Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Elektrilised tõukerattad märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 100, 101, 102  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Zpider
HV vaatleja
Zpider

liitunud: 17.03.2010




sõnum 13.05.2020 14:39:58 vasta tsitaadiga

Hakkasin selle tagaveolise kohta mõtlema, et kuna esiratas saab reeglina rohkem lööke icon_question.gif, mistõttu igasugu ratta vahele jääv sodi rappub maha, siis kas MAX G30 puhul võib rohkem karta, et tagumine veoratas läheb sodi täis ja tekitab sellega rohkem probleeme? (pori mootori vahele jne). Samas igasugu kaldest üles sõitmisel peaks tagaveolisega parem haakumine olema, kuna raskus läheb rohkem tagarattale.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Condamed
Kreisi kasutaja
Condamed

liitunud: 04.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.05.2020 15:07:25 vasta tsitaadiga

Kas see on reaalne, et külmema ilmaga on tõuksil minek kehvem? Ma ei tea kas placebo, aga hommikul külmemaga tööle tulles tundub justkui, et liigub vaevalisemalt kui õhtul soojemaga koju minnes.
Temp mõjutab akut kuidagi?


Zpider kirjutas:
Hakkasin selle tagaveolise kohta mõtlema, et kuna esiratas saab reeglina rohkem lööke icon_question.gif, mistõttu igasugu ratta vahele jääv sodi rappub maha, siis kas MAX G30 puhul võib rohkem karta, et tagumine veoratas läheb sodi täis ja tekitab sellega rohkem probleeme? (pori mootori vahele jne). Samas igasugu kaldest üles sõitmisel peaks tagaveolisega parem haakumine olema, kuna raskus läheb rohkem tagarattale.


Teiste tootjate kohta ei tea kommenteerida, aga enda tagaveolisel hiinakal GPadil ei ole sellega probleeme olnud. ~1500, millest palju on vihmaseid, kilomeetreid. icon_biggrin.gif Ja ma pole seda just kõige eeskujulikumalt puhastanud-hooldanud.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.05.2020 15:49:30 vasta tsitaadiga

Condamed kirjutas:
Kas see on reaalne, et külmema ilmaga on tõuksil minek kehvem? Ma ei tea kas placebo, aga hommikul külmemaga tööle tulles tundub justkui, et liigub vaevalisemalt kui õhtul soojemaga koju minnes.
Temp mõjutab akut kuidagi?


Zpider kirjutas:
Hakkasin selle tagaveolise kohta mõtlema, et kuna esiratas saab reeglina rohkem lööke icon_question.gif, mistõttu igasugu ratta vahele jääv sodi rappub maha, siis kas MAX G30 puhul võib rohkem karta, et tagumine veoratas läheb sodi täis ja tekitab sellega rohkem probleeme? (pori mootori vahele jne). Samas igasugu kaldest üles sõitmisel peaks tagaveolisega parem haakumine olema, kuna raskus läheb rohkem tagarattale.


Teiste tootjate kohta ei tea kommenteerida, aga enda tagaveolisel hiinakal GPadil ei ole sellega probleeme olnud. ~1500, millest palju on vihmaseid, kilomeetreid. icon_biggrin.gif Ja ma pole seda just kõige eeskujulikumalt puhastanud-hooldanud.


Samuti kui mobiili aku tühjeneb külmaga kiiremini, juhtub see ka tõuksil.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zpider
HV vaatleja
Zpider

liitunud: 17.03.2010




sõnum 13.05.2020 16:08:42 vasta tsitaadiga

Külma ilmaga toimuvad keemilised reaktsioonid, mis tekitavad elektronide liikumist, akus ilmselt aeglasemalt. Seega ei tasuks ka külma akut kohe laadima panna vaid lasta eelnevalt toas soojeneda. Külm aku võib näidata madalat laetuse protsenti aga soojenedes see tõuseb.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.05.2020 16:26:01 vasta tsitaadiga

Zpider kirjutas:
Külma ilmaga toimuvad keemilised reaktsioonid, mis tekitavad elektronide liikumist, akus ilmselt aeglasemalt. Seega ei tasuks ka külma akut kohe laadima panna vaid lasta eelnevalt toas soojeneda. Külm aku võib näidata madalat laetuse protsenti aga soojenedes see tõuseb.


Offtopic: Droonimehed näiteks hoiavad talvel aku soojas enne kui kasutama hakkavad (autos või põues) ning kui juba lendab siis selle käigus aku toodab ise sooja teatava piirini.
Meenub ka kuidas vanasti vene masinatel topiti mingi kate jahutusradiaatori avade ette, et talvetingimustes hakkama saada icon_smile.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.05.2020 16:30:37 vasta tsitaadiga

Tõuks põue, kui parajasti ei sõida!
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lancelot
HV vaatleja

liitunud: 13.01.2012




sõnum 13.05.2020 21:35:10 vasta tsitaadiga

'Kriisa H', vastus on lihtne. Kui näiteks pingereastada Ninebot ES4, Xiaomi M365 Pro ja Ninebot Max G30. Oleks minu jaoks esimene 10" tagaveo õhkrehviga Ninebot Max G30, teine 8.5" esiveo õhkrehviga Xiaomi M365 Pro ja alles siis kolmas 8" esiveo täidetud kummirehviga Ninebot ES4.

Ninebot Max G30 reitingutes on kirjas "Can ride in any terrain" ehk siis "Saab sõita igal maastikul". Muidugi ei tasuks seda lubadust võtta sulaselge tõe ja kulla pähe kuid vägagi suure tõenäosusega saaks mugavamalt sõita paikades kus Xiaomi M365 Pro sõit võib olla pisut ebameeldiv ja sõit loksutus Ninebot ES4 oleks sisikonnale lausa valuline protsess. Viimase kehalise piina kannataksid tõelised mehed ära kuid pikalt ja kestvalt ennast klopsida, kas ikka tasuks.

'Zpider', ise ma arvan et Ninebot Max G30 tagaveo risustuse ja koormuse puhul on mure asjatu. Elektritõuks on jõulise ja robustse ehitusliku konstruktsiooniga. Mina näitkes mõtlen oma linnainimesest tavakodaniku adrenaliinivaesele sõidustiilile. Ma ei kujutaks ette, et ma hakkaksin elektritõuksiga ohjeldamatult ringi kärutama raiesmikel, põldudel, puisniitudel ja igasuguste endiste sigalate ning viljakuivatite ümbruses. icon_smile.gif

Juhuks kui keegi viitsib Youtube's vaadata ja kuulata english keelset 11 min elektritõukside Ninebot ES4, Xiaomi M365 Pro ja Ninebot Max G30 test võrdlust:

https://www.youtube.com/watch?v=Ww9X1sfFIvk

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Femb
HV kasutaja
Femb

liitunud: 31.01.2002




sõnum 13.05.2020 22:07:39 vasta tsitaadiga

Kas teil on kogemusi Geekbuying lehelt elktritõukside ostmisega?
Plaanin osta seda mudelit https://www.geekbuying.com/item/KUGOO-M4-Folding-Offroad-Electric-Scooter-500W-Motor-45KM-Range-421459.html

Kas ja kui kiiresti umbes kaup jõuab Eestisse ning kas siit kellelgi on ka see mudel olemas ja teab ehk kogemusi jagada?
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.05.2020 22:16:03 vasta tsitaadiga

Sadulaga on automaatselt mopeed (isegi mitte pisimopeed, mille max kiirus on 25km/h), mitte "tõuks". Sellisel peaks roheline number sabas olema, kindlustus tehtud ja kõnniteele pole asja.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Femb
HV kasutaja
Femb

liitunud: 31.01.2002




sõnum 13.05.2020 22:18:20 vasta tsitaadiga

Sadul on seal illustratiivne, seda saab juurde osta kuid mulle meeldib seistes sõita, mitte istuda.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zpider
HV vaatleja
Zpider

liitunud: 17.03.2010




sõnum 13.05.2020 22:51:14 vasta tsitaadiga

Pildi pealt paistab asjalik, aga varuosade hankimine ja garantiisse saatmine on ilmselt keeruline ja aeganõudev. Eestis müüdavatel populaarsematel tõuksidel on tugi kohe saadaval - rehvid ja muu.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 14.05.2020 01:43:44 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Sadulaga on automaatselt mopeed (isegi mitte pisimopeed, mille max kiirus on 25km/h), mitte "tõuks". Sellisel peaks roheline number sabas olema, kindlustus tehtud ja kõnniteele pole asja.


kas liiklusseadus teeb vahet sadulaga ja sadulata sõidukitel?
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 14.05.2020 08:43:28 vasta tsitaadiga

Kui Xiaomi-le sadul panna, siis peab kohe registreerima hakata?
Toodi Ninebot remonti, ei lülita sisse (aku täis), vaatab, mis rikkis on icon_smile.gif

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
Kommentaarid: 289 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zpider
HV vaatleja
Zpider

liitunud: 17.03.2010




sõnum 14.05.2020 09:49:43 vasta tsitaadiga

maxfox04 kirjutas:
Toodi Ninebot remonti, ei lülita sisse (aku täis), vaatab, mis rikkis on icon_smile.gif


Vabalt võib olla rikkis kontroller moodulplaat, mis tuleb ilmselt uus tellida.

Lisaks: Check the cable harness from the mainboard to engine. Two cable insulation has melted, causing a short circuit. After disconnecting and isolating, the problem disappeared. The quality of this cables is very poo
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 14.05.2020 12:35:05 vasta tsitaadiga

Juhtmete kohta olen teadlik, sellel teemal Segway tegi väga halba kodutööt...
Kontrolleri plaadil tihti põleb smd kaitse läbi (mis eelnevalt väljendub selles, et tõuks sõidab kehvem, kui esituli sees). Sellise vea tõttu mõttetu terve kontroller vahetada thumbs_up.gif beer_yum.gif

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
Kommentaarid: 289 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Femb
HV kasutaja
Femb

liitunud: 31.01.2002




sõnum 14.05.2020 14:03:51 vasta tsitaadiga

kordan oma küsimust....Kas teil on kogemusi Geekbuying lehelt elktritõukside ostmisega?
Ning millistes poodides Eestis on võimalik elktritõuksidega ka sõita proovida?
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.05.2020 16:42:39 vasta tsitaadiga

Femb kirjutas:
kordan oma küsimust....Kas teil on kogemusi Geekbuying lehelt elktritõukside ostmisega?
Ning millistes poodides Eestis on võimalik elktritõuksidega ka sõita proovida?


Kohapeal proovimiseks peaks olema siin võimalus: https://voltride.com/et/
Nad vist laenutavad ka.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
macc
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.05.2020 21:28:59 vasta tsitaadiga

Femb kirjutas:
kordan oma küsimust....Kas teil on kogemusi Geekbuying lehelt elktritõukside ostmisega?
Ning millistes poodides Eestis on võimalik elktritõuksidega ka sõita proovida?


Loe siit: https://www.trustpilot.com/review/geekbuying.com?languages=en&stars=1

delivery time it sucks they keep saying…
delivery time it sucks they keep saying to you be patient in every mesage they send back i paid 15dollars for dhl economy which is 5 to 10 days delivery and is been nearly a month now my order is still in Hong kong and not uk

Sama probleem on ka Alis.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lancelot
HV vaatleja

liitunud: 13.01.2012




sõnum 14.05.2020 22:41:22 vasta tsitaadiga

'Femb' vaatasin huvipärast elektritõuksi KUGOO KIRIN M4 (on ikka seadmel nimi) spetsifikatsiooni ja reitinguid. Tootja lubab ulmeliselt palju kuid kahjuks kainestav reaalsus on hoopis teine.
Internetis üks kutt testis seda elektritõuksi. Kuti kehakaal oli alla 70 kg. Tõuks suutis välja pigistada kuni 35 km/h ja sellel kiirusel hakkas lenks nõnna kutil käes vibama, et seda olevat lausa füüsiliselt raske ohjata. Kutt kurtis sedagi, et kui ta metroo juurest 4-5 km elektritõuksiga koju kihutas siis sellest vibavast lenksust hakkasid tal õlad tuikama. Elektritõuksi enda ehituskvaliteet pidi ka olema pehmelt üteldes selline "asjaarmastaja kunstiteos".

Kui keegi mõistab kuulata vene keelt siis selle elektritõuksi audit on Youtube's:
https://www.youtube.com/watch?v=9QoAIO8yeDQ

Minu isiklik arvamus oleks, mitte osta sellist kahtlaselt kummalist elektritõuksi. Kuid eks soovid ja maitse on igas ühes meis erinevad. icon_smile.gif

Tegelikult ma ei teadnudki seda et kui ma kruvin oma elektritõuksile Ninebot Max G30 külge sadula, et siis liiklusseadus suunab mind automaatselt autoteele. Kas see väide vastab ikka tõele?

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CryxOC
HV kasutaja
CryxOC

liitunud: 29.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.05.2020 23:01:30 vasta tsitaadiga

macc kirjutas:
Kas pärast seda lasi Custom Firmware Toolkit-iga veel ligi või ei olnud sellest huvitatud?

Pole proovinud ning tegelikult ei olegi sellest huvitatud.

Tarts5 kirjutas:
CryxOC, see "raamikinniti" pane ikka mingi väga super liimiga, sest kaasasolev kahepoolne teip ei kõlba kuhugi.

Võtan arvesse. Kaalun veel nipukaga õrnemalt fikseerimist, et jätta suurem liikuvus (kuid siiski väiksem kui originaalis).

Zpider kirjutas:
Kui see saladus ei ole, siis kust tellisid?

Tellisin kaup24 e-poest ja kasutasin "parima hinna garantii" varianti.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Femb
HV kasutaja
Femb

liitunud: 31.01.2002




sõnum 14.05.2020 23:19:37 vasta tsitaadiga

lancelot kirjutas:
'Femb' vaatasin huvipärast elektritõuksi KUGOO KIRIN M4 (on ikka seadmel nimi) spetsifikatsiooni ja reitinguid. Tootja lubab ulmeliselt palju kuid kahjuks kainestav reaalsus on hoopis teine.
Internetis üks kutt testis seda elektritõuksi. Kuti kehakaal oli alla 70 kg. Tõuks suutis välja pigistada kuni 35 km/h ja sellel kiirusel hakkas lenks nõnna kutil käes vibama, et seda olevat lausa füüsiliselt raske ohjata. Kutt kurtis sedagi, et kui ta metroo juurest 4-5 km elektritõuksiga koju kihutas siis sellest vibavast lenksust hakkasid tal õlad tuikama. Elektritõuksi enda ehituskvaliteet pidi ka olema pehmelt üteldes selline "asjaarmastaja kunstiteos".

Kui keegi mõistab kuulata vene keelt siis selle elektritõuksi audit on Youtube's:
https://www.youtube.com/watch?v=9QoAIO8yeDQ

Minu isiklik arvamus oleks, mitte osta sellist kahtlaselt kummalist elektritõuksi. Kuid eks soovid ja maitse on igas ühes meis erinevad. icon_smile.gif

Tegelikult ma ei teadnudki seda et kui ma kruvin oma elektritõuksile Ninebot Max G30 külge sadula, et siis liiklusseadus suunab mind automaatselt autoteele. Kas see väide vastab ikka tõele?


Suured tänud silmi avamast. See on ikka ulme küll. Ma Homme lähen Laki tänava poodi kus neid ka ulmelise 799 hinna eest müüakse ja vaatan ja katsun ise üle küsin kas saab ka sõita.

Kui keegi mõnda korralikumat elektritõuksi müüb, siis ma olen huvitatud, ei pea olema uus.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.05.2020 23:21:05 vasta tsitaadiga

[quote="lancelot"
tsitaat:


Tegelikult ma ei teadnudki seda et kui ma kruvin oma elektritõuksile Ninebot Max G30 külge sadula, et siis liiklusseadus suunab mind automaatselt autoteele. Kas see väide vastab ikka tõele?


Ma ei tea, kas see vastab reaalselt tõele või mitte, kuid sellest sõltumata ma ei usu, et ükski autojuht sind seal selle taburetiga näha sooviks.[/quote]
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.05.2020 22:52:26 vasta tsitaadiga

maxfox04 kirjutas:
Kui Xiaomi-le sadul panna, siis peab kohe registreerima hakata?
Toodi Ninebot remonti, ei lülita sisse (aku täis), vaatab, mis rikkis on icon_smile.gif


Sain ka nineboti omale parandamiseks (see xiaomi M365 variant icon_biggrin.gif). Aku pooltäis ja ei laadinud.
BMS-l oli selline protection kivi vigane: http://stcsz.cn/ufile/R5434D-E.pdf
Tõmbas ühe celli kontrollpinget alla ja BMS polnud siis nõus laadima.

Kasutu asi plaadilt maha ja ongi korras icon_biggrin.gif

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 19.05.2020 09:41:39 vasta tsitaadiga

Uurisin seda Nineboti, vigane siiski kontroller (juhtmed üllatavalt terved), sai vett ja kivi plahvatas:






Läheb vahetusesse. Kellelgi on pakkuda? icon_biggrin.gif

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
Kommentaarid: 289 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.05.2020 11:26:57 vasta tsitaadiga

Uus tõukside jagamise teenus tuli juurde: https://www.tuul.xyz/et/home

Pidavat Bolti omadest paremad tõuksid olema ja vastupidavamad.

Kellelgi kogemusi juba?
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Elektrilised tõukerattad mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 100, 101, 102  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.