Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 128, 129, 130  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 51 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 35 ]
50/50
5%
 5%  [ 25 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 66 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 241 ]
hääli kokku : 418

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 05.06.2020 16:49:36 vasta tsitaadiga

tsitaat:
PC peal on ka võimalik aim assist osades title-ites, aga see pole ju kuidagi pidi seotud sellega, mis on võimalik klaviatuuri ja hiirega ning kui raske seda saavutada on...
Millistes competitive shooterites PC peal aim assist on?

Samasse teemasse, loomulikult vajab konsooliga aimimine skilli, võibolla rohkemgi kui hiirega mängimine. Aga kui tuua parallele näiteks discgolfiga, siis sa valid vastavalt olukorrale vajaliku ketta, keegi ei hakka 150m pealt putteriga viskama, see teeks rajad tehislikult raskemaks- täpselt sama mida teeb controlleriga mängimine.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2020 15:06:53 vasta tsitaadiga

Aim assist peaks olema olemas paljudel - Gears of War 5, Warframe, Borderlands, The Division, Far Cry seeria, COD-id mingist hetkest jpt. Ma täpselt ei tea kas/kuidas see MPsse jõuab. Ma loodan väga, et mitte eriti või ainult siis, kui gamepadi järgi ühendad.

ertr2 kirjutas:
loomulikult vajab konsooliga aimimine skilli, võibolla rohkemgi kui hiirega mängimine.

Seega kui me räägime skill laest ja õppimise võimalusest, siis see on olemas samamoodi nagu ükskõik millega.

Gaming teemadel:
https://screenrant.com/medium-game-xbox-series-x-ssd-loading-assets/

Ma arvan, et see tähendab lihtsalt seda, et lõpuks ometi ei arendata enam mänge HDD-dele vaid SSD-dele ja täiesti ootusepärane 10x kiiruse kasv, mis sellega kaasneb saab olema järgmise generatsiooni keskmine. (ütlesin siin 10x, sest ilmselt kõik ei lähe kohe uuele SSD tehnoloogiale üle ja tänane suvaline SSD need 500/500 MB/sec mis on võrreldes HDD-ga ca 10x kiirem)
Uued viisakad SSD-d täna teeva 3500 MB/sec ja lähitulevikus rohkem veel...
Ma endiselt ei usu väga, et Sony suudab ps5-ga luua mingied selliseid kogemusi, mis kõrvale jättes laadimiseajad, midagi supererilist toota suudab.
Pmt nad peaksid siis looma mingi kiire, suure ja superdetailse maailma, mis jääks hätta PC peal oleva compute ja kettakiirusega, et luua seda kogemust. Ma loodan väga , et nad üritavad siiski...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 08.06.2020 17:53:58, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 08.06.2020 16:03:22 vasta tsitaadiga

kas need värskemad mängud nagu näiteks far cry new dawn laadivadki ssd pealt hirmus kaua, kuna nad on hdd peale optimeeritud? load game võtab ikka oma pool kuni ühe minuti ära tagumikustopperi järgi.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2020 17:58:57 vasta tsitaadiga

Üks trikk mis kasutatakse suurte maailmade puhul on, et pannakse kõik graafilised assetid ühte megasuurde faili ning siis stage-i alguses laetakse see suur fail rami, et see info oleks koheselt otsitav (spndliga otsis seda konkreetset faili failisüsteemist väga palju kauem).
See võimaldab enam vähem seemlessly striimida RAM kiirusel datat otse GPUsse, aga miinuspooleks on RAM mahu piirangud ja pikad laadimise ajad ning loomulikult füüsika arvutamise osas jääb CPU endiselt hätta.

Tulevikus peaks siis olema nii, et kõik see kokku pakkimine ja laadimine rami on ebavajalik, sest SSD on kohe nii kiire ja spindli puudumise tõttu seek time olematu, et saad SSD-lt otse GPUle data ette sööta.
Ei mingit pakkimist, ei mingit mälude vahel liigutamist. Noiss.

Ei ole mingi spets, aga olen umbes nii aru saanud -..o..-

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 08.06.2020 18:13:27 vasta tsitaadiga

kurat ma kardan, et ssd jääb ikka piirama. otse ssd pealt gpusse on ikka väga ränk. tekivad pop in'id ja värki.

muidugi ma ei tea oeast tulistada, palju pcie 4.0 x4 v.s. ddr4 bandwidth on.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2020 20:40:33 vasta tsitaadiga

No see uus SSD, Sony versioonis, on tegelikult DDR3 kiirus vist enamvähem.
Ma pole täpseid numbreid vaadanud, aga kuskilt jäi kõrva.
Seega me oleme suht lähedal sellele üsna peagi.

Ma arvan, et järgmise 5 aastaga on pc väga suures osas ka kolinud selle tehnoloogia peale, kui seal tõesti on sellised tugevad eelised.
PC miinuseks selle kolimise puhul on kindlasti see ,et seda migratsiooni ei saa selliselt nagu konsoolidel peal kontrollida, mis tähendab, et tail end jääb ilmselt aastateks veel HDD peale, mida hoiab legacy gaming ka tublisti elus...
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 08.06.2020 23:49:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 08.06.2020 21:38:46 vasta tsitaadiga

mängu minimum süstem ekuirmentsi ja installerisse kirjutada et peab ssd/nvme olema, ilma selleta ei installeeru/käivitu. nagu win98 peale ei saa gta5 installida.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2020 22:08:25 vasta tsitaadiga

mhm, SSD as a system requirement võib täiesti teema olla.
kahju, et steam täna ketta tüüpi ei raporteeri, huviga vaataks kohe, et kui palju on veel neid tegelasi, eks ainult HDD peal on.
ma ise ei mäleta enam millal ma viimati systeemi hdd peal jooksutasin...10+ aastat tagasi kindlasti...
Samas alles selles viimase paari aastaga on SSD nii suureks ja odavaks muutunud,et ainukese kettana SSD võiks vabalt jooksutada -> 1 TB 100 € ringis ja andmeside kiirused on nii kiired, et filme ja muusikat enam ei arhiveeri - selleks on teenused...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2020 23:09:55 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
kas need värskemad mängud nagu näiteks far cry new dawn laadivadki ssd pealt hirmus kaua, kuna nad on hdd peale optimeeritud? load game võtab ikka oma pool kuni ühe minuti ära tagumikustopperi järgi.


panin prooviks paar mängu käima

Far Cry 5 laadimisaeg 10 sekundit
Red Dead Redemption 2 35-40 sekundit

kui sul far cry minuti laeb, siis midagi on valesti
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2020 12:18:04 vasta tsitaadiga

Kuulge, aga tegelt selline küsimus, mille tõstataks küll, et olukorras kus igapäeva kasutuseks sobilikud SSD kiirused on kohe kohe käes.
Ma arvan, et PC peal saab varsti 5-7 GB/sec kätte off the shelf juppidega, mis hinge hinda ei maksa, siis kas me hakkame jõudma kohta, kus tegelikult kind of RAM-i ei ole vaja?

DDR3-800 100 MHz 400 MHz 800 MT/s PC-6400 6400 MB/s
DDR3-1066 133 MHz 533 MHz 1066 MT/s PC-8500 8533 MB/s
DDR3-1333 166 MHz 666 MHz 1333 MT/s PC-10600 10600 MB/s
DDR3-1600 200 MHz 800 MHz 1600 MT/s PC-12800 12800 MB/s
DDR3-1866 233 MHz 933 MHz 1866 MT/s PC-14900 14933 MB/s
DDR3-2133 266 MHz 1066 MHz 2133 MT/s PC-17000 17066 MB/s

Väga tore, et uus RAM on veel natuke kiirem, aga kui sa mõtled keskmisele arvutikasutajale ja keskmisele gamerile, siis nende vaates on ka DDR2 tänapäeva ilmselt suht ok.
Kui ma oma kettakiirusega hakkame purjetama kuskil 5000 mb/sec ja üles, siis ma arvan, et enamikule pole enam vahet.
See võiks ju kaasa tuua ka tarkvaraarenduses natuke lihtsamad ajad. RAMi peale pole vaja offloadida asju, sest sealt tulenev lisakiirus ei vääri küünlaid.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2020 12:27:19 vasta tsitaadiga

latency ja bandwidth on kaks eri asja.
ja isegi bandwidthi osas on ddr4-3200 25.6gb/s ja varsti tuleva ddr5 alumine ots ddr4-6400 on 51.2gb/s.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 09.06.2020 12:34:20 vasta tsitaadiga

lisaks veel ssd puhul kirjutuskordade arv. ma arvan, et ssd ramina kasutades lendab too üsna kiirelt vastu taevast.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2020 13:07:48 vasta tsitaadiga

In other words, the speed at which you access the data is more important than the rate at which you’re accessing it. A normal hard disk has a response time of about 16ms, a good SSD will respond in 0.05ms, RAM will respond in 50ns. (notice ms vs. ns) To put that in perspective, 0.05ms is equal to 50,000ns. This means that RAM can serve up data in memory 1000 times faster than a NVMe drive even though the file size they can carry is about the same.
_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2020 13:23:36 vasta tsitaadiga

access time on mingil ddr4-3200 cl16 pulgal <10ns. kiiretel nvme pulkadel jääb kuskile 100ns alla.
sinna otsa hunnik overheadi reaalse accessi jaoks, sest pci-e on vältimatult kaugemal prosest kui mälukontroller.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2020 14:17:38 vasta tsitaadiga

ma näen minu viite ja sinu antud numbri vahel ca 100x vahet.
kas see vahe tuleb kaugsest/kaabli pikkusest ja controllerite access time vahe ongi 10X?
See 10x ei tundu nii hull, vähemalt vs 1000 icon_smile.gif

Also ,kui m.2 on otse platel, nvme2 on ka ma oletaks, et samuti latentsi hoida minimaalse...
Keegi ei keelaks ju seda slotti ka panna prosele lähemale.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003



Online
sõnum 09.06.2020 14:29:15 vasta tsitaadiga

londiste, midagi panid küll pange siin, mul CL17 3600MHz ja access time on ikkagi ca 47ns. Raske uskuda et see vahe nii suur saab olla. <10ns on rohkem L3 cache teema.

Aeronil muidu täitsa õigus, et praegu tänu konsoolidele liigutatakse andmeid enamikus mängudes ikka veel nagu HDD peal. Duplitseeritakse neid eri kohtades kettale jne, et kergem access oleks ja vähem seek time'i. Eks uue põlvkonnaga see muutub.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2020 14:31:15 vasta tsitaadiga

Aeron, see kõik oleneb, millisest punktist millisesse seda viidet mõõta. mälu numbrid speci järgi fixed samas kui ssd numbrid varieeruvad ja palju. kontrollerite viited sinna otsa - mälukontrollerite viite minimaalsena hoidmine on kogu aeg olnud, ssd-de nii kiireks saamine on uus asi.
muide kõige reaalsem hübriidlähenemine on täna optane dimmid, mis consumer ruumis muidugi mingit rolli ei mängi.

erick, mälu ise, ilma kontrolleri ja muu viiteta.
reaalselt hdd peal ka duplitseeritakse? miks ja võib-olla olulisemalt - kuidas? see duplitseerimine oli ikka optilise meedia lugu, kus kaugelt seekimise access timed päris käest ära olid.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 09.06.2020 14:34:28 vasta tsitaadiga

Aeron, jutt käib vast ikka loogilisest kaugusest, mitte füüsiliselt juhtmete/radade pikkusest. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2020 15:03:51 vasta tsitaadiga

NATAS999, selliste kiirustejuures minuteada on ka füüsiline kaugus/metalli takistus jne juba ka väga olulised.
On mingi põhjus, miks RAM asub CPU kõrval, mitte plate perifeerias.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003



Online
sõnum 09.06.2020 16:00:17 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
reaalselt hdd peal ka duplitseeritakse? miks ja võib-olla olulisemalt - kuidas? see duplitseerimine oli ikka optilise meedia lugu, kus kaugelt seekimise access timed päris käest ära olid.


Duplitseerivad HDD peal samamoodi. Nt ühes levelis vaja olevaid objekte katsutakse omavahel lähestikku hoida. Mark Cerny isegi vist rääkis sellest oma PS5 SSD presentatsioonis.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2020 16:18:36 vasta tsitaadiga

kas konsoolide failisüsteemid või kettakontrollerid oskavad asju füüsilise läheduse järgi salvestada? arvestades, et ka ma ise olen suvalise ketta konsooli pistnud, siis pigem pakun, et mitte.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2020 17:20:27 vasta tsitaadiga

erick kirjutas:
londiste kirjutas:
reaalselt hdd peal ka duplitseeritakse? miks ja võib-olla olulisemalt - kuidas? see duplitseerimine oli ikka optilise meedia lugu, kus kaugelt seekimise access timed päris käest ära olid.

Duplitseerivad HDD peal samamoodi. Nt ühes levelis vaja olevaid objekte katsutakse omavahel lähestikku hoida. Mark Cerny isegi vist rääkis sellest oma PS5 SSD presentatsioonis.


Yep, seda on palju. Keegi dev ka kirjutas hiljuti sellest ,et need sama assetpakid, mida eelnevalt mainisin, sisaldavad tihti kattuvat materjali ja seetõttu on tihtipeale konsoolimängude mahud ka palju suuremad kui need tegelikult peaksid olema.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003



Online
sõnum 09.06.2020 20:44:43 vasta tsitaadiga

londiste, tõenäoliselt eriti konsoolidel on olemas vastavad (arendus)tööriistad, mis suudavad mängu failid sinu vajadusele vastavalt HDD-le paigutada, kuna HDD aeglane kiirus on ammu teada olev probleem ja konsoolid kasutasid veel aeglaseid 5400rpm kettaid ka. Ega konsoolide OS pole ka eriti läbipaistev ju, sa ise ei tea midagi sellest, kuidas need failid sul seal asuvad.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 09.06.2020 20:46:43 vasta tsitaadiga

miks see paigutamine üldse kettast peaks olenema?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2020 21:32:17 vasta tsitaadiga

Ketas on väga oluline või noh, ketta tüübist tulenev access time.
HDD ketas on väga aeglane nii info edastuskiiruses, kui ka access time-ist.
Sellepärast ei saa jooksvalt andmeid üldse ettesööta.
Loading time maailma alguses on see aeg, mis sa ootad, et HDD pealt läheks asi töömällu (RAM).
..ja kui renderdamine hakkab pihta, siis RAM on piisavalt kiire, et suudab GPUle ja CPU-le ettesööta reaalajas asju.

Kuna HDD pealt seekimine on mega aeganõudev (random access eriline ikaldus hdd peal vs SSD kus see on olematu) siis fail haaval sealt RAMi faile laadida ja otsida on kasutamatult aeglane. Seega jooksev konveier ei tööta.
Seega mis tehakse, et ei peaks seekima 10000 asset faili, need pannakse ühte megafaili kokku. Selliselt laed 1 monster faili ühe korraga üles, aga ootad maailma alguses kauem selle võrra ofc.
Loomulikult eri maailmade jaoks on eri failid ja kattuvusi omajagu...

Nii olen mina asjast aru saanud vähemalt...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 09.06.2020 21:43:49 vasta tsitaadiga

mu kommentaar oli londiste oma pihta suunatud. kui hdd konsoolis ära vahetad teise hdd vastu, siis mis sellest peaks juhtuma installeri jaoks?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2020 23:00:58 vasta tsitaadiga

No sellisel juhul offload rami muutub kiiremaks ja seega initail load time läheb paremaks.
Ka asjad mida konveieri meetodil jooksvalt kettalt võetakse käituvad paremini, sest need saab kiiremini kätte - vähem texture pop-ini nt olukorras kus mingi osa asseteid võtekse jooksvalt ketta pealt.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 09.06.2020 23:18:06 vasta tsitaadiga

Aeron, katsu nüüd aia august välja ka piiluda vähe. jutt oli füüsiliselt ühe hdd vahetamisest teise hdd vastu. miks peaks faile ühele kettale teistmoodi kirjutama, kui teisele kettale? lugemise loogika kõikidel hdd'del sama (okei, ürgaegsetel polnud ncq), välimised rajad kiiremad, sisemised rajad aeglasemad, mis per mäng ei oma tähtsust ja vaevalt nüüd 1 mäng üle ketta mitmeks fragmendiks laotatakse. assetite järekord ei sõltu ju hdd'st sugugi.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2020 23:23:24 vasta tsitaadiga

ma jäin eeldama, et lähenemine on sama, mis optiliste ketaste puhul. mingit tüüpi ühte fdaili pakitud assetid on teine teema. kuigi, sealt mingit olulist võitu välja võluda tundub veider.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2020 14:47:30 vasta tsitaadiga

Leidsin ühe hea tabeli, mis iseloomutab seda, kuidas latents kasvab erinevate kihtidega..

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2020 15:28:13 vasta tsitaadiga

see tabel on natukene vananenud.
main memory access on täna mõõdetavalt madalam. selline 60ns alla peaks 3200cl16 suurusjärk olema, amd prosedega vähemalt ~20ns sinna juurde.
solid state disk on selles tabelis iirc sata, ehk siis controller/protocol overhead on oluliselt suurem kui nvme lahendustel.
nende vahel on muidugi jätkuvalt suurusjärk või paar aga lihtsalt see asi pidevalt areneb.

sony ja ps5 koha pealt - nad lubasid kettalaiendusena m.2 pesa, kuhu nad plaanivad sertifitseerida teatud kettamudelid. kuna nad väidetavalt teevad oma sisemise ketta osas koostööd samsungiga, siis võib eeldada, et ju see mingi 980 seeria olema saab.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2020 14:55:31 vasta tsitaadiga

https://hexus.net/gaming/news/industry/143365-nvidia-geforce-now-arrives-android-tv-devices/
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003



Online
sõnum 14.06.2020 10:25:33 vasta tsitaadiga



Kuidas seda PS5 jahutada plaanitakse, jääb pehmelt öeldes segaseks. Ruuteridisainiga igal juhul eriti hea see jahutus olla ei saa.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2020 17:21:47 vasta tsitaadiga

ma usun et sellele on mõeldud
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dev Grex
HV Guru

liitunud: 29.07.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2020 18:19:40 vasta tsitaadiga

Miks ei peaks mahtuma? Videokaartidel on ka madalad jahutused ja jahutatakse ära isegi 300W isendid.
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2020 19:09:15 vasta tsitaadiga

no mõeldes sellele, et ps4 oli kohati kui reaktiiv lennuk
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 15.06.2020 13:01:07 vasta tsitaadiga

seekordne gen upgrade toob (minu arvates) paar uut nähtust:
*uued (uutele konsoolidele optimeeritud) mängud enam mehaanilise kettaga ei päde. arvestades uue raua speci, siis saavad devid palju vabamalt kasutada mängusess oleva.
* kes alla 8GB videokaardi ostis, see varsti kirub oma otsust. 6GB võibolla veel kuidagimoodi, low/med astmel.
* olge valmis 100GB + mängude allalaadimisega. Alla 50GB on pigem erand, kõik AAA-d tulevad üle 100. Lisaks mahukad patchid. mõne megabitise netiga elanikud, värisege.

miks ma nii arvan? kõik need koos. Enne ei saanud devid väga lubada in-level tekstuurid striimiimist, sest vana vint ei oleks välja venitanud, ja ka mahud võivad olla suuremad. Nüüd on nõuetest prii ja vaba lend. Siit ka vajadus suurema VRAM-i järele. Ja et neid võimalikult lihtsalt kettalt serveerida, siis kõige lihtsam on neid hoida pakkimata, ehk siit ka kogumahu vajadus. Eks näiteid juba on, fortnite võtab kettal üle 80 giga. fortnite, ühe mäpiga! Apex? vist 75GB. ei ole seal kuskil kümneid ruutkilomeetreid open-worldi.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 15.06.2020 13:12:45 vasta tsitaadiga

dirt rally 2.0 võtab 120GB. iga nädalased updated oli tavaline nähe. oota enne 10-20GB downloadi enne kui mängu saad.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2020 14:15:37 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
* olge valmis 100GB + mängude allalaadimisega. Alla 50GB on pigem erand, kõik AAA-d tulevad üle 100. Lisaks mahukad patchid. mõne megabitise netiga elanikud, värisege.
vaevalt, et väga suuremaks mängud lähevad. mõlemal konsoolil on 1tb-ish ketas, vaba on sealt vast 800gb. lisaketas ei saa olema odav.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2020 16:03:51 vasta tsitaadiga

Never again ei lase tootjad MW ja Destiny 2 situatsioone korduda.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2020 20:38:17 vasta tsitaadiga

Aeg läheb ka vaikselt edasi ju... optika levib ja kui sa juba optika peal oled, siis erilist lage läheajal tulemas ei ole...
Isegi vasepeal tänapäeval saab 100 Mbit + kätte. Vanasti öeldi, et tehnika max on 16 Mbit ADSL ja VDSL puhul natuke rohkem vms..

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2020 20:57:10 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Aeg läheb ka vaikselt edasi ju... optika levib ja kui sa juba optika peal oled, siis erilist lage läheajal tulemas ei ole...
Isegi vasepeal tänapäeval saab 100 Mbit + kätte. Vanasti öeldi, et tehnika max on 16 Mbit ADSL ja VDSL puhul natuke rohkem vms..


USA keskmine internetikiirus on endiselt seal meie kõige aeglasema valiku peal. Ja mis sa arvad, et meie diivanililled on nõus ootama oma 100mb/s kiirusel 200 giga downloade, et oma plug&play konsoolide peal mänge mängida?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2020 21:40:27 vasta tsitaadiga

Scart, AAA mängud on ka plaadi kujul saadaval ja 200GB (või sellele ligilähedast) indie mängu pole veel kohanud...
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2020 21:52:54 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
Scart, AAA mängud on ka plaadi kujul saadaval ja 200GB (või sellele ligilähedast) indie mängu pole veel kohanud...


Räägi seda Modern Warfare'i omanikele, mille install on üle 200 giga. Ja Destiny 2 on nii suur, et Sony käskis Bungie'l korjata Season 1 content ära, sest nemad ei anna sellele mängule 200 giga kettaruumi. Ja noh, mis need indied siia puutuvad kui nelja taolise 200+ giga mänguga on see superhüpermega PS5 SSD umbes?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2020 22:06:41 vasta tsitaadiga

netikiirus ei ole nii suur probleem kui maailmas mingil põhjusel veel alles olevad data capid või limiidid ka broadband ühendustel.

beastbeats kirjutas:
Scart, AAA mängud on ka plaadi kujul saadaval ja 200GB (või sellele ligilähedast) indie mängu pole veel kohanud...
sellel põlvkonnal ei saa olema plaadi pealt mängimist. eks teoorias võib muidugi mingi cache lahenduse ka teha (ja üsna kindlasti on see olemas) aga see ruumi kokkuhoid ei ole nii suur ning kardetavasti ei mõjuks selle haibitud storage kiiruse osas just hästi.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2020 22:15:32 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
beastbeats kirjutas:
Scart, AAA mängud on ka plaadi kujul saadaval ja 200GB (või sellele ligilähedast) indie mängu pole veel kohanud...

Räägi seda Modern Warfare'i omanikele, mille install on üle 200 giga...

PS4 algne update oli ca 50-60GB; hiljem on lisandunud 2-20GB uuendusi - mitte 200GB korraga.
Samas on see ka kivi väljaandja/levitaja “kapsaaeda” - oleks võinud ju mängu kahel plaadil välja anda (RDR2, FF VII Remake).

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2020 00:28:00 vasta tsitaadiga

USA - kuigi oluline - ei ole ainke turg maailmas.
Mujal liigub aeg edasi päris jõudsalt...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2020 00:43:59 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:

Samas on see ka kivi väljaandja/levitaja “kapsaaeda” - oleks võinud ju mängu kahel plaadil välja anda (RDR2, FF VII Remake).


Lisandunud on uus content, mida sa plaadile ei pane. Ja ärme unusta, et tuleb ka üldse ilma lugejata PS5, millega ainult tõmbadki oma neid mitmesaja giga suurusega mänge ja neid mahub konsoolile 4-5 thumbs_up.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2020 08:41:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ja ärme unusta, et tuleb ka üldse ilma lugejata PS5...

Ja kes seda osta käsib icon_rolleyes.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2020 10:04:31 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:

Ja kes seda osta käsib icon_rolleyes.gif


Kuna see on olemas, on see kettalugejata ametlik SKU ja arendajad peavad sellega ka arvestama.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 128, 129, 130  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.