|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
26.11.2019 09:46:13
|
|
|
Ja kuidas selles NTFS failisüsteemi arhailisus süüdi on kui mahtu erinevate joonlaudadega mõõdetakse?
Su kaotus on tingitud erinevate süsteemide mõõtühikutest - terabait (TB) ja tebibait (TiB)
| Tomorrow kirjutas: |
Prealegi kasutatav pole siiski 14TB vaid 12,7TB. Siinkohal kirun arhailist NTFS failisüsteemi mille management overhead kasvab pidevalt, mida suuremaks kettad muutuvad. Hetkel kaotan 1,3TB mahtu puhtalt formaatimisega. Tulevikus veelgi rohkem:
| tsitaat: |
256GB = 238GiB
512GB = 476GiB
1TB = 909GiB
2TB = 1,8TiB
3TB = 2,7TiB
4TB = 3,6TiB
6TB = 5,4TiB
8TB = 7,2TiB
10TB = 9,09TiB
12TB = 10,9TiB
14TB = 12,7TiB
16TB = 14,5TiB
18TB = 16,3TiB
20TB = 18,1TiB
22TB = 20TiB
24TB = 21,8TiB
26TB = 23,6TiB
28TB = 25,4TiB
30TB = 27,2TiB
32TB = 29,1TiB
34TB = 30,9TiB
36TB = 32,7TiB
38TB = 34,5TiB
40TB = 36,3TiB |
22TB peal on juba naljakas olukord, kus kasutatav on ainult 20TB. |
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
26.11.2019 23:48:21
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Prealegi kasutatav pole siiski 14TB vaid 12,7TB. Siinkohal kirun arhailist NTFS failisüsteemi mille management overhead kasvab pidevalt, mida suuremaks kettad muutuvad. Hetkel kaotan 1,3TB mahtu puhtalt formaatimisega. Tulevikus veelgi rohkem:
| tsitaat: |
256GB = 238GiB
512GB = 476GiB
1TB = 909GiB
2TB = 1,8TiB
3TB = 2,7TiB
4TB = 3,6TiB
6TB = 5,4TiB
8TB = 7,2TiB
10TB = 9,09TiB
12TB = 10,9TiB
14TB = 12,7TiB
16TB = 14,5TiB
18TB = 16,3TiB
20TB = 18,1TiB
22TB = 20TiB
24TB = 21,8TiB
26TB = 23,6TiB
28TB = 25,4TiB
30TB = 27,2TiB
32TB = 29,1TiB
34TB = 30,9TiB
36TB = 32,7TiB
38TB = 34,5TiB
40TB = 36,3TiB |
22TB peal on juba naljakas olukord, kus kasutatav on ainult 20TB. |
Ja arvesta maha veel vaba ruumi maht, et mitte ketast otsast-otsani täis kirjutada. Mitu protsenti tänapäeva suurtel ketastel oleks mõistlik vabaks jätta? Väiksematel olen 10%-15% vabaks jätnud.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
27.11.2019 01:16:43
|
|
|
10% kandis hakkas 8TB WD RED teostuma...
EDIT: prantsuse amazonis wd välised väga hea hinnaga..
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rauno266
Kreisi kasutaja
liitunud: 03.07.2009
|
27.11.2019 23:56:51
|
|
|
| Uk amazonis oli ka täna My Book 8TB 135€. Koos transpordiga Eestisse läks 143€.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
25.12.2019 01:47:53
|
|
|
Jätsin ketta paariks päevaks krüpteerima & tagasitulles vaatas erroriteade vastu, et drive-i ei leitud, ent sai jätkata, jne.
Vaatasin WD tööriista ja HDTune-iga HEALTH-i ning: https://i.imgur.com/dFnm9qP.png
Kas ma saan õigesti aru, et viie "reallocated sectoriga" on garantiisse saadetav ning mul neid 100? Miks mõlemad asja okeiks kuulutavad?
"Seek error rate" ja "spin retry count" ka 100...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
25.12.2019 02:32:54
|
|
|
rmc, loeb see mis Data väljal kirjas on.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
25.12.2019 04:59:09
|
|
|
Hahaha, ma olen miljard korda HDTune-i kasutanud ja nüüd kiirustades higistasin sellise asja välja. Eks ma proovin uuesti krüpteerima panna ja vaatan, mis teeb.
Arusaamatu, miks "unsafe shutdown count" on 15, kuivõrd alati "safely remove" teinud, ent märganud ise ka, et see ei lükka Win10 all kuuldavalt ketast välja nagu Win7 all tegi...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karuke
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.01.2003
|
10.01.2020 12:42:59
|
|
|
Küsiks soovitust.
Vaja oleks suuremat OP sys ketta järele. Hetkel 250 SSD Crucial BX100 (SATA). Arvan, et selline 1Tb oleks ok. Hiljem kasutaks seda ketast asjade hoiustamiseks, kui terve arvuti saab parema vastu välja vahetatud.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sass24
HV kasutaja
liitunud: 01.09.2011
|
15.01.2020 01:24:33
|
|
|
Vaja on auto naviseadme jaoks SSD alates 200 Gb, mis mis annaks välja järgmist SMART infot (võetud seadme scriptist):
.rodata:0808B55D db 2
.rodata:0808B55E db 3
.rodata:0808B55F db 4
.rodata:0808B560 db 5
.rodata:0808B561 db 7
.rodata:0808B562 db 8
.rodata:0808B563 db 9
.rodata:0808B564 db Ah
.rodata:0808B565 db Ch
.rodata:0808B566 db C0h
.rodata:0808B567 db C1h
.rodata:0808B568 db C2h
.rodata:0808B569 db C5h
Kas on midagi soovitada? Olemasolevad pöörlevad kettad on Toshiba ja HGST tooted. Kõik see info peab tulema, muidu seade hakkab tõrkuma. Eriti oluline on temperatuur C2
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
15.01.2020 03:15:33
|
|
|
karuke, BX500 on okei olnud, ent vähegi püsivamate lahenduste jaoks olen ikkagi MX500 võtnud. Samas praegu on üsna nutune SATA SSD-d osta, hinnad on suuremate mahtude juures suht sarnased, mis hoopis teist laadi võimekusega M.2 NVMe seadmetel...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
23.01.2020 14:22:53
|
|
|
| sass24 kirjutas: |
Vaja on auto naviseadme jaoks SSD alates 200 Gb, mis mis annaks välja järgmist SMART infot (võetud seadme scriptist):
.rodata:0808B55D db 2
.rodata:0808B55E db 3
.rodata:0808B55F db 4
.rodata:0808B560 db 5
.rodata:0808B561 db 7
.rodata:0808B562 db 8
.rodata:0808B563 db 9
.rodata:0808B564 db Ah
.rodata:0808B565 db Ch
.rodata:0808B566 db C0h
.rodata:0808B567 db C1h
.rodata:0808B568 db C2h
.rodata:0808B569 db C5h
Kas on midagi soovitada? Olemasolevad pöörlevad kettad on Toshiba ja HGST tooted. Kõik see info peab tulema, muidu seade hakkab tõrkuma. Eriti oluline on temperatuur C2 |
SSD-l ei saa teatud atribuute ollagi. Ma siin modisin ühe WD ketta firmware ja lisasin jõuga puuduvad atribuudid.
Spoiler 
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
28.01.2020 01:32:45
|
|
|
| sass24 kirjutas: |
Vaja on auto naviseadme jaoks SSD alates 200 Gb, mis mis annaks välja järgmist SMART infot (võetud seadme scriptist):
.rodata:0808B55D db 2
.rodata:0808B55E db 3
.rodata:0808B55F db 4
.rodata:0808B560 db 5
.rodata:0808B561 db 7
.rodata:0808B562 db 8
.rodata:0808B563 db 9
.rodata:0808B564 db Ah
.rodata:0808B565 db Ch
.rodata:0808B566 db C0h
.rodata:0808B567 db C1h
.rodata:0808B568 db C2h
.rodata:0808B569 db C5h
Kas on midagi soovitada? Olemasolevad pöörlevad kettad on Toshiba ja HGST tooted. Kõik see info peab tulema, muidu seade hakkab tõrkuma. Eriti oluline on temperatuur C2 |
Mis auto muidu ?
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sass24
HV kasutaja
liitunud: 01.09.2011
|
08.02.2020 01:06:40
|
|
|
BMW NBT seade. Kuid katsetasin erinevate ketastega, millel SMART isegi klappis, kuid sain siiski vastu nina. Nüüd ootan Hiinast originaalketast HGST 200GB HEJ423220H9E300 4260RPM (1-l seadmel läks ketas pekki ja tegin teisest sector by sector image). Kõige vastikum on see, et ketas pannakse kohe seadmesse pistmise järel lukku, milleks tuleb teda vastava utiliidiga QNX-is lahti lukustada (nii, et info säiluks). Failisüsteem on ka QNX 6.5 oma jne "huvitav teema".
Jutt netist siin, keda peaks huvitama https://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=787230&page=4
Õige QNX-i sain Torrenti kaudu. Kui kedagi peaks huvitama, siis magnet:?xt=urn:btih:ddb47897b6dec7ba3c6a55e65cc3e26e290646f4&dn=qnxsdp-6.5.0-201007091524-dvd.iso . Panin ta plaadile, teisiti ei soostunud käima. Kui väga igav, siis Solitare on seal ilus, . Installida ei saa, võtit pole, kuid kettalt töötab (buutides kettalt otse).
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
11.02.2020 10:37:57
WD Red WD140EFFX |
|
|
Tervist. Soetasin paar päeva tagasi endale igasugu faile ladustamiseks uue WD Red 14TB WD140EFFX (vana WD Red 6TB(WD60EFRX) läheb vahetamisele). Aga kui uue HDD'ga tööd teha siis võrreldes vanaga seda 'krõbinad' on ikka kole palju, valus kuulata. Tekkis kahtlus, et nii ei peaks ikkagi olema. Proovisin salvestada nati seda krõbinat....loodan, et see 'krõbin' on ikka peale jäänud.
Spoiler 
On ehk kellelgi kokkupuuteid selle mudeliga (WD Red 14TB WD140EFFX) olnud? On see normaalne või garantii juhtum?
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
11.02.2020 13:55:45
|
|
|
Tomorrow, korpuse sees, kus enne oli vana WD RED 6TB mis sellist koledat häält ei teinud. Kahjuks jah, seda videos ei ole kuulda kui reaalselt - päris vali krõbin. Aga juba vist läheb garantiisse. Selle garantiiga on kah nüüd päris ebamugav olukord....võtsin ühendust ja seletasin probleemi ära, öeldi et toogu kohale, läheb garantiisse ja kuni 70 päeva. Mul seda aega kahjuks ei ole, palusin et ehk saab nii teha et ma loobun ostust (14 päeva tagastusõigus) aga kahtlen et nii selles olukorras saab kuna ikkagi on garantii lahendus. Kuigi mul seda HDD ruumi just selle nädala lõpuks vaja. Mõtlesin et ehk see nädal ostan midagi asemele ja seda vigast (juhul kui garantiist tuleb selline vastus) HDD'd lihtsalt ei võta vaid võtan raha tagasi. Kardan lihtsalt ei nad nagunii ei jõua selle nädalaga valmis (läheb kuskile Poola või mujale nagunii) ja ma olen sunnitud ostma paralleelselt veel ühe.
Sai seda WD RED seeriat vaadatud kuna enne oli väiksema mahuka sama seeriat ostetud ja kõik oli korras....nüüd siis mõtlesin et suurendan mahu...aga paistab et läks teisiti.
Hetkel piilun sinu pakutud Western Digital Ultrastar DC 14TB, ehk nüüd ostangi seda vahelduseks. Tuleviku plaan on tegelikult soetada veel sama suur HDD ja panna väiksesse NAS karbike püsti kuskile laua alla.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
11.02.2020 14:21:59
|
|
|
Timoha, Jep RED oli hea aga viimasel ajal on kvaliteet alla läinud aga küsitakse hinda mis on kallim kui kiirematel ja pikema garantiiga serveriketastel. Täiesti absurdne olukord. Muide sa pole ainuke siin teemas kellel vibraga probleeme olnud. Loe alates siit sarnast lugu 2x8TB RED kettaga: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10240255#10240255
Ühtlasi oleks hea kui paneksid pildi ka SMART andmetest. Mida ketta enda diagnostika näitab. Kui näitab midagi väga halba võib see olla väga mõjuv argument garantii jaoks
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
11.02.2020 21:10:29
|
|
|
Timoha, Kas ketas oli korpuses ikka korralikult kinni?
Osadel korpustel kus paned ketta "hoidjasse" ja hoidja korpusesse, jäävad loksud ikkagi hoidja ja korpuse suhtes. Mul omal ka kartongi tükid vahele lükatud, et korralikult fikseeritud oleks.
Vahepeal tundus selline hääl olevat nagu ketas oleks lahti.... aga muidu jah, kuidagi ebanorm heli.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
12.02.2020 13:53:06
|
|
|
Longero, ma arvan et kinnitusega oli kõik ok (WD Red 6TB WD60EFRX oli ülivaikne sama korpuse sees), sest samuti väljaspool korpust tegi väga äratuntava koleda tugeva krõbina. Kahjuks minu salvestus ei anna päris õiged heli, reaalselt on kohe esimene mõtte, et midagi on ikka valesti. Aga see isend on minu jaoks juba minevik, läks poodi tagasi.
P.S. ostsin siis asemele WD 14TB Ultrastar DC HC530 (WUH721414ALE6L4) ja olen siiani rahul. Ei mingid koledat krõbinat (võrreldes selle WD RED 14TB- kuigi arvan, et ta oli ikkagi vigane).
Tomorrow - tänud soovituse eest!
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
20.03.2020 00:20:45
|
|
|
Longero, Mida sa täpselt OEM all silmas pead? Kui sa ostad poest, siis saad bulk pakendis ketta millele kehtib 5.a garantii ja pole kuidagi piiratud tarkvaraliselt.
Probleem võib tekkida nende ketastega mille ise välisest karbist välja võtad või koos OEM süsteemi (kastiga) ostad. Lingil olevale kettale see ei kehti. Peale kättesaamist saad WD lehelt kontrollida garantii olemasolu seerianumbri alusel
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
20.03.2020 00:29:10
|
|
|
Poest jah mõtlesin. Enam siis pole jaemüügi ja mitte jaemüügi omasi ve?
Edit: Siis on hea kui tarkvara piirangut pole. Vahest võib vaja minna hädajuhul, aga õnneks pole siiani vajadust olnud.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
20.03.2020 00:59:38
|
|
|
Longero, Üldiselt kui poest osta siis saab ikka edasimüügiks mõeldud mudeli. Mul endal oli ka kahtlus 14TB WD ostes, et miks see nii odav on ja kas tegu on äkki OEM kettaga millel garantii lühendatud võu puudub sootuks. Õnneks see hirm osutus asjatuks. Palju suurem risk on osta kuskilt foorumist või oktsionilt. Ja kui tõesti tuleb välja midagi halba, siis on 14 päevane tagastusõigus olemas.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skyTronic
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.09.2004
|
26.03.2020 02:31:13
|
|
|
Minu kogemus sama tooteseeria ketastega: panin kaks WD HC320 (8TB variant) ketast Fractal Node 804 kasti. Läksid kastiga resonantsi ja tekitasid ebameeldivat madalsageduslikku müra. Kostus läbi kergseina teisest toast. Vahetasin kuue WD60EFRX ketta vastu ja bassimüra on palju vähem.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
29.03.2020 17:28:12
|
|
|
Pole ammu ükski HDD bad sectoreid omanud(viimati ilmselt 15+ aastat tagasi), üks WD Red 6TB näitab neid 2tk. Ega pole vist midagi väga teha, HDD'd remapivad sektoreid lennult ja kui enam ei suuda siis on pupu? Oluline info mujale kopeerida, seda 6TB'd võib kasutada väheolulise jaoks? Müügiväärtust tal ilmselt pole...
Või on mõtet üle formatida või midagi muud sarnast katsetada?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
30.03.2020 00:40:29
|
|
|
Wd utikaga üle. Garantisse kui saab. 6tb peaks nii uus küll olema, et joonistad annab.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karuke
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.01.2003
|
31.03.2020 12:43:40
|
|
|
Kas tänapäeval välistel SSD keteastel miskit vahet on? Mida 1Tb puhul soovitate?
Selle kohta küsiti kas on ok.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
02.04.2020 13:50:44
|
|
|
Krt hea hind. Alles võtsin 5tk 8tb aga pea sama hinnaga mis 12tb .
Sees olid WD80EZAZ. Igati rahul, defaultis juba isegi TLER enabletud kuigi ei peaks olema.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
02.04.2020 13:58:31
|
|
|
ufo56, teeb see üleliigset müra ka?
YouTube'is näha ja kuulda, kuidas mõnel ragistab hullusti või teeb idles iga viie sekundi tagant klõpsu
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
02.04.2020 14:32:00
|
|
|
Ei saa öelda, käib 2U kastis mis lärmab nii või naa
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karuke
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.01.2003
|
02.04.2020 15:30:26
|
|
|
Tänud X8 läks loosi.
| Tomorrow kirjutas: |
karuke, Kiirusevahe on. Seoses sellega küsimus, et kuhu seda ühendama hakatakse ja kui suuri faile seal liigutama peab?
1TB SATA kiirustega (max 500MB/s) on kuskil 100€+ välised SSD'd.
PCIe kiirustetga ehk siis 700MB/s ja rohkem on kuskil alates 140-170€ sõltuvalt kas osta välismaalt või Eestist.
Kiiremad on ka kiirema USB liidesega aga kui arvuti kuhu need ühendatakse ei toeta seda suuremat kiirust, siis pole kallima ja kiirema ostmisest eriti kasu, sest mõlemad seadmed peavad vastavat USB protokolli toetama.
Parima hinna ja kiiruse suhtega tundub olevat Crucial X8: https://www.hinnavaatlus.ee/1766373/crucial-x8-portable-ssd-1tb-usb-c/
Veel veidi kiirem koos sõrmejäljetuvastusega on Samsung T7 Touch ja kõige-kõige kiirem on Samsung X5.
Siin on kõik valikud: https://geizhals.eu/?cat=hdx&xf=2502_1000%7E5588_SSD%7E696_M2Pnvme%7E6_1000 |
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
04.04.2020 18:03:59
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| Wd utikaga üle. |
Kas mõtled Data Lifeguard Diagnostics'it?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
04.04.2020 21:16:19
|
|
|
| ufo56 kirjutas: |
| Ei saa öelda, käib 2U kastis mis lärmab nii või naa |
pidid 3.3V pin'iga kah jebima? Kui, siis millega katsid?
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
04.04.2020 21:22:41
|
|
|
| Baeskades kirjutas: |
| laurx kirjutas: |
| Wd utikaga üle. |
Kas mõtled Data Lifeguard Diagnostics'it? |
Sellega sai jah ära "parandada". Kas muidu selline sectorit ümber mäppimine ei peaks automaatselt käima?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
04.04.2020 21:48:41
|
|
|
| Early Access kirjutas: |
| ufo56 kirjutas: |
| Ei saa öelda, käib 2U kastis mis lärmab nii või naa |
pidid 3.3V pin'iga kah jebima? Kui, siis millega katsid? |
Ise tellisin Aliexpressist "Kapton tape-i" ja tegin väiksed ribad.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
04.04.2020 22:55:36
|
|
|
| Baeskades kirjutas: |
| Baeskades kirjutas: |
| laurx kirjutas: |
| Wd utikaga üle. |
Kas mõtled Data Lifeguard Diagnostics'it? |
Sellega sai jah ära "parandada". Kas muidu selline sectorit ümber mäppimine ei peaks automaatselt käima? |
Võib aga ei pea. Lisaks on kohati garantii jaoks veakoodi vaja.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
05.04.2020 02:24:39
|
|
|
Best Consumer Hard Drives: Q1 2020
https://www.anandtech.com/show/12075/best-consumer-hdds
Irooniline, et soovitatakse 14TB WD Red mis maksab 470 kui 14TB WD Ultrastar DC maksab 400 ja omab pikemat garantiid ja paremaid tehnilisi näitajaid k.a kiirus.
WD Red on tohutult ülehinnatud. Isegi Red Pro mis on 7200rpm jääb ikkagi DC ketastele alla vastupidavusnäitajatelt makstes samal ajal 150€ rohkem.
Peab raha peale vihane olema, et 14TB Red osta. Ise ostsin 14TB DC ja väga rahul. Mahu-hinna-jõudluse ja vastupidavusnäitajate osas pole sellele vastast.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
05.04.2020 12:36:37
|
|
|
Tomorrow, seal on segmendi küsimus. wd rede soovitatakse segmendis, kus vaiksem ja voolusäästlikum on thing.
kõrgemas segmendis aga saab exos enterprise eelise dc ees ilmselt eelkõige hinnaga, kusjuures nad ka märgivad, et dc saadavus usa-s pole kiita.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
05.04.2020 13:57:07
|
|
|
| ufo56 kirjutas: |
Krt hea hind. Alles võtsin 5tk 8tb aga pea sama hinnaga mis 12tb .
Sees olid WD80EZAZ. Igati rahul, defaultis juba isegi TLER enabletud kuigi ei peaks olema. |
Heeliumiga või tavalised?
Mul sattus kahesest pakist kaks erinevat
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
05.04.2020 14:54:53
|
|
|
| londiste kirjutas: |
Tomorrow, seal on segmendi küsimus. wd rede soovitatakse segmendis, kus vaiksem ja voolusäästlikum on thing.
kõrgemas segmendis aga saab exos enterprise eelise dc ees ilmselt eelkõige hinnaga, kusjuures nad ka märgivad, et dc saadavus usa-s pole kiita. |
Segmendi küsimus BS. Varem oli ikka enterprise kõige kallim kuna omas kõige pikemat garantiid ja parimaid specce. See, et mingi NAS ketas mis on 5400rpm ja seega marginaalselt vaiksem või voolusäästlikum maksab 50-150€ rohkem on täielik BS. Ma tahan näha seda kuldkõrva kes suudab NAS's DC ja Red ketastel vahet teha või voolutarbes näpuga järge ajada. Ja Seagate'l pole minu silmis erilist eelist nende maine tõttu. Not my problem, et DC saadavus USA's pole hea . Mina lähtusin ikka Eesti hindadest. Selles mõttes kummaline otsus soovitada kehvemat ketast mis maksab rohkem ja seda puhtalt saadavuse põhjal. Justkui online tellimine välisriigist enam ei toimiks.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
05.04.2020 15:06:09
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Ma tahan näha seda kuldkõrva kes suudab NAS's DC ja Red ketastel vahet teha või voolutarbes näpuga järge ajada. |
Tomorrow, mina teen küll vabalt vahet.
wd red pealt wd red pro peale minek oli valus. ja enterprise kettaid on mul olnud, need olid kõrvale veel valusamad.
seda segmendi lugu ei mõelnud mina välja, su enda viidatud lugu rääkis ju sellest.
euroopas on needsamad seagate exosed ju ka odavamad kui wd dc. ja wd red samas hinnas.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 05.04.2020 15:15:43, muudetud 4 korda |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
05.04.2020 16:05:37
|
|
|
londiste, No siis sa oled kuldkõrv sest mina oma vana 3TB Red (5400rpm) ja 14TB DC (7200rpm) vahel küll mingit vahet ei näe. Isegi välises dokis silma all istudes pole üks teisest märgatavalt lärmakam. Samas kui ma oma vana 10k Raptori käima lükkan, siis võrreldes sellega on kõik muu kökimöki
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
05.04.2020 16:11:22
|
|
|
| Kuna pidin vahepeal erinevaid HDD'sid suurde arvutisse panema siis - vastikult lärmakad on nad kõik, vahet pole mis mudel või tootja. Kui oled ikka SSD'dega hiirvaikse arvutiga ära harjunud siis HDD vibreerib ja lärmab - mis on ka loogiline kuna need 100+ pööret sekundis ja peade liigutamine ongi kuuldavad tegevused.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
05.04.2020 16:17:51
|
|
|
| jaank kirjutas: |
Heeliumiga või tavalised?
Mul sattus kahesest pakist kaks erinevat  |
Mille järgi ütled, kas heeliumiga või tavalised?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
05.04.2020 16:21:32
|
|
|
Smardis vms on kirjas ja välimus ka teine.
Tavaline on umbes 5c kuumem.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
06.04.2020 13:58:22
|
|
|
| ufo56 kirjutas: |
Krt hea hind. Alles võtsin 5tk 8tb aga pea sama hinnaga mis 12tb .
Sees olid WD80EZAZ. Igati rahul, defaultis juba isegi TLER enabletud kuigi ei peaks olema. |
Mul oli sees WD80EMAZ, ning märkena ka US7SAL080, mis peaks olema kui Ultrastar DC HC510
link (pdf)
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|