|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
06.04.2020 14:30:08
|
|
|
200€ eest oleks parim maksimaalse mahuga ketas hetkel NAS-i ... ?
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
06.04.2020 14:49:41
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| 200€ eest oleks parim maksimaalse mahuga ketas hetkel NAS-i ... ? |
Oleneb kuidas üles ehitada ja mis on "parim". Kui RAIDi teha siis ise võtaks odavamaid eri partii isendeid, kasvõi WD Green'e. Kui aga JBOD tüüpi lahendus siis korralik backup ja NASi mingi tootja poolt kõrgema kvaliteeditasemega isend (Seagate Ironwolf Pro näiteks). Jah, saad mahtu vähem kui mõne teise mudeliga, olenebki sellest, mis on ootused, kas hind või turvatunne või midagi vahepealset.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
06.04.2020 15:17:46
|
|
|
Eesmärk on 2 ketast peeglisse ajada, olemasolevate 2x3TB WD Red asemele. Kodune NAS, peamiselt meedia tarbimiseks + backupid jooksevad sinna. Maht võiks siis praegusega võrreldes kahekordne olla, 6 või 8 TB.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
06.04.2020 15:33:51
|
|
|
| Siis kaks odavat ketast, mis foorumist leiab. Ma just ise otsisin, 110€ eest oleks saanud 6TB WD Red'e, Seagate Ironwolfe, ilmselt 200€ oleks 2tk kokku olnud.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
06.04.2020 18:26:05
|
|
|
| Early Access kirjutas: |
| ufo56 kirjutas: |
Krt hea hind. Alles võtsin 5tk 8tb aga pea sama hinnaga mis 12tb .
Sees olid WD80EZAZ. Igati rahul, defaultis juba isegi TLER enabletud kuigi ei peaks olema. |
Mul oli sees WD80EMAZ, ning märkena ka US7SAL080, mis peaks olema kui Ultrastar DC HC510
link (pdf)  |
Mu 12TB on US7SAM120
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
06.04.2020 22:19:08
|
|
|
nägin täna seda
https://youtu.be/1YqMn1pCRd8?t=150
ja panin kah siis julmalt teipi ja tööle ta läks
esimesel käivitamisel tegi kuni win logon screen'ini koledalt häält, aga siis rahunes maha ja nüüd käitub nagu tavaline ketas ikka
koos postiga 127.81€ - võib vist tahule jääda
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
08.04.2020 22:39:48
|
|
|
| Early Access kirjutas: |
| ufo56 kirjutas: |
| Ei saa öelda, käib 2U kastis mis lärmab nii või naa |
pidid 3.3V pin'iga kah jebima? Kui, siis millega katsid? |
Ei pidanud jamama.
| jaank kirjutas: |
| ufo56 kirjutas: |
Krt hea hind. Alles võtsin 5tk 8tb aga pea sama hinnaga mis 12tb .
Sees olid WD80EZAZ. Igati rahul, defaultis juba isegi TLER enabletud kuigi ei peaks olema. |
Heeliumiga või tavalised?
Mul sattus kahesest pakist kaks erinevat  |
Heeliumiga kõik 5.
| tsitaat: |
| koos postiga 127.81€ - võib vist tahule jääda |
Miks juba suuremat ei võtnud ? Mõnikümmend eur vahe vaid.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
08.04.2020 22:48:48
|
|
|
| ufo56 kirjutas: |
| tsitaat: |
| koos postiga 127.81€ - võib vist tahule jääda |
Miks juba suuremat ei võtnud ? Mõnikümmend eur vahe vaid. |
pead silmas seda
| Shuckitav 12TB 160£ https://www.amazon.co.uk/dp/B07VXKF1L4/ |
?
182€ puhtalt toote hind ja kui mina ostsin, siis oli see parima TB/€ suhtega*
*.. muidugi ei pööranud ma ostmisel tähelepanu et tegu oli kasutatud asjaga mil 200h all
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
15.04.2020 11:18:16
|
|
|
Ouch...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
15.04.2020 11:27:20
|
|
|
Peidame olulise tehnoloogilise aspekti tarkvaraga ära nii et keegi arugi ei saa. Just. Sest Boeingul läks sellega väga hästi... Ahvikari.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
15.04.2020 12:55:51
|
|
|
Huvitav, kas Merevärav teeb oma ketastega samuti mingeid analoogseid trikke?
Krt, oleks vaja NAS'ile suuremaid kettaid osta aga WD'd enam absull ei julge...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
15.04.2020 13:06:25
|
|
|
| Etz kirjutas: |
Huvitav, kas Merevärav teeb oma ketastega samuti mingeid analoogseid trikke?
Krt, oleks vaja NAS'ile suuremaid kettaid osta aga WD'd enam absull ei julge...  |
Mul on 5 sellist käigus ja tuleb juurde mingi aeg
https://www.amazon.co.uk/dp/B07FNK6QMT/?th=1
Sees oli Ultrastar He10-8 pmst
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
15.04.2020 13:41:55
|
|
|
huvitav, et alles nüüd ajakirjandus korjas üles.
mul on praegu 8TB EFAX kettad, need vist ok.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003

|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
16.04.2020 21:43:53
|
|
|
| https://www.smartmontools.org/ticket/1313 kirjutas: |
From: Yemi Elegunde <yemi.elegunde@wdc.com>
Date: Thu, 16 Apr 2020 13:24:44 +0000
Below is an official statement from Western Digital and this fully updates and corrects my earlier message to you.
If you are keen to talk to us, my offer for a conference call with my colleagues still stands.
Shingled magnetic recording (SMR) is a hard drive technology that efficiently increases areal density and capacity for users managing increasing amounts of data, thus lowering users’ TCO. There are both device-managed and host-managed types, each for different use cases.
All our WD Red drives are designed to meet or exceed the performance requirements and specifications for common and intended small business/home NAS workloads. WD Red capacities 2TB-6TB currently employ device-managed shingled magnetic recording (DMSMR) to maximize areal density and capacity. WD Red 8-14TB drives use conventional magnetic recording (CMR). DMSMR should not be confused with host-managed SMR (HMSMR), which is designed for data center applications having respective workload requirements and host integration.
DMSMR is designed to manage intelligent data placement within the drive, rather than relying on the host, thus enabling a seamless integration for end users. The data intensity of typical small business/home NAS workloads is intermittent, leaving sufficient idle time for DMSMR drives to perform background data management tasks as needed and continue an optimal performance experience for users.
WD Red drives are designed and tested for an annualized workload rate up to 180TB. Western Digital has seen reports of WD Red use in workloads far exceeding our specs and recommendations. Should users’ use cases exceed intended workloads, we recommend WD Red Pro or Ultrastar data center drives.
Western Digital works extensively with customers and the NAS vendor and partner communities to continually optimize our technology and products for common uses cases. In collaboration with major NAS providers, we work to ensure WD Red HDDs (and SSDs) at all capacities are compatible with a broad set of host systems. In our testing of WD Red drives, we have not found RAID rebuild issues due to DMSMR technology.
Our customers’ experience is important to us. We will continue listening to and collaborating with the broad customer and partner communities to innovate technologies that enable better experiences with, more efficient management of and faster decisions from data. |
Peale keskmise sõrme näitamise ja PR sõnavahu loen ma siit välja, et kui sa ei taha sitta osta, siis edaspidi pead Red kettaid vältima ja ostma kallima Red Pro või Ultrastari ketta.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
17.04.2020 01:25:13
|
|
|
Ma ei saa aru, miks nad välistesse ei pannud neid juuste?
Arusaamatu, miks taas ja taas tootjad hea asja ära rikuvad absurdse tegevusega.
RED oli go-to ketas väga rahulikult... õnneks sai hinna tõttu shuckitud nüüdsed kettad hoopis.
Tahaks tegelikult 14TB ketast mingi ~200€ hinnaga juba. 10TB on väike.
EDIT: https://www.tomshardware.com/news/sneaky-marketing-toshiba-seagate-wd-smr-drives-without-disclosure "Sneaky Marketing Redux: Toshiba, Seagate Shipping Slower SMR Drives Without Disclosure, Too"
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003

|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
25.04.2020 17:00:56
|
|
|
Fakt, et seda kasutatakse nii väikeste mahtude juures ja isegi Black kettal mis peaks olema kõrgeima kiirusega (HDD kohta, müra ja kuumuse arvelt) näitab imo seda, et see on cost saving. Ei midagi muud. Ma saan aru, et 18TB või 20TB ketastel kasutatakse SMR, et jõuda nende suurusnumbriteni aga pole mingit tehnilist põhjust kasutada seda 1-6TB ketastel mis on olnud CMR viimased ~10 aastat.
Arvata võib, et need SMR kasutavad väiksemahulised kettad pole ka odavamad lõpptarbija jaoks ja WD (ja teised tootjad) panevad vaheltkasu lihtsalt oma tasku. Kasutavad väiksemahulisi plattereid. Panevad SMR peale, et saada kätte suurem maht kasutades odavamat väiksemahulist platterit ja siis müüvad sama hinna eest maha tarbijale mis CMR ketta
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
25.04.2020 17:04:25
|
|
|
Käepärasemaks ka info:
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dolph
HV kasutaja
liitunud: 19.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
10.06.2020 00:00:14
|
|
|
See ongi tavaline sata ketas. Ilmselt küll teeb valjemat sorti lugemispeade krabinat.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
23.08.2020 08:52:45
|
|
|
Palun abi S.M.A.R.T.'i tõlgendamisega kahe HDD puhul: https://imgur.com/a/OWA2EHT
2TB peaks ju olema okei, eks?
6TB näitas mingi hetk bad sectoreid. Kui fataalsed on näiteks "write error rate" ning "read error rate"? Või kas jääb midagi muud silma? St ma plaanin mõlemad müüki panna ning mõtlen, et millist hinda küsida. Ei taha isegi siin ostu-abi teemat teha - pigem kas 6TB isendile oleks ostjat ja mitu protsenti võiks turuhinnast hinda alla lasta? Sest "Health status" on ju "good"...
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
23.08.2020 09:24:57
|
|
|
Parandatavaid vigu loobib ketas regulaarselt. Tähelepanu tuleb hakata siis pöörama, kui sektoreid mainivatesse lahtritesse midagi tekib.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
23.08.2020 09:32:12
|
|
|
| kaabakas kirjutas: |
| Parandatavaid vigu loobib ketas regulaarselt. Tähelepanu tuleb hakata siis pöörama, kui sektoreid mainivatesse lahtritesse midagi tekib. |
Millistele lahtritele täpsemalt peaks siis tähelepanu pöörama?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
23.08.2020 09:39:19
|
|
|
Baeskades, 05 ja C6
CDI tegelikult ei näita SMART andmeid kõige parremini. AIDA64 näitab lihtsamalt ära:
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
06.09.2020 09:02:17
|
|
|
| Mõtlen ka, et peaks nüüd RED kettaid vältima, sest WD teeb jälle klassikat ja müüb odavat paska kvaliteedi pähe. Otsustasin, et panen oma rahakoti rääkima - kas IronWolf on siis ainuke alternatiiv?
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
06.09.2020 12:25:00
|
|
|
Krt kusagilt sai loetud, et Purple ikka ei sobi NAS toimingute jaoks, tsitaat:
| tsitaat: |
WD Purple is designed for surveillance systems and will write errors / skip data in the pursuit of writing the data in a specified period of time (ATA streaming commands). From my understanding you'd really have to be hammering it for that to occur, but do you really want such a thing as part of your NAS? It also prioritizes writes over reads, so playback may suffer if it is actively writing.
|
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
06.09.2020 14:27:57
|
|
|
| Slazenger kirjutas: |
| Mõtlen ka, et peaks nüüd RED kettaid vältima, sest WD teeb jälle klassikat ja müüb odavat paska kvaliteedi pähe. Otsustasin, et panen oma rahakoti rääkima - kas IronWolf on siis ainuke alternatiiv? |
Mis põhjusel neid Red'e siis nüüd järsku kulutulena vältima peaks? Selle SMR'i draama pärast? WD (ja ka Seagate) on ju tänaseks avaldanud tabelid, kus on ilusti näha, milline ketas on CMR ja milline SMR.
Ironwolf ei ole kindlasti ainus alternatiiv. KUI WD valiku juurde jääda, siis on ju veel ka Red Pro oma pikema 5a garantiiga. Oma praktikas sai mõned aastad tagasi ühe suure lahenduse tarbeks ~30 Ultrastar'i ostetud. Speki järgi samad, mis Red Pro'd, arvatavasti sama liini pealt tulnud aga lihtsalt teise kleepsuga. Toona oli tükihind tunduvalt parem kui Pro'del. Saavad 24/7/365 ikka üsna kõva vatti ja tänaseks pole neist veel ükski otsi andnud.
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
06.09.2020 15:06:23
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| Suured kettad on mitmekauoa ja vahetatakse gar lõpus välja. |
Mis Sa sellega nüüd öelda tahtsid? Kuna küsimus käis Red'ide kohta, siis võtsin julguse eeldada, et me räägimegi mitme ketta koos kasutamisest.
Ja selleks ju garantii ongi, et probleemide korral vahetatakse kaup välja. Igavesti ei kesta Sul mitte ükski ketas. Olen pidanud masinatest välja võtma nii eriti odavat otsa, seda sama Pro'd kui ka Delli, HP jms rämeda preemiumiga müüdavaid "serverikettaid". Seda nii kehtiva kui juba läbi saanud garantii korral.
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
06.09.2020 18:39:08
|
|
|
| Slazenger kirjutas: |
| Mõtlen ka, et peaks nüüd RED kettaid vältima, sest WD teeb jälle klassikat ja müüb odavat paska kvaliteedi pähe. Otsustasin, et panen oma rahakoti rääkima - kas IronWolf on siis ainuke alternatiiv? |
Kas tahad osta ühe või mitut? Kui ühte siis ma ise võtaks foorumist mõne parema seeria kiles isendi, neid ikka liigub. Endal on näiteks NASis Ironwolf Pro lausa sest hind oli nii hea. Kui aga on tahtmine mingit RAIDi ehitada siis võtaks võimalikult eri tootjate mudeleid, vastavalt enda rahakotile. Põmst olenevalt rahakotist. Näiteks üks kaugel olev backup käib endal üldse juba tollal sigaodavalt hangitud WD Greeni peal juba viimased 5 aastat.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
06.09.2020 19:49:16
|
|
|
| Ma paneks synology peeglisse kaks 6 terast.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
09.09.2020 16:11:13
|
|
|
| On kaks 6 terast G-drive välist ketast (Western Digital). Ühega aga on see probleem, et CrystalDiskInfo ei näita/ei leia ketast üldse, HD Tune aga näitab ja ketast saab kõigi valikutega testida, testide järgi korras, kiirused ka umbes samasse auku kui teisel kettal. Kuid ei näita HD Tunes temperatuuri, firmwaret, seeria nr jmt, ainult ketta suurust (õigesti). Health osa/tab on täiesti tühi, kuigi värskendab ennast iga minuti tagant. Teise välimuselt täpselt sama kettaga kõik korras. Milles võib probleem olla?
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
09.09.2020 16:51:52
|
|
|
| Baeskades kirjutas: |
| Kui aga on tahtmine mingit RAIDi ehitada siis võtaks võimalikult eri tootjate mudeleid, vastavalt enda rahakotile. |
Kas nüüd saab eri tootjate mudeleid ühte RAIDi panna?
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
09.09.2020 18:56:26
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| Baeskades kirjutas: |
| Kui aga on tahtmine mingit RAIDi ehitada siis võtaks võimalikult eri tootjate mudeleid, vastavalt enda rahakotile. |
Kas nüüd saab eri tootjate mudeleid ühte RAIDi panna? |
See pole mitte kunagi tehniliseks piiranguks osutunud.
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
10.09.2020 16:18:34
|
|
|
Spoiler 
üks neist näitab ketast, teine ei leia üldse...
Kõik kettad on üles leitud eelnevalt läbi ajaloo erineva tarkvaraga, olgu nad mis tahes tootja omad. Koos firmware, seerianumbrite ja tempidega...
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
11.10.2020 16:10:57
|
|
|
Huvitav, vanasti pold mingit vahet mis mudelit kus kasutasid. Nüüd igaks otstarbeks eraldi mudel. Miks nii?
Kas on vahet ka kui teha teste, vaadata SMARTI üle USBi vs SATA?
Vanadel Delli läpakatel Esata + dock Esata
Mis juhtub kui see ketas kasutusse võtta?
Spoiler 
Windows ignoorib seda punast täppi ja automaatselt sinna ei kirjuta?
Peale formatti seda punas täppi enam ei näita.
Kui ohutu sellist ketast edasi kasutada on?
viimati muutis DVDRW 19.10.2020 15:22:04, muudetud 4 korda |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
04.11.2020 07:54:17
|
|
|
Hommik kõigile. Tulin nõu küsima.
Seis selline... QNAP TS-228A, sees on üks 14TB Ultrastar DC HC530 (WUH721414ALE6L4) - suht lärmakas kui töötab. Samas oman ühte vana WD RED 3TB (WD30EFRX), mis on omakorda ülivaikne võrreldes Ultrastariga. Saan aru, et see vaikus on saavutatud tänu madalama kiiruse ja vähema plaate koguse. Kui mõtte õige siis ehk kui võtta näiteks Seagate IronWolf 6TB (ST6000VN001), kas see on sarnane vaikuse poolepealt selle WD RED 3TB (WD30EFRX)?
Kuidagi ei saa mu kõrvad leppida selle 14TB Ultrastar lärmiga Ja kahjuks pole hetkel võimalik NASi karbi kuskile ära peita kah.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|