Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 105, 106, 107 ... 328, 329, 330  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011




sõnum 09.10.2020 10:21:23 vasta tsitaadiga

heretic666, kui muid argumente pole, tuleb ise välja mõelda või AMD nali välja käia? Otsusta siis juba ära, kumb on õige jutt, kas NVIDIA ja AIB ametlik retoorika meeletust nõudlusest ja probleemide puudumisest tootmisliinidel, või siis Taiwani DigiTimes info, mis kirjeldab Samsungi tõsist praaki ja läbirääkimisi TSMC'ga 7nm kiipide tootmisest? Millisest sõnast sa üldse AMD välja lugesid?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 09.10.2020 10:26:42 vasta tsitaadiga

Lihtsalt keegi peab Nvidia fanboyde jaoks süüdi olema, miks nende kaardid kallid on ja miks neil veel neid käes pole. Selleks põhjuseks on alati AMD, aga mitte kunagi Nvidia ise või tema tegemised icon_rolleyes.gif
Sellepärast tuuaksegi lampi AMD nimi välja ja naerdakse selle üle. Tavaline passiivne agressiivne käitumine.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sacher
HV kasutaja
sacher

liitunud: 29.01.2008




sõnum 09.10.2020 10:27:57 vasta tsitaadiga

sacher kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
majooro kirjutas:
https://forums.evga.com/New-EVGAcom-Notification-Checkout-Process-m3108092.aspx

Sellekohane uudis kah: https://www.techpowerup.com/273010/evga-introduces-queue-based-order-system-for-nvidia-rtx-30-series-graphics-cards


kahju, et edasimüüjad kõik miinusesse on lastud ning selle asemel, et nende soove täita, kes juba pea kuu oodanud on, siis anname hoopis uuele vennale, kes end tootjajuures kundeks vormistab ja teavituse saab...

kirjutasin ka casekingile tarneaja estimationi kohta- eks paistab, mis vastatakse


sain casekingist vastuse. mingit infot välja ei jagata, sest nad ei tea, millal evga kola juurde tuleb ja kui lõpuks mingi laar tuleb, siis kronoloogilise järjekorra alusel hakatakse shippama. ise loodan, et ikka nendest, kes enne ostsid ja soodsama hinnaga mitte vastupidi icon_biggrin.gif

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
no shit sherlock
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2020 10:35:30 vasta tsitaadiga

Mida ma otsustan siin täpselt? Et kumb räägib tõtt kas nvidia ametlik statement oma toodete kohta või rumor kusagilt mujalt allikatest? Mis mul sellest, olukord on nagu on, saadavus olematu ja hinnatõus nõudluse tõttu suur.

Teatud indiviidid käivad siin teemas ainult kurtmas kui paha ja halb üks ettevõte on ja teises teemas kui lilleline ning täis valgust ja headust üks teine ettevõte on. Siiralt loodan et konkurendil sellist nappust ja price skyrocketit ei tule aga mulle isiklikult tundub naiivne loota et radeoni väljatulekuga lähikuudel midagi drastiliselt paremaks läheb high end videokaartide saadavuse osas.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
HV kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 09.10.2020 10:41:57 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Mehed - võtke ennast kokku ja lõpetage see hala ära. (Mõnele kukub lausa taevas kaela, et ei olegi juba uut mänguasja saanud)


Täiesti haiglaseks on tänapäeval muutunud see inimeste tarbimisvajadus.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001




sõnum 09.10.2020 10:45:32 vasta tsitaadiga

majooro kirjutas:
m8markus, kirjas on nii, et väidetavalt toodab Samsung praaki ja väidetavalt on NVIDIAl avanemas võimalus TSMCga läbi rääkida paremate tingimuste üle järgmise aasta kiipide tootmise teemal.


Nad said võimaluse TSMCga läbirääkida ja kokku leppida tehingu parematel tingimustel, seega järgmisel aastal võidakse hakata tootma... jne.

Ja mida iganes, aga kui nad seda teevad siis mind paneb küll muretsema see mida ma om 8nm tehprotsesiga kaardiga teen peale seda kui neid hakatakse 7nm protsessiga tootma, kindlasti tulevad need paremad ju...


viimati muutis m8markus 09.10.2020 10:49:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2020 10:46:27 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL kirjutas:
dex kirjutas:
Mehed - võtke ennast kokku ja lõpetage see hala ära. (Mõnele kukub lausa taevas kaela, et ei olegi juba uut mänguasja saanud)


Täiesti haiglaseks on tänapäeval muutunud see inimeste tarbimisvajadus.


Heh, võtke rahulikult - tõsised soovijad kes kohe tellisid on paljud ka oma kaarte saanud. Vingujad on need kes pole tõsiselt plaanindki nVidia kaarti osta ehk AMD fanboyd kes siin teemas igal lehel kümnete postide näol kiunu panevad.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2020 11:18:37 vasta tsitaadiga

Paistab, et varsti on võimalik ilma selle nõmeda punase randita EVGA kaarte osta. Iseasi, millal kaardid üle-üldse EU-s saadavale tulevad.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011




sõnum 09.10.2020 11:52:06 vasta tsitaadiga

Siiralt soovitan jääda ikkagi viisaka dialoogi juurde. Selline sõnakasutus opponendi suunas nagu inisemine, kiunumine jne viitab ainult inimese matslikkusele.
Vahepeal jääb kangesti mulje, et teemas on esindatud NVIDIA või hulgiladude avalike suhete esindajad või lausa advokaadid. Mina, kui ostja, oman õigust ja täiel määral ka kasutan seda õigust kaitsta enda, kui ostja seisukohti. Minu jaoks on kasulik toote hea saadavus ja majanduslikult mõistlik hind mulle - ostjale!

Isegi kui ma olen ettevõtja, siis mis pagana päralt ma optimeerin makse, tulusid ja kulusid, kui mingil hetkel lähen ja ostan mingi toote kordades kallimalt, kui:
1. on seda lubatud müüa;
2. kui on tema omahind + juba juurde arvutatud kasum;
3. kui on tema tegelik turuväärtus mitte paari nädala lõikes, vaid pikemas perspektiivis (ostan ma ju ta mitte paariks nädalaks).

Minule, kui toote ostjale, tuleb 100% kasuks tugev konkurents NVIDIA, AMD ja tuelvikus ka Inteli vahel, mis:
1. muudab toote hinna soodsamaks minu kui ostja jaoks;
2. kindlasti mõjub positiivselt toote saadavusele turul;
3. anna suurema tõuke toodete arendamisele.

Mis puudutab teatud firma fännamist, siis võin rääkida ainult enda eest. Minu viimased kaardid on olnud sellises järjestuses:
GTX 660 - GTX 970 - GTX 1080 - GTX 2070 Super.
Põhiliselt selle pärast, et kasutasin G-Sync monitore. Kuna hetkel on peamiseks ekraaniks OLED, mis kasutab tarkvaralist kaadrisageduste sünkroonimist, siis pole NVIDIA valik enam primaarne. Hind, võimsus ja saadavus saavad määravaks.

Küll aga olen praegu üldse ilma GPU-ta, kuna enne RTX 3080 launchi müüsin kaardi maha, sest pakkumine oli tehtud, tehing lubatud ja meest sõnast härga sarvist. Nii et ei hakka valetama, praegune olukord käib mulle närvidele küll, nagu käib ka mõne mehe argumenteerimata lõõpimine minu aadressil. Tegemist nagu polekski meestega, vaid naistega, kellele meeldib ainult "lõugu lõksutada" turul.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 09.10.2020 11:55:47 vasta tsitaadiga

majooro kirjutas:

1. on seda lubatud müüa;


Oot oot, kas ma magasin öösel nii kõvasti, et liikusin ajas tagasi 30 aastat? MSRP, mis pealegi Euroopas ei oma mingit tähendust nagunii, on soovituslik jaemüügihind. Mitte keegi mitte kusagil ei oma võimu ega õigust piirata toote müügihinda, sest selle kujundab vabaturg.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 09.10.2020 12:12:41 vasta tsitaadiga

AMD fanboyd võiks jah vaadata mis CPU sektoris hindadega toimub. Seda et AMD konkurentsivõimeliselt midagi odavalt ära annab ei toimu. Sama juhtub ka GPU-dega.

Kui nvidia järgmine aastal TSMC 7nm juurde pääseb , siis ootaks super või TI kaarte juba 7nm peal.

Kui rahva vähe , siis kõige soodsam diil on ilmselt odavalt kasutatd 2080ti osta. Olulisemad mängud saavad niikuinii DLSS toe ja DLSS-i abiga jookseb 2080ti ilusasti järgmise põlvkonnani.

(kui keegi müüs oma GPU maha enne uue ostmist , siis on see ta enda mure. Vähegi tänapäeva "lanchidega" kursis olev inimene peaks teadma mida need endast kujutada võivad ja kui raske võib uue kauba saamine alguses olla.)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 09.10.2020 12:13:37 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
majooro kirjutas:

1. on seda lubatud müüa;


Oot oot, kas ma magasin öösel nii kõvasti, et liikusin ajas tagasi 30 aastat? MSRP, mis pealegi Euroopas ei oma mingit tähendust nagunii, on soovituslik jaemüügihind. Mitte keegi mitte kusagil ei oma võimu ega õigust piirata toote müügihinda, sest selle kujundab vabaturg.


Ida-virumaast NSVL väga kaugel pole.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003




sõnum 09.10.2020 12:17:13 vasta tsitaadiga

majooro kirjutas:
Küll aga olen praegu üldse ilma GPU-ta, kuna enne RTX 3080 launchi müüsin kaardi maha

Lol, sellepärast sa seda sitta ja sappi siin pritsidki launchist saati.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 09.10.2020 12:30:16 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
majooro kirjutas:
Küll aga olen praegu üldse ilma GPU-ta, kuna enne RTX 3080 launchi müüsin kaardi maha

Lol, sellepärast sa seda sitta ja sappi siin pritsidki launchist saati.


Oot, kuhu nüüd eetika jäi? Müüsid vana kaardi suurema raha eest maha, sest kui 3080 väljas, siis vana kaardi hind langeks, muud põhjust kiirustamiseks ju olla ei saanud? Miks sa nõudsid oma vana kaardi ostjalt rohkem raha, kui see nüüd väärt on? Puhas kapitalism ju! Vanal heal vene ajal oleks sellise asja eest kohe kulaku staatuse külge saanud ning tee oleks viinud raudteejaama...

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 09.10.2020 12:34:01 vasta tsitaadiga

majooro kirjutas:
m8markus, kirjas on nii, et väidetavalt toodab Samsung praaki ja väidetavalt on NVIDIAl avanemas võimalus TSMCga läbi rääkida paremate tingimuste üle järgmise aasta kiipide tootmise teemal.

Digitimes on kahjuks hit and miss oma kõlakatega. Näiteks 5nm Zen3...
heretic666 kirjutas:
majooro kirjutas:
Lobajutt. NVIDIAL kõik timm, liinid toodavad täisvõimsusel, kaarte saadetakse konteineritega, aktsiad lendavad taevas, elu on lill.
See kõik on tossikeste hala foorumites, ässadel kaardid kodus 😀

Mhm ja AMD toob day 1 kümneid euroaluseid big navi kaarte eestisse õiglase 450 euro eest mis jõudluselt "neck to neck" 3080 kaartidega icon_biggrin.gif

Ja kui toobki? On see siis halb kellelegi? Kaupmehed ei saagi scalpida. Kui kahju...
Nvidia ostjad samas istuvad päevast päeva praegu otsingus, et kust midagi tellida saab ja närivad küüsi, et kas preorder ikka kehtib või katkestatakse.
Jah see on tunduvalt parem mis praegu toimub.
aff198 kirjutas:
Lugedes mõne mehe lugu sellest kuidas kaupmehed peaks müüma kõik ühe hinnaga (pool muidu kahjumiga ära andma) ja nõudlust mitte arvestama , siis tundub et mõnele mehele on siin "tasuta" ka kallis.

Kui Eesti kaupmees paneb $699 kaardile hinnaks 800€, siis ma olen üsna kindel, et ta jääb omadega plussi. Rääkimata 1000+ hindadest aga siinkohal ma süüdistaks rohkem vaheladusid. Kokkuvõttes ei osta nt AT ju otse Nvidialt vaid mõnest EU lao st. Muidugi nad panevad ka oma juurdehindluse sinna otsa.
Viilutaja kirjutas:
Lihtsalt keegi peab Nvidia fanboyde jaoks süüdi olema, miks nende kaardid kallid on ja miks neil veel neid käes pole. Selleks põhjuseks on alati AMD, aga mitte kunagi Nvidia ise või tema tegemised icon_rolleyes.gif
Sellepärast tuuaksegi lampi AMD nimi välja ja naerdakse selle üle. Tavaline passiivne agressiivne käitumine.

Nvidia fänboydel on Stockholmi sündroom. Peksab-järelikult armastab.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011




sõnum 09.10.2020 13:05:08 vasta tsitaadiga

Tomorrow, Arvutitark on NVIDIA kodulehel ära toodud kui ametlik edasimüüja Eestis.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 09.10.2020 13:07:15 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Kui Eesti kaupmees paneb $699 kaardile hinnaks 800€, siis ma olen üsna kindel, et ta jääb omadega plussi.


Eesti kaupmehe jaoks on hind 699 eurot, mitte dollarit. Lisa sinna transport, maksud ja oma kulu ja vaata, kuidas sellest "omadega plussi jäämisest" jääb alles kopikas. Mis sa arvad, miks on näiteks Arvutitarga puhul mõni kord sadadesse eurodesse ulatuv vahe nende bigbox storedega, mis korra aastas oma nime vahetavad ja suure tõenäosusega just väga puhtalt ei opereeri?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dev Grex
HV Guru

liitunud: 29.07.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2020 13:10:48 vasta tsitaadiga

Jah, kaupmeees ostab neid videokaarte MSRP'ga icon_lol.gif
Kommentaarid: 344 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 09.10.2020 13:20:07 vasta tsitaadiga

s1c2i3m4m5 kirjutas:
Jah, kaupmeees ostab neid videokaarte MSRP'ga icon_lol.gif


Tahtsin just sama öelda. Tundub, et Scart ei tea kaubandusest midagi. Tema sõnade kohaselt peaks talle ütlema nüüd: Kui sa ei tea asjast midagi, siis ole parem vait.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rauli24
HV vaatleja

liitunud: 10.08.2010




sõnum 09.10.2020 13:28:06 vasta tsitaadiga

700 eur ei ole msrp ,700 usd on 600 eur
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lordlesta
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.07.2005




sõnum 09.10.2020 13:35:15 vasta tsitaadiga

Just jõudis Casekingist kohale EVGA 3090 FTW3, millele sai launch päeval veel soodsama hinnaga järjekorda võetud. Nüüd läheb 1080ti vahetusse icon_cool.gif

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011




sõnum 09.10.2020 13:47:20 vasta tsitaadiga

Lordlesta kirjutas:
Just jõudis Casekingist kohale EVGA 3090 FTW3, millele sai launch päeval veel soodsama hinnaga järjekorda võetud. Nüüd läheb 1080ti vahetusse icon_cool.gif

Spoiler Spoiler Spoiler

Congrats! Nädalavahetus tõotab tulla põnev thumbs_up.gif
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 09.10.2020 13:55:00 vasta tsitaadiga

rauli24 kirjutas:
700 eur ei ole msrp ,700 usd on 600 eur

USA-s ei ole üheski poes, ei e-poes egas ka päris poes hindadel juures käibemaksu. Kohalik käibemaks on osariigiti erinev, üldiselt jääb 5-10% vahesse. Eestis on käibemaks 20% ja meie hinnad on kõik nendega. Ehk siis kui USA-s on käibemaksuta hind 700 usd, mis võrdub ~600€ tuleb Eestis sellele lisada 20% käibemaksu ning hind on 720€ minimaalselt. USA elanik saab tänu väiksemale käibemaksule selle videokaardi kätte heal juhul 630€ eest, kusagil alaskal vms kohas kus on 0% km, saab ka 600-ga, kallimates osariikides maksab üle 660€. Lisaks on USA üks turg ja seal on konkurents väga karm, tänu millele tootjad müüvad USA turule odavamalt, kui Euroopa turule, mis on killustatud. USA-s vaatab klient mingit X toodet kodulehelt ja näeb kogu riigi hindasid. Euroopas ei googeldata kõiki erinevaid riike läbi, et otsida, mis riigis kõige odavam hind on. Lisaks on USA-s tihtilugu ka postimaks tasuta, Euroopas Saksast või kasvõi Soomest tellides ei paku pea keegi 0€ tarnet Eestisse. Sellele kõigele lisaks tuleb veel erinev tollimaks, ma videokaartide oma USA ja EU vahet ei tea, aga paljudel asjadel on EU-s kõrgem tollimaks, kui USA-s.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-steven--
Kreisi kasutaja
-steven--

liitunud: 29.11.2007




sõnum 09.10.2020 13:58:14 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
rauli24 kirjutas:
700 eur ei ole msrp ,700 usd on 600 eur

USA-s ei ole üheski poes, ei e-poes egas ka päris poes hindadel juures käibemaksu. Kohalik käibemaks on osariigiti erinev, üldiselt jääb 5-10% vahesse. Eestis on käibemaks 20% ja meie hinnad on kõik nendega. Ehk siis kui USA-s on käibemaksuta hind 700 usd, mis võrdub ~600€ tuleb Eestis sellele lisada 20% käibemaksu ning hind on 720€ minimaalselt. USA elanik saab tänu väiksemale käibemaksule selle videokaardi kätte heal juhul 630€ eest, kusagil alaskal vms kohas kus on 0% km, saab ka 600-ga, kallimates osariikides maksab üle 660€. Lisaks on USA üks turg ja seal on konkurents väga karm, tänu millele tootjad müüvad USA turule odavamalt, kui Euroopa turule, mis on killustatud. USA-s vaatab klient mingit X toodet kodulehelt ja näeb kogu riigi hindasid. Euroopas ei googeldata kõiki erinevaid riike läbi, et otsida, mis riigis kõige odavam hind on. Lisaks on USA-s tihtilugu ka postimaks tasuta, Euroopas Saksast või kasvõi Soomest tellides ei paku pea keegi 0€ tarnet Eestisse. Sellele kõigele lisaks tuleb veel erinev tollimaks, ma videokaartide oma USA ja EU vahet ei tea, aga paljudel asjadel on EU-s kõrgem tollimaks, kui USA-s.

+ veel see, et üldiselt pannakse MSRP tootja poolt vastavalt 699$ USAS ja 699€ EUs, mis ajab hinna omakorda kõrgemaks.

_________________
mees kes püüab kala teise mehe tiigist, võib sealt ka krabi püüda
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 09.10.2020 14:00:23 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
s1c2i3m4m5 kirjutas:
Jah, kaupmeees ostab neid videokaarte MSRP'ga icon_lol.gif


Tahtsin just sama öelda. Tundub, et Scart ei tea kaubandusest midagi. Tema sõnade kohaselt peaks talle ütlema nüüd: Kui sa ei tea asjast midagi, siis ole parem vait.


Ma enda meelest ütlesin, et Euroopas sellist asja nagu MSRP ei eksisteeri. Aga laseme edasi, lühikese bussi grupp.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 105, 106, 107 ... 328, 329, 330  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.