Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu vol2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 89, 90, 91  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 19.05.2020 10:26:11 vasta tsitaadiga

Põhiliselt Tekla, STAAD.Pro ja Autocad. Vähesemal määral ka muud Autodeski tooted. Fookus modelleerimisel/joonestamisel, mitte renderdamisel.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2020 11:12:14 vasta tsitaadiga

See eelis ei ole nii märkimisväärne, tegemist siiski suures osas paarisaja-mhz võrra tõstetud boost taktist tuleneva võiduga. Kas sa märkad oma töövoos 5% kiirusekasvu?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.05.2020 17:51:15 vasta tsitaadiga

Vaadates kui vaikne siin on, siis see näitab kui vähe inimesi huvitab järjekordne 14nm++++++ Skylake refresh. Paneme siis ajaloo huvides lingi ja videod:

The Intel Comet Lake Core i9-10900K, i7-10700K, i5-10600K CPU Review: Skylake We Go Again
https://www.anandtech.com/show/15785/the-intel-comet-lake-review-skylake-we-go-again
https://www.techspot.com/review/2028-intel-core-i9-10900k/


Link


Link


Link
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rauli24
HV vaatleja

liitunud: 10.08.2010




sõnum 20.05.2020 17:52:54 vasta tsitaadiga

120mm aio i7-10700KF https://www.youtube.com/watch?v=0_XPGaWZXx8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 20.05.2020 21:37:17 vasta tsitaadiga

Ja eile 19ndal tuli Linus välja shill videoga kuidas Intel on ikka niiiiii usaldusväärne. Esimene asi millele ülevaatajad aega kulutasid videos oli BIOS versioonide müriaad ja paljud emaplaadid ei võtnud piltigi ette.

CPU ise- ootasin rohkem 10900lt, vähemalt 3900 löömist. Aga seis ikka endine- Ryzen kõiges parem, Intel gamingus. Kas see ka raha väärt on juba iga mehe enda otsustada...
Vähemalt 9ndast seeriast olid seekord ees, seega natuke ikka on arenenud.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2020 21:59:33 vasta tsitaadiga

10900klt 3900x löömist oleks patt eeldada. 3900x on 20% rohkem tuumi ja parem ipc.
platetootjatele vabade käte andmine tundub idiootne olema. stock voolutarve on pigem madalam kui eeldanuks. aga kui platel kõik piirangud maas on, siis karmimate koormustega 250-300w on ikka päris karm.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2020 08:38:56 vasta tsitaadiga

Rig ainult gaming eesmärki täidab ja eesmärgiks best gaming perf possible siis ma ei näe AMD peale mõtet minna. Loodetavasti Zen 3 toob muutusi
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2020 08:44:00 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/review/?category=Motherboards
Z490 Taichi
Z490 PG Velocita
MEG Z490 Unify
MEG Z490I Unify
ROG STRIX Z490-E Gaming
ülevaated avaldatud
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2020 10:41:52 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Ja eile 19ndal tuli Linus välja shill videoga kuidas Intel on ikka niiiiii usaldusväärne. Esimene asi millele ülevaatajad aega kulutasid videos oli BIOS versioonide müriaad ja paljud emaplaadid ei võtnud piltigi ette.

See on mõlemas leeris juba suht tavaline situatsioon olnud juba päris pikka aega, et uue protsessoriga tekivad BIOSi/UEFI probleemid.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2020 15:18:07 vasta tsitaadiga

Tundub jah, et ei tasu kohe viimase malli järgi tehnoloogiat katsetada.. las ennam parandatakse suuremad vead ära.

Lisaks veel tundub see 10-nda seeria inteli CPU paper launch olema, nii et neid praegu saada pole.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 21.05.2020 15:59:32 vasta tsitaadiga

londiste, jah, aga, aga Intel lubas ju (3900x löömist:p).

Voolutarve on jällegi juttudele vastupidiselt üsna ok. 200W on 2700x sama TDP ning 300watine MCE perfis nagunii juurde ei anna. Seega tasub valida vastav plate või MCE välja lülitada, vähemalt suveks;)

I5 on samas tagasi, 6\12 tuuma, perf on üle 9700k, vahepeal 9900k kannul. 12lõime peaks ka 60+ mängijaga serveris vastu pidama, seega päris hea üllataja(vastupidiselt i9-le). Hind on ainult krõbedavõitu, geishalz näitas r5 3600 160€ hinnaks, i5 2x rohkem(eeldatavasti).
Ise väga ei näeks põhjust Inteli eest 2x rohkem välja käia, seda enam, et nõrgema Gpu ja 1440p peal hakkavad vahed kahanema.

Tahaks veel näha core vs core 9xxx ja 10xxx seeria ning Multiplayerite(warzone\bfv) teste.

Kas reaalsuses ka i5 perf kõigub- anamdtech kirjutas, et i5d tehaks 10st tuumast ja core-to-core latency võib väga erinev olla. Olenevalt millised 4tuuma välja lülidud on.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2020 16:21:33 vasta tsitaadiga

Vael, kuula jah, mida intel lubab icon_biggrin.gif

i5 on selle põlvkonna oluline prose inteli jaoks. ja ma jätkuvalt pakun, et pigem 10400f kui 10600k. sama mängude perf, mis 3600/3600x on piisav ja productivity kraam (mis ei ole i5 otsene sihtgrupp) ei ole väga palju maas.
voolutarbe mõõtmised näitavad, et i5 10600k jääb enamikul juhtudest oma 125w sisse või madalamale, seega pole paha.

sügisel tulevad 8c/16t konsoolid aga arvata võib, et mängud niipea sinna ei lähe.

Vael kirjutas:
Kas reaalsuses ka i5 perf kõigub- anamdtech kirjutas, et i5d tehaks 10st tuumast ja core-to-core latency võib väga erinev olla. Olenevalt millised 4tuuma välja lülidud on.
seda ei ole veel vist kinnitatud aga eelmise põlvkonna pealt vaadates võib eeldada, et i5 k on 10c kivist, non-k on 6c.
anandtech kirjutab, et on 10c ja 6c die-d. eks näha saab kas vastab tõele.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rauli24
HV vaatleja

liitunud: 10.08.2010




sõnum 21.05.2020 16:30:22 vasta tsitaadiga

i5-10600K https://www.youtube.com/watch?v=mrY04Q_wCxM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2020 16:43:35 vasta tsitaadiga

Vaatasin Guru3d sai i9-10900K reviews ainult 223W HWinfo ekraanile manatud. Selline asi tahab ikka päris tummist jahutust saada, ei saa mitte odav lisa olema. Septembris näeb millega siis AMD vastab aga praegu ma küll ei tea kellele võiks 10900K meeldida.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2020 17:36:31 vasta tsitaadiga

Arvustuste järgi i9-10900K per tuum siiski kõige kiirem prose. Kellel näiteks pilditöötluse masinat vaja uuendada siis hetkel parim valik.
https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Photoshop-CPU-performance-Intel-Core-10th-Gen-vs-AMD-Ryzen-3rd-Gen-1759/
Arvestades eelnevalt viidatud tõenäosust, et vähemate tuumadega isenditest kiiremalt saab jooksutada väga väikest %... siis ei ole samaks otstarbeks väga huvitavad ei uus i7 ega i5.
Mälu tundub Z490 lisaks kiiremini jooksma kui eelneval platvormil, sellest saab samuti lisakiirust pilditöötlusel.
Töömasinal ei ole voolukulu ega jahutus ka nii määravad. Ja kellel mõni vanem korralik vesi 360 või 480 radikaga vahetab vendid uuemate Noctua NF-A12x25 PWM vastu ning tuld...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naps
HV kasutaja

liitunud: 07.12.2001




sõnum 21.05.2020 18:08:35 vasta tsitaadiga

rauli24 midagi on ta sätetes rämedalt puus, teiste review´de numbrid sellist vahet ei näita. näide :
Link
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2020 02:52:31 vasta tsitaadiga

https://www.kitguru.net/components/cpu/matthew-wilson/msi-z490-godlike-used-to-push-core-i9-10900k-to-7-42ghz-on-all-cores/
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2020 10:51:24 vasta tsitaadiga

Enamus reviewd mainisid otse välja, inteli 10900k on pointless isegi mängimise osas. Need kes sellise raua ostavad ei hakka eales 1080p resol midagi tegema. Puhtalt cpu jõudluse testimine 1080p on iganenud bench kus mängudel on 200fps +
1440p ja üles enam vahet pole suurt alates 2070S ja üles videodega. Mõned mängud mõni fps siin ja seal edumaa aga enamus on kinni graafika võimekuses. https://youtu.be/5OgCGnGzTBs?t=255

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2020 11:59:47 vasta tsitaadiga


Link

mitte niivõrd konkreetsed prosed vaid see, et ring oc, kiire mälu ja see, et nad avastasid osade mängude mälusõltuvuse icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exile
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2020 12:16:14 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Enamus reviewd mainisid otse välja, inteli 10900k on pointless isegi mängimise osas.


Pointless argumenti kuuleb palju, aga upgrade pathid on erinevad. Kui huvitab a) single thread performance (neid workloade leidub ka väljaspool gamingut) b) ei plaani upgrade'i eelmise paari põlvkonna Inteli pealt. Power consumption minu arust ei ole nii hull, kui algselt arvati.

See, et mobo tootjatele on antud vabad käed, kuidas chip'i pushida - teeb mobo valiku raskeks - eriti kui tahaks huvi pärast proovida ka OCd teha. Tootjate lipulaev-mobod on üldse kuskil limbos, või meeletu markup hindadega, kus soovituslikust jaehinnast tahetakse veel +20% saada. Tootmisraskused vist on tekitanud teatud mudelitele (kunstliku?) defitsiidi.

Minu arust päris pointless 10th gen ei ole... eriti kui upgrade tuleb 3rd gen'i pealt icon_cool.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2020 13:22:06 vasta tsitaadiga

Hakkasin ise ka imestama, et miks see 10900k nii kiire saab olla. Oli ju jutt, et ringbus ei skaleeru. Tuumade arvu kasvades ring järjest suureneb, ehk latentsus peaks proportsionaalselt kasvama. Aga ei, isegi mängud, mis latentsusest ülimalt sõltuvuses on, lähevad järjest kiiremaks. Mis paradoks see veel on.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2020 13:32:03 vasta tsitaadiga

anandtech kirjutab ringbusist pikemalt.
https://www.anandtech.com/show/15785/the-intel-comet-lake-review-skylake-we-go-again/4
mul on küll tunne, et see jutt läheb kuskil natukene mööda. disabled cored ei tohiks latencyt niimoodi mõjutada.

mängude osas kahtlustatakse täna ka mälu viidet mitte ainult tuumade vahelist.
samas muidugi 17-18 või halvemal juhul 20-21, mida 10-seeriast mõõdeti on ikkagi väiksem kui zen2 oma (viimane oli vist 3300x loo tulemustes ~30).

edit:
3300x on 32-33 vs samal lehel võrdluseks toodud 7700k 19-21:
https://www.anandtech.com/show/15774/the-amd-ryzen-3-3300x-and-3100-cpu-review

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 22.05.2020 16:56:26 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Väga hea ülevaade, 6\12 tuuma clock- vs - clock i7 8700k vs i5 10600k, lõpptulemuseks näitab 1-2% erinevust. Siiski on vastupidiselt kuulujuttudele OC ruumi ning 10-seeria on efektiivsem.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2020 23:11:29 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.05.2020 06:30:31 vasta tsitaadiga

exile kirjutas:
Zonerman kirjutas:
Enamus reviewd mainisid otse välja, inteli 10900k on pointless isegi mängimise osas.


Pointless argumenti kuuleb palju, aga upgrade pathid on erinevad. Kui huvitab a) single thread performance (neid workloade leidub ka väljaspool gamingut) b) ei plaani upgrade'i eelmise paari põlvkonna Inteli pealt. Power consumption minu arust ei ole nii hull, kui algselt arvati.

See, et mobo tootjatele on antud vabad käed, kuidas chip'i pushida - teeb mobo valiku raskeks - eriti kui tahaks huvi pärast proovida ka OCd teha. Tootjate lipulaev-mobod on üldse kuskil limbos, või meeletu markup hindadega, kus soovituslikust jaehinnast tahetakse veel +20% saada. Tootmisraskused vist on tekitanud teatud mudelitele (kunstliku?) defitsiidi.

Minu arust päris pointless 10th gen ei ole... eriti kui upgrade tuleb 3rd gen'i pealt icon_cool.gif

Inteli ostmine on kahe otsaga asi. Ühest küljest on 10900K jah kuskil 7% keskmiseselt kiirem mängudes aga rahaline argument paneb siiski asjad paika.

Kas osta 10900K, ~200€ LGA1200 mobo ja ütleme minimaalselt 240mm AIO (soovituslik 360mm). Hetkeseisuga 825€ arvestasin (525+200+100)
vs
3900X, ~100 B450 mobo ja 30€ õhkjahutiti (kui ruumipuudus pole probleem) ja säästetud ~200€+ investeerida kiiremasse graafikakaarti (480+100+30).

Kokkuvõttes on ikkagi AMD kiirem kuna odavam prose hind võimaldab teha GPU upgrade mis annab mängudes rohkem juurde kui see 7% mis Intelit valides juurde saaks.
Ja isegi kui miski on ST või CPU limited siis kas seda 7% vahet palja silmaga üldse märkaks?
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 23.05.2020 23:29:28 vasta tsitaadiga

Sõltub vist mängudest, sest siin videos on terve rodu mänge, kus see vahe 10900K ja 3900X vahel on 20-40%: https://www.youtube.com/watch?v=ffKHk-M_8eY

Sealhulgas nt Far Cry 5, Metro Exodus, Witcher 3, Kingdom Come: Deliverance, Crysis 3 jt.

Mu arust sul on täitsa oma point, et kui mõnes konkreetses mängus need prosed neck-and-neck, siis see 200 EUR mille jagu AMD on odavam on tõsine gamechanger. Aga kui keegi pole wallet-bound ja soovib lihtsalt nt oma espordi tiitlis parimat fps-i, et matchida oma 144Hz või 240Hz monitori, ei saa kuidagi talle AMD-d soovitada hetkel.

Hoian pöialt, et Ryzen 4000 muudab seda, õnneks pikalt ootama ei pea enam icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2020 00:03:52 vasta tsitaadiga

5:30 peal 9900k vs 3900x.
AMD prose on kiirem ühes populaarseimas espordi mängus
https://youtu.be/CGQY9yJqfMs

3900x on selgelt parim kesktee ning sobib ka espordi jaoks, kus 240 fpsi oluline, kui mängid 240hz resol.

Ainuke normaalse hinna ja perfiga Inteli cpu on i5-10400.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2020 00:56:47 vasta tsitaadiga

Ei tea, kunagi cs-god lasin siis üks sai AT testimiseks 3900x ja vega 7 ning hiljem 5800xt-i ning samal ajal renderdases sai vabalt veel mängida ka cs go-d 200 lähedase fps-iga muidu polnud 400+ fps-i haruldane nähtus.
_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.05.2020 01:54:26 vasta tsitaadiga

erick, Numbrid on seinast seina, sest emaplaadid boostivad erinevalt. Nt HUB tulemused ei näita mingit suurt edu. 7 mängu keskmine on +10-15fps: https://www.techspot.com/review/2028-intel-core-i9-10900k/
Samas GN tulemustes on vahe suurem: https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3587-intel-core-i9-10900k-cpu-review-benchmarks?_escaped_fragment_=/ccomment

Kui rääkida puhtalt mängimisest, siis on mõlemad 10900K ja 3900X overkill niikuinii. Vähemalt täna.
Asjalikum võrdlus oleks 10600K vs 3600 nt.

EDIT: Unustasin mainida, et kuna 10 seeria väljalase on hetkel pmst paperlaunch ja saadavust ei prognoosita enne Juuli kuud, siis see on moot point, et 10900K kiirem on. Juuliks on AMD-l juba 3600, 3800 ja 3900 refreshid väljas mis vähendavad vahet veelgi. Oktoobris-Novembris Zen3. Seega Inteli edu võib osutuda üsna lühiajaliseks.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2020 02:09:01 vasta tsitaadiga

Tomorrow, miks paper launch? prosesid on ju täiesti vabalt saada, platesid ka.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.05.2020 07:24:47 vasta tsitaadiga

londiste, Meil on väga erinev tõlgendus sellest mis on "vabalt saada":

https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Protsessorid/9e4674f0c474c9f8f8f34824be3e2db3/?sort=min_price (Laoseisuga LGA1200 prosed=0)
https://www.newegg.com/p/pl?Submit=Property&N=100007671%20601351801%204131&Order=PRICE (Laoseisuga LGA1200 prosed=2)
https://geizhals.eu/?cat=cpu1151&v=l&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&sort=p&bl1_id=30&xf=820_1200 (Laoseisuga LGA1200 prosed=8)

Eestis saadavus 0 pmst. Üle lombi samuti väga kehva. EU's kõige parem aga 4-5 pakkujat ainult tavaliselt ja kogused kah üsna väikesed kui vaadata infot. Mindfactory.de mis EU üks suurimad: 5tk. LOL.
Plaatidega on ilmselt parem seis.

Ja veel USA keskne vaade:

Link


EDIT: Ahjaa - Inteli enda 2.5G NIC eksisteerivatel Z490 platelel ei suuda saavutada ettenähtud kiirust:
Intel Foxville I225-V 2.5GbE Networking Issues Seemingly Persist – Several Z490 Motherboards Could Be Affected, New B3 Revision Expected In 2H 2020
https://wccftech.com/intel-foxville-i225-v-2-5gbe-networking-issues-persist-z490-motherboards-affected/

Kuidas on võimalik teha selline viga võrgukontrolleri tootmises Inteli poolt? Täiesti masendav. Isegi palju väiksemad firmad suudavad pakkuda stabiilseid kontrollereid aga Intelil on vaja kolmandat revisionit, et probleemid lahendada.
Ja see pole ainus probleem:
tsitaat:
Comet Lake was prepared with great rush, and result is half-baked buggy product:
- PCIE4 planned but failed and removed
- TSX NI instructions disabled (validation failed)
- network chip with bugs

waiting for discovery of other surprises


Rääkimata lühikesest elueast kus ühe aasta jooksul väljastatakse kaks seeriat emaplaate ja prosesid ja peale seda on tegu surnud platvormiga. Alder Lake LGA 1700 peal peaks tulema palju huvitavam ja loodetavasti ka parem. Viimane asi mida meil vaja on on AMD täielik domineerimine ja kõrgemad hinnad jälle.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 24.05.2020 11:54:37 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


i5 on tagasi jah.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2020 15:26:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Eestis saadavus 0 pmst

https://www.caseking.de/pc-komponenten/cpus-prozessoren/intel/sockel-1200

Palun väga, ning kui saksamaalt tellida ei taha ise siis arvutitark ostab ka casekingi kaudu manti anyway.

Ei maksa üle ka dramatiseerida, intelil praegu hapum seis jah aga ega nad sul seal loorberitel ka ei puhka ning rahakott on neil ka jäme.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2020 17:35:03 vasta tsitaadiga

sõna otseses mõttes 2 tuuma otsa, kivi 2.8-2.9mm pikemaks ja olemas icon_biggrin.gif
https://www.youtube.com/watch?v=2b83EJu7uqQ

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 25.05.2020 06:08:42 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
londiste kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


i5 on tagasi jah.


Või siis ka mitte... H-seerial saab eeldatavasti ainult 2666MHz mälu kasutada ja siis pole tulemus enam nii hea:

https://www.youtube.com/watch?v=csFwlKgZCzM

Jääb Ryzen 3600 raha kokkuhoiuks või 10600k 1080p gaminguks. 3300x 4 tuumaga enam ei soovitaks...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2020 09:44:17 vasta tsitaadiga

Mida kõrgem on resolutsioon seda väiksem on CPU mõju. 4K on kõik tipp-prosed ühel joonel, pigem vaataks siis juba miinimum FPS, kuidas seda hoitakse. 2K sättingud põhjas võid näha mõnda protsenti, aga selle vahe teeb hea graafikakaart tõesti tasa .. ma ei saa üldse aru miks on vaja 720p või 1080p teste teha. Kas FPS 200 või 250 mis sellest? icon_smile.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2020 09:49:11 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Ainuke normaalse hinna ja perfiga Inteli cpu on i5-10400.


Pean ka oma arvamust korrigeerima vastupidiseks, peale Gamers Nexus i5-10400 ülevaate nägemist.
Kuna polnud kursis sellega, et H seeria inteli emaplaatidel on mälu kiiruse piirang ja vaja kallimat Z490 platvormi, et oleks võimalik kiiremaid mälusi kasutada...
Vaatasin ülevaadet mida londiste jagas ja seal tõepoolest ei toodud välja testbenchi spece.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.05.2020 09:52:37 vasta tsitaadiga

Le Inc, No 1080p testidest saan ma veel aru - enamus inimesi kasutab seda reso. 720p ei tohiks küll keegi enam aluseks võtta soovituste jagamisel aastal 2020.
Minu probleem ei ole mitte niivõrd resos millega testitakse vaid kaardis. Väga vähesed saavad endale lubada 2080Ti. Samas kõik tulemused põhinevad just sellel. Mul poleks midagi selle vasti kui lisaks tippude tipule testitaks ka ühe populaarse midrange kaardiga. Hetkel siis nt 2060/5700.

Hardware Unboxed on üks väheseid kes seda testinud on niimoodi. Kahtlemata on ka oluline min fps ja frame consistency. Avg ja max võivad olla üsna petlikud numbrid. Min fps kah teatud oludes.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuccu
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2020 10:15:01 vasta tsitaadiga

Kas lihtsalt madalama otsa kaardiga teste tehes tuleks tulemused mõõtevea piires ja testijatel oleks ilmselt keerukas mõistlikku videot teha, üritades tulemusi lahti seletada mis mahuvad 1-2 protsendi sisse?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2020 10:26:50 vasta tsitaadiga

Le Inc kirjutas:
Mida kõrgem on resolutsioon seda väiksem on CPU mõju. 4K on kõik tipp-prosed ühel joonel, pigem vaataks siis juba miinimum FPS, kuidas seda hoitakse. 2K sättingud põhjas võid näha mõnda protsenti, aga selle vahe teeb hea graafikakaart tõesti tasa .. ma ei saa üldse aru miks on vaja 720p või 1080p teste teha. Kas FPS 200 või 250 mis sellest? icon_smile.gif



Kui mul on 280hz 1080p monitor siis ma ka tahaks näha fpsi võimalikult sinna lähedale mitte 175 ega 226
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 25.05.2020 10:35:13 vasta tsitaadiga

Le Inc kirjutas:
Mida kõrgem on resolutsioon seda väiksem on CPU mõju. 4K on kõik tipp-prosed ühel joonel, pigem vaataks siis juba miinimum FPS, kuidas seda hoitakse. 2K sättingud põhjas võid näha mõnda protsenti, aga selle vahe teeb hea graafikakaart tõesti tasa .. ma ei saa üldse aru miks on vaja 720p või 1080p teste teha. Kas FPS 200 või 250 mis sellest? icon_smile.gif
kvaagi ja tsõsstsõssi sportlastel peab olema 200 ja 250fps, muidu saavad fräägi.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exile
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2020 11:12:03 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Kokkuvõttes on ikkagi AMD kiirem kuna odavam prose hind võimaldab teha GPU upgrade mis annab mängudes rohkem juurde kui see 7% mis Intelit valides juurde saaks.
Ja isegi kui miski on ST või CPU limited siis kas seda 7% vahet palja silmaga üldse märkaks?


AMD on kindlasti kokkuvõttes hetkel "smart-buy", aga jällegi, kisun teemat natuke mängu-sphere'ist välja - kui ST on oluline, siis isegi 7% work-load benefit teenib ennast kiirelt tagasi. Iseasi siis, kas jääda ootama AMD tulevikutooteid või mitte.

Tomorrow kirjutas:
Unustasin mainida, et kuna 10 seeria väljalase on hetkel pmst paperlaunch ja saadavust ei prognoosita enne Juuli kuud, siis see on moot point, et 10900K kiirem on. Juuliks on AMD-l juba 3600, 3800 ja 3900 refreshid väljas mis vähendavad vahet veelgi. Oktoobris-Novembris Zen3. Seega Inteli edu võib osutuda üsna lühiajaliseks.


Ei saa päris nõustuda, et tegu paperlaunch'iga ja nagu kasutaja heretic666 ka viitas, on võimalik vähemalt Tray versioone veel tellida. Siiski, Euroopas vähemalt saadavus on limiteeritud. Kas siis tootmisprobleemid, või lihtsalt nõudlus ületab esialgse patchi.

Isiklik kogemus on see, et eel-tellisin Amazonist. Ei ole seni pidanud pettuma Amazoni pre-order kogemustest, sest kui Amazon ise paneb asja enne üles, siis tavaliselt talle on ikkagi lubatud X unitit, mida müüa. 13. mail tehtud eel-tellimus on aga limbos - ei ole cancelled, aga ei ole ka dispatched. Nüüdseks Amazon ise on toote de-listinud. Elame-näeme. USAs tundub, et pre-order müüdi kiirelt läbi, inimesed krabasid letile tulnud stock'i ära ja nüüd reklaamitakse isegi EU shope nendele, kes launchi maha magasid või mingil põhjusel "hilinesid peole" (e.g: https://www.reddit.com/r/intel/comments/gq50lj/overclocker_uk_has_8_10900ks_left_in_stock_they/).

EDIT: Soovisin veel lisada viidiku DF review peale, mis hästi võtab kokku ja seletab alumise 1% framedip/stutter teema (isegi 4K gamingu puhul) ja kuidas Intel vs AMD sellistes olukordades käituvad. https://www.youtube.com/watch?v=ffKHk-M_8eY
EDIT2: Sama viidikut tegelt jagas juba ka kasutaja erick. thumbs_up.gif


viimati muutis exile 25.05.2020 14:38:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2020 11:42:31 vasta tsitaadiga

casekingist tray versiooni tellida pole suurt mõtet kui binnimisest ülejäänud bottom of the barrel isendeid ei soovi 600€ eest osta.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2020 11:47:41 vasta tsitaadiga

Jälgisin 10900K launchi ja olen omajagu reviewsid läbi vaadanud. 9900KS pealt ei näe mõtet uuendada. Siis tekib juba küsimus, miks mitte võtta AMD 3950X. Ja edasi tekib juba küsimus, miks mitte oodata ära AMD 4000 desktop seeria või Inteli Rocket Lake. Hetkel on selline aeg, kus on mõistlik oodata.

Kui sobib siin küsida: mis arvate, mis hinnaga õnnestub kasutatud 9900KS maha müüa? Kuna tegemist on special editioniga ja poodides enam saada pole, siis eBay's olen seda ikka ulmeliste hindadega müügis näinud.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2020 14:00:01 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Le Inc kirjutas:
Mida kõrgem on resolutsioon seda väiksem on CPU mõju. 4K on kõik tipp-prosed ühel joonel, pigem vaataks siis juba miinimum FPS, kuidas seda hoitakse. 2K sättingud põhjas võid näha mõnda protsenti, aga selle vahe teeb hea graafikakaart tõesti tasa .. ma ei saa üldse aru miks on vaja 720p või 1080p teste teha. Kas FPS 200 või 250 mis sellest? icon_smile.gif
kvaagi ja tsõsstsõssi sportlastel peab olema 200 ja 250fps, muidu saavad fräägi.

Neid on maakeral käputäis .. keskmisele mängumehele 2K@144 FPS kärab küll thumbs_up.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exile
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2020 14:04:09 vasta tsitaadiga

Bssldr kirjutas:
Kui sobib siin küsida: mis arvate, mis hinnaga õnnestub kasutatud 9900KS maha müüa? Kuna tegemist on special editioniga ja poodides enam saada pole, siis eBay's olen seda ikka ulmeliste hindadega müügis näinud.


9900KS on tõesti rariteet ja see SKU läheb veel mõnda aega hästi müügiks eBays thumbs_up.gif - mõni koguja võib ka selle oma kollektsiooni osta. Eesti turul sa selle eest vast nii head hinda ei saaks. Siiski, arvata võib, et 10th gen ajab selle konkreetse CPU hinda nüüd natuke alla ja nii mõnigi võib kaaluda enda 9900KS'i realiseerimist. beer_yum.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 25.05.2020 15:58:04 vasta tsitaadiga

exile, mul ei tule hetkel pähe(testides ka pole) tööd, mis 7% kiiremini ühe tuuma peal raha võiks teenida?
Kindlasti leidub neid progesid ka, aga kas nende töövoogu saab nii üks ühele CB ST punktisummast järeldada?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.05.2020 16:55:32 vasta tsitaadiga

Vael, Arvatavasti mõni Adobe produkt kui ma peaks lambist pakkuma. Need veel elavad eelmises kümnendis.
Juhul kui tegu on rahateenimise/pro programmiga ja seda pole hüljatud arendava firma poolt siis on küll absurdne, et asja pole suudetud tuumade peale skaleeruma saada.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2020 20:39:21 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
casekingist tray versiooni tellida pole suurt mõtet kui binnimisest ülejäänud bottom of the barrel isendeid ei soovi 600€ eest osta.


Tõsi, selles osas retail jah parem õnneloos. Samas peab tõele au andma et ega sa seda 10900K tead kui palju ei kiirenda edasi enam, perfivõit on seal heal juhul marginaalne.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2020 21:32:09 vasta tsitaadiga

i9-10900TE on huvitav kivi.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu vol2 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 89, 90, 91  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.