Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 95, 96, 97  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Asjamees
HV kasutaja
Asjamees

liitunud: 07.04.2002




sõnum 13.09.2020 09:12:51 vasta tsitaadiga

mella kirjutas:
Asjamees kirjutas:
Auto generaator reguleerib küll voolu. Seda ergutusmähise abil. Töötava mootoriga dikteerib süsteemi pinge just aku laadimise reziim.



Kumba siis reguleerib? Voolu või pinget ;)

Siiamaani reguleeriti genekas asuva pingeregulaatori abil küll generaatori väljastatavat pinget, mille juhtots lähtub süsteemi pingest.
Jätame need keerulisema juhtimisega kaasaegsed genekad kõrvale.


Kõik on õige. Reguleerib voolu pinge muutmisega. Ehk siis võib öelda ju ka, et reguleerib pinget voolu piiramiseks. Lähme nüüd teemaga elektrirataste juurde tagasi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 13.09.2020 10:33:46 vasta tsitaadiga

Aku laadimiskontroller töötab samamaoodi aga sõltub mis aku laadimise reziim on valitud:
1) Püsivoolu korral kontroller hoiab voolu konstantsena
2) Püsipinge korral hoiab pinget konstantsena

Püsivoolu meetod on rohkem levinud, kuna ei kahjusta akude laadimisel liigvooluga. Ja seda on väga lihtne teha. Selle miinuseks on aku täissaamise korral ülelaadimine, mis kahjustab akusi. Li akudel põhjustab plahvatuse (need õnnetud Samsungi plahvatavad moblakud)
Püsipinge meetod on akudele parem - laetakse õige pingen ja ülelaadimine on välistatud. Kuid püsipingel just viimane lõpp võtab hästi kaua aega.
Kaasaegsed laadijad kasutavad mõlemat - tühjaks olles püsivoolu ja kui lõpp püsipingega. See meetod tagab akudele parima eluea ja LI maailmas pole ohtu akude plahvatuseks. Kaasaegsel laadijal on nii akupinge kui voolu mõõtmine reaalajas ja kõik sõltub sätestamisest.
Autogened on püsipinge reziimis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2020 08:34:35 vasta tsitaadiga

Alles siin oli aliexpressi aku muutus tulekeraks kui pauk käis. PARTS käis ja oligi tuli taga alist tasuks pika kaarega mööda minna mis puudutab akusid. Kahtlase väärtusega elemendid. Päris mitu ali aKut uuesti teinud kus on tule jälgesid. Siiski nkoni kraam väga tuld ei viska kui tahakski.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sahib
HV veteran


liitunud: 25.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2020 20:14:03 vasta tsitaadiga

Mihkus kirjutas:
Minu projektikas.. Varsti juba pool aastat ehitanud aga progess on olematu. Tahaks jäigemat esiharki, 140mm käiguga saaks selja parajaks ja kannataks mõnusasti pikemat maad ka sõita, teiseks julgeks esipidurit kasutada. 203mm ketas ja veidi järsem sadul ka kindlasti.
Sai linnas üks tiir tehtud ja pidurite võimekus annab soovida. Kiirendab umbes samamoodi nagu närviline civic icon_cool.gif


Oskab keegi juhendada, kust kohast saab osta pildil oleva disainiga pakiraami?

_________________
Mõtet harutades võib jõuda mõttetuseni ...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2020 21:06:02 vasta tsitaadiga

Sahib, kas su raamil on ka analoogsed kinnituskohad?
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sahib
HV veteran


liitunud: 25.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2020 21:22:03 vasta tsitaadiga

link :: https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.hinnavaatlus.ee%2F1238016%2Fecobike-elektrijalgratas-s3-36v-13-ah%2F&psig=AOvVaw1VSzu5yD_hev0uTJHO9uuY&ust=1600712512359000&source=images&cd=vfe&ved=0CAIQjRxqFwoTCJDdhOqt-OsCFQA

beastbeats kirjutas:
Sahib, kas su raamil on ka analoogsed kinnituskohad?

Ecobike S3 - elik kuratsedateab.
Istub kenasti raami peal

_________________
Mõtet harutades võib jõuda mõttetuseni ...


viimati muutis Sahib 20.09.2020 21:27:57, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2020 21:23:08 vasta tsitaadiga

Kas see mitte ei lähe vpiduri kohtadele?
_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 21.09.2020 08:19:02 vasta tsitaadiga

Ei lähe, raamil seal 4 neetmutriga kohta kuhu see pakiraam kinnitub. Sain ta rattaga kaasa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.09.2020 09:35:48 vasta tsitaadiga

Pildi järgi vaadates võiks seda saada ka kahepoolse teibi ja paari nipuka või metall sulguriga kinnitada samas.
Teip takistab libisemist ja nipukad või ketall klambrid hoiavad pinnad kontaktis...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 21.09.2020 12:53:13 vasta tsitaadiga

Ütleks, et üsna kehv pakiraam. Ise peale korra toetad, siis on vajub kössi icon_biggrin.gif
Aga disain on äge küll...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2020 12:17:46 vasta tsitaadiga

minul on mingi selline raam
link

Sain rattaga kaasa 25kg kannatab kirjade järgi kuigi on tugevam kui vene rattal millepeal sai kunagi püsti seistud. Ilmselt need mutrid ei kannata sest pole võlli küljes vaid kõrgemal kahe väikese mutriga ilmselt sellepärast on 25kg.

Kas keegi omale laipu ei taha link

Hmm loen postist Took the test. charge 3.73-3.74. resistance16-18mom. With a load of 10 amps, the battery issued 100% capacities. Heating 50 degrees. At a load of 15 amps also issued completely its capacity, heating 65 degrees. great! 27 Apr 2020
Et elemdid lähevad +50c peale. See on juba surm nendele. Kallid on ka. Nkonist tuleks sama hinnaga mingid LG mudelid mis vaevalt +25c kui laadida. Aru ma ei saa kas nad kujutavad ette palju on tegelikult on 5C see on umbes 15 ampri jagu kui nad ei suuda 10ampri peal +30c laadada ja mahalaadida siis tegemist laipadega.
See takistus pole suurt oluline elektriratta puhul vabalt tulevad toime ka 40millioomi sisemise takistusega probleemivabalt. Kui elmendid juba 80millioomi sisemist takistust siis võib pidada juba kehvaks. Samas kui 10p aku on terve S kannatab palju rohkem seal korruta 40x10 ja kui element seal 80 peal istub korruta kümmnega see niipalju korrutad mitu P on. Millal terve S kanni läheb on taksistus palju suurem number. Kui mõõta tervet S takistust siis see number mis tuleb jagada P Saad enmjaolt teada iga elmendi takistuse kuid see ei ole päris tapne kuid võib arvestada.

Iwe kommist loen tollis saadeti tagasi keegi oli suvel tahtnud. Keegi eestlane sai tünga ,et toll hiina tagasi saaatis. Kõik sellised elmendid tuleks tagasi saata.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 23.09.2020 13:48:55, muudetud 15 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 23.09.2020 12:59:18 vasta tsitaadiga

Ega need vene raamid lähevad ka lõpuks kõveraks, mõtlesin sadulaposti ja pakiraami vahele väikse silla panna, siis kannatab oluliselt rohkem raskust. Pakiraami alla jääb veel nii palju ruumi, et saaks sinna veel ühe aku paigaldada...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2020 14:27:56 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ilmselt need mutrid ei kannata sest pole võlli küljes vaid kõrgemal kahe väikese mutriga ilmselt sellepärast on 25kg.

Pigem ikka antud pakiraami konstruktsioon ja materjalid - analoogsetel mudelitel on Achilleuse kannaks need alumised kinnitused.

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2020 08:12:10 vasta tsitaadiga

Mnjah, ei julgeks ühtki tundmatu brändi akut kasutusse võtta enne kui on põhjalikult sisse vaadatud.
Spoiler Spoiler Spoiler
icon_eek.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devean
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2020 20:53:23 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Mnjah, ei julgeks ühtki tundmatu brändi akut kasutusse võtta enne kui on põhjalikult sisse vaadatud.
Spoiler Spoiler Spoiler
icon_eek.gif


Sai ka kunagi paar aastat tagasi suure hurraaga esimene aku aliexpressist võetud. Aga kui olin vähe täpsemalt e-rataste skenega tutvunud, müüsin selle maha ja tellisin ka korraliku aku EM3EV.st.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 07.10.2020 13:27:57 vasta tsitaadiga

Praegu vaatasin, et nkonis LG ICR18650-HE4 cellid päris odavalt (refurbished) võtsin kohe 80tk, teeb veel ühe aku millega talvel kihutada saab. 20A 2500mAh, pole üldse halb 1.90/tk eest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2020 10:34:34 vasta tsitaadiga

Veel odavamad ja suuremad kui saab vähema vooluga hakkama: icon_wink.gif
https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/18650-size/lg-inr18650-mg1-2850mah-10a-refurbished.html

Kui 0-ist hakata tegema. Soovitage disaini, nippe ehitada elektrikas vihmas, lörtsis, libedaga sõiduks niiet ise ei saaks märjaks.
Vändad peavad olema. Kaherattaline. Iste võiks olla mugav ehk mitte sadul. Tõenäoliselt madal, nii et saab jalad igal ajal maha panna.
Või on asi ainult riietuses kinni?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2020 10:45:09 vasta tsitaadiga

Midagi sellist või sellist pead siis ehitama

Muidu riided ikka jah. Eks porikas/rehv natuke muudab aga märjaks saad ikka.

_________________
------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2020 13:02:09 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Mnjah, ei julgeks ühtki tundmatu brändi akut kasutusse võtta enne kui on põhjalikult sisse vaadatud.
Spoiler Spoiler Spoiler
icon_eek.gif



Eks ta ole jah. Ilmselt olid counterfeit elemendid. Mina ikkagi ei soovitaks paraleeli LI-ion akusid panna sest nendele ei meeldi kui pinge pidevalt peal on. Kui see vahetükk seal oli ilmselt ikkagi olid elemendid pinge all paraleelis. Niisama seistes need elmendid ei plahvata. Siis viimane oletus et olid counterfeidid. Asi mis selle akud põlenguni võs viia 1 element läks kanni ja teisest akust paraleelis hakkas pinge peale jooksma. Aga jah kui lugeda lg datasheete siis seal hoitakse elmente 24 tundi lühises ja ei miskit tuld. LG on suur firma seal on kontroll taga. Tihti need hiina akud veel ilma positiivse paberita kui nikkel sulab siis lähebki põlenguni. Paber võib päästa halvimast ja maksab kopikaid. Seda lihtstat paberit ignoreeritakse palju ja ka seal akudes mis eestis rattaga kaasa saad kui ostad.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 13.10.2020 13:15:09, muudetud 3 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2020 13:03:12 vasta tsitaadiga

72V akud korjati müügilt ära pärast intsidenti.
Keegi võiks sealt osta ja Youtubes neid lahata icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2020 13:12:29 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
72V akud korjati müügilt ära pärast intsidenti.
Keegi võiks sealt osta ja Youtubes neid lahata icon_razz.gif


See oli videos jah ju ikkagi oli midagi mäda.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2020 13:20:26 vasta tsitaadiga

Päris mitmed majad maha põlend sealt ostetud akude pärast. Midagi peab olema nende akupakkide ehitamisel väga valesti. Huvitab mis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 13.10.2020 13:41:54 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Mnjah, ei julgeks ühtki tundmatu brändi akut kasutusse võtta enne kui on põhjalikult sisse vaadatud.
Spoiler Spoiler Spoiler
icon_eek.gif



Eks ta ole jah. Ilmselt olid counterfeit elemendid. Mina ikkagi ei soovitaks paraleeli LI-ion akusid panna sest nendele ei meeldi kui pinge pidevalt peal on. Kui see vahetükk seal oli ilmselt ikkagi olid elemendid pinge all paraleelis. Niisama seistes need elmendid ei plahvata. Siis viimane oletus et olid counterfeidid. Asi mis selle akud põlenguni võs viia 1 element läks kanni ja teisest akust paraleelis hakkas pinge peale jooksma. Aga jah kui lugeda lg datasheete siis seal hoitakse elmente 24 tundi lühises ja ei miskit tuld. LG on suur firma seal on kontroll taga. Tihti need hiina akud veel ilma positiivse paberita kui nikkel sulab siis lähebki põlenguni. Paber võib päästa halvimast ja maksab kopikaid. Seda lihtstat paberit ignoreeritakse palju ja ka seal akudes mis eestis rattaga kaasa saad kui ostad.


Selle paberi all mõtled seda tumerohelist pappi? Ilmselt mul seda vaja ei lähe aga enamus akudes on see olemas... Just võtsin hunniku LG akusid icon_biggrin.gif
Muidugi mitte hiinast.


Kui akul sisemine isolatsioon saba annab, siis käib sealt korra särakas läbi mis läbi kihtide kõik söestab.. Sealt edasi on juba katastroof.

Aga alles nüüd sain aru, et rohelise papi isolaatorid, ehk need mis otstesse lähevad, nagu seibid. Neid mul hetkel polegi ja selline tunne, et nüüd on kriis käes icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2020 13:48:22 vasta tsitaadiga

Ise ootan juba mitu kuud oma 21700 pappseibe icon_razz1.gif
EDIT: hundist räägin just tuli SMS, et pakk automaadis icon_biggrin.gif


viimati muutis DVDRW 13.10.2020 15:54:42, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 13.10.2020 13:53:03 vasta tsitaadiga

Alist tulevad ainult asjad, mis ma enam kui 6 kuud tagasi tellisin. Koroonakriisi keskmes tulid mõned asjad nädalaga kohale... Aga seibid unustasin sootuks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2020 19:03:27 vasta tsitaadiga

See jah mis otstesse käib positiivse otsale. Sellega on asi nii kui nikkel peaks sulama vajub paberi vastu ja põleb läbi hetkega. Kui seda pole nikkel vajub täielikult lühisesse ja tekib rohkem lühiseid. Aga jah ei tasu paksemat nikklit panna kui 0.15 1 kiht või kohati liitega tekib kuhugi 2 kihti kui 2p nikkel on. See paberii seibid hoiavad nikkli kõrgemal kui muidu.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 14.10.2020 09:50:31 vasta tsitaadiga

Nädalavahetusel lootsin kokku keevitada aga tundub, et peab veel pool aastat ootama icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2020 11:49:36 vasta tsitaadiga

Mihkus kirjutas:
Nädalavahetusel lootsin kokku keevitada aga tundub, et peab veel pool aastat ootama icon_biggrin.gif

https://eu.nkon.nl/accessories/packaccessoires/isolatiepapier/1x-18650-isolatiepapier.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 15.10.2020 08:55:10 vasta tsitaadiga

Eks ma siis ootan 2 nädalat. Mis see punktkeevituse pinge ja vool olla võiks kui nikkel 0.15mm? Eelmine nädal proovisin ja nikkel põles kuidagi ülemäära tumedaks ja ega eriti hästi kinni ei võtnud. Pinge 5.2V ja vool 210A, tundus liiga aeglane ja kuum...
Antud apastraat 250VA toroid trafo, mõned releed ja ´taimer
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 15.10.2020 09:50:43 vasta tsitaadiga

Mul mikrouuni trafost tehtud, vool kruttida nii suureks kui kannatab, kui üldse kannatab, pigem vist kipub mingi määratud suurus olema? Edasi ajaga mängida, hakata võimalikult lühikesest ajast ja siis mingil testakul vaadata, keerata aega natuke pikemaks ja kuniks võtab normaalselt kinni ja ei kuumuta, siis on kõige parem. Ma keevitasin ära ja siis kiskusin näpitsatega lahti ja vaatasin, et jääks võimalikult sarnaselt mõnele originaalkeevitusele need punktid sinna külge alles, kui lint ise ära rebida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2020 09:56:16 vasta tsitaadiga

tegelt peaks kinni jääma kui tumedaks tõmbab nikkil probleem liiga lähestikku või ei lähe celli piisavalt ampreid et läbi võtaks. Seal peab natuke suruma nii et nikkel oleks elemendi vastas. Katseta mingi laibaga. Keevitus tahab siledat alust.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 15.10.2020 12:14:05 vasta tsitaadiga

Mul on üks 2kVA mikrolaine ahju trafo ka, äkki see väike toroid polegi piisavalt võimas? autotrafo muidugi jääb selle jaoks lahjaks.. Kui hakkama ei saa, siis peab meistri juurde saatma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2020 12:54:58 vasta tsitaadiga

Ampreid ja pinget niimoodi raske soovitada. Eriti vahelduvvoolu puhul. Siis käib see ju vahepeal 0-i peal. Parim viis ikka testides kindlaks teha.
787A welder mul kõige paremini laseb 60 ja 2 pulssi juures. Kui 99 (see on max) panna siis on hoopis kehvem tulemus.
Kas mikrouuni trafosid paralleeli või järjestikku ei saa panna?
Kui jupid kätte saan lähen akubaasil welderi peale üle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 15.10.2020 13:33:15 vasta tsitaadiga

Uuni trafosid ikka saaks järjestikku ka panna, põhihäda siiski selles, et tuleks need kolm või neli keerdu sekundaari nii jämedast kaablist kui võimalik sinna kerida, see päris suur pusimine. Endal olid algul nõks liiga peen see sekundaar, siis vägistasin jämedama vase sinna, peale seda läks tunduvalt paremaks. Need keevituse kaablid peavad ka võimalikult jämedad ja lühikesed saama, mul endal peale trafot ca 10-15cm otse trafo mähised niiöelda ja seal otsas siis pinnid, mida keevisele surun.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 15.10.2020 13:43:32 vasta tsitaadiga

Kui võimas trafo sul on? Mul on 16mm² juhtmest hetkel, 70mm² jupp vedeleb ka millest saaks sekundaari teha... Teiseks ma vist olen messingust oma pinnid teinud. See jõu rakendamine on ka nii ja naa, mida suurem kontakt pind seda parem keevis ilmselt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 15.10.2020 13:54:44 vasta tsitaadiga

1200W ahju oma vist oli, hetkel pole selle asjanduse lähedal, pärastpoole satun siis võin trafost mingid mõõdud ka vaadata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2020 14:12:16 vasta tsitaadiga

See sunkko otmine alist on paras keemia mul oli 1 vanem riist sellele tegin ise trafo uuni omast. Prbleleem oli ,et pulssidest jäi väheseks. Ostsin 709ad hiljem see võtab kinni kõik isegi 0.20 pole probleem. Keevitus tuleb ikkagi parem kui see pulsside jada suudab elmenti sisse minna kui liiga väike takistus siis 0.20 juba keeruline.
Amprid kui ei suuda elmenti jõuda siis ei tule keevitusest kah midagi välja. Suurt siis kasu pole kui current lihtsalt niklist läbi jookseb. 4pulssi 0.15 paras pliiatsiga puntitada. 0.15 jaoks piisaks ka kahest pulssist kuid pliiatsi jaoks jääb väheseks.
Kui keegi toimivat sunkko ostu poodi tahab alist mis jõuab ka kohale ja toimib võib küsida.
Need sunkko riistad toimivad takistuse peale kui mingid elemendid väikese taksitusega siis vaja rohkem pulsse panna. Kui teistugune metall mida raske keevitada kõik sõltub elmendist, nikkelmetallist. Mõnda ei saa isegi nelja pullsiga.
Sony elemendid need tahavad head laksu saada. SUB-C elmendid need kah tublisti rohkem.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2020 14:40:19 vasta tsitaadiga

Mikroka trafo on sessuhtes kehva, et tihtipeale jääb pingest puudu. Kuskil 1-2V tavaliselt nad vist saavad.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2020 14:58:49 vasta tsitaadiga

Siis peaks saama ju 2tk järjestikku panna. Pinge kahekordistub.
Sekundaarijuhtme isolatsioonina saaks termorüüsi kasutada. Kannatab kuuma ja on õhuke.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 15.10.2020 18:32:53 vasta tsitaadiga

Pinget saad niipalju mitu keerdu krutid, muidugi jämeduse peab säilitama ja siis kuskil tekib see parim keerdude/jämeduse suhe. Need poe originaalid chainakad vms ka ju umbes samas mõõdus trafodega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2020 18:39:36 vasta tsitaadiga

Lihtsalt võimusest jääb puudu. Kui panna 2 trafot on kohe topeltvõimsus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 15.10.2020 19:24:45 vasta tsitaadiga

Kui palju tehasetoodangutel võimsust on siis? Ja kui kaks trafot panna, siis oleks vist kavalam ja lihtsam näiteks kolme keeru asemel kuus keerdu ja peenemat sekundaarmähist kerida ja hiljem siis paralleeli need mõlemi trafo mähised. Peenemat kergem kerida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.10.2020 08:47:38 vasta tsitaadiga

Väga jäme ei pea olema need sunkkodel penni juhtmed suht peenikesed. Kui ise tahate teha minuarust trafodega jändamine jama. Parem ikkagi kas aku pealt oli videotes parem tulemus. Kui mina trafoga jändasin võttis laes lambipirni tumedamaks kohe. Mida rohkem keedre seda parem kui ruumi on võib 2he trafoga jännata.
Kuid 709ad või 709ad+ on paremad riistad. Need trafod kipuvad kuumaks minema ja kogu muu jant, siva teha ikkagi ei saa muidu sulab kõik kätte ära. 709ad hea omadus kompaktne ja ventilaatoriga. Samas mõne ajaga on kõik tuline siis ventilaator jahutab maha ise pead tempot hoidma ,et asi kätte ei sulaks.
Suurt akut teed 2 päeva ehk 1 päev keevitad 3-4 tundi kuskil ja see kah vahedega ,et aparaat ja muu jant kätte ära ei sulaks. Kiirustada ikkagi akuga ei saa .et vältida user errorit. Väsinud peast ei tasu üldse teha akut.

Trafo halb eelis on see ,et pikema maa peale laks jääb kehvemaks kui kasutada sunkko plaati pullside jaoks. Ka kui trafod laua peal siis kahest pulssist ei pruugi tulemust tulla mis rahuldaks. Kõik see vajab ennem testimist ,et midagi arvata.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 18.10.2020 11:28:33 vasta tsitaadiga

Need elemendid on renoveeritud? Mingi kasutatud teema?

DVDRW kirjutas:
Veel odavamad ja suuremad kui saab vähema vooluga hakkama: icon_wink.gif
https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/18650-size/lg-inr18650-mg1-2850mah-10a-refurbished.html

Kui 0-ist hakata tegema. Soovitage disaini, nippe ehitada elektrikas vihmas, lörtsis, libedaga sõiduks niiet ise ei saaks märjaks.
Vändad peavad olema. Kaherattaline. Iste võiks olla mugav ehk mitte sadul. Tõenäoliselt madal, nii et saab jalad igal ajal maha panna.
Või on asi ainult riietuses kinni?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2020 11:48:25 vasta tsitaadiga

Peaks olema suhtkoht uued elemendid, lihtsalt üheks akupakiks juba kokku keevitatud ja siis laiali lammutatud. Ehk siis väljapraagitud või kasutusele mitte läinud akupakkidest pärit vast.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2020 12:43:13 vasta tsitaadiga

Need on jah uued kuigi nad pole laadimist näinud. Välja praagitud need elemendid ei ole. Kui siis tehtud mingi ports ja siis vaadatud kallis nendega või kellegi tellimus tühistatud. Kuskil tehases kokku keevitatud kuhugi ja siis lammutatud. Tehases aetakse igat senti taga juu läks liiga kalliks. 1 sent miljoni peale teeb kena summa juba kokkuhoidu.
Kui nendest tahad midagi teha siis võib võtta julgelt, kuigi keevituse mügarikkud peab tasaseks tegema. Kõige parem maha käita .et ei segaks suht lihtne tegevus. Kergelt puudutada tuleb ja ongi tasane.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 18.10.2020 13:17:58 vasta tsitaadiga

Tegin kunagi akupaki 14S7P Panasonic 2900 elementidest. Eelmine aasta lisasin ühe rea hiina vuffleid 14tk juurde,et mahtuvust kasvatada. Kas see oli viga? Laetud akul pinge kukub meeletu kiirusega alla 48V juurde koormusel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 18.10.2020 13:35:46 vasta tsitaadiga

Ei maksa unustada, et temperatuurid on nüüd kõvasti langenud ja see avaldab arvestatavalt mõju.

Maidor kirjutas:
Tegin kunagi akupaki 14S7P Panasonic 2900 elementidest. Eelmine aasta lisasin ühe rea hiina vuffleid 14tk juurde,et mahtuvust kasvatada. Kas see oli viga? Laetud akul pinge kukub meeletu kiirusega alla 48V juurde koormusel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2020 13:36:55 vasta tsitaadiga

Neil võib räige isetühjenemine olla. Pigem midagi õige nimega panna.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2020 14:35:58 vasta tsitaadiga

Maidor kirjutas:
Tegin kunagi akupaki 14S7P Panasonic 2900 elementidest. Eelmine aasta lisasin ühe rea hiina vuffleid 14tk juurde,et mahtuvust kasvatada. Kas see oli viga? Laetud akul pinge kukub meeletu kiirusega alla 48V juurde koormusel.


Minul on neid 19tk kasutatud aku seest mahtuvus on korras kuid ma ei tea mis nad teevad aku paigast ei olnud kust tulid. See ka pole välistatud külmaga ei peagi vastu võta soe aku toast vaata mis teeb peale laadimist. Minul on NCR18650BD ilmselt need on kangemad. Midagi on veel 120tk kuid need 9wh ilmselt 2500mah

Aku mis räigelt koormuse all kukub seal ilmselt pole midagi enam teha. Kui need vufflid eemaldada kas siis kah kukub?

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 95, 96, 97  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.