millised ja mis ühendamise variandid on jne...


Komfoventi saab üle modbusi erinevate nutikodu kontrolleritega kokku panna, aga kui sul muud soovi ei ole, siis kõige lihtsam on tellida sellele olemasolevale paar andurit lisaks. Mõõta võiks CO2 ja õhuniiskuse taset. Keskküttega korteri mure on kuiv õhk ja see ei ole mitte nii väga ventilatsiooni probleem (vanad paneelmajad kus ventilatsiooni ei olnud, langes ka kütteperioodil niiskus väga madalaks).

Ma ise juhin kodus komfoventi Netatmo ilmajaamalt tuleva infoga läbi Fibaro HC3-e. Mul on valem lihtne ja jälgib CO2-te, õhuniiskus on 45% kandis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dag
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2002




sõnum 13.11.2020 11:23:46 vasta tsitaadiga

Tere

Mul on tellitud ja tulemas üks ports sonoff asju, mingit keskseadet esialgu pole - kasutaks RF signaale ja ewelink tarkvara.
Nüüd asjaga rohkem tutvust tehes tekkis küsimus :

Plaan A
Kas mul oleks võimalik kuidagi kahe kashuhoone temperatuuri monitoorida - kasutades temp (milline sobiks - aku või patareiga) andurit ja sonoff i bridget?

Plaan B
Vedada kasvuhoonetesse elekter, kasutada seal temperatuuri ja niiskusanduriga Sonoff TH16 - saab vajadusel elektriradiaatori sisse/välja lülitada ja edaspidi ka luuke liigutada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.11.2020 12:12:20 vasta tsitaadiga

Vooluga on mugavam hoolduse mõttes, ei ole patareidega majandamist. Wifiga suhtled ja paned keskseadmeks endale Home Assistanti püsti koos MQTT serveriga (kas virtuaalmasinana või näiteks RPi peale), mis suhtleks Tasmota tarkvaraga nende Sonoffide peal (kaob ära sõltuvust internetist).
Ports Sonoff asju ja RF suhtlus: hankisid ilmselt siis ka juba RF Bridge?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dag
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2002




sõnum 13.11.2020 12:30:48 vasta tsitaadiga

Tellisin endale proovimiseks / katsetamiseks talveks korterisse järgevad asjad (eks nad kunagi jagunevad ära korteri, garaazi, ja suvila vahele)
RF bridket veel tellinud pole (ununes ära ja avastasin hiljem, et ukse andur seda tahab)
Esialgu asjade toimimisest arusaamiseks planeerisin asja ewelinki peale ja samuti mõne asja rf peale (samuti saab katsetada telefoni peal google ja siri asju)- edaspidi on kõik mõtted ideed võimalikud
Läksin oma teadmistega selle peale välja, et oleks sellised universaalsed asjad - lihtsam pärast ära kasutada ja spetsiifilisi asju ei ostnud ette


1 tk Sonoff D1 Nutikas valgusti intensiivsuse regulaatoriga
1 tk Sonoff DW1 Sonoff DW1 ukse/akna andur raadiolaine saatjaga 433 MHz sagedusega (seotud RF Bridge)
1 tk Sonoff Pow R2 Smart WiFi switch with an energy meter
3 tk Sonoff RFR3 Smart Switch WiFi
1 tk Sonoff RM433 RF 8 8 nupuga 433Mhz pult
1 tk Sonoff S26 nutikas pistikupesa
1 tk Sonoff Sensor-Si7021 temperatuuri ja niiskuse andur
1 tk Sonoff TH16 nutikas lüliti temperatuuri ja niiskuse jälgimisega
1 tk Pikendusjuhe Sonoff AL560 Sonoff TH sensoritele
1 tk Kaugjuhtimispult Sonoff MHz 433 RF Remote Control
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.11.2020 13:06:30 vasta tsitaadiga

Tuleb välja, et sul tehniliselt poleks vaja isegi RF Bridge tellida, kui Tasmota teed läheksid: https://vivio.wordpress.com/2020/04/23/sonoff-rfr3-433-mqtt-gateway-mod/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dag
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2002




sõnum 13.11.2020 14:22:14 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Tuleb välja, et sul tehniliselt poleks vaja isegi RF Bridge tellida, kui Tasmota teed läheksid: https://vivio.wordpress.com/2020/04/23/sonoff-rfr3-433-mqtt-gateway-mod/


ok, kusagilt jäi see Tasmota ka meelde, aga samas jäi kõrvu, et sealt enam tagasiteed ewlinki peale pole.

Ma esialgu ei telligi veel seda bridget, ootan kauba ära ja hakkan katsetama ja vaatan ewelinki asjad üle jne
Mul pole esialgu ei ühest ega teisest ettekujutust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tarts5
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.11.2020 15:40:36 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Tarts5 kirjutas:
Mul on uues korteris mingisugune Komfovent C6.1 juhtpaneel. Kas kellelgi sellega ka kogemust on? Tahaks targematelt uurida, et kuidas mis võimalused tal on. Sisseehitatud graafiku ja profiili põhised lahendused teevad kuidagi väga kuivaks õhu ja nüüd avastasin kuskilt peidetud menüüst ka õhukvaliteedi põhise toimimise, kuid mulle tundub, et tal on vaid paneelis endas õhu ja temp andur, kuid ta omab võimalusi täiendavaid andureid lisada, aga kust millised ja mis ühendamise variandid on jne...


Komfoventi saab üle modbusi erinevate nutikodu kontrolleritega kokku panna, aga kui sul muud soovi ei ole, siis kõige lihtsam on tellida sellele olemasolevale paar andurit lisaks. Mõõta võiks CO2 ja õhuniiskuse taset. Keskküttega korteri mure on kuiv õhk ja see ei ole mitte nii väga ventilatsiooni probleem (vanad paneelmajad kus ventilatsiooni ei olnud, langes ka kütteperioodil niiskus väga madalaks).

Ma ise juhin kodus komfoventi Netatmo ilmajaamalt tuleva infoga läbi Fibaro HC3-e. Mul on valem lihtne ja jälgib CO2-te, õhuniiskus on 45% kandis


Tänud, tegemist muidu uue majaga kus vesipõrandküttega korterid. Andurite osas... kust otsast või mis märksõnadega ma nende osas ennast harima peaks hakkama, et kust üldse saab ja millised mulle sobiksid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.11.2020 16:31:59 vasta tsitaadiga

Dag, võimalik, et pole, aga isiklikult ei näe mõtet olla ka väga seal ewlinki peal, kuna tegu on siiski pilvelahendusega, kus kogu suhtlus käib läbi interneti.
Natuke näputööd ja ka HA'ga saad Google Assistanti ja Homekitiga liidestada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 13.11.2020 16:48:40 vasta tsitaadiga

Dag, tegelikult saad olemasoleva firmware sealt Sonoffi pealt maha salvestada. See tähendab et kui Tasmota ei meeldi, saad tagasi originaali peale minna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 14.11.2020 15:20:32 vasta tsitaadiga

Kas oskate sobilikku nutipistikut soovitada mis temperatuuri pealt rakendub ja suudab kuvada voolutarbimise graafikut. Sonoff vist ei ku a ilusti graafikut
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 14.11.2020 20:49:11 vasta tsitaadiga

Sold OUT, sonoffil pole ühte seadet, mis mõõdaks nii temperatuuri kui voolutarbimist.
Peaksid kaks tükki kombineerima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 14.11.2020 20:53:09 vasta tsitaadiga

Aga SONOFF POW R2?
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 14.11.2020 21:38:20 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Aga SONOFF POW R2?
Mõõdab voolu, aga mitte temperatuuri. Tahad temperatuuri samas ökosüsteemis, siis Sonoff TH lisaks vaja + andur sellele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 14.11.2020 21:50:37 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Sold OUT kirjutas:
Aga SONOFF POW R2?
Mõõdab voolu, aga mitte temperatuuri. Tahad temperatuuri samas ökosüsteemis, siis Sonoff TH lisaks vaja + andur sellele.


Pow r2 lehel kirjas Triggered on/off by temp, hum or other environmental conditions from a sensor

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 15.11.2020 04:41:22 vasta tsitaadiga

Sold OUT, mhm, ta suudab lülitada näiteks lisaks paigaldatud TH10 temperatuurinäidu järgi.

Samas kui paigaldad POW'le Tasmota siis saad ka otse temp anduri talle sappa ühendada. Ajaloo kuvamiseks on nii ehk naa mõistlik kasutada lahendust nagu näiteks https://thingspeak.com/

Tasmota puhul saad info otse thingspeaki liikuma panna
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 15.11.2020 09:54:21 vasta tsitaadiga

Millist kahte, eestist saadavat, jubinat te kombineeriks? Lülitamiseks on mul tegelt esp01 releesid vedelemas millele tasmota saab peale panna. Aga eelistaks poekaupa, sest need isetehtud asjad on täpselt sellised millest ise aru saan ja ei tahaks kolmandale osapoolele kasutada anda.
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.11.2020 14:49:21 vasta tsitaadiga

Mure järgmine - olemasolev vannitoa ja wc ühise elektrilise põrandakütte termostaat (vist Siemens, mudel igatahes FR2A) on lolliks läinud - klõpsib umbes 1sek intervalliga ennast sisse-välja väga häiriva üle korteri kostva klõpsuga kui soovitud temp on saavutatud. Samas vanust ka juba 12a, seega aus teenistus läbitud.

Nüüd küsimus, mis asemele võtta. Tahaks võimalust koostada graafik tööpäevadele ja nädalavahetustele. Ekraan võiks olla, touch screeni pigem ei tahaks.
Hetkel on vannitoa ukse kõrval kahene Siemensi raam, kus üks auk on valgusti lüliti ja teine auk termostaadi päralt.
Olemasoleva termostaadi (FR2A) puhul oli märgitud väljaulatuva osa mõõtudeks 50x50, kuigi joonlauaga mõõtes tundus, et mõni mm oleks nagu rohkem isegi (ju siis mingi tolerantsi piires).
Olemasoleva termostaadi sügavus seina tasapinnast sissepoole on märgitud paigaldusjoonisel 28mm, seega saan aru, et ka uuel saab see ka olla kuni 28mm.

Käisin mööda ehituspoode ja silma jäi kaks mudelit:
DEVI Opti
- Ekraanil valge tekst mustal taustal, juhtimine nuppudega, nii mulle kui abikaasale välimuselt väga meeldis
- Aku, mis hoiab kellaaaja ja seaded kuni 60 päeva voolukatkestuse korral (päris tüütu vast on hakata uuesti seadistama, kui elekter peaks ära käima)
- Ma ei saanud aru ja ei suutnud leida joonist, kus oleks info kui suur on see raamist väljaulatuv osa - ehk siis kas sobituks praeguse Siemens raamiga, kus 50x50 auk

EBERLE Fit
- Kaks mudelivarianti on (valge taustavalgus / sinine taustavalgus), juhtimine nuppudega
- Valge taustavalgusega mudel tundus meeldivam
- Akut vist pole, mis seadeid ja kellaaega hoiaks - mina märget ei leidnud vähemalt selle kohta
- Tundus, et mõõdult on õige, dokumentatsioonis 50x50 raamist läbiulatuv osa, sama mis olemasoleval paberite järgi

Kas on kellelgi kogemusi nende mudelitega (plussid/miinused) või oskab soovitada midagi hoopis kolmandat?
Nõudmised lühidalt elektrilist põrandakütet juhtivale termostaadile:
- Suudab lugeda põrandas asuvat temp andurit
- Nuppudega nädala graafiku seadistamine
- Võiks suuta voolukatkestused üle elada seadeid ja kellaaega unustamata
- Võiks sobituda Siemensi raami 50x50 auku
- Nutikus tulevikku silmas pidades oleks pluss, aga ei tundu, et näeksin väga vajadust eemalt seadistada - pigem vaja sügisel-talvel panna kella järgi põrandaküte põranda temperatuuri hoidma sõltuvalt nädalapäevast/kellaajast. Ärkamisajal ja enne magamaminekut soojem, päeva jooksul leigem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Toomas
Kreisi kasutaja
Toomas

liitunud: 10.03.2003




sõnum 15.11.2020 16:39:05 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Mure järgmine - olemasolev vannitoa ja wc ühise elektrilise põrandakütte termostaat (vist Siemens, mudel igatahes FR2A) on lolliks läinud - klõpsib umbes 1sek intervalliga ennast sisse-välja väga häiriva üle korteri kostva klõpsuga kui soovitud temp on saavutatud.

Lihtsalt infoks, et viga ei pruugi olla tingimata termostaadis, mul oli kunagi samasuguste sümptomite puhul põranda sees olev temperatuuriandur saba andud. Sai temperatuuriandur välja vahetatud ja termostaat (Devi oli mul vist) töötas taas korrektselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.11.2020 22:53:38 vasta tsitaadiga

Toomas kirjutas:
Draqula kirjutas:
Mure järgmine - olemasolev vannitoa ja wc ühise elektrilise põrandakütte termostaat (vist Siemens, mudel igatahes FR2A) on lolliks läinud - klõpsib umbes 1sek intervalliga ennast sisse-välja väga häiriva üle korteri kostva klõpsuga kui soovitud temp on saavutatud.

Lihtsalt infoks, et viga ei pruugi olla tingimata termostaadis, mul oli kunagi samasuguste sümptomite puhul põranda sees olev temperatuuriandur saba andud. Sai temperatuuriandur välja vahetatud ja termostaat (Devi oli mul vist) töötas taas korrektselt.


Tänan soovituse eest!
Kindlasti vaja ka andur üle kontrollida.
Samas graafikujärgne reguleeritavus on juba muutunud eesmärgiks omaette ehk regulaatorite osas ootan ikka soovitusi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.11.2020 23:38:06 vasta tsitaadiga

Aga võta oma raam poodi kaasa ja proovi, kas sobib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.11.2020 02:41:51 vasta tsitaadiga

Mina soovitaks Qubino termostaati. Hind ca 60 eur, kui Sloveeniast tellid.

Vahetasin kõik oma DEVIreg Touchid Qubinode vastu (Z-wave).

Suur pluss on ka see, et ei ole mingeid nuppe, millega kellegei käed saaksid midagi "seadistada".

https://www.youtube.com/watch?v=3tTCFNkralg

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 106, 107, 108 ... 198, 199, 200  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.