Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 164, 165, 166  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 10.10.2020 14:53:29 vasta tsitaadiga

0rpheus kirjutas:
IBOX4REAL kirjutas:
Ma ei saa nagu sellest hädaldamisest aru.

Nvidia kruvis oma suure RTX 3080 haibiga inimeste ootused ja lootused kosmilistesse kõrgustesse ja siis vedas oma saamatult organiseeritud launchiga kõiki alt - inimesed on tohutult pettunud, lihtne inimpsühholoogia. Väga paljud GTX 1000 ja vanema seeria omanikud tahavad lõpuks ometi upgradeda. IMO pole nagu väga, millest aru saada.


Teevad upgrade siis kui kaardid müügile jõuavad, kannatati siiani, kannatab veel mõne kuu. Jällegi, kui pole võimalik toota niipalju kui nõudlus, mis see lahendus siis oleks pidanud olema? Et ei peaks üldse kaarte välja kuulutama? Või oleks hoopis pidanud väiksema jõudlusega neid välja reklaamima? Frustratsioon võis alguses muidugi suur olla, aga praeguseks peaks ju selge oleam, et pole mida müüa icon_biggrin.gif See paratamatus lihtsalt ja iga nädal sama "Paper launch" mantrat taguda tüütab ka juba ära.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2020 15:07:15 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Tomorrow, nVidia müüb FE'd ju õige hinnaga - see mis hinda küsib lõpuks mingi vaheladu ja kaupmees ei saa ega tohi tootja määrata.

No allpool juba näha. Ega ikka ei müü enam eriti midagi. Nüüd on juba jutt, et FE on limited. Varsti kaob ära.
Oot mida see MLID vend ütleski? - ahjaa: FE MSRP hinnaga, et saaks head ülevaated ja et saaks öelda, et polnud paperlaunch.
Lisaks $50 kate mis nüüd Oktoobrist ära kukkus ja mis AIB mudelitele veelgi hinda lisas.
Mõlemad väited on seni tõeks usutunud. Kahjuks.

IBOX4REAL kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Ise nad selliste hindadega tooted müügile paiskasid. Nüüd on potensiaalseld ostjad süüdi, et nad julgevad sellise hinnaga neid tooteid küsida?
Mitte ostjad kes tahavad osta pole siinkohal süüdi vaid firma kes kive toodab on süüdi.

Ostjad pole süüdi aga nad võiks nagu kahe jalaga lihtsalt maapeale jääda ja oodata millal saadavus paraneb. Osadel on aga enda arust mingi õigsutatud ootus see kaart saada kohe, nagu tegemist oleks nende põhiõigusega siin maailmas.

Ootavadki ju. Mis meil muud üle jääb. Ise ju Samsungi tehase väravasse ei sõida või Nvidia peakontori ees kämpima ei hakka. Samas ei saa ka eeldada, et inimesed selle ootamise ajal on suu kinni hoiaks nagu vagurad lambukesed.
Kui meile lubati toodet 16 September ja meil on järgmise nädala lõpuks kuu aega täis sellest aga toodet tuleb jätkuvalt peale näpuotsaga, siis potentsiaalsed ostjad on õigustatult pahased.
Ei see pole inimõigus aga samas see pole ka luksuskaup nagu mõned siin väita üritavad. 700-1000€ toode pole ammu enam luksuskaup. Elatustase on tõusnud.

IBOX4REAL kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
See ei tähenda samas, et ma ei kritiseeriks Nvidiat halvasti organiseeritud launchi eest.

Ma usun, et Nvidia müüks neid kaarte kõigile soovijatele kui nad suudaks neid niipalju toota. Ma ei saa nagu sellest hädaldamisest aru. Kas parem oleks olnud siis 200EUR kõrgem MSRP kohe alguses või et äkki pidanuks launchi üldse lükkama järgmisse aastasse või äkki oleks parem kui üldse uusi kaarte ei tuleks?

Ausaltöelda jah - launchi edasilükkamine oleks olnud täiesti mõeldav variant. Fakt, et 3070 lükatigi edasi näitab, et see pole õhust võetud mõte. Mis häda oli Nvidial Septembri keskel launchida? Konkurendi kaardid tulevad Novembri keskel. Sama lugu Cyberpunk 2077 mänguga. Oleks kaks kuud "rasva" kogunud ja siis Novembris vahetult enne AMD'd kaardid väljastanud andmata AMD'le hilisema tulijana aega hindu jms sättida. Minuarust üsna hea strateegia.
Nõudlus oleks jagunenud kolme SKU vahel. 5-6 kui arvestada AMD kaarte ja olukord oleks olnud parem.

Kokkuvõttes oleks kahekuuline launch delay põhjustanud palju vähem viha ja nördimust kui olematu saadavus nende kahe kuu jooksul, scalperid, bugised draiverid, kokkujooksvad ostukeskonnad ja üldine hämamine Nvidia enda poolt.
Paljuski põhjustasid antud olukorra Nvidia enda vead: multi miljardiline korporatsioon ei oska nõudlust õigesti hinnata? Gimme a break - neil on palgal kümneid inimesi minimaalselt kelle ainus töö ongi nõudluse prognoosimine ja selle põhjal tootjale (antud juhul Samsung) tellimuste esitamine.

Lisaks paranoia lekete osas. Anname AIB'dele kaardid viimasel hetkel, et jumala eest midagi ei lekiks. Arvestades seda olen ma üllatunud, et PS-CAP/MLCC jama oli ainus asi mis (seni) esile on kerinud ainult. Arvestades kui kiiresti pidid AIB'd kaardid valmis saama tegin nad tegelikult üsna head tööd. Jah eks mõned mudelid on alati paremad kui teised aga vähemalt ei lenda midagi õhku ei sure massiliselt maha.

Ja fakt, et Nvidia endal poes polnud ostulimiiti 1-2 kaarti ostja kohta ja CAPTHA puudumine on lihtsalt puhas laiskus. Nvidia oli üli enesekindel, et suudab kogu nõudluse rahuldada. Limiitide ja CAPTHA impolementeerimine enne launchi oleks olnud Nvidia suuruse ja ressurssidega firmale vähem kui nädala töö. Jällegi - neil on palgal inimesed kes ainult veebihaldamisega tegelevadki. Ja fakt, et botid kavaldasid üle Nvidia kes räägib pidevalt kui head nad on AI's ja Machine Learningus on lihtsalt halenaljakas kirss tordil.

Nii, et palun ärge tulge vabandusi otsima või potentsiaalseid ostjaid süüdistama, et ainus mida nad tahavad on see midagi neile pakuti. Jah alati on neid kes reageerivad üle aga ei maksaks seda üldistada kõigile eksole.
Üllatavalt suur nõudlus küll on aga Nvidia ei aidanud kuidagi kaasa olukorrale oma vigadega.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
0rpheus
HV vaatleja

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2020 15:09:37 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL kirjutas:
0rpheus kirjutas:
IBOX4REAL kirjutas:
Ma ei saa nagu sellest hädaldamisest aru.

Nvidia kruvis oma suure RTX 3080 haibiga inimeste ootused ja lootused kosmilistesse kõrgustesse ja siis vedas oma saamatult organiseeritud launchiga kõiki alt - inimesed on tohutult pettunud, lihtne inimpsühholoogia. Väga paljud GTX 1000 ja vanema seeria omanikud tahavad lõpuks ometi upgradeda. IMO pole nagu väga, millest aru saada.


Teevad upgrade siis kui kaardid müügile jõuavad, kannatati siiani, kannatab veel mõne kuu. Jällegi, kui pole võimalik toota niipalju kui nõudlus, mis see lahendus siis oleks pidanud olema? Et ei peaks üldse kaarte välja kuulutama? Või oleks hoopis pidanud väiksema jõudlusega neid välja reklaamima? Frustratsioon võis alguses muidugi suur olla, aga praeguseks peaks ju selge oleam, et pole mida müüa icon_biggrin.gif See paratamatus lihtsalt ja iga nädal sama "Paper launch" mantrat taguda tüütab ka juba ära.

Oleks ja Poleks on vahvad poisid, aga see ei muuda fakti, et inimesed on paratamatult pissed, et nende ootustega mängiti, vahet pole mis vabandusi ja ettekäändeid praegu tagantjärele välja tuua. Sa kurtsid, et sa ei saa sellest hädaldamisest aru - said vastuse: inimpsühholoogia icon_smile.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 10.10.2020 15:25:54 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Nii, et palun ärge tulge vabandusi otsima või potentsiaalseid ostjaid süüdistama, et ainus mida nad tahavad on see midagi neile pakuti. Jah alati on neid kes reageerivad üle aga ei maksaks seda üldistada kõigile eksole.
Üllatavalt suur nõudlus küll on aga Nvidia ei aidanud kuidagi kaasa olukorrale oma vigadega.


Keegi ei otsigi vabandusi ega süüdista ostjaid. Üks osa inimesi ei suuda lihtsalt leppida hetkeolukorraga, et neid kaarte pole. Ja isegi kui oleks launch edasi lükatud, ma arvan, et ikka ei oleks neid kaarte piisavalt. Ehk siis milleks kütta ennast ja teisi foorumis ülesse, sest ma suht kindel, et see mitte midagi ei muuda.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2020 16:01:45 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Nii, et palun ärge tulge vabandusi otsima või potentsiaalseid ostjaid süüdistama, et ainus mida nad tahavad on see midagi neile pakuti. Jah alati on neid kes reageerivad üle aga ei maksaks seda üldistada kõigile eksole.
Üllatavalt suur nõudlus küll on aga Nvidia ei aidanud kuidagi kaasa olukorrale oma vigadega.


Keegi ei otsigi vabandusi ega süüdista ostjaid. Üks osa inimesi ei suuda lihtsalt leppida hetkeolukorraga, et neid kaarte pole. Ja isegi kui oleks launch edasi lükatud, ma arvan, et ikka ei oleks neid kaarte piisavalt. Ehk siis milleks kütta ennast ja teisi foorumis ülesse, sest ma suht kindel, et see mitte midagi ei muuda.


Sama hea on ka väita, et sinu postitus midagi ei muuda. Milleks üldse siia kirjutada? Nagu tõesti, igaühel on oma arvamus isegi kui see midagi ei muuda.

Kui tahetakse oam pahameelt näidata, siis minnaksegi Nvidia ja mujale lehtdele ja antakse mõista, mis seis on. Pole meie asi kommenteerida, kas nad seda peaks tegema. Tegelikult on see isegi hea, me saame hea pildi turuseisust ja lisaks tänu suurtele poodide kes avaldavad oma tarne numbrid tegeliku seisu. Seega igal asjal on mingi point. Muidu oleks kõik bueno ja mingit infot ei liiguks.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 10.10.2020 16:35:43 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
IBOX4REAL kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Nii, et palun ärge tulge vabandusi otsima või potentsiaalseid ostjaid süüdistama, et ainus mida nad tahavad on see midagi neile pakuti. Jah alati on neid kes reageerivad üle aga ei maksaks seda üldistada kõigile eksole.
Üllatavalt suur nõudlus küll on aga Nvidia ei aidanud kuidagi kaasa olukorrale oma vigadega.


Keegi ei otsigi vabandusi ega süüdista ostjaid. Üks osa inimesi ei suuda lihtsalt leppida hetkeolukorraga, et neid kaarte pole. Ja isegi kui oleks launch edasi lükatud, ma arvan, et ikka ei oleks neid kaarte piisavalt. Ehk siis milleks kütta ennast ja teisi foorumis ülesse, sest ma suht kindel, et see mitte midagi ei muuda.


Sama hea on ka väita, et sinu postitus midagi ei muuda. Milleks üldse siia kirjutada? Nagu tõesti, igaühel on oma arvamus isegi kui see midagi ei muuda.

Kui tahetakse oam pahameelt näidata, siis minnaksegi Nvidia ja mujale lehtdele ja antakse mõista, mis seis on. Pole meie asi kommenteerida, kas nad seda peaks tegema. Tegelikult on see isegi hea, me saame hea pildi turuseisust ja lisaks tänu suurtele poodide kes avaldavad oma tarne numbrid tegeliku seisu. Seega igal asjal on mingi point. Muidu oleks kõik bueno ja mingit infot ei liiguks.


Minu postituse mõte oli anda inimestel mõista, et ei ole vaja stressata ennast asjadega mille üle kontrolli nagunii ei ole. Võiks ju korra sisse-välja hingata ning mõelda kas see videokaart on nüüd kõige olulisem asi hetkel maailmas? Aga ma siin piisavalt juba OT jauranud. Lasen inimestel ennast edasi välja elada.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2020 16:40:50 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL, jagan seisukohta. Videokaart pole esmatarbekaup nagu vesi või toit. Kui ei saa see kuu, saab järgmine või ülejärgmine. Teemas aga paanitsetakse nagu maailmalõpp oleks tulemas ning see on veel korrutatud koroonaga kuubis.
Absurd, kui kärsituks ja nõudlikuks on siin paljud muutunud. Eriti, kui hakatakse nõudma nö õiglast hinda, ehk siis hinda, mis omale meeldib. A la müün autot 20 000 euroga ning õue peale tuleb vend, kes peab selle auto oma meelest kindlasti 10 000ga ära ostma ning on kuri, kui talle ei müüda.

_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mannatera
Kreisi kasutaja
mannatera

liitunud: 01.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2020 16:43:01 vasta tsitaadiga

Kahjuks siin teemas on normaalne arutelu ja info jagamine tõesti teisejärguliseks muutunud ja need paar posti mis tulevad kaovad hala vahele ära.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 10.10.2020 16:49:49 vasta tsitaadiga

Yerba, Su näide ei päde. Praegusel juhul pandi auto müüki 10000 euroga aga kui ostja õuele tuli siis küsiti 20000
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2020 16:50:30 vasta tsitaadiga

freestyler kirjutas:
Yerba, Su näide ei päde. Praegusel juhul pandi auto müüki 10000 euroga aga kui ostja õuele tuli siis küsiti 20000


?

Esindus müüs autot 10 000 euroga aga autod on esindusest otsas. Mina nüün autot 20 000ga. Kui hind ei sobi, ära tule õuele õiendama.
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2020 16:59:13 vasta tsitaadiga

Auto hind 10000€*
* - Kuni kaupa jätkub*
* - Kaupa jätkub kolm autot
Nüüd EVGA tegi geniaalse järjekorra süsteemid, mis kindlustab, et need 3 autot võrdlselt 100-le soovijatele ära jaotataks nii et kõik rahul on.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2020 17:19:45 vasta tsitaadiga

Huvitav küll. Kui mõned kirjutavad oma arvamust kõigest sellest ja see on kohe "hala, kärsitu jne", mitte kuskilt ei loe seda välja, et kellelgi pole jaksu oodata olukorra lahenemist. Keegi pole ka öelnud, et ta peab kohe ja praegu saama osta kaarti. Mingi omamoodi veider arusaam foorumi postitustest. Kui ei meeldi teiste arvamus, siis võib kolida ka Nvidia subredditisse. Seal on kuhjaga infot ja pilte kuidas kaardid käest koos esmaste muljetega. Keegi ei sunni siin "kannatama kärsitust ja hala".
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dj-E
Aeg Maha 2a

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2020 00:49:44 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2020 02:21:36 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Huvitav küll. Kui mõned kirjutavad oma arvamust kõigest sellest ja see on kohe "hala, kärsitu jne", mitte kuskilt ei loe seda välja, et kellelgi pole jaksu oodata olukorra lahenemist. Keegi pole ka öelnud, et ta peab kohe ja praegu saama osta kaarti. Mingi omamoodi veider arusaam foorumi postitustest. Kui ei meeldi teiste arvamus, siis võib kolida ka Nvidia subredditisse. Seal on kuhjaga infot ja pilte kuidas kaardid käest koos esmaste muljetega. Keegi ei sunni siin "kannatama kärsitust ja hala".

Tõepoolest. Ma ei näe kedagi siin väitmas, et tema elu kukub kohe kokku kui ta uut kaarti ei saa. Ma ütleks, et senimaani on ka siin teemas üsna tasakaalukas olnud see ootamine.
Mis mulle ei meeldi on nende ootajate peale näpuga näitamine, et nad tahavad saadavust ja lubatud hindu. Lisaks vabanduste otsimine, et oi suur nõudlus jne.
Kui tegu oleks AMD-ga oleks hala palju suurem. Nvidiale antakse rohkem andeks.

Kokkuvõttes Nvidia ise oma otsuste ja vigadega on selle olukorra põhjustanud. Suur nõudlus üksi seda ei põhjusta kui kaarte rohkem peale tuleks iga nädal.
Ja ausaltöelda isiklikult on ka hype paljuski surnud. Launchi ajal tundus 3080 üsna hea diil aga mida aeg edasi seda kahtlasemaks see muutub ja seda väiksem minu ostusoov üldse on. Nagu ma varem ütlesin, siis loodan, et ei kordu 2080 Ti MSRP pettus. Raha pole otseselt probleem, kuna mul on 1000+ arvel selleks kõrvale pandud aga ma pole nõus neid praegusi hindasi maksma lihtsalt ja pean mõistlikumaks oodata ära AMD vastus ja suurema mälumahuga mudelid.

Juhul kui kõigi kaartide saadavus see aasta jääbki nii kehvaks (milles ma kahtlen), siis teen vb hoopis Zen3 5950X+3x PCIe 4.0 NVME SSD uuenduse ära ja jätan kaardiostu järgmisse aastasse. SSD osas pole märganud saadavusprobleeme veel. CPU osas esimene kuu ilmselt on kitsam aga neid on ka palju lihtsam ja kiirem toota, sest kiibid väiksemad ja ühe aluse peale mahub palju rohkem karpe mida shippida. Lisaks on nõudlus väiksem kui kaartide järele, sest paljudel on juba Zen2 mis igati asjalik.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dolph
HV kasutaja

liitunud: 19.01.2003




sõnum 11.10.2020 03:39:01 vasta tsitaadiga

Keegi on 3080 ja 3090 korralikult factory OC kaarte juba silmanud? Palju fps tõus on olnud? Keegi teab?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2020 04:00:46 vasta tsitaadiga

Dolph, Ei ole teab mis tõus. Senised on kõik olnud alla 5%. Isegi Strix millel üks suurimaid power limiite ja boost kell. Kummaline, et nt 3090 Strix on plastic shround samas kui TUF on alumiinium. Kuidagi äraspidine. Samas Strix PCB on siiski parem. Teine millel kõrge 400W+ power limiit on EVGA FTW.

Üldiselt siiski on need kaardid juba tehasest piiri lähedale kellatud, seega vähemalt õhuga mingit olulist OC varu ei ole.
Lisaks tundub, et Samsungi 8nm protsess omab päris räiget W/Mhz kurvi. Mingist punktist alates suureneb voolutarve ~30% samas kui perf paraneb ainult ~10%. Seega underclocking on täiesti adekvaatne strateegia seekord.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2020 07:43:05 vasta tsitaadiga

Tõesti huvitav, et igast küljest eksitava ja untsu keeratud müügikampaaniaga turule tulnud ning jätkuvalt vassiva tootja täiesti õigustatud kriitika on suur patt ja hala, aga vot nende kriitikute maha tegemine ja siunamine siin foorumis on ikka iga õige eesti mehe au ja kohus. Hoidke ikka lipp kõrgel, mehed, olukorraga leppimisest te vist ise veel kaugemal kui meie icon_biggrin.gif
Kui poleks neid sadu postitusi Redditis ja NVIDIA foorumis, kui blogijad ei teeks paljastavaid videosid jne, oleks see olukord turul kordades hullem ja tootjad ning edasimüüjad kasutaks selliseid skeeme, et halaksite isegi teie. Nii et kui olete mehed, siis kannatage ka ära, küll kuu lõpuks-järgmise alguseks paraneb toodete saadavus ja ka see arutelu siin foorumis.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2020 11:10:40 vasta tsitaadiga

Keegi siin mainis, et sajad tuhanded kaardid on liikunud välja AIB partnerite käest icon_lol.gif
Reaalsus on midagi muud. Pakun, et terve EU saigi ainult 2000-3000 kaarti praeguseks. USA võibolla sai 10k kaarti.
Proshop poe nr'd (Norra, Taani ja Rootsi).
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2020 11:22:23 vasta tsitaadiga

no on ikka saamatuse tippsaavutus thumbs_up.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2020 12:32:53 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Juhul kui kõigi kaartide saadavus see aasta jääbki nii kehvaks (milles ma kahtlen), siis teen vb hoopis Zen3 5950X+3x PCIe 4.0 NVME SSD uuenduse ära ja jätan kaardiostu järgmisse aastasse. SSD osas pole märganud saadavusprobleeme veel. CPU osas esimene kuu ilmselt on kitsam aga neid on ka palju lihtsam ja kiirem toota, sest kiibid väiksemad ja ühe aluse peale mahub palju rohkem karpe mida shippida. Lisaks on nõudlus väiksem kui kaartide järele, sest paljudel on juba Zen2 mis igati asjalik.


Kusjuures ma tegin ka plaani selliselt ringi hetkel, sebin hoopis uue AMD prose ja jälgin, mis Big Navi tegelik jõudlus tuleb. Lisaks vaatan, mida uut aasta lõpus 4K monitoride puhul turule tuleb. Mõned üsna head mudelid on tulemas. Ma ise arvan, et 3080 kehv saadavus jätkub aasta lõpuni, kuna Jensen teab hästi, et tarnimine saab olema aeglane. Isegi need, kes on eeltellinud launchi päeval ei ole paljud siiski kaarte veel kätte saanud. See on hea tõestus kui kehv on seis.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dj-E
Aeg Maha 2a

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2020 15:40:30 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Tomorrow kirjutas:

Juhul kui kõigi kaartide saadavus see aasta jääbki nii kehvaks (milles ma kahtlen), siis teen vb hoopis Zen3 5950X+3x PCIe 4.0 NVME SSD uuenduse ära ja jätan kaardiostu järgmisse aastasse. SSD osas pole märganud saadavusprobleeme veel. CPU osas esimene kuu ilmselt on kitsam aga neid on ka palju lihtsam ja kiirem toota, sest kiibid väiksemad ja ühe aluse peale mahub palju rohkem karpe mida shippida. Lisaks on nõudlus väiksem kui kaartide järele, sest paljudel on juba Zen2 mis igati asjalik.


Kusjuures ma tegin ka plaani selliselt ringi hetkel, sebin hoopis uue AMD prose ja jälgin, mis Big Navi tegelik jõudlus tuleb. Lisaks vaatan, mida uut aasta lõpus 4K monitoride puhul turule tuleb. Mõned üsna head mudelid on tulemas. Ma ise arvan, et 3080 kehv saadavus jätkub aasta lõpuni, kuna Jensen teab hästi, et tarnimine saab olema aeglane. Isegi need, kes on eeltellinud launchi päeval ei ole paljud siiski kaarte veel kätte saanud. See on hea tõestus kui kehv on seis.

Ma olen mõneks ajaks 30 seeria kaardi ostmise maha matnud. Tundub, et enne saan PS5 kätte kui uue GPU. icon_razz.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 11.10.2020 17:00:59 vasta tsitaadiga

Dj-E kirjutas:
Zonerman kirjutas:
Tomorrow kirjutas:

Juhul kui kõigi kaartide saadavus see aasta jääbki nii kehvaks (milles ma kahtlen), siis teen vb hoopis Zen3 5950X+3x PCIe 4.0 NVME SSD uuenduse ära ja jätan kaardiostu järgmisse aastasse. SSD osas pole märganud saadavusprobleeme veel. CPU osas esimene kuu ilmselt on kitsam aga neid on ka palju lihtsam ja kiirem toota, sest kiibid väiksemad ja ühe aluse peale mahub palju rohkem karpe mida shippida. Lisaks on nõudlus väiksem kui kaartide järele, sest paljudel on juba Zen2 mis igati asjalik.


Kusjuures ma tegin ka plaani selliselt ringi hetkel, sebin hoopis uue AMD prose ja jälgin, mis Big Navi tegelik jõudlus tuleb. Lisaks vaatan, mida uut aasta lõpus 4K monitoride puhul turule tuleb. Mõned üsna head mudelid on tulemas. Ma ise arvan, et 3080 kehv saadavus jätkub aasta lõpuni, kuna Jensen teab hästi, et tarnimine saab olema aeglane. Isegi need, kes on eeltellinud launchi päeval ei ole paljud siiski kaarte veel kätte saanud. See on hea tõestus kui kehv on seis.

Ma olen mõneks ajaks 30 seeria kaardi ostmise maha matnud. Tundub, et enne saan PS5 kätte kui uue GPU. icon_razz.gif


Ega uued konsoolid ei tundu üldse pahad ka casual gaminguks. Ise plaanisin juba RTX30 väljatuleku alguses, et vb võtab ka uue xbox kõrvale ja tuleval aastal siis AMD5000 + RTX30 refresh.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2020 17:05:34 vasta tsitaadiga

ot:
Jep isegi mida kes pole kunagi ühtegi konsooli omanud elu sees mõtlen, et 400-500 on üsna ok hind, et mängida mõningaid PS5 ekslusiive kuigi mulle meeldib XSX välimus ja ehitus rohkem. Lisaks see kontroller. Olen mõned korrad tuttavate pool üritanud aga see on ikka üsna jama võrreldes hiire ja klaviatuuriga. Rohem meeldub mulle see, et kuna PCIe 4.0 SSD on nüüd baseline, siis hakkab ka PC poolel mingit arengut nägema.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2020 17:24:36 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Keegi siin mainis, et sajad tuhanded kaardid on liikunud välja AIB partnerite käest icon_lol.gif
Reaalsus on midagi muud. Pakun, et terve EU saigi ainult 2000-3000 kaarti praeguseks. USA võibolla sai 10k kaarti.
Proshop poe nr'd (Norra, Taani ja Rootsi).
Spoiler Spoiler Spoiler

Väike selgitav tekst siia juurde (allikas):

Spoiler Spoiler Spoiler


ot:
Tomorrow kirjutas:
Jep isegi mida kes pole kunagi ühtegi konsooli omanud elu sees mõtlen, et 400-500 on üsna ok hind, et mängida mõningaid PS5 ekslusiive kuigi mulle meeldib XSX välimus ja ehitus rohkem. Lisaks see kontroller. Olen mõned korrad tuttavate pool üritanud aga see on ikka üsna jama võrreldes hiire ja klaviatuuriga. Rohem meeldub mulle see, et kuna PCIe 4.0 SSD on nüüd baseline, siis hakkab ka PC poolel mingit arengut nägema.


Teatud mängudel on konsoolide peal klaveri ja hiire tugi täitsa olemas (põhimõtteliselt suvaline klaviatuur ja hiir sobib). Mida aeg edasi, seda rohkem selliseid mänge tuleb.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2020 17:42:58 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Keegi siin mainis, et sajad tuhanded kaardid on liikunud välja AIB partnerite käest icon_lol.gif
Reaalsus on midagi muud. Pakun, et terve EU saigi ainult 2000-3000 kaarti praeguseks. USA võibolla sai 10k kaarti.
Proshop poe nr'd (Norra, Taani ja Rootsi).
Spoiler Spoiler Spoiler

Väike selgitav tekst siia juurde (allikas):


Samal teemal keegi väidab, et probleem on erinevate komponentidega aga Nvidia ja PCB tootjad ei taha seda avalikult öelda.
tsitaat:

I work in electronics manufacturing building equipment all of these guys use (TSMC,Glo-Flo,Samsung, etc) and I have had a lot of experience in the current situation over there. And what probably is happening is a straight up material shortage. There is currently a shortage of PCB material, which has lead to fab houses taking way longer than expected as they can’t afford to screw up, simple electrical components are built around the world and nobody has capacity right now.

I feel like I’m only mad at Nvidia and partners for not being upfront with the situation, but knowing how these cycles go... what’s supposed to happen was the partners would finalize their designs at the end of 2q, and start manufacturing at the top of 3q, and here we are.... world shut down, so card designs where rushed, and manufacturing started late with limited resources and capacity.

https://old.reddit.com/r/nvidia/comments/j8hk3z/norwegian_shop_posted_this_yesterday_guess_they/g8bygjm/
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2020 22:45:52 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL kirjutas:
Ega uued konsoolid ei tundu üldse pahad ka casual gaminguks. Ise plaanisin juba RTX30 väljatuleku alguses, et vb võtab ka uue xbox kõrvale ja tuleval aastal siis AMD5000 + RTX30 refresh.

Mitte et Series X oleks halvem konsool, aga kõik eksklusiivid tulevad ju PC peal day 1 välja ja saab kohe Game Pass PC vahendusel mängida. Kui arvuti kõrvale konsooli valida, siis PlayStation 5 pakub eksklusiive, mida arvutil pole ja niipea ei tule. God of War, Last of Us...
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 12.10.2020 11:35:40 vasta tsitaadiga

Sain enda Gigabyte RTX3080 Eagle OC kätte. Üsna kolakas kaart on.

Sai proovitud mõningaid mänge. Tulin üle 1070ti pealt. Prose on 9700k. Mängin hetkel 1080p 144hz peal.

Kõik FPSid on samal ajal striimides.

Snowrunneris varem High graafika peal keskmiselt silma järgi 65-75FPS (mingi tekstuurid vist olid ULTRA peal ka). RTX3080 kõik ultra, kõikvõimalikud MSAA-d ja FXAAd jms sodi põhjas. 110-120FPS vahemikus keskmine, kohati isegi rohkem. GPU istus mingi 60-70% peal, samuti CPU.
Microsoft Flight Simulator 2020 - See mäng on omadega jumala pekkis. Samade seadete juures mis enne 1070ti sain juurde vast kokpitis 15FPS, välisvaates 20FPS. Ultra peal kannatab mängida aga no 30FPS ei ole inimlik. Samas GPU istub alla 50% peal ja CPU samuti. Siin on räägitud et probleem on mängus.
Party Animals Demo (fun pela), kõik ultra 260-280FPS keskmiselt vist. Võrrelda ei oska vana kaardiga, ei jälginud.

Nüüd peab VRi ära proovima. 1070ti pealt on edasiminek kindlasti, 2080ti jms omanikud ilmselt ei peaks hetkel uuendama...kui siis ehk VRi jaoks kui see kasutusel (selle kohta varem siin Wirx rääkinud).

Ma arvan, et siin on mängutegijatel ja Nvidial tarkvaraliselt optimeerimist ja saab vast paremadki tulemused.

Mis benchamrki soovitaksite teha mis kuskil tasuta saadaval?

_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 12.10.2020 11:46:00 vasta tsitaadiga

majooro kirjutas:
IBOX4REAL kirjutas:
Ega uued konsoolid ei tundu üldse pahad ka casual gaminguks. Ise plaanisin juba RTX30 väljatuleku alguses, et vb võtab ka uue xbox kõrvale ja tuleval aastal siis AMD5000 + RTX30 refresh.

Mitte et Series X oleks halvem konsool, aga kõik eksklusiivid tulevad ju PC peal day 1 välja ja saab kohe Game Pass PC vahendusel mängida. Kui arvuti kõrvale konsooli valida, siis PlayStation 5 pakub eksklusiive, mida arvutil pole ja niipea ei tule. God of War, Last of Us...


Jah, ekslusiivide pärast kaaluks PS5 ka, aga Xbox on minu jaoks parem package. Game pass ultimate on mugav. Ühe kuutasu eest saad kõik mida vaja. Nagu varasamalt mainitud siis ka minu jaoks ka Xbox pult eelistatud. Aga vb kõige suuremaks argumendiks hetkel on lihsalt see, et PS5 ei sobi mulle kuhugi elutuppa icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 11:49:07 vasta tsitaadiga

nagu päris tõsiselt valid konsooli kujunduse ja puldi järgi? See, et xbox on mõttetus kuubis ja kõik mängud on pc peal olemas ei anna nagu aimu mis konsool osta?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-steven--
Kreisi kasutaja
-steven--

liitunud: 29.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 12:17:44 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
nagu päris tõsiselt valid konsooli kujunduse ja puldi järgi? See, et xbox on mõttetus kuubis ja kõik mängud on pc peal olemas ei anna nagu aimu mis konsool osta?

Kas sinu jaoks on tõesti imelik, et keegi valib konsooli puldi mugavuse järgi? icon_biggrin.gif Kui ma mängin, siis no shit, et ma tahan, et mul mugav oleks mängida. Endale samuti PSi pult ei istu, seetõttu ka Xboxi eelistaks.

_________________
mees kes püüab kala teise mehe tiigist, võib sealt ka krabi püüda
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 12:29:14 vasta tsitaadiga

ilgelt mugav pult on aga ühtegi worthwhile mängu pole? Mida suvalise pc peal ei saaks mängida sellesama mugava puldiga? Aga end of OT.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dj-E
Aeg Maha 2a

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 12:30:49 vasta tsitaadiga

-steven-- kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
nagu päris tõsiselt valid konsooli kujunduse ja puldi järgi? See, et xbox on mõttetus kuubis ja kõik mängud on pc peal olemas ei anna nagu aimu mis konsool osta?

Kas sinu jaoks on tõesti imelik, et keegi valib konsooli puldi mugavuse järgi? icon_biggrin.gif Kui ma mängin, siis no shit, et ma tahan, et mul mugav oleks mängida. Endale samuti PSi pult ei istu, seetõttu ka Xboxi eelistaks.
Äkki uus pult on mugavam. icon_wink.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 12.10.2020 12:52:20 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 14:22:58 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:

Sai proovitud mõningaid mänge. Tulin üle 1070ti pealt. Prose on 9700k. Mängin hetkel 1080p 144hz peal.

Kõik FPSid on samal ajal striimides.

Nüüd peab VRi ära proovima. 1070ti pealt on edasiminek kindlasti, 2080ti jms omanikud ilmselt ei peaks hetkel uuendama...kui siis ehk VRi jaoks kui see kasutusel (selle kohta varem siin Wirx rääkinud).


Ma loodan, et see on ajutine sul pelada 1080p 3080'ga. Vastasel juhul facepalm. Seda on korduvalt toonitatud reviewerite poolt, et isegi 1440p peal ei tule selle kaardi tugevused esile alles 4K peal. Ainus hea põhjus üldse 2080Ti välja vahetada on just 4K ja VR gaming.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 14:47:23 vasta tsitaadiga

Sai siis paar päeva 3090 VR-ga ED lastud ja jälgitud ühe silmaga kuidas MSI toimetab sagedustega. Eriti tore tundus kui GPU usage läheb 98-100% siis sagedus tuleb kohe kolinal alla 1700-1800 peale, kuigi oleks nagu just vaja rohkem jõudlust...usage läheb 80% ja allapoole laseb rõõmsalt 1800-1980 peale...2000 ja kõrgemat ei lähe kohe kuidagi, panin käsitsi 2015 ja ei midagi, ikka töötab täpselt samuti, panin siis 2050, steam VR ei käivitunud enam icon_biggrin.gif norm...kasutasin dragonit, afterbuneriga pole viitsinud eraldi jamad, korra katsetasin +15 ja +25% ei muutunud ikka midagi, nagu on sagedus 1750-1980 nii ta ka on.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 14:57:28 vasta tsitaadiga

m8markus kirjutas:
afterbuneriga pole viitsinud eraldi jamad, korra katsetasin +15 ja +25% ei muutunud ikka midagi, nagu on sagedus 1750-1980 nii ta ka on.


MSI power limit

tsitaat:
MSI lets you manually adjust the power limit up to 385 W—a 3% increase over the 370 W default, which isn't good enough. This card has 3x 8-pin and the 75 W slot power, which means 525 W of power delivery is physically possible. The VRM can certainly take more than 385 W, so giving us well over 400 W shouldn't be a big deal. Just like on Turing, NVIDIA's Boost algorithm complicates overclocking because you can no longer dial in specific frequencies.


https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/irrqc6/official_msi_30_series_power_consumption_revealed/
MSI on lihtsalt crap. Ka modified bios ei ole hetkel, mis selle eemaldaks. https://forum-en.msi.com/index.php?threads/higher-max-power-limit-vbios-on-x-trio-3090.347369/
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 15:17:27 vasta tsitaadiga

https://www.okidoki.ee/item/msi-geforce-rtxtm-3080-ventus-3x-10g-oc/10402038/

Väidetavalt juba 4 kaarti müünud, kui keegi tahab väga krõbeda hinnaga osta siis miks mitte?

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 15:28:16 vasta tsitaadiga

d3t, HV kasutaja https://foorum.hinnavaatlus.ee/profile.php?mode=viewprofile&u=7348
Kommentaarid: 406 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 15:41:34 vasta tsitaadiga

Jep hetkel on suurima üle 400W power limitiga ASUS Strix ja EVGA FTW mudelid. Vist kuni 470W isegi Strix mudelil. Kuskil on keegi kindlasti tabeli teinud aga hetkel kiire otsinguga ei leidnud.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 16:30:54 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:

Samal teemal keegi väidab, et probleem on erinevate komponentidega aga Nvidia ja PCB tootjad ei taha seda avalikult öelda.

Kui nii oleks, siis oleks nVidia ammu juba kõigi peale näpuga näidanud.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 17:12:22 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Jep hetkel on suurima üle 400W power limitiga ASUS Strix ja EVGA FTW mudelid. Vist kuni 470W isegi Strix mudelil. Kuskil on keegi kindlasti tabeli teinud aga hetkel kiire otsinguga ei leidnud.


Olen korduvalt oma MSI 3090 peal näinud üle 400W numbreid. Pole mingi eriline overclockija, aga piisab kui power limiit tõsta üles Afterburnerist vms kohast ning mäng oskab 100% GPU-d kasutada.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 17:24:41 vasta tsitaadiga

wirx, Power limit on minuteada GPU enda kivi kohta mitte TBP ehk Total Board Power. Lisaks efektiivsus ehk siis osa sissesöödetavast läheb kadudeks. GPU-Z peaks siiski üsna täpselt näitama GPU Chip Power Draw.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 17:39:45 vasta tsitaadiga

Tomorrow, nvidia power limit on boardi jaoks olnud kogu aeg. gpu-z näitab gpu chip power draw eraldi, mis jääb power limitist alla.
vähemalt on see nii olnud maxwelli, pascali ja turingu puhul. netist nähtud piltide ja lugude põhjal kehtib ka ampere puhul.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 18:00:19 vasta tsitaadiga

Ei tea kas EU jaoks jäetakse eraldi stock FE kaarte - kuna neid pidi ju piiratud koguses olema ja nad ikka veel otsivad partnereid EU-s müümiseks.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 18:26:02 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Kuskil on keegi kindlasti tabeli teinud aga hetkel kiire otsinguga ei leidnud.



https://www.overclock.net/threads/official-nvidia-rtx-3080-owners-club.1753932/
https://www.overclock.net/threads/official-nvidia-rtx-3090-owners-club.1753930/
Kommentaarid: 406 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 19:42:10 vasta tsitaadiga

424W Time Spy Extremes, +75 GPU ja +452 Mem, Power limit 102 MSI 3090 Gaming X Trio
Spoiler Spoiler Spoiler


GPU enda Chip power max on 234W, mis jääb ikka kaugele maha lubatud 380W, seega pigem on see 424W ikka õige videokaardi tarbimine.

Siin lehel https://www.techpowerup.com/vgabios/224967/msi-rtx3090-24575-200907
Board power limit
Target: 370.0 W
Limit: 380.0 W
Ja minul board power tarbimine naljalt alla 400W ei kuku sellise overclockiga ning vaevalt, et see Time Spy nüüd kõige rohkem GPU Wattaget tarbiv programm on, esimene, mis ette juhtus.

Siin on täiesti stock ning siis 387W max tarbimine.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!


viimati muutis wirx 12.10.2020 19:53:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 19:51:04 vasta tsitaadiga

wirx, Ju siis power limit mõjutab boost kellasi. Pean silmas default boost kellasi. Kuna sinul OC, siis läheb üle power limiti. Iseasi kas see eriti midagi aitab kui ikka üle 2Ghz ei taha minna. Ehk siis on stabiilsemalt kõrgel selle piiri lähedal?
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 20:29:58 vasta tsitaadiga

wirx, mis mvddc power draw max on?

edit:
otsaga võib-olla nvidia vs amd teemasse aga kuskil tpu foorumis keegi arvutas perf/tflops speci järgi. kuna nvidia spec on underrated ja amd oma overrated, siis see ei tohiks päris reaalsusele vastav olla. võtsin siis reviewdest keskmise taktsageduse, selle järgi reaalse tflops (ei ole 100% õige aga close enough) ja siis selle suhte jõudlusse - tpu 3090 strixi review performance summary, 1440p ja 2160p. silma jääb, et turing, navi ja pascal on nii enam-vähem samal tasemel selle mõõdiku järgi. polaris pole kaugel maas. vega64l läheb veidi kehvasti ja ampere teeb päris halva tulemuse.
* tähendab, et takt on eeldatavasti overrated, mis tähendab, et tegelik tflops väiksem ja %/tf vastavalt veidi parem.
gpu        tflop 1440p %/tf  2160p %/tf
3090 strix 40.3  100%  2.48  100%  2.48
3080       33.6   90%  2.68   84%  2.5

2080ti     15.9   72%  4.53   64%  4.02
2070s       9.2   55%  5.98   46%  5.00
2060        7.1   41%  5.77   34%  4.79

rx5700xt    9.66  51%  5.28   42%  4.35
rx5600xt*   9.0   40%  5.00   33%  4.12
rx5500xt    5.1   27%  5.29   19%  3.72

radeon vii 13.6   53%  3.90   46%  3.38
vega64*    12.7   41%  3.23   34%  2.68
rx590       7.1   29%  4.08   24%  3.38

1080ti     12.7   53%  4.17   45%  3.54
1070        6.9   34%  4.93   28%  4.06

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 12.10.2020 22:09:53, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2020 22:08:16 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
wirx, Ju siis power limit mõjutab boost kellasi. Pean silmas default boost kellasi. Kuna sinul OC, siis läheb üle power limiti. Iseasi kas see eriti midagi aitab kui ikka üle 2Ghz ei taha minna. Ehk siis on stabiilsemalt kõrgel selle piiri lähedal?


Võtsin Time Spy Extreme Top 100 tabelist suvalised ettejuhtuvad kaardid, sattusid
2x ASUS ja 1x EVGA 3090
https://www.3dmark.com/compare/spy/14362335/spy/14239735/spy/14443182/spy/14518484/spy/14247487#
Mitte ühelgi neist pole clock speed keskmiselt üle 2Ghz
2 viimast tulemust on minu omad, esimene stock teine overclockitud.
Top 100 sisse vaevalt, et keegi stock kelladega saab. Seal kõik kaardid vähem või rohkem üle kellatud. Kui päris algusesse vaadata, siis seal tõesti näeb üle 2Ghz average clock frequencyt, kuid seal on jumal teab kui põhjalikult ka kaartide kallale mindud. Mina lihtsalt panin vendid põhja ja ütlesin MSI programmist, et ole nati kiirem.
Kui Graphics score vaadata, siis on MSI kiirem, kui EVGA ning egas Asustestki jääb väga marginaalselt maha, eriti kui vaadata FPS-e. Seal tundub suurem vahe olevat sees hoopis RAM kiiruses, kui GPU kellas.
Seal topis veel kui vaadata, siis esimene kaart Colroful, järgmine Gigabyte ning alles 3-s erinev kaart on Asus
link

Mvddc power draw max oveclockiga on 115-120W kandis, stockis 110-115W

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 13.10.2020 09:56:27 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
RustyZ kirjutas:

Sai proovitud mõningaid mänge. Tulin üle 1070ti pealt. Prose on 9700k. Mängin hetkel 1080p 144hz peal.

Kõik FPSid on samal ajal striimides.

Nüüd peab VRi ära proovima. 1070ti pealt on edasiminek kindlasti, 2080ti jms omanikud ilmselt ei peaks hetkel uuendama...kui siis ehk VRi jaoks kui see kasutusel (selle kohta varem siin Wirx rääkinud).


Ma loodan, et see on ajutine sul pelada 1080p 3080'ga. Vastasel juhul facepalm. Seda on korduvalt toonitatud reviewerite poolt, et isegi 1440p peal ei tule selle kaardi tugevused esile alles 4K peal. Ainus hea põhjus üldse 2080Ti välja vahetada on just 4K ja VR gaming.


Jah. Järgmise kuvarina ostan loomulikult parema. Hetkel vanem Samsa gaming.
VRi 1070tiga nt Dirt Rallyt ei kannatand samal ajal striimides. Nüüd saab siis näha.

_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 164, 165, 166  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.