Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 ... 198, 199, 200  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 14.07.2020 14:05:52 vasta tsitaadiga

Vali selline, millele on parim tugi sinu süsteemis.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.07.2020 15:44:04 vasta tsitaadiga

Kas tänasel hetkel on mõtet osta Homey PRO, seadmeid ei tule eriti palju - kokku ~20 ringis.
Aga pigem küsimus just tuleviku mõistes, et kas virvendab juba midagi uut, et tasuks natuke oodata või ikka minna kohe PRO peale eeldades, et nii pea midagi uuemat ei tule?

Ning kas ma olen õigesti arusaanud, et värava puldi rolling signaali replikeerimine on suht mõttetu tegevus, et lihtsam on välja selgitada kuidas mingi releega otse "karbis" sees trigerdada värava avamist?

_________________
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 14.07.2020 16:02:40 vasta tsitaadiga

IffikaS kirjutas:
...
Ning kas ma olen õigesti arusaanud, et värava puldi rolling signaali replikeerimine on suht mõttetu tegevus, et lihtsam on välja selgitada kuidas mingi releega otse "karbis" sees trigerdada värava avamist?


Just. Valdaval enamusel värava süsteemidest on vastavad sisendid/väljundid täiesti olemas. Ei vaja mingit erilist aretamist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 15.07.2020 09:51:23 vasta tsitaadiga

IffikaS kirjutas:
Kas tänasel hetkel on mõtet osta Homey PRO, seadmeid ei tule eriti palju - kokku ~20 ringis.
Aga pigem küsimus just tuleviku mõistes, et kas virvendab juba midagi uut, et tasuks natuke oodata või ikka minna kohe PRO peale eeldades, et nii pea midagi uuemat ei tule?

Ning kas ma olen õigesti arusaanud, et värava puldi rolling signaali replikeerimine on suht mõttetu tegevus, et lihtsam on välja selgitada kuidas mingi releega otse "karbis" sees trigerdada värava avamist?


Mul on V2 taga hetkel 34 seadet ja käib kenasti. Ehk äkki ei olegi PRO’d vaja, kui tead kindlalt, et seadmeid juurde ei tule.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.07.2020 10:06:35 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
IffikaS kirjutas:
Kas tänasel hetkel on mõtet osta Homey PRO, seadmeid ei tule eriti palju - kokku ~20 ringis.
Aga pigem küsimus just tuleviku mõistes, et kas virvendab juba midagi uut, et tasuks natuke oodata või ikka minna kohe PRO peale eeldades, et nii pea midagi uuemat ei tule?

Ning kas ma olen õigesti arusaanud, et värava puldi rolling signaali replikeerimine on suht mõttetu tegevus, et lihtsam on välja selgitada kuidas mingi releega otse "karbis" sees trigerdada värava avamist?


Mul on V2 taga hetkel 34 seadet ja käib kenasti. Ehk äkki ei olegi PRO’d vaja, kui tead kindlalt, et seadmeid juurde ei tule.


Kui palju erinevaid APPe sul liidetud on?

_________________
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 15.07.2020 15:21:14 vasta tsitaadiga

IffikaS kirjutas:
Markos kirjutas:
IffikaS kirjutas:
Kas tänasel hetkel on mõtet osta Homey PRO, seadmeid ei tule eriti palju - kokku ~20 ringis.
Aga pigem küsimus just tuleviku mõistes, et kas virvendab juba midagi uut, et tasuks natuke oodata või ikka minna kohe PRO peale eeldades, et nii pea midagi uuemat ei tule?

Ning kas ma olen õigesti arusaanud, et värava puldi rolling signaali replikeerimine on suht mõttetu tegevus, et lihtsam on välja selgitada kuidas mingi releega otse "karbis" sees trigerdada värava avamist?


Mul on V2 taga hetkel 34 seadet ja käib kenasti. Ehk äkki ei olegi PRO’d vaja, kui tead kindlalt, et seadmeid juurde ei tule.


Kui palju erinevaid APPe sul liidetud on?



16, appid on teema jah, sest võtavad mälu ja see ilmselt ongi rohkem piiranguks, mitte seadmete rohkus, kui selline. Hetkel on mälukasutus 55%, see alanes viimase 4.2.0 os upgradega tunduvalt, ennemalt kippus mälu täis õgima ja vajas tihti restarti, ilmselt sai mingi leke parandatud. Üritan hoida võimalikult ühe protokolli ja väheste tootjate peal ennast. Kasutan zigbeed ja seadmed on peamiselt xiaomi, ikea, ning osrami omad, sonoffi jaoks on mqttt broker pluss igasugused muud vidinad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 16.07.2020 20:33:52 vasta tsitaadiga

Homeyl on jah ära piiratud mälu ressurss äppidega. 16 erinevat äppi on muidugi päris palju juba ja selle jaoks nad soovitavad PRO versiooni. Ma ise testisin lõpuks ca 50 erineva seadmega, äppe oli kuskil 5-6 vahel ning kõik toimis kenasti. Homeyt ostes võiks mõelda 2 sammu edasi, kas on vajadus teha ära 3-4 asja või on pikemas plaanis teha "kõike mida saab".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 17.07.2020 00:20:42 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Homeyl on jah ära piiratud mälu ressurss äppidega. 16 erinevat äppi on muidugi päris palju juba ja selle jaoks nad soovitavad PRO versiooni. Ma ise testisin lõpuks ca 50 erineva seadmega, äppe oli kuskil 5-6 vahel ning kõik toimis kenasti. Homeyt ostes võiks mõelda 2 sammu edasi, kas on vajadus teha ära 3-4 asja või on pikemas plaanis teha "kõike mida saab".


Appide mälukasutust saab eraldi vaadata. Enamus võtavad ca 8MB. Suurimad röövlid on MQTT Broker, Ubiquiti UniFi, Timer ja Sonoff. Kas PRO versioonil on ka kangem prose sees ? Kui asi ainult mälu taha jääb, siis hetkel veel muretsema küll ei pane. Alguses oli tunne, et oleks pidanud ka ehk PRO võtma, kuid peale viimast updatet on mälu jälle piisavalt üle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 17.07.2020 09:53:34 vasta tsitaadiga

Ma ei ole ise testinud kuidas sama hulga seadmete ja APPIdega asi toimetab, aga erinevused on need:

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cuprum
HV vaatleja

liitunud: 29.12.2002




sõnum 20.07.2020 17:09:03 vasta tsitaadiga

Plaan suvekodusse soetada miski targa kodu keskseade. Hetkel endal kogemused Zipato Zipabox'ga (ver.1). Plaan on aga proovida midagi uut ja odavamapoolset ning silm jäi peale Samsung Smartthings'i V3 hub'le. Foorumi varasemate postituste põhjal paistab, et nii mõnigi on sama mõtteni jõudnud ja siis sellest mõttest ikkagi loobunud. Ilmselt seda siis meie regiooni toe puudmise ja hub'i regamise keerukuse/võimalikkuse tõttu.

Smartthings'i V2 hub osas leidsin sellise huvitava ja paljulubava bakalaureusetöö: https://digikogu.taltech.ee/et/Item/e3270afa-3d62-48eb-af5e-d7f9b0ac75ef
Samuti paistab Smartthings alates 2019 septemberist olema ametlikult lansseeritud ka saksa turule, mille vastvast Amazoni lehelt selle seadme mõistliku hinnaga ka kätte saaks.

Aruteludes ma üleliia palju Smartthings'i käsitlusi ei leidnud! Mõtleisin siiski üle küsida, et kas mõni julge siin on seda teed läinud ja omab miskeid reaalseid kogemusi just selle Smartthings'i V3 hub-ga?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 20.07.2020 22:28:44 vasta tsitaadiga

Ma olen testinud - kasutanud eriti ei ole. Üldmulje oli minu kogemuste põhjal et asjal on jumet, aga üleliia paindlikkust ei tundunud seal olevat. Kindlasti on ta loogilisem ja töökindlam kui Zipato. Sellises hinnaklassis ma täna julgeks soovitada küll. Mul on http://www.starvedia.com/product-G1.html selline üks olemas kui testida tahad midagi soodsamat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.07.2020 01:21:09 vasta tsitaadiga

Mul on olnud 2.5 aastat kasutuses Samsung SmartThings V2. Kokku 3 hubi erinevates kohtades ja plaanis veel 1 soetada. Ostetud Amazon UK-st kunagi ammu.

Kasutanud nende seadmetega:
Fibaro Dimmer 2 ventilatsiooni ja valguse juhtimiseks
Xiaomi Humidity Temperature Sensor
Aqara Flood Sensor
Gocomma pistikupesad
Qubino Thermostat elektripõrandakütte juhtimiseks
Fibaro Universal Sensor ukseandurite ja suitsuandurite juhtimiseks
Netatmo Weather Station

Täpselt ei mäleta, aga V3-l olid mingid puudused võrreldes V2-ga. Üks oli backup patareitoide, aga teine äkki mingi regioonipiirang icon_confused.gif

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
typical
HV kasutaja
typical

liitunud: 02.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.07.2020 09:30:34 vasta tsitaadiga

Keegi välitingimustesse valgustugevuse andurit oskab soovitada? Zigbee või midagi Tasmota külge?
Xiaomil on täitsa olemas aga töötemp kirjas kuni -10 ja patarei pealt. Kaua see talvistes tingimustes vastu võib pidada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.07.2020 10:11:07 vasta tsitaadiga

typical kirjutas:
Keegi välitingimustesse valgustugevuse andurit oskab soovitada? Zigbee või midagi Tasmota külge?
Xiaomil on täitsa olemas aga töötemp kirjas kuni -10 ja patarei pealt. Kaua see talvistes tingimustes vastu võib pidada?


Mul on see andur, ja välitingimustesse kohe kindlasti ei sobi. Pole niiskuskindel, külmakindlust ei tea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cuprum
HV vaatleja

liitunud: 29.12.2002




sõnum 22.07.2020 14:25:02 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
... aga üleliia paindlikkust ei tundunud seal olevat.

Julgen väita vastupidist! Kui kasutada Groovy ja webCoRE võimalusi, siis isegi üleliia palju võib seda paindlikust seal olla. Muidugi esmamulje võib olla ka petlik icon_smile.gif Vähemalt Zipatost tundub seda paindlikkust kõvasti rohkem olema.

Lauri_s kirjutas:
Kindlasti on ta loogilisem ja töökindlam kui Zipato.

Selles ma üldse ei kahtlegi, omades ise seda Zipatot.

Lauri_s kirjutas:
Mul on http://www.starvedia.com/product-G1.html selline üks olemas kui testida tahad midagi soodsamat.

Tänan pakkumast! Kahjuks ma jõudsin juba piisavalt sügavale juba sellesse SmartThingsi maailma sukelduda, et juba põnev tunduks! Mulle meeldib, et selle taga paistab olema piisavat avatust ja leidub dokumentasiooni, millele toetuda. Jällegi ka see mulje võib olla petlik.

VR53 kirjutas:
Täpselt ei mäleta, aga V3-l olid mingid puudused võrreldes V2-ga. Üks oli backup patareitoide, aga teine äkki mingi regioonipiirang

Paistab, et nad seda box'i igast otsast lahjemaks teinud: link. Lahjem prose ja poole vähem mälu ka veel. Vähemalt esialgu ma ei plaani suvekodusse midagi nii suurejoonelist ehitada ja selle raha eest peaks seda asja seal küll olema.

Tänan soovituste eest ja julgutuse eest, tellisin SmartThingisi V3 box'i ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 22.07.2020 15:22:52 vasta tsitaadiga

Smartthingsi põhiline erinevus Homey jms sarnaste "vabavaraliste" gw-de juures peaks see olema, et kui sa soovid mingit liidestust juurde saada siis pead selle eest maksma liidestuse tegijale.

Näiteks http://www.rboyapps.com/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.07.2020 15:55:22 vasta tsitaadiga

Plaanis kardinale teha külgedelt kokkutõmbamise (nööriga) automaatika.
Et tõmbaks kardinad selliselt kokku nagu siin:
Spoiler Spoiler Spoiler


Millist mootorit kasutada selle vintsimiseks? Stepper või servo(360)?
Seinte seest võimalik mootorile/plokile´le vedada totekaabel - kas CAT6 sobiks või pigem kasutada muud kaablit?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 24.07.2020 17:56:50 vasta tsitaadiga

-vodafone- kirjutas:
Plaanis kardinale teha külgedelt kokkutõmbamise (nööriga) automaatika.
Et tõmbaks kardinad selliselt kokku nagu siin:
Spoiler Spoiler Spoiler


Millist mootorit kasutada selle vintsimiseks? Stepper või servo(360)?
Seinte seest võimalik mootorile/plokile´le vedada totekaabel - kas CAT6 sobiks või pigem kasutada muud kaablit?


Mis selle stepperi või servo mõte oleks? Mootori pöörete arvu pealt kardinate positsioneerimine? Ma pigem kasutaks tõenäoliselt eraldi andureid positsioneerimiseks ja mootoriteks mingeid vaikseid DC mootoreid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.07.2020 00:53:00 vasta tsitaadiga

-vodafone- kirjutas:
Plaanis kardinale teha külgedelt kokkutõmbamise (nööriga) automaatika.
Et tõmbaks kardinad selliselt kokku nagu siin:
Spoiler Spoiler Spoiler


Millist mootorit kasutada selle vintsimiseks? Stepper või servo(360)?
Seinte seest võimalik mootorile/plokile´le vedada totekaabel - kas CAT6 sobiks või pigem kasutada muud kaablit?


Kontrolleri progemisega saad hakkama?
Mina paneks geared DC mootori koos enkoodriga. Neid on valida erinevas suuruses, suuruse ja momendi suhe suht hea, lihtne mikro interruptiga positsiooni lugeda.
Näide 1 (imepisike), Näide 2.
Cat6 on halb mõte, need mootorid tahavad voolu saada mis sellest peenest soonest läbi ei mahu, tekib arvestatav pingelang. Kui paned 2 paari e 4 soont paralleeli, siis vb piisab, sõltub mis mootori valid.
Stepperid tahavad retsilt voolu, et end usaldusväärselt liigutada (või vajad ülekannet), nad on lärmakad (või pead juhtima kalli draiveriga) ja nad on suhteliselt suured, kui vähegi arvestatavat momenti tahta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 27.07.2020 04:55:35 vasta tsitaadiga

Unustasin täitsa ära - Tasmota on nüüd ju ka Shutter funktsiooni toega. Tavalise DC mootoriga teeb ilma enkoodrita positsioneerimist. Ütled ette mitu sekundit kulub ühest äärmusest teise liigutamiseks. Eraldi saad öelda kus asub 50% punkt jms. Seega otsi lihtsalt sobilik mootor. Juhtima paned Tasmotaga Sonoffi. Kui kaks mootorit tuleb siis viskad 4CH Pro sappa ja olemas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.07.2020 09:19:41 vasta tsitaadiga

raitl, thumbs_up.gif
Mis kaabli soovitate vedada - hetkel võimalus veel muuta.
redart, 12v 0,3A ei tohiks ju palju olla?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 27.07.2020 10:29:39 vasta tsitaadiga

Tavalise DC mootori puhul lihtsalt 2 soont mootori kohta. Sonoff Pro'ga flipid + ja - otsasid ja ketrad selles suunas nagu vaja. Jälgi lihtsalt et kaabel liiga peenike ei oleks kui pikalt vedada vaja. https://www.calculator.net/voltage-drop-calculator.html näiteks siin saad välja arvutada palju pingelang olema saab (konvertimise rõõm USA süsteemist SI'ks muidugi)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Barbo20
HV veteran
Barbo20

liitunud: 21.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.07.2020 10:30:03 vasta tsitaadiga

Oleneb kaabli pikkusest aga mina paneks 2x0.75 (tavaline laualambi kaabel) - seda on hea klemmide alla ühendada (hülssidega) ja pingelangus ei ole probleemiks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.07.2020 10:38:51 vasta tsitaadiga

Barbo20, pikkust 10-15m aga 2x0,75 vist tundub voolu jaoks mõistlik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 27.07.2020 10:41:24 vasta tsitaadiga

-vodafone-, selle 2x0.75 kaabliga, 24V ja 1A mootoriga on 15m peale pingelang ~5% Seega igati ok

Voltage drop: 1.26
Voltage drop percentage: 5.25%
Voltage at the end: 22.74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 ... 198, 199, 200  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.