Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 356, 357, 358 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2020 12:25:26 vasta tsitaadiga

Siis sul on pigem pilgeni täis kanalite, mitte levi probleem.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2020 14:44:41 vasta tsitaadiga

3 toalise korteriga saab ühe AC wifi ruuteri või APga hakkama kui seade on enamvähem elamise keskosas, kindlasti on see parem kui maja 2,4 võrke täis.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
acer
HV veteran

liitunud: 22.06.2002




sõnum 13.09.2020 23:50:47 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
3 toalise korteriga saab ühe AC wifi ruuteri või APga hakkama kui seade on enamvähem elamise keskosas, kindlasti on see parem kui maja 2,4 võrke täis.

Täheldasin huvitaval kombel, et kuigi ruuter 5Ghz toas ca 2m kaugusel terrassi aknast/klaasitud uksest, siis terrasi ukse sulgemisel võib vahepeal wifi hakkima hakata just Samsungi telefonis, tüüpiliselt Youtube vaatamisel. Ust lahti hoides toimis ok.
Samas Macbookil polnud mingit vahet, kas terrassi uks kinni või lahti - videod jooksid laitmatult. Müstika või mitte, aga nii on.
Mobiilsel netil mahtu on, nii et olen terrassil wifi asemel isegi 4G eelistanud stabiilsusprobleemide tõttu.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2020 00:29:31 vasta tsitaadiga

acer, selektiivklaas tapab raadiolaineid. Mobla saatja signaal on nõrgem, ei lähe läbi enam.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
190318
HV kasutaja

liitunud: 19.03.2018




sõnum 16.09.2020 17:54:58 vasta tsitaadiga

indrpo,

ütle palun, kui aadressile, kuhu praegu pakutakse internetipakette 10/2, 20/5 ja 40/10 on tulnud kirje, et alates 31.01.2022 on pakkuda 50/10, siis mis laiendusele või edasiarendusele see viitab?

Ja kas see 50/10 kuvamine tähendab ka seda, et 100/25 jääb valikutest välja (kuna seda valikut pole kuvatud)?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 16.09.2020 18:46:23 vasta tsitaadiga

190318, vaadates numberid, paistab lihtsalt vdsl2 jaama upgrade vdsl2 vectoringu tarkvara peale, millega muutuvad veidi default profiilid, aga liinipikkuse (eeldatavalt siis sul siis ~400-850m vahel) tõttu ikkagi 100/25-te pakkuda ei saa. või on sul mingi muu ebaharilik pakett (4G -Telia1??!). Muidugi mind pani mõtlema see 2022. päriselt ka nii kaugele? et nagu poolteist aastat ette?
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 19:35:31 vasta tsitaadiga

Tundub jah, et jaamakaartide vahetus uue vectoringi peale. Miks selline teavitus pikalt ette? ei tea. ajalugu näitab, et pigem pikem lubadus kui varem.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 21:17:56 vasta tsitaadiga

Siia tuleb 6 uut. 4 pandi paar kuud enne valmimist kuupäev ja 2 järgmise aasta lõpp icon_smile.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
190318
HV kasutaja

liitunud: 19.03.2018




sõnum 17.09.2020 00:32:41 vasta tsitaadiga

Aitäh vastuste eest icon_smile.gif

Jah, tegu VDSL ühendusega Kärdla linna aadressil. Ma nägin seda tähtaega 31.01.2022 vilkumas hetkeks augustikuus paariks päevaks, siis kadus ära kuni ma selle täna uuesti leidsin. Ju siis mingi automaatika Telias arvutab asju ringi, kui kuskil planeerimisandmebaasis sisend muutub. 100/25 pakett teeks rohkem rõõmu, aga mis seal siis ikka. Elus muutuvad asjad ootamatult, võib ju juhtuda, et Elektrilevi ilmub lagedale aastal 2023 ja fiiberdab Kärdla ära üle Elasa ja enda elektriliinide, siis jääb VDSL paljudel siinkandis unarusse. Ma olengi selline reaalsustajuga salaoptimist, sest minu elus on palju häid asju juhtunud icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sarvik
HV kasutaja
sarvik

liitunud: 13.12.2002



Online
sõnum 17.09.2020 15:18:56 vasta tsitaadiga

Ega kellelgi veel täna hommikul Mustamäel ühendusega probleeme ei esinenud? Ruuteri logides tekkis:
Thu Sep 17 07:39:03 2020 kern.info kernel: eth1: link down
Ja 5 minuti pärast taastus.

Jääks mulje, et keldris olev switch tegi boodi sel ajal aga teh. tugi vaatas üle ja nendepoolt ei olevat probleeme näha.

Oma kaabelduse olen üle vaadanud ja midagi kahtlast ei tuvastanud, ilmselt jääb üle vaid teist ruuterit proovida. Kuna see on juba teine kord kolme kuu jooksul siis tahaks vea üles leida.

Veider kokkusattumus on see, et sõbral paar maja eemal katkes ka pea samal ajal (tema logide järgi 7:38) ühendus ära aga temal on kasutusel konkureeriva operaatori docsis ühendus.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elar
HV kasutaja

liitunud: 27.05.2003




sõnum 17.09.2020 16:06:26 vasta tsitaadiga

Sel kellaajal oli ülelinnaline väga lühiajaline elektrikatkestus. Tegelikult oli neid isegi mitu.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 20:18:34 vasta tsitaadiga

5 minutiline katkestus? ja elu seisab? tegu on siis selle va mission critical -iga.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2020 08:33:35 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
5 minutiline katkestus? ja elu seisab? tegu on siis selle va mission critical -iga.

Teenusetingimusi tasub lugeda. Isegi ärikliendi võrguühenduse parim SLA lisatasu eest on “Kõikidel päevadel kl. 8:00 - 23:00 maksimaalse seisakuajaga järjestikku 4 tundi, kokku kuus 8 tundi” icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 18.09.2020 10:17:36 vasta tsitaadiga

see on, et inimesed on ärahellitatud. kuskil inglismaal nett kaob, siis heal juhul saad nädalaga tehnikuaja. meil on vaja alati "kohe". aga muiidugi rohkem maksta ei taha.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2020 10:29:52 vasta tsitaadiga

Mis vabandus see on, et kuskil mujal on hullem? icon_lol.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 18.09.2020 10:39:15 vasta tsitaadiga

üks probleemi külg on see, et enamik lõppkasutajaid ise ei tee mitte midagi selleks, et olla katkestusteks (mis tulevad paratamatult üks või teine kord) valmis. Näiteks elektrikatkestused on seda näidanud ja me räägime elektrist, mis on suhtkoht eluliselt kriitiline. Ärid, mis otseselt sõltuvad elektrist, ei suvatse või ei oska mõelda varulahendustele. Nõuavad küll, et pagan EE, makske kinni blablabla. Võrguga on sama lugu. varuplaan täielikult puudub. alles siis hakatakse karjuma, kui kuri karjas.
Kujuta ette olukorda, kus postkontor või kauplus on pool päeva kinni, sest 20 eurose switchi toiteplokk põles läbi ja uut pole võtta. tundub kurioosne, aga meil eestis on see tavaline asi. vot sulle "säästu".
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2020 11:04:32 vasta tsitaadiga

High-Q, No aga mida lõppkasutaja antud juhul saabki teha?

Hoiab minu näitel siis kapis varuks veel ühte DG400P ja UPS-i akusid lisaks käigusolevatele?
Kahte DG400P vist rendile ei anta ja nüri oleks ka igaks juhuks osta 150€ ruuter kappi tolmu koguma. Kokku umbes 300€ kulu koos akudega ja ega akud kah tühjenevad seistes.

Kui ma selle raua pealt firmat jooksutaks koduühendusega, siis oleks see õigustatud aga kodukasutajana? Meh.

Ja mis elektrit puudutab siis ostan geneka ja kütuse nurka seisma või? Tallinnas? Kuskil maakohas pärapõrgus veel saaks aru aga 100m Tallinna läbivast kõrgepingeliinist tundub nagu overkill.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2020 11:29:47 vasta tsitaadiga

Sul käivad koduseadmed kõrgepingega?
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 18.09.2020 12:04:22 vasta tsitaadiga

esiteks: paljudel on üldse UPS olemas ja kasutuses? ma kipun arvama, et alla 5%. muidugi kahjuks hea UPS, mis ka online reziimis töötab (ehk "silub" pisut ka voolu) on suhteliselt kallis ja vajab regulaarset (mõne aasta tagant) akudevahetust

teiseks: operaatori sisendkaabel korteris. on see ikka korralikult kinnitatud, kohas, kus kasutaja ei saa seda vigastada näiteks mööbli või muu asjaga või kiisu ei pääse närima.

kolmandaks: kas operaatori seade saab näiteks regulaarselt hooldust. kas pühid tolmu, lülitad paar korda tunniks-paariks aastas välja (ega nende pisikeste karbikeste toiteahel on nii nagu on), kas on seadmele tagatud mõistlik õhuringlus?

neljandaks: enda võrk. kas on ehitatud üle jala või kasutatud korralikke riiulilt võetud komponente: kaableid, switchi?

viiendaks: ja siin on täitsa tõsine probleem: kodused seinapistikud, mis sul kodus on. On kogemused just odamava otsa ehituspoodide jaekabandusmüügi kraamiga (köh-köh: läti toodang oli vist, alfa vms nimega), mille seinapesad lihtsalt täitsa ise väsisid ära. paned korralikud shneider electriku või obo või värgi, kestavad tip-top. aga vot see odav kraam lihtsalt sureb aja kätte ära. kusjuures sama asi on ka võrgukaabli endaga. täitsa tõsilugu: terve Tartu Lõunakeskuse (jah, suur kaubanduskeskus) sisekaabeldus mädanes paari aastaga ära, sest ehtiaja kasutatas odavat hiina kaablit. AMP või mingi muu korralik kraam oli kallis. tulemus: jama läks veelgi kallimaks.

või näiteks, varuplaan üle 4G. Kui tõesti netti väga vaja, äkki tasuks mingi 50-100€ ruuterike koos SIM kaardiga varuda. automaatset backupi sellest muidugi ei saa, aga midagi ikka. Aga ka automaatsüsteemid on turul täitsa olemas, lihtsalt mitte kodukasutaja hinnaklassi.


viimati muutis High-Q 18.09.2020 12:05:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2020 12:05:34 vasta tsitaadiga

Peaaegu suvaline Asuse ruuter oskab 4G peale failoverida. Ei tasu müstifitseerida.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 18.09.2020 12:10:10 vasta tsitaadiga

tead, selle "asusega" on üks probleem. vastutus. Nii kui sa paned operaatori karbikese asemele või taha oma karbikese, siis on opeka vastutus hoobilt väiksem. DNS nimi ei lahendu? lahenda ise... DHCP ei jaga aadress: sama lugu. kiirus ei vasta nõutule? võta oma purk vahelt ja pane otse....
ja siis veel VOIP või IPTV.. number üks asi, mis teeninduses öeldakse, et toetame ainult otse "meie" seadme taga.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2020 12:13:27 vasta tsitaadiga

Ma ei saa su postituse mõttest aru. Ei haaku eelneva teemaarendusega.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 18.09.2020 12:27:28 vasta tsitaadiga

sakinaga, väga lihtne aru saada. kui sa paned oma seadme asemele või vahele, siis igasugune mitte-füüsiline (a la link katki) veatuvastus jääb sinu teha. Seetõttu ma ei soovitaks igal kõiksugu "asus" vms karbikesi vahele panna. Tavakasutajal soovitaks kasutada operaatori poolt pakutavaid lõppseadmeid, siis saab sellega ka käehoidmise ja tehnoabi.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2020 12:54:55 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
sakinaga, väga lihtne aru saada. kui sa paned oma seadme asemele või vahele, siis igasugune mitte-füüsiline (a la link katki) veatuvastus jääb sinu teha. Seetõttu ma ei soovitaks igal kõiksugu "asus" vms karbikesi vahele panna. Tavakasutajal soovitaks kasutada operaatori poolt pakutavaid lõppseadmeid, siis saab sellega ka käehoidmise ja tehnoabi.
Miks siis jaurata 4G failoverist?
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2020 13:41:10 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
esiteks: paljudel on üldse UPS olemas ja kasutuses? ma kipun arvama, et alla 5%. muidugi kahjuks hea UPS, mis ka online reziimis töötab (ehk "silub" pisut ka voolu) on suhteliselt kallis ja vajab regulaarset (mõne aasta tagant) akudevahetust

Jah sellega nõustun, et UPS on kahjuks vähestel. Samas see on paganama mugav asi kui ta olemas on. Minul on mitte ainult line interactive online vaid ka sine wave mis on veel aste kõrgemal. Samas ma ei ütleks, et online UPS tohutult kallis enam oleks tänapäeval. Muidugi kui valida korraliku tootja oma ja tahta lisafeatuure nagu sine wave jms siis hakkab hind tõusma korralikult. Rääkimata sellest, et kui vaja sinna taha ühendada võimsat rauda, siis peab see suutma ikka 600W/1200VA+ välja anda.

High-Q kirjutas:
teiseks: operaatori sisendkaabel korteris. on see ikka korralikult kinnitatud, kohas, kus kasutaja ei saa seda vigastada näiteks mööbli või muu asjaga või kiisu ei pääse närima.

Eks see sõltub paigaldajast. Telia poolt eeldaks korralikku tööd. Kui inimene on ise pannud siis on ampluaa muidugi lai.

High-Q kirjutas:
kolmandaks: kas operaatori seade saab näiteks regulaarselt hooldust. kas pühid tolmu, lülitad paar korda tunniks-paariks aastas välja (ega nende pisikeste karbikeste toiteahel on nii nagu on), kas on seadmele tagatud mõistlik õhuringlus?
Sellega on jah ilmselt enamusel kehvasti. Kuigi enamusel pole ka tohutult tolmu kodus. Minul on aga ma ka koristan seda rohkem.

High-Q kirjutas:
neljandaks: enda võrk. kas on ehitatud üle jala või kasutatud korralikke riiulilt võetud komponente: kaableid, switchi?

Arvan, et enamusel ikka poekaup. Kellel ikka viitsimist kaableid otsastada ja firmware flashida.

High-Q kirjutas:
viiendaks: ja siin on täitsa tõsine probleem: kodused seinapistikud, mis sul kodus on. On kogemused just odamava otsa ehituspoodide jaekabandusmüügi kraamiga (köh-köh: läti toodang oli vist, alfa vms nimega), mille seinapesad lihtsalt täitsa ise väsisid ära. paned korralikud shneider electriku või obo või värgi, kestavad tip-top. aga vot see odav kraam lihtsalt sureb aja kätte ära. kusjuures sama asi on ka võrgukaabli endaga. täitsa tõsilugu: terve Tartu Lõunakeskuse (jah, suur kaubanduskeskus) sisekaabeldus mädanes paari aastaga ära, sest ehtiaja kasutatas odavat hiina kaablit. AMP või mingi muu korralik kraam oli kallis. tulemus: jama läks veelgi kallimaks.

No see on rohkem elektripistikute teema. Võrgukaablit üldjuhul ikka korda päevas sisse välja ei lükka.

High-Q kirjutas:
või näiteks, varuplaan üle 4G. Kui tõesti netti väga vaja, äkki tasuks mingi 50-100€ ruuterike koos SIM kaardiga varuda. automaatset backupi sellest muidugi ei saa, aga midagi ikka. Aga ka automaatsüsteemid on turul täitsa olemas, lihtsalt mitte kodukasutaja hinnaklassi.

Mõttetu raisata raha. Telefon koos hotspot võimekusega kõigil olemas kui inimene pole just nuputelefoni usku või dataplaan puudub. Hädapärast saab ka USB kaabliga arvuti külge ühendada kui arvutil Wi-Fi puudub (nt lauaarvuti) ja modemina kasutada eksisteerivat dataplaani.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sarvik
HV kasutaja
sarvik

liitunud: 13.12.2002



Online
sõnum 18.09.2020 14:23:59 vasta tsitaadiga

Katkestuse pikkus oli jah lühike aga probleemiks pigem katkemine ise. Kuna mulle väideti teh. toe poolt, et neil oli kõik korras sel ajal siis tekkiski küsimus mida võiksin oma seadmetel veel üle vaadata, et tulevikus sama jama vältida.

Antud elektrikatkestus minu maja ei puudutanud (muidu ma ei uuriks) ja arvasin, et see korrusmaja ühendus on natuke kindlam sääraste jamade suhtes. Aga eks ma siis võin eeldada, et kusagil kaugemal operaatori võrgusõlmes käis korra elekter ära ja seda ei monitoorita (või siis kliendile ei öelda).

Vähemalt võin eeldada, et minu poolsed seadmed on korras ja ei pea rohkem muretsema icon_smile.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2020 20:33:54 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
esiteks: paljudel on üldse UPS olemas ja kasutuses? ma kipun arvama, et alla 5%. muidugi kahjuks hea UPS, mis ka online reziimis töötab (ehk "silub" pisut ka voolu) on suhteliselt kallis ja vajab regulaarset (mõne aasta tagant) akudevahetust

UPS on olemas, kuigi pean tunnistama, et peale serveri ringi kolimist pole UPS-i isegi sisse lülitanud. Peaks selle vea parandama, viimase tormi ajal vool kõikus, tuled vilkusid.
Akude 3-4 aasta tagant vahetamine on tõesti arvestatav kulu.

High-Q kirjutas:

teiseks: operaatori sisendkaabel korteris. on see ikka korralikult kinnitatud, kohas, kus kasutaja ei saa seda vigastada näiteks mööbli või muu asjaga või kiisu ei pääse närima.

Eks sellega on jah kuidas kuskil.

High-Q kirjutas:

kolmandaks: kas operaatori seade saab näiteks regulaarselt hooldust. kas pühid tolmu, lülitad paar korda tunniks-paariks aastas välja (ega nende pisikeste karbikeste toiteahel on nii nagu on), kas on seadmele tagatud mõistlik õhuringlus?

See ongi põhjus operaatori seade, kui veel üks kokku joosta võiv purk vahelt eemaldada. Optika konverter tõesti jääb, selles osas ei saa midagi teha. Jahutuse osas: just tellisin hiinast pikema rohelise otsaga single-mode kaabli, plaanin ka konverteri keldrisse viia, kus ikka ca 10 kraadi jahedam.

High-Q kirjutas:

neljandaks: enda võrk. kas on ehitatud üle jala või kasutatud korralikke riiulilt võetud komponente: kaableid, switchi?

No koduvõrk on ikka SOHO tasemel. Kuigi sisaldab 10G-d, siis redundancy puudub, läheb liiga kalliks. Varem sai rohkem kaableid ise otsastatud ja teen seda praegu ka vahel, et mitte oskuseid minetada. Samas kogemus näitab, et tehaseotsaga kaablid püsivad paremini.

High-Q kirjutas:

või näiteks, varuplaan üle 4G. Kui tõesti netti väga vaja, äkki tasuks mingi 50-100€ ruuterike koos SIM kaardiga varuda. automaatset backupi sellest muidugi ei saa, aga midagi ikka. Aga ka automaatsüsteemid on turul täitsa olemas, lihtsalt mitte kodukasutaja hinnaklassi.

Siin pole probleem see ruuter osta, vaid iga kuu SIM-kaardi eest ca 20 EUR plekkida! Lisaks veel teine põhjus, Telia ühendus on liiga kvaliteetne olnud. Ca 10 aastat tagasi oli mul küll nii Elisa kui Telia ühendus ja siis Load balance nende vahel. Aga sellega oli ka paras jama... Nii et piisab praegu ühest korralikust ühendusest. Pealegi, kui põhi ühendus lakkab toimimast, siis DNS-kirjete tõttu lähevad päringud ikka maas oleva ühenduse staatilise IP-aadressi peale. Häda korral lihtsalt netis surfata võib telefoni abil ka...
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2020 21:28:21 vasta tsitaadiga

Küsin ka vahepeal mõne küsimuse milles ise loll.

Nimelt küss wifi kohta - ilmselgelt igast kaugus, seinad, vahelaed jne. mõjutab kiirust. Küss aga selles, et miks mul 100Mb ühendusega teisel korrusel jookseb kiirust mõõtes alla aint hädised 10-12Mb läbi aga upload on sisuliselt perfect? Pmst kui signaal on halb siis peaks ju igaljuhul samamoodi mõjuma?

Teiseks siis kuda levi paremaks saada. Kas sellist laienduse võimalust on kus nö. ei tekitataks juure eraldi võrku kuhu ühendada (vahet pole kas võtab ruuteriga ühenduse wifist või võtab kablast) vaid oleks nö. seemless laiendus samale võrgule mitte, et võtab ühe ja tekitab teise.

Parim lahendus oleks vist mesh kus ruuteri enda wifi välja ja siis meshi main kablaga ruuteri külge ja satelliidid laiali aga see oleks jälle vähe overkill kuna vaja aint teisele korrusele üks parem jagaja.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2020 21:46:13 vasta tsitaadiga

Auron, võid ju 2. korrusele wifi AP sama nime ja parooliga panna kui pole soovi eraldi võrku seadistada?
Mul on omal ka üks ruuter elutoas ja teine 2. korrusel. Telia omal mis sidekapis istub lülitasin wifi üldse välja. Tunduvalt stabiilsem kohe teine.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.10.2020 22:23:36 vasta tsitaadiga

bladerunner, ma olen sellist asja ka proovinud, aga istub ikka esimese korruse wifi küljes kuni levi nullis. Teisel korrusel oli sama nime ja parooliga wifi. Kuna selliselt oli võimatu nö ülemise korruse külge käsitsi ühenduda, siis muutsin wifi nime ära teisel korrusel.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2020 23:16:43 vasta tsitaadiga

olafsand, no mul on ka pmst samamoodi, et 2. korruse ruuteril on wifil lihtsalt 2 nime, üks on sama mis 1. korruse omalgi ja 2. on siis alias. Et vajadusel saaks käsitsi kindlat võrku/ruuterit valida.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2020 02:55:10 vasta tsitaadiga

olafsand, ma seda ka korduvalt kogenud WIFI-dega, et ei taha ringi kolida. Seega lahendus klõps-klõps korra WIFI välja-sisse, peale seda ühendub lähima AP külge.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2020 07:39:15 vasta tsitaadiga

Natuke mugavam lahendus on mesh wifi tugijaamade komplekt.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.10.2020 20:17:18 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
olafsand, no mul on ka pmst samamoodi, et 2. korruse ruuteril on wifil lihtsalt 2 nime, üks on sama mis 1. korruse omalgi ja 2. on siis alias. Et vajadusel saaks käsitsi kindlat võrku/ruuterit valida.


Mul jäi lihtsalt mulje, et tahtsid öelda, et kui on sama nime ja parooliga 2 eraldi wifit, et siis läheb levi muutudes sujuvalt üle ühelt teisele ruuterile. Tegelikult jah seda ei juhtu.

indrpo, see oleks mitte natuke vaid ikka kordades mugavam lahendus. Aga piisavalt kallis, et pigem wifi off/on teha käsitsi või siis lihtsalt listist teise ruumi wifi valida icon_smile.gif

Peale viimast 400P tarkvara uuendust 500/500 ühenduse taga enam pilti seisma ei pane kui toru punaseks lasta allalaadimistega thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telex
HV kasutaja
Telex

liitunud: 06.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2020 22:14:04 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
et kui on sama nime ja parooliga 2 eraldi wifit, et siis läheb levi muutudes sujuvalt üle ühelt teisele ruuterile. Tegelikult jah seda ei juhtu.


Windowsis annab seda regullida "Roaming Aggressiveness" muutmisega wifi kaardi settingutes. Et siis, kui agressiivselt aparaat uut võrku otsib ja sinna ühenduda üritab. Androidil ja õunal pole ma sellist settingut leidnud.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2020 22:15:37 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Peale viimast 400P tarkvara uuendust 500/500 ühenduse taga enam pilti seisma ei pane kui toru punaseks lasta allalaadimistega thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif

Millal see oli? icon_smile.gif Pole märganudki, ühendus super stabiilne nagu ikka seni ja sain Steamist hiljuti 58MB/s kiiruseid isegi kätte sama paketiga.
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.10.2020 22:56:11 vasta tsitaadiga

KrikU, hiljuti tuli jah. Tegin reseti ja siis tiris uue peale. Ühendus oligi ja on siiani super ja stabiilne. Lihtsalt kui Steami lasin täiskiirusel midagi tõmbama hakata, siis digiboksis hakkas pilt hanguma. Nüüd see mure ka kadunud.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2020 09:27:02 vasta tsitaadiga

Kas Telia iseteeninduses enam uuendust INTENO DG400 PRIME'le ei pakuta? Hetkel näitab, et peal on ELION3.16.4-190212, see vist ei ole kõige värskem. icon_confused.gif Samas kui asi toimib siis ehk las olla (jookseb juba pausideta praktiliselt 3 kuud).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.10.2020 10:24:23 vasta tsitaadiga

Timoha, ei paku jah. Mul ka ei pakkunud. Kui aga tikuga reseti teed, siis laeb peale uuema, mis on Telia kirjaga seekord (mitte elion enam). Mul oli ka siiani see mis sul kirjas ja Steam tirides pani telepildi katkuma. Viimase uue versiooni see mure kadus. Ju tehti QoS osas ka äkki parendusi...
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2020 14:49:50 vasta tsitaadiga

Kõige töökindlam viis on ruuterile tikuga reset teha jah, siis tuleb kõikidele Inteno mudelitele softiks DGXXX-A-TELIAEE-4.3.5-200813_000
Genexistel on hetkel viimane: ühe numbri võrra väiksem 4.3.4

Iseteeninduse uuenda nupp toimib kui ruuteris pole mingi X aegne tarkvara ning X ise tehtud seadistusi mida taastada ei ole võimalik.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2020 17:00:21 vasta tsitaadiga

olafsand, selge, eks teeb siis selliselt uuenduse.
indrpo, siis paistab, et ELION3.16.4-190212 on X aegne juba icon_smile.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raisum
HV vaatleja
Raisum

liitunud: 12.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2020 10:17:56 vasta tsitaadiga

Vaatan et endal on isegi veel vanem versioon peal, ELION3.11.6-170614. Teen siis kah reseti.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2020 10:32:14 vasta tsitaadiga

ELION3.14.0-180221_0000 siinpool. Peab kah uuendama.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2020 10:33:56 vasta tsitaadiga

Ärge nüüd kõik korraga kah uuendage. Tõmbate Telial serverid umbe ja siis jälle tuumikvõrk maas doh.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kamma
HV kasutaja
Kamma

liitunud: 19.12.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2020 16:49:03 vasta tsitaadiga

DG200 ELION3.11.6-170626_0111 mul. Probleeme pole nentind, kas on mõtet uuendada?
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.10.2020 16:58:41 vasta tsitaadiga

ära torgi töötavat asja, kui sul probleeme pole.
Uues on väidetavalt Qqsi tuunitud, ei pidavat suurema netiliikluse puhul enam telepilti katkuma panevat.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2020 17:56:57 vasta tsitaadiga

Töötava asja põhimõte kehtib kuid uuenduses on jah vaid mõned turvauuendused ning mainitud kvaliteeti sätted. Kasutaja vaates ilmselt mingit pärli pole.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2020 22:07:48 vasta tsitaadiga

Telia kõige uuem ruuter....korteris vist seinad paksemaks läinud, betoon paisub. Varsti naine ja laps tulevad panniga kallale.
No ei levi see ilma antennideta junn eriti kaugemal.

Millise wifi purgi võiks koju võtta, mis leviks paremini kui telia karp. Paneks telia wifi kinni üldse icon_neutral.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2020 22:35:44 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Telia kõige uuem ruuter....korteris vist seinad paksemaks läinud, betoon paisub. Varsti naine ja laps tulevad panniga kallale.
No ei levi see ilma antennideta junn eriti kaugemal.

Millise wifi purgi võiks koju võtta, mis leviks paremini kui telia karp. Paneks telia wifi kinni üldse icon_neutral.gif


Eks enamik neist töötavad, kui kõige odavamat ei osta.

Aga kõige tähtsam vast WIFI klientidele lähemale viia, siis levi parem. Nii et auk läbi seina ja vea kaabel.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2020 22:39:32 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Telia kõige uuem ruuter....korteris vist seinad paksemaks läinud, betoon paisub. Varsti naine ja laps tulevad panniga kallale.
No ei levi see ilma antennideta junn eriti kaugemal.

Millise wifi purgi võiks koju võtta, mis leviks paremini kui telia karp. Paneks telia wifi kinni üldse icon_neutral.gif


Eks enamik neist töötavad, kui kõige odavamat ei osta.

Aga kõige tähtsam vast WIFI klientidele lähemale viia, siis levi parem. Nii et auk läbi seina ja vea kaabel.

Teise tuppa on kaabel veetud, samas see on jällegi teisel pool korterit nurgas
https://www.tp-link.com/baltic/home-networking/wifi-router/archer-c7/ ?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 356, 357, 358 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.