Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Muruniidukivaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2020 11:05:43 Muruniidukivaatlus vasta tsitaadiga

Millist muruniidukit valida 20x10m muruplatsile? Muru praeguseks juba päris kõrgeks kasvanud (10-20cm võib-olla) seega vist peaks juba selle maha niitmiseks ikka bensiinimootoriga masina valima? Õli/küünla/bensiini vahetamisega ja tegelemisega mul vastuväiteid ei ole - pigem ei viitsi juhtmega jännata.

Endale jäi silma see pakkumine:
https://www.stokker.ee/muruniiduk-510-sm-gudnord/-1984418091?searchId=7317757

Tuuakse tasuta koju, kõik vajalikud vedelikud on sees. Kas korralik masin sellise hinna eest?

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2020 11:14:49 vasta tsitaadiga

Sellise sümboolse suurusega lapikese niitmiseks võtaks mina pigem akuniiduki. Või käsiniiduki, selle lükatava.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2020 11:16:34 vasta tsitaadiga

Tänapäeval on olemas ka moodsamad lahendused
https://www.husqvarna.com/ee/tooted/robotniidukid/
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AO199
HV vaatleja
AO199

liitunud: 01.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2020 11:18:00 vasta tsitaadiga

Endal umbes sama suur muruplats, võtsin Makita akuniiduki kuna akud olid juba olemas:

https://www.makserv.ee/toode/akumuruniiduk-makita-dlm380z-akuta/

Kõrgust saab muuta ja olen väga rahul, sellise platsi peal mingi bensiinikaga mässamine tundub suhteliselt mõttetu.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keimps1
HV Guru

liitunud: 27.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2020 11:22:35 vasta tsitaadiga

AO199 kirjutas:
Endal umbes sama suur muruplats, võtsin Makita akuniiduki kuna akud olid juba olemas:

https://www.makserv.ee/toode/akumuruniiduk-makita-dlm380z-akuta/

Kõrgust saab muuta ja olen väga rahul, sellise platsi peal mingi bensiinikaga mässamine tundub suhteliselt mõttetu.

Kaua akudega jõuab tööd teha ja pikema muru puhul pooma ei hakka? Mul ka akud olemas
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2020 11:32:07 vasta tsitaadiga

Bensiininiiduk hakkab samuti piisavalt pika muru korral pooma, vahet pole.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AO199
HV vaatleja
AO199

liitunud: 01.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2020 11:32:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:


AO199 kirjutas:
Endal umbes sama suur muruplats, võtsin Makita akuniiduki kuna akud olid juba olemas:

https://www.makserv.ee/toode/akumuruniiduk-makita-dlm380z-akuta/

Kõrgust saab muuta ja olen väga rahul, sellise platsi peal mingi bensiinikaga mässamine tundub suhteliselt mõttetu.

Kaua akudega jõuab tööd teha ja pikema muru puhul pooma ei hakka? Mul ka akud olemas


Mul 1tk 5ah aku ja 2tk 1.8ah akut. 1.8ah aku pean poole peal välja vahetama. Olen niitunud max 10cm muru 4/6 astmel ja sellega saab hakkama küll.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 27.05.2020 11:57:39 vasta tsitaadiga

See nii väike plats, et siin ei ole suurt vahet, mille võtad. icon_rolleyes.gif

Pigem mängivad muud kriteeriumid nagu mürataluvus, hooldus, rahakott jms. Kui akud olemas, siis oleks akukas täitsa arvestatav variant. Kui akusid-laadijat pole, siis võib asi jälle mõttetult kalliks minna võrreldes odavama bensukaga. Tänased käsirullid on ka täitsa korralikud, vähemalt seni, kuniks muru väga pikaks ei lase.

_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2020 17:50:20 vasta tsitaadiga

https://www.keskkonnaamet.ee/et/uudised/elurikkuse-paeval-marka-enda-rolli-looduse-hoidmisel
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raudpits
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.03.2004




sõnum 27.05.2020 18:02:26 vasta tsitaadiga

käsiniiduk võtab kõige vähem ruumi kui see on määrav icon_smile.gif
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2020 19:21:42 vasta tsitaadiga

M00t kirjutas:
Tänapäeval on olemas ka moodsamad lahendused
https://www.husqvarna.com/ee/tooted/robotniidukid/


Endale panin Automoweri ja täitsa rahul thumbs_up.gif

Teemaalgataja võiks mõelda kui oluliseks pead seda kui ise ei peakski niitma ja seda tehakse vaikselt sinu eest. Ehk tasub kaaluda robotniidukit (väikesele platsile ei ole nii kallist vaja).

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2020 19:23:08 vasta tsitaadiga

Nii tillukesele platsile robotniiduk? Päriselt ka või? Seal pole ju midagi niita.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2020 19:24:53 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Nii tillukesele platsile robotniiduk? Päriselt ka või?


Jap - tööaeg oleks väike ja vaikne töö, masina saaks odavaima, paigaldamine oleks odav ja lihtne, hooldus lihtne, muru oleks pidevalt hoitud x kõrgusel ehk alati valmis külalisteks.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2020 19:31:07 vasta tsitaadiga

Eks neid ole odavaid ju küll jah, näiteks mingi on 299.- eest.
https://espak.ee/kauplused/tallinn/pakkumised-3/niidukid/
Aga mina võtaks ikkagi parem käsiniiduki.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2020 16:04:02 vasta tsitaadiga

Akusid mul ei ole selliseid, mida muruniidukil kasutada saaks thumbs_down.gif . Ehk valikusse jäävad kas käsiniiduk või bensiiniga. Kui tihti sellise platsi puhul üldse terade teritamise jms peale mõtlema pean (kive jms ei ole muru hulgas)?

Kas selline uhke "silindermuruniiduk" oleks mõistlik: https://www.stokker.ee/silinderniiduk-momentum-fiskars/-736771768
Kas on mingit eelist võreldes 80€ omadega? Ainuke jama on hetkel, et muru juba suhteliselt pikakas kasvanud ja seetõttu enamused käsiniidukid ei sobi, millel lõikekõrgus kuni ~42mm.

Kuna ma nö autopede olen icon_lol.gif , siis bensiinika hooldamise vastu pole midagi.


Kas trimmer sellise muruplatsi niitmiseks kõlbaks? Saaks sama masinaga kohe kiviääre ära hooldada.

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 28.05.2020 16:45:16 vasta tsitaadiga

Trimmeriga ilusat muru ei saa, väike vääratus ja lased mulla välja ja hoovi "triibuliseks".
_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2020 17:22:32 vasta tsitaadiga

Okei, siis jääb see variant ära. Kas muruniidukitel on ka mingid kindlat tootjad, mille masinaid eelistada? Või on kõigile terasid/küünlaid jm varuosi saadaval?

~250€ eest saab juba isevedavaid niidukeid ka. Kas see oleks pigem eelis või mitte (rohkem kuluosi, mis võivad katki minna)?

See näeb päris uhke välja icon_biggrin.gif
https://kaup24.ee/et/aed-ja-lemmikloomad/aiatehnika/muruniidukid/iseliikuv-bensiini-muruniiduk-nac-ls46-450e-hs?id=3503220

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 28.05.2020 17:36:01 vasta tsitaadiga

A miks sellise platsi peale juhtmega odavaimat niidukit ei vaata näiteks? Mul praeguses kodus oli algselt mingi selline olemas, lisaks ka bensukad.
~700 ruuduse krundi peal eelistan pigem juhtmega niidukit kui seda mürisevat ja rasket bensukat.. See isevedav veel raskem kolakas
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2020 17:43:57 vasta tsitaadiga

Eelmine suvi võtsin Kärheri odavamat sorti surveka prooviks, millel suhteliselt lühike voolik. Praegu pigem ei viitsi seda välja enam vedada, sest ümber auto sellega joosta ikka päris tüütu (+ veel surveka juhe ja pikendusjuhe). Seetõttu arvan, et juhtmega niiduk hakkab ka närvidele käima.
Lisaks hetkel muru juba päris pikk ja kardan, et odavam elektriline ei tule sellega toime.

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 28.05.2020 17:56:36 vasta tsitaadiga

mul mingi 20 aastat vana husqvarna plast korpusega ja niidab kõike, mis ette annad. korpus väsimusmärke ei näita ja mootor samuti mitte. võta ikka bensukas, mis selle elektrikaga ikka jäurata.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2020 18:20:17 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu kirjutas:
Kas trimmer sellise muruplatsi niitmiseks kõlbaks? Saaks sama masinaga kohe kiviääre ära hooldada.

Kui kasutad pead, mida võib süüdimatult vastu maad toetada, siis ehk isegi saaks. Ülearu head tulemust muidugi oodata ei tasu.
https://hortulus.ee/toode/trimmipea-flexiblade-jet-fit-2-johviga-oregon/
https://hortulus.ee/toode/trimmipea-flexiblade-jet-fit-4-johviga-oregon/

TeaMeTzu kirjutas:
~250€ eest saab juba isevedavaid niidukeid ka. Kas see oleks pigem eelis või mitte (rohkem kuluosi, mis võivad katki minna)?

Sellise sümboolse suurusega platsi korral pole asjal vast eriti mõtet. Aga kui, siis selline, millel kiirus reguleeritav ja piisavalt suur (ikka üle 5km/h).
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2020 18:26:49 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu kirjutas:
Või on kõigile terasid/küünlaid jm varuosi saadaval?

Kui tihti sellise platsi puhul üldse terade teritamise jms peale mõtlema pean (kive jms ei ole muru hulgas)?

Kuna ma nö autopede olen icon_lol.gif , siis bensiinika hooldamise vastu pole midagi.


Äkki olekski huvitavam võtta mingi vana odav ja see korda teha ja putitada?

Säästab keskkonda ja on soodsam ka.

https://www.osta.ee/muruniiduk-138943317.html
https://www.okidoki.ee/item/muruniiduk/9961988/
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2020 20:00:02 vasta tsitaadiga

Olen hilja peale jäänud - pole aega enam oodata oksjoni lõppu ja siis transporti ja siis läheb alles remontimiseks.

Ütleme, et olen otsustanud bensiininiiduki kasuks. Millist võtta? Vajalik koguja, hind eelistatavaslt ~250€. Eelistan musta värvi, aga see pole kõige tähtsam kriteerium. Endale silma jäänud need:
https://bigbox.ee/lukatavad-muruniidukid/muruniiduk-makita-plm4627n-1051564.html
https://kaup24.ee/et/aed-ja-lemmikloomad/aiatehnika/muruniidukid/iseliikuv-bensiini-muruniiduk-nac-ls46-450e-hs?id=3503220
https://www.k-rauta.ee/p/muruniiduk-bens-alpina-bl-440-sb-44cm/3kvg?mtd=search&pos=regular&src=searchnode

Vast Makita oma kõige mõistlikum, sest see pole iseliikuv ja eeldan, et makitale varuosad Eestis saadaval?

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2020 20:54:25 vasta tsitaadiga

Mootor paistab neil kõigil Briggs&Stratton olevat, seega vahet pole. Ja mis varuosi ühele muruniidukile ikka vaja on, lõiketera on vast ainus. Päris odavatel ehk tõesti rattad lähevad.

Viimasel on kõrguse reguleerimine igal rattal eraldi, seega regulaarselt kasutama sa seda reguleerimist suure tõenäosusega ei hakkaks.

Kui nende konkreetsete vahel valida, võtaks mina samuti Makita. Mingi tola on sellele küll gaasihoova külge juurutanud, aga selle saab vajadusel eemaldada. Kui võimalik, käi enne poes vaatamas ja katsumas, sest need koguriga kipuvad tavalistest ebamugavamad olema.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 28.05.2020 22:20:50 vasta tsitaadiga

mina võtaks multshiga, ehk siis siukse, millel pole välja viskamist ega mingit kasti. mis sa selle rohupuruga peale mõtled hakata?

briggsi mootorid head, lurtsutad lutuga niikaua, kuni lutt enam ei lutrsu ja tõmmad esimese korraga käima.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2020 06:51:34 vasta tsitaadiga

Need kõik tunduvad multšiga olevat, viskad kasti tagant ja muudkui aga multšid.
Koguriga on tegelikult see jama, et vars/käepide on selle võrra veidikene pikem. Otseliikumise korral väga ei häiri, keeramise korral aga küll. Pealegi rohu kogumine on äärmiselt tüütu tegevus.
Samas jällegi, koguri kasutamise korral ei tõuse maapind kõrgemale. Multšiga aeglaselt küll, aga tõuseb, kõnnitee plaadid hakkavad aastate pärast "maa sisse vajuma".
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2020 07:48:06 vasta tsitaadiga

Ogasuguse Alpina saast jäta välja. Endal majapidamises Makita 190 cc niiduk ja ronib igaltpoolt läbi. Koguja neile, kellel väike maalapp ja ei taha välja pritsitud rohtu. Ise ma ei näe kogujal erilist mõtet. Mul on seadistatud nii, et viskab külje pealt välja. Täna juba pigem otsimad murutraktorit, kuna niitmist ja trimmerdamist on kenasti.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 29.05.2020 07:59:58 vasta tsitaadiga

miga, pole kogujat ega küljepealt väljaviskajat. ei jää mingit sodi maha. maapinna tõusmist pole ka täheldand. kõnnitee plaadid vajuvadki pinnasesse, selleks pole multshi vaja.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2020 14:44:36 vasta tsitaadiga

Suured tänud kõikide vastuste eest. Kui multšimine ei jäta segavat "heina" platsile, siis see on tõesti kõige parem variant, sest rohu kvaliteeti annaks parandada kõvasti. Seega kogumiskast poleks enam niiväga oluline. Teiseltpoolt pole ma leidnud normaalses hinnaklassis niidukit, millel pole kogujat, aga oleks keskne kõrguse muutmise funktsioon....

Ma olen 193cm pikk, seega kõrgem käepide oleks pigem pluss, aga samas kogumiskast võib jalale ette jääda? Hetkel selline olukord, et ei taha minna kuskile poodi neid katsuma.

Kuna suhteliselt varjuline muruplats ja kaks koera hakkavad seal jooksma, siis golfiplatsi kvaliteeti taga ei aja - kas siis on üldse mugav kõrguse muutmine vajalik või eelistada ilma kogujata ning individuaalse kõrguse muutmisega?

Makital selline: https://www.k-rauta.ee/p/muruniiduk-bensiinimootoriga-makita-plm4817-48-cm/2rfc?mtd=search&pos=regular&src=searchnode

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2020 15:12:08 vasta tsitaadiga

Mul on ~300 m2 niitmiseks selline mänguasi: https://www.tooriistamaailm.ee/trummelniiduk-gardena-classic-400c
Ajab asja kenasti ära. Suurim miinus vast kitsad nurgad, kus ei saa "hoogu" üles ning ka lõikelaius on võrreles väliste mõõtudega väike. Aga aiaääred tuleb niikui nii trimmeriga üle lasta, seega suht ok.
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2020 15:27:16 vasta tsitaadiga

Imho, lammas icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2020 15:51:23 vasta tsitaadiga

Lammas pabuldab.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2020 19:24:56 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu kirjutas:
Kui multšimine ei jäta segavat "heina" platsile, siis see on tõesti kõige parem variant, sest rohu kvaliteeti annaks parandada kõvasti.

Kõrge rohu puhul ikka jätab, aga tunduvalt vähem (peenem puru) kui külgväljavise.

TeaMeTzu kirjutas:
Makital selline: https://www.k-rauta.ee/p/muruniiduk-bensiinimootoriga-makita-plm4817-48-cm/2rfc?mtd=search&pos=regular&src=searchnode

Küllaltki hästi niidab, kõrguse reguleerimine väga mõnus. Pole ka seda muret, et rohi selle kõrguseregulaatori ummistab ja liigutamine seega probleemsemaks muutub.
Kusjuures eelmisel aastal oli PLM4819 isegi odavamalt saada, sisuliselt sama asi (mootor küll veidi võimsam), lihtsalt ronib ise tasapisi edasi (3.6km/h).
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2020 08:05:33 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu kirjutas:
Suured tänud kõikide vastuste eest. Kui multšimine ei jäta segavat "heina" platsile, siis see on tõesti kõige parem variant, sest rohu kvaliteeti annaks parandada kõvasti. Seega kogumiskast poleks enam niiväga oluline. Teiseltpoolt pole ma leidnud normaalses hinnaklassis niidukit, millel pole kogujat, aga oleks keskne kõrguse muutmise funktsioon....

Ma olen 193cm pikk, seega kõrgem käepide oleks pigem pluss, aga samas kogumiskast võib jalale ette jääda? Hetkel selline olukord, et ei taha minna kuskile poodi neid katsuma.

Kuna suhteliselt varjuline muruplats ja kaks koera hakkavad seal jooksma, siis golfiplatsi kvaliteeti taga ei aja - kas siis on üldse mugav kõrguse muutmine vajalik või eelistada ilma kogujata ning individuaalse kõrguse muutmisega?

Makital selline: https://www.k-rauta.ee/p/muruniiduk-bensiinimootoriga-makita-plm4817-48-cm/2rfc?mtd=search&pos=regular&src=searchnode


Endal Makita PLM5120 ja olen 195 cm pikk ning Makita käepide on meeldivalt kõrge ning võimalus reguleerida 3 astme vahel, seega kindla peale minek thumbs_up.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2020 12:23:43 vasta tsitaadiga

PLM4817/4819 käepide on 1.80m inimese jaoks kõige alumises asendis paras, seega 2 astet ülespoole on veel reguleerimismaad.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2020 12:33:53 vasta tsitaadiga

Väga head infot saanud jälle. Hetkel olen Makita PLM4627N ja PLM5120N vahel. Odavam on kõikide funktsioonidega, mida vaja võib minna, aga kallim muudetava kõrgusega ja natuke võimsam. Eeldan, et kallim on ikka PLM5120N, mitte nagu K-Rauta enda lehel 4120N, sest sellist vist ei olegi olemas?

Igastahes tänud saadud info eest, ise poleks küll osanud nii laia valiku hulgast valikut teha, sest varasem kogemus puudub täielikult. Saan ju õigesti aru, et kui multsimist kasutan, siis saan kogumiskasti tagant lihtsalt ära võtta, et see jalgu ei jääks?

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 30.05.2020 12:38:52 vasta tsitaadiga

See ka suht lollikindel niidudk. Korpus kestab ja mis põhiline - niidab puhtalt. Varem müüdi Vikingi nime all küll nats odavamalt.

http://aiataht.ee/muruniiduk-stihl-rm-2-r/

_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2020 13:35:25 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu kirjutas:
Eeldan, et kallim on ikka PLM5120N, mitte nagu K-Rauta enda lehel 4120N, sest sellist vist ei olegi olemas?

Ära ole selles nii kindel midagi.
https://www.makita.at/index.php?page=showitem&ent_de=PLM4120N

TeaMeTzu kirjutas:
Saan ju õigesti aru, et kui multsimist kasutan, siis saan kogumiskasti tagant lihtsalt ära võtta, et see jalgu ei jääks?

On ka selliseid, millel ei saa, multšimisel kogumiskasti alla käib luuk ja kast ise hoiab luuki kinni. Kuidas Makital on, ei oska arvata, aga suure tõenäosusega saab kogumiskasti eemaldada. Otsi mõni YT video ja vaata.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 30.05.2020 13:39:47 vasta tsitaadiga

20x10 meetrit platsile ise bensumuruniidukit küll ei võtaks, igaljuhul valiks juhtmega või veel parem akudega variandi. Kui ühtegi 18V tööriistasüsteemi kasutuses ei ole aga autode putitamine ja muidu tööriistadega meeldib asjatada, võib Makita aku niiduk olla hea algus akutööriistadele alguse tegemiseks, sest akud-laadija sobivad paljudele riistadele.
Külgväljavise koormab kõige vähem mootorit, kogujaga variandi puhul tuleb arvestada pikemas perspektiivis muru nälga jäämisega, mis põhjustatud mullaviljakuse vähenemisest, taimed kasutavad mullast palju aineid nt mikroelemendid ja muu, mis taime närtsimisel-niitmisel satub uuesti mulda ja ainevahetus käib ringiratast, kui süsteemselt muru või saak minema viia jääb aja jooksul mullas toitained vähemaks ja ühekülgseks, mis põllukultuurides väljendub saagi vähenemises, muru puhul muru kidumises ja asendumises vähenõudlikumate taimedega. Lahenduseks on muru väetamine (lisada mulda aineid-elemente, mis taime kasvuks vajalikud), kui väetamise mõte ei meeldi, ei ole muru niitmine kogujaga mõistlik.
Külgväljaviskega vs multšijaga niitmisel on peamiselt esteetiline vahe, kus külgväljavikse vaalud riivavad silma paremini, aga ka multšijaga jääb pudi maha, aga see pudi kaob kiiremini muru sisse ära - jalgade-jalatsitega niidetud muru laiali kandmine on mõlemal juhul. Eriti kellel lapsed märkab kähku kuidas esik on heina täis kantud:)
Esteetilisuse probleemi aitab leevendada tihedam niitmine, praktikas inimene on laisk, isegi kui esimene aasta pakub niitmine lõbu, siis aastate möödudes pigem kiputakse harvem niitma ja seda muruvärki vanduma.

Bensiinikaga jändamisel pead ikkagi kaaluma ebamugavusi, kus bensiini tuleb käia tanklast varumas, selleks vaja kanistrit, seda kuskil hoiustada, tõsi väiksema mootori puhul kannatab ehitus-aianduspoest osta kanistris juba valmis väikemootorite bensiini. Sama ka niiduki hooldusega, näiteks õlivahetus, kus alguses saab sealt alt mustuse seest veel õlikorgi lahti, varsti enam ei viitsi, siis ostad selle "süstla" millega õli välja imeda või nagu profid teevad, pööravad kogu niiduki pahupidi ja kallavad õli välja, aga see vana õli tuleb kuskile koguda-utiliseerida, lõpuks on ikka kuskil riiulis, see tilkuv "süstal", uue õli jäägiga ja vana õliga potsikud, mida aina juurde koguneb icon_smile.gif

Müra teemat ei tasu ka alahinnata, seni kuni ise müra tekitad ei tundu probleem suur, kui ise oled vaiksema tehnika peale üle läinud hakkad vaikust hindama ja oma naabreid, kes bensupõletajaid piitsutavaid vähemsõbraliku pilguga vaatama.

Minu soovitus oleks küll valida antud pinnale akuniiduk või juhtmega niiduk, ära põlata ei tasu ka robotniidukit, kuigi selle pinna jaoks korralikud brändid kallivõitu aga ka hiinakas võiks lihtsa ja väikse pinnaga rahuldavalt kesta.

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2020 13:40:29 vasta tsitaadiga

Juhtmega kõlbab heal juhul siis kui on lage plats. On seal aga puid, põõsaid, muud kola, siis muutub kaabel üsna kiiresti tüütuks.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.05.2020 16:39:13 vasta tsitaadiga

H_K, lõbus võib olla see niitmine aasta esimesed 2-3x edasi läheb tüütuks, talvega resetib ära ja järgmine aasta jälle esimesed paar-kolm korda mõnus.

müra pole küll mingi argument. tuleb vaid mõistlikul ajal oma tegevus ära teha.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2020 11:25:33 vasta tsitaadiga

Avastasin, et kuidasi on kahe silma vahele jäänud täitsa mõistlikus hinnavahemikus akuniiduk:
https://www.makita.ee/product/dlm431ct2.html

Kaasa tulevad 2x18V akud koos laadijaga, mis juba ise maksavad pea sama palju eraldi ostes kui muruniidukiga koos (259€).

Videosi vaadates saab see pikast murust jagu küll. Ainuke miinus on multšimise puudumine, aga eks siis peab väetama. Loodetavasti nii väikest platsi niites ei anna laagrite puudumine ratastel ka eriti märku aja jooksul.

Kui endal mingi selle puudus kahe silma vahele ei jäänud, siis vist otsustan selle kasuks.

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2020 11:31:59 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Ogasuguse Alpina saast jäta välja. Endal majapidamises Makita 190 cc niiduk ja ronib igaltpoolt läbi. Koguja neile, kellel väike maalapp ja ei taha välja pritsitud rohtu. Ise ma ei näe kogujal erilist mõtet. Mul on seadistatud nii, et viskab külje pealt välja. Täna juba pigem otsimad murutraktorit, kuna niitmist ja trimmerdamist on kenasti.


Alpina kindlasti saast ei ole. Väga hästi peab vastu, iga aasta saab räigelt tööd ja asi kestab. Ära roostetanud pole, 5.a juba kasutanud.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2020 11:47:07 vasta tsitaadiga

Ma kasutan oma 220m2 jaoks https://www.hinnavaatlus.ee/1098548/makita-akumuruniiduk-dlm380z-2x18v-38cm-20-75mm-142kg/, mille sai K-rautast eelmine aasta 150-ga kätte.
Akud olid mul juba olemas, sest kasutan ka teisi makita akutööriistu. Toimib kenasti ja 5ah akudega saab platsi niidetud, kui muru väga heinapõlluks lastud pole. Piisavalt vaikne on ta ka. Nii, et rahul.
Reeglina kasutan kogumiskasti ja niidetu läheb komposti. Selline keskmine tulemus 220m pealt on 2-3 kastitäit. Kast küljest ära ja külge käib paari sekundiga. Lihtne.
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2020 19:10:32 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
H_K, lõbus võib olla see niitmine aasta esimesed 2-3x edasi läheb tüütuks, talvega resetib ära ja järgmine aasta jälle esimesed paar-kolm korda mõnus.

müra pole küll mingi argument. tuleb vaid mõistlikul ajal oma tegevus ära teha.


Müra on alati argument. Milleks teha liigset kära, kui vaiksemalt ka saab? Ma oleks enda kõrvu võib-olla edasi piinanud, aga minu aiamaa taga hakati lehmi pidama.
Paar korda sain noomida, et traumeerin neid, siis püüdsin tabada hetke, kui lehmad eemal on, siis lõingi käega ja ostsin akuriista. Enda kõrvad kiidavad ja veistel ka hea meel, rahu maa peal.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 01.06.2020 06:57:52 vasta tsitaadiga

traumeerib lehmi icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif mida veel, varsti hakkab tal see akuniiduk samuti lehmasi traumeerima icon_lol.gif . krt maanteede ääres lehmad jumala rahulikult lebotavad, kui autod/rekkad/kombainid mööda tuhisevad ja pole seal keegi traumeeritud näoga. aga ega ma ei tea ka, mis niiduk sul on. sport sumpa ja antilag, siis hakkab küll kõrvadele ja võib lehmi traumeerida. icon_lol.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2020 12:49:32 vasta tsitaadiga

No kui aus olla, siis nad läksid veidi närvi küll bensutrimmeri peale. Kas oli see hais või lärm, mis neid ärevile ajas, ei tea. Igatahes see pelutas neid eemale, aga akuga niites tulevad nad ise piiluma aia taha, et mida inimene teeb - loodavad maiust saada.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.06.2020 12:36:49 Re: Muruniidukivaatlus vasta tsitaadiga

TeaMeTzu kirjutas:
20x10m muruplatsile?
icon_rolleyes.gif icon_biggrin.gif



https://www.bauhof.ee/et/aiakaubad/murukaarid-matrix-agb-7-2-li-536487

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2020 20:17:23 vasta tsitaadiga

Tegelt murukääre vaatasin ka, et platsi servad puhtaks saada icon_biggrin.gif . Endale jäid silma need:
https://www.1a.ee/p/murukaarid-servoulekandega-fiskars-113680/3wdv?mtd=search&pos=regular&src=searchnode

Aga kas nende Matrix akuga kääridega on kogemust? Mis ma ise ikka käelihasest teen, kui saaks ka akuga?

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 09.06.2020 20:18:43 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu kirjutas:
Tegelt murukääre vaatasin ka, et platsi servad puhtaks saada icon_biggrin.gif . Endale jäid silma need:
https://www.1a.ee/p/murukaarid-servoulekandega-fiskars-113680/3wdv?mtd=search&pos=regular&src=searchnode

Aga kas nende Matrix akuga kääridega on kogemust? Mis ma ise ikka käelihasest teen, kui saaks ka akuga?
Või võtad selle: https://www.hinnavaatlus.ee/1437336/makita-heki--ja-muruloikur-dum604zx-18-v/
_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Muruniidukivaatlus mine lehele 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.