Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 86, 87, 88  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2020 14:30:08 vasta tsitaadiga

200€ eest oleks parim maksimaalse mahuga ketas hetkel NAS-i ... ?
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2020 14:49:41 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
200€ eest oleks parim maksimaalse mahuga ketas hetkel NAS-i ... ?
Oleneb kuidas üles ehitada ja mis on "parim". Kui RAIDi teha siis ise võtaks odavamaid eri partii isendeid, kasvõi WD Green'e. Kui aga JBOD tüüpi lahendus siis korralik backup ja NASi mingi tootja poolt kõrgema kvaliteeditasemega isend (Seagate Ironwolf Pro näiteks). Jah, saad mahtu vähem kui mõne teise mudeliga, olenebki sellest, mis on ootused, kas hind või turvatunne või midagi vahepealset.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2020 15:17:46 vasta tsitaadiga

Eesmärk on 2 ketast peeglisse ajada, olemasolevate 2x3TB WD Red asemele. Kodune NAS, peamiselt meedia tarbimiseks + backupid jooksevad sinna. Maht võiks siis praegusega võrreldes kahekordne olla, 6 või 8 TB.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2020 15:33:51 vasta tsitaadiga

Siis kaks odavat ketast, mis foorumist leiab. Ma just ise otsisin, 110€ eest oleks saanud 6TB WD Red'e, Seagate Ironwolfe, ilmselt 200€ oleks 2tk kokku olnud.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2020 18:26:05 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
ufo56 kirjutas:
rmc kirjutas:
Shuckitav 12TB 160£ https://www.amazon.co.uk/dp/B07VXKF1L4/


Krt hea hind. Alles võtsin 5tk 8tb aga pea sama hinnaga mis 12tb .

Sees olid WD80EZAZ. Igati rahul, defaultis juba isegi TLER enabletud kuigi ei peaks olema.
Mul oli sees WD80EMAZ, ning märkena ka US7SAL080, mis peaks olema kui Ultrastar DC HC510
link (pdf) eusa_think.gif


Mu 12TB on US7SAM120

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2020 22:19:08 vasta tsitaadiga

nägin täna seda
https://youtu.be/1YqMn1pCRd8?t=150
ja panin kah siis julmalt teipi ja tööle ta läks

esimesel käivitamisel tegi kuni win logon screen'ini koledalt häält, aga siis rahunes maha ja nüüd käitub nagu tavaline ketas ikka


koos postiga 127.81€ - võib vist tahule jääda icon_rolleyes.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2020 22:39:48 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
ufo56 kirjutas:
Ei saa öelda, käib 2U kastis mis lärmab nii või naa
pidid 3.3V pin'iga kah jebima? Kui, siis millega katsid?


Ei pidanud jamama.

jaank kirjutas:
ufo56 kirjutas:
rmc kirjutas:
Shuckitav 12TB 160£ https://www.amazon.co.uk/dp/B07VXKF1L4/


Krt hea hind. Alles võtsin 5tk 8tb aga pea sama hinnaga mis 12tb .

Sees olid WD80EZAZ. Igati rahul, defaultis juba isegi TLER enabletud kuigi ei peaks olema.


Heeliumiga või tavalised?
Mul sattus kahesest pakist kaks erinevat icon_evil.gif


Heeliumiga kõik 5.

tsitaat:
koos postiga 127.81€ - võib vist tahule jääda


Miks juba suuremat ei võtnud ? Mõnikümmend eur vahe vaid.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2020 22:48:48 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
tsitaat:
koos postiga 127.81€ - võib vist tahule jääda


Miks juba suuremat ei võtnud ? Mõnikümmend eur vahe vaid.
pead silmas seda
Shuckitav 12TB 160£ https://www.amazon.co.uk/dp/B07VXKF1L4/
?
182€ puhtalt toote hind ja kui mina ostsin, siis oli see parima TB/€ suhtega*

*.. muidugi ei pööranud ma ostmisel tähelepanu et tegu oli kasutatud asjaga mil 200h all icon_lol.gif
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2020 10:56:12 vasta tsitaadiga

https://blocksandfiles.com/2020/04/14/wd-red-nas-drives-shingled-magnetic-recording

https://www.tomshardware.com/news/wd-fesses-up-some-red-hdds-use-slow-smr-tech

icon_lol.gif icon_lol.gif

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2020 11:18:16 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
https://blocksandfiles.com/2020/04/14/wd-red-nas-drives-shingled-magnetic-recording

https://www.tomshardware.com/news/wd-fesses-up-some-red-hdds-use-slow-smr-tech

icon_lol.gif icon_lol.gif


Ouch... icon_neutral.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2020 11:27:20 vasta tsitaadiga

Peidame olulise tehnoloogilise aspekti tarkvaraga ära nii et keegi arugi ei saa. Just. Sest Boeingul läks sellega väga hästi... Ahvikari.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2020 11:40:05 vasta tsitaadiga

https://www.smartmontools.org/ticket/1313

EDIT: Ehk siis need kettad on arvatavasti SMR tehnoloogiaga link

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2020 12:55:51 vasta tsitaadiga

Huvitav, kas Merevärav teeb oma ketastega samuti mingeid analoogseid trikke? icon_rolleyes.gif

Krt, oleks vaja NAS'ile suuremaid kettaid osta aga WD'd enam absull ei julge... icon_neutral.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2020 13:06:25 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Huvitav, kas Merevärav teeb oma ketastega samuti mingeid analoogseid trikke? icon_rolleyes.gif

Krt, oleks vaja NAS'ile suuremaid kettaid osta aga WD'd enam absull ei julge... icon_neutral.gif


Mul on 5 sellist käigus ja tuleb juurde mingi aeg

https://www.amazon.co.uk/dp/B07FNK6QMT/?th=1

Sees oli Ultrastar He10-8 pmst

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 15.04.2020 13:41:55 vasta tsitaadiga

huvitav, et alles nüüd ajakirjandus korjas üles.
mul on praegu 8TB EFAX kettad, need vist ok.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2020 16:55:50 vasta tsitaadiga

Wow WD tõsiselt sittus ära RED seeria ikka thumbs_down.gif . Kõigepealt kõrgemad hinnad, nüüd see veel otsa. Hea, et ma Ultrastari ostsin. Odavam vs Red variandid ja paremad specid.
Kas nad tõesti arvasid, et keegi ei märka?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.04.2020 21:03:50 vasta tsitaadiga

Mul kah WD100EFAX Synos tiksumas
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2020 21:43:53 vasta tsitaadiga

https://www.smartmontools.org/ticket/1313 kirjutas:
From: Yemi Elegunde <yemi.elegunde@wdc.com>
Date: Thu, 16 Apr 2020 13:24:44 +0000

Below is an official statement from Western Digital and this fully updates and corrects my earlier message to you.
If you are keen to talk to us, my offer for a conference call with my colleagues still stands.

Shingled magnetic recording (SMR) is a hard drive technology that efficiently increases areal density and capacity for users managing increasing amounts of data, thus lowering users’ TCO. There are both device-managed and host-managed types, each for different use cases.

All our WD Red drives are designed to meet or exceed the performance requirements and specifications for common and intended small business/home NAS workloads. WD Red capacities 2TB-6TB currently employ device-managed shingled magnetic recording (DMSMR) to maximize areal density and capacity. WD Red 8-14TB drives use conventional magnetic recording (CMR). DMSMR should not be confused with host-managed SMR (HMSMR), which is designed for data center applications having respective workload requirements and host integration.

DMSMR is designed to manage intelligent data placement within the drive, rather than relying on the host, thus enabling a seamless integration for end users. The data intensity of typical small business/home NAS workloads is intermittent, leaving sufficient idle time for DMSMR drives to perform background data management tasks as needed and continue an optimal performance experience for users.
WD Red drives are designed and tested for an annualized workload rate up to 180TB. Western Digital has seen reports of WD Red use in workloads far exceeding our specs and recommendations. Should users’ use cases exceed intended workloads, we recommend WD Red Pro or Ultrastar data center drives.

Western Digital works extensively with customers and the NAS vendor and partner communities to continually optimize our technology and products for common uses cases. In collaboration with major NAS providers, we work to ensure WD Red HDDs (and SSDs) at all capacities are compatible with a broad set of host systems. In our testing of WD Red drives, we have not found RAID rebuild issues due to DMSMR technology.

Our customers’ experience is important to us. We will continue listening to and collaborating with the broad customer and partner communities to innovate technologies that enable better experiences with, more efficient management of and faster decisions from data.


Peale keskmise sõrme näitamise ja PR sõnavahu loen ma siit välja, et kui sa ei taha sitta osta, siis edaspidi pead Red kettaid vältima ja ostma kallima Red Pro või Ultrastari ketta.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2020 22:10:20 vasta tsitaadiga

Red Pro pole kah parem kui Ultrastar. Kallim ja parimal juhul matchib (aga ei ületa) Ultrastari specce: https://geizhals.eu/?cmp=2165565&cmp=1810433

Lisaks on Ultrastaril alati mahu eelis, kuna suuremad mudelid tulevad sinna enne.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2020 01:25:13 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru, miks nad välistesse ei pannud neid juuste?
Arusaamatu, miks taas ja taas tootjad hea asja ära rikuvad absurdse tegevusega.
RED oli go-to ketas väga rahulikult... õnneks sai hinna tõttu shuckitud nüüdsed kettad hoopis.

Tahaks tegelikult 14TB ketast mingi ~200€ hinnaga juba. 10TB on väike.

EDIT: https://www.tomshardware.com/news/sneaky-marketing-toshiba-seagate-wd-smr-drives-without-disclosure "Sneaky Marketing Redux: Toshiba, Seagate Shipping Slower SMR Drives Without Disclosure, Too"

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2020 08:33:29 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/265889/seagate-guilty-of-undisclosed-smr-on-certain-internal-hard-drive-models-too-report
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2020 15:53:34 vasta tsitaadiga

https://hardware.slashdot.org/story/20/04/24/1952222/wd-sets-the-record-straight-lists-all-drives-that-use-slower-smr-tech
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.04.2020 16:49:30 vasta tsitaadiga

See vist on hetkel kõige olulisem "dokument" WD poolt
https://blog.westerndigital.com/wp-content/uploads/2020/04/2020_04_22_WD_SMR_SKUs_1Slide.pdf

_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2020 17:00:56 vasta tsitaadiga

Fakt, et seda kasutatakse nii väikeste mahtude juures ja isegi Black kettal mis peaks olema kõrgeima kiirusega (HDD kohta, müra ja kuumuse arvelt) näitab imo seda, et see on cost saving. Ei midagi muud. Ma saan aru, et 18TB või 20TB ketastel kasutatakse SMR, et jõuda nende suurusnumbriteni aga pole mingit tehnilist põhjust kasutada seda 1-6TB ketastel mis on olnud CMR viimased ~10 aastat.

Arvata võib, et need SMR kasutavad väiksemahulised kettad pole ka odavamad lõpptarbija jaoks ja WD (ja teised tootjad) panevad vaheltkasu lihtsalt oma tasku. Kasutavad väiksemahulisi plattereid. Panevad SMR peale, et saada kätte suurem maht kasutades odavamat väiksemahulist platterit ja siis müüvad sama hinna eest maha tarbijale mis CMR ketta thumbs_down.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2020 17:04:25 vasta tsitaadiga

Käepärasemaks ka info:

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dolph
HV kasutaja

liitunud: 19.01.2003




sõnum 09.06.2020 23:54:59 vasta tsitaadiga

Küsimus:

Kas seda ketast saab koduarvutis kasutada koduarvutis tavalise SATA kettana: Toshiba 16 TB MG08ACA16TE

https://www.hinnavaatlus.ee/1779658/toshiba-mg08aca-16tb-512e-sata-6gbs/

https://toshiba.semicon-storage.com/ap-en/storage/product/data-center-enterprise/cloud-scale-capacity/articles/mg08.html

link

Ette tänades.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2020 00:00:14 vasta tsitaadiga

See ongi tavaline sata ketas. Ilmselt küll teeb valjemat sorti lugemispeade krabinat.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2020 18:01:27 vasta tsitaadiga

Western Digital WD Gold 18TB SATA HDD Starts Selling
https://www.techpowerup.com/268889/western-digital-wd-gold-18tb-sata-hdd-starts-selling

tsitaat:
The drives are confirmed to lack SMR and DM-SMR; and are confirmed to use CMR (conventional magnetic recording), which ensures predictable write speeds and random-write performance.


EDIT:

Western Digital Comments Some More on WD Red Hard Drives
https://www.techpowerup.com/268970/western-digital-comments-some-more-on-wd-red-hard-drives

Ikka SMR NAS jaoks. Isegi kui jutt käib SOHO kasutajatest. Täielik BS thumbs_down.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2020 08:52:45 vasta tsitaadiga

Palun abi S.M.A.R.T.'i tõlgendamisega kahe HDD puhul: https://imgur.com/a/OWA2EHT

2TB peaks ju olema okei, eks?

6TB näitas mingi hetk bad sectoreid. Kui fataalsed on näiteks "write error rate" ning "read error rate"? Või kas jääb midagi muud silma? St ma plaanin mõlemad müüki panna ning mõtlen, et millist hinda küsida. Ei taha isegi siin ostu-abi teemat teha - pigem kas 6TB isendile oleks ostjat ja mitu protsenti võiks turuhinnast hinda alla lasta? Sest "Health status" on ju "good"... icon_smile.gif
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2020 09:24:57 vasta tsitaadiga

Parandatavaid vigu loobib ketas regulaarselt. Tähelepanu tuleb hakata siis pöörama, kui sektoreid mainivatesse lahtritesse midagi tekib.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2020 09:32:12 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Parandatavaid vigu loobib ketas regulaarselt. Tähelepanu tuleb hakata siis pöörama, kui sektoreid mainivatesse lahtritesse midagi tekib.
Millistele lahtritele täpsemalt peaks siis tähelepanu pöörama?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2020 09:39:19 vasta tsitaadiga

Baeskades, 05 ja C6

CDI tegelikult ei näita SMART andmeid kõige parremini. AIDA64 näitab lihtsamalt ära:
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2020 09:02:17 vasta tsitaadiga

Mõtlen ka, et peaks nüüd RED kettaid vältima, sest WD teeb jälle klassikat ja müüb odavat paska kvaliteedi pähe. Otsustasin, et panen oma rahakoti rääkima - kas IronWolf on siis ainuke alternatiiv?
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2020 12:17:00 vasta tsitaadiga

Purple?
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2020 12:25:00 vasta tsitaadiga

Krt kusagilt sai loetud, et Purple ikka ei sobi NAS toimingute jaoks, tsitaat:
tsitaat:

WD Purple is designed for surveillance systems and will write errors / skip data in the pursuit of writing the data in a specified period of time (ATA streaming commands). From my understanding you'd really have to be hammering it for that to occur, but do you really want such a thing as part of your NAS? It also prioritizes writes over reads, so playback may suffer if it is actively writing.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2020 14:27:57 vasta tsitaadiga

Slazenger kirjutas:
Mõtlen ka, et peaks nüüd RED kettaid vältima, sest WD teeb jälle klassikat ja müüb odavat paska kvaliteedi pähe. Otsustasin, et panen oma rahakoti rääkima - kas IronWolf on siis ainuke alternatiiv?

Mis põhjusel neid Red'e siis nüüd järsku kulutulena vältima peaks? Selle SMR'i draama pärast? WD (ja ka Seagate) on ju tänaseks avaldanud tabelid, kus on ilusti näha, milline ketas on CMR ja milline SMR.

Ironwolf ei ole kindlasti ainus alternatiiv. KUI WD valiku juurde jääda, siis on ju veel ka Red Pro oma pikema 5a garantiiga. Oma praktikas sai mõned aastad tagasi ühe suure lahenduse tarbeks ~30 Ultrastar'i ostetud. Speki järgi samad, mis Red Pro'd, arvatavasti sama liini pealt tulnud aga lihtsalt teise kleepsuga. Toona oli tükihind tunduvalt parem kui Pro'del. Saavad 24/7/365 ikka üsna kõva vatti ja tänaseks pole neist veel ükski otsi andnud.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2020 14:29:56 vasta tsitaadiga

Suured kettad on mitmekauoa ja vahetatakse gar lõpus välja.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2020 15:06:23 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Suured kettad on mitmekauoa ja vahetatakse gar lõpus välja.

Mis Sa sellega nüüd öelda tahtsid? Kuna küsimus käis Red'ide kohta, siis võtsin julguse eeldada, et me räägimegi mitme ketta koos kasutamisest.
Ja selleks ju garantii ongi, et probleemide korral vahetatakse kaup välja. Igavesti ei kesta Sul mitte ükski ketas. Olen pidanud masinatest välja võtma nii eriti odavat otsa, seda sama Pro'd kui ka Delli, HP jms rämeda preemiumiga müüdavaid "serverikettaid". Seda nii kehtiva kui juba läbi saanud garantii korral.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2020 15:18:49 vasta tsitaadiga

Siin mõned ei saa aru sellest, et kui andmed mitme ketta peal on, peab ikka väga kõva ebajopp olema, et kohalik arai häviks.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2020 15:44:34 vasta tsitaadiga

"NAS ketas" on lihtsalt marketing, et saaks rohkem raha küsida. Kui vaadata speccide järgi on Ultrastar ja Exos kettad enam kui piisavad NAS kasutuseks ilma hinnalisata.
warwas, See on praegugi nii, et Red ja Red Pro maksavad rohkem kui Ultrastar.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2020 18:39:08 vasta tsitaadiga

Slazenger kirjutas:
Mõtlen ka, et peaks nüüd RED kettaid vältima, sest WD teeb jälle klassikat ja müüb odavat paska kvaliteedi pähe. Otsustasin, et panen oma rahakoti rääkima - kas IronWolf on siis ainuke alternatiiv?
Kas tahad osta ühe või mitut? Kui ühte siis ma ise võtaks foorumist mõne parema seeria kiles isendi, neid ikka liigub. Endal on näiteks NASis Ironwolf Pro lausa sest hind oli nii hea. Kui aga on tahtmine mingit RAIDi ehitada siis võtaks võimalikult eri tootjate mudeleid, vastavalt enda rahakotile. Põmst olenevalt rahakotist. Näiteks üks kaugel olev backup käib endal üldse juba tollal sigaodavalt hangitud WD Greeni peal juba viimased 5 aastat.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2020 19:49:16 vasta tsitaadiga

Ma paneks synology peeglisse kaks 6 terast.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2020 16:11:13 vasta tsitaadiga

On kaks 6 terast G-drive välist ketast (Western Digital). Ühega aga on see probleem, et CrystalDiskInfo ei näita/ei leia ketast üldse, HD Tune aga näitab ja ketast saab kõigi valikutega testida, testide järgi korras, kiirused ka umbes samasse auku kui teisel kettal. Kuid ei näita HD Tunes temperatuuri, firmwaret, seeria nr jmt, ainult ketta suurust (õigesti). Health osa/tab on täiesti tühi, kuigi värskendab ennast iga minuti tagant. Teise välimuselt täpselt sama kettaga kõik korras. Milles võib probleem olla?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 09.09.2020 16:51:52 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
Kui aga on tahtmine mingit RAIDi ehitada siis võtaks võimalikult eri tootjate mudeleid, vastavalt enda rahakotile.


Kas nüüd saab eri tootjate mudeleid ühte RAIDi panna?
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 09.09.2020 18:56:26 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Baeskades kirjutas:
Kui aga on tahtmine mingit RAIDi ehitada siis võtaks võimalikult eri tootjate mudeleid, vastavalt enda rahakotile.


Kas nüüd saab eri tootjate mudeleid ühte RAIDi panna?

See pole mitte kunagi tehniliseks piiranguks osutunud.

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2020 20:39:04 vasta tsitaadiga

ewur, mida ütleb WD enda utikas selle ketta kohta ?
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2020 16:18:34 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

üks neist näitab ketast, teine ei leia üldse...
Kõik kettad on üles leitud eelnevalt läbi ajaloo erineva tarkvaraga, olgu nad mis tahes tootja omad. Koos firmware, seerianumbrite ja tempidega...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2020 16:10:57 vasta tsitaadiga

Huvitav, vanasti pold mingit vahet mis mudelit kus kasutasid. Nüüd igaks otstarbeks eraldi mudel. Miks nii?
Kas on vahet ka kui teha teste, vaadata SMARTI üle USBi vs SATA?
Vanadel Delli läpakatel Esata + dock Esata icon_cool.gif

Mis juhtub kui see ketas kasutusse võtta?
Spoiler Spoiler Spoiler

Windows ignoorib seda punast täppi ja automaatselt sinna ei kirjuta?
Peale formatti seda punas täppi enam ei näita.
Kui ohutu sellist ketast edasi kasutada on?


viimati muutis DVDRW 19.10.2020 15:22:04, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2020 17:00:43 vasta tsitaadiga

DVDRW, Firmware optimisatsioonid salvestamise, NAS, serverite jms jaoks. SMART andmeid ei tohiks vahet olla üle mis liidese vaadata.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2020 07:54:17 vasta tsitaadiga

Hommik kõigile. Tulin nõu küsima. icon_smile.gif
Seis selline... QNAP TS-228A, sees on üks 14TB Ultrastar DC HC530 (WUH721414ALE6L4) - suht lärmakas kui töötab. Samas oman ühte vana WD RED 3TB (WD30EFRX), mis on omakorda ülivaikne võrreldes Ultrastariga. Saan aru, et see vaikus on saavutatud tänu madalama kiiruse ja vähema plaate koguse. Kui mõtte õige siis ehk kui võtta näiteks Seagate IronWolf 6TB (ST6000VN001), kas see on sarnane vaikuse poolepealt selle WD RED 3TB (WD30EFRX)?
Kuidagi ei saa mu kõrvad leppida selle 14TB Ultrastar lärmiga icon_smile.gif Ja kahjuks pole hetkel võimalik NASi karbi kuskile ära peita kah. icon_confused.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 86, 87, 88  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.