Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 214, 215, 216 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 12:05:09 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=ryzen+9+5900
Ordi puhul on kirjas justkui saadavuse kohapealt "Ordi laos" aga lähemalt vaadates "Saabub 2020-11-17" ja "Saabub 2020-11-18". Et vist ikka täitsa ei ole laos olemas...
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 12:09:14 vasta tsitaadiga

Kui kellelgi siin veel 4800U'ga läppari huvi peaks olema siis:

https://www.hinnavaatlus.ee/1959233/lenovo-yoga-slim-7-14-ryzen7-16gb/

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.11.2020 13:38:37 vasta tsitaadiga


Link


tl:dw
- aplikatsioonides keskmiselt 12% IPC jõudluse kasv (5-21%, 9 aplikatsiooni).
- 1080p mängudes on IPC kasv lausa 22% (8 mängu keskmine).
- keskmiselt +16% ("across all the applications and games") IPC mis pole kaugel AMD 19% väitest.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 14.11.2020 13:56:59 vasta tsitaadiga

Päris karm edasiminek ikka kui nii võtta, 10a oli ekskavaatori all mutta tambitud ja nüüd lühikese 3 aastaga kuni(mõnes mängus) 50% edasiminek 8 vs 8 tuuma 4GHz peal(, lisaks sinna veel väike takti boost ka).

Seda videot vaadates tekkis kohe mõte, et pole ime, et Intel TEC jahuti ja Golden Sample laiali saatis ülevaatajatele. Vähemalt natukenegi pildis:P Sest väike takti eelis ainult INtelil ongi veel. Massiivne hüpe ikka, võrreldes nii enda Zen põlvkondade kui Inteliga.

See 16% vb teeb parim isend tasa? Näiteks 5950x, mis kohati perfic mõned % paremini...

EDIT: Kõige huvitavam oli lõpus, core to core latency ja Memory acces on läbi teinud meeletu arengu.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-steven--
Kreisi kasutaja
-steven--

liitunud: 29.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 14:10:20 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Kui kellelgi siin veel 4800U'ga läppari huvi peaks olema siis:

https://www.hinnavaatlus.ee/1959233/lenovo-yoga-slim-7-14-ryzen7-16gb/

Ma tähele pannud, et enamus uue Ryzeniga läpakad on 14"...

_________________
mees kes püüab kala teise mehe tiigist, võib sealt ka krabi püüda
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 14:12:57 vasta tsitaadiga

-steven-- kirjutas:
Etz kirjutas:
Kui kellelgi siin veel 4800U'ga läppari huvi peaks olema siis:

https://www.hinnavaatlus.ee/1959233/lenovo-yoga-slim-7-14-ryzen7-16gb/

Ma tähele pannud, et enamus uue Ryzeniga läpakad on 14"...


13” on kaa, neid pakutakse ainult kuni 4700U’ga.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 14:26:16 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
Seal SKG lingil on juba otsas =(
Üldiselt on AT jmt suuremat Eesti poed olnud vähemalt endal küll abivalmid. Küsid, et asja X Eestis pole, mujal vahel leiab - kas tellite? Mis hind on? Uurivad, ütlevad, tellivad... varsti on kaup endal laua peal olnud.

X300 on ikka nunnu küll. Mis on parim (loe: kõige vaiksem) sinna sisse sobiv jahutus?

Kas Mushkini 32GB 3200 MHz CL22 puhul see CL22 pidurdama ei hakka? St milline oleks hea RAM?

Aga muidu kui ma ei eksi siis:

X300 - 147€
Noctua vmt korralik jahutus - 40-50€
RAM (kas kiirem 2x8 või aeglasem 2x16) - ca 100-110€
CPU... 200€? 4750G on muidugi pigem juba 350€
SSD tuleb sahtlist

On kokku umbes 500€ 4/8 puhul, vist ei jäänud midagi puudu? Või 600€ kui SSD'd ka vaja. Selle raha eest ikka päris muljetavaldav valik. Samas 4750G enda 300+ hinnaga ajab tulemuse päris kalliks, pool hinnast on CPU ise.

Noctua jahutus on 40 EUR (NH-L9a-AM4), aga suurt vahet pole stock jahutusega, mis tuli APU-ga kaasa.
4750G oli 310 EUR Arvutitargas.
Mushkin mälud sain alla 100 EUR. Sellepärast võtsin. Latentsus teisejärguline.

Coolerite võrdlus:
https://youtu.be/DSnbgFya9Ps

Muidugi kui best bang for bucki taga ajada, siis DeskMini A300 on 130 eur + Ryzen 5 3400G 140 eur (beta BIOSega jooksutab ka Renoiri).


viimati muutis SKG 14.11.2020 14:47:13, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 14:36:32 vasta tsitaadiga

Kas EU jaoks mingeid ametlikke hindasid ei olnud Zen3 prosedele, et saaks võrrelda umbes, et kes palju juurde paneb?
Jimms's 5900X 589€, pole aimugi kui hea/halb hind see on aga Eestis vast ainult palju kallimad hinnad, niiet mõtlen äkki ära osta ja loota, et kunagi on nad seal saadaval.

Loen ka RAM'i teemat, jube raske aru saada, et mis on hea eriti kui ei saa kõikidest nendest tehnilistest terminitest aru.. Eriti veel kui soov RGB'ga RAM'i (iga arvuti olnud igav ja kole, tahaks natukenegi värvi juurde panna), siin kõik läbikäinud soovitused vist ilma nendeta olnud. Ja ka siis, soovitatakse midagi ja juurde kirjutatud, et osta CL*kõrge_arv* ja siis hakata timinguid näppima, et saaks mingi adekvaatsema.. lähed googeldama, soovitatakse 4000Mhz, samas aru saanud, et mingi jama nendega ja tegelt 3600Mhz hetkel kõige parem? siis veel hakka vaatama, et oleks SR kui tahad 4 pulka sisse toppida (oleks tahtnud kohe 64GB sisse panna aga noh suva, vast pigem hiljem Zen4 ja DDR5 peale üle minna, niiet paneb siis 4x8GB sisse). Siis jällegi need CL'd mille puhul ei saagi aru, et kui tähtis on, et number oleks madal ja ka siis mis on madal ja mis on kõrge (ja lõpuks saab ju timingutega vist paremaks kah..).

Viimati sai arvutit ehitatud DDR3 ajal, no ei mäleta sellist jama või siis tõesti oli siis suva, et mis sisse läks (samas äkki oli Intel kah, ei mäleta). Ei hakka siin emaplaatidest rääkimagi, x570 vast küll aga ka nende puhul hakka sada reviewd läbi vaatama, et aru saada millised on adekvaatsed ja mine tea, lõpuks äkki ikka jama teatud RAMiga.


viimati muutis Clover 14.11.2020 15:04:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 14:39:43 vasta tsitaadiga

" 5 years ago AMD had nothing on Intel, except for a CPU that can consistently hit 5 GHz.
Now, Intel has nothing on AMD, except for a CPU that can consistently hit 5 GHz. "

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maalane
HV kasutaja
maalane

liitunud: 15.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 15:44:26 vasta tsitaadiga

Clover, Kui raha on ja peab RGB mälud olema , siis G.Skill Trident Z Neo(4x8GB) 3800MHz CL14
Emaplaadid- MAG X570 Tomahawk WIFI, AM4 X570 Aorus Master,AM4 ROG Crosshair VIII Hero (Wi-Fi)

Kuid mälude osas võtaks ikka Patriot viper steelid. RGB jaoks võtaks klaaskasti koos RGB ventilaatoritega. 150€ maksta rgb eest mäludel on liiast.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 16:02:47 vasta tsitaadiga

3800mhz ja kuni CL14-CL16 võiksid olla parim hetkel Zen3 cpud'dega. Kui ostad mingid korralkumad 4000mhz + mälud ja CL19, siis võimalik, et saad ilusti tööle ka 3800mhz peal ja CL16'ga.
3600mhz oli parim Zen2'ga, kuid praegused Zen3 cpud saavad kõik 1900mhz fclk kätte, et siis 1:1 jooksutada mäludega (3800mhz /2).
Aga räägitakse, et AMD laseb mingi hetk välja AGESa uuenduse, kus se fclk peaks olema 2000mhz, siis oleks hea jooksutada 4000mhz mäludega 1:1.
Seega mina ostaks korralikud 4000+mhz mälud ja praegu siis jooksutaks madalamal sagedusel, kuid kui peaks tulema Biosi uuendus ja fclk 2000mhz on võimalik, siis tõstad mälude kiirust natuke ja korras.

Ei ole sellest RGB vaimustusest kunagi aru saanud ja seega pigem panen lisa papi pigem parema timingutega mälude alla, kui et sitad mälud ja vilguvad.
Aga kui raha pole mureks siis ülevalpool mainitud Trident Z Neod 414 euro eest....

Aga on ka nats kehvemaid ja RGB'ga:
https://www.hinnavaatlus.ee/1129199/gskill-ddr4-trident-z-32gb-kit-4x8gb/

Kuid Eestis need +50 euri kallimad kui mujalt ostes.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 16:13:53 vasta tsitaadiga

maalane kirjutas:
Clover, Kui raha on ja peab RGB mälud olema , siis G.Skill Trident Z Neo(4x8GB) 3800MHz CL14
Emaplaadid- MAG X570 Tomahawk WIFI, AM4 X570 Aorus Master,AM4 ROG Crosshair VIII Hero (Wi-Fi)

Tänud.
Vaatasin jah praegu emaplaate ning isegi jäin Tomahawki peale, tundus kõige mõistlikum antud hinna juures.

maalane kirjutas:
Kuid mälude osas võtaks ikka Patriot viper steelid. RGB jaoks võtaks klaaskasti koos RGB ventilaatoritega. 150€ maksta rgb eest mäludel on liiast.

Viilutaja kirjutas:
3800mhz ja kuni CL14-CL16 võiksid olla parim hetkel Zen3 cpud'dega. Kui ostad mingid korralkumad 4000mhz + mälud ja CL19, siis võimalik, et saad ilusti tööle ka 3800mhz peal ja CL16'ga.
3600mhz oli parim Zen2'ga, kuid praegused Zen3 cpud saavad kõik 1900mhz fclk kätte, et siis 1:1 jooksutada mäludega (3800mhz /2).
Aga räägitakse, et AMD laseb mingi hetk välja AGESa uuenduse, kus se fclk peaks olema 2000mhz, siis oleks hea jooksutada 4000mhz mäludega 1:1.
Seega mina ostaks korralikud 4000+mhz mälud ja praegu siis jooksutaks madalamal sagedusel, kuid kui peaks tulema Biosi uuendus ja fclk 2000mhz on võimalik, siis tõstad mälude kiirust natuke ja korras.

Ei ole sellest RGB vaimustusest kunagi aru saanud ja seega pigem panen lisa papi pigem parema timingutega mälude alla, kui et sitad mälud ja vilguvad.
Aga kui raha pole mureks siis ülevalpool mainitud Trident Z Neod 414 euro eest....

Aga on ka nats kehvemaid ja RGB'ga:
https://www.hinnavaatlus.ee/1129199/gskill-ddr4-trident-z-32gb-kit-4x8gb/

Kuid Eestis need +50 euri kallimad kui mujalt ostes.

Patriot Viper Steel siis millised täpsemalt kui 4x8GB soov? Siit on nad vist läbi käinud 4400Mhz variandina.
Aga tasuks siis võtta 2x PVS416G400C9K kiti (2x8GB, ei leidnud 4x8GB kiti mis oleks 4000Mhz), et 32GB saada? Ja need on siis SR ja seetõttu 4x8GB on väga? (vähemalt nii ma sain aru HUnboxed videost, et 4xSR dual channelis toimivad kui dual rank).
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Madis MJ
HV vaatleja

liitunud: 26.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 16:26:08 vasta tsitaadiga

Kõik räägivad kõrge clockiga mäludest, samal ajal kui ise ostsin HyperX 3733mhz isendid. Hind oli väga ok(odav), ning plaan neid näppima hakata.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 16:31:21 vasta tsitaadiga

Clover kirjutas:
maalane kirjutas:
Clover, Kui raha on ja peab RGB mälud olema , siis G.Skill Trident Z Neo(4x8GB) 3800MHz CL14
Emaplaadid- MAG X570 Tomahawk WIFI, AM4 X570 Aorus Master,AM4 ROG Crosshair VIII Hero (Wi-Fi)

Tänud.
Vaatasin jah praegu emaplaate ning isegi jäin Tomahawki peale, tundus kõige mõistlikum antud hinna juures.

maalane kirjutas:
Kuid mälude osas võtaks ikka Patriot viper steelid. RGB jaoks võtaks klaaskasti koos RGB ventilaatoritega. 150€ maksta rgb eest mäludel on liiast.

Viilutaja kirjutas:
3800mhz ja kuni CL14-CL16 võiksid olla parim hetkel Zen3 cpud'dega. Kui ostad mingid korralkumad 4000mhz + mälud ja CL19, siis võimalik, et saad ilusti tööle ka 3800mhz peal ja CL16'ga.
3600mhz oli parim Zen2'ga, kuid praegused Zen3 cpud saavad kõik 1900mhz fclk kätte, et siis 1:1 jooksutada mäludega (3800mhz /2).
Aga räägitakse, et AMD laseb mingi hetk välja AGESa uuenduse, kus se fclk peaks olema 2000mhz, siis oleks hea jooksutada 4000mhz mäludega 1:1.
Seega mina ostaks korralikud 4000+mhz mälud ja praegu siis jooksutaks madalamal sagedusel, kuid kui peaks tulema Biosi uuendus ja fclk 2000mhz on võimalik, siis tõstad mälude kiirust natuke ja korras.

Ei ole sellest RGB vaimustusest kunagi aru saanud ja seega pigem panen lisa papi pigem parema timingutega mälude alla, kui et sitad mälud ja vilguvad.
Aga kui raha pole mureks siis ülevalpool mainitud Trident Z Neod 414 euro eest....

Aga on ka nats kehvemaid ja RGB'ga:
https://www.hinnavaatlus.ee/1129199/gskill-ddr4-trident-z-32gb-kit-4x8gb/

Kuid Eestis need +50 euri kallimad kui mujalt ostes.

Patriot Viper Steel siis millised täpsemalt kui 4x8GB soov? Siit on nad vist läbi käinud 4400Mhz variandina.
Aga tasuks siis võtta 2x PVS416G400C9K kiti (2x8GB, ei leidnud 4x8GB kiti mis oleks 4000Mhz), et 32GB saada? Ja need on siis SR ja seetõttu 4x8GB on väga? (vähemalt nii ma sain aru HUnboxed videost, et 4xSR dual channelis toimivad kui dual rank).


Jah, neid Patriote tuleks võtta lihtsalt 2 eraldi kiti.
https://www.hinnavaatlus.ee/1407314/patriot-ddr4-viper-steel-16gb-kit-2x8gb/

Kokku ainult 240 euro eest ikka tegu väga korralike mäludega ja 32Gb peaks ikka väga pikaks ajaks jätkuma, tavakasutajale siis.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 16:38:29 vasta tsitaadiga

Aga miks 4400Mhz ning mitte 4000Mhz? Sain ju aru, et nagunii isegi peale vast tulevat BIOSi update saaks ainult kuni 4000Mhz sageduse peal jooksutada. Kannatavad paremini downclockida või milles asi?
Ehk siis vs need https://www.hinnavaatlus.ee/1407313/patriot-ddr4-viper-steel-16gb-kit-2x8gb/
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 16:45:26 vasta tsitaadiga

Clover kirjutas:
Aga miks 4400Mhz ning mitte 4000Mhz? Sain ju aru, et nagunii isegi peale vast tulevat BIOSi update saaks ainult kuni 4000Mhz sageduse peal jooksutada. Kannatavad paremini downclockida või milles asi?
Ehk siis vs need https://www.hinnavaatlus.ee/1407313/patriot-ddr4-viper-steel-16gb-kit-2x8gb/


Võidad 1 kiti pealt 10 eurot ja kaotad korralikud kivid. Need 4400Mhz Viperid teevad sul 4000mhz cl14 ära, pead Ryzen Mem calculatoriga lihtsalt paika panema sätted.
4000mhz CL19 ja 4000mhz CL14 on ikka väga suur vahe.
-20 eurot kahe kiti pealt ei ole kohe kindlasti seda väärt, et võtta need 4000mhz cl19.
Sagedus 4000mhz pole ainuke asi mida vaadata, Ryzenile meeldivad just madalad timingud, et saaks latentsust alla. See isegi olulisem kui MHZ.



Link


Siin jooksutatakse Ryzen 4650 APU'd AsRock Deskmini A300 peal ja erinevate jahutustega.
Seega pigem tasuks osta see odavam DeskMini A300 ja lasta beta bios peale.
Beta biose lingi aadress:
link

Link on selle video descriptionis.

Link

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241


viimati muutis Viilutaja 14.11.2020 16:51:20, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 16:47:04 vasta tsitaadiga

Viilutaja, Tänud, võtan need.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 14.11.2020 16:55:01 vasta tsitaadiga

Viilutaja, 4000MHz ja 4400MHz Viperid on ju mõlemad B-die. Ütled, et ühed on siis paremini binnitud kui teised? Või mis takistab 4000MHz pulkade timinguid näppimast?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 16:55:28 vasta tsitaadiga

Ma ei tea kustkohast viilutaja seda infot võtab aga mu 4400c19 viper pulgad ei taha isegi bootida c14 peal @ 3800
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 16:57:42 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, dram calculatoriga panid paika asjad?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 17:05:15 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, sa pead DRAM Calculatorist absoluutselt kõik sätted BIOS-isse kandma ja isegi siis võib ette tulla, et teatud volte tuleb liigutada siia-sinna. Selleks, et kalkulaator õiged taimingud arvutaks, pead Thaiphoon Burner-iga kivide info maha lugema.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 17:06:58 vasta tsitaadiga

Ja ma olen kursis seda erinevate kitidega varemgi teinud aga viperite puhul ei võta kuidagi vedu.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 17:14:07 vasta tsitaadiga

Kalkulaator ise muidu pakub nendele mäludele CL14 taktsagedusel 3800? Kuskil võib vabalt lihtlabane näpuviga olla.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 17:16:48 vasta tsitaadiga

Kalkulaator lõpetas C14 pakkumise @ 3600 mille sätetega ma siis 3800 proovisin icon_biggrin.gif
Viperitega ei tule isegi pilti ette, seesama taktika töötas eelmiste 3200C14 pulkade peal millega ka 3800C14 pilt ette tuli aga erroreid oli kohe kui memtesti alustada.
Tegelikult on nende mälude timmimisega piisavalt jauramist, et väga ei viitsi süveneda sinna icon_redface.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 14.11.2020 17:16:49 vasta tsitaadiga

Clover kirjutas:
Viilutaja, Tänud, võtan need.

Milleks üldse arvutit komplekteerid?
Kui ikka tööloomaks ja maht tähtsam ning OC ei tegele, siis tuleb ka teemale niipidi läheneda.

Ülekellamisel edetabelite vallutamiseks oli ka inteli ja ddr3 juures paremaid mälusid vaja.
Ühes videos HUB/GN näitas ju ära, et nii Intel kui AMD saavad ühtlaselt kasu.
Zen3 on mälu ja core latentsus isegi Intelist parem, seega ei ole enam mingit "mälu maagiat" juurde vaja.

Kui vaja 1080p peal kõige parema GPUga(3090/6900xt) viimast 5% taga ajada, siis tuleb Viperite poole vaadata.
Ülejäänud juhtudel taeub raha panustada parema GPU või rohkema mälu peale, kuidas vajadust on. VB tööloomaks vaadata hoopis parem CPU...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 17:25:14 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, siis pole mõtet jännatagi. CL14 + 3600 peale ja kõik peaks laitmatult töötama. Või siis 3800, aga ikka kalkulaatori järgi.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 17:31:20 vasta tsitaadiga

On ikka samsungi kivid?
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 17:34:02 vasta tsitaadiga

Natuke ikka loeb emaplaadist ka, kas tuleb see hea mälu OC välja või mitte. Mälud on üks osa combost ju icon_rolleyes.gif

Buildzoidi erinevad videod samade kittidega:
Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Võimalik, et mäletasin valesti. Videos on 3800mhz ja CL14 mitte CL12 AMD emaplaadil.
Inteli plaadil sai C12 timingu kätte.

Need peaks ikka Samsung B-die olema. Igaltpoolt läbi käinud, et on. Typhoon burneriga näeb ka ära.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 17:35:31 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Clover kirjutas:
Viilutaja, Tänud, võtan need.

Milleks üldse arvutit komplekteerid?
Kui ikka tööloomaks ja maht tähtsam ning OC ei tegele, siis tuleb ka teemale niipidi läheneda.

Ülekellamisel edetabelite vallutamiseks oli ka inteli ja ddr3 juures paremaid mälusid vaja.
Ühes videos HUB/GN näitas ju ära, et nii Intel kui AMD saavad ühtlaselt kasu.
Zen3 on mälu ja core latentsus isegi Intelist parem, seega ei ole enam mingit "mälu maagiat" juurde vaja.

Kui vaja 1080p peal kõige parema GPUga(3090/6900xt) viimast 5% taga ajada, siis tuleb Viperite poole vaadata.
Ülejäänud juhtudel taeub raha panustada parema GPU või rohkema mälu peale, kuidas vajadust on. VB tööloomaks vaadata hoopis parem CPU...

Eks ikka mängimiseks ja igapäeva kasutuseks. Aegajalt Lightroom ning videotöötlus. Ei tea kas just maht tähtis aga praeguses masinas 40GB RAM ja enda arust olen nagu üle 16GB kasutust näinud küll, niiet järgmine samm 32GB, 64GB vast ikka jah üleliigne.

Plaan panna 5900X ning 6900XT, niiet nende peale vast rohkem kulutada pole mõtet. Kui mängimise osa vaadata, siis arvuti külge lähevad monitorid 1440p 144Hz ning 4K 144Hz, viimase puhul küll pigem 60fps mängimine eesmärgiks. Niiet kui midagi on pigistada RAM'st välja, et parem fps oleks, siis miks mitte, ei tundu, et 4K 60fps ju väga lihtne saavutada oleks, eriti AMD peal kus pole DLSS'i. Muidu midagi muud ei plaani küll OC'da.

(Mul hetkel lihtsalt iMac [Windowsiga], niiet olen mõnda aega olnud arvutite ehitamise maailmast eemal, seetõttu raske nüüd järjele jõuda. Õnneks GPU'd/CPU'd pole kuskil saadava, niiet saab veel pikalt reviewsid ja muud vaadata ning seni oma iMac'i peal välisel ekraanil Warzone pelada, ~100fps. Seda küll lastes reso 1440p->1080p peale. Ja kõik sätted low. 3.5k well spent icon_biggrin.gif)
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 17:41:56 vasta tsitaadiga

majooro kirjutas:
pots4t4j4, siis pole mõtet jännatagi. CL14 + 3600 peale ja kõik peaks laitmatult töötama. Või siis 3800, aga ikka kalkulaatori järgi.


Nii tegingi vanad 3200c14 pulgad töötavad @3600 isegi tihedamate seadetega kui 3200xmp @1.45v overnight memtest oli 1700% coveraga ja 0 errors. Mõlemad kitid ikka bdie.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 17:51:00 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, 3800 proovisid 1.5 voldiga?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 17:56:02 vasta tsitaadiga

majooro kirjutas:
pots4t4j4, 3800 proovisid 1.5 voldiga?



Jep, rohkem anyway daily jaoks ei saa kasutada, niiet pole mõtet.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 18:03:32 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
majooro kirjutas:
pots4t4j4, 3800 proovisid 1.5 voldiga?



Jep, rohkem anyway daily jaoks ei saa kasutada, niiet pole mõtet.


Kui vähegi õhuvoolu liigub peale, siis ka 1.55V pole Bi-die'le eriline probleem 24/7 joosta. thumbs_up.gif
3800 puhul lase mingid alternate timingud natuke lõdvemaks. Näiteks vaatad mis 4000mhz peal need alt timingud on ja proovid nendega.
Ning siis põhitimingud timmid.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 18:45:31 vasta tsitaadiga

2 vs 4 mälupulka on päris suur vahe overclockis, ehk siis 2 patriot pulka võivad minna 3800mhz peal suht lihtsal cl13, aga 4 pulka ei pruugi minna isegi cl15. Mul jäi parimaks 1.45v peal cl15, aga siis polnud enam piisavalt stabiilne. Kiiruse vahe nii väike 1cl puhul, et ei viitsinud rohkem jännata
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 19:01:48 vasta tsitaadiga

itx meestel pole vist väga mõtet mäluklokkamisega jännata..
_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 19:22:50 vasta tsitaadiga

ITX B550/X570 plaadid on üldjuhul paremate mälukontrolleritega ja 2 x 16/32 GB Dual Rank mälud peaksid üsna hästi klokkima.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 20:13:57 vasta tsitaadiga

miskit head kitti soovitada? Needsamad Viperid?
_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 20:43:02 vasta tsitaadiga

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/4658263

Ryzen 7 5700U

Vs R7 Pro 4750G @4.5ghz allcore
https://browser.geekbench.com/v5/cpu/compare/3055081?baseline=4658263


viimati muutis anubis 14.11.2020 20:45:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 20:50:58 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
https://browser.geekbench.com/v5/cpu/4658263

Ryzen 7 5700U


Peaks olema rebranded 4800U, kerge clock boostiga... icon_wink.gif

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/compare/4685400?baseline=4658263

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 21:04:26 vasta tsitaadiga

tundub, et oli õigus sellel, kes pakkus, et paarituarvulised 5000 apud saavad olema renoir/zen2, mis peavad seni positsiooni hoidma kui kunagi hiljem zen3 apud valmis saavad.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 14.11.2020 21:18:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.11.2020 21:17:38 vasta tsitaadiga

Nojah, lollidemaa ikka... Ei võinud neid Renoire 4xxxG/U sildiga müüa ja kõik Zen3 apud teiste Zen3 samasse tuhandesse tuua.

viimati muutis Kristoferr 14.11.2020 21:19:42, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 21:18:32 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Nojah, lollidemaa ikka... Ei võinud neid Renoire 4xxxG sildiga müüa ja kõik Zen3 G apud teiste Zen3 samasse tuhandesse tuua.
vaevalt, et need g-lõpulised tulevad. ikka u ja h icon_wink.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 22:33:23 vasta tsitaadiga

Tore avastus, NZXT Cam ei toeta 5x00 seeria Ryzeneid.. Mõtlesin, miks temp pisut kõrgeks kiskus mängides,jne. Selgus, et kuigi ventikad tõmbavad tuure üles, siis pump istus kenasti ikka 1000RPM peal. Atm jabura workaroundina sai vee temperatuuriga seotud pumba kiirus ja sai tempid alla poole kohe.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jtz
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2009




sõnum 14.11.2020 23:07:56 vasta tsitaadiga

https://blog.nzxt.com/ryzen-5000-series-update/
loodan, et üle spektrumi parendavad seda andurit ja metoodikat mille põhjal cpu tempi loevad...
Spoiler Spoiler Spoiler

EvilMick007 kirjutas:
Tore avastus, NZXT Cam ei toeta 5x00 seeria Ryzeneid.. Mõtlesin, miks temp pisut kõrgeks kiskus mängides,jne. Selgus, et kuigi ventikad tõmbavad tuure üles, siis pump istus kenasti ikka 1000RPM peal. Atm jabura workaroundina sai vee temperatuuriga seotud pumba kiirus ja sai tempid alla poole kohe.


viimati muutis jtz 14.11.2020 23:23:27, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 23:11:23 vasta tsitaadiga

jtz kirjutas:
EvilMick007 kirjutas:
Tore avastus, NZXT Cam ei toeta 5x00 seeria Ryzeneid.. Mõtlesin, miks temp pisut kõrgeks kiskus mängides,jne. Selgus, et kuigi ventikad tõmbavad tuure üles, siis pump istus kenasti ikka 1000RPM peal. Atm jabura workaroundina sai vee temperatuuriga seotud pumba kiirus ja sai tempid alla poole kohe.


https://blog.nzxt.com/ryzen-5000-series-update/

Selle otsa koperdamise järel tegingi selle work-aroundi. Esmalt ei tule ju selle pealegi, et "jahuti ei toeta protsessorit kuni softi uuenduseni". Esimene AIO/Vee katsumine endal ja kohe selline seiklus.. icon_smile.gif Aga eks tuleb uuendus ära oodata ja saab idle pumba pöörded ka alla poole tagasi.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2020 00:11:16 vasta tsitaadiga


Link

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2020 01:29:11 vasta tsitaadiga

https://www.tomshardware.com/uk/amp/news/colorful-igame-ddr4-4000-c14-ram-amd-ryzen-5000-cpus
_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 15.11.2020 11:44:02 vasta tsitaadiga

Saan enda profiili SR ja DR pulkadega koos 3800mhz@cl14 täiesti stabiilseks, 1.535V. 14-14-14--28-42-T1. Gpu peale asetasin 140mm Noctua ventilaatori. Viimane beta bios.
Paar random jooksu:
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 15.11.2020 11:46:27 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
https://www.tomshardware.com/uk/amp/news/colorful-igame-ddr4-4000-c14-ram-amd-ryzen-5000-cpus

Ilma jahutuseta ja arvatavasti 1,5V kui baas on1,25V? Vesijahutust ka ei maininud uudisnupus...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2020 12:32:50 vasta tsitaadiga

busta kirjutas:
Saan enda profiili SR ja DR pulkadega koos 3800mhz@cl14 täiesti stabiilseks, 1.535V. 14-14-14--28-42-T1. Gpu peale asetasin 140mm Noctua ventilaatori. Viimane beta bios.
Paar random jooksu:
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


Kas viitsid tehs screeni zentimings või ryzencalc mis seadetega sa jooksutad ? Kas paar tundi/overnight memtest lasta on ka errorivaba ?

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 214, 215, 216 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.